Texel liet het afweten tegen Alkmaarse Boys exelse selectie resteert goed ïdo verslaat else Boys (1—0) Overwinning SVC dames Voetbaluitslagen Oosterend en Berkhout speelden gelijk Ongelukkig verlies De Koog 0—2 Uitslagen verloting SV De Koog Pieter Drijver damde talentvol Zeevogels en Cocksdorp deelden de punten Ruim verlies ZDH-ploegen Opening wandelsportseizoen R7 ;dAG 5 MAART 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 xelse zaalvoetbal seniorenselectie heeft de prestaties van het afge- anderhalf jaar gecontinueerd door op het revanche toernooi van ouden Hoef toernooi een vierde plaats te behalen. Nissan heeft in ofdklasse zijn tweede plaats nu definitief veilig gesteld. In de twee- jssse heeft Oosterend 4 zich steviger aan de leiding genesteld en iet tweede periodekampioenschap behaald. In de vierde klasse is o 2 periode kampioen geworden. 'doorbraak van een nieuwe gene- ml èxelse zaalvoetballers" is een psie die getrokken mag worden m wp van het revanchetoernooi le in Hoef afgelopen zaterdag in henhuizen. Een vierde plaats voor else seniorenselectie, een presta- er zijn mag. Vooral als men be- Louis Uriot, altijd één der selectiespelers en voor Texel en beslissende rol opeisend, niet eelde. Daarom is het des te be ender dat Texel ook zonder Uriot >terenDat is goed voor het rtrouwèn van de aankomende atie zaalvoetballers. Texel startte lernooi sterk, via overwinningen Zandtemer en Amsterdamse se- begon men ongeslagen tegen Friesland, dat ook al twee keer 3ri inen had. Texel verloor met 2—0 had toch een beter resultaat n behalen. Want in de beginfase wedstrijd werd Texel twee :hoppen onthouden. West Fries- Las de betere ploeg maar een rong is op een dergelijk toernooi /ensbelang. In de kleine finale Texel tegen Waterland. Een rijd die met 3—2 werd verloren. Wassenaar was voor Texel de speler en hij kon zich beslist me et de zes beste spelers van het De andere selectiespelers irden zonder enige uitzondering eer goed. Het is te hopen dat de lies van de selecties zich de ko lles jaren zo blijven ontwikkelen. Geen verrassing hoofdklasse afgelopen week tërrassingen. Opvallend was wel ote verlies van Casino tegen Boys, of het verlies van Gam- tegen Nissan 2. Door dat Gam- verloor en Nissan 1 een simpele inning behaalde op Jelleboog Nissan zijn tweede plaats voor rde achtereenvolgende seizoen Jelleboog, dat weer verloor, iteeds meer in degradatieproble- ^Gamma 1 tenslotte won met J cijfers van Mantje met 10—1. In eede klasse gaat Oosterend 4 leiding. De Oosterenders won iet 3—1 van Topido en doordat 3 met 4—5 verloor van PH Hotel ilkema terug naar de derde Niettemin blijft de strijd om het joenschap nog geheel open. In j|orer^^klass^wor^<SV^Wn^^ Ierste wedstrijd na de win- ip bracht de ploegen van Ves- i Texelse Boys tegenover el- Texelse Boys trad aan met oor blessures uitgedunde se- 0 Hierdoor stond B-junior Ro- van de Wetering reserve. In harde wedstrijd moest Texelse met 1—0 het onderspit del- Op een goed bespeelbaar veld iet te merken dat de ploegen hadden stilgestaan: veel over igen, veel gepraat en irritaties sn weer. eerste helft was de eerste echt riijke actie voor Texelse Boys. Boogaard rukte met de bal aan it op en loste net buiten de i meter een gevaarlijk schot. keeper Vermunt kon de bal ter- 1 irnood