1 w FILM mmmèm PP pji WAT IK ZEGGEN WOU.. OPRUIMING ,,Die flambierte Frau" o nAUTA Behang - vinyl - textielbehang enz. Graaf's verf- en behangcentrum IGroen-zwart? *Groen-Groen! Weer cursus „Opkomen voor jezelf" 9§n9«r oooooooooooo Dames Mareis wederom verloren winterstop zaalcompetitie Diefstal gereedschap Auto in sloot door gladheid FAMILIEBERICHTEN Dat kan niet! 10ï~ 6 dagen open Hobbycentrum A. v.d. Vis bv. m J- De Taveerne ;j' 0 O 0 BOEK&BEELD INA DINSDAG 8 JANUARI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 3 i/i/zj f i/iia aa m BRIEVEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE let artikel Groen-Zwart op de voorpa- lina moest, naast het armzalige beetje lieuws dat er blijkbaar voor de editite on 4 januari voorhanden was, bepaald dienen als nieuwjaarsmijmering van de redactie en tevens voor de verder niet aanwezige ,,sjeu". Dat dit stuk niet uit ieder Texels hart gegrepen was zal nog wel uitkomen. Of diende het artikel om verzekerd te zijn van kopij voor de volgende krant? Ziehier, nog enige bladvulling. Misschien werd die penne- vrucht wel afgeleverd na een uitbundig jaarwisselingsfeest, maar dan nog mag je veronderstellen dat redactieleden die de raadsvergaderingen bijna woordelijk verslaan, toch iets afweten van de hui dige politieke lijn van het college (har de afwijzing groene nota's), de inzet van de vorige plaatselijke verkiezingen, renz. Waar vandaan haalt men de rede natie dat een gekozen raadslid slechts het algemeen belang behoort te die- len, wat is dat dan wel? Nooit ge hoord dat raadsleden achterbannen vertegenwoordigen vanuit een idealisti- sche, maarschappelijke, religieuse of 3etplaatselijke achtergrond? Een PSP- 38raadslid als mede-organisator van een vredesmars zou dus niet kunnen? Nee, ■"volgens het Groen-Zwart artikel moe ten raadsleden het algemeen belang m dienen en als individu ophouden te bestaan. Op persoonlijke titel iets doen? Hoe durf je! (in het comité zit- ten slechts drie raadsleden!) Gelukkig ^maar dat het allemaal wél mag in ons ^landje. En wie bepaalt overigens het moment waarop een actiecomité zich u9aan dient? De redactie van de plaatse- lijke krant hopelijk niet. Maar nu een antwoord op de gestelde vraag: Waar- stegen? Juist en logisch lijkt ons dit antwoord: Wanneer na jaren discussie op ons ei- land de meningen duidelijk zijn uitge kristalliseerd en de op één na laatste formele stap van de hogere overheid is gedaan en als daar vervolgens noch 3ndoor de gemeente noch door iemand ieanders op wordt gereageerd, is dat op z'n minst vreemd en rest op dat mo- n ment niets anders dan dat een aantal 3r hierover verontruste personen een ac tieplan opstellen om alsnog de laatste 3t poging te wagen. Op een nette ma- 16 nier? vroeg ons de interviewer, natuur lijk antwoordden wij. Hoe komt men als goed geïnformeerd journalist op de zinsnede als zou het alleen gaan om aituunwallen en schapeboeten? Een zeer bedenkelijke voorlichting van een krant 'richting publiek. Dit heeft meer van willens en wetens over de hoofden avan de bevolking de gunst vragen van rlde pleiters vóór een aanwijzing van '".Texel op ALLE denkbare onderdelen uvan de op natuur- en landschap ge- richte nota's. Weet men dan niet dat afwijzen op kleine onderdelen niet mo egelijk is? In de regeringsbeslissing staat vermeld dat slechts totale afwijzing een mogelijkheid