VSW verslaat Oosterend 1 matige tweede helft romotie voor Gamma? FILM De Koog verplettert Schoorl 9—1 Eenvoudige winst voor Texel tegen Kolping Boys „Gebroken spiegels" ganger .(MW leitje"-actie acht ƒ500,— op Uitslag van sjoelwedstrijden oooooooooooo Woensdag voetbaltoernooi lagere scholen Zeven Provinciën toernooi geslaagd Weer verlies voor De Koog/Z SDAG 16 APRIL 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 terend heeft de thuiswedstrijd tegen koploper WSW met 3—1 verlo- Een verdiende uitslag omdat vooral in de tweede helft de ploeg uit jenes veel beter voetbalde. Voor rust was sprake van een gelijkop- nde strijd met eigenlijk de beste kansen voor Oosterend. iuisploeg wist echter slechts één te verzilveren terwijl WSW ook scoren. De rust ging dan ook et een 1—1 gelijke stand. Na rust veel sterker WSW dat met nog twee treffers aangaf terecht kop- derde klasse B te zijn. De itrijd stond onder leiding van de ikende fluitende scheidsrechter Schaap. Confrontatie il in de eerste helft maakten de ploegen een goede indruk. Het itsverschil was bijzonder klein, zo- ian een boeiende confrontatie e was. Voortdurend golfde het van doel tot doel waarbij dan di- doelkansen ontstonden. De kansen kreeg SVO. Piet Koning fillem van Heeringen kopten maar iver en een voorzet van Erwin Ko- kon net niet door Jitze Beintema en ingetikt. Aan de andere kant •erde WSW het met afstandscho- maar echt moeilijk kreeg Ooste doelman Doede de Vries het niet. was het WSW dat na ca. 25 mi- n de leiding nam, daarbij gehol- door de Oosterend defensie. Om- een WSW-speler geblesseerd was lakt werd de bal buiten het veld hopt om tijd te geven voor verzor- Tijdens de spelhervatting gooide tin Huizinga de bal uit een sportief aar naar zijn tegenstander die on- dellijk profiteerde door de bal op irnaar een medespeler te schieten Ie op dat moment nog ongeorgani- de Oosterender defensie was lopt. Beloning thuisploeg ging echter niet bij de ten'neerzitten en werd daarvoor al mkele minuten spelen beloond, st Brouwer zag mogelijkheden op lts en stuurde Piet Koning de diep- De voorzet van Koning werd ver ens op zeer fraaie wijze door Ge- Legierse ingekopt. Op dat mo- t leek voor Oosterend de mogelijk- op een voorsprong duidelijk aan- „Heitje voor een karweitje'-actie woensdag en donderdag werd ge iden door leden van Scouting Texel nt ruim ƒ500,— opgebracht. Onge- *35 Scouting-kinderen hebben al ii karweitjes gedaan. De leiding van buting is erkentelijk jegens de brkgevers" en anderen die op een Andere manier hebben beholpen. wezig. De stugge WSW defensie on der leiding van de ervaren aanvoerder K. Meester gaf echter geen krimp en in de gelijke stand kwam voor rust geen verandering meer. Na rust was het de ploeg uit Wijdenes die onmiddellijk het initiatief nam en met succes. Na ongeveer een kwartier spelen bereikte een hoge voorzet het Oosterend-doel waar vervolgens een chaotische situatie ontstond. Diverse keren werd de bal ingeschoten maar telkens ketste het leer op een Ooste rend speler totdat de bal plotseling op het hoofd van WSW aanvaller Pronk terecht kwam die simpel in kon koppen. Conditie Onmiddellijk werd bij beide ploegen gewisseld. WSW bracht een extra ver dediger in, terwijl Bert Visser als extra aanvaller mocht proberen de stand een beter aanzien te geven. Dat dat niet lukte was eigenlijk logisch omdat SVO inmiddels volkomen de greep op het middenveld had verloren. WSW spel verdeler Johan Dijkstra en de zijnen waren niet alleen technisch maar ook conditioneel veel beter dan hun Ooste rend opponenten. Twintig