Horecadiploma voor 23 kandidaten Bil MI SI A Voortbestaan gemeentelijk grondbedrijf in discussie Doorgereden tot in de voortuin Loodvrije benzine op Texel Opheffing nachtcafé's van de baan „Molengat" in dok FAMILIEBERICHTEN PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 APRIL ij De geslaagden met technische medewerkers na afloop van de diplomauitreiking. „De hele kop van Noordholland heeft er belang bij dat de Streek school Heerhugowaard wordt inge schakeld bij het geven van horeca- vervolgopleidingen. Door verbeterd vakmanschap stijgt de klandizie van de horecabedrijven en daar door de werkgelegenheid in die sector." Aldus directeur J. Baak van het gewestelijk arbeidsbureau Alkmaar toen hij vrijdagmiddag in het LHNO-gebouw van het Beroep sonderwijs de diploma's uitreikte aan de 23 geslaagden van de cur sus koken en serveren die het af gelopen half jaar in Bosch en Duin werd gegeven. Het was de tweede en helaas laatste cursus die onder deze gunstige condi ties op Texel werd gegeven onder auspiciën van de stichting vakopleiding horeca. Van de dertig kandidaten werden er zeven afgewezen omdat theorie en praktijk onvoldoende was. Zij hebben een deelcertificaat gehad en kunnen meedoen aan het herexamen en zo doende alsnog het diploma behalen. De cursussen die de laatste jaren op Texel zijn gegeven en in het bijzonder waren gericht op werklozen, werden bekostigd uit speciale subsidiepotjes, onder andere krachtens de regeling voor beroepskwalificerende educatie. Dat kan niet langer, zodat nu alleen de opleiding krachtens het leerlingenstel sel overblijft. Daarvoor moet men ech ter in de horeca werkzaam zijn en een dag per week de school in Amsterdam bezoeken. Vooral dat laatste is voor Texelse leerlingen bezwaarlijk, zodat ook de Texelse horeca met kracht het. streven ondersteunt om de streek school van Heerhugowaard daarvoor in te schakelen. Voorzitter H. Segers van de examencommissie vertelde dat hij daarbij ook de Kamer van Koophandel heeft ingeschakeld. Zowel Baak als Segers toonden zich verheugd met de opleiding consump tieve technieken die dit jaar bij het LBO Texel van start gaat en waarvoor zich meer leerlingen hebben aange meld dan er geplaatst kunnen worden. Betere kans Dat mensen met een behoorlijke oplei ding een veel betere kans op (blijvend) werk hebben dan anderen, wordt tel kens in de praktijk bewezen. De geslaagden van de vorige SVH-cursus hebben allemaal werk en de vooruit zichten voor de nu geslaagden zijn ook gunstig. De niet geslaagden kre gen het klemmend advies om ieder geval mee te doen aan het herexamen op 11 juli in Utrecht en zich daarvoor behoorlijk voor te bereiden, al was het maar omdat de kosten door het ar beidsbureau worden gedragen. Dat werd onderstreept door secretaris M.F. Fransen Daalmeijer van de examen commissie „Niet geschoten is altijd mis." Tot de geslaagden zei hij dat ze niet moeten denken dat ze er zijn. „Je zult nu in de horeca moeten bewijzen wat je kunt". Spreker wees op het belang van goed gastheerschap waarbij de klant perfecte service geniet vanaf het moment dat hij de deur van het eta blissement binnengaat totdat hij het pand verlaat. Uitvoerig werd hulde ge bracht aan allen die bij het geven van de cursus en het afnemen van de exa mens waren betrokken, in het bijzon der de technische medewerkers: Aris van Zeijlen voor het serveren en W.A. (Bill) Visser voor het koken. Bill en Aris werden „een uniek tandem" ge noemd. Visser kreeg te horen dat hij zich als een streng doch rechtvaardig vader voor zijn „kinderen" had ingezet en een geweldige motivatie