PPD-directeur moet overleg coördineren relatienotagebieden mosselen „Revenge of the Ninja" HORECA-COIMGRES as HAVENRESTAURANT TEXEL Brommer gestolen Zakkenroller? Roosterwijziging MST Bank a/s huisvuil aangezien VERVOLG VAN PAG.l FAMILIEBERICHTEN Gemeentewerken PAGINA 2 TEXELSE COURANT IiAG 31 VRIJDAG 31 AUGUSTUS 29 30 42 43 De directeur van de Provinciale Planologische Dienst heeft van Ge deputeerde Staten opdracht gehad coördinerend op te treden in het overleg tussen diverse betrokkenen inzake de aanwijzing van relatieno tagebieden op Texel. De PPD- directeur moet GS steeds op de hoogte houden zodat GS eventueel overleg kunnen voeren met het gemeentebestuur. Dit blijkt uit een brief van het provin ciebestuur aan B en W naar aanleiding van de ,,gedachtenwisselingen" die op 9 februari in het raadhuis zijn gehouden en waaraan werd deelgenomen door verte genwoordigers van provincie, ministerie van landbouw en visserij, het Bureau Beheer landbouwgronden, diverse pro vinciale diensten en Texelse agrariërs. In de brief wordt geconstateerd waar de knelpunten inzake de relatienotagebie den op Texel liggen: De gemeente vindt de relatienota alleen van toepassing op gebieden die als „natuurgebied A" in het bestemmingsplan zijn aangegeven (als reservaat) en op het Hogebergge- bied (als beheersgebied). De agrariërs zijn het met het eerste eens maar met het laatste niet. Ook de Hogeberg als re- latienotagebied wordt door hen dus afgewezen. Waarom? Verder is het verlangen uitgesproken dat duidelijk wordt uitgelegd waarom het nodig wordt gevonden om ook rela tienotagebieden aan te wijzen buiten de in het bestemmingsplan opgenomen grenzen en men wil ook een onderzoek naar de gevolgen van de aanwijzing van reservaatgebieden voor de agrarische Verse gekookt gebakken gestoofd het restaurant waar altijd alles vers is Uw gastheer Jan C. Sto/k (02226) 310 structuur van Texel en voor de bedrijvig heid die van de agrarische activiteit af hankelijk is („agribusiness"). Verder zijn knelpunten aan het licht gekomen die overleg vereisen tussen rijk en provincie, onder andere met betrekking tot de eventuele uitbreiding van het rotganzen- reservaat en de vraag in hoeverre de Ho geberg geheel dan wel gedeeltelijk reser vaat en/of beheersgebied moet worden. Met dat laatste hangt de financiering van het tuinwallenonderhoud samen. Een andere kwestie betreft eventuele bijstelling van de reservaat- en beheers gebieden van De Bol, Dijkmanshuizen en Waalenburg. GS constateren in hun brief dat de ge houden gedachtenwisseling „verhelde rend" heeft gewerkt en de mogelijkheid heeft geboden gerezen problemen op te lossen door nader overleg en onderzoek. Uit niets blijkt dat het provinciebestuur eraan denkt af te willen zien van het aan wijzen van relatienotagebieden buiten de terreinen die de gemeente en de boe ren daarvoor geschikt vinden. Het verzet dat de agrariërs tijdens de „gedachten- wisseling" hebben geuit heeft blijkbaar niet veel indruk gemaakt. Dat zou kunnen veranderen als de po litieke druk die intussen van andere zijde is gekomen, resultaat gaat afwerpen. De provinciebestuurders van de VVD heb ben al laten weten niets voor de aanwij zing van relatienotagebieden op Texel te voelen. Binnenkort verdiepen ook CDA provinciebestuurders zich samen met hun politieke vrienden op Texel in deze problematiek wat mogelijk zal leiden tot een kritische of afwijzende stellingname. Een 17-jarige RSG-leerling is sinds woensdag zijn brommer kwijt. De nog nieuwe bromfiets werd weggehaald uit de rijwielstalling bij de school tussen half twee en half vier. Het betreft een Puch Maxi (damesmodel) met het verzeke ringsplaatje PTH 634, ter waarde van ƒ1600,—. Een 79-jarige toerist uit Den Haag raakte'in een supermarkt in Den Burg zijn portemonnee met 760,— kwijt. Te genover de politie verklaarde hij dat het ding tussen half twaalf en twaalf uur zijn uit achterzak is gehaald. De volgende roosterwijzigingen moe ten worden aangebracht in het trainings schema van de Meersportenvereniging Texel. De handbaldames worden dins dag van 20.30 tot 21.30 uur door