]romotie in Maastricht u ai succesvol a m tón „Bachelor Party" April WEKEN 15t|m28 HOTEL /VM/fcretCHT Bahai-cursus in d'Ouwe ULO Fancy-fair in Jozefschool Eilandcompetitie volleybal Extra ledenvergadering S.V. Oosterend MST Programma Zon, maan en hoog water Gyvo houdt instuif Druk weekend voor zwemclub Turkenburg groentezaden, bloemenzaden en kruidenzaden. BARKER'S IJZERHANDEL RIL ia DAG 19 APRIL 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 13 pexelse weken" die maandag in hotel Maastricht van zijn gegaan, kunnen volgens initiatiefnemer Lamsvlees- ijf Texel nu al succesvol worden genoemd. Tijdens de lingsplechtigheid waren diverse vertegenwoordigers van seabed rijven aanwezig en verwacht wordt dat uit deze lacten nieuwe initiatieven zullen groeien, niet in de ste plaats vanwege het feit dat hotel Maastricht deel uit- ktvan de keten Golden Tulip hotels. je branche ontstaan steeds ideeën om gasten met speci- ttracties naar de wat duurdere te trekken. ,,lk verwacht dat deze Texelse weken nieuwe jntaties voortvloeien", aldus Brouwer van Lamsvleesbedrijf srwachting heeft ook te maken iet enthousiasme van de hoteldi- toen de Texel-presentatie in de sn het hotel eenmaal was inge- Brouwer; „Tijdens het opbou- het eerst een puinhoop en ed men niet verwacht. Toen alles was kregen we echter van ieder- nmplimenten." Dat de opbouw Texelse produktenruimte, com- met een bloembollenveldje, eerst de directie met lede ogen werd ekeken, lag volgens Brouwer ook et feit dat hotel Maastricht voor sste keer aan speciale produkt- otie deed. ,,Ze willen meer •weken houden maar ze wisten niet precies wat wij met hun ouden doen. Dat geeft in een vijf hotel toch enige deining." Jutten opening werden echter louter woorden gesproken. De heer isma, directeur VVV Maastricht, door de telefoon met burge ier Engelvaart en dat gesprek /eral in het hotel te horen via leluidsinstallatie. „Hoewel we niet iet strand zitten, gaan we toch zei Jagersma tot Engelvaart nee de openingstoast met de Juttertje inleidend. Jagersma nooit op Texel geweest en voor Engelvaart reden hem uit te nodigen. De VVV- leur zei Texel alleen te kennen van imespotjes" op de radio, daar- doelend op de berichten over wachttijden bij de boot. Jagersma was van mening dat Texel zich niet hoeft te schamen voor deze berichten. „De naam Texel wordt enkele keren per dag genoemd en de aard van het bericht maakt duidelijk dat dit Waddeneiland onder vakantiegangers een gewild arti kel is." Willem Goënga was het niet geheel met Jagersma eens en zei dat de dub bele fuik er voor zal zorgen dat wacht tijden tot het verleden gaan behoren. „Dat is een betere service aan de toe rist dan deze reclamespotjes". Goënga merkte in zijn openingsspeech namens de produkt-promotors ook op dat Maastricht en Texel in afstand on geveer de meest ver verwijderde ge meenten van het land zijn maar dat was voor de Texelse ondernemers geen probleem als het gaat om pro- duktpromotie. Tijdens de openingsre ceptie konden de genodigden meteen kennis maken met Texelse produkten, want naast het Juttertje werd Texelse kaas en lamsham met meloen geserveerd. Japanners Het restaurant van het hotel „Au bord de la Meuse", presenteert tot en met 28 april ook Texelse gerechten onder de noemer „Te gast bij culinair Texel". Willem Ham heeft voor de chef-kok van het restaurant, E. Vossen, recep ten van elf gerechten doorgegeven en deze Texelaar zag er ook op toe dat de menu-onderdelen, zoals lamsrug met kaassaus en verse kruiden en „Symp- honie van Texels gerookt vlees" op de juiste wijze werden bereid. Het hotel met 280 bedden had maandag ook 50 gasten uit Japan en was zo gastvrij te attenderen