Spelen voor een petekind Tetak won met moeite van IMóordkop 5 crossfinales waren k zeer spannend mmmtmirm Sportvissers weken voor het ijs Jeugdige wielrenners kunnen fiets huren Winst voor MST handbal Nederlaag voor GVT-jongens ejaardensoos Verleende bouwvergunningen prijswinnaars finales loor kar dagmidi corf we agd ei ir dat lesten 'ARTSDAG 12 FEBRUARI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Oscar Bremer uit Oosterend had za terdagmiddag blauwe vingers maar dat kwam niet van de kou. In het goed verwarmde kerkelijk jeugdge- bouw aan de Oranjestraat speelde de 16-jarige Oosterender acht uur lang piano en dat langdurige spel leverde hem precies f1900— op. Dat geld gaat naar het petekind van de christelijke jeugdvereniging van Oosterend, Kamel uit Egypte. Oscar speelde zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en mocht op het hele uur alleen enkele minuten stoppen om een broodje te eten of naar het toilet te gaan. Vorige week gingen leden van de jeugdvereniging in Oosterend huis aan huis sponsor geld ophalen voor deze stunt en dat leverde al f1800— op. Zaterdag kwam daar dus nog honderd gul den bij. Oscar speelde op een actie dag van de vereniging die het beste omschreven kan worden a/s een soort bazaar met o.a. ballengooien, een loterij en verkoop van tweede hands spullen. Zaterdagavond werd de totale opbrengst van de dag, in clusief het gesponsorde pianospe len, bekendgemaakt: f2700,—. De vereniging steunt Kamel in haar opleiding met f500,— per jaar, zo dat dit meisje in ieder geval nog vijf jaar kan rekenen op hulp uit Ooste rend. De piano-actie van Oscar waarvoor hij vele weken heeft ge oefend heeft ook veel meer opgele verd dan 24 uur klaverklassen twee jaar geleden. Met dit langdurige kaartspel werd toen f800,— opgebracht. De pianist die een repertoire van vele tientallen, overwegend populai re nummers ten gehore bracht, had de eerste uren vooral pijn in de armspieren. Dat ging later over maar toen was zijn rug het meest pijnlijk vanwege het feit dat hij op een pianokrukje zonder rugleuning zat. Dat alles was echter geen be letsel om de opdracht geheel uit te voeren temeer omdat de opbrengst hem enorm meeviel. Menig nacht clubpianist haalt een uurloon van f225— op geen stukken na. Op de foto Oscar Bremer aan het klavier. Zaterdag zette Tetak 1 de goede weg van vorige week voort, ditmaal ten koste van Noordkop 5 uit Den Helder. Aangenomen werd dat Tetak 1 tegen Noordkop wel een puntje kon pakken gezien de resultaten in de competitie, maar het Helderse team was toch taai er dan verwacht. Maar liefst zes partij en moesten door een derde set beslist worden. Lieuwe van der Veen opende de rij maar deed dit zeer ongelukkig door in drie sets te verliezen. Maar door winst van Fred Mosk en Max Ha gendoorn werd de achterstand weer omgezet in een 2—1 voorsprong. Het zeer belangrijke dubbelspel werd door Fred Mosk en Lieuwe van der Veen kansloos in twee sets verloren. Weer was de stand gelijk: 2 2. Van der Veen won het daarop volgende en kelspel. Max Hagendoorn verloor zijn tweede wedstrijd. In de derde set stond hij met 10 5 voor, daarna met 18 12 achter en vervolgens weer met 20—19 voor, maar hij verloor uiteinde lijk toch met 22 20. Door winst in de volgende partijen van Fred Mosk en Max Hagedoorn nam Tetak 1 een comfortabele 5 3 voorsprong en was een gelijkspel in ieder geval verzekerd. Van de resterende twee wedstrijden moest er dus nog een gewonnen wor den. Lieuwe van der Veen deed dat niet, al maakte hij er een zeer enerve rende strijd van, die op het scherpst van de snede gespeeld werd. Uiteinde lijk verloor hij zijn derde set met 29 27. Fred Mosk, die zaterdag