'exel verspeelt mnodig punt Oosterend wint verdiend van Alkmaar Ayildiz Texelse Boys sterker dan Texels Lamsvlees "x-r i iM# ors verlies oor De Koog Voetbaluitslagen Goed spel van Tetak 1 Lezing over Israëli's en Arabieren Wtsm mmi Over de kop SVC had het zwaar tegen Huiswaard IsDAG 16 OKTOBER 1984 '-V- eede helft udige wijze leer keurig TEXELSE COURANT zit Texel niet erg mee in de iste serie competitiewedstrijden dit seizoen. Zowat iedere week irdt de tegenstander overklast goed voetbal, dit seizoen lefde Texel echter slechts nmaal het zoet van de erwinning. Zo ook afgelopen g. Tegenstander Kolping toch altijd een voor de oenzwarten moeilijke jenstander, werd in de gehele edstrijd overspeeld. Een hard irkende Texelploeg was constant de helft van de tegenstander te nden. Driemaal moesten paal en Kolping Boys van een Jiterstand redden. boten van Rob van de Stap en Schermer ondergingen dit lot. Iping Boys had vooral grote moeite spits Paul van Exel die fhaaldelijk goed door wist te komen, aar Texel het publiek technisch atbal voortoverde moest Kolping ys het hebben van harde acties en el overtredingen. Terecht werd een m overtreding van aanvoerder Bram g tegen Louis Uriot dan ook ■tonoreerd met een boeking. Inplaats van met een verdiende voorsprong ging Texel rusten met 0 0. Direct na de aftrap in de tweede helft veroverde Uriot de bal en plaatste deze op Rob van de Stap die niet aarzelde en onmiddellijk Paul van Exel de diepte in stuurde. Deze maal rondde Paul, vrij voor de doelman, beheerst af. Met een mooite „stift" scoorde hij 1—0. Vooral dankzij het goede werk van de in de eerste helft niet zo zeker ogende doelman wist Kolping Boys de stand zo te houden. Op schoten van Van Exel, Brand, Van de Stap en Uriot had hij steeds weer het juiste antwoord. Zelfs een harde kopbal van Uriot wist hij uit zijn doel te ranselen. Kolping Boys scoorde geheel tegen de verhouding in vijf minuten voor tijd de gelijkmaker. Na een beoordelingsfout van een ogenschijnlijk gevaarloze voorzet werd de bal uit de kluts door invaller Vlasdonk keihard ingeschoten. Kolping Boys, gekomen voor een gelijkspel, was in de laatste minuut nog dichtbij de overwinning toen Kopershoek vrij voor lepenburg over- in plaats van in het doel schoot. Ondanks dit gelijke spel blijft Texel volop meedoen in de top van de vierde klasse. Het elftal heeft gen Winkel heeft De Koog zijn ide achtereenvolgende nederlaag ileden. De Koog speelde in wijzigde opstelling met Cees hoenmaker als laatste man, wijl Cees van Beek de plaats i de geblesseerde John List 'am. og begon sterk en hield Winkel op eigen helft. De Winkel "'ensie had echter weinig moeite met vele hoge voorzetten van De Koog, xiat ze meer lengte hadden. Winkel sf gevaarlijk met snelle uitvallen, oral via de buitenspelers. Na twintig inuten nam Winkel de leiding via een standschot dat onhoudbaar voor sper Bonne in de hoek verdween; •0. Winkel kreeg snel hierna weer ingoede scoringskans toen een «Ier alleen op de keeper af kon an. Theo Bonne redde echter Stekend. Na een half uur kwam inkel op 2—0 uit een vrije trap. Deze eerst nog weggekopt maar in ie instantie ingeschoten. De kon in deze eerste helft slechts ^ele goede scoringskansen creëeren R. van de Kerkhof en Willem Verhaven. Doelpunten leverde dit toer niet op. In de tweede helft ®r hetzelfde spelbeeld: een ^vallend De Koog en een profiterend takel. Na een kwartier kreeg Winkel penalty nadat Theo Bonne de 5 onderuit haalde. Deze werd toer naast geschoten. Sneller minuten later werd