Dit vervoermiddel gaf i de verkeerde macht" Raadscommissie akkoord met nieuwe weizijnsverordening 5—3 winst voor SVO/Z ildboete voor bedreiging met auto etbaluitslagen ring over eding en sport ilaamplaten i tekstplaten BAKKERS IJZERHANDEL Hinkel vol ideeën i Texelaars voor de du Judotraining door Europees kampioene Auto's uit het verkeer Straatloop en wielerronde in Oudeschild Sportvissers weken voor hoog water Tetak 2 kampioen GVT goed op dreef in B-wedstrijden (iSDAG 16 APRIL 1985 r- TEXELSE COURANT PAGINA 7 jreiging van het leven met als hulpmiddel een motorvoer- j, luidde de officiële aanklacht tegen een 19-jarige Texelse igen die in de nacht van acht op negen oktober vorig jaar ikeurige imitatie weggaf van TV-series als Dukes of Ha ll. De jongen was met een vriend toeristen gaan pesten en rond de haven van Oudeschild en dat spelletje bestond het met zijn auto inrijden op groepen mensen en ze ach- jolgen waar dat mogelijk was. 6 auto gaf u een bepaalde iht en dat was in dit geval de leerde macht aldus politie ker Udo de Haes, vrijdagmor in de Helderse rechtbank. De lachte moest beamen dat hij de ;ht van het autorijden behoor- had misbruikt. „Het is gewoon stom geweest. Ik heb er later vele nachten niet van apen". jekentenis kwam pas nadat de laar zijn gedrag enige tijd voor de had gebagataliseerd. „Ik heb niet op mensen ingereden. Ik reed ge- irustig achter een groep mensen, as niets aan de hand", zei de jon- aanvankelijk tegen de politierech- fele getuigenverklaringen vertelden ander verhaal en vier daarvan wer- beknopt voorgelezen. Een getuige tegenover de politie verklaard dat iet een groepje vrienden op het nterrein liep toen de verdachte forse snelheid achter hen reed. De ien waren verschrikt de dijk opge- maar de wagen kwam hen na. iroep klauterde daarop over de dijk i en men liep even later op de leg in Oudeschild. Toen was de >n inmiddels gedraaid en ook in ischild reed de Texelaar in op de- e groep. De toeristen waren daar- st dorp ingewandeld en toen men I ging naar hun boot in de haven, veer een half uur later, bleek de ichte met zijn vriend nog op het nterrein te zijn. Toen men langs ide liep reed de auto weer op hen één getuige moest volgens de e van de kade in een boot sprin- )m een ongeluk te voorkomen. Portiek inder slachtoffer was aanvakelijk Je dijk opgevlogen en had zich ilgehouden „tussen de Bolders it de auto daar niet kon komen", moest deze getuige de racende in ontwijken door in het portiek Het Pakhuus te springen, exelaar verklaarde dat hij de groep bewust was gevolgd in Oude- d. ,,We gingen echt niet achter ze aan en reden ook niet hard". Toen de rechtér daarna nog eenzelfde soort ge tuigenverklaring voorlas met de opmer king dat de getuigen „zich werkelijk zeer ernstig bedreigd voelden door de rondscheurende auto", koos de Texe laar eieren voor zijn geld. „Ja u hebt gelijk. Het was een geintje maar eigen lijk was het heel stom". De politierech ter vroeg of er een aanleiding was ge weest voor dit gedrag. De jongen ver klaarde dat de bedreigde groep hem geen strobreed in de weg had gelegd. Met zijn vriend had hij op de kade met een andere groep mensen staan praten en toen hij het bewuste groepje had zien lopen was hij in de auto gestapt om ze achterna te gaan. „Ik weet niet hoe dit is ontstaan. We deden het ge woon en dachten verder niet na. Ik heb het er later ook heel moeilijk mee gehad. Ik ben helemaal niet zo'n jon gen die dat soort dingen leuk vind". Mr. Udo de Haes vroeg hoe lang de jongen in het bezit was van een rijbe wijs. Het bewijs om een auto te mo gen bésturen had hij augustus vorig jaar gekregen en dat bracht officier Mr. W. Jansen tot de opmerking dat hij dan al heel snel bezig was zijn rij bewijs te verspelen. De verdachte dacht hieruit te begrijpen dat de eis ontzegging van de rijbevoegdheid hem boven het hoofd hing en hij merkte op dat hij zijn