)osterend wint verdiend an HOSV (3-2) FILM ganger loting SV De Koog L roko 1 wint derby Weer winst voor SVC vrouwen Texelse Boys zwak tegen Waard '75 ZDH verliest van Sint Boys (4—2) Clubkampioenschap van Tetak De Koog/Z had geen schijn van kans Voetbaluitslagen Texel en Geelzwart delen de punten Drie Texelse turnsters naar provinciale finale Gelijkspel voor De Cocksdorp Zaalvoetbal programma C 3 T fTl 0 PI fftül o°o«Wq Ioooooooooooo ISDAG 19 MAART 198b TEXELSE COURANT PAGINA 11 iterend heeft in Opmeer een verdiende overwinning behaald op SV. In de eerste helft hielden de ploegen elkaar volledig in evenwicht, ontstonden nauwelijks doelrijpe kansen en de ruststand was dan ook 0, De tweede helft gaf echter toch nog vijf goals te zien. SVO nam rerwege de tweede helft de leiding via een goal van Jitze Beintema. chts enkele minuten later keken de Oosterenders echter al tegen een 1 achterstand aan door twee doelpunten van Harry Waal. Het score- oop zou echter nog sensationeler verlopen want nu was het Ooste- ddat vlak na elkaar twee keer tot scoren kwam. De doelpuntenma- waren Piet Koning en Gerard Legierse. De nu verkregen voorsprong Kd bekwaam vastgehouden en SVO behaalde een terechte 3—2 irwinning. gen. De rust ging dan ook in met een O—O gelijke stand. Ier leiding van scheidsrechter M. maakten beide ploegen er een trekkelijke wedstrijd van. HOSV gesteund door het windvoordeel licht veldoverwicht maar kon SVO moment in gevaar brengen. De lerend defensie maakte een zeer rouwbare indruk en HOSV kon dan niet meer doen dan met afstands- oten te proberen op voorsprong te m. Oosterend doelman Doede de had daar echter totaal geen site mee en maakte ieder schot on- sdelijk. Even had SVO geluk toen uitstekend spelende Erwin Daalder doorgebroken HOSV aanvaller H. il in het strafschopgebied ten val ht. Scheidsrechter Bes wilde ech- geen overtreding weten. Ook kreeg wat kansjes maar kon de g niet echt in gevaar bren- de verloting welke op 2 maart j.l. tsvond, zijn de volgende prijzen met afgehaald: 924, 1175, 1237, 2773, 2865, 3T40, 3980, 4084, 6697, 6907, 7462, 7676, 7837. irijzen kunnen tegen overlegging het winnende lot afgehaald wor- bij A O Supermarkt te De Koog. in De Koog worden ze eventueel rgd (tel. 732). halfjaarlijkse prestige-strijd tus- Tevoko 1 en het Helderse Sea- /ks eindigde wederom in een ilse zege. De teleurgestelde uwediepers keerden ditmaal hmet één winstpunt huis- irts. Het tweede mannenteam if na een goed gespeelde Istrijd met lege handen achter, srtoch met het voldane gevoel koploper Polisport 1 bijzonder gemaakt te hebben. Seahwaks startte goed tegen wat onwennig Tevoko. Pas in de :de set waren de lijnen weer dui- uitgezet en konden de Texelse nen op gelijke hoogte komen. De itrijd bleef een wisselvallig beeld n. Tevoko slaagde er zelf in om II-7 voorsprong kwijt te raken en srde set met 12—15 te verliezen, buurde tot de vijfde set waarmee rawks zijn verdiende winstpunt al ikken had, voordat Tevoko liet waartoe ze in staat is. Voor de ilste keer werd het Helderse wat nogal eens hoog van de to ni blazen, met de benen weer op ond gezet. Perikelen 3nden 13-15, 14-16 en 13-15 gen van de gelijkopgaande strijd n eerste klasse koploper Polisport degradatiekandidaat Tevoko 2. De ploeg speelde één van de bete rtijen en kon helaas net niet door ren. Als het team dit niveau vol te houden bestaat de mogelijk- tonder promotie/degradatieperike- 'deze klasse te blijven. Tegen het geachte