het toch 3 0. linksbuiten bleek sneller dan Tony Jonge en kon een gave voorzet «ven. De spits die iets te veel ruimte «eg kon toen gemakkelijk scoren. De tog kwam toch nog terug op 3—1 een penalty door Ruud van de jfkhof. Hiervoor had de •■heidsrechter De Koog al een penalty tohouden, eveneens na een todsbal. In deze tweede helft kregen 'fflem Oosterhaven en Cees van Beek uitstekende kansen maar konden niet verzilveren. In de slotfase J«rd het nog 4—1 nadat Cees toioenmaker zich wat erg gemakkelijk «bal liet ontnemen. De Winkel speler tol daarna geen moeite om keeper ;onne te omspelen. De scheidsrechter in deze wedstrijd drie spelers een Peking, waaronder Wally van Beek 13,1 De Koog. Oosterend is er zondag in geslaagd tegen Ayildiz uit Alkmaar de volle winst binnen te halen. Onder leiding van scheidsrechter L. Hoffschlag wonnen de Oosterenders met 1—0. Het doelpunt kwam tot stand uit een strafschop en werd gescoord door Jitze Beintema. Hoewel het spelpeil niet bijzonder hoog lag was er toch sprake van een boeiende wedstrijd, omdat beide ploegen tot het laatste moment bleven strijden voor een beter resultaat. De Oosterenders begonnen nogal defensief ingesteld tegen het toch wel gevreesde Ayildiz. De Alkmaarders staan bekend als een offensief ingestelde en bijzonder technische ploeg. Onmiddellijk na het beginsignaal van scheidsrechter Hoffschlag gebeurde dan ook wat verwacht werd. Ayildiz zette de Oosterenders onder druk en probeerde zo snel mogelijk op voorsprong te komen. De Oosterend defensie bleef onder leiding van de ook nu weer uitstekend spelende Piet Koning zonder veel problemen overeind en na ongeveer een kwartier spelen konden de Gortbuukers zelf wat initiatief ontwikkelen. Toen bleek dat vooral in defensief opzicht de bezoekers niet bijzonder sterk speelden. Vooral als SVO de ballen hoog voor het doel bracht, ontstonden levensgrote kansen. Zaterdag 13 oktober 1984: KNVB, afdeling Noordholland: SVO/Z-Bergen 2-1 Berdos-De Koog/Z 2 1 Huiswaard-Cocksdorp 6 0 SVO/Z 2-Huiswaard 2 3 1 Cocksdorp 2-AFC 5 1—6 Junioren: Helder C3-Texel C3 Texel D1-HCSC D1 0-2 1-4 Zondag 14 oktober 1984: Vierde klasse KNVB: Texel-Kolping Boys 1 1 KNVB afdeling Noordholland: Winkel-De Koog 4—1 Oosterend-Alkm. Ayildiz 1—0 AFC 3-Texel 2 4-1 Texel 3-Watervogels 3 1—3 Dames: De Koog-Wieringerwaard 2—1 Flamingo's-Oosterend 3—2 s nog geen dertig seconden oud toen Pa ui van Exel op aangeven van Uriot, via Rob van der Stap, op formidabele, —0 kon aantekenen. Met de Kolping Boys keeper ver uit doei had Van Exel geen moeite dit laatste obstakel te omspelen n ror-hf ,n het hok te plaatsen. honderden Texelaars een fijne voetbalmiddag bezorgd en dat is ook heel wat waard. Volgende week de zware bekerstrijd tegen SEW uit (en in Nibbixwoud). Een moeilijke opgave tegen een ploeg die ongeslagen leider is in de eerste klasse. Tetak 1 kreeg zaterdag 't Hooge Huys 8 uit Alkmaar op bezoek. Dit team had tot dusver goede resultaten in de competitie behaald, dus dit zou een zware partij worden, hetgeen later ook uit zou komen. Martin Janssen begon weer sterk de eerste wedstrijd te winnen. In de tweede set stond hij zelfs 20—17 achter, maar zag toch kans deze set met 22 20 te winnen. Bij deze ene overwinning bleef het voor Tetak 1. Maar dat wil niet zeggen dat Tetak 1 overspeeld werd. In vier partijen zag men toch kans er een derde set uit te slepen. Alle spelers waren erg goed op dreef en er werd goed spel afgeleverd, maar over de hele lijn kwamen de Tetak.spelers net iets te kort om