pareren. Hierna nam Ves- t initiatief en werd Texelse Boys op eigen helft teruggedrongen. kwamen hier slechts enkele kan voort, die niet benut werden. andekkers Gerard Boogaard en ie Grave speelden geconcen- en gaven de lage spitsen geen a. Voor Texelse Boys kreeg Dirk ar nog een goede mogelijkheid, sen knappe combinatie met Han or. Hij richtte echter net iets te In de rust werd de geblesseerde Boogaard vervangen door Ro- <an de Wetering. Hij maakte een debuut. In de tweede helft we- een ver oprukkend Vesdo en sxelse Boys dat via spaarzame Sen gevaar probeerde te stichten, zag nog steeds geen mogelijk- 3m de kleine kansjes te benutten, iste kansen waren misschien nog oor Texelse Boys. Zo zag Bert zijn bal van de doellijn gehaald loot Jaap Kranenburg in kansrij- sitie over. Toch sloeg het noodlot lor de mannen van trainer De Een voorzet vanaf de linkerflank te Vesdo-spits Kaspers. Kaspers d zich in een positie waaraan lerke buitenspellucht kleefde. Profiteerde hij goed van. Van iij schoot hij de bal hard langs Frans Stolk. Na dit doelpunt ie strijd gestreden. Zo verloor e Boys een wedstrijd waarin een pel het hoogst haalbare was ft. gemakkelijk met 4—0 van Texelse Boys 5. Sluiters Offshore Service had geen enkele moeite met Texel 1, 7—1 was hier de einduitslag. In de junioren 3 klasse won Texel 2 zeer gemakkelijk van NSM met 7—2. Gamma 4 haalde ook stevig uit tegen de Oosterend meisjes met 9 0. Uitslagen: Hoofdklasse: Casino-Tex.Boys 0—7 Jelleboog-Nissan 3—6 Gamma 2-Nissan 2 2—3 Mantje-Gamma 1 1 10 Eerste klasse: Nissan 3-ZDH 2 2—5 Oosterend 3-Rab 2—0 Casino 2-Texel 5—1 Tweede klasse: Alkema-PH Hotel 4—5 A O 2000 2-Pakhuus 3-2 mantje 2-Tex.Boys 2 0—4 Topido-Oosterend 4 1 —3 Derde klasse: De Muy-Gamma 5 2—1 Jelleboog-Nioz 2—0 Ver.Schilders-Question 3 4—0 Tex.Boys 3-Gempo 4—2 Nissan 4-Oosterend 6 2—1 Vierde klasse: Rab 2-Ver.Schilders 2 1—3 Oosterend 7-ZDH 3 2—3 Nioz 2-Texel 2 1—5 Topido 2-Ver,Schilders 3 5—0 Junioren: Vissers BouwbedrrTex.Boys 6—1 Ver.Schilders-Gamma 2 5—2 Topido-Tex.Boys 5 4—0 Sluiters O.SrTexel 1 7 1 ZDH-Tex.Boys 4 2-2 Texel 2-NMS 7-2 Oosterend (m)-Gamma 4 0—9 Programma Woensdag 6 maart 17.15 u. Gamma 1-Nissan 17.45 u. Tex.Boys 3-KSMT 18.15 u. Cafeetje-Tex.Boys 1 18.45 u. Topido-Rentenaar (d) 19.25 u. Tex.Boys 2-Nissan 20.05 u. Oosterend 6-Tex.Boys 3 20.45 u. Mantje-Oosterend 2 21.35 u. Tex.Boys 1-Gamma 1 22.15 u. De Mok-Oosterend 3 Zaaldienst: Ver. Schilders Donderdag 7 maart 17.15 u. Tex.Boys 2-SOS 17.45 u. Zeven ProvrGraaf spuiterij 18.15 u. Sel. B-jumDe Mok 19.35 u. Gamma 2-Tex.Lamsvlees (d) 19.35 u. Nioz-Nissan 4 20.15 u. Gamma 5-Jelleboog 2 20.55 u. Casino 3-De Muy 21.35 u. Gempo-Ver.Schilders 22.15 u. Casino 2-Rab Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 8 maart: 17.00 u. ZA Veldman-Ratronics 17.30 u. Paracentrum-gamma 3 18.05 u. Nioz 2-Texel 2 18.45 u. Nissan 3-Citroën 19.25 u. gamma 4-ZDH 2 20.05 u. Texel-Gamma 3 20.45 u. Mantje-Tex.Boys 21.35 u. Casino-ZDH 22.25 u. Nissan 2-Oosterend 1 Zaaldienst: Texelse Boys De dames van SVC hebben afgelopen zondag na een lange winterstop weer een wedstrijd gespeeld. In Julianadorp streden ze tegen JVC en overtuigend wisten ze daar te winnen. In de eerste helft was het Cobi Boon die in de tiende minuut een prachtkans had op 1—0 maar ze schoot net