Cjrocn 'TwarLs Jexeh in het harL, Ganzenhoeder nu in oondienst bij staat Onderwijsteam Lubertischool Vlaamse baliemedewerkers „probeerden" Texel bakker bv. Ol SBB heeft Dorpszichtook nodig Eindelijk een echte Boutique op Texel a.s. woensdag en donderdag gesloten. Vrijdagmorgen 9 uur gaat de deur weer voor U open. Texelroute en de oorlog Sluitingstijd Granaat opgeploegd Aanrijding in de mist Rit zonder rijbewijs eindigde in de wei Paardenvrienden vliegend naar Ameland Aanrijding Brievenbus vernield, daders gepakt Georgische dans in Koninghal "!nUo> OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 9975 TEXELSE DINSDAG 23 APRIL 1985 COURANT ?2<Jactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. luiten werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, rans Oosterhof, Westerweg 14, Den Burg, tel. (02220) 4988 en Niek van der ■sijden, Schilderweg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393. töor advertenties, abonnementen, etc.: ungeveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ïlefoon (02220) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /18,10 per kwartaal; los 80 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Op de rotganzenboerderij „Zee burg" van Staatsbosbeheer worden de zaken anders geregeld. Pachter Martin Eelman is bij Staatsbosbe heer als bedrijfsleider in loondienst getreden en zal in ongeveer een jaar tijd zijn bedrijf afbouwen waarbij de ca. 1000 schapen zullen worden verkocht, terwijl de machi nes door Staatsbosbeheer worden 'overgenomen. In die situatie komen de ganzen veel beter aan hun trekken want in principe komt de hele oppervlakte van Zeeburg IIOO ha) als voedselgebied in gebruik. Overigens zal dit grasland op normale agrarische wijze worden beheerd; er zal flink kunstmest worden gestrooid om zoveel mogelijk gras te krijgen. Om tot een zo rendabel mogelijke be drijfsvoering te komen zal op Zeeburg ook nog wat vee worden gehouden, vrijwel zeker slachtrunderen. Dorpszicht Oe mogelijke conclusie dat Staatsbos beheer nu geen belangstelling meer zal hebben voor hoeve „Dorpszicht" als tweede voederplaats is echter onjuist. I/oor optimale opvang van de ganzen blijft ook in de nieuwe situatie een „dependance" nodig waar de ganzen tunnen heentrekken als het gras van feeburg is opgevreten en niet direct ipnieuw opgroeit, wat in de winter iet geval is. n verband met het feit dat Dorpszicht lok nodig is voor de rotganzenopvang loopt Staatsbosbeheer dat dit terrein ot relatienotagebied zal worden aan- lewezen. Op 15 mei a.s. zal blijken of m die wens tegemoet zal worden ge- omen, want dan komen Gedeputeer- le Staten naar Texel met voorstellen rake de begrenzing van de relatieno- agebieden op het eiland. Niet alleen als rotganzengebied maar ook als hoogwatervluchtplaats voor duizenden wadvogels is het land van Zeeburg van belang. De aanwezigheid van die vogels vormt echter een on gunstige factor voor de grasgroei. Staatsbosbeheer heeft besloten een eind te maken aan de pachtsituatie omdat hierdoor telkens moeilijkheden werden opgeroepen. Martin Eelman bevestigt dat er principeovereenstem ming is en dat de hoofddirecteur van Staatsbosbeheer akkoord gaat, maar de wijze waarop de pachtbeëindiging wordt geregeld is nog punt van discussie. Den Burg. Woensdag 24 april om 19 uur opent Carita haar unieke complete mo derne boutique. Na een grandioze ver bouwing die afgelopen maanden heeft plaatsgevonden in het pand Weverstraat 5, waardoor het pand omgetoverd is tot een 2 in 1 boutique, wat uiteraard uniek