Winst voor Texel <n rommelige wedstrijd axels schilderwerk 'n Friese haven -e ïxel-Hollandia 3-2 loelpuntenregen ij SVO junioren Oosterend troeft Apollo af: 3—1 Voetbaluitslagen Verlies voor SVO/Z 1-2-3-boot nadert voltooiing ZDH verloor in Schoorl De Koog sportief ten onder tegen Sint Boys (0 2) Clubwedstrijden GVO [\RflSDAG 5 FEBRUARI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 5 eerste wedstrijd na de winterstop heeft voor Texel een overwinning J°r|geleverd. Zowel Texel als Hollandia hadden duidelijk moeite om het plritme weer op te pakken, wat resulteerde in een rommelige, maar ^zien het scoreverloop, ook spannende wedstrijd. 3 spelers met de bal gingen lopen in jcel startte de wedstrijd zonder de blesseerde Simon Brand, maar weer Jtajt de van zijn rugblessure herstelde jas Dirk Koorn. De eerste twintig nuten was er nog sprake van enigs- is aanvaardbaar voetbal van Texel, hvijl van Hollandia bekend is dat zij t vooral van hard werken moeten netpben. Hollandia kwam al na 5 minu- spelen op voorsprong, toen bij een irdig uitverdedigen van Texel de bal icht kwam bij de geheel vrijstaande Burger, die hard raak schoot: 1. Texel trok de stand weer snel ge want binnen een minuut schoot I van Exel de gelijkmaker binnen, jf minuten later stond Texel al op torsprong. Het was Louis Uriot die jnaf de rand van het strafschopge- pd inschoot en via de hand van de Jeper de bal in het doel zag verdwij- In: 2—1. Na deze treffer van Texel feeg het spel een rommelig beeld, lelvuldig balverlies van beide kanten If aan dat beide teams ,nog lang niet hun oude niveau terug waren. De vaarlijke middenvelder van Hollandia, s Burger, schoot nog een keer tegen paal, waarbij Texel goed weg i/am. in de andere kant was Rob van der ap dichtbij een doelpunt, toen hij n solo met een goed schot afrond- maar de keeper van Hollandia tikte bal tot corner. Misleidend a de rust werd het spel nog rommeli- ;r, dat kwam vooral doordat teveel lie voetballen alleen leuk vindt van- ege de doelpunten had aan zijn of lar trekken kunnen komen bij een edstrijd van de C1 junioren van SVO gen Helder C3, afgelopen zaterdag in en Helder. In deze match van een (ir wist SVO 31 keer te scoren en blder plaatste daar niet een doelpunt jgenover. Helder weet nu in ieder ge il waar de middenstip ligt maar een ferrassing was de SVO overwinning iet. Op 27 oktober vorig jaar won en van dezelfde ploeg met 28 0. pn dergelijke doelpuntenregen lijkt na- üurlijk heel aardig maar zowel de juni- ren van Oosterend als van Helder le- in er niet van voetballen. De overwin- ling is vooral te danken aan een wrak- jige poule-indeling. plaats van de combinatie op te zoe ken. Texel wist toch eenvoudig stand te houden en keeper Charles Iepen- burg moest slechts in actie komen bij enkele afstandsschoten van Hollandia. Twintig minuten voor tijd begon Paul van Exel aan een fraaie solo, maar in het strafschopgebied van Hollandia verspeelde hij de bal. Hij dook echter over het leer heen. De scheidsrechter trapte erin en honoreerde deze mislei dende actie van Van Exel met een strafschop. Louis Uriot liet zich dit 'versierde' buitenkansje niet ontnemen en scoorde 3—1. Wilke Wassenaar werd bij Texel gewis seld voor Gerrie Plaatsman, die na een afwezigheid van vijf maanden weer zijn rentree maakte. Een kwartier voor tijd mocht Hollandia op 20 meter van het Texel-doel een vrije trap nemen. Jos Burger krulde de bal la Platini over de Texel-muur heen precies in de rechter kruising: 2—3. Een schitterende vrije trap waar keeper lepenburg geen enkele kijk op had. Hollandia ging nu alles of niets spelen. Voor het Texel-doel speelden zich spannende momenten af, maar de