IN DDI PLO MA 16 LBO-LEERL/NGEN Texelse para's deden het uitstekend PELLIKAAN GYMZAAL oet gemeente niet genoeg voor werkgelegenheid? Texelse menners hoog in Assendelft Luxe touringcar voor Robert Aris van Boven Kampweek in Kamphuis VOOR OUDESCHILD? Schietoefening Nationale kampioenschappen Diefstal uit auto Raadsvergadering Sportvisserswedstrijd Bossiesdag GVT PAGINA 7 3 JULI 1984 TEXELSE COURANT Afdeling landbouw: Anton Bakker, Erik Bakker, Cindey Combé, Stephan Hin, Corine Hoogenbosch, René Huite- ma, Esther Kikkert, Remko Nagtegaal, Gerard de Ridder, Lorenz de Ruyter, Car- la Tuitman, Cees Smit. Vrijdagavond hebben 96 leerlingen van de scholengemeen- hap voor lager beroepsonderwijs het einddiploma in ont- ngst genomen tijdens een feestelijke plechtigheid in de bur ineester de Koning-hal. De vierde klas startte met 112 leerlin- in, waarvan er twee tussentijds afvielen. Vier leerlingen kre- Ineen „verklaring" en tien leerlingen zakten. de bekende wijsjes met als indrukwek kend slot het lied „Vier jaar LBO" op de wijs van „Land of hope en glory." Geslaagden De namen van de geslaagden: Afdeling bouwkunde: Bart Jan Boon, Jan Henk Broekman, Erwin Daal der, And ré v.d. Heide, Roel Keijzer, Kees Kooy, Martin Koorn, Pieter Koper, Men- no Moerbeek, Theo de Porto, Erwin Smidt, Jitze de Vries, Richard Vonk, Marcel Winter. .Koopman, de enige mannelijke leerling van de afdeling huishouciKunae, omvangt net m- m uit handen van zijn klasselerares mevrouw Keijser-Dros. flegentig procent slaagde dus en di- leur K. J. van der Weide toonde zich jrover vrijdagavond zeer tevreden, te- srdaar alle leerlingen een baan heb- gevonden of verder leren, zodat nie- ind voorlopig de WW ingaat. Daaro- was ook voorzitter J. A. Engelvaart heugd. Hij gaf aan de geslaagde leer- jen het motto door: „Blijf trouw aan ilf.'Léër'van de natuur en geef nooit moed op." De ouders of verzorgers citeerde hij met het behaalde resul- il dat als een mijlpaal in de familiege- niedenis mag worden beschouwd. Belangrijk feit de ouders het verkrijgen van het ploma zien als een belangrijke gebeur- nis bleek uit het feit dat vrijwel alle ou- isvan geslaagden het uitreikingsfeest eemaakten. Enkelen daarvan gelden vaste bezoekers van de aandeel- Ridersvergaderingen van Teso maar ze keer hadden ze het familiebelang :orrang gegeven.... Engelvaart vond üook de medewerkers van de school Óen hebben om in de vreugde te de niet alleen de onderwijskrachten ook het overige personeel. Het to- fe team zorgt ervoor dat de school ar behoren draait en levert een aan- sl in. het succes. Engelvaart wees op it enorme belang van scholen voor örtgezet onderwijs op het eiland zelf, dat de kinderen niet gedwongen zijn al i jeugdige leeftijd dagelijks naar Den tlder te reizen. Te hopen is dat het zal toen de scholen in stand te houden. Voorzitter Taeke van Lingen van de SO-oudervereniging sloeg in zijn felici- nepraatje een kritische toon aan. De iroep tot de geslaagden om bij het leken en houden van werk de moed et op te geven had bij hem gemengde voels opgeroepen. Daardoor alleen m namelijk de jeugdwerkloosheid, de gesel van deze tijd", niet worden terug- idrongen en ook de veelgehoorde op- erking dat de „arbeidsethos" veran- ïrt moet worden, vond hij een dood- Dener. Van Lingen had met schrik gele- n dat de gemeente Texel tot dusver projecten heeft ingediend om ge- rnik te maken van de 75 miljoen die brvoor van rijkswege beschikbaar is ïsteld. „Doen we erzelf wel genoeg an? Beschouwt ónze gemeenteraad olitiek als doel inplaats van als mid- il?" Volgens Van Lingen moet er veel ieer gebeuren om op Texel het seizoen verlengen en hij stelde voor dat een smie voor een goed idee wordt tgeloofd. Contrast Directeur K. J. van der Weide aspeurde schril contrast tussen de hui- ge tijd en de tijd waarin hij van de lenmalige ambachtschool kwam. Toen werden we door de bazen zowat ihter de bankschroef vandaan ge aaid." Van der Weide vond het gebie sde eis dat niemand toegeeft aan ge ziens van moedeloosheid en van de aod een deugd maakt door zo lang mo- elijk door te leren