9 I '^SÊh: um Groot verlies voor Gamma Wil W u "Lf ifJ I ii' Zwembadopening in de sneeuw Texel velt vonnis over Helder (1—3) 'W t\ tl IK I "j I m.é &£J* «ssS?s5;» X - s- ■mi ÏXiit X, j Damclub verliest van Zwolle Voetbaluitslagen ZDH-Cailantsoog 1-4 Geen training ZD Uitslag verloting Promotiewedstrijden PAGINA 10 TEXELSE COURANT DINSDAG 30 APRIL, Terwijl de sneeuw zaterdagmorgen in De Molenkoog om zijn oren gierde, sprong zwemclubvoorzitter Dik Haker geheel gekleed te water, daarmee de opening van het zwembad inluidend. Maker's outfit, als grapje bedoeld, bleek onvoor zien een goede keus te zijn ge weest: loden jas, paraplu en ijsmuts. Oorspronkelijk zou hij via de waterglijbaan het bad in duiken, maar ook hier sloeg een pechdui- veltje toe: de isolerende mat op het bad ging stuk, zodat die niet ingerold kon worden. Bovendien viel de stroom uit zodat er geen water door de glijbaan gepompt kon worden. Later op de dag was 'C~ r Later op de zaterdag werd de glijbaan door de jeugd in gebruik genomen. dit euvel verholpen. Het is kenmerkend voor Haker dat hij ondanks al deze tegenslag geen één keer zijn goede humeur verloor. Er was nog een redelijk grote hoeveelheid jeugd op de opening van het bad af gekomen, behoorlijk wat meer dan in voorgaande jaren. Dat effect is waar schijnlijk te danken aan de waterglij baan. Was de sluiting van het zwem bad vorig jaar volledig op prestatie ge richt met het organiseren van een kwart triathlon, de opening stond nu volledig in het teken van de recreatie. De toerclub Taxi 2000, wandelsportve reniging 't Gouwe Boltje en zwemclub TX '71 organiseerden samen een soort recreatieve triathlon, bestaande uit 250 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 81/2 kilometer wandelen. Het was de bedoeling vooral gezinnen te berei ken en volgens Haker is die opzet geslaagd, er deden zelfs hele kleine kinderen met hun ouders mee. Het to tale aantal deelnemers beliep ongeveer zeventig. Die kregen van Slijterij De Wit frisdrank aangeboden en van Al- bert Heijn een appel, terwijl Tweewie- Iercentrum Kikkert als tegenprestatie voor de sponsoring een kraam op het zwembadterrein mocht zetten en fiet sen mocht uitstallen in de hal. Het aanzicht van die hal is de afgelopen winter veranderd. De zwemclub heeft het goede idee uitgewerkt om daar de prijzenuitstalling op te hangen. De jaarlijkse wedstrijd van de damclub Oosterend-Texel tegen damclub TOG uit Zwolle eindigde in een nederlaag voor Oosterend. Uit de groep van 15 dammers werd een eerste achttal en tweede zevental geformeerd. Al snel werd duidelijk dat de Texelaars aan het kortste eind zouden trekken. Een aan tal slordigheden deed vermoeden dat de reis met oponthoud (door de monstrerende boeren) een nadelige in vloed had gehad. K. Bakker moest als eerste zijn hout inleveren, daarna volg den Jan Drijver en C. Vinke. A. Sijtsma en L. Boonman brachten het tweede team weer op gelijke voet. W. Vlaming was de mindere in een meer derheidseindspel. Peter en Jos de Wolf konden, ondanks uiterste pogin gen, niet meer bereiken dan remise en zodoende ontstond voor het tweede team een nipte 8—6 nederlaag. Jacco Kuiter en H. van de Wetering hielpen