Texel-achterhoede wist de zaak schoon te houden. Aan de andere kant hadden Piet Monster en Koos Tjepkema de wedstrijd kunnen beslissen. Beide wisten echter uit een ideale sco- ringspositie niet raak te schieten, waardoor de stand 3—2 bleef in het voordeel van Texel, dat hierdoor weer belangrijke punten rijker werd. Oosterend heeft de uitwedstrijd te gen Apollo '68 uit Hensbroek uit eindelijk vrij gemakkelijk gewon nen. Hoewel de thuisploeg al snel een 1—0 voorsprong nam via een door de Oosterenders fel bestreden strafschop, was het toch SVO dat uiteindelijk aan het langste eind trok. Nog voor de rust maakte Bert Visser de stand gelijk, terwijl Jitze Beintema na ongeveer twin tig minuten spelen in de tweede helft via een hard afstandsschot de wedstrijd eigenlijk besliste. André Brouwer maakte een kwartier voor tijd aan alle twijfel een einde door zijn ploeg naar een 3—1 voor sprong te schieten. Onder leiding van scheidsrechter H. Nanne ontspon zich van het begin een spannende wedstrijd. Oosterend was er op gebrand om te winnen en speel de veel aanvallender dan normaal en dat leverde onmiddellijk veel doelrijpe kansen op. In de afwerking schoten de Oosterenders echter duidelijk tekort. Tal van kansen werden op simpele wij ze verprutst en tot overmaat van ramp werd een zuivere goal van Jitze Bein tema door scheidsrechter Nanne over het hoofd gezien. De Oosterend- aanvaller kopte een voorzet van Bert Visser hard in. Apollo-doelman Adrie Zwagerman stopte de bal ver achter de doellijn maar scheidsrechter Nanne liet het spel gewoon doorgaan. De Oosterend-ploeg reageerde fanatiek en moest dit vrijwel onmiddellijk bekopen met een tegendoelpunt. Oosterend- verdediger Willen van der Linden ver speelde de bal op een simpele manier en Er/vin Naastepad kon vrijwel onge hinderd het Oosterend strafschopge bied binnendringen, op het laatste mo ment werd de Apollo-aanvaller gestopt, maar dat ging ten koste van een overtreding. De toegekende penal ty werd door de Naastepad beheerst benut. Het pleit voor de Oosterenders dat snel orde op zaken werd gesteld. Apollo werd teruggedrongen op eigen helft en nog voor de rust was de stand gelijk getrokken. Jitze Beintema werd in kansrijke positie ten val ge bracht, maar door goed toepassen van de voordeelregel kreeg Bert Visser de mogelijkheid om z'n ploeg op gelijke hoogte te schieten. Na de rust hadden de Gortbukers het even zeer moeilijk. Vooral in verdedi gend opzicht werd fout op fout gesta peld en het was Oosterend-doelman Doede de Vries die zijn ploeg opnieuw voor een achterstand behoede. Tot vier keer toe verscheen een Apollo- aanvaller alleen voor De Vries, maar de Oosterend-goalie redde even vaak bekwaam. Naarmate de tweede helft vorderde bleek toch dat SVO duidelijk de beste ploeg was. De Oosterenders kregen kans na kans maar leken niet tot sco ren te komen. Vooral Bert Visser speelde een zeer ongelukkige wedstrijd. Visser werd voortdurend in een goede scoringspositie gebracht maar zag zijn schoten steeds weer naast of over het doel verdwijnen. Tenslotte besliste Jitze Beintema de wedstrijd. Na goed aangeven van de prima spelende Erwin Koning was het Beintema, die met een hard schot van grote afstand doelman Zwagerman kansloos liet. De wedstrijd was gespeeld en in de slotfase hadden de Oosterenders zelfs een veel hogere score kunnen bereiken. Gerard Legierse schoot op de lat, Bert Visser bleef kansen missen, Erwin Koning schoot van afstand maar net over en André Brouwer moest er in de slotfase aan te Zaterdag 2 februari 1985: KNVB, afd. Noordholland: Monnickendam-SVO/Z 3—1 Kolping Boys-De Koog/Z 2—2 USVU-Cocksdorp 3-0 SVO/Z 2-AFC 4 5-2 Junioren: JVC A1 -Oosterend A 2—1 