en de vakbekwaam- aid daardoor maximaal te maken. Het '-diploma („Eén van de mooiste di- loma's die je in Nederland kunt verwer- is de laatste tijd sterk in publieke «ardering gestegen en daarmee tevens 5 persoon, die werk doet waarvan hij of (vuile handen krijgt. „Want vuile han den betekent dat je werK hebt." De nog altijd opgeld doende verhalen dat de he dendaagse technische scholen geen goede vaklui meer afleveren („Ze kun nen geen hamer vasthouden") bestem pelde Van der Weide als onzin. De prak tijkwerkstukken die de leerlingen tegen woordig maken zijn eerder beter dan wat vroeger werd gepresteerd. Het onderwijs is wél ingrijpend veranderd. Urenlang vij len is er bijvoorbeeld niet meer bij want voor vijlen zijn er tegenwoordig machines. Feestelijk Het examenfeest werd opgeluisterdf door de Boerenkapel waarvan alle leden (volgens adjunct-directeur en spreek meester Wil Huizinga) bepaalde banden hebben met het beroepsonderwijs. Eer der op .de dag was er een broodmaaltij waaraan alle geslaagden en medewer kers van de school aanzaten en de leer lingen ondertekenden alvast het diploma zodat het 's avonds in snel tempo kon worden uitgereikt. Na de diploma uitreiking was er een playback-optreden van uit leerkrachten bestaande Star Sisters. Alle geslaagden kregen een fraai gedenkboek waarin allerlei feiten en feit jes over de afgelopen vier jaar zijn ver meld en waarin de leerlingen hun toe komstvisie hadden gegeven, leuk dus voor later. Eén van de ouders werd gehuldigd met bloemen. Het was Harry de Graaf („Eén van de lastige... eh kritische ou ders') die precies 25 jaar geleden zijn ulo diploma haalde en wiens dochter San dra nu slaagde in de afdeling textiele werkvormen. Het feest werd besloten met het zingen van een vijftal speciaal voor deze gelegenheid gemaakt liederen door het LBO-personeel, begeleid door de boerenkapel onder leiding van Jan Wieten. Het publiek zong graag mee op Afdeling metaal: Rob Bakker, Theo Barhorst, Guido Betsema, Ronald Brou wer, Ron Broersma, Robert Daalder, Marco Drijver, Bart Eelman, Ronald van Eendenburg, Sijp van Egmond, Jacco Gieles, Rob van Heerwaarden, Jan Hoedjes, Willem P. Jimmink, Jacco Kooger, Richard de Leeuw, Ivor van On zen, Auke Rienstra, Mare Riteco, Coen Schoonheden, Frank Smit, Peter Smit, Astrid Timmer, Edwin Timmer, Ruud v.d. Veen, Wim van Veen, Ron Vermeu len, Jan W. Vlaming, Gerrit Jan van der Vis, André Zegers, Ron Zoetelief, Sander van Heerwaarde. Afdeling huishoudkunde: Anja Bakker, José Bruin, Betty Bruin, Belinda van Diesen, Jacqueline Eelman, Lisette Halsema, Jan Koopman, Janet van Lin gen, Jolanda Smit, Annet Timmer, Re- zia Verlooy, Sandra van der Vis, Yvonne Visser, Greta Vrieswijk, Ariena Wuis. Afdeling textiele werkvormen: Paula Burger, Cobie Daalder, Marjanne Franchimon, Sandra de Graaf, Anneke Gruppen, Marijke van Heerwaarden, Esther van Onzen, Anita Pieterse, Karin de Weerd, Clementine de Wit. Afdeling verkooppraktijk: Marian Bakker, Yvonne Broersma, Evalien Doo- ren, Biahca Kaercher, Andrea Keijser, Bartina van der Knaap, Evelien Lake- man, Mandy Steenhuizen, Carianne Timmer, Corine Timmer, Marianne Waayer, Claudia Wijsman, Linda Zijm. Tijdens een dit weekend gehouden concours hippique in Assendelft wisten diverse Texelse menners zich in de prij zen te rijden. In de open klasse van deze door de Zaanse Ruiters georganiseerde wedstrijd werd Henk Spigt eerste met zijn aanspanning, getrokken door Pio nier. Bij de dames werd Tineke Spigt derde met hetzelfde paard en wagen. In de open klasse voor tweespannen werd Willem Goënga eerste met Mercu ry en Oberon. De wedstrijd werd gereden onder toe zicht van de Streekverenigingen voor ei genaars en rijders van tuigpaarden en telt mee voor het klassement van de af deling Midden- en Noord-Nederland. ondernemers-aktiviteiten Robert Aris van Boven uit Oudeschild heeft een luxe, 50 zitplaatsen tellende touringcar aangeschaft en kan zich nu een goed geoutilleerd autobusbedrijf noemen. Van Boven beschikte al over een 34 zitplaatsen tellende MAN auto bus, die van de AOT was overgenomen en