rijbewijs niet kon missen. „Ik werk bij mijn vader in de zaak en moet dat bedrijf straks overnemen. Met mijn auto breng ik spullen rond en als dat niet meer kan heb ik geen werk meer". Leeftijd De officier wilde in zijn eis niet zo ver gaan om het rijbewijs in te nemen. Wel zei hij gevangenisstraf te hebben overwogen. „Ik heb enige tijd gedacht een korte gevangenisstraf te vragen maar gezien zijn leeftijd wil ik mijn hand over mijn hart strijken". Jansen vroeg een geldboete van f500,— en twee weken gevangenisstraf in voor waardelijke vorm met een proeftijd van twee jaar. „Naar mijn mening hebben betrokkenen het gedrag van deze Texe laar terecht als levensbedreigend erva- rdag 13 april 1985: B, afd. Noordholland: 2-HSV 5-3 De Koog/Z 3 1 2 2-Reiger Boys 5 3—0 sdorp 2-Reiger Boys 6 0—4 Pupillen: Texel F1-Tex.Boys F1 Texel D3-Texel E1 Texel E2-Oosterend E1 Zondag 14 april 1985: KNVB vierde klasse: Kolping Boys-Texel oren: sdorp B1-Helder B3 B1-Tex.Boys B1 n G-Oosterend Cl Hen: D1-Texel D1 1-4 5-1 2-4 itnodiging van de atletiekvereni- Texel houdt de heer J. Knaben igavond a.s. in dorpshuis d'Ouwe een lezing over „Voeding en Knaben is als sportvoeringsre- I verbonden aan de firma Wander live Protovost en mag dus als ondige gelden op dit gebied. De d is gratis toegankelijk voor ieder- Gerekend wordt vooral op de be- itelling van Texelse atleten, wiel- sis, zwermmers, triathlonbeoefe- ien krachtsportmensen. In ver- Imet deze avond zal de AVT- *ig voor sprinters en midden af- Jlopers worden gehouden op don- ïg 18 april. Je uit verschillende euren, in 1 dag klaar. Telefoon 02220 2346 ren. U had helemaal geen reden om op ze in te rijden. Het was gewoon een ziek, gevaarlijk spelletje". Politierechter Udo de Haes vonniste conform de eis van de officier en zei de gevaarlijke racerij op de haven als een incident te beschouwen. „U hebt hopelijk uw lesje geleerd. Dit was de eerste en laatste keer". De verdachte; „Zeker weten van wel". Geen straf Een Texelse vrouw stond voor de balie omdat ze in maart 1984 een klein geld bedrag had gestolen uit een winkelkas sa. De slachtoffers hadden snel een klacht ingediend maar de vrouw kreeg meteen spijt en het gestolen geld werd terugbetaald. Later vroegen de indie ners van de aanklacht of de zaak niet geseponeerd kon worden. Ze be schouwden de diefstal als een eenma lig incident. Officier Jansen was van mening dat dat niet kon. „Verdachte was op het hellend vlak. Ik vind dat ze zich moet verantwoorden want er is vertrouwen geschonden". De officier vroeg een geldboete van f300,— of zes dagen gevangenisstraf. De verdachte zei de eis heel terecht te vinden. „Ik weet wat ik fout heb gedaan en dat moet gestraft". Politierechter Udo de Haes tilde niet zo zwaar aan het vergrijp. „U hebt al de nodige straf gehad. Het ging om een klein bedrag en u hebt het meteen terug gegeven. Bovendien hebt u geen kans gehad op een schikking en dat is in soortgelijke gevallen wel gebruike lijk. De politierechter verklaarde de vrouw schuldig aan diefstal zonder strafoplegging. „Dat lijkt me voor u echt voldoende". Alcohol Een andere Texelaar werd bij verstek veroordeeld. Hij was, na twee keer ge verbaliseerd te zijn met teveel drank op achter het stuur, tijdens zijn proeftijd weer twee keer in zijn auto aangehou den met drank op. Dat was gebeurd in juli en september vorig jaar met beide keren een promillage van 1,2. De jon gen vaart bij de marine en zijn tweede veroordeling was al enkele malen uit gesteld omdat hij op zee zat. Raads man Feikema kwam vrijdagmorgen meedelen dat de verdachte wederom verstek liet gaan wegens verblijf in het buitenland. Officier Jansen zei geen uitstel meer te dulden. Deze jongen wil blijkbaar niet naar ons luisteren. Hij zit in een proeftijd en stapt toch in zijn auto met drank op. Ik kan niet anders dan een gevangenisstraf eisen". Jansen vroeg om een gevangenisstraf