minuten voor tijd viel het doel voor de Ooste- renders. De veel risico nemende Oosterend-defensie ging in de fout en F. Meester gaf doelman De Vries geen enkele kans. Hoewel Oosterend nog wel probeerde terug te krabbelen was het WSW dat voortdurend de betere kansen kreeg. Verandering in de stand zou er echter niet meer komen en WSW ging met de verdiende punten naar huis. Een teleurstellend resultaat voor Oosterend die nu de laatste com petitiewedstrijd tegen DWOW wel moeten winnen om een gooi te doen naar het periodekampioenschap. In de thuiswedstrijd tegen Schoorl heeft De Koog de grootste overwin ning behaald van de laatste jaren. Zondag heeft De Koog laten zien dat ze beter kunnen dan de positie op de ranglijst aangeeft. Direct na de aftrap werd De Koog bij na verrast via de snelle opening van Schoorl. De inzet ging echter net naast. De Koog kwam na tien minuten op 1—0 door Cees van Beek die in de rebound kon scoren na een schot van Tony de Jonge op de paal. Schoorl was kort hierna dichtbij de ge lijkmaker, toen een Koger buitenspelval mislukte. Keeper Theo Bónne redde echter uitstekend. Na twintig minuten kwam Schoorl weer op gelijke hoogte, nadat Jan van Beek de doorgebroken spits binnen het strafschopgebied ten val bracht, waarop de scheidsrechter een penalty toekende. Die werd feil loos benut: 1—1. Afstand Vijf miputen later scoord.e Cees van Beek 2—1 na aangeven van John List. Ondanks de goede kansen voor De Koog om grotere afstand te nemen ging de rust in met 2—1. In de tweede helft werd het al snel 3—1, weer door Cees van Beek die vanaf de rand van het strafschopgebied de keeper van Schoorl verraste. Schoorl kwam er in deze tweede helft nog nauwelijks aan te pas en moest lijdzaam toezien hoe De Koog de score geleidelijk opvoerde. Het was John List die uit een voorzet van Cees van Beek met het hoofd de mooiste goal van de wedstrijd scoor de: 4-1. Kort hierna werd de wedstrijd door de matig leidende scheidsrechter B. van Heerwaarden voor tien minuten gestaakt na ruzie tussen Willem Oosterhaven van De Koog en R. Swinkel van Schoorl. Vooral omdat zich hiervoor ook enkele irritante situa ties voordeden, achtte de scheidsrech ter het noodzakelijk de wedstrijd tijde lijk te onderbreken. Betrokken spelers, Oosterhaven en Swinkel mochten niet meer in het veld verschijnen. Toen de wedstrijd weer hervat werd bleek de sfeer in het veld wel iets sportiever. Spits Cees van Beek scoorde zijn vier de treffer en bracht de stand op 5—1 en een kwartier voor tijd maakte Wally van Beek 6—1. Zijn harde inzet ver dween via de keeper in het doel. John List maakte fortuinlijk 7—1 toen de keeper van Schoorl ver uit zijn doel moest komen om een dieptepass te onderscheppen. Hij was een fractie eerder bij de bal dan John List. Zijn schot kaatste via John List met een pracntige Doog in net veriaten aoei. Bij De Koog kreeg C. Schoenmaker nog een officiële waarschuwing en werd vervangen door trainer Ruud van de Kerkhof. Het werd 8—1 via een harde voorzet van Wally van Beek die via een Schoorl-verdediger in eigen doel verdween. Het werd tenslotte 9—1 door John List die met een diagi- naal schot de totale afgang van Schoorl compleet maakte. ir de vierde keer zal Gamma beren om via promotiewedstrij- inaar de hoogste Noordholland- laalvoetbalkiasse te komen. Dit toen zal de reeks van de dstrijden voor het laatst worden louden. Eveneens voor de vier der komt Gamma 2 uit in deze motiewedstrijden. Een primeur iben de Texelse Boys-vrouwen als eerste damesvertegenwoor- arvan Texel de groen-zwarte oren tegen de overkantse