evue-menu uniek rexe/s avondje uit Degradatiegevaar voor Tevoko 2 Raadsvergadering Turkenburg groentezaden, bloemenzaden en kruidenzaden. BARKER'S IJZERHANDEL Eerste promotiewedstrijd Gamma 2 Voetbalprogramma Zaalvoetbaluitslagen Voetbalvooruitzichten MST Programma Bekerwedstrijd voor Texel Juniorentraining De Koog Datum ANB0 vergadering Eilandcompetitie volleybal IJDAG 5 APRIL 1986 TEXELSE COURANT PAGINA 9 nieuwste attractie van restaurant Klif 23 uit Den Hoorn, revue- nu kan omschreven worden als een uniek Texels avondje uit. De j miere van dit diner met amateurtheater vond donderdagavond ats en viel samen met de opening van de uitbreiding van het taurant. Getuige de reacties uit de zaal op het gebodene kan revue-menu uitgroeien tot een specialiteit die vooral geschikt is r groepen die een feestje in Klif 23 willen bouwen of toeristen kennis wil maken met echt 'Tessels' amusement. enlijk zijn de mogelijkheden van het ue-menu oneindig, mits de organi- oren van een dergelijke avond de n inspiratie hebben steeds iets aals aan hun show toe te voe- door bijvoorbeeld in te spelen op gasten die er die avond zijn of spe- ile liedjes te maken voor personeels- itjes of verenigingsavonden die in restaurant extra feestelijk gevierd nnen worden. Wie iets wil toevoe- n aan de sketches en voordrachten op Texel tijdens bruiloften e.d. nog jd ten beste worden gegeven heeft het revue-menu waarschijnlijk ook goed uitgangspunt. Tussendoor concept van eten en theater is jt nieuw het Amsterdamse theater Koopermolen is er groot mee ge- irden, maar toch vrij uniek. In De jopermolen dineert men tijdens de orstelling en in Klif 23 gaat het om i, oftewel revuestukjes worden bracht als de gasten wachten op, of nagenieten van een gerecht. Dat heeft een praktische reden: de mensen die op het toneel staan koken en serveren ook. Het geeft het avondje uit echter ook een extra dimensie want de gasten worden bediend door de men sen die men even daarvoor nog op de planken zag. Het moet achter de schermen een hele organisatie zijn om alles tot een goed einde te brengen. Donderdagavond lukte dat uitstekend maar men had in verband met het besloten karakter van de avond ook de tijd. Als de revue wordt vertoond tij dens 'gewone' avonden zal het sneller moeten, maar aan de andere kant kan men als gast dan ook vertrekken wan neer men wil. Hoe langer men blijft zitten hoe meer theater men krijgt is dan het principe. Successen De revue die donderdagavond werd voorgeschoteld bevatte enkele succes sen uit revueprogramma's die de afge lopen jaren in De Waldhoorn werden ma Vredevoort rechtsen Karin Parlevliet zingen uit volle borst voor de culinaire nproevers insdagavond 9 april vergadert de ge- leenteraad. De agenda van deze penbare vergadering luidt als volgt: Vaststelling besluitenlijst van de ver- adering van 12 maart 1985. a. Ingekomen stukken; b. ededelingen. Herstel van electrische installaties in de openbare kleuterscholen. Vervanging verrijdbare motorspuit en de brandweer. Renovatie A-veld sportvereniging osterend. Krediet herdenking 40-jarige avrijding. Vervanging vloerbedekking in ka- iers van burgemeester en secretaris. Investeringssubsidie kleindiersport- ïreniging