'rima GVT-uitvoering roor bomvolle Koninghal Naamplaten en tekstplaten Verlies voor De Koog Peuterspeelzaal houdt kledingbeurs BAKKERS IJZERHANDEL Goten landbouwschool vervangen: f7100,- 750 s/ippies vakkundig gevild. TEXELSE COURANT geeft enigszins een beeld ven hoe vol het was in de De Koninghal. Langs de korte kant van de zaai die niet in beeld is, was nog een Evenals in de uitwedstrijd heeft De Koog ook thuis met 4—1 van Win kel verloren. De Koog speelde de eerste helft erg sterk en had toen ock ruim afstand moeten nemen. Na een kwartier werd het 1—0 door Cees van Beek, die een dieptepass van Jan van Beek goed meenam en beheerst inschoot. Dezelf de speler kreeg vijf minuten later een prachtige kans om de Koog op 2 0 te brengen toen hij alleen voor de keeper verscheen. De keeper van Winkel kwam goed zijn doel uit en voorkwam een treffer. Verder kreeg De Koog nog goede kansen via John List en Dennis Saai. Een vrije trap van John List ging rakelings over en een inzet van Dennis Saai werd door een verdediger van de doellijn getikt. De Koger verdediging speelde in deze eerste helft erg sterk en bood Winkel vrijwel geen enkele scoringskans. Ruststand 1—0. In de tweede helft was Cees van Beek direct al dicht bij een treffer maar ook nu weer werd zijn inzet van dichtbij gekeerd. Na een kwartier kwam Win kel op gelijke hoogte door A. Buike- ma. Na een handsbal van een me despeler kon hij van dichtbij inschie ten: 1—1. De Koger protesten werden door scheidsrechter Van der Woude weggewuifd. Tien minuten later kreeg Winkel een penalty nadat P. de Beurs ten val kwam bij een sliding van Tony de Jonge. Een penalty was hier wel een erg zware straf die door F. Boukas dankbaar werd benut: 1—2. Na deze domper ging De Koog meer in de aan val om de stand een beter aanzien te geven. Dit bleek in het voordeel van Winkel dat enkele keren gevaarlijk uit kon breken via de snelle spitsen. Tien minuten voor tijd liet de scheidsrechter een duidelijke overtreding tegen Jan van Beek onbestraft waardoor D. Beers alleen op keeper Th. Bonne af kon gaan. Deze schoof de bal beheerst in het doel. In de slotfase scoorde Winkel het enige „echte" doelpunt waar geen luchtje aan zat. De Koog bevond zich op de helft van de tegen partij en bij deze afgeslagen hoek schop kon Winkel snel uitbreken. D. Bouwkamp was sneller dan de verde diging en omspeelde Theo Bonne waardoor hij gemakkelijk kon scoren: 1—4. Mede door de vele aanvechtbare beslissingen van de scheidsrechter heeft De Koog in deze wedstrijd niet gekregen wat het verdiende. Woensdag 27 maart houdt peu terspeelzaal De Waldhoorn in het ge lijknamige gebouw in Den Hoorn weer een voörjaarskledingbeurs. leder is welkom van 9.00 tot 12.00 uur. Wie nog schone, hele kleertjes heeft tot ongeveer maat 128 kan ze dinsdagoch tend 26 maart van 9.15 tot 11.45 uur in de hal van De Waldhoorn zetten. De opbrengst van de kledingbeurs komt ten goede aan de peuterspeelzaal. keuze uit verschillende kleuren, in 1 dag klaar. Telefoon 02220 2346 N WINKEL VOL IDE EEN I Eén van de veie fraaie tableaus vivant", die het ballet van de damesselectie opleverde. onder de titel „Whose side are you on". Een waardig besluit van een waardige avond, die ontsierd werd toen het programma onderbroken moest worden omdat de ambulance naar de sporthal moest. Dat kon niet omdat diverse bezoekers hun auto in de voor verkeer verboden oprit hadden geparkeerd. Tot twee maal toe werd gevraagd of de betreffende automobi listen hun voertuig weg wilden