naast. Ook de resterende tijd van de eerste helft was het SVC dat aandrong, maar steeds stuitte het op een goed wer kende verdediging van JVC. Met de rust was de stand nog steeds zoals bij het begin. In de tweede helft hadden de durper dames de wind in de rug en dat speel de duidelijk makkelijker. Het was Mir jam van der Veen die de eerste goal maakte. In de tiende minuut nam ze een hoekschop en de bal draaide op de lat, stuitte vervolgens terug voor de voeten van de hoekschopneemster en in tweede instantie kon ze scoren. Er werd vanaf dat moment wel wat mak kelijker gevoetbald, maar zeker niet zachter. Marianne van Heerwaarden moest even uitvallen omdat ze behoor lijk hard geraakt werd op de benen. Ze kon de wedstrijd wel uitspelen. Cindey Brokken maakte vijf minuten voor tijd 2—0 door gewoon keihard in te schie ten, vlak langs de te laat reagerende keepster. Zaterdag 2 maart 1985 KNVB, afd. Noordholland: SVO/Z-KGB 4- 1 Flamingo's-De Koog/Z 5—1 Zeevogels-Cocksdorp 1 1 SVO/Z 2-USVU 2 USVU n.o. Cocksdorp 2-Jong Holland 6 0—10 Junioren: Texel A1-Zwaluwen A1 2— 1 W.waard A1-0'end A1 4— 0 Tex.Boys B1-ZAP B1 1-3 Texel B1-Succes B1 5— 2 De Koog B1-WGW B4 1-3 Cocksdorp B1-Texel B2 2—5 Oosterend B1-Succes B3 21—0 SVAP BTTex.Boys B2 afgelast Succes C1-Texel C1 1—0 SRC C5-Tex.Boys C2 4-4 Texel C2-WGW C5 1-0 Texel C3-Oosterend C3 0—8 Pupillen: WGW D1-Texel D1 8-1 Meisjes junioren: B: Oosterend-Reiger Boys 0—10 C: Winkel-Tex.Boys 3—0 Zondag 3 maart 1985: KNVB vierde klasse: Texel-Alkm. Boys 1—3 KNVB, afd. Noordholland: Vesdo-TexBoys 1 0 Dirkshorn-ZDH 4—1 De Koog-Huiswaard 0—2 Oosterend-Berkhout 1 1 LSVV 2-Texel 2 3-0 Texel 3-SRC 3 2-2 WGW 6-Tex.Boys 2 5-0 H RC 6-Texel 4 1—3 Call.oog 3-ZDH 2 3-0 Texel 5-HRC 7 1-6 Tex.Boys 3-WGW 7 2-3 Texel 6-Watervogels 5 5—2 Dames: Victoria O 2-Oosterend 0—6 JVC 2-Cócksdorp 0—2 Oosterend en Berkhout zijn na een slechte partij voetbal op een 1—1 stand blijven steken. Hoewel beide ploegen hun uiterste best deden om de wedstrijd nog wat inhoud te geven, kreeg het toch redelijk op gekomen publiek niets aantrekke lijks te zien. De iets beter spelende Oosterend ploeg kon het lichte vekdoverwicht niet in doelpunten uitdrukken en kwam slechts één keer tot scoren via een doelpunt van Bert Visser. De bezoekende ploeg uit Berkhout kreeg nauwe lijks kansen maar wist ver in de tweede helft toch op gelijke hoog te te komen, daarbij geholpen door enorme fouten in de Oosterend defensie. Onder leiding van de goed fluitende scheidsrechter J. Brandjes begon de wedstrijd nogal spectaculair. Al na en kele minuten spelen schoot Jitze Bein- tema keihard op de lat. Vervolgens werd de terugspringende bal door Bert Visser huizenhoog over het doel ge schoten. Even later schoot opnieuw Beintema maar net over en ook Bert Visser zag een hard schot maar net langs de verkeerde kant van de paal in het vangnet verdwijnen. Na deze veel belovende beginfase werd het spelpeil voortdurend slechter. Berkhout liet zien dat het terecht op de onderste Texel heeft tegen Alkmaarse Boys een verdiende nederlaag geleden Een 3 1 overwinning van Alkmaar se Boys gaf duidelijk het krachts verschil aan. Als excuus kan Texel aanvoeren dat zowel Nicol Scher mer als Louis Uriot wegens vakan tie werden gemist. Met name Louis Uriot met zijn agressieve