FILM Veel degradatiekandidaten in zaalvoetbal hoofdklasse i „Inside moves tjjykï gong ar Nederlaag Tevoko 4 Hein van Heerwaarden won Topido-beker Speel-o-theek gesloten Gymwedstrijd Oudeschild Schoonheidsbehandeling voor portretfoto Franchimon wint in Kreileroord Standen pupillen zaalvoetbal Henk Witte drie jaar keizerschutter Verleende bouwvergunningei PAGINA 8 TEXELSE COURANT DINSDAG 12 FEBRUARI 0-1 3-0 In de hoofdklasse van het zaalvoetbal zijn nog een vijftal kandidaten die nog in degradatieproblemen zitten. De komende weken, met nog zo'n vier wedstrijden te gaan, wordt die strijd erg spannend. In de tweede klasse staan nu Alkema en Oosterend 4 op een gedeelde eerste plaats. In de vierde klasse is er nog geen peil op te trekken welk team hier het kampioenschap voor zich gaat opeisen. Nu het kampioenschap feitelijk beslist is en omdat de tweede plaats ook al vast in handen is, wordt het des te in teressanter welke teams problemen hebben om zich in de hoofdklasse te handhaven. Voor degradatie en promo tie is de stand in de eerste klasse ook van veel belang. Texelse Boys, Casino, Jelleboog en Oosterend 2 gaan in de laatste weken onder elkaar uitmaken welk team volgend seizoen in de eerste klasse uitkomt. Van belang is daarbij het programma dat deze ploe gen nog moeten spelen. Aardig detail is dat deze vier ploegen elkaar in ieder geval nog één keer ontmoeten. Dan hebben op papier Casino en Jelleboog het moeilijkste programma. Casino moet nog tegen Oosterend 1 en Gam ma 1 en Jelleboog nog tegen Nissan 1 en Oosterend 1. Texelse Boys en Oosterend 2 hebben een makkelijker programma maar veilig zijn beiden nog lang niet. Ook de stand in de eerste klasse is be langrijk. Daar staan Gamma 3 en Casi no 2 aan kop. Gamma 3 kan niet pro moveren als Gamma 1 en 2 niet pro moveren naar de competities aan de vaste wal. Dat betekent één degrada tieplaats minder. Casino 2 kan wel pro moveren en dus de plaats van Casino 1 in de hoofdklasse veilig stellen, als deze ploeg aan het eind van het sei zoen op één van de laatste twee plaat sen zou staan in de hoofdklasse. An ders is voor Jelleboog en Texelse Boys die geen tweede team in de eerste klasse hebben. Voor deze twee en ook voor Oosterend 2 is het noodzaak om in ieder geval geen laatste te worden in de hoofdklasse. Afgelopen Oosterend versus Gamma. Dat had de topper afgelopen week moeten zijn. Feitelijk was de wedstrijd al afgelopen voordat hij begonnen'was, want na vijf minuten spelen prijkte er een 3 0 voorsprong voor Gamma op het score bord. Mede oorzaak daarvan was dat de scheidsrechter het noodzakelijk achtte om twee Oosterend spelers naar de strafbank te sturen. Met een overwicht van twee spelers scoort Gamma zonder meer. Nissan won ge flatteerd met 7—2 van Texelse Boys. Al snél nam de ploeg een 3 0 voor sprong, maar besloot toen te gaan freewheelen, wat Texelse Boys in staat stelde om tot 3—2 terug te komen. Niettemin benutte Nissan 2 de gebo den kansen beter dan Texelse Boys, ook omdat de Nissan 2 keeper ontzet tend moeilijk te passeren is. Casino verloor met 8 5 van Jelleboog. Een uitslag die niet aangeeft dat het hier een degradatie duel betrof. Veel goals van teams die het aanvallen beslist niet schuwen. Gamma 2 en Oosterend 2 speelden een slechte doch sportieve wedstrijd. Veel gebeurde er niet. Het doelpunt van Erik Kramer was beslist de moeite waard. Hier was de uitslag 4 2 in het voordeel van Gamma 2. Nissan 1 won regelmatig van ZDH met 4 1. Wat voor Nissan weer herstel in luidde ten opzichte van de wedstrijd tegen Mantje. Mantje dat een 3—3 ge lijkspel behaalde tegen A