De profielschets Nationale herdenking Veilingopbrengst Lions hoger dan verwacht Hek stukgereden FAMILIEBERICHTEN PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 30 APR|[|j Hieronder de letterlijke weergave van de ontwerp-profielschets waarover de gemeenteraad vrijdagmiddag discussieerde met de commissaris van de koningin. Toegevoegd is het „aanhangsel" dat niet de steun heeft van Pakt en PSP. Afgezien van een enkel woord (zoals vervanging van „sollicitatiegesprek" door „gesprek" in punt A 6) kan ervan worden uitgegaan dat in het ontwerp geen verande ringen meer zullen worden aangebracht, zodat het als de definitieve profielschets kan worden beschouwd. Profiel van de persoon 1. Er wordt geen voorkeur uitgesproken voor een vrouw of een. man, voor ongehuwd of gehuwd. 2. De voorkeur gaat uit naar een persoon in de leeftijd van circa 35 tot cir ca 50 jaar, die voor tenminste twee ambtsperioden het ambt in de ge meente vervult. 3. Verwacht wordt dat hij/zij toegankelijk is voor de burger en dat hij/zij belangstelling heeft voor wat leeft in de gemeenschap. 4. Verwacht wordt dat hij/zij in staat is zich aan te sluiten/passen aan de specifieke Texels verworvenheden en gebruiken. 5. Verwacht worden uitstekende contactuele eigenschappen die zowel tot uitdrukking komen richting andere (hogere) overheden, als naar het bedrijfsleven. 6. Verwacht wordt dat er geen bezwaar bestaat tegen een sollicitatie gesprek met de vertrouwenscommissie. Profiel van de kwaliteiten Verwacht wordt een gemeentelijk bestuurlijke ervaring met inzicht in de financieel-economische en personeel-organisatorische aspecten. 2. In verband met de hoge werkloosheid wordt verwacht dat stimulerend, motiverend en coördinerend kan worden opgetreden ten aanzien van de plaatselijke economie, vooral ten behoeve van versterking van de recreatie, landbouw en visserij. 3. Verwacht wordt dat leiding gegeven wordt aan de totale gemeentelijke organisatie. 4. Verwacht wordt dat binnen de organisatie stimulerend, motiverend en coördinerend wordt opgetreden en dat het vermogen aanwezig is om in goed overleg met betrokkenen noodzakelijke organisatieveranderingen te begeleiden. 5. Verwacht wordt dat aandacht geschonken wordt aan zowel individuele als groepen mensen die geconfronteerd worden met sociale en maatschap pelijke problemen. 6. Verwacht wordt dat gezien de eilandpositie zelfstandig het hoofd gebo den kan worden aan problemen inzake de openbare orde en veiligheid (openbare orde vraagstukken in relatie met de status van toeristengemeen te; coördinatie bij kustverdediging en calamiteiten). Profiel van de bestuurlijke visie 1. Verwacht wordt dat hij/zij openstaat voor collegiaal bestuur van een open en democratisch karakter. 2. Verwacht wordt dat hij/zij het vermogen heeft de eigen visie terzijde te stellen bij het uitvoeren van beslissingen. 3. Verwacht wordt dat er geen bindingen worden aangegaan in nevenfunc ties welke niet voortvloeien uit of direct verband houden met de functie. 4. Verwacht wordt dat de bestuurlijke coördinatie herkenbaar wordt verricht. Aanhangsel van de profielschets Ten aanzien van punt c.2 van de profielschets spreken de leden van de vertrouwenscommissie, aangewezen door de fracties van Texels Belang, CDA en VVD, uitdrukkelijk uit dat zij verwachten dat de te benoemen bur gemeester bereid en in staat is om de doelstellingen van de raad inzake de landschapsproblematiek zoals deze verwoord is in de motie van de raad van 21 december 1982 te verdedigen en uit te dragen. Zaterdag zal in het kader van de Nationale herdenking de gebruike lijke kranslagging plaatsvinden op de Georgische begraafplaats en op de Algemene begraafplaats. De kranslegging op de Georgische begraafplaats zal om 16.30 uur plaatsvinden. Voorafgaand aan de stille tocht naar de algemene begraafplaats te Den Burg zal