Kotex; Voorzieningen aan openbare lagere oholen. Vernieuwen dakgoten indbouwschool. Begrotingswijziging met betrekking it aankoop van het pand van me luw M. J. C. Kuip-Taverne ten be- oeve van reconstructieplan rondom kerk in Den Burg. Begrotingswijziging met betrekking 't pachtontbinding van het perceel olenstraat 40 ten behoeve van re- 'nstructieplan rondom r.k. kerk in en Burg. Investering ten behoeve van werk- 'iect stalenboeken van De Bolder. Cursus voor leden overlegorgaan b Bolder. Opheffing openbare lagere Luberti- ■hool te De Koog. Voorbereidingsbesluiten: bouwplan van de gebr. Witte, Laag- aalderweg 26 te De Waal 1 Bouwplan van de heer J. Boogaard, ollewal 32, te Den Burg 'Bouwplan van Texel Air B.V., Post- *9 122, De Cocksdorp Bouwplan van slagerij J. Dros, Pe- erstraat 37 te Oosterend. 17. Overzicht onvoorziene uitgaven. 18. Verdaging van beslissing op be roepschrift van de heer J.S. Roeper. 19. Afronding sanering verspreide lozingen. 20. Raming goedgekeurde kredieten voorgaande dienstjaren De Bolder. 21. Afsluiting kapitaaldienst De Bolder 1984. 22. Garantie rente en aflossingen ten behoeve van 14 bejaardenwoningen in Den Burg Noord-west. 23. Beschikbaar stellen van een krediet voor promotiebeleid. 24. Bindende voordracht vertegen woordiger in bestuur van N.V. Lucht vaartterrein Texel. 25. 1. Voorstel tot het instellen van een vertrouwenscommissie in verband met de vervulling van de vacature van burgemeester. 2. Voorstel tot het vaststellen van de „Verordening op de vertrouwenscom missie" in verband met de vervulling van de vacature van burgemeester. 3. Benoeming van de leden van de vertrouwenscommissie. flml Telefoon 02220 2346 WINKEL VOL IDE EEN! opgevoerd. Dat was geenzins een be zwaar. Onder het motto 'het beste van' kan de revuegroep de komende tijd wat dat betreft nog vooruit, want er zijn in het verleden diverse num mers gebracht die zich heel goed le nen voor het diner-theater. De avond werd geopend met een ouderwets re vuenummer met live pianomuziek gespeeld door Marja Dros uit de film 'Cabaret'. Cor van Heerwaarden zong zijn gasten in diverse talen toe. Het in tro vervolgde hij met een parodie op wijlen sneldichter Willy Alfredo waar bij in dit geval onderwerpen rijmend werden behandeld die direct met de verbouwing en heropening van het restaurant te maken hadden. Dit is vooral een onderdeel dat aangepast kan worden aan de gasten van dat moment. Uit de rijmelarijen van Cor en zijn revuedames bleek ook dat het ge zelschap geen pretenties wil hebben. Duidelijk werd gemaakt dat de spelers het voor hun plezier doen en dat de gasten het 'slachtoffer' zijn. „Jullie moeten het allemaal verwerken". Na het nuttigen van een tonijnsalade of een lamsvleesschotel met paté, rauwe ham en gerookte filet werd het publiek getracteefd op een sketch voor twee babys, gespeeld door Cor van Heer waarden en Margriet de Graaff, waarin het kindermenu in restaurants even stevig werd gekraakt. („Altijd zo'n ijs- sie met een goedkoop parapluutje en eeuwig die vieze appelmoes".) De kin deren waagden zich ook aan bespre kingen van termen voor volwassenen, zoals overspel: „Je speelt een spelletje en als je dan niet moe