de tegenstanders aan een gemakkelijke zege. W. Bakker en J. van Heerwaarden le ken beiden op een^zege af te gaan, maar gaven de winst toch nog onno dig uit handen. G. Dros speelde als vanouds een degelijke partij en scoor de het eerste punt voor het eerste team. J. Hin en P. Bakelaar gaven door nuttige en goede overwinningen de score nog een redelijk aanzien. De uitslagen van deze geslaagde ontmoe ting luiden: R. Vis-P. Bakelaar 0-2. J. Heuvink-K. Bakker 2 0 A. Kluiver-J. v.Heerwaarden 2 0 H.F. v.d. Berg-W. Bakker 2 0 W. Spijkerboer-J. Kuiter 2 0 E. Mackor-J. Hin 0—2 W. Schrooten-G. Dros 1 1 R. de Groot-H. v.d. Wetering 2—0 Eindstand 9 5 K. Kluiver-C. Vinke 2—0 Th. van Dijk-L. Boonman 0—2 A. van Erp-J. Drijver 2 0 H. Smit-J. de Wolf 1 —1 G. Eikelboom-P. de Wolf 1 1 F. de Groot-A. Sijtsma 0—2 G.J. Eilander-W. Vlaming 2 0 Eindstand 8 6 Tijdens de wekelijkse clubavond werd de opmars van J. van Heerwaarden tot staan gebracht. W. Timmer had de re mise in handen doch vergaloppeerde zich op het laatst toch nog. G. Dros handhaafde zijn positie door twee goe de remises tegen resp. F. Bos en T. Hin. Uitslagen: J. Kuiter-K. Burger 2—0 F. Bos-G. Dros 1—1 J. van Heerwaarden-P. Bakelaar 0—2 J. Hooijberg-W. Timmer 2—0 G. Dros-T. Hin 1 1 J. de Wolf-A. Sijtsma 2—0 Er wordt nog gespeeld op 26 april en 3 mei, terwijl de slotavond is gepland op 10 mei. Zaterdag 27 april 1985: KNVB, afd. Noordholland: SVO/Z-SRC 2-2 Cocksdorp-BKC 1—3 Alcm. Victrix 3-SVO/Z 2 1—10 Junioren: Pupillen: Texel D1-HCSC D1 0-9 Afdeling D: Texel D2-ZDH D1 2-5 Afdeling E: Texel E2-Texel E1 1-9 Texel D3-Tex.Boys D1 5—1 Afdeling F: Texel F1-De Koog F1 Zondag 28 april 1985: KNVB vierde klasse: Helder-Texel KNVB afd. Noordholland: ZDH-Callantsoog Texel 2-WGW 3 Petten 2-Texel 3 Texel 6-WGW 8 Junioren: Vios W A1-Texel A1 Dames: Oosterend-A FC 3 In de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen moest ZDH aantreden te gen Callantsoog, dat met een sterk verjongd team opereerde. Er stond een zeer sterke wind zodat goed veldspel vrijwel onmogelijk leek. Callantsoog was in deze omstan digheden duidelijk beter op dreef dan ZDH. ZDH begon de wedstrijd met wind te gen; na ongeveer een kwartier kwam de eerste serieuze kans voor ZDH maar Wilco Bakker schoot iets te ge haast over. Vlak daarop leverde F. Stam voor Callantsoog een schot af dat ook net naast ging. De strijd vol trok zich voornamelijk op de ZDH helft maar de paar counters van de Hoorn- ders waren niet ongevaarlijk. Zo kopte Wilco Bakker een vrije trap van Henk de Ruyter terug op Bram Brouwer maar diens schot was te gehaast. Vlak daarop kreeg Callantsoog twee corners te nemen. De eerste werd door Jan de Wit op ongelukkige wijze in eigen doel gewerkt en de tweede werd door R. Rezelman rechtstreeks in het ZDH doel geplaatst. Dat betekent 0 2. Ondanks heftige pogingen kon ZDH daar voor rust geen veranderingen meer in brengen. Geen fut Na rust verwachtten alle supporters van ZDH een stevig offensief van hun blauw-witten maar niets was minder1' waar. Het leek wel of er geen fut in zat want conditioneel maakten sommi ge ZDH-ers een zwakke indruk. Mi lijk dat het slechte trainingsbezoek de laatste tijd daar