om 18.45 uur in de Nederlands Hervormde kerk te Den Burg een interkerkelijke herdenkingsdienst worden gehouden. Hier zullen spreken ds? J. ter Haar (namens het Texels Theologen Con vent) en burgemeester J. A. Engelvaart. Muzikale medewerking wordt verleend door Musica Texla en het Texels Chr. Mannenkoor. Hierna zal om 19.30 uur een stille tocht vanaf de Groeneplaats naar het oorlogskerkhof en de algemene begraafplaats plaatsvinden, be geleid door het Koninklijk Texels Fanfarekorps en de drumband Margaretha Sinclair. Om 20.00 uur vindt de gebruikelijke krans- en bloemlegging plaats, waarna de plechtigheid door het Koninklijk Texels Fanfarekorps wordt besloten. Op de Texelaars wordt als gebruikelijk het beroep gedaan vanaf 18.00 zonsondergang de vlag halfstok te hangen. Op de horeca- exploitanten is het beroep gedaan de exploitatie van 19.30-20.30 uur zodanig te doen geschieden dat hieraan elk vermakelijkheidsaspect ontbreekt en van 18.00-21.00 uur geen andere muziek ten gehore te brengen dan die van de officiële Nederlandse radioprogramma's, terwijl openbare vermakelijkheden die avond achterwege zullen blij ven. De klokken zullen als gebruikelijk van 19.45 tot 30 seconden voor 20.00 uur luiden. Een ieder wordt verzocht om 20.00 uur twee minuten volkomen stilte in acht te nemen. Op de burgerij wordt een beroep gedaan zich niet als kijker langs de route van de stille tocht op te stellen. De Lions-veiling afgelopen wee kend heeft zeker ƒ70.000,— opge bracht en dan moet de barop- brengst nog uitgerekend worden. Die zal flink zijn, volgens de orga nisatie, evenals de opbrengst van de brandkast. De brandkast was geleverd door Bob Bakker, die er naar later bleek een bedrag van 71100,— in had gelegd, ledereen mocht tegen betaling van een lut tel bedrag proberen de combinatie te raden. Wie het goed had won de kast met de onbekende in houd. Deze actie leverde driehon derd gulden op en later werd de kast (de combinatie was niet gera den) verkocht voor 71900,—. Dat was het sluitstuk van een drukke en langdurige veiling met twee honderd kavels meer dan vorig jaar. De organisatie schat dat 90 tot 95% van de aangeboden kavels is verkocht. Twintig procent van de opbrengst is voor de Lions, dat zal dus een bedrag tussen de twintig en vijfentwintigduizend gulden worden. Éénderde daarvan gaat naar het Tesselhuus, één derde gaat naar een nog nader vast te stellen doel in de derde wereld. Voor de rest is nog geen doel vastgesteld. Het groothandelscen trum bleek een zeer geschikte vei lingruimte te zijn. Vrijwel alles stond binnen uitgestald en gezien het winterse weer was dat geen overbodige luxe. Naar schatting 2000 mensen hebben de veiling bezocht. Op de foto de zeer volle veilinghal op zaterdagmiddag. Donderdagmorgen werd het toegangs hek van de RSG-dependance aan de Emmalaan stukgereden. De dader, een 19-jarige Texelaar meldde zich later die dag bij de politie. Hij heeft me.t zijn auto te hard gereden in de bocht. De schade zal worden vergoed. Lieve Huib, Je bent er niet meer, maar je blijft in ons voortbestaan. We missen je. Jeroen Imme Meert. 27 april 1985. Na een noodlottig ongeval is van ons heenge gaan onze werkgever en vriend Huib Dros. Medewerkers Dros Bakkerij Jan en Corrie Gep Kees Han en Helma Hans en Annelies Herman en Hiske Ro en Hannie Jack en Kasja Nini en Rob Deva Humanie Adje Rudolf ,,ln werk'lijkheid gaat immers niets ver/oren: de zuiv're vreugd, die eens je liefde ons gaf, zij wordt met ied're bloem opnieuw geboren." Frouwien. Op 27 april verongelukte onze lieve HUIB. Oudeschild: J. S. Dros A. Dros-Kuyper Hilversum: Imme Geelen-Dros Harrie Geelen. Pieter, Annetje en Michiel. Oudeschild: Anutoshen (Han Dros) Ratnam (Corrie Telman). Miranda, Jan Simon en Martijn. Oudeschild: Simon Dros Ilse Dros-Beers Victorien en Romein Purmerend: Doki van Gelder-Dros Pieter