HCSC B3-Texel B1 1-4 Tex.Boys B1-BKC B1 4-1 HCSC B4-Texel B2 2-2 Oosterend B1-Helder B4 12—0 HRC B4-Tex.Boys B2 1-7 HCSC C3-Texel C2 5-2 Tex.Boys C1-WGW C4 4-2 Texel C3-SVAP C1 2-6 Helder C3-Oosterend C1 0—31 ZAP C3-Tex.Boys C2 0-0 Pupillen: Texel D1-JVC D1 2-5 Vrouwen: Reiger Boys 2-De Koog 2 0 Meisjes junioren: B: Flamingo's-Oosterend 5—0 C: VVS-Tex.Boys 1-1 Zondag 3 februari 1985: Vierde klasse KNVB: Texel-Hollandia 3—2 KNVB, afd. Noordholland: Schoorl-ZDH 1-0 De Koog-Sint Boys 0—2 Apollo-Oosterend 1—3 Grasshoppers 2-Texel 2 2 0 Texel 3-Helder 4 3-3 HRC 6-Tex.Boys 2 2-3 Texel 5-ZDH 2 1-1 Tex.Boys 3-HRC 7 0-1 Texel 6-HRC 9 5-1 Junioren: Texel A1-LSVV A1 0-1 Vrouwen: WGW-Cocksdorp 6-1 Oosterend-RKEDO 4-0 Nier door technisch minder voet bal, maar door een paar persoonlij ke fouten heeft SVO de wedstrijd tegen Monnickendam verloren. Gehandicapt door blessures heeft SVO toch een boeiende partij voetbal gespeeld. Voor Monnickendam scoor den De Boer, Evers en Solleveld en voor SVO scoorde Aart Johan van der Brink. De eerste wedstrijd na de winterstop heeft voor SVO dus geen overwinning opgeleverd. Men vertrok door blessu res en schorsing maar met elf man naar Monnickendam. De thuisclub ging voor de wind proberen om met harde schoten keeper'Drijver te passe ren. SVO stoorde prima en combineer de ook goed, maar na tien minuten goed spel kwam er een tegenvaller voor SVO. Dirk Trap moest na een botsing het veld verlaten met een rug blessure. SVO moest met 10 man ver der en dit ging goed. De hoofdrol was weggelegd voor Erik Kramer die een prima partij speelde en zijn directe tegenstander (de ex-prof Solleveld) weinig kansen gunde. Laatste man Martin Land, die laatste man speelde, verdeelde het spel goed. Er kwam ech ter voor SVO een korte periode waarin men flink faalde. Rien Brouwer die op links de bal kreeg kon niet vooruit en verdedigde terug. Kees Bremer bood pas komen om de score wat verder uit te bouwen. Met een harde schuiver trof Brouwer doel en gaf daarmee de score een wat beter aanzien. zich aan om de bal te otvangen maar Brouwer schoot de bal in de voeten van de scherp staande Solleveld. Deze nam het leer mee naar voren en zag De Boer vrij en gaf de bal goed voor. De Boer scoorde 1—0. Nog geen twee minuten later was een rustig schot voor SVO-keeper Marco Drijver te lastig: al vallend en graaiend verdween het leer ovem hem heen in het doel: 2—0. Aart van der Brink, die in de voorhoede vaak alleen speelde, deed wat er van hem verwacht werd. Door hard werken kon hij vlak voor de rust tussen de laatste man en de keeper de bal aantikken en zo scoorde hij 2—1. Eelman kwam daarna in het veld en ging voorin lopen. Hij stoorde waar hij kon. Geen geluk De tweede helft heeft SVO veel gepro beerd. Gep Brouwer en Biem van Leeuwen waren dicht bij een goal maar een beetje geluk ontbrak. Gep Brouwer probeerde via combinaties met Biem van Leeuwen het doel te bereiken maar Van Leeuwen had zijn dag niet en er mislukte te veel. Erik Kramer probeerde met afstandsschoten een goal te maken maar dit lukte ook niet. Monnickendam was dicht bij een goal maar Eef Eelman kon in het doel staande dit verhinderen toen keeper Drijver al was gepasseerd. Doordat SVO moest aanvallen kreeg Monnic kendam meer ruimte. Solleveld die zul- .ke kansen aanvoelde scoorde uit een snelle aanval: 3—1. SVO was strijdend ten onder gegaan. In een haven nabij het Friese plaatsje Bergum floreert al sinds enige maanden een stukje Texelse werkgelegenheid: de Verenigde Schilders werken daar sinds oktober mee aan de bouw van het '1-2-3-schip' de Zonnebloem. Het schip, dat in twaalf segmenten in een speciaal daar voor gebouwde loods is gebouwd, heeft