teams en verdedigen. Ine jaar trachten de beide Gamma is als kampioen en reservekampi- van Texel een plaats te bemachti- in de afdelings hoofdklasse en re- eafdelings hoofdklasse. Het eerste dat Gamma meedeed was de ifl het succesvolst. Toen werd de notie op een haar na gemist. Sleu- fêdstrijd was toen het treffen tus- Gamma en Marmag op Texel. Een strijd die toen gelijk eindigde, al Gamma kunnen winnen want men 3 in een der laatste minuten een schop die gemist werd. Daarna 'Gamma nooit meei* zo goed ge werd in de promotiewedstrijden, waarschijnlijk te wijten was aan skendheid die de ploeg in Noord- '"d had gekregen. Niettemin zijn fe mogelijkheden aanwezig om dit da promotie toch te bewerkstelli- Gamma heeft als nooit tevoren :aerst in de Texelse competitie die ^geslagen werd beëindigd. Dus o Gamma-kringen is men gema- optimistisch over deze zes strijden waarvan men er al één "Oespeeld tegen de kampioen van Streek Heine Boys. Gamma speel ss eerste uitwedstrijd met 2—2 wat een goed resultaat is als 'bedenkt dat Gamma met nog zes |Jten te spelen met 2—0 achter eb Gamma heeft voor deze zes ^'rijden de hulp ingeroepen van 05van den Broecke, ex-coach van h A.V. Jan III en huidig coach van de afdeling zaalvoetbalselectie. Te gen Heine Boys was de uitslag zeer zeker terecht gezien het feit dat Gam ma vier maal het houtwerk wist te treffen. Louis Uriot en Nicol Schermer brachten dus in zes minuten de stand naar een verdiende 2—2, een redelijk goed begin voor de Texelse vertegen woordiger die uit een uitwedstrijd ten minste een punt haalde. Gezien het feit dat in de laatste jaren de sterkste teams uit West Friesland en uit Alk maar zijn gekomen wacht Gamma op 24 april een heidense klus om tegen het Alkmaarse Bupro hout een goed resultaat te halen. Toch een wedstrijd die de zaalvoetbalinsiders met span ning tegemoet zullen zien, want de promotiewedstrijden zijn altijd nog het zout in de pap van het Texelse zaal voetbal geweest. Gamma 2 speelde ook tegen een Zaanse vertegenwoordi ger. Daar had Gamma in de tweede helft een voorsprong van 4—2 bereikt door doelpunten van Peter de Vries (2x), Martin Koorn en Paul van Exel. Niettemin gaf Gamma 2 deze toch goede uitgangspositie uit handen wat waarschijnlijk te maken heeft met een gebrek aan ervaring en routine in de ploeg. Niettemin heeft het aanwezige publiek afgelopen woensdag een bij zonder mooie wedstrijd met veel spek- taculaire ogenblikken gezien. Wat de kansen van Gamma 2 in deze wedstrij den zijn, is slecht te schatten. Deze week zal wat dat betreft meer bekend zijn daar Gamma 2 dan uit moet naar de West Friese vertegenwoordiger Hoorns Veerhuis 2, op papier één der kanshebbers. De Texelse Boys-dames hebben inmiddels hun eerste wedstrijd achter de rug. Een wedstrijd die tegen de Alkmaarse vertegenwoordigster met 6—3 verloren ging. Een goed resultaat gezien toch de onervarenheid van de dames in deze wedstrijden. Woensdag speelt Texelse Boys de eerste thuis wedstrijd tegen de vertegenwoordiger van Zaanstreek. Dit zal een goede een mooie wedstrijd worden waarbij het Texelse publiek weer eens kan zien hoe sterk en goed verzorgd dames zaalvoetbal kan zijn. Op het kort gele den gehouden selectietoernooi voor dames waren juist de Zaanse dames de verrassing van de dag. Op het ge bied van het damesvoetbal heeft Texel nog veel in te halen en daarom is het goed dat ook Texel hier aan meedoet. Voor de promotiewedstrijden wordt en tree geheven (ƒ1,— wat geen beletsel kan zijn om kwalitatief uitstekend zaal voetbal te aan zien. Gehoopt wordt dat het