van drie weken en 18 maanden ont zegging van de rijbevoegdheid waar van al een aantal maanden om zijn omdat het rijbewijs september vorig jaar is ingenomen. Mr. Feikema vroeg of niet van gevan genisstraf kon worden afgezien en in plaats daarvan een fikse geldboete. Die vraag bleek juridisch niet mogelijk want dan had Jansen naast de gevan genisstraf een geldboete moeten vra gen. „Dat is niet gevraagd dus kan ik ook niet kiezen", aldus de politierech ter. Udo de Haes vonniste conform de eis van de officier. „De gevorderde straf is naar mijn inzicht in alle opzich ten juist. Ik kan hier niet van afwijken na vier keer. Mijn ernstige waarschu wingen uit het verleden heeft deze meneer gewoon in de wind geslagen". Daarbij merkte de rechter op dat de ontzegging van de rijbevoegdheid voor verdachte niet zo hard aankomt omdat hij het grootste deel van het jaar op zee zit. 2-3 0-9 1-7 0-3 KNVB, afd. Noordholland: Succes-Tex.Boys 2—2 Oosterend-WSW 1 —3 De Koog-Schoorl 9 1 De Valken 2-Texel 2 afgelast Texel 3-Succes 3 3—3 Callantsoog 3-Texel 5 0—2 Junioren: Texel A1-Alcm.Victrix A2 5—1 Dames: ASV-Oosterend afgekeurd De Koog-Berdos 3 0 Zaterdagmiddag 20 april zal Marjo lein van Nunen, Europees kampioe ne 1985 en tweede bij de wereld kampioenschappen 1984, een gast- training verzorgen bij de judovere niging Shima. Tussen 16.00 en 18.00 uur zullen in sporthal De Ferrever twee groepen ju doka's op de mat verschijnen. Omdat door de paasvakantie opgave voor deelname wat moeilijk verliep kan dat alsnog gebeuren bij Gerrit Visch, tel. 02220-3217. Toeschouwers zijn hartelijk welkom. Donderdag haalde de politie bij een controle op de Emmalaan twee auto's uit het verkeer die technische gebreken vertoonden. De wagens, eigendom van Texelaars, hadden o.a. gladde banden, slechte schokbrekers, ondeugdelijke remmen en accu's die los stonden. De auto's krijgen een technisch onderzoek. Zaterdag werd een brommer uit het verkeer gehaald. Dit vervoermiddel was opgevoerd en eigendom van een 18-jarige Texelaar. De brommer wordt technisch onderzocht. Het zaterdagteam van SVO wist een mooie 5—3 overwinning te be halen op het sterke HSV. De doel punten vielen in de tweede helft nadat beide ploegen in de eerste 45 minuten vooral aftastend voet bal presenteerden. De eerste helft gaf een partij voetbal te zien waarin men de aanvalsmoge- lijkheden onderzocht. SVO kreeg de betere kansen. Met name Aart van de Brink was in deze fase de gevaarlijkste man bij SVO. Deze speler liep in de voorhoede steeds goed vrij en nam de bal in één beweging mee richting het doel maar steeds werd zijn schot ge blokkeerd. Rien Brouwer was in deze fase van de wedstrijd nog niet erg op dreef al kreeg hij wel de mooiste kans. Toen hij doorbrak, liepen spelers van HSV buitenspel doch scheidsrechter en grensrechters reageerden niet. Brouwer schoot de bal echter te non chalant, denkend aan buitenspel, in de handen van de keeper. Corner HSV bracht het vaak niet verder dan rand strafschopgebied of een corner maar de achterhoede van SVO voldeed goed. Jan Eelman en Gep Brouwer groeiden uit tot de beste spelers. Voor de rust kon Gep Brouwert uit een voorzet van Jan Eelman net niet sco ren. Na de rust een fel SVO wat twin- De Atletiek- en Wielervereniging houden in samenwerking met de Stichting Gemeenschap Oude schild een straatloop en wielerron de door Oudeschild op zaterdag 20 april. De start van beide evenemen ten is op het Bolwerk. De straat loop begint om 16.30 uur en om 18.00 uur zullen de wielrenners starten. De route van beide rondes: start Bol werk (tegeover 't Skiltje), Ba- rendszstraat, Heemkerckstraat, Loods- singel, Trompstraat, 't Buurtje, De Ruyterstraat bij Ankerpark en via het Bolwerk weer ter hoogte van 't Skiltje naar de finish. De prijsuitreiking van de straatloop is om 18.15 uur en van de wielerronde om 20.15 uur in dorps huis 't Skiltje. In