bent, ga je het nog een keertje overspelen". Berna Vredevoort waagde zich aan het successtuk „Ik ben de zonde persoon lijk", dat handelt over een vrouw van lichte zeden die op zoek is naar echte liefde. Het liedje werd op z'n Tessels gezongen en dat oogste succes. De menugang Texelse koolsoep werd inge luid met een vrolijk liedje over allerlei soorten soep, in drie talen gezongen door Karin Parlevliet, Charlotte Lorier en Marjo de Vries. Het hoofdgerecht bestond uit rugfilet van het lam met een saus van lams- zwezerikjes of desgewenst runderrola- de maar voordat de genodigden kon den „aanvallen" was er een kleine soundmixshow met live gezongen lied jes. Op muziek van Julio Iglesias werd duidelijk gemaakt dat de revuevrouwen nog op zoek zijn naar de ideale man en Margriet de Graaff zong expres vals dat ze niet geschikt was voor Carre op de wijs van Yesterday. Veel succes oogste het liedje „Voor mij geen dieet" met als achtergrond de muziek van Danny de Munck's 'Ik voel me zo verdomd alleen'. Dit liedje werd gezon gen door de gezette vrouwen Charlot te Lorier en Marjo de Vries en had een leuke clou die we niet zullen verklappen. Nadat de dieetzorgen aan de kant wa ren gezet en het zeer smakelijke hoofd gerecht was verorberd werden de gasten meteen op de gevolgen gewe zen door de afwasjuffrouw Cor van Heerwaarden die constateerde dat het een „heleboel poep" moest worden. Cor gaf een sterke conference weg die qua opbouw, naarmate het vaker gespeeld wordt, nog aan kracht zal winnen. Charlotte Lorier nam het als toiletjuffrouw van hem over met het revuesucces 'Pleecomplex', gelardeerd met zang en dans door de hele groep. Na de kwark van Donatus Of een ijsje met Kees Boontje-likeur kwam de avond tot een aflsuiting met het spe len van de komische eenakter 'Russi sche roulette'. Te laat Dit korte verhaal werd onlangs op de planken van de Waldhoorn gebracht en misstaat ook niet in een dergelijke speciale avond. Probleem was dat het stuk werd gespeeld aan het einde van een gezellige avond met volle buiken voor de gasten en dan is het moeilijk de aandacht bij het verhaal te houden. Als dit verhaal op het revue reportoire blijft staan lijkt het ons beter de 'rou lette' naar het begin van de avond te verplaatsen en te eindigen met mee zingers die nu halverwege het diner werden gepresenteerd. We hebben niet alles genoemd wat de gasten vori ge week mochten aanschouwen. De kans is groot dat een aantal zaken nog gewijzigd worden en ook willen we het verrassingseffect bewaren voor de mensen die in zijn voor een maaltijd met theater. Amateurtheater met wei nig pretenties maar met veel plezier en lekker plaatselijk. Bovendien 'krijgt' men nog goed te eten ook. Woensdag speelt het tweede team van Gamma de eerste promotiewedstrijd in een reeks van zes ontmoetingen in sporthal Ons Genoegen. Gamma 2 speelt woensdag tegen ABS-Boko, de reservekampioen van het rayon Zaanstreek. Het wordt ongetwijfeld een attractieve match en publiek is welkom. De entree is 71 Tegen degradant Harpoen leverde Tevoko 2 een dusdanig slechts presta tie dat de ploeg welhaast terecht veroordeeld wordt tot het spelen van promotie/degradatiewedstrijden. Het eerste team bezet een