spel bleek een groot gemis, want Texel miste vooral agressie en vechtlust. Veel persoonlijke duels gingen verloren doordat meerdere Texel-spelers niet fel genoeg waren. Alkmaarse Boys liet een degelijk spelletje voetbal zien met als grote uitblinker ex-AZ '67 speler Beentjes die de lijnen uitzette en steeds aanspeelbaar was voor zijn me despelers. Bij Texel ontbrak zo'n speler. De meeste Texelaars onttrokken zich aan het spel en waren zonder overtui ging. In dé twintigste minuut werd de spits van Alkmaarse Boys de diepte in gestuurd en via de voeten van Charles lepenburg verdween de bal in het doel: 0—1. Texel bleef het antwoord schuldig en kon geen moment imponeren. Er zat totaal geen beweging in de ploeg Tegen koploper Huiswaard heeft De Koog een ongelukkige 0—2 nederlaag geleden. In de eerste helft was het fel le De Koog duidelijk sterker dan Huis waard, dat deze wedstrijd mogelijk te licht opvatte. Vooral het fel storen bij balbezit van de tegenpartij leverde De Koog enkele goede kansen op. Spitsspeler Cees van Beek kwam tot tweemaal toe vrij voor de keeper van Huiswaard maar zag zijn schoten beide keren gestopt. Verder kon de Huis waard keeper schoten van John List en Willem Oosterhaven met veel moei te tot hoekschop verwerken. Huis waard kon hier aanvallend niet veel te genover stellen omdat de Koger verde diging weinig ruimte gaf. Na twintig minuten kwam Huiswaard bij de eerste reëele doelpoging toch op 0—1. Een hoge voorzet vanaf de achterlijn werd niet resoluut opgeruimd waardoor de spits van Huiswaard van dichtbij kon inschieten. Via een verdediger beland de de bal buiten bereik van Theo Bon ne in het net. Dit was vrijwel de enige scoringskans voor Huiswaard in deze eerste helft. De tweede helft bood een gelijkopgaande strijd. Huiswaard bleek nu iets gevaarlijker en keeper Bonne moest nu vaker in actie komen. Na een kwartier kwam Huiswaard op 0—2 via een kopbal van de linkshalf, die te veel ruimte kreeg. De Koog bleef ech ter hard werken voor een beter resul taat. Een keiharde inzet van John List raakte een verdediger vol in het ge zicht, waardoor deze wel een doelpunt voorkwam. Kort hierna ontstond er een rommelige situatie voor het doel van Huiswaard waarbij de bal vier keer achtereen ingeschoten werd. Steeds echter zat er een lichaamsdeel tussen hetgeen een treffer voorkwam. Huis waard stichtte ook nog enkele keren gevaar in de Koger verdediging. Een afstandsschot ging rakelings naast en erg dicht bij een derde treffer was Huiswaard toen een voorzet door Wal- ly van Beek verkeerd geraakt werd en op de lat belandde. Met veel moeite kon Theo Bonne de bal alsnog uit de doelmond werken. In het laatste kwar tier zakte De Koog iets terug en bleek toen niet meer in staat om de 0—2 achterstand teniet te doen. waardoor veelvuldig balverlies ont stond. De voorhoede kon geen vuist maken omdat vooral daar zich het ge brek aan agressie liet voelen. De enige echte kans in de eerste helft kwam notabene van rechtsback Gert Pansier die een vrije trap van Gerrie Plaatsman via de voet van de keeper naast tikte. Alkmaarse Boys kreeg meer kansen en benutte er één van in de dertigste mi nuut. Uit een hoekschop werd de bal door een middenvelder schitterend in getikt: 0—2. Even later een identieke situatie maar nu kon Gerrie Plaatsman