Geen oplossing voor Den Boer If „Cujo" Baliemedewerkers „doen" Texel Reisgids VVV op stapel Heeft Gerbrand Poster groene sympathieën? BEROEPSSCHRIFT ONGEGROND VERKLAARD .WAT IK ZEGGEN WOU..' Oproep aan Texelse WAO-ers Geen voorrang Slotvergadering rommeltjesmarkt Yoga in Rode Kruisgebouw Bejaardensoos Oosterend Vreemd geld Brommers uit het verkeer Hei je 'b ok hoort? Poster is omturnt;met z'n borden langs texels wegen? Och ja, best leuk in duune en denne.maai aan 't ANWB-blauw is een echte liberaal te herkennen! PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 14 SEPTEMBER» Met als enige tegenstemmer Gerbrand Poster van de VVD verklaarde de gemeenteraad dinsdagavond het beroepsschrift dat de heer M. J. den Boer had ingediend tegen weigering van een bouwvergunning ongegrond. Het bleek onmogelijk een gaatje" te vinden om hem zijn zin te geven omdat de betref fende bouwaanvraag zeer duidelijk strijdig was met het bestemmingsplan en geen enkele benaderingswijze de moge lijkheid bood om Den Boer tegemoet te komen. „Ik kan hier geen legale oplossing voor vinden", aldus wethouder Daan Schilling en dat vond de gemeente raad, met uitzondering van Poster, die bleef aandringen op het zoeken van ,,een andere mogelijkheid" hoe wel hij niet aangaf hoe dat zou moeten. Het ging om de weigering van bouw vergunning voor vergroting van de schuur Rozendijk 33, die gedeeltelijk als rekreatieruimte in gebruik is. Dat was strijdig met zowel het geldende als het nieuwe bestemmingsplan, van welke kant men het ook bekeek. De beroeps- schriftencommissie was die mening ook toegedaan. Formalisme? De discussie in de raadsvergadering bracht geen nieuwe mogelijkheden aan het licht. Poster beweerde echter dat de gemeente te formeel had gehandeld. Hij noemde formalisme een gevaar en zei Lenin citerend dat bureaucratie ge vaarlijk is, omdat zij het formele gelijk opeist. Hij meende dat de gemeente wel vaker deuren heeft geopend die voor an deren gesloten bleven en hoopte dat er toch wat voor Den Boer gedaan kon worden. Dat kon dus niet, want er viel geen oplossing te bedenken die geen grove overtreding van de voor iedereen gel dende regels zou betekenen. Daan Schilling achtte het opnieuw in discus sie gaan met de aanvrager bij voorbaat uitzichtloos. Hij wees de suggestie _dat :M VERANTWOORDELIJK HE IO Een kop koffie met appeltaart Een feest voor het gezin Een diner voor uw familie Een glas wijn bij de open haard Een party voor 12 personen Een receptie voor 200 personen Oma's 80ste verjaardag Party-service bij u thuis. Een prima idee voor uw feestje of party en altijd op maat naar uw portemonnee. HAVENRESTAURANT TEXEL het restaurant waar altijd alles vers is. Uw gastheer: Jan C. Stolk (02226) 310. Weet u, dat elke woensdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur een soos voor u is in het Dienstencentrum De Buureton, Molenstraat? Onder het genot van een lekker kopje koffie praten wij met elkaar over ons wel en wee en delen wij eikaars plezier en vangen wij de moeilijkheden op. Dat is niet zo eenvoudig en nu deze groep kleiner wordt, wordt het ook moeilijker, dit te doen. Door ziekte kun nen oudere leden niet meer komen, wat ons zeer spijt. Vanaf deze plaats wensen wij hen beterschap. Heeft u behoefte om te komen, maar bent u slecht ter been of iets dergelijks, dan komen wij u met de auto ophalen. Buiten het gezellige pra ten en de koffie zijn wij hier ook aan het biljarten, sjoelen, dammen, kaarten enz. Er is veel mogelijk, als er voldoende lief hebberij is. Hebt u zin, om onze WAO- groep te versterken, (wat wij van harte hopen) kom dan woensdagmorgens in ,,De Buureton", ook de dames zijn wel kom. Wilt u meer weten bel dan de vol gende contactpersonen op: mevrouw Segerink, Tjakkerstraat 6, Den Burg, te lefoon (02220) 3585; Frans Haarsma, Gasthuisstraat 48, Den Burg, telefoon (02220) 5168; Arie Kalis, Mulderstraat 13, Oosterend, telefoon (02223) 414; H. van der Werve, Molenlaan 22, De Cocks- dorp, telefoon (02222) 335; P. Kooyman, Dorpsstraat 37, De Koog; L. van Heer waarden, Noordwester, Den Burg, tele