Texelse publiek massaal naar de sporthal komt. Woensdag 17 april 17.15 u. Gamma 1-Gamma 2 17.45 u. Gamma 4-ZDH 1 18.15 u. Texel 2-ZDH 2 18.45 u. Sel. B-jumOosterend 3 19.25 u. Tex.Boys-Zaanstreek (d) 20.15 u. Oosterend 7-Topido 2 20.55 u. Rab-De Mok 21.35 u. Gamma 2-Nissan 2 22.15 u. Nioz 2-Tex.Boys 4 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 18 april 17.15 u. Paracentrum-Tex.Boys 4 17.45 u. Cafeetje-Ver.Schilders 18.15 u. Zegel Modes-A O 2000 2 18.55 u. Oosterend 4-Tex.Boys 2 19.35 u. Jelleboog 2-Ver.,Schilders 20.55 u. Oosterend 6-De Muy 20.55 u. Nissan 4-Tex.Boys 3 21.35 u. Nioz-Gempo 22.15 u. Gamma 5-Casino 3 Zaaldienst: ZDH Vrijdag 19 april: 17.00 u. Tex.BOys 1-Vissers bouwbedr. 17.30 u. Gamma 3-NMS 18.05 u. PH-Oosterend 5 18.45 u. Oosterend 3-Citroën 19.30 u. bekerwedstrijd 20.20 u. ZDH 2-Texel 21.00 u. Topido-Pakhuus 21.45 u. Casino 2-Gamma 4 22.25 u. Gamma 3-Nissan 3 Zaaldienst: A O 2000 Een eenvoudige 0—3 overwinning heeft Texel zondag behaald op een on geïnspireerd spelend Kolping Boys. De 3—0 overwinning betekent dat Texel de plaats in de vierde klasse praktisch heeft veilig gesteld. Uit de resterende drie wedstrijden moet Texel nog één punt halen om het degra datiegevaar definitief af te wenden. De Texel spelers waren er zich duidelijk van bewust dat er gewonnen moest worden. Na de povere beginfase nam Texel tegen wind in spelend het initia tief en begon goed combinerend Kol ping Boys onder druk te zetten. Na twintig minuten spelen loste de hardwerkende Gerrie Plaatsman uit een mooie 1-2 combinatie met Louis Uriot een prima schot dat net over de kruising verdween. Texel kreeg vooral over de rechterkant veel ruimte. Rob van de Stap profiteerde daar goed van. Eenmaal was hij dichtbij een tref fer, maar zag zijn schot in het zijnet belanden. Agressief Kolping Boys had weinig voordeel van het windvoordeel omdat de Texel spe lers agressief en goed op de man ver dedigden. Slechts eenmaal konden ze een goed schot lossen, dat door de attent keepende Charles lepjenburg pri ma over de lat getikt werd. Op slag van rust scoorde Texel bijna nog. Nicol Schermer trok de bal goed terug op de inkomende Henk Groen, die de bal via de binnenkant paal weer het veld in zag spatten. De tweede helft startte Texel furieus. Kolping Boys werd helemaal vastgezet op eigen helft. Goed spelend over de vleugels werd de bal keer op keer voor het doel gebracht. Ketel In de 65e minuut was het Simon Brand die met een gave voorzet Louis Uriot in stelling bracht. Zijn kopbal zeilde precies in de kruising: 0—1. Texel hield de druk op de ketel en Kol ping Boys had moeite om de bal goed uit te verdedigen. Piet Monster profi teerde daarvan en gaf een prima rass op Louis Uriot die uit een moeilijke hoek zijn tweede treffer scoorde: 0—2. Verslapte Na dit doelpunt verslapte Texel enigs zins, waardoor Kolping Boys meer greep op de wedstrijd kreeg. Toch konden de Alkmaarders nauwelijks ge vaarlijk worden. Bij Texel werd Nicol Schermer gewisseld voor Paul van Exel. Toen Piet Monster uit een pass van Louis Uriot 0 3 liet noteren was de weerstand van Kolping Boys hele maal gebroken en kon Texel freewhee lend het einde halen. Een nuttige over winning voor Texel. De uitslagen van de sjoelwedstrijden die donderdag gehouden werden in 't Skiltje te Oudeschild zijn als volgt: Jeugd tot 7 jaar: 1. Tijmen de Wijn 5 jr. 90 p., 2. Natasja Koopman 6 jr. 89 p., 3. Martma de Vries 7 jr. 88 p. Jeugd tot 12 jaar: 1. Sven Jansen 110 p., 2. Marcel Ris 109 p., 3. Jeroen Rauwenhorst 108 p. Ouderen: 1, Willem van Aperloo 128 p.,.2. Nico