Vodi scoorde de Texelse ivorige week reeds 1 punt (2—2) ien uitstekende kans er nog een bij te pakken als deze door tijd- afgebroken wedstrijd vanaf wordt uitgespeeld. Het derde enteam miste in de wedstrijd te- 'jj VSOV 2 op alle onderdelen net t, lukje extra waarmee een winst ild kan worden. Vooral aanvallend 'er weinig van terecht waardoor 'vrÜ gemakkelijk een 0—3 zege Ophalen. flHugo Mulder slaagde er niet in toordkop damesteam tot inspire- tdaden te brengen en moest toe- toe het eerste Tevoko team de bkopploeg routinematig de oren 13—0). Dames 2 had het na makkelijk gewonnen sets tegen !wel bekeken. Dat de ploeg uit :l daarna nog een winstpunt wist deen door het rommelige Texelse *as eigenlijk alleen voor de sta- en van belang. De Tevoko „mei- hielden via 15—13 wel de eer aan s'f (32). Een puntendeling werd «reikt door het derde damesteam «ast concurrent HCSC 4 op be- ,.v, veeg. Ook zij wonnen vrij ge il de eerste twee sets maar kn de klus pas echt in de vijfde tet derde is wederom hard op 'aar de tweede plaats in deze fc klasser, wat recht geeft op ^/degradatiewedstrijden. Kam en promovendus wordt onge- Smash '68 dat gedegen spe- ik weinig moeite had Tevoko 4 -3 nederlaag te bezorgen. Hands Na rust een heel ander spelbeeld. De Oosterenders hadden een extra aanval ler ingezet ten koste van een verdedi ger en dat had onmiddellijk gevolgen voor de wedstrijd. Vooral Oosterend kreeg vrijwel meteen enkele goede kansen. Na ongeveer een kwartier spe len leken de eilanders een voorsprong te nemen. Erwin Koning onderschepte een slechte terugspeelbal en scoorde. Scheidsrechter Bes keurde het doel punt echter af omdat hii hands ae- constateerd had. Ook de thuisclub kreeg wat meer kan sen en de wedstrijd werd spannender. Halverwege de tweede helft nam Oosterend uiteindelijk toch een voor sprong. Gerard Legierse speelde op de rand van het strafschopgebied Jitze Beintema aan die vervolgens met een hard schot scoorde. Zaterdag hebben de SVC vrouwen opnieuw een wedstrijd gewonnen. Het was de tiende overwinning van dit seizoen. Een seizoen waarin al leen Wieringermeer en ZAP sterker lijken te zijn. Zaterdag dus winst tegen Dirkshorn. Erg overtuigend deden de vrouwen het niet, want vele kansen gingen verlo ren. In de eerste helft maakte Mirjam van der Veen 1—0 uit een mooie voor zet van Diana Ooyevaar. Na de rust was er hetzelfde beeld op het SVC veld zij het dan dat nu alle speelsters op de andere helft liepen. Het korte „tikwerk" op één helft met af en toe een zeker niet gevaarlijke uitval van Dirkshorn. Keeper Carola Brokken had erg weinig te doen. Cobi Boon kon in de acht tiende minuut 2—0 aantekenen door de bal net over de keeper te schieten. Zo bleef het tot het eindsignaal. Het voetbalsecretariaat wordt in ver band met ziekte van.de heer Douma tijdelijk waargenomen door Den Bra ven. Alle voetbalzaken regelen via tele foonnummer 02225-246. In de wedstrijd tegen Waard '75 konden de Texelse Boys niet over tuigen. Waard 75 pakte dan ook terecht de winst met een 2—0 overwinning, die in de eerste helft al gestalte kreeg. Texelse Boys begon de wedstrijd over donderend. Paul de Grave verscheen alleen voor de Waard-keeper. Hij werd echter uit balans gebracht en via de keeper verdween de bal naast. Uit de daaropvolgende corner schoot Bert Witte goed in maar een verdediger -keerde de bal op de doellijn. Het ant woord van Waard kwam in dezelfde minuut. Keeper Frans Stolk zag de bal langs zich heen