inmiddels zijn volle lengte be reikt. De tewaterlating zal 9 februari plaatsvinden. Peter Stoffen bezig met het spuiten van de onderkant Het was oorspronkelijk de bedoeling dat mensen van de Verenigde Schil ders het schip zouden gritstralen en schilderen. Het straalwerk is echter uit besteed aan Wits Schilders uit Amsterdam. Het bleek niet mogelijk om in de korte voorbereidingstijd een dergelijke grootschalige aanpak in ei gen huis te houden. Het schilder- en spuitwerk wordt wel geheel door Texe laars uitgevoerd. Peter Steffens, de 'aanspreekbare man' van het schilders bedrijf in Friesland: ,,We gaan niet proberen Texelse werkgelegenheid in stand te houden om vervolgens een stel werkloze Friezen aan de bak te helpen". Het werk is niet geheel van tegenslag verspeend gebleven. Met name de kou heeft voor vertraging gezorgd. Het voorste segment was een week te laat klaar. Dat lag overigens niet aan de schilderafdeling maar aan de werf. Er wordt dan ook flink overgewerkt bij Damen Shipyard Bergum. Het is al voorgekomen dat het werk in het weekend gewoon doorging. Voor de schilders werd het werk ge compliceerd omdat het staal van de scheepswand eigenlijk te koud was voor de goede hechting van met name de aangroeiwerende verf op het onder schip. Dat is opgelost door met bouw- plastic telkens een tent rond een deel van het onderschip te bouwen waarin dan een kachel werd geplaatst. Voor het laatst geplaatste segment afge werkt kon worden werd echter een deel van de tent dor de storm kapot- geblazen, dat gaf ook weer enige vertraging. Afwerken Een belangrijk deel van het schilder werk is binnen gebeurd. De scheeps- segmenten werden in een speciaal daarvoor gebouwde loods in elkaar ge zet. De meeste segmenten waren 7,80 bij 8 meter en 11 meter hoog. Het ge heel werd dan gegritstraald en geverfd. Dat betekende niet dat er daarmee geen kwast meer op deze delen gezet hoefde te worden: voor allerlei kleine aanpassingen is toch weer het nodige laswerk verricht en dat gaf natuurlijk brandplakken die weer bijgewerkt moesten worden. Ook verliep het werk in de machinekamer niet zo vlot als wenselijk was. Omdat de schoorstenen nog niet zijn geplaatst heeft hemelwa ter vrij toegang tot die ruimte en is het er te nat om te kunnen schilderen. Speciale aandacht krijgen de lasnaden .tussen de segmenten. Oorspronkelijk zou hier met een vacuümsysteem gestraald worden waardoor het grit niet weg zou waaien. Dit is echter meer tijdrovend dan gewoon de ge bruikelijke manier toepassen: een ster ke luchtsfraal met gritdeeltjes op het te behandelen onderdeel richten, waar bij het gebruikte grit alle kanten op kan. Bungalow De Texelaars hebben voor hun huis vesting een bungalow gehuurd in Eer- newoude. De warme maaltijden wor den gebruikt in een restaurant in de buurt van de werf. De ongeveer 60 ton verf die nodig is wordt verwerkt door een ploeg van meestal vier man. op dit moment bestaat die ploeg uit Jos Smit, Wiggert Haring, René Kui per en Peter Steffens. Er is echter ook een tijdje geweest dat Steffens het werk in zijn eentje bij kon houden. Het bedrijf dat de aftimmering verzorgt is voor de meeste Texelaars ook geen onbekende: Struik en Hamerslag BV uit Strijen. Ditzelfde bedrijf timmerde ook de Molengat" af. De „Zonnebloem" zal zaterdag door de koningin worden gedoopt. Bij de plechtigheid zullen vijfhonderd geno digden zijn waaronder zich niet het personeel van de werf zal bevinden. Voor hen wordt een plaatsje vrijgehou den op een brug in de buurt Nadat ZDH 2 in alle vroegte een verdiend gelijk spel had bevochten op Texel 5 (1 1), moest ZDH 1 naar Schoorl. De punten bleven bij de gastheren. Op een goed bespeelbaar