Stoter, Joopie Kalverboer en Nel de Ridder 124 p., 3. Gees Rau wenhorst en Ronald Timmer 122 p. De wisselbeker werd bij de jeugd tot 12 jaar gewonnen door Sven Jansen. Willem van Aperloo behaalde voor de tweede keer de wisselbeker bij de ou deren. Diverse dames zorgden bij de sjoelbakken voor een goed verloop van de wedstrijden. De sjoelmiddag was georganiseerd door gymvereniging Oudeschild. Waar „De stilte rond Christine M" zonder meer een afrekening was met een dominerende mannenwereld, wordt het thema in „Gebroken spie gels" nog wel aangeraakt, maar niet zo streng uitgebouwd. Men zou kun- hen zeggen dat Marleen Gorris de scherpe kanten van haar standpunten mmr enigszins heeft afgerond. Wat natuur lijk niet wil zeggen dat ze haar strijd tegen de overheersende en domineren de mannenwereld heeft opgegeven. Alleen brengt ze het deze keer wat zachter en voor velen meer aanvaard baar dan in haar vorige film. „Gebro ken spiegels" speelt voor het grootste deel in een bordeel met de dubbelzin nige naam „Happy house". Dit werk terrein van prostitutie heeft de niet meer zo jonge Ellen als gastvrouw. Ze leidt een team van jonge vrouwen dat bestaat uit Dora, afgestudeerd aan de kunstacademie, de moederlijke Irma, de keiharde succeshoer Francine, de Engelse vamp Jacky, chique en onver schillig, Tessa, een Surinaamse en de kwetsbare en wereldvreemde Linda. Het centrale thema van de film gaat over Diane, moeder van een jong kind en gehuwd met een hulpeloze en aan de drugs overgeleverde echtgenoot. Om aan het nodige geld te komen, kiest ze voor prostitutie. Aanvankelijk wordt ze door de andere meisjes met wantrouwen bekeken. Maar ze leert snel. Ze wordt nog harder dan de an dere meisjes naarmate ze meer wordt geconfronteerd met de gasten. Haar opstandigheid dwingt echter respect af bij haar collega's. Ze wordt in de groep opgenomen en raakt bevriend met Do- ra. Dit is een van de voornaamste standpunten van Marleen Gorris. Deze vriendschap is voor haar het enige al ternatief tegenover mannen. Parallel aan de lotgevallen van de meisjes in het bordeel vertelt de film het verhaal van Bea, een doodgewone alledaagse huisvrouw die op een avond voor haar huis door een man wordt ontvoerd en in een kelder op gesloten. En niettegenstaande Bea en de prostituees ogenschijnlijk niets ge meen hebben, wordt in de loop van het verhaal duidelijk hoezeer hun lot is verweven. Beide verhalen lopen in el kaar over in een verrassende wending aan het slot van de film. Het element spanning loopt als een rode draad door het verhaal. De film komt op het publiek over als een sociale bood schap. Maar Gorris wist er de nodige elementen in te brengen die het ge heel tot een uiterst verzorgde en boei ende speelfilm hebben gemaakt. „Ge broken spiegels" is donderdag te zien in de serie Filmganger, aanvang 20.00 Woensdag a.s. wordt het jaarlijks schoolvoetbaltoernooi voor lagere scholen gehouden op de velden van SV Texel in Den Burg. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is worden de scholen verdeeld in „grote" scholen (CVO, St. Jozefschool, Oosterend met de Bijbel, Thijsse- school) en „kleine" scholen. De kam pioenen van de grote scholen zullen Texel op 8 mei vertegenwoordigen op het Noordhollands kampioenschap. De kampioenen bij de kleine scholen dra gen een jaar lang de titel „reserve Texels kampioen". Woensdag zullen drie Texelse kampioenen bekend zijn: de jongens- en meisjeskampioen van de grote scholen en de meisjeskampi oen van de kleine scholen. De jongens van de kleine scholen werken hun toernooi op 22 mei af in Oosterend. Voor sommige scholen wordt het steeds moeilijker om een team op de been te brengen. Dat heeft deels te maken met de terugloop van het leer lingenaantal en deels met het feit dat de voetbalsport veel concurrentie on dervindt van andere sporten. De heren Oosterhof, Androg, Smits en Koop man hebben de taak het toernooi in sportieve banen te leiden. Het verle den heeft geleerd dat zij daartoe prima in staat zijn. Programma: Jongens grote scholen: 14.00 u. Thijssesch.