is yoor Texel. Zowel de dames- als heren kleding is gewoon te gek. Zij heeft tevens vanzelfsprekend de zelfde exclusiviteit voor Texel als haar diverse boutiques in diverse plaatsen in 't zuiden des lands. Daar zij de koploper is in 't moderne mo dewereldje, vindt zij het een geweldige uitdaging om ook een filiaal op Texel te openen. Om de volgende top tien merken eens te noemen, o.a. In Wear, Fiorucci, Lemon, Swinger, Meadows, Dranella, Emmanu- elle, Painter Studio, TVader, Half, Jackpot sa natuurlijk de klapper voor Texel Matinique. AUe collecties zijn uiteraard compleet. Daarom nodigen wij U uit om vrijblij vend een kijkje te nemen in deze unieke sfeervolle Boutique. Vele groetjes van Carita, Annie, Mia, Anita, Margriet, Ha- bib, René en Pascal. The Boutique with the best choice. Carita's Boutique 2 in 1 In the middle of the Island Weverstraat 5, Den Burg, Thxel (02220) 5346 I.v.m. verbouwingswerkzaamheden is onze zaak Aan deze dag geven wij een feestelijk tintje, waarbij U van harte welkom bent. Groeneplaats 6. Tevens vrijdags Koopavond. mmm van links van rechts Els Blom, Edwin Vreugdenhil, Reyna Boeven en Theo Habraken. Het comité Texel 40 jaar vrij heeft een boekje uitgegeven onder de titel „De Texelroute en de oorlog". Gré Zegers en Ruud Boom uit Oudeschild verza melden informatie over plaatsen en vergezichten langs de Texelroute die in de oorlog het toneel van strijdhande- lingen waren. Met behulp van de Texeltoeristredactie werd dat verwerkt in een acht pagina's tellend boekje, terwijl de tekst ook werd opgenomen in het speciale „herdenkingsnummer" van de Texeltoerist dat onlangs verscheen. Het boekje is gratis te verkrijgen op de volgende adressen: in Den Burg en De Koog bij de WV-kantoren, in De Cocksdorp Den Hoorn en Oosterend bij de postagentschappen en in Oude schild bij het Maritiem Museum. Tegen een horeca-exploitant in Den Burg is zaterdag proces verbaal opge maakt omdat hij zijn zaak om 2.30 uur nog open had. Eén van de gebroeders Kampstra ploegde gisteren op een stuk grond bij de Schorrenweg een granaat van zestig centimeter lengte en met een doorsnee van 15 centimeter op. Het projectiel, dat waarschijnlijk zijn ont plofbare lading nog bevat, zal onscha delijk worden gemaakt. De auto van een 42-jarige Texelaar die donderdag met twee wielen in de berm van de Postweg stond werd in de dichte mist aangereden door een 22-jarige eveneens Texelse automobi list. De stilstaande wagen werd zwaar beschadigd, terwijl de andere totaal vernield werd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken bij voor. De Lubertischool zal zijn naam houden, ook als in het gebouw een bijzonder-neutrale school is ge vestigd. Dat heeft het bestuur van die school in oprichting besloten. Inmiddels is ook een volledig on derwijsteam voor de nieuwe school aangetrokken. De schoollei der komt uit Lelystad, zijn naam is Theo Habraken. Verder bestaat het team uit Els Blom, Edwin Vreug denhil, Reijna Boeye en Gerda Bloem. Tot nu toe hebben zich on geveer zeventig kinderen aangemeld. Het schoolbestuur wil de naam hand haven omdat die is voortgekomen uit de Koger gemeenschap. Bovendien ziet het bestuur geen reden om de naam te veranderen. Afgelopen vrijdag werden alle ouders uitgenodigd om kennis te maken met het nieuwe team en om op de hoogte gesteld te wor den van de jongste ontwikkelingen. De school werd door het bestuur als volgt gekarakteriseerd: „De school moet een leef-werkgemeenschap worden van kinderen, ouders en medewerkers. Eén van de voorwaarden