gaan, maar gelukkig voor hem kwam de bal via de paal weer in zijn grijpgrage handen terecht. Solo Deze kans betekende de ommekeer en Texelse Boys moest het initiatief aan Waard '75 laten. Na twintig minuten kwam Waard op voorsprong. Een cor ner van links kwam voor de voeten van Bruin. In de draai schoot hij de bal in de bovenhoek. Nog in dezelfde minuut vergrootte Waard zijn voor sprong. Polak ondernam vanaf het middenveld een solo die hem alleen voor Frans Stolk bracht. Beheerst maakte hij het tweede doelpunt voor Waard. De Texelse Boys konden niet gevaarlijk worden. Zij probeerden hun aanvallen veelvuldig door lange halen opzetten. De aanvallers stonden echter geïsoleerd en de passes kwamen niet aan. In de tweede helft bleef hetzelfde spel beeld gehandhaafd. Texelse Boys had verdedigend de zaak iets beter onder controle maar kon aanvallend geen vuist maken. Zo kon Waard '75 makke lijk hun voorsprong verdedigen. Even leek het erop dat het 3—0 zou wor den. Lagerweij draaide een vrije trap perfect in de bovenhoek. Dit doelpunt keurde de scheidsrechter echter af. Zo liep Texelse Boys weer tegen een ne derlaag op. Het wordt tijd dat zij weer het juiste spoor te pakken krijgen om dat het degradatiespook nu erg dicht bij komt. Veel kans om van deze voorsprong te genieten kregen de Oosterenders ech ter niet. Binnen enkele minuten draai de de thuisploeg de rollen om Harry Waal schoot zijn ploeg na twee goede combinaties met Harry Smal naar een 2—1 voorsprong. Even later waren de rollen echter opnieuw omgedraaid. Eerst was het Piet Koning die uit een vrije trap de ploegen op gelijke hoogte bracht. Vrijwel meteen daarna was het Gerard Legierse die zijn ploeg opnieuw aan de leiding bracht. Dit keer hielden de Oosterenders de voorsprong vast. HOSV dat net als SVO nog goede kansen op een perio- detitel had, bleef fanatiek knokken voor een beter resultaat. Zover lieten de Gortbuukers het echter niet komen en de volle winst kwam dan ook bij SVO terecht. in een wedstrijd die twee totaal verschillende helften kende, heeft ZDH een 4—2 nederlaag geleden tegen Sint Boys. Sint Boys is de club van de nieuwe trainer van ZDH, D. Makelaar. Vanaf het beginsignaal nam Sint Boys het initiatief en ZDH wist niet in het spelritme te komen. Daardoor ont stond al na tien minuten een situatie waarin ZDH's laatste man Henk de Ruyter niet wist waar hij met de bal naar toe moest. Zijn terugspeelbal op de keeper werd onderschept en door de spits van Sint Boys ingetikt: 1—0. In feite werd ZDH daarna min of meer onder de voet gelopen. Uit een af geslagen corner wist middenvelder N. Schoen de bal ineens in het ZDH doel te knallen: 2—0. Geen vijf minuten la ter was het weer raak. Ondanks held haftige pogingen van J. de Wit om de bal te keren kon de spits van Sint BOys toch inkoppen: 3 0. Vlak voor rust herhaalde die situatie zich, alleen kwam de voorzet toen van rechts. Het enige wapenfeit van ZDH in de eerste helft was een schot van T. Arnout op de lat. Na rust had trainer Bep Vonk de opstelling was gewijzigd en dat resul teerde in een beter veldspel van ZDH. De linies sloten beter aan en toen Henk de Ruyter een vrije trap in de bovenhoek schoot kreeg ZDH een ex tra stimulans. Ongeveer een kwartier later gaf Bram Brouwer een voorzet die over de doelman in het Sint Boys doel zeilde: 4—2. Sint Boys kwam toch enigszins terug en kopte nog een keer op de lat. In de stand kwam daarna geen wijziging meer. Traditiegetrouw houdt