veld startte ZDH met een klein veldoverwicht, dit resulteerde in de 13de minuut in een kans voor Bram Brouwer. Via een lan ge trap vanuit de verdediging, kwam hij vrij voor de keeper van Schoorl maar zijn schot was te zacht. Verder speelde het spel zich grotendeels af op het middenveld, de aanvallen van bei de partijen smoorden op de 16-meter lijn. Na een half uur spelen kreeg ZDH opnieuw een kans toen Ton Arnout al leen voor het doel van Schoorl ver scheen, hij wachtte echter te lang met schieten zodat ook deze kans verloren ging. ZDH zette toen een klein offen sief in, wat enkele corners opleverde, echter zonder resultaat. In de tweede helft was het spelbeeld hetzelfde, soms was het voetbal zelfs slaapverwekkend te noemen. De wedstrijd zou dan ook terecht in een dubbelblanke eindstand geëindigd zijn, als keeper Rob Vonk van ZDH een af standsschot niet verkeerd had beoor deeld: hij wilde de hoge bal pakken maar liet deze door zijn vingers glip pen. Tergend langzaam rolde de bal in het doel. Omdat dit drie minuten voor tijd gebeurde, was er voor ZDH geen tijd meer voor een slotoffensief. Het enige vermeldingswaardige uit de tweede helft is nog een kans voor Dennis Vonk èn het feit dat scheids rechter Grootjes twee spelers van Schoorl en één van ZDH opschreef. Na de wedstrijd verklaarde hij echter deze boekingen niet door te zullen ge ven, zodat dit dus met een sisser afliep. In een sportieve wedstrijd heeft het conditioneel sterkere St. Boys een moeilijke overwinning behaald op De Koog. In de eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd. De strijd werd dan ook vooral uitgevochten op het middenveld. Beide teams wisten nau welijks scoringskansen te creëren, het geen dan ook leidde tot een 0 0 ruststand. John list scoorde nog wel voor De Koog, maar omdat scheids rechter Pen de voordeelregel niet han teerde werd deze treffer niet geteld. In de tweede helft had St. Boys een licht veldoverwicht. Na tien minuten werd het 0 1 door Willem Janssen, die de verdediging omspeelde en vanaf de achterlijn keeper Bonne van De Koog verraste. In deze tweede helft konden beide teams offensief ook wei nig gevaar stichten. Keeper Bonne wist met een goede reactie een hard schot te keren en kreeg kort hierna as sistentie op de doellijn door Cees van Beek nadat hij omspeeld was. De Koog kon hier aanvallend niet meer te genover stellen dan enkele afstandsschoten. De strijd speelde zich ook in deze tweede helft volledig af op het mid denveld. Enkele minuten voor tijd maakte St. Boys het verlossende tweede doelpunt. Een inzet vanaf de rand van het strafschopgebied werd door een verdediger van richting ver anderd, waardoor deze met een curve om keeper Bonne-heendraaide. De at tente linksbuiten kon de bal toen heel eenvoudig intikken. Zaterdag worden de onderlinge wedstrijden 1985 van GV Oudeschild- georganiseerd in ,,'t Skiltje". Tijden van de wedstrijden: Jongens klas 1 en 2 plus meisjes klas 1, 2 en 3 16.00 - 16.45 uur; meisjes klas 4, 5 en 6 16.45 - 17.15 uur; jongens klas 3, 4, 5 en 6 17.15 - 18.00 uur. De deelnemers dienen een kwartier van te voren aanwezig «te zijn. Net als vorig jaar zijn er weer voor de beste drie per groep medailles en een wisselbeker voor de beste in het totaalklassement. Het 90 meter lange schip de „Zonnebloem"zit helemaal in elkaar. Zaterdag komt de koningin de doopplechtigheid verrichten. Het haventje waar het schip in moet, is 105 meter lang, zodat het maar net past. Links op de foto is de loods te zien die speciaal voor het bouwen van dit schip Linksonder in de hoek van de foto is de container van de Verenigde Schilders te zien.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5