verband met dit evenement zal Ou deschild van 16.00 tot 20.00 uur af gesloten worden voor auto's, met uit zondering van het industrieterrein en de haven. De organiserende verenigin gen hopen dat de bewoners hier be grip voor zullen hebben. Tevens ver zoeken zij honden en katten in huis te houden en kinderen in het oog te hou den in verband met de veiligheid. De busroute door Oudeschild zal geduren de deze tijd via het industrieterrein gaan, zodat passagiers bij de familie Zuidewind kunnen instappen. tig minuten lang zeer goed voetbal liet zien met leuke acties. De aanvallen lie pen veelal over de buitenkanten. Uit één van deze aanvallen kreeg Rien Brouwer de bal op het hoofd en kopte langs dé keeper: 1—0 voor SVO. Gretig SVO bleef gretig en HSV kon er wei nig tegen doen. Piet Daalder van SVO bracht de bal naar voren en zag Gep Brouwer in het strafschopgebied vrij staan. Deze wist in een kluwen spelers de bal naar zijn vrijstaande broer Rien Brouwer te spelen. Die haalde goed uit en scoorde onder de keeper door. Nog bleef de druk op het HSV doel groot en toen bij een aanval over rechts de bal door Jan Eelman werd voorgezet kwam Rien Brouwer achter zijn tegenstander weg en kopte het leer snoeihard achter de verbaasde keeper: 3—0. Bij deze stand had SVO achterin op safe moeten spelen maar laatste man Martin Land die tot dan toe een fout loze partij speelde, ging zich ook met de aanval bemoeien. HSV counterde echter snel en voorstopper Erik Kramer probeerde de bal nog te onderschep pen, maar de speler van HSV ging het strafschopgebied in en haalde uit: 3—1. Jan Eelman kon vijf minuten la ter uit een voorzet de bal in één keer op zijn slof nemen en het mooiste doelpunt van de match scoren. Nonchalant Na dit doelpunt ging SVO heel non chalant voetballen. Een terugspeelbal van Daalder op de keeper werd Ooste rend zelfs fataal.. Daalder tikte het leer uit handen van zijn eigen doelverdedi- ger. Een HSV-er wist hiervan te profi teren en tekende 4—2 aan. Even later onderschepte Jan Oosterhof de bal in het strafschopgebied maar het leer stuiterde tegen zijn arm: pe nalty. HSV-er Van Geijns passeerde keeper Drijver met souplesse: 4—3. Gep Brouwer wist de winst alsnog vei lig te stellen door 5 3 te scoren. De sportvissersclub zou zondagoch tend op het wad achter Zeeburg een wedstrijd houden maar dat kon niet doorgaan omdat er teveel water stond. De sportvissers weken toen uit naar het reddingboothuis waar door 22 deelnemers (14 senioren, 6 jeugdleden en 2 gastvissers) wel gevist kon wor den. De vangst na twee uur had een totale lengte van 5,60 meter. Eerste werd Cor Huisman (4 vissen, 104 cm.), 2. Paul Verhagen (3 vissen, 83 cm.), 3. Wim Pronk (4 vissen 78 cm.). Bij de jeugd werd Alexander Duinker met een vis van 24 cm eerste en Niels Vinke tweede met een vis van 21 cm. De eerstvolgende wedstrijd wordt op .21 april gehouden bij De Kaap. De raadscommissie welzijn kon zich donderdagavond unaniem ach ter het collegevoorstel scharen om de procedure verordening voor het sociaal-cultureel jaarplan en de meerjarenplanning welzijn te ver eenvoudigen. Wel werd er op aan gedrongen de ene inspraakronde die het jaarplan straks nog kent niet midden in de zomer te laten vallen. Zoals bekend vervalt in de nieuwe pro cedureverordening de inspraak op het voor-ontwerp sociaal-cultureel jaarplan. Geen der commissieleden was daar rouwig om nadat wethouder Zegers had uitgelegd dat het college het hele jaar door bezig was met bezwaarschrif ten tegen voor-ontwerp of ontwerp. „Soms zijn de beroepschriften overbo dig en er gaat veel tijd en energie in zitten", aldus de wethouder, die daar om voorstelde het ontwerp jaarplan een maand ter inzage te leggen zo dat alle mogelijke bezwaren in die peri ode geconcentreerd zijn. Peter Bakker van de PSP was het met de wethou der eens dat de oude inspraakprocedu re „nogal omslachtig" was. De