xel deelt punten in iatste wedstrijd tót Gamma achterop in strijd om promotieplaatsen fscheid van Gert Pansier Oosterend werd periodekampioen ïecombineerde krant Turkenburg groentezaden, bloemenzaden en kruidenzaden. 'oetbaluitslagen CM\ BAKKER'S IJZERHANDEL Weinig geluk voor De Koog/Z CSV-De Koog 6-2 Veel spanning in laatste fase competitie Aanrijding DAG 7 MEI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 11 jtste competitiewedstrijd van Texel is zondag geëindigd in een 1—1 spel tegen VZV uit 't Veld. De groen-zwarten lieten een goede helft zien maar presenteerden een zeer zwakke tweede helft, n VZV naar hartelust kon stoken en aanvallen. De matige voetbals- ia de rust had mogelijk te maken met het verplaatsen van spelers jndere posities door trainer Post. Men voetbalde zonder discipline looie combinaties bleven praktisch uit. De match Texel-VZV stond het teken van het afscheid van outsider Gert Pansier, die sinds het eerste heeft gespeeld en zondag vlak voor het eindsignaal vervangen door Martin Koorn. Gert verliet onder luid applaus het nadat hij vlak voor de wedstrijd door Rein Stam, vice-voorzitter van in het zonnetje was gezet. r speelde zorydag ook zijn competitiewedstrijd en kondig- angs aan deze mijlpaal als defi- afsluiting van zijn amateurvoet- iere te willen zien. Pansier (te zijn entree in het eerste van el als voorhoedespeler en naarmate de veertien seizoenen dit team vorderden steeds meer 0,1 igar de verdediging. De laatste ja- naakte hij naam als stopper" en ,j (undig spelverdeler. iStam overhandigde voor de Istrijd een dinerbon aan Gert en zijn vrouw Anja waren er bloe- ei n. Tegelijkertijd werd ook afscheid nj omen van de Amsterdamse ■idsrechter Schaefers die te kennen gegeven zijn laatste wedstrijd op iel te willen fluiten. Stam noemde een-,,vriendelijk gebaar" en over- idigde bloemen en een klein aan- l0 iken aan de laatste match. Leiding haefer bleek over de nodige humor beschikken want na het affluiten wedstrijd gaf hij zijn fluit aan de-Amsterdammer Louis Uriot, met aibij de opmerking dat deze speler Is eleens aanmerkingen maakt op het |(i (gedrag van arbiters en nu met een ite scheidsrechtersfluit in staat is ts de leiding te nemen", eerste helft was Texel, zoals ge- gd, goed op dreef. Met goede com- iaties wist men regelmatig VZV on- rdruk te zetten. Nadrukkelijk bleek nu weer dat Texel op zijn sterkst wanneer de ploeg de bal snel Paniek Slechts eenmaal raakte de Texel verde diging in paniek toen Nicol Schermer op zijn eigen doellat kopte, maar Schermer herstelde dit door de op nieuw ingeschoten bal van de doellijn te halen. In de dertigste minuut mocht Texel een hoekschop nemen. Daaruit kopte Louis Uriot de bal naar Simon Brand die het leer in één keer op zijn slof nam en schitterend scoorde: 1—0. Even later scoorde Brand bijna weer toen hij uit een snelle counter van Texel de bal ontving van Uriot en val lend net naast kopte. Ook een schot van Henk Groen had In verband met het als werkdag uitvallen van donderdag 16 mei (hemelvaartsdag) worden de Texel- Couranten van 14 en 16 mei samengevoegd. Deze gecombineerde krant zal verschijnen op woensdag 15 Advertenties daarvoor kunnen tot uiterlijk maandag 13 mei 10.00 uur worden ingeleverd. Directie Texelse Courant. een beter lot verdiend, maar de bal verdween via de vingertoppen van de keeper naast het doel. De tweede helft was van een erbarmelijk slechte kwali teit. Combineerde Texel de eerste helft nog goed, nu hanteerde men teveel lange ballen waardoor het balverlies groot was. Klaas Dirk Koorn was vervangen door Rob van de Stap waardoor een viertal spelers op een andere plaats moest spelen. Dat kwam het spel van Texel niet ten goede. Ongevaarlijk VZV profiteerde