-School m/d Bijbel 14.00 u. Jozefschool-CVO 15.00 u. CVO-Thijsseschool 15.00 u. School m/d Bijbel-Jozefsch. 16.00 u. School m/d Bijbel-CVO 16.00 u. Jozefschool-Thijsseschool Meisjes grote scholen: 13.35 u. Thijsseschool-Jozefschool 14.35 u. Jozefsch.-School m/d Bijbel 15.35 u. ThijsseschrSchool m/d Bijbel Meisjes kleine scholen: 13.35 u. IJska/Daalder-Jan Drijversch. 14.35 u. Lubertischool-J.Drijverschool 15.35 u. Lubertischool-IJska/Daalder Zondag hield de Zeven Provinciën (afdeling volleybal van gymvereni ging Oudeschild) een volleybaltoer nooi in de sporthal Ons Genoegen. Er waren zes ploegen van de vaste wal present. Net als bij de eilandcompetitie werden er twee sets op tijd gespeeld. Ook was er een scheiding in een poule 1e klasse en een poule 2e klasse. De strijd bleek vooral te gaan om de tweede, derde en vierde plaats. De laatste twee ronden was er duidelijk meer publiek die de goede sfeer voor finalepartijen wisten op te wekken. Het spelpeil steeg tot in de laatste mi nuut van de wedstrijd. De laatste ron de gaf het publiek, spelers en organi satoren duidelijk veel voldoening zodat verwacht mag worden dat de Zeven Provinciën volgend jaar weer iets der gelijks zal organiseren. Uitslag 1e klasse teams: 1. R.S. 77 1, 2. Cafeetje, 3. Eva, 4. Gyvo, 5. Van Leeuwen, 6. Nokanto. Uitslag 2e klasse teams: 1, 7 Provin ciën 1, 2. R.S. 77 2, 3. Goënga, 4. Haulo, 5. KLimop, 6. 7 Provinciën 2, 7. Leydekkers. Wegens het ontbreken van enkele spelers moest De Koog/Z in de uit wedstrijd tegen BKC noodgedwon gen enkele oud gedienden van stal halen. Dat zoiets vooral in de tweede helft fataal is, bleek ook zaterdag weer. In de eerste helft ging de strijd redelijk gelijk op en wist De Koog diverse ke ren gevaarlijk in het doelgebied van de thuisclub te duiken. Toch werd het 1—0 toen de scheidsrechter niet wenste in te gaan op het buitenspel- vlagsignaal van de solide vlaggende grensrechter Aad Eelman. BKC kon daardoor alleen doorgaan en eenvou dig scoren. Het heretel kwam spoedig. Een ingooi tot in het strafschopgebied werd direct door Elis Polderman inge kopt: 1—1. Op buitenspel spelen heeft risico's, dat ondervond De Koog even later. De buitenspelval werkte niet zodat de linksbuiten alleen kon doorgaan. Zijn scherpe voorzet leek daarna door de Koger keeper onderschept te worden, maar toch verdween de bal via zijn hand in het doel. Na de rust leek de stand snel gelijk te worden. Vanaf de aftrap kreeg De Koog een levensgrote kans, maar de bal ging rakelings naast. BKC kreeg toen zelfs een reeks van goede kansen maar slaagde er ook niet in ze te verzilveren. Het was jam mer dat een bal van André Verseput rakelings langs de verkeerde kant van de paal belandde en een Koger doel punt, weer ingekopt, om niet al te dui delijke redenen werd afgekeurd. Toen na een minuut of twintig BKC met een snelle uitval wél raak schoot geloofde De Koog er niet meer in en zakte het spelpeil aanmerkelijk terug. BKC kreeg nog wel enkele kansen maar sprong er zo onzorgvuldig mee om dat de stand

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9