nieuwe verordening is volgens Bak ker duidelijk en overzichtelijk maar zijn grootste bezwaar was het feit dat in stanties en verenigingen nu alleen in juli bezwaarschriften kunnen inleveren. „Veel verenigingsaktiviteiten staan in de zomer op een laag pitje. Men is vaak druk bezig met attracties voor toeristen en ik denk niet dat besturen dan veel tijd hebben om een jaarplan door te spitten". Zegers was het met Bakker eens en zei toe te zullen probe ren de inspraaktijd iets naar voren te schuiven, zodat clubs bijvoorbeeld vanaf half juni kunnen reageren op het jaarplan. Of een verschuiving in tijd schema zou lukken kon echter niet met zekerheid gezegd worden. Ze gers: „We zitten met een uiterst krap tijdschema". Als de hele inspraakpro cedure naar voren geschoven wordt moeten verenigingen bovendien al heel vroeg de plannen voor het volgend jaar kenbaar maken en dat is ook be zwaarlijk. De herziening van de in spraakprocedure wordt ook besproken in de Welzijnsstichting, antwoordde Zegers op een andere vraag van Bak ker. Het PSP-raadslid zei blij te zijn dat het meerjarenplan blijft bestaan, al is dat in de nieuwe verordening niet ver plicht. Bakker: „Het is goed dat vere nigingen weten wat op langere termijn de beleidsvoornemens van de gemeen te zijn". De overige commissieleden maakten niet veel woorden vuil" aan de Zaterdag speelden alle Tetak teams hun laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. Het werd voor de seniorenteams van Tetak een gran dioos weekend: Tetak 1 behaalde door een 8—2 zege op Duintreffers 1 een knappe derde plaats in de vierde klasse, terwijl Tetak 2 door met 8—2 te winnen van Martin Schilder 6 kampioen werd in de vijfde klasse en nu promoveert naar de vierde klasse. Tetak mag dus het volgende seizoen met twee teams in de vierde klasse uitkomen. Tetak 1 speelde tegen Duintreffers 1 in Schoorl. Daar er voor beide teams geen degradatiegevaar meer was, werd het een gezellige, ontspannende wedstrijd, waarbij vooral van Tetak- zijde niet tot het uiterste werd gegaan. Verreweg de meeste partijen werden gemakkelijk door de Texelaars gewon nen. Fred Mosk die geteisterd werd door een „tennisarm" kwam deson danks toch nog fraai op 1 winstpartij uit. Lieuwe van der Veen en Max Ha- gedoorn wonnen elk drie partijen en ook het dubbelspel wisten zij winnend af te sluiten, vandaar de 8—2 overwinning. Tetak 2 speelde thuis in De Ferrever tegen Martin Schilder 6. Tetak 2 be gon wat moeizaam, doordat Wilco Bakker de eerste wedstrijd verloor en men dus tegen een 1—0 achterstand aankeek. Maar daarna werd de zaak weer keurig rechtgetrokken. De daar opvolgende acht wedstrijden werden overduidelijk door Tetak 2 gewonnen. Pas in de allerlaatste wedstrijd moest Wilco Bakker nog één keer capitule ren. Frans Room en Martin Janssen wonnen elk drie partijen en samen ook het dubbelspel, waardoor er met 8—2 gewonnen werd en het kampioenschap een feit was. Het Tetak jeugdteam kon het zaterdag niet bolwerken tegen Martin Schilder 3 uit Limmen. Het werd een 7 3 neder laag voor de Texelse jeugd. De eerste twee wedstrijden werden met miniem verschil door Alexander Bakker en Mir jam Gerritsen verloren. Alexander zag kans zijn overige twee wedstrijden winnend af te sluiten, terwijl Melanie van der Kooi knap tot één winstpartij kwam. Mirjam Gerritsen had in haar laatste twee wedstrijden geen kans en verloor deze in twee sets. Ook het dubbelspel werd door Alexander en Melanie kansloos in twee sets verlo ren, waardoor de 7—3 nederlaag een feit werd. nieuwe verordening. Poster, Huitema, Krijnen en Welboren konden akkoord gaan met het collegevoorstel. t Elastiek Gerard Zijm, bestuurslid van de Wel zijnsstichting mocht vanaf de publieke tribune commentaar geven op de nieu we verordening. Hij vertelde bang te zijn dat de meerjarenplanning „een stuk elastiek" zou worden. „Het moet niet zo zijn dat