tafeltennis vereniging Tetak jaarlijks de club kampioenschappen voor haar le den. Voor dit jaar staat dit evene ment op het programma voor zon dag 24 maart. Deze wedstrijden worden gespeeld in sportzaal De Ferrever en beginnen om 10.00 uur. Het toernooi zal om 17.00 uur afgelopen zijn. De weddtrijdspelers komen in één poule uit en spelen een halve competitie. Gespeeld wordt vol gens „the best of five"systeem of te wel drie gewonnen sets. De winnaar van de poule is tevens voor een jaar eigenaar van de wisselbeker die vorig jaar gewonnen werd door Martin Jans sen. Bij voldoende belangstelling zal er ook een poule komen voor recreanten. De resultaten van De Koog/Z zijn op zijn minst heel wisselvallig te noemen. Ditmaal moest de ploeg weer een grote nederlaag incasse ren tegen USVU in Uitgeest, Het feit dat door regelmatige afwezig heid van de Koger keeper vaak een veldspeler onder de lat moet plaats ne men speelt hierbij een grote rol. In het begin leek het nog niet zo slecht te gaan. Elis Polderman kreeg al meteen een goede kans die hij helaas niet benutte. Even later ging Dirk Da- rends alleen door en hij gaf de USVU keeper geen schijn van kans: 0—1. De thuisclub nam daarna echter het spel geheel in handen en bij De Koog lukte werkelijk niets meer. Zodoende stond het al heel snel 2—1 en bij de rust ke ken de Kogers al tegen een 4—1 ach terstand aan. In de tweede helft werd aanvankelijk weer iets geconcentreerder gespeeld. Er ontstonden zelfs weer enkele kans jes, maar die werden niet benut. Toen halverwege die tweede helft USVU op 5—1 kwam geloofden de meeste Ko gers het wel en kon de thuisclub ge makkelijk een royale 8—1 overwinning binnen halen. Zaterdag 16 maart 1985: KNVB, afd. Noordholland: SVAP-SVO/Z 2-2 Cocksdorp-Alkm.Boys 2—2 USVU-De Koog/Z 1-8 HCSC 6-SVO/Z 2 2-1 SRC 3-Cocksdorp 2 2—1 Junioren: Texel BTTex.Boys B1 10-2 Cocksdorp B1-De Koog B1 1—0 Zeemacht B2-Texel B2 1—4 Oosterend B1-JVC B3 17-1 Tex.Boys B2-WGW B6 20-0 BKC C1-Texel C1 1-1 Texel C2-JVC C2 1-2 Tex.Boys C1-BKC C2 8-2 Texel C3-Succes C2 0 3 Wiron C1-Oosterend C1 afgel, WGW C7-Tex.Boys C2 2-0 Pupillen: Texel D1-HRC D1 0-4 afdeling D: De Koog D1-Oosterend D1 1—9 Tex.Boys D1-ZH D1 0-9 Cocksdorp D1-Texel D1 2—4 Afdeling E: Tex.Boys E1-ZDH E1 2-1 Afdeling F: Oosterend F1-De Koog F1 0— Texel F1-Tex.Boys F1 0—3 Dames: Cocksdorp-Dirkshorn 2—0 Meisjes junioren: B: Oosterend-Duinranders 0 0 C: KGB-Tex.Boys 3-0 Zondag 17 maart 1985: KNVB vierde klasse: Texel-Geelzwart 2—2 KNVB, afd. IVoordholland: HSV Waard-Tex.Boys 2—0 Sint Boys-ZDH 4-2 De Koog-Winkel 1 —4 HOSV-Oosterend 2—3 Meervogels 2-Texel 2 1 1 Texel 3-JVC 3 1-0 Wiron 4-Tex.Boys 2 3 1 ZAP 4-Texel 4 2-1 Texel 5-Petten 3 5 1 Tex.Boys 3-ZDH 2 2-1 Junioren: Texel A1-Grasshoppers A1 2—0 Dames: HSV-De Koog 5-2 Oosterend-Hugo Boys 5—0 Direct na de aftrap bleek dat beide elftallen zich volledig wilden inzet ten om de degradatiezone te verla ten. Texel had in de eerste helft meestal het initiatief in handen en vooral Uriot, Van der Stap en Plaatsman deden er alles aan om een voorsprong te verkrijgen maar de Zandtemer achterhoede met keeper Dekker als sluitstuk gaf voorlopig geen krimp. De beste kans kreeg Schermer uit een voorzet van Brand, alleen voor de kee per zag hij geen kans om te scoren. Even voor de rust was het raak. Klaas Dirk Koorn gaf een lange bal vanuit de achterhoede op Uriot die de laatste man op het verkeerde been zette en met een mooie lob de uitgelopen kee per