weliswaar bescheiden, maar veilige achtste plaats in de promotieklasse. Ondanks een grote gemotiveerdheid bakte heren 2 er in Schagen bijzonder weinig van. Tegenstander Harpoen, bevrijd van alle zorgen, speelde een onbevangen partij, die nu wel eens punten opleverde. Vooral de pass en het block waren slecht verzorgd bij de Texelse ploeg, waardoor de gevaarlijke aanval nauwelijks in stelling gebracht kon worden. Ondanks eventueel te be halen punten tegen de nog komende tegenstander, koploper De Boemel en WSOV, is de ploeg bijna terug bij af na een éénjarig verblijf in de eerste klasse. Gevaar voor rechtstreekse de gradatie is geweken wegens de stij gende lijn in de prestaties van Ex- Sport in de derde divisie. Spel Tevoko 1 bepaalt min of meer het spel rond de rode lantaarn in de promotie klasse. Zonder zelf iets te presteren, er werd kansloos verloren van Rapide, be wees het HCSC een grote dienst door in Den Helder met 3—1 te verliezen. Hiermee pakt de Helderse ploeg de laatste strohalm, promotie/degradatie wedstrijden indien Tevoko 1 met 3—0 wint van Simokos. Die ploeg heeft mi nimaal twee punten nodig om gelijk te komen met HCSC. Spanning Spanning ook voor het eerste Texelse damesteam, dat moeiteloos won van De Boemel, in afwachting van de re sultaten van Los '82. Verlies van deze Schagense ploeg geeft Tevoko 1 nog kansen op promotie. Het tweede, voor de ranglijst uitge- bald, speelde wellicht daarom een aar dige partij tegen Noordkop 1. De ploeg haalde, met een compleet uitgevoerd penetratie-systeem, via 3 1 nog drie punten uit deze „gezellige" wedstrijd. Mannen 3 veroordeelde zich tot een beslissende partij tegen HPSV door van Zeemacht met 0—3 te verliezen. Winst in deze slotpartij behoedt het team voor degradatie naar de derde klasse. Smash '68 maakte, met trainer Beinte- ma op de tribune, de eerste misstap van het seizoen. Ondanks een goede start raakte de ploeg vooral door laco niek optreden in de versukkeling. Het werd zelfs 1 —2 voor tegenstander WSOV voordat de Oosterender dames het komende kampioenschap weer in het oog kregen en de stand een draaglijk aanzien gaven (3—2). Dames 3 won flitsend met 3—0 van Braaf Seahawks 2. Het Helderse team presteert de tweede helft beduidend slechter dan in het herfstperiode en was dan ook een gemakkelijke prooi voor Tevoko 3. Dames 4 ging vooral technisch nog al eens de mist in tegen HCSC 3. On danks veel inzet en spannende rallies werd het een 1—3 nederlaag. Zaterdag 6 april 1985: KNVB, derde ronde beker: Texel-Hollandia, 17.30 uur KNVB, afd. Noordholland: MOC-Tex.Boys, 18.00 uur Alcm. Boys-Cocksdorp, 14.30 uur SVO/Z 2-USVU 2, 12.30 uur Cocksdorp 2-W'meer 4, 15.00 uur Junioren: Cocksdorp B1-HRC B3, 13.30 uur Texel C1-W.vogels C1, 13.30 uur SVAP C2-TGex.Boys C2, 14.30 uur Pupillen: Afd. D: Cocksdorp D1-ZDH D1, 12.00 uur Afd. E: ZDH ETTexel E2, 13.30 uur Texel E1-Tex.Boys E1, 12.30 uur Maandag 8 april 1985 (Tweede Paasdag) KNVB, afd. Noordholland: Woudia-Tex.BOys, 14.30 uur WGW 7-Texel 5, 12.45 uur Wiron 5-Texel 6, 14.00 uur Dames: De Koog-Duinranders, 14.30 uur Winkel 3-Cocksdorp, 14.30 uur Hoofdklasse: ZDH-Tex.Boys 2-2 Oosterend-Jelleboog 5—3 Z.D.H. Zaterdag spelen om 13.30 uur