O 2000 dat het uitstekend doet dit seizoen. Leiding In de tweede klasse moest Oosterend 4 een 4—0 winst behalen op Pakhuus om aan de leiding in de tweede klasse te komen. Het Oosterend-team had daar alle vertrouwen in, gezien de uit latingen van de spelers voor de wedstrijd. Het werd een nipte 2—1 winst. Toch heeft Oosterend 4 nog alle deze teams in de zaal ziet spelen, kan men zich rustig over het getoonde spel en techniek verbazen. Nog maar een half jaar spelend in de zaal en nu al een prima peil ontwikkeld. Deze jeugdteam tonen aan dat het zaalvoet- balpeil op Texel zeker stijgend is. Ook geldt dit voor de Oosterender ploeg NMS dat een aantal zeer goede zaal voetballers in de gelederen heeft. Bij de dames won Texelse Boys 1 met 8-1 van Texelse Boys 2. Rentenaar en Texels Lamsvlees kwamen een 2—2 gelijkspel overeen. Nissan won met 1—0 van Topido en Gamma 2 won met 3—0 van Gamma 2. Selecties De selecties gaan een drukke week te gemoet. In totaal zullen er vier wedstrijden worden gespeeld. Aller eerst op woensdag de seniorenselectie tegen ZDH. De senioren selectie oe fent voor een toernooi op zaterdag 2 maart voor het zg. revanchetoemooi Het vierde damesteam van Tevoko slaagde er niet in winstpunten aan haar totaal toe te voegen in de wedstrijd tegen HCSC 4. Het team verloor kansloos met 3—0 en blijft daarmee op de voorlaatste plaats. Smash '68 bewees Tevoko 3 in dezelf de tweede klasse een goede dienst door te winnen van koploper Juvoc 2. Het Oosterender team heeft ook in de ze tweede competitiehelft nog geen verliespunten hoeven te incasseren. Het derde Tevoko team is weer op het goede pad. Maandag werd simpel ge wonnen van het laagstaande Turnlust 1 terwijl zaterdag met enige moeite drie punten behaald werden bij Noord- kop 4. Het team moest, met Ada Re- nout weer in de basis, opboksen tegen een goed verdedigend Noordkop, waarbij de tweede set door slordighe den in de passing verloren ging. Tegen Braaf Seahawks 4 speelde mannen 3 geen onverdienstelijke wedstrijd maar wist maar één set in winst om te zet ten: 3—1. Stand vrouwen 2e klasse: Tevoko 3 7—16 Juvoc 2 6 13 Smash '68 4—12 Noordkop 2 4—9 HCSC 3 4-8 Noordkop 4 5—8 Noordkop 5 5— 7 HCSC 4 6-10 WSOV2 4- 3 Br.Seah. 2 5— 3 Tevoko 4 5^-3 Turnlust 5— 1 Het eerste damesteam had overwacht veel moeite met het laagstaande De Boemel 2. In Tuitjenhorn werd het een wisselvallige langdurige wedstrijd waarbij de Texelse vrouwen uiteindelijk met 5—15 in de vijfde set aan het langste eind trokken. kansen op het kampioenschap want qua punten staat de ploeg gelijk met Alkema. Texelse Boys 2 is de laatste weken goed. op shcot. Na de 5—2 winst op PH hotel deze keer een 8—1 winst op Zegel Modes. In de vierde klasse had Topido een goede week met een 5—0 winst op Verenigde Schilders 2. Tevens zagen de Cocks- dorpers dat Zaanderwijk met 3—1 van Texel 2 verloor. En ook nog dat Oosterend 7 met 1—0 van Verenigde Schilders 2 verloor. Zodat de positie van Topido alleen maar versterkt is op de ranglijst. In de junioren 2 klasse een zeer spannende wedstrijd tussen Texel 2 en Gamma 3. Luide aanmoedi gingen door vele ouders en twee zeer enthousiaste coaches zorgden voor een felle wedstrijd. Voor Gamma 3 scoorden Gerco van Putten twee keer en M. Ris completeerde de Gamma doelpunten. Voor Texel scoorden tegen Arjan Kiewiet en A. Nolting. Als men Tijdens de vrijdag en zaterdag gespeelde biljartwedstrijden in To pido in De Cocksdorp is Hein van Heerwaarden als winnaar uit de bus gekomen. De wedstrijden bestonden uit libre en driebanden. Voor libre speelden Gerrit Terwindt, Jan Dekker en Johan van