op de Japanse week die tot maandag in hotel Opduin wordt gehouden. Dat gebeurde door een in formatiemap over deze week op de ka mers van de Japanners te leggen. iiiecteur Jagersma schenkt de openingsborret Juttertje in. Rechts Willem Goënga en m service-manager van Hotel Maastricht E. Frank. Hotel Maastricht, een veelzijdige gastheerheelt van 15 Hm 28 april in haar restaurant 'Au bord de la Meuse', CULINAIR TEXEL te gast. U zult dat onmiddellijk herkennen aan de menu 's en specialiteiten met Texelse produkten Uiteraard slaan daarbij het TEXELS LAMSVLEES en de TEXELSE KAAS centraal. Ah verrassing worden ook nog typische TEXELSE DRANKJES geserveerd U ziet Hotel Maastricht ook op culinair gebied een veelzijdig gastheer WERE INF. EN INSCHRIJVINGEN: WEL MAASTRICHT 'RUITERIJ 1 6221 EW MAASTRICHT '-EFOÖN 043 - 54171' n die de hotelgasten en andere toeristen in Maastricht kregen om hen te wijzen op te weken. gesprek met burgemeester Engelvaart. De themaweken in dit Golden Tulip hotel zijn er niet alleen voor de hotel gasten maar moeten ook drempelverla gend werken voor potentiële gasten uit de regio, die middels reclame voor de speciale weken mogelijk makkelijker het hotel-restaurant bezoeken. Daar voor geeft het hotel zelfs een eigen in formatieblad uit waarin de Texelse we ken op de volgende wijze worden aangeprezen. „We zouden ze niet graag de kost wil len geven al die Maastrichtenaren en andere inwoners van Zuid Limburg en aangrenzende buitenlandse gebiedsde len, die de prettigste herinneringen be waren aan een vakantie op ons wad deneiland Texel. Welnu, niemand van hen hoeft perse naar dat aantrekkelij ke waddeneiland terug te keren om ook in 1985 „proefondervindelijk" vast te stellen, dat het op Texel nog altijd goed toeven is. U kunt dat doen door in de dagen die liggen tussen maan dag 15 april tot en met zondag 28 april een bezoek te brengen aan ons restau rant „Au bord de la Meuse" dat de specialiteitenschijnwerper die twee we ken speciaal zal richten op Texel. U zult dat onmiddellijk herkennen aan de menu's en specialiteiten met Texelse produkten. Uiteraard staan daarbij het Texelse lamsvlees en de Texelse kaas centraal. Als verrassing worden ook nog typische Texelse drankjes geser veerd. En voor wie al te achterdochtig ingesteld mocht zijn, zij vermeld dat die typische drankjes niet bestaan uit het witte vocht, waarmee de Texelse schapen hun lammeren plegen groot te brengen Bij de organisatie van deze Texelse Weken hebben wij een dankbaar ge bruik gemaakt van de diensten van de VVV van Texel, die overigens graag haar medewerking verleende. Gezien de grote belangstelling die wij verwachten voor deze Texelse speciali teiten, verzoeken wij onze gasten drin gend tijdig hun tafel te willen reserve ren. Het zou jammer zijn als we ie mand zouden moeten teleurstellen. Twee weken zijn zo voorbij..." Eenvormig De expositie in de hal van het hotel moest binnen 14 dagen op poten wor den gezet en Brouwer meent dat er in de toekomst nog wel wat verbeterd moet worden om tot een meer gerich te, eenvormige aanpak te komen. „Nu hebben 24 Texelse bedrijven meege werkt en dat is natuurlijk geweldig maar we zullen per presentatie gerich ter aan het werk moeten, naar gelang het publiek dat we willen bereiken." Nu bleek bijvoorbeeld dat het vele fol dermateriaal niet zo duidelijk gepresen teerd kon worden. De hoek in de ho telhal geeft een totaalbeeld en dat geeft de veelzijdigheid van het eiland aan, maar het Lamsvleesbedrijf wil als men weer gevraagd wordt de verschil lende produkten meer op elkaar af stemmen. „Nu krijgen de geïnteres seerden in en rond Maastricht een goed beeld wat Texel allemaal