van Gelder Pieter en Jan Willem Den Burg Map Westerlaken-Dros Hans Westerlaken Suzan, Marike en Mark In afwachting van het vervoer van de overlede ne, volgt nader bericht over het tijdstip van de begrafenis. Geen bezoek aan huis. Oudeschild, 27 april 1985. De muziek die we samen maakten, smeedde een onderlinge band van vriendschap en respekt, die altijd centraal is blijven staan. Nu moeten we een onmisbare schakel missen. In Huib verliezen we veel meer dan een goede vriend. Wij wensen Meert, Imme en Jeroen en Huib's verdere familie de kracht toe dit onvoorstelbare verlies te dragen. The Typhoons Willem Bob Willem Wop Hallo Schipper, Reeds bespraken wij eerder en wisten wij al van de weg, die elk uiteindelijk moet gaan. Onvermijdelijk; Gisteren nog, had ik zeker niet verwacht, dat jij die weg al vandaag in moest slaan. Huib, Vaarwel. Frits Langeveld, Met verslagenheid nemen wij afscheid van onze vriend en regisseur Huib Dros. Rederijkerskamer U.D.I. Het leven onderbreekt de eeuwigheid; de dood neemt de draad weer op. Huib. Hans, Annelies en kinderen Wat zullen wij Huib ontzettend missen. Ank en Wop Karin en Wim Nini en Rob Huib, Klavertje Vier mist een blad. Ans, Ineke, Aris Onverwacht ging van ons heen onze buur en vriend Huib Dros. Wij wensen zijn familie veel sterkte. Buren en vrienden Den Hoorn we zullen je missen. Fam. W. P. van der Vis Fam. W. J. Welbie Fam. J. Sutherland Huib, we zullen je missen. Speciaal de plezierige wijze waarop we dooi jouw inzet en houding zaken hebben gedaan. Bedrijfsleider en medewerkeis Albert Heijn Door een noodlottig ongeval is onze voorzittei ontvallen Huib Dros. Carnavalsvereniging „De Stienepikkers" Ton, Willem, René, Piet, Willem, Bouk, Kees, Harm, Wil, Dirk, Peter, André, E Arie, Bert, Joop, Ben. Wij zullen zijn enthousiasme missen en hem niet vergeten. Veel te vroeg verloren wij onze vriend Huib Dros. De vereniging heeft in hem een gewaardeerdlio verloren. Hij blijft in onze herinnering. Bestuur en leden van de biljartclub" Den Hoorn Diep geschokt zijn wij door het plotseling vallen van onzë goede biljartvriend. „Nooit zien we je meer piqueren. We zullen je missen, Huub" Onze gedachten gaan vooral uit naar zijn farm lie. We wensen hen veel sterkte toe. (Collega) Biljartclul „Krijt op Tijd" Door een noodlottig ongeval is uit ons middei weggerukt ons oud-bestuurslid Zijn enthousiasme en inzet zullen ons altijc bijblijven. Ondernemersvereniging Den Hoori Zondag hoorden wij tot onze grote ontsteltenis dat ons oud-bestuurslid Huib Dros, bij een vliegtuigongeluk om het leven gekomei is. Buiten een inspirerende persoonlijkheid was h ook een vriend. Bestuur Texels Verbond van Ondernemers. Met verslagenheid namen wij kennis van het tra gisch ongeluk van onze vriend en medelid Zijn openhartigheid en belangstelling voor om aller wel en wee zullen we missen. Jonge Ondernemersorganisati; Texel Met "verslagenheid namen wij kennis van hel plotseling overlijden van ons gewaardeerde e enthousiaste bestuurslid Huib Dros. Stichting Dorpsherstel Texe Lieve Leen, De stiltezo abrupt voor jou en mij. Janny. Leen z'n crematie zal plaatsvinden in aanwezig' heid van naaste familie en vrienden. Tijdens zijn geliefde sport, is onze jongste zoon vader, man, broer, zwager en oom Leen Zwan een dag voor zijn verjaardag, tezamen met zijn vrienden om het leven gekomen. We wensen zijn levenspartner Janny, de kracht, en moed om alles te volbrengen wat ze mei Leen is begonnen. J. K. P. Zwan - Janny Speets De Koog: Aïda Joure: Ger en Mart Canada: Jan en George Amsterdam: Tine en Gaetano Warfhuizen: Riet en Jaap Oosterend: Piet en Miep Den Burg: Geri en Sjarrel en verdere familie Texel, 30 april 1985, Kogerweg 157. In afwachting van het transport van de overle denen volgt later de datum van de crematie.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2