Parachutisten brachten )orkonde voor zwemmers Texel deelde punten in matig duel Vrouwenzaalvoetbal in de lift mm*- Honkballers verliezen laatste thuiswedstrijd van Flying Petrels Jan Nico van der Ploeg wint viswedstrijd Zaalvoetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma ichtige wedstrijd sloot catamaranseizoen Warnaar/Rienks nationaal kampioen brandingzeilen IB ER itl$ DAG 18 SEPTEMBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 5 eiende let feest l0orzitter Dik Haker van de jnv en poloclub TX '71 slaagt er (ensweer in de evenementen van vereniging van onverwachte jgtepunten te voorzien. Zondag jigde hij enkele trouwe en bij der verdienstelijke leden van de 3 met inschakeling van parachu- in van het Paracentrum Texel, voerden boven de speelweide het zwembad een geslaagde jcisiesprong uit en bezorgden op podium voor elk te huldigen lid oorkonde. njt bijzondere ereblijk viel ten deel Keijser-Bursma, Mare Peter Jan Hopman en Erwin Klein- Eerstgenoemde kreeg ook nog cadeaubon en haar man Henk ifd verblijd met een zak rode po- Voor allen was er een was onderdeel van kampeerweekend dat ondanks aanvankelijk slechte weer en zij de inzet van onder meer de teitencommissie en tal van an- enthousiastelingen een groot is geworden, kampeerweekend wordt jaar gehouden om de onderlinge nden en de samenwerking van de vereniging exttra te Onder dak begon vrijdagavond met het opzetten van de tenten en het indelen in groepen. Kort daarop begon de regen te stromen waardoor men gedwongen was de 'mini-marathon' in te korten. Diezelf de regen veroorzaakte een stroomsto ring waardoor de verlichting op het ter rein uitviel. Niemand liet zich echter ont moedigen. Het kamperen ging gewoon door en ook de volgende dag waren er geen problemen want er lag een gede tailleerd slecht weer programma klaar dat in het gebouw van Graaf Spuiterij werd afgewerkt en waarbij allerlei spel letjes werden gedaan. 's Middags was er een zelf bedachte puzzeltocht op de fiets over Texel. Er werd natuurlijk ook gezwommen en er was een enerverend opdrachtenspel dat in een uur tijd moest worden voorbereid. Er moest een kamplied worden gecom poneerd, er moest een modeshow in el kaar worden gezet, een toneelstuk be dacht, etc. De uitvoering van dit alles op een fraai versierd podium op het terrein was een feest op zichzelf, wat ook gold voor de barbecue en het poffertjes eten. Het programma van zondag begon met touwtrekken in het zwembad waarbij de tegenstanders elkaar in het diepe moesten proberen te trekken. Later volg den allerlei spelen op de speelweide en een 'buitendiner' waarbij onder inmid dels schitterende weersomstandigheden grote pannen nasi en macaroni werden verorberd. Verder was er een mini- competitie van allerlei balsporten, een demonstratie kunstzwemmen en om half vier begon het afsluitende onderdeel met de beschreven huldiging waarbij ook de ouders aanwezig waren. Clubkampioenen Ook de clubkampioenen werden daar bij in de bloemetjes gezet. Het waren Sander Schouwstra, Dirk en Herman Blom en Petra Boom. Zij waren als besten tevoorschijn gekomen uit drie onderlinge wedstrijden. De uitreiking van de traditionele 'doordouwersprijs' is uitgesteld omdat de familie Van Trigt die dat onderdeel altijd organiseert, afwezig was. De tachtig deelnemende kinderen hadden voor hun deelname aan het kampeerweekend niet