biedt tot verkrijgen van andere plannen. Dat de huidige plannen naar de mening van het actie comité zeer veel mensen zal duperen die juist niet direct subsidie zullen ont vangen (als ze het al krijgen) zal dui delijk zijn. Een een redactie die het in goed overleg gemaakte collegepro gramma '82/'86 bestempeld als chan- tagepolitiek, maakt ook duidelijk waar ze tegen is. Wat is nu anno januari 1985 met beide benen op de grond staan? Een reeds jarenlange toekomst voorspelling dat het toerisme voor ons eiland het gouden tijdperk zal brengen (met een dalende tendens en volgens het regeringsplan een consoliderend beleid, dus geen verdere uitbreiding) of een laatste poging om een welvarende bedrijfstak op ons eiland te bescher men tegen een directe bedreiging in de vorm van aankopen, beperkingen, enz. en tevens een bescherming van de toeristische bedrijven! Actiecomité Nationaal Landschap Néé NASCHRIFT: Het actiecomité kan niet lezen. Of wij zijn niet duidelijk genoeg geweest. Uw conclusies zijn in ieder geval onjuist. In een volgende krant komen we op de zaak terug. -Red. De stichting voor maatschappelijk werk in de kop van Noordholland houdt ook dit jaar weer een cursus Opkomen voor jezelf". Er hebben zich al geïnteresseerden opgegeven maar er is nog ruimte voor een flink aantal cursisten. De cursus is bedoeld voor mensen die door praten, luisteren en oefenen samen met anderen willen werken aan beter opkomen voor zich zelf. In de cursus komen situaties voor uit het dagelijks leven, die iedereen meemaakt en waar de een meer moei te mee heeft dan de ander. Voorbeel den zijn: in gezelschap voor je eigen mening uitkomen, het moeilijk vinden om een gesprek aan te gaan, niet dóór durven vragen wanneer je onvol doende antwoord krijgt, zich weinig op zijn gemak voelen bij anderen en over zich heen laten lopen. In de groep wordt gebruik gemaakt van rollenspelen, gesprekken en oefen opdrachten. Geregeld wordt huiswerk opgegeven. De cursus omvat tien bij eenkomsten van twee uuf. De eerste bijeenkomst is donderdagmiddag 17 ja nuari van 14.15 tot 16.15 uur in de zol derruimte van het dorpshuis Den Burg, ingang Wilhelminalaan. Aan het eind van deze bijeenkomst beslist ieder of hij/zij verder wil meedoen en wordt in overleg met de deelnemers de cur susdag vastgesteld. Deelname is gra tis. Consumptie in de korte pauze voor eigen rekening. Opgave bij Frank van Lare, Schilderend 39, Den Burg, tele foon 02220-4185. Regie, produktie en scenario van ,,Die flambierte Frau" zijn van Robert van Ackeren. Echter bij het scenario kreeg hij hulp van Catharina Zwerenz. ,,Die flambierte Frau" gaat over een knappe jonge vrouw, die zich na haar echtscheiding als prostituée vestigt. ,,Maar het is geen traditioneel hoeren- drama met alle sensatie van dien", be weert Robert van Ackeren. Hij be schrijft zijn film zelfs als een enigszins uit de toon vallende liefdesgeschiede nis gebaseerd op een ongewone situa tie. ,,De onderling lang niet altijd op dezelfde golflente zittende vrouwenbe wegingen hebben zich unaniem achter deze film geschaard", stelt hij niet zon der vaktrots vast. Films waarin de prostitutie tot hoofd thema is verheven, wekken op enkele uitzonderingen na, altijd de indruk dat je het al duizend keer in precies dezelf de vorm eerder hebt gezien. De vari anten op de zich tegen een financiële vergoeding