Cjrocn jjjmrL-Jexel s in het hart l/on Sion voor catzeilers m Boerenkapel Drijver bouwt Meubelhuis Gevarieerde cultuur-avond in Lindeboom fatis uittreksel it aantrekkelijk? Harijn Drijver vond torst kievitsei smm Paasdrukte begonnen GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 9968 DINSDAG 26 MAART 1985 [schijnt dinsdags en vrijdags. onnementsprijs /"I8,10 per kwartaal; los 80 cent stgiro 652. nkrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 ,obank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Redactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. Buiten werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, Hans Oosterhof, Westerweg 14, Den Burg, tel. (02220) 4988 en Niek van der Heijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393. Voor advertenties, abonnementen, etc.: Langeveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, telefoon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. trofee Dubbele Von Sion van de Welzijnsstichting werd terdagavond in de schouwburgzaal van De Lindeboom uit reikt aan de catamaranzeilers Martin Warnaar en Wop enks en aan de Boerenkapel, het uitgaansorkest van KTF. overhandiging van de erepenningen vond plaats aan het nde van een gevarieerde Texelse cultuuravond en leek voor voor de mensen van de Boerenkapel een grote verrassing, t orkest sloot het programma namelijk af met een hal* jrtje vrolijke klanken en werd verzocht om even op het po- um te blijven om een toepasselijke deun te spelen als de gfee- namen bekend zouden zijn. De kapel speelde dus en later ,,Lang zullen ze leven" voor zichzelf. ico Nagtegaal, voorzitter van de Blzijnsstichting, vertelde vlak or de uitreiking dat het vereni- ngsleven nog „steeds bruist op ixel". Bt Stichtingsbestuur had ook dit ar wederom vele suggesties ge- egen wie in aanmerking moest men voor de trofee maar de ichting wil het exclusieve karak- van de Von Sion in ere houden or er niet mee rond te strooien, terdagavond was het de twin- keer dat een Von Sion avond Brd gehouden en in totaal zijn er 54 erepenningen uitgereikt: 41 n verenigingen en 13 aan rsonen. zeilduo Warnaar/Rienks had de fee volgens de Welzijnsstichting k verdiend" omdat beiden vorig jaar sten zijn geworden in het nationaal ïpioenschap catzeilen C klasse. De ilasse omvat grote, snelle boten zo de Tornado, Cool-cat en Supercat. rnaar en Rienks zeilen met een Su- cat 20 met de naam „Soeppaket". nationaal kampioenschap werd in lekerhaven gehouden en zaterdaga- )d werd ten onrechte gesproken Br ,,brandingzeilen". In Broekerhaver nen ze geen branding en in het al- meen is de term brandingzeilen niet t. Wop Rienks: ,,Je gaat door een nding heen om een wedstrijd te inen zeilen maar wij zijn gewoon npioen geworden in de klasse boten een oppervlakte groter dan 25 kampioenschap werd volgens Nag- aal onder barre weersomstandighe- gehouden. De voorzitter zei dat het zeilduo vlak na de nationale istrijd had gesproken. ,,Het was roetkoud". Warnaar vertelde het iliek dat men had gezeild met wol mutsen op, gekleed in twee rub- pakken en poolschoenen aan de ten. Naast deze eerste plaats Werd gememoreerd dat Warnaar en nks vijftiende waren in het overall- isement van het catrondje 1984 en de in hun klasse. Niet verteld werd het tweetal vorig jaar de zevende Jts behaalde in ,,One of a kind" ra lwaar van elk type boot één aan de verschijnt) met vele topzeilers en rs staan niet in de rij voor gratis uittreksel van het bevolkings ster. Ondanks de oproepen die het heentebestuur deed, is op dit mo rt nog niet de helft van de uittrek- afgehaaldDeze week bestaat het laatst gelegenheid tot gratis 'en in de hal van het raadhuis, da ks van 9.00-12.00 en van 14.00 tot W uur. Daarna kost het uittreksel e 12-jarige Marijn Drijver uit Den oorn vond zaterdagmorgen even 007 tien uur het eerste Texelse witsei in 't Hoorder Nieuw/and, boerderij ,,De Kroontjes". 1arin ging zaterdagmorgen be- Wf zoeken nadat hij eerder vori- week ook at op pad was ge test. In het nest lagen vier eie- n die hij mee naar huis nam met de Paas op te eten". Dat w nest vier eieren bevatte geeft so dat de kievit al zeker een zat te broeden. dat de snelste cattijd rond Texel nog steeds op naam van Warnaar en Rienks staat met twee uur, negen mi nuten en zeven seconden. De rij klas seringen had ook nog aangevuld kun nen worden met de tweede plaats in de open klasse race Scheveningen- Hoek van Holland. Nagtegaal: ,,We hebben hier te maken met hele goede zeilers. Het lijkt vanaf de wal zo eenvoudig maar dit zijn de ruige, zware jongens van het Texelse zeilwereldje". Nadat de penning was overhandigd en een kunstnarcis was