|eo Franchimon mpioen hardlopen -1 i drama in wedstrijdloop WP. pi xel-junioren i ges la gen \mpioen Sint Boys-ZDH 2—0 Weinig strafpunten in makkelijke puzzelrit De Koog versloeg Türk Spor Zwemseizoen feestelijk van start Voetbaluitslagen Duiven terug uit Duffel - AG 1 MEI 1984 1 TEXELSE COURANT PAGINA 7 UFranchimon werd maandagmiddag de nieuwe Texelse kampioen 18 pen door de negen kilometer lange stratenloop door het centrum van urg te winnen met 27 seconden voorsprong op de nummer twee An- ouwer. De koninginneloop van de Texelse Sportraad en de dorpscom- 18 Den Burg trok dit jaar minder deelnemers dan vorig jaar: 75. 18 epen de wedstrijdloop van negen kilometer en de rest nam deel aan 18 reatieloop van vijf kilometer. De stratenloop was niet zo spannend 18 kreeg aan het einde een dramatische wending waardoor het toe- omde publiek zeer betrokken werd bij de wedstrijd. wste telg van de befaamde hardloopfamilie Brouwer uit Oosterend: Marina Brouwer. Ieerste bij de meisjes en krijgt de beker uit handen van Sportraad-voorzitter André van lange tijd niet gelopen te hebben ie de Oosterender Joost Brouwer veer op het loopparcours en hij meteen, net als vroeger, de ge- erfde favoriet. Mede omdat de oen van vorig jaar, Arie de Ridder, is griep moest afhaken. Broer An- Theo Franchimon waren eve- favoriet voor de titel maar de elijke hardlopers hadden bij hun ose vooraf geen rekening gehou- let deelname van Joost Brouwer, tstgenoemde liet meteen na de (zien dat hij weer helemaal terug Joor het tempo op te voeren en al I eerste ronde van ruim twee kilo- lenige afstand te pakken op zijn i concurrenten. Joost hield het ;mpo vol en liep steeds verder uit rest. Bij doorgang op de Groene- was zijn voorsprong op Franchi- twaalf seconden en het publiek tie dan ook rustig tot hij voor de len laatste maal uit de Zwaanstraat |omen om als eerste te finishen. In de fout Ide begeleidingsmotor arriveerde lFranchimon echter als eerste over [tte streep en die geloofde aanvan- 't junioren Al elftal van S.V. Texel is men geworden zonder één keer te ers/agen. Er is zelfs een gerede kans bet team de hele competitie (thans twee wedstrijden té spelen) door- f zonder verlies. Alle reden tot I ide dus. Het trotse elftal poseerde 'agmid dag voor onze fotograaf, ad van links naar rechts: trainer Aad p,J s, Joost van Aalderen, Johnny V/a- Leo Schilling, Harm Koolhof, van Heerwaarden en leider Erik Geus. Voorste rij: Arno Evers, Ferdi- Keijser, Peter Wiersma, Ben Eel- Bert van der Wal, Erwin Kleinve/d. te foto ontbreekt Erik Ka/verboer. kelijk niet dat hij echt de eerste was: hij was Joost Brouwer nooit gepasseerd. Brouwer kwam 79 seconden later als vierde binnen en verklaarde aan het ein de van de Kogerstraat een verkeerde weg te zijn ingeslagen. Aan het einde van de Kogerstraat was het keerpunt, midden op straat. Ondanks het feit dat hij de route al drie keer had afgelegd sloeg hij bij de Algemene Begraafplaats linksaf om even later tot de ontdekking te komen dat de motor voor hem recht door reed. Toen Brouwer gedesillusio neerd terug was op de Kogerstraat had den Franchimon, broer André en Minne Goënga hem ingehaald. Niet blij Joost Brouwer passeerde dan ook al lerminst blij de finishlijn maar een regel van het spel is dat men zich aan het par cours moet houden, hoe snel men ook loopt. Bovendien is het de vraag of Fran chimon Brouwer had laten winnen. Hij bleef zeven kilometer lang op ongeveer tien seconden volgen en had mogelijk ook zonder de fout van de Oosterender kunnen winnen. Bij de jongens werd Ronald van de Wetering overtuigend eerste op 24 se conden gevolgd door Eduard Dijker. Bij de vrouwen waren er slechts twee deel neemsters: Nel Bruining en Coby Bake- laar. Nel Bruining was ditmaal het snelste in 41 minuten en 35 seconden. Bij de veteranen liep Wim Timmer een sterke negen kilometer in 33 minuten 51 seconden en een nieuwe telg van de Brouwerploeg diende zich aan in de vorm van Marina Brouwer. Zij won de vijf kilometer bij categorie meisjes. De prijzen waren beschikbaar