a* Zaalvoetbalcompetitie in eindfase I ndré en Piet namen fscheid van zichzelf Dauwzwemmen tijdens luilaknacht a 10 jaar eilandcompetitie atste promotiestrijd or Gamma osterend/Z 2 mpioen Tevoko Kees Dros wint eerste Noordzeecup Schaaktoernooi voor voor de jeugd Franchimon wint in Koedijk Werkgroep dialect Opnieuw verlies voor Texla Geslaagd Haarlem winnaar van toernooiselecties MEI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 13 idré (links) en Piet tijdens hun afscheidsshow. eigen stijl namen Piet Keijzer en André van der Vliet, beheerders en estelijke vaders van de recreatieve eilandcompetitie volleybal, donder- gavond na tien jaar afscheid van deze competitie. Dat gebeurde in orthal Ons Genoegen aan het einde van het traditionele afvaltoernooi. dré en Piet maakten van hun eigen opstappen een kleine happening arbij ze de touwtjes strak in handen hielden. ndré en Piet", zoals dit in gedrag k tegengestelde maar al jarenlange ndenduo in en rond de Texelse col- lalvelden wordt genoemd, hadden officiële plechtigheid zo opgezet ze in feite afscheid namen van izelf, waarbij de draak werd gesto- met de clichématige aanpak die afscheids- of jubileumfeesten merken. cieel is de eilandcompetitie volley een activiteit van volleybalveren- g Tevoko die de praktische uitvoe- alvoetbalvereniging Gamma eelt woensdagavond om 19.25 de laatste promotiewedstrijd in arthal Ons Genoegen. Texelse team is uitgeschakeld voor promotieplaatsen maar heeft nog kans op de derde plaats. Dat lukt er als men woensdag wint van arta '67, kampioen van rayon Den der. De vorige twee promotie- dstrijden tegen Marmag 2 en FC de werden met respectievelijk 9—2 (1-5 verloren. Publiek is van harte <om bij de strijd om de derde ten beslissingswedstrijd op het iin van Zeemacht in Den Hei- tegen AFC '34 heeft het twee- zaterdagteam van Oosterend [kampioenschap van de reserve klasse afdeling Noordholland haald. kampioenschap betekent dat het •elftal volgend seizoen in de res. ilasse uitkomt. Het kampioenschap |t nog meer glans nu het gebeurt iet jaar dat Oosterend 50 jaar laat en als enig seniorenteam kam- >n wordt op Texel. Door deze pro- ie wordt ook de aansluiting met eerste team beter. Deze ploeg 2lt in de eerste klasse. In een span- d duel wist Louis van der Vis in de i minuut van de eerste helft stand op 1—0 te brengen wat te- de eindstand was. De hele eerste bleef Oosterend het initiatief hou set kansen om de voorsprong te Koten Druk ring echter heeft overgelaten aan Keij zer en Van der Vliet. Onder hun lei ding is deze competitie uitgegroeid tot een wekelijkse wedstrijden reeks waarin honderden Texelaars kennis hebben gemaakt met de volleybalsport. Drie jaar geleden kondigden André en Piet in een interview in deze krant al aan dat ze na tien jaar een punt achter het organiseren en begeleiden van de competitie zouden zetten en donderda gavond was het dan zover waarbij me teen duidelijk werd dat beiden zich niet helemaal terugtrekken, De administratieve rompslomp zoals het maken van een wedstrijd program ma blijft in handen van André en Piet, maar het wekelijks begeleiden van de competitie op dinsdagavond behoort tot het verleden. In de afgelopen jaren werden de prijzen van de competitie en het afvaltoernooi altijd uitgereikt door bekende Texelaars, doorgaans uit de politiek. Notabelen Dit jaar deden André en Piet dat in net pak gestoken voor het eerst zelf. André maakte daarbij de opmerking dat hij zichzelf nu notabel mocht noe men. ,,Na die tien jaar weet ik hoe het werkt. Je trekt een driedelig kostuum aan en je trekt een ernstig gezicht. Dan ben je notabel." Voordat het duo in de sporthal verscheen werd de plechtigheid ingeluid met doedel- zakmuziek van Swier Oosterhuis en ook werden de praktische helpers, de tellers Harry Hartog en Jan Schaart, gehuldigd. Jan kreeg een bos bloemen en voor Harry was er ook een toepas selijk cadeau: een foto van de leden van de eilandcompetitie en een forse pint bier. Dat gerstenat werd gebracht door Willem Kalk die van de gelegen heid gebruik maakte om André en Piet voor de goede samenwerking te be danken. Hij bood hen een vulpen met inscriptie aan en Kalk kreeg zelf bloe men voor de goede catering. Pantoffels Het uitreiken van de bekers deden An dré en Piet zeer relaxt, zich daarbij ex pres vergissend maar dit onderdeel kreeg voor henzelf toch een onver wachte wending toen volleybalteam