Dompselaar. Er moesten 100 punten gemaakt worden. Winnaar werd Johan van Dompselaar. Voor het driebanden speelden Piet de Graaf, Wim Vendel en Hein van Heerwaarden 20 punten tegen elkaar. Hier werd Hein van Heer waarden winnaar. Om een algehele winnaar te krijgen speelden de win naars van beide poules 100 punten li bre tegen elkaar. Dit werd gewonnen door Hein van Heerwaarden in elf beurten. Johan van Dompselaar bleef staan op 83 punten. De hoogste serie kwam op naam van Hein van Heer waarden met 53. Aan het eind van de wedstrijden dankte Jan Dekker na mens de spelers de organisatie voor het goede materiaal. Tevens hoopte hij dat dit toernooitje in het vervolg ieder jaar gehouden zal worden. Het is een mooie gelegenheid om de biljartsport in De Cocksdorp te promoten. van het Gouden Hoef. De damesselec tie speelt op donderdag tegen de B- juniorenselectie. En op zaterdag om 18.50 uur komt de damesselectie uit tegen Dansschool Biersteker. Voor deze twee wedstrijden heeft dames- coach Janneke Kampstra de volgende spelers uitgenodigd: Angelique Beek huis, Lilian van Liere en Corinne Tim mer (allen Gamma), Carolien Wete- kamp (Rentenaar), Nicolien Keyser, Gerie Commandeur, Carolien Rey, Ani ta Witte en Ingrid Pastoor (allen Texel se Boys). Deze week De wedstrijd tussen de nummers één en twee van de hoofdklasse, Gamma contra Nissan. De eerste wedstrijd werd een zeer gemakkelijke overwin ning voor Gamma met 8—1. Nissan is toch aan zijn reputatie verplicht om het deze keer veel beter te doen. Gamma is bijna kampioen en heeft al leen één ding te verliezen en dat is het ongeslagen kampioen worden. Dat is de ploeg nog nooit eerder gelukt. De wedstrijd begint vrijdag om 20.10 uur. Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend 1-Gamma 1 1-4 Oosterend 2-Gamma 2 2-4 Nissan 2-Tex.Boys 7-2 Nissan 1-ZDH 4-1 Mantje-A+O 2000 3-3 Jelleboog-Casino 8-5 Tweede klasse: Zegel Modes-Tex.Boys 2 Pakhuus-Oosterend 4 Derde klasse: Ver.Schilders-Gempo De Muy-Casino 3 Vierde klasse: Oosterend 7-Ver.Schilders 3 Texel 2-Zaanderwijk ZDH 3-Nioz 2 Ver.Schilders 2-Topido 2 Rab 2-Tex.Boys 4 Junioren: Zeven ProvTexel 1 Tex.Boys 2-Ratronics Tex.Boys 3-Graaf Spuiterij Zeeaas Veldman-Tex.Boys 5 KSMT-SOS Gamma 4-Paracentrum Gamma 3-Texel 2 Oostrend (m)-NMS Dames: Gamma2-gamma 1 Nissan-Topido Rentenaar-Lamsvlees Texel Tex.Boys-Tex.Boys 2 Programma: Woensdagv13 februari: 17.15 u. Nissan-Tex.Boys 1 17.45 u. Ver.Schilders-Cafeetje 18.15 u. Mantje 2-Alkema 18.55 u. ZDH 2-Oosterend 3 19.35 u. Tex.Lamsvlees-Topido (d) 20.15 u. Selectie-ZDH 20.55 u. Gamma 2-Tex.Boys 2 (d) 21.35 u. De Mok-Nissan 3 22.15 u. Oosterend 4-A O 2000 2 Zaaldienst: Jelleboog Donderdag 14 februari: 17.15 u. Zeven ProvrZA Veldman 17.45 u. Gamma 1-Vissers bouwb. 18.15 u. Sel. B-junrdamesselectie 18.55 u. Gamma 1-Rentenaar (d) 19.35 u. Nissan 4-Jelleboog 2 20.15 u. Oosterend 6-Gempo 20.55 u. Casino 3-Tex.Boys 3 21.35 u. Gamma 5-Ver.Schilders 22.15 u. Nioz-De Muy Zaaldienst: A O 2000 Vrijdag 15 februari: 17.00 u. ZDH 1-NMS 17.30 u. ZDH 2-Tex.Boys 4 18.00 u. Vissers bouwbrCafeetje 18.30 u. ZDH-A O 2000 19.20 u. Casino-Oosterend 1 20.10 u. Gamma 1-Nissan 1 21.00 u. Tex.Boys-Jelleboog 21.50 u. Oosterend 2-Nissan 2 22.40 u. Mantje-Gamma 2 Zaaldienst: KSMT Zaterdag 16 februari: 17.30 u. gamma 4-Texel 2 18.10 u. Rab-Gamma 3 18.50 u. Damesselectie-Biersteker 19.40 u. Oosterend 5-Topido 20.20 u. Pakhuus-PH Hotel 21.00 u. Casino 2-Citroën Zaaldienst: Nissan In verband met de voorjaarsvakantie is de speel-o-theek vanaf 17 februari gesloten. Ingaand woensdag 27 febru ari kan men weer in de speel-o-theek