meer dan ƒ12,50 moeten betalen, wat lang niet kosten dekkend was. De club had echter nog geld dat was verdiend met acties, die dank zij de inzet van vrijwiligers succes vol waren verlopen. Het optreden va de parachutisten werd geheel betaald door sponsors, waaronder Mantje Sport. Veel medewerking bij het weekend kreeg de club van de gemeente, de Recrea tiestichting, de padvinderij en Rijkswaterstaat. Texel heeft zondag in een matige wedstrijd de punten gedeeld met Geelzwart uit 't Zand. Texel, dat ge durende de gehele wedstrijd een overwicht had, kon dit niet omzet ten in doelpunten. Tot aan het straf- goed is voor een paar doelpunten., Door deze uitslag zijn plotseling meerdere teams in de strijd om het kampioen schap en dat is leuk voor de competitie. Gamma 2 speelde zeer verdienstelijk tegen het sterke Texelse Boys. Het nog onervaren team van Gamma speelde een geweldige partij en had lange tijd uit zicht op een gelijk spel. Miriam Raven bracht Gamma tweemaal op gelijke hoogte, maar Nicolien Keijser scoorde eerst tweemaal en aan het einde maakte zij de winnende treffer. Gamma 2 heeft echter bewezen dat ze het grote werk aankan en zal in de toekomst zeker pun ten gaan veroveren. Trots Bij de junioren is Vissers Bouwbedrijf nu trotse koploper. Het team speelde tweemaal en won beide wedstrijden. Te gen Cafeetje werd een knappe overwin ning behaald. Cafeetje speelt veel te slordig en voetbalt zonder een echte lei der. Wellicht een taak voor de coach. Vissers Bouwbedrijf speelt meer als een heid en won verdiend. De opvallendste speler was Erik Witte, die de beide doel punten op zijn naam bracht. NSM was sterker dan Gamma 4 en Gamma 3 had weinig moeite met de meisjes vanZDH. Bij Gamma 3 is Gerko van Putten één van de betere spelers, hij scoorde maar liefst viermaal. Volgende week kan het duel in de hoofdklasse tussen Mantje en Nissan 2 leuk worden. In de tweede klasse speelt Alkema tegen A+O 2000 2 en bij de vrouwen kan Topido bewijzen dat het bij de top hoort, woensdag tegen Gamma 1. Bij de junioren tenslotte kan Sluiter Off. Service zich waar maken tegen Ra- tronics. De junioren van h.s.v. Texla heb ben in de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen met een nederlaag van 9 12 genoegen moeten nemen. Na een gelijkopgaande strijd moest de thuisploeg de winst in de laatste in ning uit handen geven. Ook nu mocht Pepijn Wittop Koning als werper de Texelse verdediging leiden. Tegen deze sterke tegenstander bracht hij het er redelijk af. Zijn cijfers waren zelfs beter dan die van de werper van de tegenpartij. Texla begon goed en nam in de eerste inning een 2—1 voorsprong. Maarten Hengst sloeg via een honkslag beide punten binnen. In de tweede inning pro fiteerde Flying Petrels uit Purmerend van wat onzekerheid aan Texla zijde, toen het uitmaken van honklopers een paar keer net niet lukte. Toen Simon Lap uit eindelijk na een knappe aangooi naar Martin Marinus de derde uit aantekende was de stand opgelopen tot 2—6. In de gelijkrhakende slagbeurt wist Texla terug te komen tot 3—6, om ver volgens in de derde inning toe te slaan. Goed werd aan slag van Wijnand Baret- ta en vooral Marijn de Wolf en veel 4-wijd gooien van de Petrels werper, brachten Texla aan een op dat moment verdiende 7 6 voorsprong. In de vierde en laatste inning ging Tex la door de knieën. Verdedigend werden er nu