voor Texel op De trekking van de verloting welke plaatsvond op zaterdag 2 maart gaf de volgende uitslag: 1e pr. 1025; 2e pr. 1397; 3e pr. 2227; 4e pr. 6393; 5e pr. 7676; 6e pr. 1237; 7e pr. 7462; 8e pr. 2865; 8e pr. 4084; 10e pr. 7370; 11e pr. 7393; 12e pr. 4795; 13e pr. 1175; 14e pr. 4210; 15e pr. 0411; 16e pr. 3140; 17e pr. 0008; 18e pr. 2773; 19e pr. 6907; 20e pr. 2618; 21e pr. 0924; 22e pr. 0279; 23e pr. 2112; 24e pr. 4748; 25e pr. 3980; 26e pr. 0952; 27e pr. 3148; 28e pr. 7837; 29e pr. 4855; 30e pr. 6696; 31e pr. 5952; 32e pr. 1461; 33e pr. 4405; 34e pr. 4871; 35e pr. 0318. De prijzen kunnen, tegen overlegging van het winnende lot, afgehaald wor den bij de A O Supermarkt te De Koog. Winnaars buiten De Koog mo gen ook bellen (732), dan worden de prijzen thuisbezorgd. De 14-jarige Pieter Drijver won achter eenvolgens van A. Sijtsma en J. Drij ver eri klom daarmee naar de tiende plaats op de ranglijst van damclub Oosterend-Texel. Maurice Riemens is 11 jaar en heeft duidelijk aanleg. Mar tin Daalder moest dat ervaren. Pieter, Maurice en Robbert Eldering zullen over énkele weken deelnemen aan districtskampioenschappen J. Hooijberg deed goede zaken door twee achtereenvolgende overwinnin gen en keerde daarmee terug in de kopgroep. K. van de Wetering had aanvankelijk zicht op de winst maar na een blunder keerden de kansen. K. Bakker deed later hetzelfde en dan is remise nog de minst slechte uitslag. J. Trap hield eerst J. Hin op remise en won later van L. Boonman. Deze had echter op onverwachte wijze een stuk en hij kon wellicht de partij naar zich toetrekken. Robbert Eldering zegevier de over Martin Daalder maar moest o.a. door zijn vlugge spel zijn meerdere erkennen in Ronald Brouwer. T. Hin behaalde op verdienstelijke wijze een punt tegen broer J. Hin. W. Vlaming wisselt goede partijen af met slechte. Winst op T. Hin en A. Sijtsma is goed te noemen maar tegen J. Hooijberg ging het al snel mis. De stand aan kop luidt nu als volgt: (resp. gespeeld, punten, P. ba keiaar M. Vittali J. Hin J. Hooijberg J. Kuiter K. Bakker C. Vinke J. Trap W. Timmer J. van Heerwaarden 16 28 87,50 11 17 77,27 17 21 61,76 9 11 61,11 9 11 61,11 16 10 59,38 13 15 57,69 15 17 56,67 18 20 55,56 11 12 54,55 de doellijn redding brengen. Na de rust nam Texel meer risico waardoor er enkele kansen ontstonden. Gert Pan sier was tweemaal dichtbij een doel punt. De eerste maal kopte hij uit een vrije trap van Klaas Dirk Kóorn net naast. De tweede maal kopte hij wel raak maar de goal werd onterecht we gens buitenspel afgekeurd. Door de ri sico's die Texel nam kreeg Alkmaarse Boys meer ruimte voorin waardoor ze enkele malen gevaarlijk konden wor den. Charles lepenburg redde enkele malen fraai, maar was kansloos toen de spits van Alkmaar alleen op hem afkwam: 0—3. Met nog twintig minuten te spelen werden bij Texel Paul van Exel en Wil- ke Wassenaar gewisseld voor de A- junioren Martin Koorn en Jan-Hein Studulski. Simon Brand en Klaas Dirk Koorn waren de enigen die in deze fa se van de strijd in de voorhoede voor de nodige druk op het doel van de Boys zorgden. Vijf minuten voor tijd werd de doorgebroken Jan Hein Stu dulski in het strafschopgebied ten val gebracht. Klaas Dirk Koorn kon door middel van een strafschop de eer red den voor Texel: 1—3. Wil Texel