daarvan in de zeven tigste minuut toen Arno Hertog een te zachte terugspeelbal van Simon Brand langs Charles lepenburg tikte: 1—1. Afgezien van een schot van Paul van Exel tegen de onderkant lat kon Texel nauwelijks meer gevaarlijk worden. Een kwartier voor tijd was het definitief voorbij voor Gert pansier, die onder applaus van het publiek gewisseld werd door de jeugdige Martin Koorn. Het resterende spel kon de toeschou wers nauwelijks boeien. V had het duidelijk moeilijke met dit el van Texel en kwam enkele malen led weg onder andere bij een aanval er rechts, die resulteerde in een hard hot van Gerrie Plaatsman ineens uit lucht, maar net naast het doel van iterdag 4 mei 1985: NVB, afd. Noordholland: SV-SVO/Z IC 2-SVO/Z 2 mdag 5 mei 1985: NVB vierde klasse: tel-VZV 1-1 NVB, afd. Noordhoalland: idesluis-ZDH 2—3 5V-De Koog 6 2 osterend-DWOW 3 2 ilken 2-Texel 2 4 1 ixel 4-Succes 5 2—1 lames: èevogels 3-Oosterend 0 4 TEXE Bloemen voor Gert Pansier voordat hij zijn 350ste competitiewedstrijd ging spelen. Pansier stopte zondag met voetballen. Telefoon 02220 2346 NWINKELVOLIDEEEN! In de laatste wedstrijd van De Koog/Z, thuis tegen het sterke Huiswaard, speelde de ploeg een van zijn betere wedstrijden. Toch slaagden de Kogers er niet in een punt te pakken. In de eerste tien minutenal kreeg een sterk starten de thuisclub twee royale kansen, maar faalde in de afwerking. De snelle Huiswaard-aanval daarente gen had aan één uitval genoeg om wel te scoren. Daarna hadden de Alkmaarders geruime tijd het beste van het spel, maar De Koog wist door hard werken het doel verder schoon te houden. Halverwege de eerste helft werd het weer gelijk toen Elis Polderman goed doorging en van dichtbij kon scoren. Had de na maanden afwezigheid nu weer opgestelde keeper Nico Stoop, uitlogend tot buiten het strafschopge bied de bal niet royaal gemist, dan was de rust ongetwijfeld met een gelij ke stand ingegaan. Nu had Huiswaard geen moeite om 2—1 te scoren. Na de thee weer een fel aandringend De Koog, maar het was Huiswaard dat scoorde doordat een van de midden velders een vrije trap ongehinderd kon inkoppen: 1—3. Verder kregen de gasten in die tweede helft eigenlik geen kansen meer. Ook De Koog kon aanvankelijk niet echt gevaarlijk wor den. Toen echter voorstopper Dick Panneman 2 3 aantekende, verander de dat drastisch. Aanval na aanval golfde op de Alkmaarders af die zich soms enigszins paniekerig en met en kele forse overtredingen trachtten staande te houden. Dat dit tenslotte lukte, lag aan de wat onfortuinlijke af werking van De Koog. Ettelijke kopbal len en schoten misten het doel rake lings of waren niet zuiver genoeg om de Huiswaardkeeper te verschalken. Bovendien spatte een kogel van Dick Barends via de lat weer i het veld terug. In de laatste wedstrijd heeft De Koog een6 2 nederlaag geleden na een 2 2 ruststand. In de eerste helft waren beide partijen goed aan elkaar gewaagd. Na 10 mi nuten kwam CSV op 1—0, hoewel een aanvaller zich op dat moment in dui delijke buitenspelpositie voor keeper Theo Bonne bevond. Scheidsrechter Blokker wenste echter niet in te gaan op het vlaggen van grensrechter A. Eelman. Na een wartier kwam De Koog alweer op gelijke hoogte door Cees Schoemaker, die nog geen mi nuut in het veld was. Met zijn snelheid verraste hij de CSV-defensie en scoor de beheerst 1—1. Na een half uur nam CSV weer de leiding via een afstands schot met veel effect dat keeper Bon ne verrste. De Koog maakte snel hier na weer gelijk door Cees van Beek, die enkele verdedigers omspeelde en hard inschoot: 2—2. Hierna kregen beide partijen nog enkele goede kan sen. Theo Bonne bracht redding toen de spits alleen op hem af kwam en voor De Koog waren de beste kansen voor