Peter de Hoogh getraind. De jongens kadetten basketbal oefenen ook onder leiding van De Hoogh donderdag van 17.30 tot 18.30 uur. Een ninja maakt bij het vechten ge bruik van diverse soorten zwaarden en messen, een boog met pijlen, twee met een ketting verbonden wurgstokken, werpspiezen in de vorm van een ijzeren ster en kleine handbommetjes. In zijn bewegingen is hij onvoorstelbaar snel, de blik in zijn ogen doet denken aan het slangachtige staren van een hypnoti seur. Al deze gewelddadige activiteiten zijn te aanschouwen in „Revenge of the Ninja". Enkele jaartjes geleden zette Franco Nero het projectiescherm op stel ten in „Enter the Ninja", een actiefilm die ogenblikkelijk een enorm succes ken de. Logisch dat daar een vervolg op moest komen. De helden van dit vervolg zijn enkele illustere Chinezen zoals Sho Kosugi en westerlingen als Keith Virali en Mario Gallo. De geschiedenis laat ook deze keer niets onverlet om de fans van het genre te tracteren op uitbundige ge vechtscènes en daverende actietaferelen. Cho Okasi werd gedwongen uit te wij ken naar Amerika en heeft daar een kunstgalerij geopend waar hij handelt in porseleinen poppen. Osaki weet echter niet dat er in deze poppen een partij co caïne verstopt zit. Hij wordt opgespoord door een Ninja-strijder die hem wil uit schakelen. Het wordt een heftige strijd op leven en dood, want ook Osaki is een Ninja.... „Revenge of the Ninja" is ei genlijk een in filmvorm gehulde stripver telling in de stijl van de vroegere kracht patser Dick Bos. Al met al, actie gewaar borgd. De film is te zien in het City Thea ter van donderdag tot en met dinsdag, aanvang 20.00 uur. Een familie aan de Schiipbanck in De Mars kocht een vijf jaar oude maar nog in goede staat verkerende tweezitsbank. Het met trots verwor ven meubel werd even voor de wo ning neergezet maar is kort daarop weggehaald door enkele jongens. Het vermoeden bestaat dat de jon gens hebben gedacht dat de bewo ners de bank ais huisvuil aan de weg hadden gezet en er zich daarom over hebben ontfermd voordat de vuilnisman die dezelfde middag zou langskomen) dat zou doen. De familie wil het meubel echter graag terug. Het betreft een bank zonder kussens met grijs-blauw gestoffeerd onderstel. Het vakblad kwam met een speciaal nummer over het congres op Texel waa rin het overgrote deel van de redactione le ruimte is gevuld met informatie over het eiland. Dit blad werd in een oplage van 15.000 over het hele land verspreid. Boot Terwijl het hoofdbestuur zich dinsdag avond over deze problemen buigt wordt de Molengat uit de vaart genomen om omgetoverd te worden tot drijvende feestzaal. De congresgangers kunnen overigens niet hun auto meenemen, die moet per gewone veerdienst over wor den gezet. De meesten zullen hun auto wel in Den Helder laten, want transport op Texel is geregeld. Er zijn ook dingen waar de horeca-leden zelf voor moeten zorgen. Zo kan via de bespreekcentrale van de VVV hotelruim te geboekt worden voor de in die perio de gangbare prijzen en zijn niet alle maaltijden voor rekening van de organi satie. De prijs om aan het congres deel te nemen bedraagt ƒ75,—. Voor dat be drag is de boot naar Texel betaald, de speciale tocht van het Molengat ten minste. Vervoer op het eiland is gere geld, ten alle tijde kan over bussen en - fietsen beschikt worden. De lunch aan boord van het Molengat is inbegrepen, evenals de koffie en dergelijke tijdens de vergaderingen en de toegang tot de feestavond. Voor de lunch op het Molengat zorgt Piet Evers, de exploitant van de bootbuf fetten. Speciaal voor deze klus heeft hij een extra kok aangetrokken: Marius Brons uit De Koog. Overbodig te zeggen dat er veel Texelse produkten op het me nu staan. Galadiner Dinsdag is verder gevuld met de ont vangst van de officiële genodigden. Die nemen de boot van 13.30 uur uit Den Helder en worden hier op de haven ont vangen door het bestuur van Horeca Ne derland. Om het gezelschap een beetje wegwijs te maken op het eiland volgt dan een rondrit. Na afloop is er een ont vangst op het raadhuis door het ge meentebestuur. Om 20.00 uur wordt het