niet verder afzakken dan zal trainer Luc Post de spelers harder moeten aanpakken. Zoals de ploeg nu speelde was ver beneden niveau. Op een zwaar bespeelbaar veld trad Cocksdorp in'de uitwedstrijd aan te gen Zeevogels. Het was in de eerste helft Cocksdorp dat de beste kansen kreeg maar er zeer slordig mee om ging. Al na een kwartier spelen waren er drie doelrijpe kansen geweest, maar door nonchalance en niet attent reage ren in de voorhoede bleef het 0—0. Doordat Zeevogels de buitenspelval goed hanteerde stonden de spitsen re gelmatig buitenspel. In de twintigste minuut was het Henk van der Star die de bal via de binnen kant van de paal weer het veld in zag komen. In dezelfde periode werden er twee goals van Frans Stark afgekeurd door een zeer matig leidende scheids rechter. Zeevogels, toch wel onder druk gezet, probeerde het met uitval len, vooral over de linkervleugel. Het was bij zo'n uitval dat de middenvoor van Zeevogels een zware overtreding beging tegen een achterspeler van Cocksdorp, maar kans zag om te sco ren zonder dat de scheidsrechter in greep. Ondanks de protesten van de aanvoerder werd de goal goedgekeurd. Voor rust werd verder niet meer ge scoord. Na de thee een gelijkopgaande wedstrijd waarin Cocksdorp de beste kansen kreeg. Het was in de vijftiende minuut Frans Stark die kans zag alleen door te gaan en de stand op 1—1 bracht. Zeevogels, niet aangeslagen door deze treffer, trok ten aanval maar werd niet echt gevaarlijk. Dit kwam mede doordat de achterhoede van Cocksdorp goed draaide met daarin Sine van Beek, die een van zijn beste wedstrijden tot nu toe speelde. Door in de slotfase meer mensen naar voren te sturen probeerde Cocksdorp alsnog de winst binnen te halen. Dit leek de durpers enkele minuten voor het eind signaal nog noodlottig te worden. De linksbuiten en de middenvoor van Zee vogels konden alleen doorgaan, het waren Piet Douma en doelman Roel Veldman die de deur op slot hielden. Voor Cocksdorp het eerste winstpunt na de winterstop. plaats op de ranglijst staat en SVO maakte geen moment waar dat een hogere rangschikking dan de vijfde plaats haalbaar is. Beide ploegen wil den wel en probeerden met optimale inzet tot een goed resultaat te komen. Ondanks dit goede streven bleven combinaties mislukken en werden de weinige kansen die gecreëerd werden op simpele wijze verprutst. De rust ging dan ook in zonder dat er ge scoord was. Orde In de tweede helft leek Oosterend aan vankelijk orde op zaken te stellen. Net als in het begin van de wedstrijd kre gen de Oosterenders diverse doelrijpe kansen, terwijl de bezoekers hier vrij wel niets tegenover konden stellen. Toch duurde het tot halverwege de tweede helft voordat SVO een voor sprong kon nemen. Bert Visser pas seerde drie Berkhout verdedigers op rij en schoot met een hard schot zijn ploeg naar een voorsprong. De wedstrijd leek gespeeld vooral omdat Berkhout totaal niet gevaarlijk kon worden voor het doel van de thuisploeg. Ongeveer een kwartier voor tijd werd de stand echter alsnog gelijk getrokken. Een van de weinige Berkhout aanvallen eindigde als voor zet voor het Oosterend doel. Alle Oosterend verdedigers reageerden apa thisch op de Berkhout inzet en de eni ge speler die zijn kansen zag was Berkhout aanvaller Dekker die beheerst inkopte. In de