Cees van Beek, die op de lat kopte en Cees Schoemaker die de bal voor de achterlijn wist te onderschep pen en zijn schot voor het verlaten doel langs zag huppelen. Omdat nie mand verwachtte dat hij de bal nog binnen zou houden, was er ook nie mand meegekomen om de bal in het verlaten doel te tikken. Na deze 2—2 ruststand moest De Koog in de tweede helft in CSV zijn meerdere erkennen. De eerste goede kans was wel voor Cees van Beek, die alleen op de keeper af kon gaan. Zijn schuiver ging echter langs de verkeer de kant van de paal. Hierna heeft De Koog niet veel kansen kunnen creëren en bleken CSV aanvallen erg gevaar lijk. Na een goede en snelle combina tie maakte CSV 3-2. Hierna begon De Koog slordiger te spelen en kwam met 6 2 nog niet eens slecht weg, hoewel ook het vijfde doelpunt duide- lijk in buitenspelpositie gescoord werd. Oosterend is via een 3 2 overwinning op DWOW periodekampioen ge worden. Een eenvoudige opgave is dat niet geweest want in de eerste helft liep het thuisspelende SVO een 2-0 achterstand op. Na rust slaag den de Oosterenders er echter in orde op zaken te stellen en via puur of fensief voetbal alsnog de overwinning naar zich toe te trekken. De bij vlagen vrij harde wedstrijd werd utstekend geleid door scheidsrechter R. Kootker. Meteen na aanvang van de wedstrijd werd duidelijk dat DWOW de Ooste renders de punten beslist niet cadeau zou doen. Hoewel er voor de onder aan de ranglijst staande bezoekers niets meer op het spel stond, gingen ze van start als was er een kampioen schap te behalen. Oosterend moest al le zeilen bijzetten om al niet gelijk een achterstand op te lopen. Dit lukte aan vankelijk met enorm veel moeite. De defensie van de thuisclub, die boven dien veel te weinig steun kreeg van het middenveld, stapelde fout op fout. Doelman Doede de Vries bleek echter ook nu weer een betrouwbare sluitpost door enkele keiharde schoten onscha delijk te maken. Halverwege de eerste helft nam DWOW toch een voorsprong. Oosterend verdediger Joost Brouwer beroerde in een reflex de bal met de hand binnen de beruchte lijnen en scheidsrechter Kootker kon niets an ders doen dan een strafschop geven. Dirk Zuidema passeerde vervolgens be heerst Doede de Vries. Oosterend pro beerde terug te vechten, maar kwam eigenlijk niet verder dan wat afstands schoten van Gerard Legierse. Het doek leek voor rust definitief te vallen toen DWOW opnieuw via een penalty een 2 0 voorsprong nam. Een DWOW aanvaller kwam tussen twee Oosterend verdegigers ten val en opnieuw besloot de scheidsrechter tot een penalty en weer was het Dirk Zuidema die be heerst scoorde. Na rust ontstond een totaal ander spelbeeld. Oosterend ging scherp aan vallend uit de startblokken. Er werd nu met drie in plaats van twee spitsen gespeeld, terwijl middenvelders zich ook geregeld in de punt van de aanval lieten zien. DWOW wist zich met deze veranderde situatie geen raad en de ploeg kon zich eigenlijk alleen tot ver dedigen beperken. Na ongeveer een kwartier spelen had SVO succes. Fred Legierse schoot een terugspringende bal via een DWOW verdediger langs de keeper. De Oosterenders roken hun kans en met enorme inzet werd ge vochten voor de gelijkmaker. Vooral op het middenveld verzette Willem van der Linden veel werk. Tcoh duurde het vrij lang voordat SVO op gelijke hoog te kwam. Jitze Beintema had inmid dels wel gescoord maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Ongeveer twintig minuten voor tijd was het echter toch raak. Bert Visser passeerde vanuit een moeilijke hoek de DWOW doelman via een fraaie om haal. Vanaf dat moment was sprake van een uitermate spannende wedstrijd. Oosterend nam alle risico's in de jacht op de overwinning en daar door kon DWOW af profiterend