aanbiedende vrouw vor- men bijna automatisch een cliché. Dit geldt ook voor Van Ackerens film waarin de hoofdrolspeelster Eva (Gu- drun Landgrebe) op een verhit mo- ment inderdaad als een geflambeerde vleesbout wordt aangestoken. In dit geval eet de filmer van twee walletjes. Hij bespeelt de feministische gevoelens zijn door prostituée niet als een slach toffer van mannelijke lusten voor te stellen. Daarnaast schuwt hij de sen satie evenmin. Om op het eerste punt zeker te zijn van zijn zaak zet hij alle mannelijke aanwezigen in zijn film neer als irrirante slappelingen en snel op hun bek vallende zwetsers. Het hoertje waarom het draait en haar pittige col lega blijven de hitsige, agressieve of anderdanige heren voortdurend de baas. Een gigolo (Chris Matthieu Carriere) delft in zijn functie van man nelijke snol ook het onderspit. Er is geen twijfel mogelijk: de overwinning in de strijd om de macht is voor de snel van haar brandwonden bekomen dame die haar deerniswekkende clien tèle vervolgens weer even vrolijk aan huis ontbiedt. Donderdag in Filmgan- ger, 20.00 uur. De afgelopen zaterdag gespeelde da mes basketbalwedstrijd Mareis tegen Drechterland uit Enkhuizen was een moeilijke wedstrijd. De scheidsrechter floot ietwat verwarrend en dat maakte het geheel chaotisch. De Mareis be gonnen goed en speelden een voor hun doen prima eerste helft, wat dan ook in de tussenstand tot uiting kwam: 6—8 voor Drechterland. In de tweede helft werd de wedstrijd chao tisch en het spel ging bergafwaarts voor beide partijen. De eindstand werd een 8—20 overwinning voor Drechter land. Scoorsters: R. Zijm 4, J. Hoo- genbosch 2, M. Bakker 2 uit vrije worpen. Zaterdag 5 januari 1985: Texel E3-ZDH E1 6-0 Oosterend E3-Tex.Boys E1 0 3 Texel D2-ZDH D2 1-6 Texel D1-Oosterend D1 1—5 Tex.Boys D1-SVC D1 0—1 De Koog D2-Texel D4 1—3 Texel D5-De Koog D1 4—0 Texel D3-Oosterend D2 0—1 Uit een wnkel in Den Burg zijn ver moedelijk in de maand december een Black en Decker nietpistool en twee Makita decoupeerzagen gestolen. Eind vorige week deed de winkelier hiervan aangifte. Hij had van het gereedschap nog wel de dozen, maar de spullen zelf ontbraken. Omdat het wegdek glad was raakte vorige week donderdag een Texelse automobilist met zijn wagen in een sloot naast de Laagwaalderweg. De man werd door een passant naar huis gebracht en regelde van daaruit een takelwagen. De politie trof dus nie mand bij het voertuig aan. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft bete kend, voor haar liefde en zorgzaamheid aan ons gegeven, geven wij met droefheid kennis dat van ons is heengegaan, na een liefdevolle ver pleging in het verpleeghuis Texel", onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder Ymkje Weldring, weduwe van Gerrit Jonker, op de leeftijd van 86 jaar. Zaandam: W. Jonker E. Jonker-Arnout Den Hoorn: T. Jonker Den Hoorn: G. H. Buysman-Jonker C. Buysman Heemskerk: K. de Boer klein- en achterkleinkinderen Texel, 5 januari 1985, Verpleeghuis „Texel". De rouwdienst zal worden gehouden op woens dag 9 januari om 14.00 uur in de Hervormde kerk te Den Hoorn, waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in ,,Ons Huis" te Den Hoorn. Correspondentie-adres: C. Buysman, Heren straat 60, 1797 AJ Den Hoorn. Geheel onverwacht is van ons heengegaan, mijn broer en onze oom Pieter Dros, weduwnaar van