de E- pupillen op het ZDH veld een wedstrijd tegen de E2 pupillen van SV Texel. De D-pupillen gaan naar De Cocksdorp voor een wedstrijd tegen de D-pupillen van SVC. ZDH 1 speelt op tweede paasdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Oosterend 1. Aanvang 14.00 uur in Oosterend. Het tweede is vrij. S.V. Texel Zaterdag komt voor de derde bekerron de Hollandia (Hoorn) op bezoek. Texel bereikte de derde ronde door overwin ningen met 5—1 en 2—3 tegen HCSC (2e kl.zat.) en SEW (1e kl.) en Hollan dia door overwinningen met 3—1 en 0—1 tegen Reiger Boys (3e kl.zat.) en VZV (4e kl.). Hollandia staat momen teel onbedreigd op de eerste plaats van de tweede klasse. Op papier is Texel kansloos maar SEW stond inder tijd ook op de eerste plaats van de eerste klasse en verloor op eigen veld van de groen-zwarten. In beker wedstrijden is bij SVT alles mogelijk. Het vijfde en zesde spelen maandag bij WGW 7 en Wiron 5. Dat is een zware opgave. C1 heeft winstkansen tegen het bezoekende Watervogels C1. Texelse Boys Voor Boys 1 een druk paasweekend. Zaterdag gaan ze op bezoek bij MOC in Midwoud dat nu nog de laatste plaats bezet (vertrek boot 16.05 uur) en maandag weer een uitwedstrijd. Nu naar Westwoud en tegen de nummer twee van de ranglijst Woudia (vertrek boot 12.05 uur). Als de Boys bij elke tegenstander minstens een punt weg halen kunnen ze tevreden zijn. Er zal dan wel hard gewerkt moeten worden. Zaterdag spelen de junioren B2 op ei gen terrein tegen Oosterend B1, aan vang 14.45 uur. Terreindienst: Mare Cosslett en Jacob van Heerwaarden. De junioren C2 gaan met de boot van 13.05 uur naar SVAP C2. S.V. De Koog Aanstaande weekend is er een zeer Zaterdag 6 april 1985: Basketbal Sportlaan, Den Helder: 17.30 u. De Marels-HBC (j.kad.) Volleybal Ons Genoegen, Den Burg: 12.30 u. onderlinge wedstrijden voor mini's, adspiranten, junioren en andere jeugd. 13.30 u. Tevoko 3-Ando (h) 13.30 u. Tevoko 2-VCW 1 (d) 15.00 u. Tevoko-Br.Seahawks (m.asp.) 15.00 u. Tevoko 1-WSOV 1 (d) 15.00 u. Smash '68-Noordkop 4 (d) De Groet, Tuitjenhorn: 17.45 u. Vodi 1-Tevoko 2 (h) (afgebroken partij) 18.45 u. De Boemel 1-Tevoko 2 (h) beperkt programma voor De Koog. Za terdag spelen alleen de D- en F- pupillen. Beide teams vertrekken om 13.00 uur uit De Koog. Op maandag (2e paasdag) spelen de vrouwen om 14.30 uur thuis tegen Duinranders. Te gen dit team hebben de vrouwen nog iets goed te maken. Koog 1 is maan dag vrij. S.V. Cocksdorp Het eerste gaat naar Alkmaarse Boys. De thuiswedstrijd werd met 2—4 verlo ren. Nog steeds ongeslagen na de winterstop zal SVC toch proberen om in ieder geval met een gelijkspel thuis te komen. Vertrek Eierlandsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. Het tweede ontvangt Wieringermeer. Uit werd krap met 1—0 verloren dus voor de thuiswedstrijd zijn er kansen. Hopelijk kunnen alle spelers aanwezig zijn. Aanvang 15.00 uur. De junioren ontvangen HRC. Nog maar enkele we ken geleden hebben zij deze sterke ploeg ontmoet en dat eindigde in een grote nederlaag. Hopelijk nu wat meer spelers en wat meer kansen. Aanvang 13.00 uur in De Cocksdorp. De pupil len spelen thuis om 12.00. uur. ZDH komt naar SVC. Fysiek zijn de Hoorn- ders