dfa 4I3CND4 Mm- NAUTA NAUTA VLIELAND'. Naamplaten en tekstplaten Avondmaal op donderdag Texelse poters per Russische as naar Iraanse hoofdstad IMiet genoeg ruimte Identiteitscrisis Tasje gestolen BAKKERS IJZERHANDEL Geen krant na Pasen HAVEN RESTAURANT TEXEL FAMILIEBERICHTEN BETER BEELD FOTO&V1DEO EEN KAARTJE, KLEINE MOEITE GROOT PLEZIER BOEK&BEELD TEXELSE COURANT ISDAG 2 APRIL -7 ze- Ni' nsdag 2 april m Wielervereniging Texel houdt club- irg fnpetitiewedstrijden op het parcours het Tex. Boys-terrein; start om ge 00 uur. ild Hervormde kerk van Oosterend rdt door twee Texelse koren de Jo nnes Passion van Telemann uitge- Toegand gratis; aanvang 20.00 oensdag 3 april Ian n 19.30 uur begint in het raadhuis vergadering van de sectie kunst- kultuurbeleving van de Wel- Jnsstichting over de Toer In-expositie stj B5 die als thema „muziek" zal krij- iv; n. Belangstellenden zijn welkom. Donderdag 4 april De werkgroep historisch archiefonder zoek van de Historische Vereniging Texel heeft om 20.00 uur een bijeen komst in dorpshuis d' Ouwe Ulo. De Wielervereniging heeft op het par cours bij het Boys-terrein een club- competitiewedstrijd, aanvang 18.30 uur. In ,,De Witte Burcht" wordt vanaf 20.00 uur ruilbeurs van de munten- en ansichtenclub gehouden. De viering van het avondmaal van de Doopsgezinde gemeente is op witte donderdag om 19.30 uur en niet (zoals de laatste jaren gebruikelijk was) op goede vrijdag. Allen die zich verbon den voelen met de doopsgezinde ge meente worden voor deze dienst har telijk uitgenodigd. Het Russische transportbedrijf Wessotra uit Rostov haalde don derdagavond en vrijdagochtend met vier vrachtwagens 80 ton pootaardappe/en in Eierland. De aardappelen zijn bestemd voor Te heran, de Iraanse hoofdstad die momenteel doelwit is van Iraakse luchtaanvallen. Na lang zoeken kon een transporteur bereid ge vonden worden om naar deze niet ongevaarlijke bestemming te rij den. Dat was dit bedrijf dat via Trans/ast GmbH in Hamburg ope reert. De aardappels van het ras Draga worden geëxporteerd door aardappelhandel Boon uit Eier land, de plaatselijke agent voor de aardappelgigant Hettema. Volgens J. Boon is het niet ongebruikelijk dat landen in oorlog toch grote hoeveelheden poters bestellen, zo zijn onlangs nog flinke orders aan Libanon geleverd. Normaal gaat het transport per schip, maar door de aanvallen op koopvaardijsche pen in de Perzische Golf viel die mogelijkheid uit. Op de foto is één van de vracht wagens te zien tijdens het laden van de aardappels, hier op het erf van C.N. Slot (hoeve Rotterdam) aan de Hoofdweg. Later die och tend, na het vertrek, zouden de wagens in Den Helder door de douane aangehouden worden, op last van een officiële instantie", aldus de politie. Het konvooi mocht na een grondig onderzoek van papieren en lading doorrijden, alles bleek te kloppen. Reden voor deze officiële paniek is wellicht het bezoek dat een Amerikaanse atoomonderzeeër tegelijkertijd aan de marinehaven bracht Vrijdagmiddag gebeurde een lichte aanrijding op het gedeelte Keesomlaan •dat in verband met herbestrating van de Beatrixlaan tijdelijk voor beide rij richtingen is opengesteld. Een 24 jari ge Texelaar reed vanaf de Elemert rich ting de Beatrixlaan en wilde een ge parkeerde auto inhalen juist op het moment dat er uit tegenovergestelde richting een auto naderde. De Texelaar kon zijn voertuig nog snel tot stilstand brengen maar er was niet genoeg ruimte voor de tegenligger, een 