slotfase probeerden de Oosterenders nog wat te doen aan het schamele resultaat maar echte kansen kreeg de thuisploeg niet meer. De wedstrijd eindigde dan ook met een 1—1 stand en gezien het povere spel van beide ploegen was een puntende- ling een terechte afspiegeling van de wedstrijd. ZDH 1 moest zondag naar het thuis altijd moeilijk te bespelen Dirkshorn. Er werd weer met dui delijke cijfers verloren: 4 1. ZDH 2 moest (met 10 man!) aantreden te gen Callantsoog 3. De ploeg ver loor dan ook met 3—0. ZDH 1 leek het beter te gaan doen want vanaf het beginsignaal pakte ZDH het middenveld. Toch wist de voorhoede van Dirkshorn na ongeveer vijftien minuten voor het doel van ZDH te komen maar keeper Vonk red de keurig. Daarna golfde het spel op en neer, zonder dat er echte kansen kwamen voor een van beide elftallen. Na ongeveer twintig minuten kreeg ZDH een vrije trap: vanaf twintig me ter scoorde Henk de Ruyter onberispe lijk. Dat betekende 0—1. Vlak daarop leek het 0—2 te worden maar Jan de Wit miste vlak voor doel: hij schoot over. De rest van de eerste helft werd voornamelijk gekenmerkt door het feit dat Dirkshorn veelvuldig de buitenspel- val hanteerde; de ZDH spelers hadden daar niet het juiste antwoord op want zij trapten er meermalen in. Bij een van die situaties kon oud-ZDH speler D. Drijver, nu uitkomend voor Dirks horn, een goede kans voor ZDH slechts verijdelen door de bal in zijn handen te nemen. Hij werd geboekt wegens spelbederf. Na rust verscheen er een ander, feller Dirkshorn binnen de lijnen. Vooral het middenveld overtrof dat van ZDH en daarom kon de gelijkmaker niet uitblij ven. Na tien minuten scoorde R. eijen met een pracht doelpunt de ge lijkmaker. Beide ploegen knokten voor wat ze waard waren want wie de vol gende treffer zou weten te plaatsen, leek de overwinning op te kunnen strijken. Een onverwacht schot van de rechtsbuiten van Dirkshorn, A. Bloot- hoofd, bracht de stand op 2—1. Vlak daarop scoorde W. Emtes uit een on gevaarlijk lijkende aanval 3—1 met een schot in de bovenhoek. Meteen daar na brak Bram Brouwer door en in eerste instantie wist hij ook de keeper te verschalken; die herstelde zich ech ter op tijd en kon nog net verhinderen dat het 3 2 werd. Na een korte cor ner van Dirkshorn wist P. Hellinga de bal in het ZDH doel te koppen, dat betekende 4—1. Zondag 17 maart begint voor de Wan delsportvereniging ,,Het Gouden Bol- tje" het wandelseizoen. De openings wandeltocht wordt dit jaar in de om geving van Oudeschild gehouden. Gestart kan worden tussen 13.00 en 14.00 uur vanuit hotel café De Zeven Provinciën in de Ruyterstraat. De af standen waaruit gekozen kan worden zijn 5, 10 en 20 kilometer. Tot en met 10 maart is voorinschrijving mogelijk bij B.A. Roest, Ada van Hollandstraat 23 of bij I. Gerritsen, Zeebries 19. In schrijfgeld voor leden tot en met 15 jaar f2— Voor personen van 16 jaar en ouder ƒ2,50. Niet-leden betalen ƒ2,50 en f3— Bij de start wordt het inschrijfgeld verhoogd met ƒ1,25 per persoon, terwijl dan niet gegarandeerd kan worden dat men de herinnering di rect mee kan krijgen. De volgende wandeling is een nacht wandeling op 3 mei, aanvang 22.30 uur, bij voldoende deelname. Opgave bij de openingstocht, of bij bo venstaande adressen.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7