halen. Het zal lang geleden zijn dat de Ko ninghal zo vol was. Die grote opkomst bleek terecht te zijn, de uitvoering was uitstekend. De goten van het handvaardigheidslo kaal bij de landbouwschool in Den Burg moeten vervangen worden omdat ze onder andere door baldadigheid zo danig slecht zijn dat reparatie niet meer mogelijk is. In het ambtelijk stuk, wordt ook ouderdom aangegeven als porzaak, de goten zijn van 1956. „Bal dadigheid" houdt in dat er in de goten gelopen is. Zondagmiddag werden in café De Zeven Provinciën voor de eerste maal de Texelse kampioenschappen „slippies villen" gehouden. Het staat vast dat dit kampioenschap een jaarlijks evenement wordt. 38 kottervissers namen in enkele uren tijd 750 ondermaatse tongen on der het mes. Het kampioenschap was op poten gezet door de eigenaar van De Ze ven Provinciën en oud-visserman Bertus Klippel, die aan de deelne mers één voorwaarde stelde: ze moesten zelf een flinke partij slip pies meenemen want anders kon er niet gratis gevild worden. De meeste deelnemers hadden geen moeite om in enkele minuten 15 vissen van huid en kop te ont doen. Absolute meester in dit vak was Bert van der Schans die de 15 slippies in één minuut en 56 secon den wist te ontvellen. Bert kreeg als prijs een door Klippel zelfge maakt trofee in de vorm van een meerpaal. Volgens Klippel werden er ook wel eens wat „vissers verknoeid" maar de organisator van de zeebanket wedstrijd was toch in staat om ruim 600 slippies te bakken en aan deel nemers en publiek aan te bieden. Dat enthousiaste publiek was er in ruime mate: De Zeven Provinciën zat propvol. De tijden van de deel nemers werden geklokt door Bertus Klippel en Renee Cossen. Klippel deed zelf voor spek en bo nen mee en wist de partij vis in één minuut en 59 seconden van huid en kop te ontdoen. De tweede plaats werd behaald door Rein Zandee in 2.13 minuten en de derde plaats was voor Anno Cupido in 2.45 mi nuten. Beiden varen op de TX 20. Bert van der Schans werkt op de TX 4. Op de foto, gemaakt door Bert Koning, twee deelnemers ge concentreerd aan het villen. maar op de recreatiegroep. Een verras send goede demonstratie. De meisjes van acht jaar brachten het nummer „Uit de lengte of de breedte". Zij sprongen zowel over de breedte als over de lengte van de kast. Het programma voor de pauze werd besloten door de meisjes jazzselectie die op het nummer „Easy lover" van Phil Collins en Philip Bailey de pan uit- swingden. Zij droegen daarbij kleding die door één van de moeders was gemaakt. De groep jongeren van 16 tot 20 jaar bracht een heel sfeervol ballet op mooie muziek onder de titel „Live to gether". Opvallend in deze groep was dat er één jongen meedeed: Martin Wiggers. Deze groep had gekozen voor een rustige presentatie met en hele sterke sfeer. De deelnemers waren in het zwart, in het blauw of in het geel gekleed en er was een goed sa menspel tussen deze kleurgroepen. Monique Kalk, door Andrew Albers aangekondigd als „van nationaal ni veau", liet een prachtige balkoefening zien. Voor dergelijke topsport is het ei genlijk nodig dat er goed kan worden ingeturnd en die tijd ontbrak. Dat was te zien aan enkele aarzelingen in deze overigens voortreffelijke demonstratie. Springen De 14-jarige jazzmeisjes brachten een vlot dansje over de titel „Warming up". Zij ontruimden de vloer voor de extra traininggroep die op twee lange matten liet zien op welke manieren je allemaal kan springen. Het publiek raakte in groot enthousiasme over de sprongen die trainer