ineens fouten gemaakt, zodat de schopgebied ging alles nog naar wens, maar daar eenmaal versche nen, ontbrak vooral de agressie en doelgerichtheid om het Geelzwart erg moeilijk te maken. In de basis bij Texel had Wilke Wasse naar de plaats ingenomen van Gerrie Plaatsman, die waarschijnlijk twee maanden uitgeschakeld is. Ook Koos Tjepkema was door ziekte niet aanwe zig. Zijn plaats werd ingenomen door Paul van Exel. De eerste helft was het aanzien nau welijks waard. Beide ploegen leden veel vuldig balverlies en wisten haast niet in de buurt van het doel van hun tegen stander te komen. Texel was weliswaar technisch beter dan een pover Geel zwart, maar miste een doéis agressie om het de ploeg uit 't Zand moeilijk te maken. De achterhoede van Texel had weinig moeite met de voorwaartsen van Geel zwart, maar moest steeds attent blijven voetballen, omdat elk schoonheidsfout je fataal zou kunnen zijn. Het ontbrak Texel vooral aan stootkracht. Met name de buitenspelval leverde Texel veel pro blemen op. Slechts eenmaal was Texel de eerste helft gevaarlijk en dit was op slag van rust toen Piet Monster een voorzet gaf, die door Louis Uriot tegen de rug van een op de doellijn staande Geel zwartspeler werd gekopt. Na rust een beter voetballend Texel, dat aanvallend ook iets gevaarlijker werd zonder echter tot doelpunten te komen. Wilke Wassenaar gaf 10 min. na rust een mooie dieptepass op Louis Uriot, die daardoor alleen voor keeper Dekker ver scheen, maar de bal tegen de keeper opschoot. Even later zag Uriot zijn schot over het doel van Geelzwart verdwijnen en Klaas Dirk Koorn zag zijn vrije trap gestopt door keeper Dekker. Geelzwart kon helemaal geen vuist maken, omdat de Texel-achterhoede at tent bleef reageren. Geelzwart-Texel werd voor het publiek een vervelende wedstrijd, die weinig spektakel bood, omdat beide ploegen geen vuist konden maken. Petrels eenvoudig konden scoren en tot 7—12 uitlopen. Aanvallend leek Texla toch nog terug te kunnen komen en werden al snel twee punten tegengescoord. Toen een van de lopers zich onnodig liet verrassen op het derde honk keerde het tij. Bij alle honken bezet viel helaas de derde uit. De winst kansen, die er zeker waren, heeft Texla aan een iets koeler spelend Flying Petrels verspeeld. Maar liefst 6 Texelse spelers bleven achter op de honken. De cijfers van de beide werpers zijn: Texla: 4 maal 3-slag, 7 maal 4-wijd, 7 honkslagen tegen, 4 veldfouten en 1 vangbal. Flying Petrels: 4 maal 3-slag, 11 maal 4-wijd, 4 honkslagen tegen, 4 veldfouten en 2 vangballen. De viswedstrijd van zondag werd ge kenmerkt door slechte vangsten. Vooral in de afdeling senioren, waarvan er 12 aanwezig waren. Daar werd alleen door Aad Souwer één vis gevangen. Bij de jeugd, met 5 deelnemers, werd meer gevangen: 3 van de 5 hadden vis. 1. Jan Nico van der Ploeg 2 vissen 41 centimeter; 2. Victor Maat 1 vis 25 centi meter en 3. Niels Vinke 1 vis 17 centimeter. De volgende wedstrijd is op 30 sep tember, aanvang 8.00 uur achter de teer- molen te Oudeschild. Deze wedstrijd duurt 4 uur omdat de wedstrijd van 28 oktober aan de IJsdijk komt te vervallen. Dat zijn dus twee wedstrijden op één dag. Het inschrijfgeld is dan ook voor senioren ƒ5,— jeugdleden ƒ2,50, niet- leden ƒ10,—. Het waren deze week vooral de vrouwen die voor leuke zaalvoetbal wedstrijden zorgden. Gamma 1 werd verslagen door