passeerde. Na de rust pakte Geel zwart nog harder aan en Texel verloor het overwicht op het middenveld. Toen iedereen dacht de gelijkmaker zit er aan te komen, gaf Van der Stap een hoekschop die slecht werd wegge werkt. De bal kwam voor de voeten van Brand en met een kogel bracht hij de stand op 2—0. Bijna iedereen dacht dat is de genadeslag en Texel is binnen maar de mannen uit 't Zand dachten er anders over. Gas terug Texel nam wat gas terug en één dek kingsfoutje van Brand was voldoende voor de linkerspits om een voorzet te geven die de midvoor onhoudbaar voor lepenburg inkopte: 2—1. De Geel zwarten roken hun kans en gooiden er alles in om de gelijkmaker te forceren en dat lukte een kwartier voor het ein de. De rechtsbuiten gaf een hoge voorzet, lepenburg sloeg ernaast en het was 2—2. Het laatste kwartier werd er van beide kanten nog alles aan gedaan om het winnende doel punt binnen te halen maar het bleef gelijk. Het was een verademing om al le SVT-ers weer als vanouds te zien knokken voor de punten. M. Vonk, E. Witte en B. van de Wete ring plaatsten zich zondag in Anna Paulowna voor de provinciale B-finales door in de wedstrijd van de Turnkring Noordkop respectievelijk een negende, vijfde en zesde plaats te halen. Vooral de oefeningen op de lange mat van deze drie dames scoorden goed met resp., 7.80, 7.75 en 7.75. H. Mul der en I. Brouwer haalden een 12e en 15e plaats onder meer door hun goede balkoefening. Dit was echter niet goed genoeg voor plaatsing in de provincia le finales. Voor de eerste keer in deze compe titie trad Cocksdorp thuis aan te gen Alkmaarse Boys. Laatstenoem- de ploeg startte uitstekend en zag in de eerste minuut de stand op 0 1 komen toen een vrije schop op de rand van het strafschopge bied goed genomen werd. De Cocksdorp, even aangeslagen door deze vroege treffer, had mede van wege enkele wijzigingen binnen het elftal moeite om het goede rit me te hervinden. In de beginfase bleef Alkmaarse Boys de gevaarlijke ploeg. Voor het doel van Cocksdorp ontstonden enige doelrijpe kansen maar gescoord werd er niet. Naarmate de eerste helft verstreek kreeg Cocksdorp meer greep op het spel en werd gevaarlijk. In de 35e mi nuut kreeg Cocksdorp aan de rechter kant een vrije schop te nemen, deze belandde voor het doel van de Alk- maarders en het was Ard Schraag die kans zag de bal achter de doelman te schieten. Ruststand 1—1. Na rust een overwegend sterker Cocksdorp dat veel in de aanval was. Het was echter Alkmaarse Boys dat kans zag in de vijftiende minuut de score op 1—2 te brengen toen een middenvelder ongehinderd kon door gaan en de keeper omspeelde. Cocks dorp ging na deze treffer nog meer in de aanval en kreeg voldoende kansen om verandering in de stand aan te brengen. In de 25e minuut was het de zeer actieve en in deze wedstrijd veel belaagde Frans Stark die al enkele kansen had gehad, die de stand in evenwicht bracht. Het was jammer dat Cócksdorp in deze periode geen ge bruik maakte van de vele kansen die het kreeg. De Alkmaarse achterhoede werd bij re gelmaat uitgespeeld en mocht zijn doelman dankbaar zijn dat er niet meer goals vielen. Doelman Roel Velt- man kreeg in de tweede helft maar één gevaarlijk schot te verwerken. Dit kwam mede doordat de achterhoede met als laatste man de goedspelende Piet Graaf de zaken rustig controleer de. Kort voor het einde leek het erop dat Cocksdorp de winst naart zich toe zou trekken. Het harde schot van aan voerder Maarten