ge weldig in vorm was, moest het karwei dan maar klaren. Hij deed wat hij doen moest en won zijn laatste partij knap met 21—19 en 21—10. Hiermee was de eerste overwinning van Tetak 1 een feit en werd het 6 4. Tetak 2 moest het in Schoorl opnemen tegen Duintreffers 4. Het werd voor Frans Room, Wilco Bakker en Ruud Koom een vrij gemakkelijke 8 2 over winning. De meeste sets werden erg dik gewonnen. Frans Room en Ruud Koorn wonnen elk drie partijen en sa men ook het dubbelspel, Wilco Bakker moest tweemaal capituleren en kwam derhalve één keer tot winst. Deze 8 2 overwinning was voor Tetak 2 de der de in successie, waardoor Texelse team alweer een koppositie heeft inge nomen in de vijfde klasse. Het Tetak jeugdteam maakt er blijk baar een sport van om met 6 4 te verliezen. Ditmaal was dat het geval tegen Noordkop 1 uit Den Helder. Al leen Alexander Bakker kan het niveau handhaven, maar zijn medespe- lers(sters) komen toch duidelijk tekort om als team tot winst te komen. Alexander won nu twee partijen, Hans Segers won knap één partij maar Mir jam Gerritsen kon het ditmaal niet bol werken en kwam derhalve niet tot winst. Alexander en Hans wonnen sa men ook heel knap het dubbelspel in drie sets: 21—13, 19 21 en 21—13. Het jeugdteam heeft tot nu toe geen dubbelspel verloren in de competitie. Zaterdag 16 januari speelt Tetak 1 een thuiswedstrijd in sportzaal De Ferrever, aavang 14.15 uur. Deze wedstrijd stond gepland op 23 februari maar is een week verschoven. Op bezoek komt dan het zeer sterke Rats 5 uit Hoorn. Tetak 2 en het jeugdteam spelen nor maal de thuiswedstrijd op 23 februari tegen resp. Be Fair 3 en Be Fair 3 uit Breezand, aanvang 14.15 uur. De laatste sportviswedstrijd van de winterserie 1984/85 is niet doorge gaan, wederom wegens ijsgang op de Waddenzee. Van de geplande zes wedstrijden zijn er nu vier gevist. De einduitslag van deze serie: Afd. jeugd: (resp. aantal centimeters, wedstrijden en punten) Monique Verhagen 50 3 5 Alexander Boks 0 3 3 Afd. senioren: Marius Stevens t 89 4 28 Cor Huisman 64 4 28 Frans Bos 60 3 24 y2 Jan Heethuis 46 4 27 Paul Verhagen 42 4 25 Vz Map van der Zwaag 41 3 20 y2 Wim Pronk 30 2 15y2 Theo Buren 29 3 19 Rein Kuyper 24 3 19 Dirk Roeper 20 4 20 Ad Souwer 0 1 3% Herman Boks 0 4 14'/2 Kees Jacob Bakker 0 3 11 De jaarvergadering is op 15 februari, aanvang 20.00 uur in De Schakel, dus niet op 22 februari zoals eerder be richt. De eerste wedstrijd van het kam pioenschap 1985 is op 24 februari, aanvang 8.00 uur, te De Cocksdorp. Er zijn voor enige nieuwe jeugdleden racefietsen te huur bij de wielervereni ging Texel voor het seizoen 1985. Deze racefietsen kan men voor één seizoen huren om op een goedkope manier kennis te maken met het wielrennen in wedstrijd- en competitieverband. Voor inlichtingen over deze racefietsen kan men bij het bestuur van de vereniging terecht of bij Douwe Dros, tel. 02220-3818. Het damesteam van MST handbal ont ving zondag in sporthal Ons Genoegen het team van Watervogels uit Den Helder. Ook Watervogels staat ergens onder in de rangorde en het leek dan ook mogelijk om deze keer te winnen, wat belangrijk was om uit de degrada tiezone te komen. De start was al heel goed bij MST. Al gauw stond MST voor het 4—1. Daarna bleef de stand een tijd hetzelfde. Watervogels kwam steeds sterker opzetten en kreeg voor de rust nog een penalty mee, deze wist de MST keepster te stoppen. Ook de tweede penalty die later in de tweede helft genomen werd door Wa tervogels werd goed gestopt. De ruststand werd 5 1. Na de rust bleef MST een lekker partijtje handbal spe len. ledereen werd goed in het spel betrokken en MST kwam niet meer in gevaar. De