daarvoor is dat het werkelijk één school wordt. In deze Lubertischool kunnen de ver schillende groepen eigen namen krij- •gen. Het Mierennest is zo'n naam, an- .dere namen kunnen gehaald worden uit de Texelse leefwereld. Een andere voorwaarde is dat begrip pen als „selecterend", „concurrerend" en „vergelijkend" worden vervangen door „uitnodigend", „bemoedigend" en „motiverend". Tussen de diverse betrokken groeperingen zal regelmatig overleg worden gevoerd". Het nieuwe schoolhoofd, Theo Habraken, vertaal de de richting van het bestuur als volgt: „Wij zullen meer nadruk leggen op projectonderwijs en verschillende vormen van kringgesprek. Bovendien krijgt de individuele leerling meer aan dacht, onder andere door individuele cursussen en de mogelijkheid om een eigen werktempo aan te houden." Een 19-jarige Texelaar ging zondag met zijn auto een stukje rijden zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hij bleek de stuurkunst nog niet zodanig machtig te zijn dat hij een goede koerscorrectie kon uitvoeren toen hij met twee wielen in de rechterberm raakte. Hij gaf te veel tegenstuur en schoot aan de andere kant van de weg door eën heining die over enkele tien tallen meters vernield werd. In het wei land sloeg de wagen over de kop, al vorens tot stilstand te komen. De bestuurder liep geen ernstig letsel op. Zijn wagen was total loss. De excursie die de Vereniging voor Vrienden van het Paard op 11 en 12 mei naar Ameland wil maken, gaat definitief door. Ongeveer 35 perso nen zullen per vliegtuig naar het eiland reizen en een tiental ande ren gaat over land met de auto. Gebruik wordt gemaakt van twee vliegtuigen van Tessel Air. Dat zijn uiteraard geen grote passagierstoestel len, zodat zaterdagochtend zeven vluchten moeten worden uitgevoerd om de paardenvrienden naar hun bestemming te brengen. Zondagavond gaan ze op dezelfde ma nier terug. De Paardenvrienden zullen op Ameland onder meer een de monstratie bijwonen van het te water brengen van de reddingboot met paardentractie. Een 49-jarige en een 27-jarige automo bilist, beiden afkomstig van Texel, kwamen vrijdag met elkaar in botsing op de hoek van de Ankerstraat en Achtertune in Oosterend. De één ver leende geen voorrang, waarop de an dere inplaats van het rempedaal het koppelingspedaal intrapte. Bij de daar op volgende aanrijding ontstond plaatschade. Twee jongens, zestien en vijftien jaar oud, zijn door de politie geverbaliseerd omdat zij met vuurwerk de brievenbus van Catharinahoeve geheel vernielden. De jongens konden worden op gespoord omdat een toevallige toe schouwer de tegenwoordigheid van gesst had het nummer van het verze keringsplaatje van hun brommer op te schrijven. In de Burgemeester De Koning-hal zal 6 mei het Georgische zang- en dan sensemble „Mchedroeli" optreden, tij dens de bijzondere viering van de be vrijding van dit jaar. Mchedroeli is een 40 man sterk dansensemble van hoge klasse met een markant en eigen ar tistiek gelaat en een virtuoze techniek. De pers van veel landen ter wereld, waar met onveranderlijk succes is op getreden schreef er enthouasiast over. Voor kaarten kunt u terecht bij de WV of op de afdeling culturele zaken van het gemeentehuis, kamer 304. Kosten ƒ5,— (normaal) en ƒ4,— (CJP/Pas 65). De VVV Texel timmert de laatste tijd nogal aan de weg in België en het resultaat is merkbaar. Op Texel wordt steeds meer auto's gesigna leerd met een „B". Aandacht op Texel als (sportief) vakantie-eiland wordt onder andere gevestigd door de Vlaamse Toeristen Bond (VTB) die de