60-jarige Texelse automobiliste. Beide auto's liepen lichte schade op. keuze uit verschillende kleuren, in 1 dag klaar. Een paar mensen op Texel moeten het afgelopen weekend zoveel ple zier hebben gehad in het klein schalige vermaak dat Texel hen biedt dat zij in een ernstige identi teitscrisis geraakten. Zij vervingen maandag het bord 'Texel' bij de veerhaven door een ander waarop de naam van onze veel kleinere buurgemeente Vlie land prijkt. Van de daders is wei nig bekend maar onze fotograaf kon hen nog net betrappen toen zij in een auto van Teso op de vlucht sloegen. De autoriteiten veronderstellen dat het hier gaat om een paar teleurgestelde vak bondsleden die bij de veerdienst werken en die hun 'Boot boos'agressie nu maar op de be wegwijzering uitleefden. Hoe het ook zij: vooral Duitse toeristen raakten maandag in de war toen ze de boot afreden. Woensdagavond werd een damestasje gestolen uit een discotheek in Den Burg. In hef tasje zat ƒ150,- contant geld en enkele persoonlijke bezittingen. Het tasje, eigendom van een 19-jarige Texelse, werd later leeg terug gevonden. Telefoon 02220 2346 N WINKEL VOL IDEE EN! Wegens het uitvallen van paasmaandag als werkdag zal de Texelse Courant op dinsdag 9 april niet verschijnen. Adverteerders en abonnees wor den verzocht hier rekening mee te houden. De uitgever. Parkstraat 10. Postbus 11, 1790 AA 1791 AC Den Burg - Texel telefoon (02220) 2741 gastheer Jan C. Stolk 02226) 310 Een diner voor twee. Een receptie voor 200 personen. Een verjaardagsfeestje voor de kinderen met pannekoeken. Een etentje voor Oma's verjaardag. Een promotie-koud-buffet van Texelse produkten t.g.v. de doop van de mini-,,Molengat" in Madurodam voor 140 personen. Alles is mogelijk, aangepast aan Uw portemonnee, in het restaurant waar, altijd, alles vers is. Na een zeer arbeidzaam leven en altijd zorgen voor anderen, is na een moeilijke strijd, gesterkt door het Sacrament der zieken, uit ons midden heengegaan, onze lieve huisgenoot, broer, zwa ger en oom Jan Witte Czn., op de leeftijd van 74 jaar. W. Witte-Slootweg Den Burg, St. Jan: C. A. Witte-Witte Den Burg: A. Kuip-Witte Den Burg: P. Witte D. Witte-v. Heerwaarden Dordrecht: J. Witte M. Witte-Moorman De Nes: G. Witte De Hoefslag: C. A. Witte J. Witte-Prenzler Den Burg: E. Paagman-Witte B. Paagman Willibrord: J. Witte G. Witte-Bakker C. P. Hoeve: M. Witte A. Witte-v.d. Berg Den Burg: C. A. Witte-Kager Den Burg: M. Witte-Rutten Den Burg: G. Haars'ma-Witte F. Haarsma Wezenspyk: M. Witte G. Witte-Goeman 't Noorden: Th. Witte H. Witte-Bakker Bergen: A. Witte H. Witte-Koopman Texel, 28 maart 1985, Rusthuis ,,St. Jan" De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op het R.K. kerkhof te Den Burg. Corr.-adres: S. Witte, Oorsprongweg 49, Eierland, Texel. Donderdag 28 maart overleed onze beste vriend Jan Witte. We zullen je nooit vergeten. Je jachtvrienden: S. W. Koning W. P. van der Vis S. Bremer A. Bunning Ik dank alle mensen voor hun hartelijkheid tijdens mijn ziekenhuisopname en bij mijn thuiskomst. Het was hartverwarmend. Starkenburgh 86. D. v.d, Meeberg Jouw leven staat aan het begin, het heeft nog geen herinnering. Het is zo weerloos en zo klein, jij weet nog niet hoe het zal zijn Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Hanneke Jan en Jos Grisnigt- van Dalen Texel, 28 maart 1985, Hallerweg 36, 1791 LR Den Burg. Hallo, moet u horen, moet u horen, ik ben zojuist als zoon geboren. Wel wil ik u laten weten, dat ik Dave zal heten. Mijn papa en mama Ron en Jolanda Bonne zullen de rest wel vertellen, wanneer u bij ons aan komt bellen. 