foon (02220) 4159; P. Kok, Beatrixlaan 76, Den Burg, telefoon (02220) 3913. Adv. I.M. hier puur formeel was gehandeld met kracht van de hand. Engelvaart herinner de eraan dat de regels zijn bedoeld om rechtszekerheid te geven en dat het le vensgevaarlijk is om daar al te makkelijk in te zijn. Dirk Terpstra was het daarmee eens, maar hij wees erop dat de familie Den Boer daarvoor weinig begrip heeft en hij wilde dat de gemeente daarin verande ring zou brengen. Schilling: ,,lk zie geen kans dit beter uit te leggen dan tot dus ver is gebeurd." Soepel Hoe ver de gemeente kan gaan bij het betrachten van soepelheid wat betreft bouw- en bestemmingsvoorschriften kwam in het volgende agendapunt op nieuw ter discusie, nu naar aanleiding van een bouwplan van de heer A. Kie- wiet in de Plevierstraat in De Koog. Die wil een garage bouwen, wat volgens het bestemmingsplan niet kan omdat er al een bijgebouw is. Slechts één bijge bouw is toegestaan. Het doel van die bepaling is te voorkomen dat door bijge bouwen een aaneengeketende gesloten bebouwing ontstaat. Het karakter van open bebouwing zou daardoor in gevaar komen. B en W waren in dit geval echter van mening, dat door dat tweede bijge bouw van Kiewiet dat karakter niet ver loren zou gaan en wilden aan het bouw plan meewerken door met toepassing van artikel 19 van het bestemmingsplan af te wijken. De raad werd daarom ge vraagd een voorbereidingsbesluit te nemen. Te soepel Dat ging Dirk Terpstra van het Pakt te ver. Hij vond dat hier een hoofdlijn van het bestemmigsplan geweld werd aan gedaan, met groot gevaar voor wille keur. ,,Wat zijn de argumenten om zo af te wijken? En geldt dat voor iedereen?" Terpstra vond dat een dergelijke afwij king van het beleid eerst maar eens in de raadscommissie besproken moest worden. Hij zei zich te realiseren dat zijn tegen stand niet in dank wordt afgenomen. Over het algemeen vond hij het nogal frustrerend dat de politieke partij die zich enigszins principieel en standvastig opstelt bij het toepassen van eenmaal vastgestelde regels maar al te gauw de zwarte piet krijgt toegespeeld. Wie alles goed vindt is populair en wie de regels naleeft is de boosdoener" Niet motiverend Terpstra zei geen tegenstander te zijn van soepelheid als het gaat om afwijkin gen die de essentie van de plannen niet raakt, maar in dit geval meende hij dat het college te ver was gegaan. Ook voor de ambtenaren is het niet erg motive rend, zo meende hij, als zij door toepas sing van de regels een aanvraag afwij zen, terwijl de wethouder zich daar niets van aantrekt en het wél goed vindt. Wethouder Schilling wees de bezwa ren van de Pakt-man met kracht van de hand. Hij vertelde dat het de taal van de ambtenaren is om de regels strikt toe te passen en op grond daarvan advies uit te brengen aan het college. Maar het college heeft eigen bestuursverantwoor- delijkheid en daardoor de bevoegdheid van de regels af te wijken, als daarbij de juiste weg wordt bewandeld. Dat is in dit geval gebeurd. Peter Bakker zei zich wel te kunnen voorstellen dat men wil afstappen van een bepaald beleid, maar dan moet het nieuwe beleid wel eerst behoorlijk wor den doorgepraat. Terpstra wilde de toezegging dat der gelijke afwijkingen van bestem mingsplannen eerst in commissiever band aan de orde komen, zodat men zich over de consequenties kan beraden. Dat zegde de wethouder toe. Matriële schade was het gevolg van een aanrijding die zich dinsdag voordeed op het kruispunt Emmalaan-Beatrixlaan inDen Burg. Een 26-jarige motorrijder die op de Emmalaan reed kreeg geen voorrang van een 37-jarige Texelse vrouw die met haar auto van de Beatrix laan kwam. Van de auto werd onder meer het achterspatbord vernield en de motor kreeg een lek carter en andere be schadigingen. Niemand werd gewond. „Het hondje is wegzegt de moeder in een poging om haar dodelijk beangstigde zoontje gerust te stellen. Niet alleen drukt ze zich daar nogal voor zichtig mee uit, maar als even later de monsterachtig vertrokkenkop van een gigantische Sint Bernardshond weer voor de ruit van hun auto opduikt, blijkt