meer partijen in winst om te zetten. Het grote krachtsverschil tussen beide teams zat hem hoofdzakelijk ia-twee dingen: zelfvertrouwen en een beetje geluk. Dit had 't Hooge Huys 8 in voldoende mate en Tetak te weinig. Het dubbelspel werd door Ruud Koorn en Max Hagedoorn ook nipt in twee sets Halverwege de eerste helft onthield scheidsrechter Hoffschlag de Oosterenders een strafschop door een duidelijk hands geval over het hoofd te zien. Even later was het toch raak toen opnieuw een Ayildiz speler binnen de „beruchte" lijnen de bal met de hand speelde. De toegekende strafschop werd door Jitze Beintema verzilverd. Ayildiz probeerde onmiddellijk wat terug te doen maar verder dan wat afstandschoten kwam de ploeg niet. Oosterend bleef toch de gevaarlijkste ploeg. Vooral Jitze Beintema, Willem van- Heeringen en Gerard Legierse speelden aanvallend sterk maar misten het geluk om nog voor rust Ie score te verhogen. Verzuim Na rust aanvankelijk eenzelfde spelbeeld. Twee aanvallende ploegen maar de beste kansen toch weer voor SVO. De thuisploeg had ook nu weer duidelijk moeite met scoren en verzuimde dan ook in deze fase de voorsprong te vergroten. Dat werd bijna funest omdat al snel bleek dat de Alkmaarse ploeg tot het laatste moment wenste te vechten voor een beter resultaat. Halverwege de tweede helft trok Ayildiz de wedstrijd meer en meer naar zich toe en er ontstonden gevaarlijke situaties voor het SVO doel. Oosterend doelman Doede de Vries behoede zijn ploeg echter voor een tegengoal door enkele fraaie reddingen verloren: 19—21 en 21—23. Zodoende was er ook ditmaal een grote nederlaag voor Tetak 1 weggelegd, nl. 1-9. Tetak 2 had niet veel moeite met Polisport 4 uit Schagen. Ook hier waren alle spelers goed op dreef. Lieuwe van der Veen en Frans Room wonnen al hun partijen. Alleen Fred Mosk moest eenmaal capituleren. Eerstgenoemde twee spelers wonnen het zeer spannende dubbelspel in drie sets: 21-14, 18-21 en 23-21. Vandaar dat Tetak 2 opnieuw winnend huiswaarts kon keren, nl. 9 1. Tetak 2 is tot nog toe ongeslagen in de competitie en maakt een zeer goede kans om kampioen te worden in de vijfde klasse. Het Tetak jeugdteam had het duidelijk moeilijk tegen Polisport 4 uit Schagen. Toch zag men kans in vijf van de tien partijen een derde set af te dwingen. Alexander Bakker was erg goed op dreeg en won knap twee partijen. Hans Segers en Mirjam Gerritsen gaven ook goed partij maar konden niet tot winst komen. Hans en .Alexander wonnen het ook hier zeer spannende dubbelspel in drie sets: 20-22, 21-17 en 21-17. Het Tetak jeugdteam moest ditmaal genoegen nemen met een 3 7 nederlaag. Zaterdag a.s. zijn alle Tetak teams vrij i.v.m. een groot tafeltennistoernooi op zondag in Schoorl. Ds. Van der Steen zal woensdagavond vanaf 20.00 uur in het gebouwtje naast de Doopsgezinde kerk in Den Burg een lezing met dia's houden over zijn werk op Cyprus. Daar is hij verbonden aan een ontmoetingscentrum, waar inwoners van Israël en Arabieren met elkaar in gesprek kunnen komen. De toegang is vrij. te verrichten. Het vechten om iedere meter grond door beide ploegen ontaarde in ruw spel waarbij het opvallend was dat Oosterend de rust in de ploeg verloor en beter leek in praten en schelden, dan voetballen. Dat was voor een deel verklaarbaar. Ayildiz bediende zich van een hardhandige en soms gemene taktiok om gelijk te komen. Toch had een pak pleisters rust in de SVO-monden kunnen brengen. Het belangrijkste was dat SVO na negentig minuten strijd de volle winst binnenhaalde. Hardhandigheid