gesteld door Mantje Sport. Uitslagen wedstrijdloop: Mannen 1. Theo Franchimon 30.10 min., 2. An dré Brouwer 30.37 min., 3. Minne Goën ga 30.54 min.; 4. Joost Brouwer 31.29 min. Vrouwen 1. Nel Bruining 41.25 min.; 2. Coby Ba- kelaar 41.25 min. Theo Franchimon passeert a/s eerste het finishdoek. Veteranen 1. Wim Timmer 33.51 min.; 2. Dirk Bak ker 34.02 min.; 3. Ed Mooyen 38.41 min. Meisjes vijf kilometer 1. Marina Brouwer 19.18 min.; 2. Natasja van der Vis 20.42 min.; 3. Nicole Bakker 21.07 min. Jongens vijf kilometer 1. Ronald van de Wetering 15.47 min.; 2. Eduard Dijker 16.11 min.; 3. Sydney de Haan 16.40 min. ZDH 1 trok naar Sint Boys voor de laatste uitwedstrijd. Vorig jaar be zocht ZDH ook aan het einde van het seizoen deze ploeg. De thuisclub kon toen bij winst kampioen worden maar ZDH won met 1 0. Nu was het voor de Zwaluwen niet belangrijk om te winnen, maar voor de thuis club des te meer, want die zitten vo lop in de race. ZDH heeft de punten niet cadeau gegeven maar moest toch met een 2—0 nederlaag de vlag strijken. Sint Boys startte direkt fel in de aanval en de ZDH-achterhoede kreeg handen vol werk, maar hield stand. Na een kwartier had ZDH het ritme gevonden. De Zwaluwen verschenen geregeld voor hét Sint Boys-doel, maar de afmaker ontbrak. Scheidsrechter Lewakabessy gaf St. Boys een vrije trap wegens hands, maar Goof Schutten stopte het schot van Jack Kruger door de bal net over de lat te tikken. Voor het verlossen de doelpunt moest de grote aanhang van de thuisclub wachten tot de laatste minuut voor de rust, want toen moest doelman Goof Schutten de bal uit het net halen. Met een omhaal was het Dirk Schoen, die zijn ploeg aan een rustiger tweede helft kon laten beginnen: 1 0. In de tweede helft gaf de snelle St. Boys-voorhoede de ZDH-achterhoede handen vol werk. Daar de ZDH- voorhoede niet gevaarlijk kon worden, had de St. Boys-doelman het veel rusti ger. Het was tenslotte Wilco Nierop die de stand op 2—0 bracht en die daarmee zijn ploeg in de race hield. Vlak voor tijd leek het er op dat het nog 3—0 zou wor den, maar het doelpunt werd op advies van grensrechter Arie Dijker voor bui tenspel afgekeurd. De MAB-puzzelrit van zondag is een overwinning geworden voor Bert Keijser met 2 strafpunten. Zijn broer Jaap Keijser werd tweede met 3 strafpunten. De rit werd verreden langs Oude- schild, Oost, Oosterend en Den Burg, waar de finish stond. Rituitzetters Jan Grisnigt, Theo Veeger en Anne de Vries hadden een mooie maar makkelijke rit op papier gezet. In totaal kwamen 15 au to's en 1 bromfiets aan de start. De uitslag is als volgt: 1.-Bert Keijser (2 strafpunten); 2. Jaap Keijser (3 straf punten); 3. Henk Gieze (4 strafpunten); 4. Annie Dogger (5 strafpunten); 5. Ben Moor (5 strafpunten). De tussenstand voor het kampioen schap 1984 is als volgt: 1. Jaap Keijser 36 punten; 2. Jan de Wit 30 punten; 3. An nie Dogger 30 punten; 4. Bert Keijser 28 punten; 5. Henk Gieze 20 punten. De volgende rit is op zaterdagavond 6 oktober 1984. Tegen Zaanstad T-Spor heeft De Koog een verdiende 2—5 overwin ning behaald. Na 5 minuten werd het al 0—1 door Wally van Beek die een voorzet van Ger Bongers inkopte. Tien minuten later werd het 0—2 door spits Hans Polderman, die een voorzet van Willem Oosterhaven verzilverde. Zaanstad kon zelf weinig kansen creë ren. Dat werd belet door de konsekwen- te-dekking in de Koger verdediging. De beste kansen voor Zaanstad ontstonden uit vrije trappen, die echter slecht benut werden. Na een half uur werd het 0 3 voor De Koog door Cees van Beek, die een vrije trap van Ger Bongers op de borst opving en diagonaal inschoot. Voor de rust kreeg De Koog nog een pe nalty na een handsbal in het strafschop gebied. Ger Bongers schoot echter op de paal maar nadat de Zaanse defensie de bal niet weg kon werken was het Wal ly van Beek die De Koog naar 0—4 knalde. Na de rust was het spelpeil bij De Koog aanmerkelijk gedaald en kreeg Zaanstad enkele scoringskansen. Vooral de persoonlijke duels werden in deze tweede helft veelvuldig door