heeft en dat is voor een in haast georganiseer de expositie niet slecht. Zelf vonden we het wat te rommelig en dat moet een volgende keer anders", aldus Brouwer. Ondanks de wensen van de Texel-produktenpromotors is men niet ontevreden over het resultaat; de be langstelling voor de Texel-weken was de eerste drie dagen zeer goed. De religieuse groep Bahai geeft vanaf 21 april een cursus in dorpshuis d'Ou we ULO over de combinatie religie en het welzijn van de wereld. De cursus omvat vier avonden (21 april, 5 en 19 mei en 2 juni) en kost nO,—. Spreker is M. Kleijne, psycholo gisch onderzoeker. De cursus zal voor al ingaan op de vervolging van Bahai's in Iran. Tijdens de avonden, die onder de titel „Venster op de toekomst" worden ge houden, wordt verteld over de achter gronden waarin Bahai's verzet plegen tegen het regiem Khomeini en de snel le verbreiding van de Bahéi-leer. Opga ve en inlichtingen via de telefoonnum mers 02220-4565 of 02228-723. Ter ere van het 75-jarig jubileum houdt de Jozefschool zaterdag een grote fancy fair in de school aan de Beatrixlaan. De fancy fair gaat om 11.00 uur open en de opening wordt muzikaal ingeluid door de Margaretha Sinclair-Band, die na een rondgang door Den Burg op het schoolplein een demonstratie zal geven. In elk lokaal van de school zijn attracties, zoals het traditionele rad van avontuur, ballen gooien (op af beeldingen van onderwijskrachten) e.d., maar ook moderner vermaak als het elektrisch Sterrenshow-apparaat, waarbij men een ring zonder trillen rond een gebogen stang moet leiden. Ook is er een play-backshow en er zijn kramen waar handarbeidprodukten worden verkocht. De feestelijke dag duurt tot 17.00 uur en de opbrengst is, zoals bekend voor een irrigatieprojekt in Soedan. Een overzicht van de Texelse produkten-presentatie in de ha! van het Hotel. (De foto's zijn gemaakt door Pieter de Vries). Uitslagen 16 april: Mannen: Molenkoog-Super 1 1 40 Plus-Branding 2—0 Versluis-Westerlaken 0—2 Spanningzoekers-40 Plus 0 2 Smash 1-Dros mag. 1 1 DGM-RSG 2-0 De Krim-v.Wijng. 2—0 Paal 9-ZPC 2—0 Moerbeek-Timmers bak. 0—2 Wol en Handw.huis-Autocentr. 1—1 Normaal-Cors Polis 2 0 Vrouwen: Zwaan 2-A O 2000 Cockys-Hema Deja Vu-Smash 2 6 PK-Smash 3 Zwaan 1-WGD Vinke-Drog. Mets 7 Prov. 1-Bruining Molenkoog-Cafeetje Grooten Slock-Mantje Nokanto-SVC 1-1 0-2 2-0 2-0 1-1 1-1 2-0 1-1 2-0 0-2 Gewijzigd programma: Veld A mannen: 18.30 u. Spanning-Branding RWS 19.05 u. RWS-Dros mag. Branding 19.45 u. Teso-40 Plus Dros.mag 20.25 u. Gr.Slock-Smash Super 21.05 u. DGM-Super RSG 21.45 u. Molenkoog-RSG Bremakker 22.25 u. Bremakker-v.Wijng. Molenk. Veld B mannen en vrouwen: 18.30 u. Eelman/SegrTimmersDrankenc 19.05 u. DrankencrMoerbeekEelm./Seg 19.45 u. Paal 9-Autocentr. Moerbeek 20.25 u. Taxi Smidt-Ass.Bremer Retsina 21.05 u. Retsina-Hema Taxi Smidt 21.45 u. Zwaan 1-7 Prov. 2 Hema 22.25 u. Deja Vu-Goënga 7 Prov.2 Veld C vrouwen: 18.30 u. Casino-Smash 3 Antiekhuisje 19.05 u. Antiekhuisje-WGD Smash 3 19.45 u. NCM-Drog. Mets WGD 20.25 u. Leydekkers-Smash 2 NCM 21.05 u. Expert-gar.Kikkert Spoorz. 21.45 u. 6 PK-Bruining Gar.Kikkert 22.25 u. Taveerne-SVC Spoorzicht Deze wijzigingen zijn noodzakelijk we gens het gelijktijdig spelen van een aantal inhaalwedstrijden. Enkele teams spelen deze avond dan ook meerdere wedstrijden, soms in beide zalen. De volgende wedstrijden worden gespeeld in de RSG-zaal, ook aan de Emma- laan. Het gebruikelijke tijdschema wordt aangehouden. RSG-zaal: 18.30 u. Drog. Mets-6 PK Vinke 19.0 5u. 7 Prov. 2-Vinke 6 PK 19.45 u. Casino-7 Prov. 2 Bruining 20.25 u. Bruining-Deja Vu Casino 21.05 u. SVC-Cafeetje Spoorzicht 21.45 u. VW Audi-A O 2000 Cafeetje 22.25 