Boon ging echter net naast het doel. Kort hierna floot de scheidsrechter voor het einde en gin gen beide ploegen met één punt naar de kleedkamers. Al moet wel vermeld worden dat de Alkmaarders het meest tevreden waren over de uitslag. Woendag 20 maart 17.15 u. NMS-Tex.Boys 4 17.45 u. ZDH 1-Gamma 3 18.15 u. Oosterend 6-Gamma 5 18.55 u. Topido-Gamma 2 19.35 u. Oosterend 7-Ver.Schilders 3 20.15 u. Tex.Boys 2-Gamma 1 20.55 u. Tex.Boys 1-Tex.Lamsvlees (d) 21.35 u. Rab 2-Tex.Boys 4 22.15 u. Oosterend 3-Gamma 4 Zaaldienst: Nissan/Alkema Donderdag 21 maart 17.15 u. Texel 2-Paracentrum 17.45 u. Tex.Boys 3-Ratronics 18.15 u. Nissan 4-Gempo 18.55 u. Nissan-Rentenaar (d) 19.35 u. Texel 2-Zaanderwijk 20.15 u. Nioz-Casino 20.55 u. ZDH 3-Nioz 2 21.35 u. ZDH 2-Casino 2 22.15 u. Jelleboog 2-Tex.Boys 3 Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 22 maart: 17.00 u. Gamma 1-Ver.Schilders 17.30 u. Vissers Bouwbedn-Gamma 2 18.05 u. Tex.Boys-Mantje 118.55 u. Ver.Schiüders 2-Topido 2 19.35 u. De Mok-Gamma 3 20.15 u. Rab-Nissan 3 20.55 u. Texel-Citroën 21.35 u. Gamma 1-ZDH 22.25 u. Jelleboog-Oosterend 1 Zaaldienst: Nioz Saura's Carmen is geen operafilm al doet hoofdrolspeler en danser Antonio Gades enige moeite om aan te tonen dat er op de muziek van Bizet wel de gelijk gedanst kan worden. Carmen is zonder meer een van de meest geslaagde dansfilms aller tijden, een „West Side Story" van de flamenco. Saur's weergaloos knappe registratie van de balletten legt een ziel in de trotse lijven. Volgens Saura is de fla menco de enige dansvorm, waarin een verhaal uitgedrukt kan worden; het fla mencoritme heeft inderdaad grote dra matische mogelijkheden. Saura heeft het oorpsronkelijke gegeven van Prosper Merimée als uitgangspunt ge nomen en dat in een boeiend dubbel- verhaal verwerkt, scherend langs het ballet van die naam en de opera van dezelfde afkomst. In het verhaal maakt danser en choreograaf Antonio Gades een op flamenco gebaseerde balletver sie van de opera Carmen. Tijdens de audities vindt hij in eerste instantie niet de vrouw die in zijn ogen geschikt is voor de hoofdrol. Maar op de dans school ziet hij de jonge, onbekende Carmen die net begonnen is met pro fessioneel dansen en die alles heeft wat „zijn" Carmen moet hebben, adembenemende schoonheid en sen sualiteit. Zij wordt zijn ster en geliefde, maar hun verhouding maakt onver moede krachten los, bij de jaloerse an deren en~15ij de geliefde evenzeer. An tonio raakt zo sterk in de ban van de geraffineerde Carmen dat hun verhou ding dezelfde noodlottige afloop krijgt als de op het boek van Merimée geba seerde opera. Eén van de grootste verdiensten van de film is de voortdurende spanning van twee niveaus. Hoe ongelooflijk het ook klinkt, soms is het moeilijk uit te maken of een vechtpartij bij een ballet hoort of dat er werkelijk messen wor den getrokken. Zelden zie je in een film dat de viruositeit van camera en techniek zo goed aansluiten bij die van de acteurs. Wanneer cameraman Teo Escamilla meerijdt met de voeten van de dansers, lijken beider bewegingen in volmaakte harmonie met elkaar. De zorgvuldig gecomponeerde beelden, de gestileerde warmbloedige personages die zich daarbinnen bewegen, acteurs, dansers, sfeer, kleuren, ze vormen met elkaar letterlijk een schoonheid van een film. In Cannes werd de film dan ook onderscheiden met de beste ar tistieke prestatie. Donderdag in Film- ganger, 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 11