sterker en hebben derhalve ook de beste kansen. De vrouwen spelen zondag hun laatste wedstrijd. Winkel 3 wordt het slachtoffer. SVC is van plan om ook deze laatste wedstrijd winnend af te sluiten. Vertrek Eierlandsche Huis 12.30 uur, boot 13.05 uur. Zaterdag moet het eerste team van S.V. Texel aantreden voor de KNVB- bekerwedstrijd tegen Hollandia. Het betreft hier niet competitiegenoot Hollandia T maar Hollandia uit Hoorn, een twee klasser die in deze klasse bo venaan staat. Het is geruime tijd geleden dat Texel een beker-match aanging. In de tweede ronde won men van SEW maar in de derde ronde was het team vrijgeloot. De ontmoeting tegen Hollan dia betreft dus al de vierde ronde. De wedstrijd wordt zaterdagmiddag om 17.30 uur gespeeld. Wegens vakantie van Jitze Beintema start de training voor de B-junioren de ze én volgende week op donderdag om 19.00 uur. In het artikel over de ANBO vergade ring in De Cocksdorp is dinsdag j.l. de datum weggevallen. De afdeling verga dert op maandag 15 april, aanvang 14.30 uur. Eerste klasse: Texel-Oosterend 3 Gamma 4-Casino 2 Tweede klasse: Zegel Modes-Pakhuus Oosterend 5-Mantje 2 Alkema-Oosterend 4 Topido-Tex.Boys 2 PH Hotel-A O 2000 2 Derde klasse: Oosterend 6-Nioz De Muy-Gempo Jelleboog 2-Casino 3 Nissan 3-Gamma 5 Ver.Schilders -Tex.Boys 3 Vierde klasse: Texel 2-ZDH 3 Rab 2-Ver.Schilders 3 Zaanderwijk-Ver.Schilders 2 Junioren: Tex.Boys-Nissan Cafeetje-Gamma Ver.Schilders-Vissers Bouwbedr. KSMT-Zeven Prov. SOS-Ratronics Graaf Spuiterij-Zeeaas Veldman Tex.Boys 2-Tex.Boys 3 Dames: Topido-Tex.BOys Gamma-Nissan Lamsvlees Texel-Tex.Boys 2 1-1 1-4 6-2 1-1 5-1 2-6 3-4 3-0 0-1 3-1 1-1 1-1 4-0 4-0 2-5 0-4 2-0 2-3 1-1 0-6 2-2 1-1 0-5 4-1 6-0 Uitslagen 2 april: Spanningzoekers-Dros Magagzijn 2—0 BRanding-Vredelust 0—2 RWS-PEN 0-2 Grooten Slock-Westerlaken 2—0 DGM-Paal 28 1-1 RSG-Expert 0—2 Bremakker-Krim 0—2 Drankencentrale-ZPC 2—0 Eelman/Seg.-Wol en Handw.huis 0—2 Moerbeek-Autocentrale 0—2 Vrouwen: A O 2000-Hema 2-0 Cocky's Kapsalon-Ass.Bremer 0—2 Vinke-Smash 2 2—0 Deja Vu-Koffieshop 1 1 CVI-Antiekhuisje 2—0 NCM-Leydekker 1 1 6 PK-Casino 1—1 Zwaan 1-Smash 3 2—0 7 Prov. 1-WGD 2-0 Molenkoog-SVC 2—0 Grooten Slock-Gar.Kikkert 2—0 Programma 9 april: Veld A mannen: 18.30 u. Kobeko-Expert Versluis 19.25 u. Versluis-PEN Kobeko 19.45 u. Dros magrBranding Vredelust 20.25 u. Vredelust-Westerlaken Smash 21.05 u. 40 Plus-Smash DGM 21.45 u. DGM-Molenkoog Bremakker 22.25 u. Bremakker-Paal 28 Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Taxi Smidt-VW Audi Retsina 19.05 u. Retsina-Ass.Bremer Taxi Smidt 19.45 u. 7 Prov. 2-Drog.Mets Normaal 20.25 u. Normaal-ZPC Cors P 21.05 u. DrankencentrrCors PEelman/S 21.45 u. Eelman/SegrAutocentr. Paal 9 22.25 u. Paal 9-W en H huis Autoc. Veld C vrouwen: 18.30 u. Mantje-Cafeetje Bruining 19.05 u. Goënga-Bruining Mantje 19.45 u. CVI-Leydekkers Goënga 20.25 u. Antiekh.-Casino Leydekkers 21.05 u. N CM-Koffieshop Casino 21.45 u. Taveerne-Expert Lindeboom 22.25 u. Lindeboom-gar. Kikkert Expert Eilandcompetitie volleybal, zater dag 13 april: finale avond mixtoer- nooi. Zie programma in Texelse Courant van donderdag 11 april.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9