dat hun nachtmerrie in „Cujo" nog lang niet voorbij is. „Cujo" is de nieuwste in beeld ge brachte boze droom van horror specialist Stephen King, die de bio scoopbezoeker al eerder de stuipen op het lijf joeg met „Carry", „The Shining" en recentelijk „Christine". In de laatste produktie speelde de auto een ongunsti- hoofdrol en ditmaal laat King een an der troeteldier, de hond, als vleesgewor den nachtmerrie opdraven. De oorzaak van zijn trieste gedaanteverwisseling wordt geschetst in het eerste gedeelte van de film, poëtisch gefotografeerd door Jan de Bont. Cujo jaagt een konijn op tot bijna in zijn hol. Terwijl zijn prooi vanuit een hoekje in zijn schuilplaats toekijkt, probeert de hond zijn kop door de opening van het hol te krijgen en wordt daarbij door een opgeschrikte vleermuis gebeten. Cujo is nu besmet en krijgt hondsdolheid. Plotseling valt hij een vrouw (Dee Wallace) met haar zoontje (Danny Pintauro) aan die zich weten terug te trekken in een kapotto auto. De nachtmerrie neemt een aan vang. Met nauwelijks enig eten en drin ken staan ze in de brandende zon in een afgesloten auto, die schudt onder de aanvallen van de dolle hond. Redding is voorlopig niet te verwachten. De tijd verstrijkt en hitte, gebrek aan vocht en angst putten hen uit. Als de jongen dreigt uit te drogen, beseft de moeder dat ze het zelf tegen de hond zal moeten opnemen„Cujo" is te zien van don derdag tot en met dinsdag. Hier bekeek het baliepersoneel het voeren van de zeehonden in het Natuurrecreatiecentrum. om het bedrijf te bekijken, 's Midda werd het NRC bezocht, waarna delogi (Bos en Zee) het reisdoel was. Hetdirii met natuurlijk Texelse speciality werd genoten in Opduin, waar'savom een causerie werd gehouden over dei» vordering van binnenland verkooptechnieken. Het programma, dat tot vrijdagnt dag duurt, vermeldt verder het bezoe'< van musea, hotels en het paracentra het maken van een rondvlucht, e tertocht en een wandeling over de Hq Berg. Ook staat nog een „dis van Ne tunus" op het programma. In het kader van een nieuwe aanpak om Texel als vakantie-eiland te verko pen, verblijft momenteel een groep baliemedewerkers en -werksters van reisbureaus en VVV-l-kantoren op Texel. Zij maken kennis met de aantrekke lijke kanten van het eiland, zodat ze straks in staat zijn op goed onderlegde wijze informatie over het eiland te geven. Daarbij kunnen zij dan een reis gids aan de klant meegeven. Deze gids zet de verschillende manieren waa rop een Texelvakantie kan worden opgezet naast elkaar. Tot nog toe was de Schade bij aanrijdim VW-informatie ingedeeld naar de verschillende verblijfsmogelijkheden. Van „de Texelse hotels" of „de Texel- mum aantal. Er hadden er 20 kunnen ko- se campings" wordt de presentatie nu men en er was nog een cursus gepland. dus „Texel als fietseiland", „Texel als standplaatseneiland" en zo voort. Ook nieuw is het benaderen van de klant via reisbureaus. Een groter stuk van de prijs die de klant betaalt gaat op aan provisie. Toch kon met 29 logies- verstrekkende bedrijven een overeen komst gemaakt worden voor verkoop via reisbureaus. De gids zal de hotelarrangementenfol- der vervangen. De oplage stijgt aanmer kelijk: van 20.000 folders naar 75.000 reisgidsen. Deze zullen naar ANVR- reisbureaus en VVV-i-kantoren worden verzonden. Zo mogelijk zal in de gids ook aan dacht worden gevraagd voor kampeerar- rangementen en geprobeerd worden in te spelen op de enorme toename van het aantal fietsvakanties door mensen die graag wat langere afstanden rijden. Voor hen is Texel minder aantrekkelijk omdat het niet als doortrekstation te gebruiken is en omdat het niet zo groot is. Daarom wordt nu gewerkt aan een hotelarrange ment dat zich over heel Noord-Holland uitstrekt en waarin ook een paar dagen Texel zijn opgenomen. Fiets Het ligt, gezien het bovenstaande, dan ook voor de hand dat de groep die nu op Texel is, zoveel mogelijk per fiets het eiland aan het verkennen is. De groep bestaat inclusief twee begeleiders uit vijftien personen. Dat is geen maxi- Voor de medewerkers van de Ooster- ender