een kleine Mercedes bus met 23 plaatsen. De nieuwe aanwinst is gekocht van het carrosseriebedrijf Smit in Joure en was vroeger eigendom van Broere Rei zen, een onderneming die ter ziele is ge gaan. De fraai beklede luxe stoelen in de toeringcar zijn verstelbaar en er is ook air-conditioning. De 24-jarige Robert Aris beschikt nu ook over alle benodigde vergunningen voor een autobusbedrijf en over Edo Pool als vaste medewer ker/werknemer, afgezien van andere le den van de familie Van Boven, die in ge val van grote drukte kunnen inspringen. In tegenstelling tot wat blijkbaar nog al gemeen wordt gedacht is Robert Aris enig eigenaar van het bedrijf. Zijn vader heeft er zakelijk niets mee te maken, al verleent hij graag hand- en spandiensten. Op 12 juli wordt van 10.00 tot 17.00 uur vanaf Breezanddijk geschoten met 105 lang 53 geschut. Jongens en meisjes van 8 tot en met 13 jaar kunnen van 31 juli tot 4 augustus weer deelnemen aan een kampweek in het Kamphuis van Jan en Paula Brouwer. De deelnemers worden verdeeld in twee leeftijdsgroepen, die overigens ook samen activiteiten zullen ondernemen. Er komt een groep kinderen uit Den Hel der. Het kamp begint maandagochtend om 10.00 uur en duurt tot zaterdagoch tend 11.00 uur. De kosten zijn 775,— per persoon. Inlichtingen zijn te krijgen bij Jan en Paula, telefoon 02220-2836. Het is ook mogelijk telefonisch opgave te doen. Parachutisten van het Paracen trum Texel hebben zeer goede resul taten geboekt op de nationale kam pioenschappen parachutespringen die gedurende tien dagen werden gehouden op het vliegveld Teuge. Een acht personen tellend team, voor de helft bestaand uit vaste springers en medewerkers van het Paracentrum Texel werd uitgeroepen tot nationaal kampioen. Het Texelse team. Boven van links naar rechts Ernst Woerlee man Landsman en Iwan Spilker. 7 Simon Woerlee. Onder: Her- Dit resultaat werd geboekt met het perfect uitvoeren van een figuursprong in vrije val vanaf vier kilometer hoogte. De Texelse deelnemers van het team wa ren Herman Landsman, Iwan Wilker, Si mon Woerlee en Ernst Woerlee. De an dere springers kwamen van Teuge. Genoemd viertal heeft verder als apart team een derde prijs gewonnen bij figuurspringen. Ernst Woerlee kreeg bovendien de Tom Verschoorbokaal, een prijs die jaar lijks wordt uitgereikt aan de „meest be lovende springer" waarbij niet alleen de prestaties ter plaatse worden beoordeeld ,maar de hele parachutistencarriere tot dusver. Ernst Woerlee is als vlieger ver bonden aan het Paracentrum Texel. Groot is de kans dat het Texelse team zal zegevieren bij een onderdeel dat in het kader van de kampioenschappen la ter in het jaar (half september) zal wor den uitgevoerd, nl. het stapelen. Het gaat er daarbij om dat de vier springers in de lucht een toren vormen waarbij de onderste en de bovenste man telkens zo snel mogelijk van plaats verwisselen, wat als een blijk van uiterste parachute- beheersing wordt beschouwd. Zondagmiddag werd een auto, die in de Dennen stond geparkeerd, openge broken. Een portierraam werd stuk geslagen en men nam een tas met boe ken, een zonnebril en een portemonnee mee. De tas werd later teruggevonden. De inhoud van de portemonnee, tien gul den, was verdwenen. De auto is eigen dom van een Texelaar. Een door de firma Pellikaan te leve ren seriebouw zaal lijkt voor Oude schild de gunstigste wijze om aan een gymzaal te komen. Met bijko mende kosten zou deze nabij de school te bouwen zaal 7570.455 kosten, waarbij de totale jaarlijkse last is begroot op 780.305,—. B en W hebben besloten dit bedrag op het wensenlijstje van volgend jaar te zet ten, zodat haalbaarheid van deze in vestering in discussie wordt gebracht. Bij de berekening van de exploitatie lasten is ervan uitgegaan dat de dorp scommissie van Oudeschild zich met het beheer van het gebouw zal bezig hou den zodat geen personeelskosten zijn geraamd. Al eerder sprak het college van B en W uit dat Oudeschild een „los" gymlo kaal moet krijgen en dat niet naar een gymnastiekakkommodatie moet worden gestreefd in samenhang met de intregra- tie van het kleuteronderwijs en het lager Dinsdag 10 juli, aanvang 19.30 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Vaststelling besluitenlijst van de ver gadering van 12 juni 1984. 