gezelschap in galakleding bij De Linde boom verwacht voor een stijlvol diner. Ook hier bestaat het menu voor een groot deel weer uit Texelse produkten. Segers: „Die kennismaking met Texelse produkten laten we als een rode draad door het hele programma lopen. Het is verstandig om dat juist bij deze be drijfstak goed onder de aandacht te brengen." Aan het diner zit ook een afvaardiging van Texel aan. Vertegenwoordigers van de gemeente, het arbeidsbureau, de po litie en dergelijke worden hiervoor uitge nodigd. Ook bij deze maaltijd zijn de leerlingen van de Gemeentelijke Techni sche School uit Breda betrokken. Zakenvrouw De Molengat vertrekt om 10.00 uur woensdag uit de haven van Den Helder met de congresdeelnemers. Het hoofd bestuur en de genodigden zijn dan al aan boord. Het openingswoord komt van Mans Segers, waarna mevrouw L. Nijhuis, de „zakenvrouw van het jaar", de officiële opening van het congres zal verrichten. Segers: „We hebben speci aal voor de zakenvrouw van het jaar ge kozen omdat de vrouw zo'n belangrijke rol speelt in onze bedrijfstak. De emanci patie is bij ons trouwens toch vrij ver, wij hebben bijvoorbeeld vrouwen in het bestuur. Vroeger heette ons alternatieve programma het „damesprogramma" maar dat dekte echt de lading niet meer." Een tweede toespraak tijdens de ope ning komt van de adjunct-directeur van de Nederlandse Middenstandsbank, de heer K. van Urk. Verder staan de jaarre de van de bondsvoorzitter, L. Ezinga en de uitreiking van een bokaal voor de snelst groeiende afdeling op het programma. De lunch bestaat voornamelijk uit visprodukten, zoals die door de Texelse vloot aan de wal worden gebracht. Om streeks 13.15 uur komt de feestboot aan op Texel. Kramen Terwijl de congresgangers zich 's mid dags in beslotenheid buigen over bran dende horeca-vraagstukken, wordt voor hen die niet aan de vergadering deelne men een uitgebreid programma gepre senteerd in De Lindeboom. Segers: „Dat gaat onder het motto „niets moet, alles mag". Als de mensen in de Linde boom willen blijven kunnen we genieten van de boerenkapel, zich op een markt met kramen in het gèbouw laten infor meren over Texelse produkten, die on getwijfeld ook geproefd kunnen worden en de dansgroep oude dansen maakt haar opwachting. Er zullen echter ook bussen rijden naar de diverse Texelse musea en er zijn fietsen beschikbaar voor hen die op hun eigen houtje Texel willen verkennen. Donderdag is er ook nog een deel van de vergadering. Die is gepland tot 16.00 uur, maar het kan evengoed rond het middaguur al afgelopen zijn. Dan is er geen alternatief programma, wel zijn er weer fietsen beschikbaar. Grote kans echter dat er uitgebreid wordt uitgeslapen, want woensdaga vond is er een feest in De Lindeboom, waarbij alle beschikbare ruimten van het pand worden gebruikt. In de schouw burgzaal speelt de Bob East Show Band, die Albert West en Anita Meyers zal be geleiden. In de kelderbar is het duo „The Entertainers" te vinden, terwijl de mu ziek in het restaurant komt van dansor- kest Jumbo. De ervaring van jazzfestival en Ouwe Sunderklaas leert dat het pand 13- tot 1400 man kan bevatten, dus dat moet genoeg zijn. Duizend „We hebben de hele organisatie af gestemd op een deelnemersaantal van duizend. Het gemiddelde bezoekersaan tal van dergelijke congressen is vijfhon derd, maar de ervaring leert dat er op Texel gauw zo'n vijftig procent meer komt. We hebben ook al geluiden ge hoord, bijvoorbeeld van collega's hier uit de Noordkop die nog nooit op Texel zijn geweest, en daarom met een veel grote re afvaardiging dan normaal komen. In „Opduin" kan wel een man of vijfhon derd vergaderen, anders moeten we maatregelen nemen. De logiescapaciteit is natuurlijk groot genoeg, we hebben het congres ook bewust in het gat tus sen het seizoen en de herfstvakantie gepland." De kosten waar de organisatoren voor staan belopen ongeveer een ton. De werkelijke kosten bedragen daar een veelvoud van, maar veel is direct bij sponsors ondergebracht. Segers: „Die ton wordt als het goed is ook weer bij sponsors ondergebracht. Daar zitten bij voorbeeld ook