rommeltjesmarkt is er 19 septem ber om 20.00 uur een slotvergadering in de Bijenkorf. Dinsdag a.s wordt in het Rode Kruis gebouw aan de Jonkerstraat weer be gonnen met wekelijkse yogalessen, te geven door Wietske Brandsma. Voor zes lessen betaalt men 745— Deelnemers kunnen kiezen uit twee trainingsuren: van 14.15 - 15.15 uur of van 15.30 - 16.30 uur. Aanmelding kan geschieden aan de zaal. De bejaardensoos van Oosterend gaat dinsdag 18 september weer van start. Nieuwe leden zijn van harte welkom in de Bijenkorf, waar nu ook een biljart aanwezig is. Omdat echter deze tijd juist in de perio de valt waarin veel personeel van reisbu reaus en VVV-kantoren op vakantie gaat, werden de cursussen niet volgeboekt. Het idee is bedacht en uitgevoerd door het Nederlands Bureau voor Toe risme, dat dan ook de helft van de kosten draagt die overblijven nadat de deelnemers hun 775,— hebben betaald. De andere helft is voor de VW-Texel. Deze laatste instelling is de boer opge gaan om de mensen goedkoop te kun nen voeden en huisvesten, een oproep waar het Texelse bedrijfsleven met kleine prijzen en gratis voorzieningen goed op reageerde. Uiteindelijk kost dit de VVV iets meer dan duizend gulden. De groep kwam woensdagmiddag aan. Via Loodsmanduin, waar de trek kershutten werden bekeken, ging het naar Bos en Duin voor een maaltijd en Aanzienlijke materiële schade as twee personenauto's ontstond woen dag bij een aanrijding op het kruispw Klimpstraat-Molenlaan in De Cocksdoi Een 73-jarige Texelaar die Klimpstraat kwam en rechtsaf de Molei laan wilde inrijden gaf geen voorran aan een daar rijdende Alkmaarder (35 die in verband met een wegversmallii ter plaatse enigszins links op de wegza De politie hield dinsdag op de Hoor derweg een 14-jarige Texelaar aan die een bromfiets reed. De brommer blei onverzekerd te zijn, zodat het ding i het verkeer werd gehaald. Hetzelfde gebeurde met een brommi waarmee die dag een Texelaar in de By gerhoutstraat reed. Deze tweewielerhi onder meer een verkeerde carburatei wat aanleiding was voor technisi onderzoek. Westduitse marken Belgische franken Franse franken Zweedse kronen Zwitserse franken Deense kronen Amerikaanse dollars Engelse ponden Oostenrijkse schilling Italiaanse lires Spaanse peseta's 100 100 100 100 100 100 1 1 100 10.000 100 7110,50 7 5,42 7 35,50 7 38,00 7133,75 7 29,50 3,33 4,16 15,85 17,30 1,89 PEACE De opmerkingen van Poster inspireerden de vaste bezoeker van de publieke tribune Bert Koning tot deze cartoon. „Groene" sympa thieën hebben, dat is zo ongeveer de ergste, waarvan een niet-links raadslid in de huidige gemeenteraad kan wor den beschuldigd. Want het zal je gebeuren a/s je na drie jaar vechten tegen groene nota's, groene maffia, land schapsparken en rela- tienotagebieden, de wind yan voren krijgt omdat je heel on voorzichtig alleen maar de suggestie doet om de wegwijsborden op Texel in groene kleur uit te voeren. Toch overkwam het dinsdag avond Gerbrand Poster van de VVD, bij de be handeling van het voor stel van het college om een flink bedrag uit te trekken voor nieuwe ANWB-borden op Texel. Poster had van iemand uit zijn achter ban gehoord dat in de landelijke gebieden van Engeland overal groene borden staan met witte letters, passend in het landschap en toch dui delijk. „Zou dat geen goed idee zijn voor Texel?", opperde het li berale raadslid, dat spoedig daarop besefte dat hem dit met Ouwe Sunderk/aas duur zal komen te staan. „Groen? Dat nooit!", riep de anders zeer ge matigde Ate Rienstra van het CDA, alsof hen) een oneerbaar voorstel was gedaan. De politiek nog dichter bij Poster staande wethouder- Daan Schilling di ook een duit in het zak je: „Groene borden? Ik dacht dat Poster daar niet zo'n voorstander van was?" plaagde hij. Het publiek schaterde het uit, maar Gerbrand Poster lachte helemaal niet mee. Duidelijk ga- ergerd riep hij uit dat zijn uitlating over de groene bordjes als ter loopse opmerking was bedoeld, waaraan gt enkele betekenis moest worden toegekend. Texel kan dus rustig slapen.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2