2. a. Ingekomen stukken; b. Mededelin gen; c. Beantwoording raadsvragen. 3. Voorbereidingsbesluiten: a. bouwplan van de heer J. Miedema, Kaai 17, Ooste rend; b. bouwplan Ahold, Albert Heijn winkel aan de Waalderstraat, Den Burg; c. bouwplan van de heer K. Veenbaas, Schilderweg 254, Oudeschild; d. verval len; e. bouwplan van de heer P. Beer- ling, Pontweg 52, Den Hoorn; f. bouw plan van de heer R.C. Buijsman, Ada van Hollandstraat 4, Den Burg; g. bouw plan van mevrouw R. Voorthuizen, Ada van Hollandstraat 2, Den Burg; h. bouw plan van het NIOZ aan 't Horntje. 5. Extra krediet leermiddelen openbare lagere Redmer IJska school te De Waal. 6. Verkoop voormalig ZMLK-gebouw aan de Beatrixlaan. 7. Aankoop grond met opstal van de Fa. Oosterhof t.b.v. het reconstructie7plan. 8. Invoering nieuwe comptabiliteitsvoorschriften. 9. Verhoging subsidie aan de stichting Reinwater. 10. Bouwkundige voorzieningen aan de openbare Jan P. Strijbosschool te Midden-Eierland. 11. Begeleiding van leerlingen die in het schooljaar 1984/85 scholen voor buiten gewoon onderwijs te Den Helder bezoeken. 12. Extra mankracht voor de dependan ce van de LOM Kompasschool in het schooljaar 1984/85. 13. Overzicht onvoorziene uitgaven. 14. Wensenlijst en investeringsplan De Bolder 1984. 15. Aanschaf tweedehands halfautoma- tische tentharingenmachine voor De Bolder. 16. Beschikbaarstelling krediet voor automatisering. onderwijs, echter wel te bouwen op het terrein van de school. De commissie die zich met dit vraagstuk had bezig gehou den werd uitgerbreid met de dorpscom missie, die bij het verdere verloop het ini tiatief moest nemen. Dat leidde tot het besluit om uit te zien naar een betrekke lijk goedkoop gebouw en een drietal fir ma's van seriebouw-lokalen werd bena derd. Daar is tenslotte een door Pelli kaan te leveren gebouw als meest aan trekkelijk uitgekomen. Die keus werd gemaakt na bezichti ging ter plaatse van gebouwen waarvoor prijsopgaaf was gedaan door de drie fir ma's. Bij het ramen van de investering is er van uitgegaan dat de gemeenschap van Oudeschild zelf meer dan 760.000,— op tafel brengt (725.000,— door symboli sche verkoop van de ondergrond, 720.825,— door het verrichten van ter- reinwerk, 710.000— door het organise ren van een rommeltjesveiling en 75000,— door een 5% obligatielening. Het is niet de bedoeling dat Van Bo ven lijndiensten gaat onderhouden. Hij moet het hebben van incidentele op drachten: schoolreisjes, excursies, rond ritten over Texel, personeelsreisjes, ver voer van sport- en andere verenigingen naar manifestaties op de vaste wal etc. Concurreren met busbedrijven op het vasteland is in verband met de boot- kosten moeilijk. Van Boven rekent vooral op Texelse opdrachtgevers. Op de foto Robert Aris bij zijn jongste aanwinst. De wedstrijd van zondag jJ. bracht 17 vissers op het strand van het Westerslag: 12 senioren en 5 jeugdleden. Totaal werden zeven vissen gevangen met een totale lengte van 189 cm. Afde ling jeugd: Martin van der Zwaag 39 cm, 1 vis. Afdeling senioren: 1. Cor Huisman 33 cm, 2 vissen; 2. Frans Bos 30 cm, 1 vis; 3. Dirk Roeper 29 cm, 1 vis. Totaal voor de senioren zeven vissen met een totale lengte van 150 cm. De volgende wedstrijd om het kampioenschap is op 9 september van 8.00 tot 10.00 uur bij De Cocksdorp (dijk). In de tussenliggende tijd organiseert de sportvissersclub Texel tien viswedstrijden in de avonduren van 19.00 tot 21.00 uur. Deze wedstrijden staan ook open voor niet-leden. Woensdag houdt GVT bij droog weer een spelmiddag in de Dennen. Het is de bedoeling dat alle leden van de MST van 6 tot 12 jaar hier aan meedoen. Verzame len bij de Beatrixzaal. Vandaar vertrek ken de leden op de fiets gezamenlijk naar een speelweide in het bos. Ouders die als leiding mee willen helpen kunnen contact opnemen met H. Keyser, tel. 02220-3873.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7