troef in het laatste half uur. Joost Brouwer wordt van achteren onderuit gehaald door een Ayildiz-speler. Een Texelse automobilist botste in de nacht van zaterdag op zondag op de Ruijslaan tegen een tuinwal en sloeg vervolgens over de kop. De wagen werd onherstelbaar beschadigd, De chauffeur kwam met de schrik vrij. Hij had de macht over het stuur verloren, omdat een van zijn mede-inzittende vrienden voor de grap een hand op zijn gezicht had gelegd, waardoor hij niets meer zag PAGINA 5 De Cocksdorp speelde zaterdag in de uitwedstrijd tegen Huiswaard een matige partij. Gedwongen teamwijzigingen en het matig acteren van enkele spelers droegen daaraan bij. Al na tien minuten werd de achterhoede van De Cocksdorp uitgespeeld en kopte de spits van Huiswaard in; 1—0. Huiswaard, goed gebruik makend van de vleugels, wist voor rust de stand op 3 0 te brengen. Als De Cocksdorp in deze periode de buitenspelval gehanteerd had was het niet zo ver gekomen. Na de thee leek SVC de zaken beter voor elkaar te hebben. In de tweede minuut werd hen een strafschop onthouden toen een speler van Huiswaard de bal in zijn eigen strafschopgebied met de hand wegsloeg. Het was dan ook jammer dat na twintig minuten de scheidsrechter aan de andere zijde wel de bal op de stip legde, hoewel daar een overtreding buiten het strafschopgebied plaatsvond. Ondanks dat de SVC-keeper de bal nog toucheerde was het 4—0. Na deze treffer zakte De Cocksdorp ver terug en kreeg Huiswaard vleugels. Kort na deze treffer werd het 5 0. Cocksdorp stelde daar nog een schot op de lat tegenover. Huiswaard wist enkele minuten voor het eindsignaal de stand nog op 6 0 te brengen. SVO keeper Doede de Vries moest regelmatig in aktie komen om t bij liggen. 4 7 gelijkspel te verhinderen. Op deze foto gaat de brede keeper er even In de zaalvoetbalcompetitie bij de vrouwen heeft Texelse Boys op overtuigende wijze afstand genomen van medekoploper Texels Lamsvlees. Gamma haalde fors uit in de wedstrijd tegen Casino en in de eerste klasse won Oosterend 3 van het hooggeplaatste Citroën. Koploper Nissan had ondanks de vrij ruime overwinning nog erg veel moeite met Jelleboog. Tot de wissel bedroeg de voorsprong slechts één doelpunt en na de wissel kwam Jellboog nog op gelijke hoogte. In de laatste tien minuten maakte Nissan het karwei bekwaam af. Het mooiste doelpunt was van Klaas Dirk Koorn die al solerend diverse tegenstanders passeerde en bekwaam inschoot. ZDH speelde zonder Bep Vonk een goede partij tegen een ditmaal vrij zwak acterend Mantje dat Jitze Beintema moest missen. Keeper Johan Bokma van Mantje die tegen Gamma goed speelde viel nu alleen maar op door te veel praten. ZDH staat dankzij deze overwinning op een vijfde plaats, een luxe die nog maar weinig is voorgekomen. De wedstrijd tussen Gamma en Casino was die tussen kat en muis. Gamma was veel te goed en Casino bood wel erg weinig tegenstand. Het tweede team van Casino dat op dezelfde avond speelde deed het veel beter en veroverde de koppositie in de eerste klasse. De overwinning op Gamma 4 was krap maar de voorsprong, verkregen dankzij een doelpunt van Theo van Leeuwen, werd op bekwame wijze verdedigd. Texel scoorde tegen ZDH 2 al vroeg twee doelpuntn en hield daarna de zaak gesloten. Dennis Vonk had bij ZDH wel erg veel pech met schoten op paal en lat. Citroën is van slag. Wederom werd er verloren en nu van Oosterend 3 dat beter is gaan spelen. De Mok heeft Rab zijn eerste nederlaag toegebracht en is daardoor een goede middenmoter