A. E. Swaerts, op de leeftijd van 75 jaar. Namens de familie: B. Kooiman-Dros Texel, 4 januari 1985, Schilderend 146, Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Ned. Herv. begraafplaats te De Cocksdorp. Nog onverwachts is plotseling overleden onze beste zwager en oom P. Dros Azn., oud 75 jaar. Fam. Zuidewind-Swaerts Laagwaalderweg 18, Oudeschild. Getroffen door de hartelijke blijken van medeleven na het plotseling overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Martha Vlaming-van Dijk Ds. Donker voor de troostvolle woorden, J. v.d. Berg voor de goede begeleiding van de teraardebestelling, Directie Verpleeghuis, Huize Irene en medewerkers voor de goede verzorging tijdens haar verblijf aldaar. Allen hartelijk dank. Jac. Vlaming Achtertune 26 1794 BM Oosterend Met grote vreugde geven wij u kennis van de ge boorte van onze dochter Janneke Siep en Jacqueline Schellinger 5 januari 1985. Heemskerckstraat 10 1792 AB Oudeschild. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Marco Nico Zoetelief Thea Zoetelief-Veeger Cyrina Texel, 7 januari 1985, Wilhelminalaan 54, 1791 AP Den Burg. Met blijdschap geef ik ken nis van de geboorte van mijn tweede kleinkind Sanne Oosterhaven dochter van José Schaefers en Hans Paul Oosterhaven 5 januari 1985 Doorzwin 4156 Den Helder. M. Oosterhaven-Muste Ruijslaan 2, De Koog. Hiermee wil ik alle beken den, familie en buren dan ken voor kaarten en atten ties tijdens mijn verblijf in en bij mijn thuiskomst uit het ziekenhuis. B. Halsema Keesomlaan 19 Wij wensen u een heel ge lukkig 1985 vanuit ons nieuwe adres: Herman, Ina, Natalie, Eveline en Rosalie Bakker Klif 27, 1797 AK Den Hoorn Telefoon (02226) 618. ,,Zo is het goed", za terdag 19 maart ,,De mooiste dag van je le ven" in ,,De Wielewaal" te De Waal. Toneelver. ,,St. Jan". Atelier Purmer, Ooste rend. Gesloten vanaf woensdag 9 januari t/m donderdag 14 februari. Gezocht permanente woonruimte in Den Burg of omgev. Telefoon (02220) 5174, na 17.00 uur. Boerenyoghurt van Sint Donatus. Met spoed woonruimte gezocht voor echtpaar, liefst in Den Burg. Tel 4750. Te koop leren bankstel, stalen noren 43/44 en wandmeubel. Tel. (02226) 582. Meisje van 21 jaar i.b. secretaresse-diploma, zoekt werk voor 3 da gen p.w. Brieven onder nummer 798 aan bur. Tex Crt. Klaverjassen. Heden dinsdagavond weer gezel lig klaverjassen in de „Wit te Burcht". Aanvang 8 uur. Het is net zo wit als de sneeuw, prikt ook een beetje, smaakt veel lekker der: Kwark van St Donatus. Atelier Purmer, Ooste rend. Gesloten vanaf woensdag 9 januari t/m donderdag 14 februari Wie heeft voor ons een typemachine met gr. let tertekens te koop. Red Clubblad De Klepper, tel 2196. De naaicursus van Cora Bakker-Voogt gaat weer van start. Inlichtin gen en opgave: tel. 2672 Te koop aquarium 30x60, kompleet ƒ100,—. Tel. 4510. Een goed en plezierig voornemen voor 1985 is produkten van Sint Dona tus eten. Gezocht permanente woonruimte in Den Burg of omgev. Telefoon (02220) 5174, na 17.00 uur. Atelier Purmer, Oos terend. Gesloten vanaf woensdag 9 januari t/m donderdag 14 februari. Zaterdagavond 12janua ri Het Eierlandsche Huis. revue van Jeugdclub Het Molenbos, aanvang 20.00 uur. Hurotex, Vogelenzang 11, Den Burg, is wegens inventarisatie en reorgani satie tot nader bericht gesloten. Evt. inl. tel 3062. Te koop: Fiat 600, bj 1971. (02228) 586. Zaterdag 19 maart in De Wielewaal" te De Waal, Toneelver. St. Jan. Aanvang 20.00 uur. Patates frites, nu ƒ1 Koffiecentrum, We- verstr. 