Texelreizen in zijn program ma heeft opgenomen, tegelijk met een aantal andere Nederlandse Om de baliemedewerkers van de 27 kantoren die de VTB in Vlaanderen heeft, vertrouwd te maken met hun „koopwaar" werd vorige week een ex cursie naar Nederland georganiseerd, waarbij de verschillende reisbestem- mingen werden „geprobeerd". De 17 personen tellende groep, die met een eigen busje reisde (het opschrift „VTB" riep bij de Texelaars het mis verstand op dat de Verenigde Texelse Beurtdiensten zich nu ook al bezig houden met passagiersvervoer!) arri veerden donderdagavond op Texel waar gegeten en geslapen werd in het RST-appartementenhotel „Tubantia". Ook werd een bezoek gebracht aan restaurant Paal 9. De volgende dag werd een uitgebreide toer over Texel gemaakt. De Vlaamse baliemedewer kers stapten op de fiets, waarbij ze via een gevarieerde route terechtkwamen in het Maritiem Museum, waar met blijdschap en verrassing Cor Ellen werd herkend. Nederlands meest bekende strandjutter heeft ook bij onze zuider buren menigmaal de pers gehaald. Vanaf Oudeschild ging het gezelschap weer in de bus en reed via De Cocks dorp naar het vliegveld waar koffie werd gedronken en waar Bob Rienks van het Paracentrum er voor zorgde dat de Vlamingen met eigen ogen konden zien hoe het parachutesprin gen in zijn werk gaat. Het Paracen trum heeft nu al vrij veel Belgen onder de deelnemers aan de paracursussen. Er zitten onder andere Belgische mili tairen bij die op Texel hun „wing" ko men verdienen. Het gezelschap ging vervolgens naar hotel Opduin waar werd genoten van de Japanse lunch. „Opduin" is één van de negen logies- verstrekkende bedrijven die in het ar rangementenpakket zijn opgenomen. Met de boot van 15.00 uur gingen de Vlamingen richting Heeg, ook een om geving die door de VTB wordt verkocht. Goed eten Van baliebeamte Ron de Wachter uit Antwerpen die de groep leidde, verna men we dat men een uitstekende in druk heeft opgedaan en dat deze reis- bestemming nu ongetwijfeld met veel meer enthousiasme zal worden ver kocht. Met name de veelzijdigheid van het eiland heeft hen getroffen, maar nog meer de kwaliteit van het eten. Daarbij moet in aanmerking worden genomen dat in België algemeen wordt gedacht dat het eten in Holland matig is. Voor goed eten moet men in België zelf zijn of in het zuiden, nooit in het noorden, meent men. Het is een vooroordeel dat niet op feiten ge rust. Voor zover het ooit waar is ge weest, klopt het nu in elk geval niet meer. De bewering van een Texels raadslid dat Belgen echte smulpapen zijn, is echter waar. Goed eten is voor een Belg een belangrijk onderdeel van het vakantiegenoegen. Reclame voor het eten op Texel zou daarom in Bel gië veel respons kunnen geven, vooral als baliemedewerkers uit eigen ervaring kunnen zeggen dat het echt waar is. In „Tubantia" liet de groep zich het menu (met o.a. gestoofde en gebak ken tongfilet, soep, ijs-champagne en Texelse kwark) goed smaken. De Wachter zei ook onder de indruk te zijn van de rust van Texel en de fietsfaciliteiten, vooral in de vorm van het meer dan 100 km lange fietspa- dennet. „Dit lijkt ons ideaal voor men sen die onder stress leven en zich eens heerlijk willen ontspannen. Als je door dit gebied fietst vallen alle span ningen van je af. Het is een ontdek king. Maar ik denk wel dat je hier minstens een week moet blijven om echt tot rust te komen." De Vlaamse baliemedewerkers bezochten onder andere het vlieqveld r uitleg kr,gan over d. M...

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1