Texels Lams vlees in een spannende strijd en Gamma 2 kon lange tijd het sterke Texelse Boys 1 bijhouden, maar moest toch op het laatste moment het onderspit delven. In de hoofd klasse bij de mannen wonnen de fa vorieten en bij de junioren leverde Visser Bouwbedrijf een prima prestatie door Cafeetje te verslaan. In de hoofdklasse speelde Jelleboog tegen Mantje. Jelleboog was nu ver strekt met Dirk de Lugt, maar in dit team komen toch nog enkele spelers uit die het tempo in de hoofdklasse niet aan kunnen. Mantje met een weer op dreef zijnde Gerard Legierse was dan ook de betere ploeg en won verdiend. A O 2000 en Casino deelden de punten zon der tot scoren te komen. Nissan zal het voorlopig zonder Gerrie Plaatsman moe- Jen stellen, maar dat was geen beletsel om van Texelse Boys te winnen. De ex- Dubbeldik spelers Klaas Dirk Koorn en Piet Monster scoorden tweemaal en Ab Jan Witte kon voor Texelse Boys twee maal tegenscoren. Oosterend 1 won van het tweede met ruim verschil. In de eerste klasse won Oosterend 3 van De Mok. De Mok was vaak in de aanval, maar dat deden ze soms met vier man en dat gaf routiniers als Jan Witte en Johan de Waard van Oosterend de ruimte om te scoren. ZDH 2 speelde ver dienstelijk gelijk tegen Gamma 3, dat blijkbaar de hulp van eerste team speler Wilke Wassenaar nodig had om een re delijk resultaat te bereiken. Het is trou wens toch al opvallend dat bij de grotere verenigingen spelers in meerdere teams uitkomen. Dat is leuk voor de betreffen de spelers want die spelen meer wedstrijden dan hun collega's voor het zelfde geld, maar het is niet zo leuk voor de competitie. Plotseling In de tweede klasse is PH Hotel plot seling favoriet door van A O 2000 2 te winnen. Piet Koning scoorde tweemaal en bepaalde daarmee de eindstand. Pak- huus was de mindere van Oosterend Mantje 2 herstelde zich en won verdiénd van Oosterend 4 dat duidelijk nog niet goed draait. In de derde klasse een compleet pro gramma. Oosterend 6 heeft het moeilijk in deze klasse en verloor wederom. Nioz en Gamma 5 waren aan elkaar gewaagd. Beide teams kwamen viermaal tot sco ren. De Muy is dit seizoen goed op dreef en won wederom. Deze keer was Texelse Boys 3 het slachtoffer. In de vierde klasse was de ruime over winning van Texelse Boys 4 op Verenig de Schilders 3 opvallend. De twee wedstrijden in de vrouwen competitie waren het aankijken zeker waard. Gamma, de kampioen van verle den jaar, speelde tegen Texels Lamsvlees en moest de meerdere erkennen in deze dit jaar versterkte ploeg. Het tempo in deze wedstrijd was dusdanig hoog dat selectiespeelster Corinne Timmer bij Gamma naar adem liep te happen. Lilian van Liere, ook al een selectiespeelster, had de taak om haar collega van Texels Lamsvlees Natascha van der Vis in de gaten te houden. Dat lukte maar gedeel telijk en Natascha kon tweemaal scoren. Gamma kon niet scoren, mede door het falen van Jolanda Ott die anders altijd Hoofdklasse: A O 2000 - Casino 0 0 Jelleboog-Mantje 2—5 Oosterend 1-Oosterend 2 4 0 Texelse Boys-Nissan 2—4 Eerste klasse: Oosterend 3-De Mok 5—3 ZDH 2-Gamma 3 3—3 Tweede klasse: Pakhuus-Oosterend 5 2—5 Oosterend 4-Mantje 2 2—4 Texelse Boys 2-Topido 2—2 A O 2000 2-PH Hotel 1-2 Derde klasse: Jelleboog 2-Gempo 1—1 Nioz-Gamma 5 4—4 Oosterend 6-Ver. Schilders 1 —2 De Muy-Texelse Boys 3 3—2 Nissan 4-Casino 3 2—3 Vierde klasse: Nioz 2-Topido 