Nico Stoter ten beste gaf. Zo maakte hij een keer ze ker zeven salto's achter elkaar, zonder ophouden. Dit stuntwerk, waar overi gens meer mensen bedreven in waren, sloeg bijzonder goed aan. De jazz- groep voor meisjes van 14 tot 16 jaar zocht het ook al in het meer sfeervolle werk met „Before". Het was duidelijk dat de afwisseling van sport en ballet goed werkte. Het zeer volle program ma, dat duurde tot elf uur, werd hier door gebroken en op die manier bleef het boeiend voor het publiek. Veel kleur en beweging kenmerkte het „Concours Hippique" waar een groep van maar liefst 42 meisjes in de leeftijd van 12 en 13 jaar allerlei hindernissen op allerlei manieren overwonnen. Na hun optreden was de beurt aan de da mes jazzselectie met hun „Five Pla nets". Het was het publiek volkomen duidelijk warom dit in het Limburgse zo'n succes was. Zowel de bewegin gen als de momenten van stilstand in dit ballet zagen er bijzonder fraai uit, de groep oogstte dan ook ruim applaus. Na een heel snel minitrampolinenum- mer „Flying gentlemen" van de jon gens van 10 tot 13 jaar en een vrije oefening van Yvonne Daalder was de mat voor de heren met de „1-2-3-4 show", genoemd naar het telritme waarmee de groep opkwam, in dwars- gestreepte hansop. Op Kachatourian's bekende sabeldans ging er van alles fout dat gepland (en soms ook niet gepland) was. Zo dook er bij een zweefrol bijna iemand op een ander en dat was niet gepland, hoewel het pu- liek dacht dat dat wel het geval was. Toen de deelnemer met zijn been in de minitramp vast kwam te zitten was dat wel de bedoeling, hoewel de zaal dacht van niet. Een groot succes, deze acrobatische kolder. Ook de afsluiting viel in de smaak, een erg grote jazzballetgroep voerde een soort dans tussen man en vrouw uit Koninghal moet zaterdagavond een kleine duizend mensen hebben at Ongeveer zeshonderd bezoekers genoten van de verrichtingen van n driehonderd leden van de Gymnastiekvereniging Texel. Dit perfect organiseerde monstergebeuren voltrok zich beslist vlot. Het was alleen omar dat de geluidsinstallatie de stem van speaker Andrew Albers niet de hele zaal hoorbaar maakte. Voor een deel van het publiek zal dit gszins de lijn uit de gebeurtenissen hebben gehaaid. Hoogtepunt van show waren duidelijk het optreden van Monique Kalk op de even- chtsbalk en de dames-jazzselectie met de dans „Five Planets" waar- ie laatst bij een landelijke jazzbijeenkomst in Limburg hoog werd icoord. orde enorme publieksopkomst be ide voorstelling bijna een half uur >rdan was gepland. De organisato- stonden voor de keuze tussen of mensen wegsturen of een deel van uitvoerenden voor de pauze in de sdkamers te laten blijven. Voor de ilnemers was namelijk ook een tri ne ingericht. Gekozen werd voor het iste, zodat iedereen die kwam om lijken een plaatsje in de zaal had. Ieerste nummer werkte heel verte end. De kleuters werkten op de to- ivan een Kinderen-voor-Kinderen leen „Reis om de wereld" af, irbij ze moesten springen over ber- i, dalen en andere obstakels. Al ge- bij dit nummer was ook te zien goed de materiaalploeg werkte. Ier diezelfde dag waren alle wijzi- jen in de toestelopstellingen al een tgeoefend en dat was te merken, soms omvangrijke „changemen- werden vlot en vlekkeloos uitge- rd. Na de kleuters konden de jon- svan 6 tot 9 jaar later zien hoe d zij zich op het schuine1 vlak be- jen. Eén jongetje nam een sprong beetje scheef zodat hij halverwege schuine vlak viel. Om te laten zien hij het toch echt wel kon verrastte iet