terecht. in De gymnastiekvereniging G.O.S. uit Oudeschild hield afgelopen zaterdag de onderlinge wedstrijden voor de jeugdleden. In het (te) kleine, maar ge zellige dorpshuis lieten de jeugdige turners en turnsters hun kunnen zien aan een veelkoppig publiek. Voor de beste drie per groep waren medailles beschikbaar. De prijzen werden als volgt verdeeld: Meisjes klas 1, 2, 3: 1. Germa Raven 31,3 pnt., 2. Mala Zweringa 31.1 pnt., 3. Anieta Kalf 29.9 pnt. Jongens klas 1-2: 1. Sebastiaan Schaatsenberg 29.1 pnt., 2. Richard Koning 28.6 pnt. Meisjes klas 4, 5, 6: 1. Natalie Erne 32.2 pnt., 2. Conny van Beek 31.9 pnt., 3. Sandra Rouwenhorst 31.6 pnt. Jongens klas 3-4: 1. Arjan Hemelrijk 32.5 pnt., 2. Robin Verduyn 31.75 pnt., 3. Emile Boom 31.7 pnt. Jongens klas 5-6: 1. Jeroen Hemel rijk 32.4 pnt., 2. Lorentz Boom 31.7 pnt., 3. Herman Blom 30.9 pnt. Clubkampioen werd Arjan Hemelrijk die de wisselbeker overnam van de kampioen van vorig jaar: Lorentz Boom. pndernemers-aktiviteitenl Karin Parlevliet uit Den Hoorn heeft samen met Ron van Boven en Pieter de Vries een arrangement ingevoerd waarbij mensen een por tretfoto kunnen laten maken na door Parlevliet (visagiste) en Van Boven (kapper) mooi gemaakt te zijn. Daarbij is het niet de bedoe ling om glamour-make up aan te brengen maar om het eigen ge zicht van de klant „positief te be nadrukken". Pieter de Vries maakt dan het portret. Karin Parlevliet studeerde onlangs af als visagiste aan het Instituut Ria de Korte in Amsterdam. Een visagiste is iemand die gespecialiseerd is in het aanbrengen van make up bij mensen die voor een camera moeten verschij nen. Dat is een heel andere.opmaak dan bijvoorbeeld grimeren voor een to neelstuk. Opgemaakte toneelspelers zijn vaak van dichtbij niet om aan te zien, terwijl een camera vaak nog meer registreert dan bij normaal con tact tussen mensen aan opmaak wordt opgemerkt. De make up die de visa giste aanbrengt zal dus subtiel zijn, overdrijving wordt direct afgestraft om dat de camera dat registreert. Daarom gelooft Karin Parlevliet ook dat haar vakmatige verbintenis met Pieter de Vries vruchten af zal werpen. Mensen die echt piekfijn op portret willen, we ten vaak niet hoe ze hun opmaak daaraan aan moeten passen. Dat geldt niet alleen voor vrouwen, ook mannen vallen onder deze aanbieding. Ron van Boven is werkzaam als kap per bij Henk Prins. Hij is gediplomeerd herenkapper en studerend voor het di ploma dameskapper. Hij zal de klanten geen complete knipbeurt geven maar het kapsel wel even in model brengen. Het is uitdrukkelijk niet de bedoeling om de kappers concurrentie aan te gaan doen. Mensen die interesse hebben in een dergelijk portret kunnen contact opne men met Pieter de Vries (02226-664) of (02220-3359). Hoop doet leven, luidt de boodschap van Richard Donner's Inside moves. In de meeste films hebben de figuren een vastomlijnd karakter. Door de actie in het verhaal worden ze gedwongen tot handelen. De betere films hebben ook een actieve ontwikkeling in de geestesgesteldheid van de hoofd rolspelers. De handeling zelf speelt dan een ondergeschikte rol. „Innerlijke be wegingen" is zo'n film. Een wat ongemakkelijk kijkende jonge man (John Savage, bekend van rollen in The Deer Hunter en Hair) neemt de lift naar de bovenste verdieping van een flatgebouw en kiest daarna de snelste route naar beneden: uit het raam. Die sprong heeft niet het ver wachte resultaat. Via een boom komt de ongelukkige op een auto terecht en het ziekenhuis weet van zijn restan weer een toonbaar mens te maken Met een onwillige nek en een kreu been raakt Roary na zijn revalidatie verzeild in een bar, een pleisterplae van een aantal gehandicapten, die ongemak hebben leren weglachen.