van de qeboden rumte bij vlagen behoorlijk gevaarlijk worden. De OOsterend verdedigers Jan de Vries, Joost Brouwer en Erwin Daalder speelden in deze fase echter bijzonder geconcentreerd en bleven ook in man tegen man situaties voortdurend de baas. Ongeveer tien minuten voor tijd kreeg Oosterend loon naar werken. Gerard Legierse brak door de DWOW defensie en alleen voor de doelman maakte Legierse geen fout en via een gewaagde maar zeer doeltreffende lob scoorde de Oosterend aanvaller. De periodetitel' leek binnen doch DWOW zorgde voor en nerveuse slotfase door toch nog fanatiek terug te vechten. De gelijkmaker zat er echter niet in en SVO mag via de nacompetitie alsnog proberen te promoveren. In de strijd om de promotieplaat sen in de regionale c.q. afdelings hoofdklasse zaalvoetbal was wei nig succes weggelegd voor de Texelse vertegenwoordigers. Gam ma 1 verloor van Plakom (West Friesland) met 6 1, terwijl Gamma 2 met 3—2 zijn meerdere moest er kennen in Rolff 2 (Alkmaar). De Texelse Boys dames verloren hun eerste thuiswedstrijd van het Wa- terlandse IFF Sport met 4—2 na een 2—2 wisselstand. Texelse Boys gaf in de eerste helft uit stekend partij en was zeker niet de mindere van de Waterlandse tegen stander. Na een 1—0 achterstand te kende Carolien Rey voor Texelse Boys de gelijkmaker aan. Texelse Boys kwam zelfs op voorsprong door Anita Witte. Vlak voor de wissel werd het echter toch weer 2—2. In de tweede helft was het IFF Sport dat al snel op een voorsprong kwam. Texelse Boys trachtte de bakens te verzetten en wisselde zelfs de keeper voor een veldspeler, hiervan maakte echter IFF Sport dankbaar gebruik en met een slimme uitval wist hun voor hoede de Texelse Boys dames naar een niet meer te overbruggen 4 2 tee spelen. Met nog enkele wedstrijden te spelen neemt de spanning in het Texelse zaal voetbal zienderogen toe. In de eerste klasse wist Casino 2 mede promotie kandidaat De Mok met 4-1 de baas te blijven, terwijl de concurrentie even eens de punten liet liggen. Gamma 3 heeft het altijd moeilijk tegen Ooster end 3 en moest ook nu weer zijn meerdere in Oosterend erkennen. Ci- troën zag zijn kansen op het kampi oenschap de mist in gaan door een 6—1 nederlaag door o.m. drie doel punten van D. Vonk tegen ZDH 2 dat nu op kop gaat in de strijd om de der de periode in de eerste klasse. De stand aan kop is: 1. Casino 2 24 36; 2. Gamma 3 23 31; 3. De Mok 24-29; 4. Citroën 23-28. Stand derde periode: 1, ZDH 2 7—12; 2. De Mok 6—7; 3. Gamma 3 5 5. In de tweede klasse verloor koploper PH van Texelse Boys 2 terwijl Ooster end 4 een punt aan het Pakhuus moest laten. Lachende derde was A+O 2000 2 dat met 5-0 de baas bleef over Oosterend 5. Alkema tenslotte won met 4 1 van Zegel Mo des en is de top nu op één punt gena derd. De stand: 1. PH 24 34; 2. A O 2000 2 24-34; 3. Oosterend 4 24-33; 4. Alkema 23-31. Stand derde periode: 1. A O 2000 2 6 11; 2. Tex.Boys 2 6 9; 3. PH 6 8. In de derde klasse gaat de strijd tus sen Ver.Schilders en Jelleboog 2. Vere nigde Schilders verspeelde een punt tegen Nissan 4 terwijl Jelleboog de winst moest laten aan de Muy. Gempo heeft zich inmiddels aan de kop ge vestigd in de derde periode door met 3—1 te winnen van Gamma 5. De stand: 1. Ver.Schilders 24 36; 2. Jel leboog 23 34. Stand derde periode: 1. Gempo 6 9; 2. De Muy 6 7; 3. Tex.Boys 3 5 6; 4. Jelleboog 5 6. In de vierde klasse kwamen zowel nummer één als nummer twee niet tot winst. Topido 2 speelde gelijk tegen Ver.Schilders 3 terwijl ZDH 3 tegen Oosterend 7 op 4 4 bleef steken. Ko mende woensdag kan worden beslist wie zich kampioen mag noemen van de vierde klasse als ZDH 3 en Topido 2 tegen elkaar uitkomen. Stand: 1. To pido 2 24-37; 2. ZDH 3 24-33; 3. Tex.Boys 4 