58, tel. 4547. Te koop gevraagd noren mt. 39. Tel. (02220) 2441. Te koop nog nooit ge bruikte sneeuwkettingen Tel. 4878. Vakkundig schaatsen slijpen. Sportshop Texel, Weverstr. 50. Heb je benzine nodig? Koop het dan! Maar steel het niet van mij. Patates frites afhalen? U kunt het binnen afwach ten. Bakjes frites nu ƒ1,- 't Koffiecentrum, We verstraat 58, tel. 4547. Vanaf 7 jan. zijn wij uit sluitend geopend na tele fonische afspraak. Kunst handel Hans van der Klift tel. 4043. Nog een weekje er uit? Leuke vakantiewoning in het Drentse land (Zuid- Laren). Informatie (02222) 425 of (05989) 306. Zaterdagavond 12 janu ari. Nu niet thuis voor de buis, maar naar het Eier landsche Huis voor een avondje genieten van jeugdclub Het Molenbos. Aanvang 20.00 uur. Schooljeugd opgelet! Een uurtje vrij tussen de middag? Even lekker door warmen met een bakje pa tates frites voor ƒ1,— en een warme chocolademelk voor ƒ1,25. ,,'t Koffiecen trum", Weverstraat 58, tel. 4547. Boetiek Allerlei is voorlopig alléén 's mid dags geopend van 13.30 tot 17.30 uur. Maandag en zaterdag de hele dag. Dinsdag gesloten. Nu leuke aanbiedingen bij Boetiek My Way, Binnenburg. Te koop: Mazda 929, bj. 1977. (02228) 586. Hurotex, Vogelenzang 11, Den Burg, is wegens inventarisatie en reorgani satie tot nader bericht gesloten. Evt. inl. tel 3062. Warme chocolade melk, nu ƒ1,25. ,,'t Kof fiecentrum", Weverstraat 58, tel. 4547. Wilt U natuurlijk warm blijven. Draag dan bont. Leuke mutsen en shawls bij Bontcouture Martin Karlas, Kantoorstraat 2, Den Burg. Afvallen? De afslank methode Dispo. Dieet en sport. De énige methode die écht werkt! Aarzel niet. Doe het ook. Fitnesscen trum Texel, (02220) 2192. Te k. gevr. 2 paar lang- laufski's met schoenen, maten 42 - 37. Tel. 3150, na 19.00 uur. De feestavond van de Ver. Vrienden van het paard is op 12 januari in ,Calluna". De Margriet naaicur sus start weer half januari. Inl. en opgave C. Broekman-Kuiper, (02222) 362. Zaterdagavond 12 janu ari. U komt toch ook in het Eierlandsche Huis naar de revue, aanvang 20.00 uur. Wie heeft mijn gouden armband gevonden? Ver loren 30 dec. tussen Gra- venstr. en Gemeentehuis of Mars-Meyertebos. Tel. 3950. Artima binnenhuisadvi seur, Gravenstraat 7, tel. 3592, Den Burg. „Bio Natura" onderde kens, dekbedden en kus sens, een gezond idee voor behagelijk slapen. Moer beek Meubelhandel en In terieurverzorging B.V., Ho- gerstraat 8 - 14, tel. (02220) 2572. Anti-rheuma, gevuld met 100% zuiver scheerwol. Elke dinsdagmiddag en vrijdagmiddag verkopen wij Boerenkaas op de boerderij „Wezenspyk" Hoornderweg 27-29 (hal verwege Den Burg-Den Hoorn). Verjaardag? Of een feestje? Bestel uw borrel garnituur of koud buffet in Eethuis De Musketier. Net even anders! Boodt- laan 8, De Koog, tel. (02228) 833. Vakbekwame reparatie van radio, TV en antenne installaties. Ook aanleg van nieuwe antenne installaties. Gebr. Schoorl b.v. Banden [en uitlaatspeci- alist. Hoge kortingen, gra tis montage. Bovag-lid Autocentrum Segerink- Eelman, Wezenland 7, tel. (02220) 5055. Steun- en wan delstokken. Artima, Gra venstraat 7, Den Burg, te lefoon (02220) 3592. Snackbar Ploff-in da gelijks geopend vanaf '1.00 uur. Tel. 4708. Te koop aardappelen Ire ne. Er wordt