en saam horigheid had opgekweekt. „Een krui sing van onze lieve Heer en Sinter klaas." En Aris van Zeijlen was „een sfeerbepalende persoon vol droge hu mor die als hij niet begrepen werd, goed werd opgevangen door Bill". Geslaagden De geslaagde koks zijn:. G. W. Rooze- boom, F.W. Schrama, A. de Smidt, In de nacht van zaterdag op zon-- dag negeerde een 18-jarige auto mobilist een stopteken van de poli tie. De jongen gaf plankgas en de politie zette een achtervolging in. De automobilist reed even later op de Keesomlaan tegen het verkeer in en vloog met zodanige snelheid over een hobbel in de weg dat hij de macht over het stuur verloor. De wagen vloog op de kruising Keesomlaan- Molenstraat het trottoir op, ramde een verkeersbord en een schuur, vloog frontaal op een betonnen paal die af knapte en kwam tot stilstand in de voortuin van het pand Keesomlaan 30 met de voorbumper in de zijgevel van dit woonhuis. De bestuurder probeerde te vluchten maar werd door de politie meteen in de kraag gevat. De jonger^ had geen rijbewijs en verklaarde de auto geleend te hebben van zijn vader. Blaasproeven wezen uit dat er drank in het spel was. De Vrouwenbond FNV heeft in De Buureton een praatavond, aanvang 20.00 uur. Woensdag 17 april De jeugdclub van de Hervormde kerk houdt van 15.30 tot 17.30 uur fancy fair in De Schakel in Den Burg. Op de velden van SV Texel wordt het schoolvoetbaltoernooi van de lagere scholen gehouden. Zie voor het pro gramma het bericht elders in deze krant. Donderdag 18 april In het Rode Kruis-gebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg wordt de voorjaarsverkoping van de Welfare ge houden: gebreide kleding, sokken, ge haakte kleedjes etc. Open van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16,00 uur. De Baptistengemèente houdt in de Doopsgezinde kerk een bijbelstudiebij eenkomst, aanvang 19.30 uur. Thema: „Bekering, wat is dat precies?" leder is welkom. Het Tankstation Eierland aan de Postweg is het eerste adres waar loodvrije benzine te koop is. Sinds vrijdag wordt voor de prijs die ge lijk is aan die van superbenzine „loodvrije" geleverd van het merk „Elf". Deze benzine kan niet in elke auto worden gebruikt. Mensen die niet al leen het milieu maar ook hun auto wil len sparen, doen er dus goed aan eerst even advies in te winnen bij de pomphouder. Over het algemeen kan loodvrije benzine worden toegepast in de auto's die niet ouder zijn dan onge veer drie jaar. Volgens pompeigenaar Kees Dros is het aan te bevelen na twee tanks loodvrije benzine één keer gewone benzine te tanken. E.N. Stark, A. Veentra, J. de Wolf, A. Zijm, R. Kooy, R. F. Hoof, A. van der Heide, P. J. Halsema, A.J. Borgart en K. Algra. De kelners: T.J. Bakker, H.M. Barhorst, A.C. Diepeveen, M.C. Dijker, C. Gooyers, B. van Leeuwen, M. de Waard, B.,A.J. Eelman, H.J. van der Wal en J. Weydert. De leerlingen hebben de cursus gratis kunnen volgen met behoud van hun uitkering. Het merendeel was werk loos; er zaten enkele omscholingsge- vallen tussen. Praktisch iedereen zal straks een baan hebben. De cursus startte in augustus en werd vijf dagen per week in Bosch en Duin gehouden. De examens van vorige week namen vier dagen in beslag. Belangrijk onder deel was de examenlunch waarvoor Texelaars waren uitgenodigd. De exa mencommissie bestond uit de heren P. Evers, C.H.L. Lijs, D. J. Reymes, J.W. Timmerman, H. Muller, M.F. Fransen Daalmeijer en voorzitter H. Segers. Dinsdag 16 april Ing. Lievense geeft in hotel De Linde boom voor genodigden een toelichting op zijn plan voor een energiespaarbek ken op de Razende