de Kogers verloren. Bij een snelle uitval van Zaanstad werd de spits binnen het straf schopgebied nogal gehinderd, hetgeen een penalty opleverde. Deze werd door S. Alepinar feilloos ingeschoten: 1—4. Nog geen vijf minuten later kreeg De Koog ook weer een penalty na een handsbal in het strafschopgebied. Nu schoot Ger Bongers wel raak: 1—5. Naarmate deze tweede helft verstreek kregen de Zaandammers steeds meer vat op het spel en had de Koger defensie het behoorlijk moeilijk. Toen Wally van Beek bij een Koger uitval door de keeper van Zaanstad van de bal werd gezet kreeg De Koog z'n derde penalty toege wezen. Deze kans werd door Willem Oosterhaven echter gemist. Hierna kreeg Zaanstad nog twee goede kansen waarvan er een benut werd door F. Bes- Adam Keizer duikt het zwembad in. Met een soepele sprong dook Adam Keizer zaterdagochtend in het water van zwembad Molenkoog en gaf daarmee het startsein voor het feest ter gelegenheid van de ope ning van het zwemseizoen. De zwem- en poloclub TX '71 had er een afwisselende manifestatie van ge maakt, waarbij deelname in gezins verband werd gestimuleerd. Samen met wandelsportvereniging 't Gou we Boltje en de Toerclub Taxi 2000 was een evenement op touw gezet van 250 meter zwemmen, zeven kilo meter wandelen en 20 kilometer fiet sen. Wie dat het snelst deed was niet belangrijk. Het ging om het meedoen en daarmee kon dan een herinnering worden verdiend. Er wa ren 131 deelnemers en dat viel niet tegen. Sommige deelnemers beschouwen het openingsfeest als een training voor de triatlon die aan het eind van het sei zoen zal worden gehouden. Gedurende het hele openingsweekend signaleerde het zwembad 800 bezoekers, de niet zwemmende belangstelling niet meegerekend. Het feest werd financieel gesteund door Mantje Sport en Tweewielercen- trum Kikkert die elk een kraampje op het zwembadterrein hadden. De Dranken centrale voorzag alle deelnemers aan het wandeh zwem- en fietsevenement on derweg van een drankje. Korting succes De forse korting op de prijs van een abonnement heeft het gevolg gehad dat aanmerkelijk meer abonnementen zijn verkocht, 400 meer dan vorig jaar. Ver wacht wordt dat nog meer abonnemen ten van de hand zullen gaan en dat moet ook want er moeten ongeveer 2.000 abonnementen worden verkocht om de kosten van de actie te compenseren. Een abonnement kostte bij voorinschrij ving ƒ25,— thans is het ƒ27,50. Het is opvallend dat mensen een abonnement kochten die in geen jaren in het zwem bad waren geweest; het was hen te duur geworden. De eer om het zwemseizoen 1984 te mogen openen viel te beurt aan de Adam Keizer omdat hij een van de trouwste bezoekers is van het zwembad. Aanvankelijk bestond het plan om de heer C. Merkx daarvoor te vragen, maar die is vorige week overleden. Hij was verreweg de trouwste klant van zwem bad Molenkoog ondanks zijn zeer hoge leeftijd. Zaterdag 28 april 1984: KNVB afd. Noordholland: Alw. Forward-De Koog/Z AFC 3-SVO/Z 2 Junioren: Texel A2-JVC A2 Oosterend B1-SVAP B1 HCSC B3-De Koog B1 W.meer Cl'-Oosterend C1 ZAP C2-Tex.Boys C2 Vios C3-Texe! C4 Pupillen: Afd. D: ZDH D1-Texel D2 Afd. E: Texel E1-Tex.Boys E1 4-5 5-7 13-1 1-4 4-1 9-3 4-0 12-0 0-4 Afd. F: Tex.Boys F1-Texel F1 0—2 Vrouwen: Flevo 2-Oosterend 4—3 Meisjes junioren: B: De Koog-W.meer Zondag 29 april 1984: KNVB Vierde klasse: SRC-Texel KNVB afd. Noordholland: Saenden-Oosterend Zaanstad T. Spor-De Koog Alkm. Ayildiz SprTex.Boys Sint Boys-ZDH Texel 2-Berdos 2 Flevo 2-Texel 3 Petten 2-ZDH 2 Oosterend 2-Vesdo 2 Tex.Boys 2-Texel,4 WGW 7-Tex.Boys 3 De Koog 2-Flevo 4 HRC 8-Texel 6 Junioren: Texel A1-Kaagvogels A1 SRC G-Texel Cl 7-1 2-5 1-2 2-0 4-0 0-0 11-1 3-1 4-2 5-2 6-1 6-3 5-1 4-3 Met een zuid-oostenwind kwamen af gelopen zondagochtend de Texelse dui ven terug vanuit Duffel (222 km). De snelste duif maakte een snelheid van ruim 76 km/uur. De uitslag was als volgt: (55 duiven in concours). G. van Lingen 1 - 7 - 8; A. Keijzer 2 - 3 - 5; Sj. Feenstra 4 - 6 - 9; KI. Bruining 10 - 11.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7