publiek direct daarna met een 3 op de springmat. Daverend ap- is was zijn deel. st Bruggeman toonde zijn Istrijdoefening op de lange mat. irt maar hevig" is een goede om- ijving voor zijn verrichtingen. De ijesgroep jazzballet van 12 tot 14 liet zien dat jazzballet niet aleen anning maar ook lekker swingen c r waren meer jazzballetnummers iet programma. Het was duidelijk vooral de groepsvaardigheid toe- nt naarmate de deelnemers langer gzijn. Het gaat beter gelijk, de ti- g is beter, waarmee het plezier 'Srde toeschouwers evenredig leemt. Snelle opvolging :i meisjes van 9 en 10 jaar brachten nummer waarbij het publiek soms idem in hield: twee haaks op el- staande rijen turnsters sprongen rde bok, telkens om en om. Dat I af en toe in een heel snelle op- iing, zodat het leek of een botsing e lucht onvermijdelijk zou zijn. Dat Burde niet, maar het was wel lek- fispannend. Stil was het toen Marti- Iruggeman en Bianca van de We- ig hun balkoefening toonden. al Martine bleek daarbij over ster- Bnuwen te beschikken. De stilte ns haar oefening werd verbroken _'een kinderstemmetje dat luidkeels gaf van verbazing. Martine moest - zelf om lachen, maar deze con- 1 atieverstoring leidde niet tot val len, integendeel, ze werkte haar fiing keurig af. Bianca belandde diezelfde zenuwen wel af en toe Ide balk in een verder overigens i oefening, azzballetmeisjes van 8 tot 12 jaar iten op muziek van Rudi Carrel muis op de trap) een heel leuk ie onder de titel „Ik hou van dan- Dat was gemaakt door de stagi- Marion de Grave en mede door de Knoren die alle deelneemsters op Een salto achterover van Monique Kalk. hun hoofd hadden way het publiek vertederd. De wat grotere meisjes van deze groep voerden een discodans uit met Dolly Dot-achtige bewegingen. Een jarig lid van de groep werd ook choreografisch gehuldigd. De meisjes van 7 jaar vertoonden hun kunnen aan de brug met ongelijke leg gers. Er waren drie van die instrumen ten opgesteld en het was de bedoeling dat telkens drie turnstertjes synchroon de oefening uit zou voeren. Dat mislukte nogal eens omdat de deel neemsters telkens naar elkaar keken om te zien hoever de ander al was en dan loop je natuurlijk gelijk achter. Aan de andere kant is van kinderen van deze leeftijd nauwelijks te ver wachten dat ze een dergelijke moeilijke opgave tot in de puntjes uitvoeren. Moe De vrije oefening van Suzanne Kikkert was zeer succesvol. Zij beeldde een kind uit dat vrolijk loopt te spelen maar dat na verloop van tijd moe wordt en op de grond gaat liggen sla pen. Suzanne kon een terecht groot applaus in ontvangst nemen voor deze creatieve aanpak. Creatief was beslist de oefening van de 11-jarige meisjes. Zij begonnen in trainingspak met het uitbeelden van de lente op gelijknamige muziek van Mi chel Fugain. Vervolgens gingen ze alle maal bij elkaar zitten en werd een pa rachute over de hele groep heenge trokken. Toen die weer werd wegge- haald bleek dat ze opeens in gympak verkleed waren. Nu klonk „Opzij, op zij, opzij" van Herman van Veen uit de luidsprekers en dat werd onderstreept door de meisjes die met een verschrik kelijke snelheid over allerlei toestellen raasden. Daarna werd de brug neergezet voor Karei Dijker en Mare Jan Mulder, die allebei een goede oefening lieten zien. De dames-jazzrecreatiegroep, aange kondigd als een groep met vrouwen tussen de 20 en 50 jaar, liet met „Stuck on you" zien dat je van jazz ballet lenig wordt, ook al zit je alleen

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5