hierin alleen rpaar 'mo gelijk' en 'alsLverhaaltjes komen. De clubs hebben het recht om te weten waar ze in de toekomst aan toe zijn", aldus Zijm, die aanvulde dat het hui dige, uitstekende college waarschijnlijk wel een duidelijk beleid voor de lange termijn op papier zal zetten, maar we weten niet wat we na de verkiezingen krijgen". Wethouder Zegers zei dat het college enige speelruimte wil in het lange ter mijn beleid maar dat de verenigingen aan de andere kant zoveel mogelijk ze kerheid moeten hebben wat hen boven het hoofd hangt. „We doen ons best". Thijsseschool De brief van leerkrachten en medezeg genschapsraad van de Thijsseschool en kleuterschool De Woelige Hoek over de gevreesde zwakke concurren tiepositie ten opzichte van andere ba sisscholen in de toekomst konden de commissieleden onderschrijven, maar een meerderheid was niet zo gelukkig met de term „concurrentiepositie". „Met die kreet lijkt onderwijs een han- delsprodukt. Dat is veel te beladen. Wij moeten gewoon ons best doen de drie scholen in Den Burg gelijkwaardig aan elkaar te laten zijn", was de teneur van de discussie. Tine Krijnen-Baijs stelde voor te onderzoeken of de aula op de zolder van de school niet geluidisolerend kan worden gemaakt om het gevreesde ruimtegebrek op te lossen. Wethouder Zegers zei dat de Thijsse school van een zo goed mogelijk ni veau móet zijn maar het had hem wel gestoord dat de medezeggenschaps raad en leerkrachten bij de opsomming van te verwachten knelpunten geen positieve kanten hadden genoemd. „Het speelplein van de school is pas voor vele duizenden guldens opge knapt. Dat soort dingen moet je dan ook noemen". Riet Huitema was ook niet gelukkig met de term concurren tiepositie maar voorzag wel een pro bleem waar het gemeentebestuur niets aan kan doen. De Thijsseschool staat niet dicht bij nieuwbouwwijken en de Jozef- en CVO-school wel. „Wat dat betreft hebben ze al een achterstand". Meeuwen Het college heeft aan Rijkswaterstaat gevraagd één procent van de kosten van de havenwerkzaamheden in ver band met aanleg van de dubbele fui ken te besteden aan een kunstwerk. Dat verzoek is ingediend naar aanlei ding van vragen van Tine Krijnen - Baijs over het kunstbeleid van de ge meente.- Wethouder Zegers zei nog niet te weten of het verzoek gehono reerd zal worden maar als dat gebeurt zal RWS zelf de opdracht verstrekken. De havenaanpassing kost ongeveer 20 miljoen en dat zou dus betekenen dat het kunstwerk twee ton zou mogen kosten. „Voor dat bedrag maak je je een hele grote zwerm meeuwen" aldus Zegers, die met deze opmerking in haakte op het voorstel van Texels Be lang om op het havenhoofd een beeld met meeuwen te plaatsen. In de provinciale B-wedstrijden voor turnsters junioren in Anna Paulowna was GVT vertegenwoor digd met drie turnsters. Mariëlle Vonk, Esther Witte en Bianca van de Wetering draaiden een goede wedstrijd en ze eindigden respec tievelijk op de negende, achtste en twaalfde plaats. Vooral brug ongelijk en lange mat le verde de Texelse turnsters veel punten op. Esther wist zelfs als enige van de 40 turnsters boven de 8 te scoren, ter wijl Bianca precies een 8 haalde voor haar brugoefening. Ondanks een goede balk oefening van alle drie de turnsters bleek de waarde ring te laag om met de top van de B- klasse mee te kunnen draaien. De paardsprong bleek nog niet goed ge noeg om kans te maken om bij de eerste drie te komen in deze zware wedstrijd. Met het resultaat is GVT echter heel tevreden. De turnsters ein digden hoger dan verwacht en ze heb ben zich dit jaar met succes geplaatst voor de A-wedstrijden van komend seizoen. Puntenaantallen (resp. brug ong., balk, lange mat, sprong en totaal): Mariëlle Vonk 7.00, 6.95, 7.80, 7.55, 29.30 Esther Witte 8.05, 6.60, 7.85, 7.05, 29.55 Bianca van de Wetering 8.00, 6.85, 7.40, 6.80. 29.05

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7