opgespeld werd gevraagd of Jan Wie ten, de dirigent en geestelijk vader van de Boerenkapel de erepenning in ont vangst wilde nemen. Wieten die tij dens het optreden even daarvoor vol zat met grappen en grollen, strubbelde eerst wat tegen maar was toch duide lijk ingenomen met dit ereblijk. Pro deo Nagtegaal zei dat nauwelijks uitgelegd hoefde te worden waarom de boeren kapel, na r' :-n 20 jaar vrolijke muziek bij allerlei c,.. ^genheden nu de Von Si on kreeg. Hij noemde als wapenfeit dat het orkest naar Koedijk was ge reisd om een Texelse Anbo-reisje muzi kale luister bij te zetten. ,,Dan bouwen ze even een feestje waar je u tegen zegt. Dat gaat nog pro deo ook", al dus Nagtegaal. Zoals bekend kunnen tal van instanties altijd een beroep doen op dit orkest en dat heeft de boerenkapel regelmatig in Duitsland gebracht onder andere om optredens van de Dansgroep Oude Dansen te ondersteunen. Een hoogtepunt was ook het feit dat de kapel de Henry Du- nant nareisde om de Texelse bejaarden aan boord een feestavond aan te bie den. De achterliggende gedachte van het orkest, een proeftuin voor nieuw talent en jonge mensen laten ken nismaken met andersoortige muziek dan het genre dat bij het KTF wordt gespeeld, kwam zaterdagavond niet uit de verf. Het orkest is door Wieten en anderen echter vooral opgezet om mu zikanten te stimuleren hun instrument vaker uit de kast te halen dan KTF vraagt en vooral om ongedwongen te repeteren en te musiceren. Wieten stak de aan hem uitgereikte bos narcissen in zijn saxofoon en ver telde dat hij als „knulletje" 20 jaar ge leden bij de eerste Von Sion avond ook in het agrarisch orkest had gespeeld. „Toen werden die dingen dus ook uit gereikt en ik dacht al de hele avond dat wij zo'n penning zouden krijgen. Ik was er vast van overtuigd dat wij de beste waren. Het duurt dus even voor dat je voor zoiets in aanmerking komt", waarna de orkestleider op een van de jongste muzikanten wees en tegen hem zei dat hij weer twintig jaar moest wachten .voordat de Kapel deze onderscheiding zou krijgen. „Heb ge duld jongen". Het orkest speelde als dank nog enkele nummers waarna de avond werd afgesloten met een bal dat tot in de kleine uurtjes duurde. Saxofoon Het programma rond de uitreiking ein digde niet alleen met saxofoons, ook de start draaide om dit instrument. De avond werd geopend met een op treden van een saxofoonkwartet van de muziekschool, onder leiding van Jan Kuhne. Het gespeelde was niet feilloos maar de ladyspeaker van deze avond, Mevrouw B. Monen-Waldus, had al om clementie gevraagd omdat het kwartet nog maar vier dagen bestond. Nico Nagtegaal had al uitgelegd dat de organisatie van de avond niet op rolletjes was verlopen, mede omdat de geplande hobbyshow niet doorging. Nagtegaal dacht dat die show er bin nenkort toch komt. „Wat in het vat zit verzuurt niet". Wie toch graag naar een hobbyshow wil kan 30 maart te recht in De Buureton zo werd door de voorzitter/ bejaardenwerker meegedeeld. Dat deze Von Sion in grote haast op poten was gezet was bij sommige onderdelen te merken, maar deed aan de sfeer van de avond niets af. Het was niet altijd perfect maar het publiek was in de stemming en klapte ritmisch mee bij zaken waar dat gevraagd werd. Dat gebeurde zelfs ongevraagd bij het optreden van het Rose Harmo ny Trio met de uitvoering van een pas sage uit Die Fledermaus van Strauss. De mensen die zaterdagavond een Dubbele von Sion kregen. V.l.n.r. Martin Warnaar, Jan Wieten en Wop Rienks. Kortom, de zorgen van de Wel zijnsstichting waren even vergeten en men maakte er een feest van. Ongedwongen Nadat het saxofoonkwartet volksliedjes en dertiger jaren slow-swing ten geho re had gebracht werd meteen al stem ming gemaakt met een kort optreden van de MST jazzballetgroep. De 30 kinderen in leeftijd van 8 tot en met 12 jaar brachten drie dansen die vorige week op de GVT show ook te zien waren. Vooral het ongedwongen 'Ik houdd van dansen was een succes De kinderen vonden het zichtbaar leuk om de kreet ,,lk hou van dansen, lek ker puh" de zaal in te slingeren. Immie Zuidema-Klinger nam gas terug met het voordragen van een verhaal en gedicht in het Westfries. Ze is An- dijkse en wist het zangerige toontje De balletvereniging Texel deed in een reis om de wereld even China aan. Het nieuwe Meubelhuis Texel dat zal verrijzen aan de Parkstraat in Den Burg zal uiterlijk 13 september worden opgeleverd. De bouw is opdragen aan Drijver Bouw B.V. die bij de donderdag gehouden aanbesteding als laagste van totaal vier Texelse aannemers inschreef. Het nieuwe Meubelhuis, ontworpen door architectenbureau Alkema, wordt een vrij omvangrijk gebouw. De