29 maart 1985, Weststraat 3, 1791 CL Den Burg. Geboren 30 maart 1985: Sjoerd zoon van Joop Groeskamp en Ria Hoogenraad broertje van Frank, Natasja en Shirley Klif 21, 1797 AK Den Hoorn, Texel Voor de vele blijken van belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis in Amsterdam en Den Helder en bij mijn thuiskomst, mijn hartelijke dank. Riet Buren Steun de collecte. Giro 5855, Den Haag. •;T Phij gedichten van Hans Oosterhof illustraties Arend Ntjkamp 64 pag grbenden f8.— AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen ƒ2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Het Combifoto Ma gazine voor foto, film, video en thuis computers staat vol met aantrekkelijke aanbiedingen en speciale acties met waardebonnen voor nog meer voordeel. Geen krantje ontvan gen? Haal er dan snel één bij uw Combifoto Vakman. beter in beeld. Klaverjassen. Heden dinsdagavond weer ge zellig klaverjassen in de Witte Burcht. Aanvang 8 uur. Meisje 15 jaar, zoekt werk als afwashulp in Den Burg. Tel. 5213. s Aangeboden voor be ginnend verzamelaar partij Texelse ansichten. Ook uit zoeken naar keuze. Brieven onder nr. 822 aan bureau van dit blad. Te koop muntenverza meling. Brieven onder nr. 821 aan bureau Tex. Crt. Wij zijn verhuisd van Noordwester 41 naar Gast huisstraat 68. Jan, Marga, Marlon en Miranda Bruin. U komt toch ook kijken in de „Witte Burcht", Mo lenstraat, naar de 2e handskleding-verkoop van 9 tot 3 uur. U komt toch ook kijken in de „Witte Burcht", Mo lenstraat, naar de 2e handskleding-verkoop, van 9 tot 3 uur. 1e Paasdag Trio Henk Pepping in Café De Zwaan. Woensdag (morgen) klaverjasdrive in café De Kuip. Aanvang 19.45 uur. Broodjeszaak „de Dikke Mik" in De Koog is weer geopend. Met Bas patat en goede broodjes. Zijn dat nou fopeieren die de paashaas bij Hans van der Klift heeft gelegd? Te koop Puch Maxi 2 jaar verzekering helm ƒ750,-. (02228) 354. Te koop stalen vlet 5 m. met luchtgekoelde Lister diesel en diepteme ter. Tienhoven, W. Bakker (02220) 2096. 1e Paasdag trio Henk Pepping in Café De Zwaan. Te koop ant. buffetkast, notenhout (02226) 610. Te koop aangeb. ronde eetkamertafel met 4 stoe len ƒ125,—. Bruin gasfor nuis „Dordrecht" ƒ250,—. Tel. 4175. Beter een fopei dan een lege dop! Kunsthandel Hans van der Klift. Woensdag (morgen) klaverjasdrive in café De Kuip, aanvang 19.45 uur. Broodjeszaak „de Dikke Mik" in De Koog is weer geopend. Met Bas patat en goede broodjes. Het Open Boek. Dicht kunst! Detectives! Dames- dromans! Dikke delen de gelijk drukwerk, donder dags direct doorgeleverd dankzij diverse dienstwilli ge distributie-depots. Te k.a. surfpak (small) prima staat. Tel. (02225) 717. Wie kan er voor mij een franstalig (tractor) instruc tieboek vertalen? Tel. (02228) 327, na 18.00 uur. Hartelijk dank voor de bloemen en leuke attenties bij de opening van onze Wolboetiek* 't Skuurtje, Schoonoordsingel 5. Te vens hebben wij nog een leuke aanbieding ijzerster- ke sokkenwol en de nieuwste modekleuren in katoen zoals mint-groen en zalm. Gevraagd tent kam- peerspullen. Tel. 5207., Het Fitnesscentrum is gesloten van 5 t/m 8 april. De lessen exerdance van vrijdag verschuiven naar donderdag a.s. 18.45 uur. Bruidsjaponnen. Nieuw, showmodellen 50% korting, alle maten. Tel. (02230) 18894. Gevraagd net meisje voor ±3 mnd. Amerika, in