bezorgd. S. Wuis, Schorrenweg 21, tel. 02223-885. Akku's ƒ89,—, 1 jaar ga rantie. Autocentrum Segerink-Eelman, Wezen land 7, Den Burg, tel 5055. Postzegelvereniging ,De Postzegelbeurs" heeft donderdagavond een ruil avond in de „Witte Burcht" om 20.00 uur. Jan Brouwer, TV - Hifi - Stereo, Spinbaan 15, Der Burg, tel. (02220) 5130. Te koop aardappelen Bakker, Californiëweg 110, tel. (02228) 216. Nog nooit in de Twee Paardjes geweest? Kom nou Stichting Dorps herstel vraagt panden te koop om te restaureren. Inl. Th. Timmer, tel. 4422. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297. Luchtbuksen, pistolen. Grotere keus in het betere soort. Dros' Smederij, tel. (02225) 229, Eierland. Kolen!!! Direct uit voor raad leverbaar: Antraciet 3; Antraciet 4; Antraciet 5; Eierkolen; Futurex; Smeedkolen; Parelbrech- cokes; Briketten. Rab bouwmaterialen bv, Heemskerckstraat 22, Ou deschild, telefoon (02220) 3341, afd. expeditie. Verhuur van ketting zaag, stoomcleaner, Hon da generator 1600 W. Wa tersportcentrum Duinker, Oudeschild, tel. 3831. Voor al uw gas (gasfles sen, cylinders). Tweewiel centrum Kikkert, Badweg 1. Bel (02228) 215 b.g.g 760. Bezorgen ook mogelijk. Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 38, tel. (02220) 4314. Nu volop hand- en moes appels en zoete hand- en stoofappels. L. Huisman fruitkwekerij De Veen, tel 2203. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reü nie, vergadering enz. Alles mogelijk in Hotel „De Pe likaan", Pelikaanweg, De Koog, tel. (02228) 202. Abonneelotto voor De Koog e.o. Inleveren bij A en O, tel. 732. Na 10 jaar ben ik door nog onopgehelderde oorzaak uit de telefoon gids verdwenen. Maar - ik ben er nog! J. G. de Winter, tandarts, tele foon 2270. Als vanouds Beerekuil alle dagen geopend. Steek uw licht op bij Ar tima voor verlichting! Gra- venstr. 7, Den Burg. Zwemmen. Het is nu weer tijd om Uw zwema bonnement bij de receptie van Hotel Opduin af te halen. Tarief arrangemen ten op naam: 6 maanden ƒ125,— 5 maanden ƒ110, 4 maanden f 95,— 3 maanden 80,— 2 maanden f 65,— 1 maand f 50,— Gezinsabonnement 4 per sonen tot 1 april 1985 ƒ375,—. Kinderen tot 10 jaar 10% reduktie. Bij 10 personen groepsarrange- ment 10% reduktie. Ver- jaardagzwemmen ƒ6,— per persoon, Zwembad afhu ren per uur voor zwemles is in overleg mogelijk. Ook sauna- en zonne- hemelgebruik mogelijk. Wij rijden dinsdag a.s. met de merken: Shell, Cal- pam en Esso. Oosterend nu ook op dinsdag. Ver huurbedrijf Bruining, Brink 6, De Koog, tel. (02228) 333. 't Is té goedkoop, je koopt al een broek voor 22 bij boetiek Uw goedkoopste bouw markt levert alles op maat. Voor een grote of kleine klus en bij U thuisbe zorgd! Zaterdags tot 4 uur open!! Maricoweg 6, tel. (02220) 2356, Den Burg. is wegens j/ vakantie -/ gesloten 'J tot 1 februari, j Van een aardigheidje tot een geschenk. Weverstraat 1 t Nu op video! BERICHT van de TWEEDE WERELDOORLOG De beroemde docu mentaire filmpro- duktie is voorzien van Nederlandse ondertitels verkrijg baar op 13 videocas settes. Een uniek document van grote historische waarde. Er is een gratis bro chure met de volledige inhoud beschikbaar. De prijs is f79,— per cassette. Bij aankoop van de gehele serie ontvangt u de 13e cassette gratis. Leverbaar op VHS, Betamix, Video 2000 en ook op beeldplaat.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 3