Bol, aanvang 19.30 uur. Het gemeentebestuur heeft de or ganisatie van het gemeentelijk grondbedrijf in studie. Het is niet volledig uitgesloten dat het bedrijf als zelfstandige tak van dienst zal ophouden te bestaan en dat de ta ken door andere diensten zullen worden overgenomen. Aldus liet burgemeester J. A. Engel vaart blijken in de vergadering van de raadscommissie voor algemeen en or ganisatorisch beleid, naar aanleiding van het collegevoorstel om het perso neel met een tijdelijke kracht uit te breiden. Die uitbreiding, zo meent de meerderheid van het college, is nodig omdat veel belangrijk werk blijft lig gen. Onder andere het afstoten van onrendabele, niet in exploitatie geno men grond gebeurt veel te langzaam en dat levert flinke financiële verliezen op. Met een kracht erbij kunnen bouwterreinen sneller worden ver kocht, kunnen erfpachtcanons worden aangepast, kunnen onrendabele ge bouwen worden verkocht, kunnen ge- bruiksvergoedingen worden aangepast en kunnen grondexploitatieberekenin gen en verkoopprijzen tijdig worden aangepast. Omdat dit alles thans niet of onvoldoende voortvarend gebeurt, zit men met een rentabiliteitsverlies van minstens ƒ55.000,— per jaar. Een kracht erbij kost per saldo dus nauwe lijks iets. Toch heeft het college bepaald dat de vijfde marr of vrouw in tijdelijk dienst verband wordt genomen om te kun nen nagaan of deze personeelsuitbrei ding werkelijk de genoemde verbete ringen geeft. Als de proef slaagt (de ontwikkelingen worden per kwartaal bekeken) zal aan de hand van de feite lijke gegevens worden besloten of de personeelsuitbreiding definitief wordt. Het college was in deze niet eensge zind. Wethouder Schilling achtte de extra man strijdig met het collegepro gramma waarin is bepaald dat perso neelsuitbreiding alleen geoorloofd is als de doelmatigheid erdoor verbetert. Schilling wil daarom eerst een vacatureonderzoek. Oorspronkelijk had het grondbedrijf vijf personeelsleden. Dat veranderde toen in 1980 de directeur J. Winter wegens ziekte zijn functie moest neerleggen en uiteindelijk werd afgekeurd en eervol omtslag kreeg. Zijn taak werd overge nomen door vervanger P. Witte, die sinds'1 januari 1983 hoofd van het grondbedrijf is. De vacature werd dus niet vervuld en dat heeft vooral de laatste jaren als gevolg van de toege nomen taken tot de genoemde proble men geleid. Tijdens de discussie in de commissie werd duidelijk dat feitelijk het hele grondbedrijf ter discussie staat. Tine Krijnen vroeg zich af of er wel behoef te is aan een apart grondbedrijf en wil de met het benoemen van de vijfde kracht wachten tot daarover, mede op grond van de nog te produceren cijfers van het verificatiebureau, kan worden Het voorstel van Tine Krijnen van Texels Belang om de nachtcafé's op te heffen en in plaats daarvan alle café's toe te staan wat langer open te blijven, zit in de ijskast. Ti ne Krijnen deelde gisteravond in de vergadering van de commissie voor algemeen en organisatorisch beleid mee dat haar inmiddels duidelijk was geworden dat zo'n voorstel nu toch geen meerderheid zou krij gen. Het had dan ook geen zin om daar moeite voor te doen. „De tijd is er nog niet rijp voor". Naar aanleiding van een vraag van hetzelfde raadslid werd meegedeeld dat de gemeente spoedig zal overgaan tot vervanging van de reddingboten op het strand. Er komt „professioneler" reddingsmateriaal. Beumkes pleitte ervoor de informatie map met aanvullende raadstukken ook te laten inzien door niet-radsleden, waarbij bij in het bijzonder doelde op de leden van de politieke partijen die de „steunfractie" vormen. De