niet vreemd aai Gunstige uitzondering hierop warei Ruud Wilner, invaller Ben Bakkerd het goed deed als linksback en de altijd hardwerkende Bram Brouwer, ruim 'een half uur spelen wist Fraai Tjadema een verkeerde terugspeel te onderscheppen en 0—3 te mate Nog geen twee minuten later soles rechtshalf René Vos door de verde ging van ZDH en scoorde 0—4. Hi was slechts voor de statistiek dat Arnout vlak voor tijd zowel de link back als de keeper van Callantsooc uitspeelde een 1—4 liet aantekenei De ZDH-training op woensdagavoi mei gaat niet door in verband met voetbalwedstrijd op televisie. De uitslag van de Verloting van da band Voorwaarts Mars is als volgt: 19, 21, 26, 30, 44, 58, 60, 95, 103, 109, 142, 155, 167, 190, 193, 197,! 229, 303, 320, 353, 354, 355, 359, 378, 413, 414, 418, 435, 509, 515,5 540, 548, 554, 581, 584, 665. De prijzen kan men afhalen binnen dagen bij C. Huisman, Kamerstraat De Koog, tel. 02228-779. Gamma heeft in zijn eerste promotieduel thuis geen moment kunnen im poneren. tegen het Alkmaarse Bupro Hout ging de Texelse ploeg kans loos met 6—0 ten onder. Nissan 2 plaatste zich voor de volgende ronde van de reservebeker door Oosterend 2 met 2 1 te verslaan. In de eerste klasse verspeelde De Mok een punt aan ZDH 2. In de tweede klasse ver loor Alkema met 4—2 van PH Hotel. Pakhuus leverde een goede prestatie door A O 2000 op een 1—1 gelijkspel te houden. Twee maai Dik Haker. Bij zijn tewaterlating liet hij zijn sloffen al achter op het startblok en gaan deweg verloor hij steeds meer kleding. Zijn paraplu behield hij echter. De 3—1 overwinning van Texel op Helder betekent dat Helder volgend jaar een afdeling lager moet spelen. Het spel dat Helder zondag liet zien was zo pover dat degradatie terecht is. De eerste helft heeft Texel Helder verschillende mogelijkheden gegeven om een grote voorsprong te ne men, maar men greep de kansen niet. Texel speelde ongemotiveerd en wenste geen meter meer te lopen dan noodzakelijk was. Hierdoor kreeg Helder riante mogelijk heden maar zelfs de meest eenvoudige kansen werden om zeep geholpen. Texel nam zelfs een voorsprong toen na dertig minuten Paul van Exel de diepte ingestuurd werd en de bal on der keeper Ed Venig doorschoof: 1—0. Toch kwam Helder voor rust nog op gelijke voet door een schot van Johan Gast: 1—1. Na rust kreeg Texel zeer veel ruimte. Men profiteerde daar goed van. Veelvuldig balbezit resulteerde in een aantal kansen. Schitterend In de zeventigste minuut belandde een strakke vrije trap van Simon Brand die een heel sterke wedstrijd speelde, op het hoofd van Piet Monster die schit terend vallend inkopte: 1—2. Toen Paul van Exel daarna uit een pass van Gert Pansier 1—3 liet aante kenen, was het helemaal gebeurd met Helder. Bij Texel werden twee A- junioren ingezet. Martin Koorn kwam Nicol Schermer vervangen en Bern- hard lepenburg mocht de plaats van vader Charles onder de lat innemen. Onmacht Eenmaal redde hij schitterend toen Jo han Gast hard inschoot. De grote on macht van Helder kwam vlak voor tijd tot uiting toen men voor een leeg doel bijna op de doellijn staan de bal hoog over schoot. Een simpele overwinning voor Texel dat zich tegen Helder