eindstand werd 8 2 voor MST. Volgende week gaat MST naar Schagerbrug, die week daarop naar Anna Paulowna en de laatste wedstrijd wordt op 3 maart thuis gespeeld. Zoals verwacht leed de GVT jon- gensploeg afgelopen zondag een nederlaag tegen de kampi- oensploeg van vorig jaar, de jon- gensploeg van gymnastiekvereni ging Dokev uit Anna Paulowna. Deze ploeg bestaande uit Eric Schrij ver (kampioen bij de A), Bastiaan Vis, Martin van Benten en Dennis Kommer was niet te kloppen. De turners lieten op alle toestellen tal van goede onder delen zien waar de Texelse jongens wel mee bezig zijn, maar die ze nog niet voldoende beheersen om in de oefening op te nemen. GVT heeft nu de sterkste tegenstanders achter de rug. In de komende twee wedstrijden hopen de jongens de nodige punten te verzamelen om in aanmerking te ko men voor de finale. De volgende wedstrijd vindt zaterdag 16 februari plaats in Volendam. Het betreft hier de provinciale B-kampioenschappen voor jongens. Hieraan nemen voor GVT deel: Mark Jan Mulder, Joost Brüge- man en Karei Dijker. in de categorie jongens 11 en 12 jaar: v.l.n.r. Erik Jan Vermeulen, Edwin Kuiter en Marcus Bruining. van de Texelse fiets- kampioenschappen die za- in dorpshuis De Bij- werden gehouden waren zeer spannend. Diverse waren aan elkaar ge- n het kwam regelmatig ex equo klasseringen over rijden voor een eerste of plaats. /ndien was het finalesysteem zo dat hvogels na een eerste ronde alsnog uitstekend parcours konden rijden Ie herkansing. Vooral aan het begin de wedstrijdmiddag was er enorm publiek. Aan de finales deden 97 oorrijders mee. inneringen aan de soos aan. Dik zinga bedankte Jannie Wassenaar ir haar hulp aan de biljartclub en Roest deed datzelfde namens de rsbalclub. behulp van kennelijke huisvlijt had een mand klaargemaakt met alle- al pakjes erop. ,,We weten dat je ag dingen weggeeft, daarom mag iu de helpsters een pakje van deze nd geven." De pakjes bleken Ot en n-schoteltjes te bevatten waar ach- op met de hand was geschreven jaar soos 7.2.85". Een fijnzinnig ;je van deze manier om een cadeau geven was dat Jannie Wassenaar helpsters even persoonlijk langs- g en gelukwensen in ontvangst n. vrouw Bakker van Astrid bood na ns de gymclub een envelop aan ter- Bep Keesom, alweer namens de spters, voorrekende hoeveel koffie inie in al die jaren gezet had. Met pakken koffie, thee en suiker zou weg van Den Burg naar De Cocks- rp overbrugd kunnen worden. Zij telde dat er bejaarden waren die eens expres hun kwartje niet be- ilden omdat zij dan van Jannie Was- laar bezoek krijgen. ,,Er werd ook wel eens een betalingsregeling ge- ffen van alle weken een dubbeltje er achterstand was." Zij bood een emstuk aan terwijl mevrouw A. Ran al namens de helpsters een enve- met inhoud aanbood. Showtje nnie Craanen-Hemelrijk had in zes gen een half uur durend showtje" schreven. Gevoelige en vrolijke lied wisselden elkaar af en zoals ge- lonlijk was het publiek geboeid. Te- n haar gewoonte in las Jannie Craa- n dit keer de tekst van papier, maar jezien van enkele momenten werd vaart van haar zang en accofde- spel hierdoor niet in gevaar ge acht. Als stoffelijk uiting van haar ardering voor haar vriendin Jannie issenaar zal Jannie Craanen de tekst g calligraferen. Jannie Wassenaar telde in haar dankwoord dat de or- nisatie van deze dag zo volkomen iten haar om was gegaan dat nu duidelijk was dat vrouwen kunnen rijgen. !t zal uit deze veelheid van reac- s duidelijk zijn dat Jannie assenaar-Wilmink niet overdrijft ze van zichzelf zegt dat ze een ntrale rol in het bejaardenwerk rvult. Dat is een onbescheiden- id, maar ook valse bescheiden- id is haar vreemd. Het kon nog