lengte van de voorgevel bedraagt bijna 32 meter, waardoor de ruimte tussen het postkantoor en de bodewoning van het raadhuis wordt opgevuld, afgezien van twee doorgangen van respectieve lijk twee en zes meter ter weerszijden van het gebouw. Ter vermijding van een massaal effect en ter verhoging van het „dorpse" karakter van de Parkstraat zijn in het frontaanzicht wat imitatiegeveltjes opgenomen. Het be drijf van het meubelhuis zal twee ver diepingen in beslag nemen, voorname lijk toonzalen en opslagruimte; er is geen bedrijfswoning in opgenomen. De aanneemsom voor de kale bouw (zonder centrale verwarming, electra, systeemplafonds en enkele andere voorzieningen) bedraagt ƒ361.200,—. De bouw gaat binnen enkele weken van start. De tekening toont de voor gevel met links de bodewoning en rechts het postkantoor. Het gebouw steekt ongeveer 17 meter diep in de Wezentuin, zodat de achtergevel in een lijn ligt met die van het postkantoor. goed te presenteren, alleen het verhaal over de moeder in contramine met schoondochter was wat lang en voor spelbaar. Het gedicht 'Portretje' had wat dat betreft veel meer kracht en werd door de zaal ook duidelijk ge waardeerd. Mevrouw Zuidema trad op namens de Plattelandsvrouwen, afde ling De Cocksdorp en Eierland. „Hanny Roos verzamelt als hobby mooie stemmen" was de aankondiging van het Rose Harmony trio (een deel van de Rose Harmony Singers) en dat optreden wekte alom bewondering vooral door de stem en uitstraling van sopraan Dorie Kuip. De baritonstem van Anu Toshen kon net niet voldoen de tegenwicht bieden aan de alt van Hanny Roos en de genoemde sopraan maar de closy-harmony vocalen waren toch zeer indrukwekkend. Na een volksliedje en twee negro-spirituals oogste het drietal het meeste succes met een liedje uit Die Fledermaus. Het publiek vroeg zelfs om een herhaling zodat er nog een keer vrolijk meege- klapt kon worden. De tweede uitvoe ring van dit stuk was minder als de eerste maar dat was logisch gezien het zware repertoire dat al was afgewerkt. China Na de pauze verkeerde de zaal even in China met een kort optreden van de balletvereniging Texel. De meisjesgroep van 10 tot 12 jaar bracht een leuke dans met passende aankleding als voorproefje van de grote uitvoering die op 11 mei in De Koninghal wordt ge geven onder de titel 'Reis om de we reld Veel serieuzer van aard was het voordragen van gedichten en een ver haal door de RSG leerlingen Marja Brouwer Albert Keijser en Liesbeth Preng. Het voorgelezen werk kwam uit de bundels 'We zijn allemaal pluisjes' en 'Retourtje Luchkasteel die zijn uitgegeven ten bate van het petekind van de RSG. Zoals we enige tijd gele den in deze krant schreven bevat het boekje 'Retourtje Luchtkasteel veel waardevolle gedichten en verhalen en het was jammer dat Albert Keijser zijn mooie verhaal in grote snelheid over het voetlicht tilde. Marja Brouwer en Liesbeth Preng deden het iets rustiger en hadden het, wat ons betreft, niet bij één gedicht hoeven laten. De haast was mogelijk ook te wijten aan de wat knullige inleiding van Mevrouw Mo- nen, die de overige onderdelen wel ontspannen en met humor wist aan te kondigen. De RSG werd echter even gepresenteerd als een instelling met onduidelijke motieven. Mexico Musicalvereniging „Geen C te Hoog" bracht een voorproefje van de uitvoe ring „Viva Mexico" die op 17, 18 en 19 mei in de grote zaal van De Linde boom wordt gegeven. Gezien de ge vraagde zaalhuur werd de vereniging in de pauze al „Geen cent te hoog" ge noemd maar zaterdagavond bleek weer dat de enthousiaste ploeg het beste tot zijn recht komt in de schouwburgzaal. Het ten gehore gebrachte en getoonde kon nog beter maar de vereniging hêeft nog even de tijd en het was heel aardig om net als vorig jaar, een idee te krijgen van wat de musicalliefhebber in mei kan verwachten. De avond werd, zoals gezegd, afgeslo ten door de Boerenkapel met een pot pourri van oude successen. Wil Hui- zinga was niet present en daarom wer den de nummers aan elkaar gepraat door Jan Wieten, die ook niet schroomde om er een komische act van te maken. De vrolijke praatjes tus sendoor waren daardoor net zo prettig als de stevige portie muziek. In aan merking nemende dat het orkest uitge dund was door ziekte en dat de or kestleider ook niet helemaal fit was mag dit optreden een prestatie worden genoemd. Het begin van de Duitse paasvakantie heeft vrijdag en zaterdag bij Teso meer drukte ge,geven dan was verwacht. Za terdag liepen de wachttijden op tot anderhalf uur en was het nodig naast de als dienstboot varende Marsdiep ook de Texelstroom in te leggen.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1