nau welijks wilde inspannen. Er zal in Gamma-kringen na de wedstrijd tegen Bupro Hout weinig gesproken zijn. De 6—0 nederlaag was zo duidelijk dat er weinig meer viel te zeggen over de eeuwige sportfactoren geluk en pech. Bupro Hout was woensdagavond gewoon een klasse beter dan Gamma en dat is de meest eerlijke conclusie die men mnoet trek ken na deze kansloze match. De kan sen voor Gamma om zich nog terug te spelen in de promotiewedstrijden zijn nu uiterst klein. De ploeg moet deze week uit naar Hoorn. Daar speelt men tegen de West-Friese kampioen Pla- kom, die uit de eerste twee wedstrij den vier punten wist te verzamelen. Dus een Texelse winst halen uit deze wedstrijd lijkt op papier moeilijk. Woensdag keek Gamma de eerste mi nuut al tegen een achterstand aan. Bupro Hout mocht een corner nemen die voor het Gamma doel werd voor getrokken en toen daarna simpel door de inkomende R. Brons kon worden ingetikt. Dit soort doelpunten (het tweede doelpunt was vrijwel identiek) mag een geroutineerde ploeg niet overkomen. Na zes minuten stond Gamma 2 0 achter, terwijl de ploeg nog een enkele doelrijpe kans had ge had. Het zag er somber uit voor de Texelaars en het zou nog veel slechter worden. Bupro Hout kwam op 3—0 door een schitterende halve omhaal vanaf de linker zijkant, die keeper Charles lepenburg volmaakt kansloos liet. De Texelse ploeg leed veel balver lies. Aanvallen werden meestal zonder verrassing opgezet en de Alkmaarse verdediding had weinig moeite om in defensief opzicht de zaken onder con trole te houden. De eerste kans voor Gamma kwam dan ook uit een dood spelmoment. Vanuit een vrije schop kreeg de naar links uitgeweken Simon Brand het leer maar schoot helaas mis. Nicol Schermer miste kort daarna ook een dot van een kans. Met een 3 0 achterstand begon Gamma aan de tweede helft. De niet echt sterk lei dende scheidsrechter kende na acht minuten spelen Bupro Hout een straf schop toe omdat het net leek of de Gamma keeper een Bupro speler ten val bracht. Deze speler van de Alk- maarders ging inderdaad maar al te graag naar de grond. Uit deze straf schop werd het 4 0. Kort daarna kreeg ook Gamma een strafschop die bekwaam werd gestopt door keeper Jan Jong. Martin van Zanten maakte 5—0. De hele Gamma defensie werd door twee korte een-twee combinaties zoek gespeeld waardoor Van Zanten heel simpel 5 0 kon aantekenen. Pan sier miste voor Gamma kort daarop voor open doel. Sneller Even later kreeg Gamma ook nog met een man minder situatie te kampen die men echter zonder kleerscheuren door kwam. Toen daarop dezelfde Gamma speler voor vijf minuten werd verwij derd was het bekeken. Al was het wel opvallend dat sommige spelers van Gamma (met name Simon Brand en Nicol Schermer) toen eindelijk eens een keer de durf hadden om zelf eens wat te ondernemen, waardoor Gamma in feite beter werd. Het spel van Gam ma werd sneller en ook doeltreffender dan voor de straftijd. Dat Martin van Zanten de eindstand op 6—0 bepaalde is alleen voor de statistiek. In ieder ge val was het voor een goed bezette sporthal geen slechte avond, maar de spanning ontbrak wel. Bupro Hout bracht toch een prima partij zaalvoetbal op de mat die het