sl eens lang duren voordat ze et dit werk ophoudt en gezien de acties tijdens het jubileum is dat at de betrokkenen betreft te )pen. Het parcours, dat zwaarder werd naar mate de deelnemers ouder waren, om vatte o.a. een klim over gymnastiek- banken, diverse lage springschansen, het rijden over een liggende trap en een klim over tonnen. Behendigheid moest vooral getoond worden bij het gooien van een tennisbal in een buis die schuin naar beneden liep. Aan het eind van de buis moest de fietser de bal weer proberen te pakken en daarna op een kegel leggen. De zaal van De Bijenkorf was net groot genoeg voor een afwisselend parcours en was als finaleplaats uitverkoren omdat men in deze zaal is begonnen met indoor- wedstrijden. Als deze kampioenschap pen een traditie worden is het te over wegen de finale in de sporthal te hou den waar fietsers en publiek de ruimte hebben en men nog veel meer obsta kels kan plaatsen. Spoor De fa. Rentenaar leverde zaterdag de wedstrijdfietsen en deze rijwielen kwa men allemaal gaaf uit de strijd. Dat gold niet voor een gymnastiekbank waar de splinters soms vanaf vlogen als coureurs hun BMX niet op het rechte houten spoor konden houden. De organisatie van de finales, verzorgd door medewerkers van alle dorpscom missies, liep gesmeerd. In drie uur tijd konden de 97 crossers aan hun trekken komen. Voor de winnaars waren er medailles en alle deelnemers kregen een vaantje. Opvallend was dat veel deelnemers uit De Koog in de prijzen vielen, terwijl dit dorp niet beschikt over een goede zaal voor indoor- fietscross. Ook Oosterend viel goed in de prijzen. Uitslagen Jongens 5-6 jaar: 1. Peter List, 2. Ar jen Oosterhof, 3. Jeroen Gieles. Meisjes 5-6 jaar: 1. Corinne Hordijk, 2. Regien Smit, 3. Bianca Slik. Jongens 7-8 jaar: 1. Sebastiaan van Atteveld, 2. Ewoud Huisman, 3. Cor Vlaming. Meisjes 7-8 jaar: 1. Tessa Blom, 2. Sandey Boon, 3. Louisa de Ridder. Jongens 9-10 jaar: 1. Dirk Jan Wuis, 2. Marcel van Egmond, 3. Marcel Dijker Meisjes 9-10 jaar: 1. Sonja Versluis, 2. Jolanda Krijnen, 3. Maartje Visser. Jongens 11-12 jaar: 1. Edwin Kuiter, 2. Erik Jan Vermeulen, 3. Marcus Bruining. Meisjes 11-12 jaar: 1. Nathalie den Broeder, 2. Gerie Verhoeven, 3 Marcel- la van der Vis. Jongens 12 t/m 15 jaar: 1. Mark Pij per, 2. Jasper Mulder, 3. Arjen Sleutel. Meisjes 12 t/m 15 jaar: 1. Ingrid Witte, 2. Diana Ooyevaar, 3. Marjon Slaman. Een moeilijk obstakel vormde een klim over twee oliedrums. Burgemeester en wethoudes hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend: H. Kooger, Hogereind 41, De Waal, voor het veranderen van een winkel tot woonhuis; Coöp. Aardappelbewaar plaats Texel B.A., Den Burg, voor het gedeeltelijk vergroten van een aardap- pelbewaarloods aan Meyertebps 7; N.M.J. de Graaf, Langeveldstraat 49, De Cocksdorp, voor het vergroten van een woonhuis; Aegon Vakantiepark ,,De Sluftervallei", Krimweg 2, De Cocksdorp, voor het plaatsen van twee toiletunits aldaar; Fa. Veltkamp, Burg wal 13, Den Burg, voor het gedeeltelijk vergroten van een magazijn; C.I.V., Haven 15, Oudeschild, voor het plaat sen van een bedrijfsschuur; R. Zegers, Postweg 87, De Cocksdorp, voor het plaatsen van een douchecel Pontweg 179, De Koog; H. de Steur, Wilhelmi- nalaan 88, Den Burg, voor het plaat sen van een dakkapel; H. van Boven, Barentszstraat 37-39, Oudeschild voor het veranderen van een dak en gevel; Drijver Bouw B.V., Schilderend 102 Den Burg, voor het plaatsen van vier woningen in het Marsgebied te Den Burg; R.S.T., Slingerweg 38, Den Burg, voor het gedeeltelijk veranderen van een recreatieruimte aan de Boodt- laan te De Koog.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7