bezit van rijbewijs en enige beheersing Engelse taal. Tel. 5335. Texelse kunst bij Hans van het Klift in de Weverstraat. Ada gefelicieerd met je Rijbewijs. Loodsmansduin. Alle dagen geopend. Tel. (02226) 590. Ook voor uw conferen ties Loodsmansduin. (02226) 590. Voor uw feest of party Hammond organist zanger. C. Rood, tel. 4412. Lekker feesten? Loodsmansduin! Banden 155-13 vanaf ƒ78,50 all in. Autocen trum Segerink-Eelman, (02220) 5055. Bovag-lid. Huwelijksfeest? Loodsmansduin is prima! Eindpunt Puzzelrit? Loodsmansduin! Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 38, tel. (02220) 4314. Steun- en wan delstokken. Artima, Gra venstraat 7, Den Burg, te lefoon (02220) 3592, Luchtbuksen, pistolen. Grotere keus in het betere soort. Dros' Smederij, tel. (02225) 229, Eierland. PAGINA 3 Elke dinsdagmiddag en vrijdagmiddag verko pen wij Boerenkaas op de boerderij „Wezenspyk", Hoornderweg 27-29 (hal verwege Den Burg-Den Hoorn). Steengoed zijn onze serviezen! Artima, Den Burg, Gravenstraat 7, tel. 3592. Rustig vergaderen? Loodsmansduin, tel. (02226) 590. Vakbekwame reparatie van radio, TV en antenne installaties. Ook aanleg van nieuwe antenne installaties. Gebr. Schoorl b.v. Nu vast gordijnen kij ken, straks sneller beslui ten. Artima, Gravenstraat 7, Den Burg, tel. 3592. Voor al uw gas (gasfles sen, cylinders). Tweewiel- centrum Kikkert, Badweg 1. Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Accu's voor luxe en vrachtauto's, tractoren enz. in voorraad bij Garage Kievit, Jonkerstraat, tel. (02220) 2525. Stichting Dorps herstel vraagt panden te koop om te restaureren. Inl. Th. Timmer, tel. 4422. Wilt u na de schoon maak uw gebruikte speel goed verkopen? Dat kan via de speel-o-theek. Neem even kontakt op met tel. (02226) 538. Vak.ruil juli - augustus woning voor 5 pers. in Prinsenbeek (Brabant). Tel. (076) 414393. Horeca textiel voor ho tels, restaurants en pen sions. Linnengoed, bed den, dekbedden, douche gordijnen, baddoeken, ta fellakens en kleden, thee doeken, koksdoeken. Vraag vrijblijvend inlichtin gen (02228) 417. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297. Jan Brouwer, TV - Hifi - Stereo. Spinbaan 15, Den Burg, tel. (02220) 5130. Hobie Cats nw. en gebr. inruil, inkoop, repara tie. Polypol catamarans Egmond a. Zee (02206) 1411 of 2897. Verse eieren, jonge hen nen, wekelijks thuisbe zorgd. Pluimveebedrijf „Hennenhof" (02220) 4479. Te koop aardappelen Ire ne. Er wordt bezorgd. S. Wuis, Schorrenweg 21, tel. (02223) 885. International verf. Wilt u goed uit de verf komen, neem het beste voor uw boot, voor onder en boven •water. WSC Duinker, Heemskerckstraat 11a, Ou- deschild, tel. 3831. Steek uw licht op bij Ar tima voor verlichting! Gra venstraat 7, Den Burg, La Casserole, Dorpsstraat 20, De Koog, weer iedere dag geopend. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reü nie, vergadering enz. Alles mogelijk in Hotel „De Pe likaan", Pelikaanweg, De Koog, tel. (02228) 202. Na 10 jaar ben ik door nog onopgehelderde oorzaak uit de telefoon gids verdwenen. Maar - ik ben er nog! J. G. de Winter, tandarts, tele foon 2270. Kies uit de beste sor tering voor een zieke, een nieuwe baan, een geboorte, een verlo ving, een huwelijks feest, geslaagd, een rijbewijs, 'n 50-jarige, jubilea, een opening of een neutrale kaart, waarop u zelf uw wens schrijft. Nu ook met muziek. De mooiste kaarten vindt u bij

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 3