geworden. Heftig Jelleboog 2 wist ook deze keer te winnen al bood De Muy heftig tegenstand. In deze derde klasse zijn alle teams aan elkaar gewaagd zodat elke wedstrijd spannend is. Verenigde Schilders had echter niet zoveel moeite met Nissan 4 dat na een redelijke start nu wat terugvalt. In de vierde klasse kwamen alle teams in actie. Oosterend 6 bleef ongeslagen koploper en Nioz 2 staat nog steeds puntloos onderaan. Topido speelde een leuke partij tegen Ver. Schilders 2. Johan van Dompselaar scoorde tweemaal voor Topido en bepaalde daarmee de uitslag. Topido is nu opgerukt naar de derde plaats. Bij de vrouwen speelden beide koplopers Texelse Boys en Texels Lamsvlees tegen elkaar. Texelse Boys mocht zich verheugen in de comeback van Gerie Commandeur die een goede partij speelde. De Boys had vanaf het begin een overwicht op Lamsvlees. Bij Lamsvlees was alleen Natascha van der Vis in de spits maar zij speelde deze keer niet geweldig al scoorden ze eenmaal. De keepster van Texels Lamsvlees werd telkens op de proef gesteld met loeiharde schoten waarvan de meeste onhoudbaar. Nicolien Keyser speelde voor de Boys weer een hoofdrol en Ingrid Pastoor speelde achter een goede wedstrijd. Over drie weken speelt de damesselectie tegen Watervogels en waarschijnlijk zullen in deze selectie meerdere speelsters van Texelse Boys worden uitgenodigd. Nissan speelde sterk en won verdiend van Texelse Boys 2. Gafnma 2 verloor op het nippertje van Topido en heeft daardoor nog steeds geen punten. Bij de junioren is de overwinning van Texelse Boys 2 op Zeven Provinciën een knappe prestatie en haalde Cafeetje fors uit tegen Verenigde Schilders. Volgende week de topper Nissan tegen Oosterend. Beide teams zijn nog ongeslagen en delen de eerste plaats in de hoofdklasse. Rentenaar speelt tweemaal omdat een selectiewedstrijd is uitgesteld. Uitslagen: Hoofdklasse: A O 2000-Gamma 2 1—2 Nissan-Jelleboog 4—1 ZDH-Mantje 5—1 Gamma-Casino 12—0 Eerste klasse: Oosterend 3-Citroën 4—2 Casino 2-Gamma 4 1 —0 Rab-De Mok 0 3 ZDH 2-Texel 0-2 Tweede klasse: Oostrend 4-Tex.Boys 2 1—2 Pakhuus-A O 2000 2 1—4 Derde klasse: De Muy-Jelleboog 2 - 3 4 Ver.Schiiders-Nissan 4 4 1 Vierde klasse: Zaanderwijk-Texel 2 1—0 Topido 2-Ver.Schilders 2 2 0 Ver.Schilders 3-Oosterend 7 2-3 Nioz 2-ZDH 3 2-3 Rab 2-Tex.Boys 4 2-5 Vrouwen: Nissan-Tex.Boys 2 6 4 Tex.Boys-Texels Lamsvlees 4—1 Gamma 2-Topido 0—1 Junioren: Vissers Bouwbedn-Tex.Boys 5—0 Cafeetje-Ver.Schilders 10—0 gamma 2-Nissan 2 6 Kikkert Superm.-Graaf Sp. 0 3 Tex.Boys 2-Zeven Prov. 1—0 Tex.Boys 3-Ratronics 0—4 Zeeaas Veldman-SOS 3 3 Programm: Woensdag 17 oktober: 17.15 u. Gamma 4-ZDH 2 17.45 u. Gamma 1-Ver.Schilders 18.15 u. Tex.Boys-Nissan 18.45 u. Gamma 1-Tex.Boys 2 19.25 u. Rentenaar-Topido 20.15 u. Topido 2-De Koog 20.55 lp. Texel-Rab 21.35 u. Tex.Boys 2-Mantje 2 22.15 u. Tex.Boys 3-Nioz 1 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 18 oktober 17.15 u. Paracentrum-Texel 17.45 u. Vissers BouwbedrrGamma 2 18.15 u. Oosterend 5-Zegel Modes 18.55 u. Tex.Boys 1-Rentenaar 19.35 u. Gempo-Gamma 5 20.15 u. Casino 3-Oosterend 6 20.55 u. Ver.Schilders 3-Texel 2 21.35 u. Oosterend 7-ZDH 3 22.15 u. Nissan 4-De Muy Zaaldienst: Mantje Vrijdag 19 oktober 17.00 u. NMS-Tex.Boys 4 17.30 u. Gamma 3-ZDH 18.00 u. Alkema-PH Hotel 18.40 u. Tex.Boys-Oosterend 2 .19.30 u. Topido-Oosterend 4 20.10 u. Nissan-Oosterend 21.00 u.Oosterend 3-Nissan 3 21.40 u. ZDH-Casino 22.30 u. Gamma 2-Jelleboog Zaaldienst: Citmfin

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5