de leden zelf bij. We heb ben namelijk een loterij georganiseerd, waarmee een vakantie op de Maladiven, een weekend Londen of vijf dagen Texel gewonnen kan worden. Er zijn vijftien duizend acceptgiro's voor een tientje rondgestuurd en we spelen al quitte als we er tweeduizend terugkrijgen. Wat meer binnenkomt zien we als sponso ring van de leden. Bovendien betalen ze natuurlijk allemaal die ƒ75,—, maar als er veel komen stijgen ook onze kosten. Als we wat overhouden kunnen we de deel nemers nog een kleine attentie sturen, mochten we onverhoopt tekort komen dan zijn de leden van de commissie per soonlijk aansprakelijk." Congreseiland Door de hele opzet speelt niet alleen de promotie van Texelse produkten, ook het eiland zelf wordt aan de man ge bracht: „Wij willen laten zien dat Texel heel geschikt is voor het houden van congressen. En wij kunnen iets bieden dat vaak een probleem is bij grote con gressen: op een kleine oppervlakte heb ben we veel logiesmogelijkheden. Het is al merkbaar dat er steeds meer congres sen op het eiland worden gehouden, kijk bijvoorbeeld maar naar het NIOZ. Als we dit duidelijk kunnen maken betekent dat een behoorlijke uitbreiding van de moge lijkheden buiten het seizoen." Horizontaal: I. bepaalde tijdsduur 6. haremmeisje II. aanzien 12. muziekteken 13. uitroep 15. kettingraadje 16. plaats in Drente 17. dat is 18. naar aanleiding van 20. water in Friesland 21. als eerder 22. loot 23. jongensnaam 25. munt 27. bijwoord 28. selenium 29. slot 32. goeierd 34. plaats in Zuidholland 36. fijn weefsel 37. voorzetsel 39. godsdienst 40. deel van een boom 41. gebergte in Europa 42. bar 45. geheel de uwe 46. per meter 48. bergweide 51. soort loon 53. vochtig 55. in het midden 57. van het lopende jaar (lat.afk.) 58. muziekterm 59. deel van de dag 61. perssoonlijk voornaamwoord 62. bejaard 64. stof maat 65. maanstand 67. diereneigenschap 69. het romeinse rijk (lat.afk.) 70. plek 72. bewijs van verdriet 73. ten laatste 75. rij 76. Duits lidwoord 78. uitmuntend 79. gymnastiekwerktuig Verticaal: 1. soort boon 2. godsdienst 3. plaats in Gelderland 4. laan 5. eikenschors 6. familielid 7. Europese rivier 8. niets uitgezonderd 9. voorzetsel 10. scherpe beoordeling 14. vlaktemaat 17. dyne 19. deel van een molen 22. droogoven de dato briefaanhef (lat. afk.) namelijk znagnoot dierengeluid en omgekeerd extreem laatst genoemde N.V. (frans) staatsbedrijf voedsel begeleiding ambtshalve (lat.afk.) effen duur van eb en vloed lengtemaat bloedvat Chinese maat lastig da capo normaal peil hart< :elang -leven /an rr ■AR EL - narr de Jc i, aug iuyter iischil ■ijsch. Forc suki 4' meldi ÏÏ.B. zoals de akten getuigen (latj ^IZI landbouwwerktuig open plek in een stad verfstof bolgewas naarling valse draai in een kabel grondtoon Europeaan sociaal economische raad ons inziens heilige tóe he -■.en 1 iothe os zij ag c •;ol jli: schn ill'#. ld' KANKERBESTRIJDING. JE KAN EN MAG ER NIET OMiJ"; Tot ons groot verdriet, maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u me de dat toch nog onverwacht van ons is heenge gaan onze lieve man, vader en opa Cornelis Jan Eelman Lzn. echtgenoot van Maria Homscheid op de leeftijd van 72 jaar. Den Burg: Hoofddorp: Den Burg: M. Eelman-Homscheid Harry Eelman Marga Eelman-Reichard Olaf en Eric Didi Leijstra-Eelman Sjouk Leijstra Edwin en Arnold Texel, 29 augustus 1984. Gasthuisstraat 64, 1791 GM Den Burg De crematie zal plaatsvinden op maandag 3 sep tember om 14.00 uur in het crematorium, Ha- ringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in het crematorium. Geen bezoek aan huis. Autc Bedankt voor alle ?Jt( schenken en belangstel' j. die ik bij mijn thuiskoir heb mogen ontvangen Bram van Haastre Vanaf 3 september 1984 is de werkplaats van gemeen tewerken bereikbaar van 7.30 - 12.30 uur en 13.30 - 17.00 uur. Deze regeling geldt ook voor de vuilnisophaaldienst en de vuilnisstortplaats. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe laartjes" worde verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedrage' ƒ2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2