aanzien dubbel en dwars waard was. Gamma-coach Carlos van den Broecke heeft in ieder geval voor de volgende wedstrijd van Gamma nog heel wat te doen., Opvallend Nissan 2 bereikte na eerst vorige week Gamma 2 te hebben verslagen en nu Oosterend 2 met 2—1 te verslaan de volgende ronde van de beker voor re serveteams. Een kroon op het seizoen voor de spelers van Nissan 2 die ster ker zijn gaan spelen. In de tweede klasse had PH Hotel een goede week. Men versloeg concurrent Alkema met 4—2 en man zag A O 2000 2 tegen Pakhuus gelijkspelen. Oosterend 4 ook nog duidelijk in de race voor het kam pioenschap won met 4 0 van Topido. Texelse Boys 2 begint ook steeds ster ker te spelen. Ditmaal werd Mantje 2, toch niet de eerste de beste, met 4$2 duidelijk teruggewezen. In de viérde klasse was de meeste opvallende uit slag het verlies van ZDH 3 tegen Vere nigde Schilders 3., Topido 2 won met 4—2 van Texelse Boys 4. Nioz 2 presteerde ook goed tegen Zaander- wijk door met 5—3 te winnen. In de junioren 2 klasse geen verrassende uit slagen. Koploper Graaf Spuiterij won met 4—0 van Texesle Boys. Ratronics won met 3—0 van Texelse Boys 3. In de junioren 3 klasse een goede presta tie vam Gamma 4 dat nipt van koplo per Texel 2 verloor met 4—3. Gamma 3 schoot in negenentwintig minuten 14 keer raak tegen de Oosterend meisjes. Deze week Deze week dan toch eindelijk de eerste thuiswedstrijd voor Texelse Boys da mes. Nadat de eerste wedstrijd in het water viel doordat de tegenstander door de KNVB niet juist (of helemaal niet) was ingelicht dat men op Texel moest spelen komt woensdag de kam pioen van Waterland, Volendam. De wedstrijd begint om 19.25 uur en het belooft een spannende wedstrijd te worden. Uitslagen: Eerste klasse: ZDH 2-De Mok 2-2 Nissan 3-Casino 2 0—5 Tweede klasse: Topido-Oosterend 4 0—4 Alkema-PH Hotel A O 2000 2-Pakhuus Tex.Boys 2-Mantje 2 Oosterend 5-Zegel Modes Vierde klasse: Texel 2-Rab 2 Ver.Schilders 2-Oosterend 7 Topido 2-Tex.Boys 4 Ver.Schilders 3-ZDH 3 Zaanderwijk-Nioz 2 Junioren: ZA Veldman-Texel Ratronics-Tex.Boys 3 Graaf Spuiterij-Tex.Boys 2 Zeven ProvrTex.Boys 5 SOS-KSJ Gamma 3-Oosterend (m) ZDH 2-NMS Texel 2-Gamma 4 Dames: Rentenaar-Gamma Tex.Boys 2-Gamma 2 Lamsvlees Texel-Topido Programma Woensdag 1 mei: 17.15 u. SOS-Tex.Boys 5 17.45 u. Kikkert s.mrTexel 1 18.15 u. Ratronics-Graaf sp. 18.45 u. Zegel Modes-Alkema 19.25 u. Tex.Boys-Waterland (d) 20.15 u. Topido 2-Ver.Schilders 3 20.55 u. A O 2000 2-Oosterend 5 21.35 u. De Mok-Casino 2 22.15 u. ZDH 3-Oosterend 7 Zaaldienst: De Muy Donderdag 2 mei: 17.15 u. Zeven ProvrTex.Boys 3 17.45 u. Tex.Boys 2-ZA Veldman 18.15 u. Oosterend 4-Pakhuus 18.55 u. Ver.Schilders-Nissan 4 19.35 De Muy-Jelleboog 2 20.15 u. Texel-Rab 20.55 u. Tex.Boys 3-Nioz 21.35 u. Casino 3-Oosterend 6 22.15 u. Gempo-Gamma 5 Zaaldienst: ZDH Vrijdag 3 mei: 17.00 u. Texel 2-Tex.Boys 4 17.30 u. Gamma 2-Ver.Schilders 18.00 u. Cafeetje-Tex.Boys 1 18.30 u. Gamma 1-Nissan 1 19.00 u. Citroën-ZDH 2 19.40 u. Zegel Modes-Oostrend 5 20.30 u. Mantje 2-Topido 21.10 u. PH-Tex. Boys 2 21.50 u. gamma 3-Oosterend 3 22.30 u. Nissan 3-Gamma 4 Zaaldienst: Casino

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 10