^ i „Domoor", zegt een blinde man v delijk, „je hebt de zaken omgedra;| éérst ben je invalide en pas daarna sprong je naar beneden". De warm vriendschap van stamgasten, als h(m ware een groep buiten de harde en onpersoonlijke maatschappij vormearn draagt bij tot de bitter-zoete sfeer het eerste gedeelte van Donner's fitrd; Roary's herstel wordt geprikkeld do harde incidenten en krampachtig g i 7 cultiveerde vriendschappen. Medeli wordt vervangen door medeleven, keeper Jerry heeft problemen met vriendin, het prostitueetje Ann. De .bareigenaar Max staat voor een fai sement. Roary wordt verliefd op de barhulp Louise maar gunt haar aan Jerry. Samen zetten ze zich in om kreupele Jerry weer opgenomen te krijgen in het basketbalteam The V\ riors. „Inside Moves" is een hartve warmende film, waarin tragiek en h mor uit het leven zijn gegrepen. |jc Donderdag in Filmganger, 20.00 uu s rde Hó leri Rond de 80 deelnemers reageerden op het startschot voor de acht kilometer van Kreileroord. Onder hen Theo Fran chimon en Eduard Dijker. Vanaf het begin nam Theo de kop. Ondanks het open terrein en de koude, harde wind wist hij op de eerste vier kilometer reeds 20 seconden voorsprong op te bouwen. Later kwam daar nog eens zes seconden bij. Uitslag: 1. Theo Franchimon 28.56; 2. Jos En gel 29.20; 3. Cees Meijer 30.10; Eduard Dijker 33.14. Op de 21 kilometer heersten de lopers van Noordkop. Gerard Keuynen uit Den Helder zegevierde in 1.09.34. Mo gelijk is hij ook van de partij in de hal ve marathon van De Waal op 23 fe bruari a.s. Op 9 maart zal de atletiek vereniging Texel de Texelse crosskam pioenschappen houden. DA: ZDH Oosterend Tex.Boys SVC Texel 1 Texel 2 Oosterend 2 Texel 3 Texel 5 De Koog 1 Texel 4 De Koog 2 Texel 2 Oosterend 1 Texel 3 Tex.Boys 2 Texel 1 Tex.Boys 1 Oosterend 2 Texel 4 Oosterend 3 Tex.Boys 1 De Koog Tex.Boys 2 Oosterend Karin Parlevliet studeerde onlangs af als visagiste. 31-5 13- 2 5- 4 7- 9 11-25 1-23 11- 7 8- 4 16- 9 9- 9 7- 8 4-17 Henk Witte van de handboogschut tersvereniging De Eilandschutters is voor drie jaar verzekerd van de titel „keizerschutter". Hij won namelijk (met 286 punten) van Simon de Polkf (285 punten) de uitdaging tussen dnk koning- en keizerschutter in een zeelt gelijkopgaande wedstrijd. Witte houir' de keizerstitel minstens drie jaar om een schutter eerst drie keer achter© koningschutter moet worden alvorei g de keizer te mogen uitdagen. De eerste wedstrijd om het koningscha d« in mei. Burgemeester en wethouders hebbe aan de volgende personen bouwver gunning verleend: J. Leugers, Duitsland, voor het ged£c telijk vergroten van een berging aan Californiëweg 187 te De Koog; M. Mulder, Klif 18, Den Hoorn, voor he gedeeltelijk veranderen van een woo huis; J.H.F. Hopster, Bakkenweg 16, Den Hoorn, voor het plaatsen van ej. overkapping; H.P. Hooijschuur, Sluft weg 2, De Cocksdorp, voor het ge- deeltelijk vergroten van een woon- huis/kantoor; J.H. v.d. Berg b.v., D(l( Burg, voor het plaatsen van 41 zom huizen aan de Grensweg te Den Bu Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge d Wet Administratieve Rechtspraak Ov heidsbeschikkingen een bezwaarschi indienen. Nadere informatie hierover te verkrijgen bij de gemeentesecretai 5' afdeling R.O.V., kamer 205. K 6- 0 3- 2 9- 2 10- 7 2-19 19- 2 4- 6 11-15 14- 3 2-25 10- 6 4- 5 9- 5 4- 7 3- 7 'l gedichten van Hans Oosterhof illustraties Arend Nijkamp 64 pat-, gtbonden f8, n de boekhandel

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 8