2 1 —2 Rab 2-De Koog 1 —1 Texelse Boys 4-Ver. Schilders 3 4 0 Vrouwen: Texels Lamsvlees-Gamma 1 2 0 Texelse Boys 1-Gamma 2 3 2 Junioren: Vissers Bouwbedrijf-Cafeetje 2—1 Texelse Boys-Gamma 0 5 Gamma 2-Nissan 0 6 Ver. Schilders-Vissers Bouwbedrijf0 5 Gamma 4-NMS 0 3 ZDH 2-Gamma 3 0 7 Woensdag 19 september 1984: 17.15 u.: Texel-ZDH 2 17.45 u.: Kikkert Super-7 Provinciën 18.15 u.: Z.A.Veldman-Graaf Spuiterij 18.45 u.: Topido-Gamma 1 19.25 u.: Topido 2-Texelse Boys 4 20.05 u.: ZDH-Gamma 2 20.55 u.: Ver. Schilders 3-ZDH 3 21.35 u.: Ver. Schilders 1-De Muy 22.15 u.: Tex. Boys 3-Jelleboog 2 Zaaldienst: Oosterend. Donderdag 20 september 1984: 17.15 u.: Paracentrum-Tex. Boys 4 17.45 u.: Sluiters Off. Ser.-Ratronics 18.15 u.: Alkema-A O 2000 2 18.55 u.: Tex. Boys 2-Zegel Modes 19.35 u.: Rentenaar-Nissan 20.15 u.: Rab-Casino 2 20.55 u.: Texel 2-Rab 2 21.35 u.: De Koog-Nioz 2 22.15 u.: Casino 3-Nioz Zaaldienst: Gamma. Vrijdag 21 september 1984: 17.05 u.: Gamma 4-ZDH 1 17.35 u.: Tex. Boys 3-Tex. Boys 2 18.10 u.: Citroën-Nissan 3 18.50 u.: Mantje-Nissan 2 19.40 u.: Ver. Schilders 2-Oosterend 7 20.20 u.: Casino-Nissan 1 21.10 u.: Gamma 3-Texel 21.50 u.: ZDH 2-Gamma 4 22.30 u.: A O 2000-Gamma 1 Zaaldienst: Texelse Boys. De huldiging. Van links naar rechts voorzitter Dik Haker, Erwin Kleinveld, Mare Peter Graaf, Jan Hopman, Ria Keijser en de drie parachutisten. "■n.r. Dirk Pool, Leo Saai en de broers Hoekstra, die kampioen werden. 2006 de kampioenen na een bijzonder spannende wedstrijd. Onder bijna optimale omstandig- ïden, de wind had iets harde ge bogen, werd voor het strand van al 33 zondag met de Texelse kam- ienschappen het catamaransei- oen besloten. Eerste werden de roningers J. Hoekstra en Sj. ioekstra die na toepassing van de andicaps een seconde of zestien oor Dirk Pool en Leo Saai finishten. broers Hoekstra zeilden met een lindle, terwijl Pool en Saai een Stampe- bestuurden. De derde plaats was oor het Hobie-team Sidney van Son en fessili. Vierde werden René Boon en :ans Zuidema, vijfde Jan Keijser en Eilander, beide teams met een fort. Het is een geruchtmakend seizoen ge west met ronde om Texel waar te wei- 9 wind was en een kampioenschap dat wgens te veel wind al eens uitgesteld ^oest worden. Diezelfde storm zorgde ftoor dat een paar leden van de Cocks- Srper Kustzeilvereniging niet mee kon- kndoen door een eind pijp op hun bo- •o te deponeren. laatste wedstrijdherinnering van 1984 is echter prima. Onder een helder blauwe hemel sneden de boten prachtig door het water. Een enkele zeiler merkte na afloop op dat het nog wel harder had mogen waaien maar de reacties waren overwegend enthousiast. Martin Warnaar is het afgelopen wee kend met zijn fokkemaat Wop Rienks Nederlands kampioen brandingzeilen in de C-klasse geworden. De wedstrijd, die door vrij felle strijd werd gekenmerkt, werd gehouden op het IJsselmeer bij Broekerhaven en was georganiseerd door de catclub Wiki. Totaal deden 18 boten mee. Het was voor het eerst dat kampioen schappen voor de C-klasse werden ge houden. Het gaat daarbij om boten met handicap van 73 en lager. De wedstrijd strekte zich uit over drie dagen, waarbij werd gevaren via een olympische baan. Warnaar en Rienks deden mee met een Supercat; totaal waren zes boten van dit type bij de kampioenschappen betrokken.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5