burge meester zag echter bezwaren. In de map zitten namelijk ook vertrouwelijk stukken en als de bepaling wordr los gelaten dat deze alleen door raadsle den mogen worden gezien, is een grens moeilijk te trekken. En het tevo ren verwijderen van vertrouwelijke stukken, die dan in een aparte map moeten, geeft rompslomp waar men niet om verlegen zit. B. en W. willen echter overleggen in hoeverre toch aan deze wens tegemoet kan worden gekomen. De dubbeldeksveerboot „Molengat" is gisteren voor een uitgebreide dokbeurt naar Amsterdam vertrokken. Er zal schilderwerk worden uitgevoerd, de trottoirs van het bovenste autodek zul len worden veranderd, er komt een an der koelsysteem voor de motoren en de propellers van de Voith Schneider voortstuwing zullen worden gedemon teerd waarbij lekkageproblemen zullen worden verholpen. Naar verwachting zal de dubbeldekker binnen drie weken weer in de vaart zijn. beslist. De burgemeester zei dat inder daad niet bij voorbaat uitgesloten mag zijn dat de gemeentelijke grondzaken op andere wijze zullen worden gere geld, al het personeel zal bij deze dis cussie worden betrokken. Dat er op dit moment een kracht bijmoet staat ech ter buiten kijf en door er een tijdelijke baan van te maken wordt voorkomen dat men beslissingen neemt die niet teruggdraaid kunnen worden. Henk Beumkes liet weten dat het extra per soneelslid zijn volle instemming heeft, vooral de opsomming van grondbe- drijftaken die het college op papier had laten zetten, had indruk op hem gemaakt. Er moet vooral haast worden gemaakt met het afstoten van 75 hec tare gemeentelijke grond, omdat hier aan veel rentekosten zijn verbonden. Tine Krijnen vond echter dat eerst moet worden onderzocht of het grond bedrijf niet beter in een groter verband kan opgaan, wat ook gevolgen voor het management zou hebben. ,,De Heer is mijn herder, mij ontbreekt niets." Heden ging van ons heen mijn geliefde echtge noot, onze geliefde vader, behuwdvader, opa, zwager en oom Willem Nicolaas Kelder, echtgenoot van G. Kiers, eerder weduwnaar van G. Slotemaker. Oud-burgemeester van Monnickendam en Ka two u de, Drager van de Bronzen Leeuw en het Verzetsherdenkingskruis, op de leeftijd van 90 jaar. 9721 LL Groningen, 13 april 1985, Vondellaan 218. G. Kelder-Kiers Hattem: W. M. P. H. van der Horst- Kelder B. van der Horst Ruud Apeldoorn: Hans en Caroline Groningen: A. M. Kiers Veendam: L. M. Kiers-de Weys Neven en nichten Overeenkomstig de wens van de overledene heeft de crematie in familiekring plaatsgehad. Oprecht willen wij U danken voor het door U getoon de medeleven, in welke vorm dan ook, bij het zo plot selinge heengaan van ons aller lieve JOB VAN DER VLIET. In het bijzonder Ds. Knipscheer voor zijn troostende woorden. Den Burg, april 1985. Netty v.d. Vliet-Wuis André en Hetty Sieme en Evelien Wij willen familie, vrienden en kennissen onze oprechte dank betuigen voor het medeleven en de be langstelling, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze huisgenoot, broer, zwager en oom JAN WITTE Czn. Namens de familie: W. Witte-Slootweg Oorsprongweg 49, De Cocksdorp. Texel, april 1985. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en ons broertje Joost Marijn René en Margaret Verduyn-Hessels Robin en Björn Texel, 11 april 1985, De Ruyterstraat 100, 1792 AM Oudeschild. Hallo, mag ik mij even voorstellen. Op 12 april ben ik geboren. Mijn naam is Michiel Bernardus Dionisius Mijn vader en moeder zijn Ben en Thea Gerritsen-Verstappen Klimpstraat 69, 1795 AN De Cocksdorp. Wij zijn dankbaar en erg blij met onze dochter Jante - Sarina SARAH geboren op 10 april 1985. Tijdelijk adres: Gemini Zie kenhuis Kamer 531, Den Helder. Kraamvisite vinden wij straks erg leuk als moeder en dochter thuis zijn. Daan en Lies Koopman Molendwarsstraat 9, 1791 DN Den Burq. Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van Reinier Dick Simon Zoon en broertje van Nelly, Jan, Tjitske en Marijke Steenis Texel, 14 april 1985, Redoute 21, 1792 CA Oudeschild. Moeder en kind rusten van 13.30 - 15.30 uur. Gerard Legierse en Sandra van Swinderen laten U op deze wijze we ten, dat zij dinsdag 23 april 1985 gaan trouwen. Onze receptie is van 18.30 tot 21.00 uur in „Het Ca feetje" te Oosterend. U bent van harte welkom. Tof ziens! Correspondentie-adres: Loodssingel 32, 1792 BM Oudeschild, tel. (02220) 4501. Vlugger dan we ooit ge dacht hadden, mocht ik met Marije weer naar huis. We willen een ieder bedan ken, die met ons meege leefd hebben in de weken voor en na haar geboorte d.m.v. kaarten, bloemen en bezoek. Grietha Duinker. Te koop een hou schuurtje, uitneembaai. Beumkes, Herenstraat Den Hoorn, tel. (02 218. Als u nu een zonneb; kuur doet, gaat u de zo bruin tegemoet zonde verbranden. Het beste; larium staat Fitnesscentrum Vak.ruil. 3/8 17/8 woning voor 5 p Rand Breda (Bosrijk).f sen aanwez. (076) 1461 Zeer dringend. zoekt voor 3 jaar ning op Texel in oma van het Vliegveld, (02225) 464. Jonge vrouw zoekt t gend permanente wt ruimte in of omgeving Burg. Tel. 5035 (na uur). Gosse, Cathy, Rogie: Berber (Krüger) woner op Noordwester 41, 3885. Te k. Renault 4 TL, groen, bj. '76, t.e.a.b. 5246, na 18.00 uur. Te k. gevr. i.z.g.st, mesbrommer evt. helm. Tel. (02228) 261 Te koop dekbedhoi en slopen, ƒ10,— per Hotel Zeerust, tel. (02f. 261. Woensdag (mon klaverjasdrive in De Kuip. Aanvang uur. Geen gesjouw met; kratten; huur voor fee 26 de Heineken Thuista; Kooymans Slijterij Te koop antieke Eno ist linnenkast met ovale gel en racefiets. Tel. Te koop Batavus hi racefiets 10 versn., in ma staat. Tel. (02228I Te koop jongens' s'! fiets, 9 jaar, /fBS (02223) 480. Te k. aangeboden S: ki brommer snelle ƒ1500,-. Tel. (02222) :pe Te koop: motormj 3-pits Butagasstel; vc fiets; 2 1-persoonsbe( z.g.a.n.; verwarming- ment; stofzuiger; 2 tjes; 6 stoelen; I diepvriezer tafelmcjlisc Schoonoordsingel 25. Disco Dancing Jl boog. Vrijdag 19 apr st Texelse Topformatie rec Breeze. Vrij entree. De beste en leukste ,eve ditietraining krijgt U in - Fitnesscentrum. Te koop racefiets, Batavus Champion, cl. toeclips, bison Vaste prijs ƒ280,-. 3469. I.4D Oi ihti i Cc Twee types tuinfree j0(j te huur. WSC Duin ;n Oudeschild, tel. 3831. Speciale aanbied; Opoe- en toerfietsen, rage Dros, tel. (02 233. Weggelopen dor )or gecastreerde kater, f nm Schoorl, tel. (02220) 2 ,er Aangeboden aandeel in pol. kafi^ zeiljacht, 1974, kim Ier, Sole diesel, vollfl ingericht. Ideaal W 3r"d denschip. Ligplaats deschild. Inlichtin; tel. (02220) 4636. dsn kl dsn De mooiste bruin krijgt u op het larium van het Fitns^ centrum. Vraag naai speciale zomertarief. - ssu Disco Dancing ie boog. Vrijdag 26 022 Disco-Queen-King Danswedstrijd. tras fi «Ut voorronde rechtstreek finale. Doe mee een reis naar Ibiza. kunt je nu opgeven in Ike J'elleboog. -j trijd 1 wi. 0 oerc mdf '-ge m). Te koop gevr. wandelwagen en hang-keukenkastjes. (02220) 2415. Woensdag (m0,?t^ klaverjasdrive De Kuip. Aanvang t uur. Te huur gezellig1 voor slechts één tientje Heineken Thuistap Knnvmans ^liitprii Jozefschool 20 denk er an, Fancy voor Water in SoedE |or dsr C !ear kzei dstr 56)

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2