24 30. Stand derde perio de: 1. ZDH 3 6-8; 2. Ver.Schilders 2 5—7; 3. Texel 2 6 6. In de hoogste juniorenafdeling ver speelde Cafeetje verrassend een punt tegen Texelse Boys, terwijl Nissan met 2—1 de baas bleef over Gamma 1. De stand: 1. Nissan 21—35; 2. Vissers Bouwbedrijf 21—34; 3. Cafeetje 23-33. In de tweede klasse bij de junioren moest Graaf Spuiterij het kampioens feest nog een weekje uitstellen, daar met 2—0 werd verloren van mede- kampioenskandidaat Ratronics. Het be tekende de eerste nederlaag in deze competitie voor Graaf Spuiterij. De strijd om de derde periodetitel is in de ze klasse nog in volle gang. Alle drie kandidaten wonnen. SOS versloeg met grote cijfers Tex.Boys 5, terwijl Kikkert Supermarkt met 7—1 de baas bleek over Texel 1. Zeeaas Veldman tenslotte wist zich in de race te houden door een nipte zege op Texelse Boys 2. De stand: 1. Graaf Spuiterij 18 32; 2. Ra tronics 19-30. Stand derde periode: 1. ZA Veldman 6—10; 2. Kikkert S. 6-9; 3. SOS 6-8. In de derde juniorenklasse tenslotte gaat de strijd om het kampioenschap tussen Texel 2 en ZDH 1. Texel 2 kwam alleen in actie en won moei zaam van Texelse Boys 4. De stand: 1. Texel 2 19-31; 2. ZDH 1 17-25; 3. Gamma 3 18 24; 4 Paracentrum 18 24. Stand derde periode: 1. Para centrum 5—8; 2. ZDH 1 4—7. Uitslagen: Vierde klasse: Topido 2-Ver.Schilders ZDH 3-Oosterend 7 Junioren: Gamma 2-Ver.Schilders Cafeetje-Tex.Boys Gamma 1-Nissan SOS-Tex.Boys 5 Kikkert S-Texel 1 Ratronics-Graaf Spuiterij Zeven ProvrTex.Boys 3 Tex.Boys 2-ZA Veldman Texel 2-Tex.Boys 4 1-1 4-4 7-3 2-2 1-2 12-2 7-1 2-0 0-1 0-1 2-1 Promotiewedstrijden: Tex.Boys-IFF Sport 2—4 Rolff 2-Gamma 2 3 2 Plakom-gamma 1 6—1 Eerste klasse: De Mok-Casino 2 1—4 Texel-Rab 0—4, Citroën-ZDH 2 1 —6 Gamma 3-Oosterend 3 0 1 Nissan 3-gamma 4 2—7 Tweede klasse: Zegel Modes-Alkema 1—4 A O 2000 2-Oosterend 5 5 0 Oosterend 4-Pakhuus 1 1 Zegel Modes-Oosterend 5 0 3 Mantje 2-Topido 3—2 PH Hotel-Tex.Boys 2 1—3 Derde klasse: Ver.Schilders-Nissan 4 2—2 De Muy-Jelleboog 3 1 Tex.Boys 3-Nioz 2—1 Casino 3-Oosterend 6 2—2 Gempo-Gamma 5 3—1 Programma: Woensdag 8 mei: 17.15 u. Tex.Boys (m)-Tex.Boys 3 17.45 u. Kikkert s.m.-Graaf sp. 18.15 u. Zeven provrRatronics 18.45 u. selectie B junioren 19.25 u. Gamma 1-Van Geelen 20.15 u. Topido 2-ZDH 3 20.55 u. Gamma 4-De Mok 21.35 u. Casino 3-Gempo 22.15 u. Gamma 5-Tex.Boys 3 Zaaldienst: Ver.Schilders Donderdag 9 mei: 17.15 u. Tex.Boys 5-Tex.Boys 3 17.45 u. Tex.Boys 2-Texel 1 18.15 u. Mantje 2-Zegel Modes 18.55 u. Oosterend 7-Rab 2 19.35 u. Oosterend 6-Jelleboog 2 20.15 u. Zaanderwijk-Ver.Schilders 3 20.55 u. Nissan 4-De Muy 21.35 u. Nioz-Ver. Schilders 22.14 u. Casino 2-Texel Zaaldienst: gamma Vrijdag 10 mei: 17.00 u. Tex.Boys 4-Oosterend 17.30 u. ZDH 1-Paracentrum 18.00 u. Nissan-Cafeetje 18.30 u. Vissers BouwrVer.schilders 19.00 u. Texel 2-Tex.Boys 4 19.35 u. Mantje 2-Topido 20.30 u. Veeschilders 2-Nioz 2 21.10 u. Ran-Citroën 21.50 u. ZDH 2-Gamma 3 22.30 u. Oosterend 3-Nissan 3 Zaaldienst: Gempo Het laatste programma met o.a. de be kerfinales is verschoven van vrijdag 7 juni naar dinsdag 4 juni. Voor nieuwe ledenlijsten voor het komend seizoen kan men contact opnemen met het se cretariaat. Deze lijsten moeten voor 1 juli worden ingeleverd. Donderdag rond het middaguur deed zich op de Nikadel in De Koog een aanrijding voor, waarbij aanzienlijke materiële schade aan twee auto's ont stond. Een 37-jarige inwoner van De Koog, komende uit de richtin Badweg, nam de bocht te ruim. Hierdoor kwam bij in bot§ing met een tegenligger, een automobilist uit Hillegom. Laatstge noemde kwam als gevolg van de aan rijding tegen de betonnen paaltjes van hotel Dijkstra terecht.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 11