u. Cocky's-Retsina VW Audi Vandaag (vrijdag) is er om 20.00 uur voor de leden van SVO een bij zondere ledenvergadering. Deze vergadering zal gaan over de ac tiviteiten voor het 50-jarig bestaan in juni a.s. Het bestuur zal o.a. uitleg ge ven over de komende activiteiten en voor diverse onderdelen zullen nog vrijwilligers gevraagd worden. Een gro te opkomst is dan ook gewenst. Maandag om 20.00 uur wordt voor de laatste keer dit seizoen een klaverjasa- vond in de kantine gehouden. Hoe beschrijf je een film die onbe schrijfelijk is? Hoe vertel je over een vrijgezellenfeest waarover je niets moet vertellen, maar alles moet zien? Hoe vertel je dat er een ezel is uitgenodigd en dat zo'n beest gek is op chips? Hoe vertel je over een een buikdanseres die niet alleen haar buik laat dansen? Hoe vertel je over een zelfmoordpoging met een electrisch scheerapparaat? Hoe vertel je over een tennispartij die uit loopt op een ware honkbaldemonstra tie? Hoe vertel je over een hot-dog waarvan de worst wel erg levend over komt? Hoe vertel je over prostituees die het blijkbaar goed kunnen vinden met de aanstaande schoonvader? Hoe vertel je over de rivaal wiens dure Por sche in een feestwagen wordt veran derd? Hoe vertel je over het voeden van een hond terwijl er helemaal geen hond is? Hoe vertel je over een vrouw die niet op de bril van het toilet gaat zitten maar er voor gaat staan? Hoe vertel je over de man die met z'n blote achterwerk in een open autodak te recht komt? Hoe vertel je dat de ma kers van Police Academy zichzelf dui delijk hebben overtroffen? Hoe vertel je dat Tom Hanks een komisch superta lent is en dat Tawny Kitaen echt on voorstelbaar mooi is? Dit vrijgezellen feest is niet na te vertellen. „Bachelor Party" is te zien van vrijdag tot en met maandag in City, aanvang 20.00 Zaterdag 20 april 1985: Basketbal Sportlaan, Den Helder: 16.30 u. De Marels-Schoorl (j.kad.) Maandag 22 april 1985: Volleybal Sportlaan, Den Helder: 18.45 u. Noordkop-Tevoko 1 (m.asp.) Dinsdag 23 april 1985: Basketbal Sportlaan, Den Helder: 19.00 u. Marels-t Zwin (d.sen.) De zon komt 21 april op om 6.30 uur en gaat onder om 20.48 uur. 20 april N.M.; 28 april E.K. Springtij: 22 april; doodtij: 30 april. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 19 april 9.23 en 21.30 Zaterdag 20 april 9.59 en 22.08 Zondag 21 april 10.21 en 22.45 Maandag 22 april 10.39 en 23.19 Dinsdag-23 april 11.08 en 23.44 Woensdag 24 april 11.31 en Donderdag 25 april 0.02 en 11.48 Vrijdag 26 april 0.12 en 12.11 Zaterdag 27 april 0.29 en 12.53 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Ter afsluiting van het verenigingssei zoen (de Kaaps-nol moet weer be schikbaar komen voor kampeerders) zal de Koger gym- en volleybalvereni ging Gyvo maandag een volleybal- instuif houden. Van 18.00 tot 20.15 uur is iedereen welkom. Zaterdagavond gaat de herenwaterpo- loploeg van TX '71 een wedstrijd spe len tegen de polderse poloploeg van Oude Veer. Ter voorbereiding voor het komend seizoen een goede gelegen heid om de conditie wat bij te scha ven. Vertrek boot 18.05 uur, verzame len zwembad Molenkoog 17.30 uur. Zondag staat weer in het teken van de strijd om de vijfkamptrofee, waarin de eilandelijke zwemclub nog steeds de tweede plaats in handen heeft. Het zal zondag in zwembad De Venne in Hip- polythushoef een zeer spannende strijd gaan worden tussen de deelnemers van de vijf zwemverenigingen. De eerste deelnemers c^aan om 14.00 uur van de startblokken. De TX '71 leden verzamelen zich om 12.30 uur bij zwembad Molenkoog, vertrek met de boot van 43.05 uur. Telefoon 02220 2346 N WINKELVOL IDEEEN!

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 13