De Lindeboom beiden een pakket overhandigde met daarin onder meer pantoffels, puzzelboekjes, wokkels e.d. Bedoeld voor de komende rustige dinsdagavonden. De door Co Koomen uit hout gedraaide bekers werden ook met de nodige cliché-uitdrukkingen aan de winnende teams overhandigd. Uitdrukkingen die er in sneltreinvaart achter elkaar uitkwamen: „Gefelici teerd met dit geweldige resultaat. Jul lie hebben er hard voor gewerkt. Het is zeer knap. Formidabel. Succes." Al even clichématig maar ook met hu mor doorspekt was de geluidsband die het publiek te horen kreeg waarop An dré en Piet elkaar interviewden en toespraken. Samen was uitgerekend dat men in die tien jaar 6400 koppen koffie had gedronken, 12 kilometer vol leybalnet had gespannen („het klinkt ongelooflijk beste mensen, maar dat is van Den Burg naar De Cocksdorp"), dat ieder 400 dinsdagavonden in de sporthal had gebivakkeerd en dat ieder 8400 wedstrijden had gestart en gezien waarop Piet Keijzer zei: „Ik geloof niet dat ik er eentje écht gezien heb". In de toespraken werd ook gememo reerd dat Piet Keijzer negen jaar lang een platenbon had gekregen van Tevo ko terwijl hij geen pick-up bezit. An dré: „Nou Piet, misschien krijg je dit jaar dan eindelijk een platenspeler." Leuk Dat laatste bleek niet te kloppen want Jannie Koning-Kisteman, voorzitster van Tevoko overhandigde een VVV ge schenkbon aan de opstapper en de vrouw van André: Hetty Westerink. Met enige overdrijving concludeerden beiden dat de tien jaar eilandcompeti tie „vreselijk leuk, te gek" was maar zoals in alles „was er een tijd van ko men en gaan", waarna Glenn Millers „In the mood" door de sporthal schal de. André en Piet luisterden in een zonnestoe! gezeten naar de eigen toespraak en besloten de voorstelling met het voorstellen van 12 nieuwe me dewerkers die in vier ploegen de prak tische uitvoering van de competitie voor hun rekening gaan nemen. Deze nieuwe fakkeldragers gaven de schei dende „directeuren" boekenbonnen. Het afvaltoernooi werd gewonnen door Taveerne en de ploeg Noord-west. Tevoko speelt woensdag om 18.30 uur de beslissingswedsrijd (dames IV), daarna training dames I, II en III en om 21.00-22.30 uur training heren II en III. Zondagmiddag werd er op het strand bij Paal 17 gestreden voor de eerste Noordzeecupwedstrijd. De wind was zeer gunstig en daardoor kon de baan met een hoog aan de winds rak naar de boei op de zee en de gijpboei bij het strand uitgelegd worden. Dit lever de voor het publiek een zeer fraai schouwspel op. Het aantal deelnemers was deze keer niet zo groot wat ver band hield het het Texelteam dat deel nam aan een B-klasse surfwedstrijd in de Holland Surfpool te Bergen. Kees Dros nam vrijwel direct de kop positie in en wist ook snel de gijpboei te ronden waardoor de afstand op de nummer twee, Peter Jan Kuip, groter werd. Margo Noom rondde de gijpboei als derde wat toch een opmerkelijke prestatie is, maar moest op het aan de windse rak Carlos Zeijlstra en Rob de Vos voor laten gaan. Uitslagen na drie manches: 1. Kees Dros, 2. Peter Jan Kuip, 3. Carlos Zeijlstra, 4. Ron de Vos, 5. Margo Noom. Schaakclub En Passant houdt dins dag 28 mei een pinkstervakantie- schaaktoernooi voor de jeugd tot ongeveer 14 jaar. Dit toernooi is te vens de afsluiting van het schaak seizoen voor de jeugdleden van En Passant. Zij kunnen laten zien hoe veel ze in de afgelopen weken heb ben geleerd. Het toernooi wordt gehouden in hotel De Lindeboom van 14.00 tot 17.00 uur. De deelnemers worden zoveel mogelijk ingedeeld naar speelsterkte in groepjes van 4 of 6, die per groepje een onder linge competitie spelen. Er zijn een aantal toepasselijke prijzen te winnen. Inschrijving voor het toernooi in hotel De Lindeboom vanaf 13.45 uur. De in schrijfkosten bedragen ƒ2,50. De win naar (of winnares) van de sterkste groep mag zich (informeel) jeugdkam pioen van Texel noemen. In de Luilaknacht is zwembad Molenkoog zaterdagmorgen geopend van 05.00 tot 07.00 uur. Er is dan gelegenheid tot vrij zwemmen en men kan deelnemen aan het traditionele dauwzwemmen. Vorig jaar waren er 100 deelnemers. De deelnemers moeten minimaal 250 meter zwemmen. Na afloop ontvangt elke deelnemer een herinnering in de vorm van een balpen met inscriptie. Tevens heeft elke deelnemer recht op een ontbijt bestaande uit 1 luilakbol, 1 krentebol en een kop warme chocola de of thee. De kosten bedragen ƒ2,50 en men kan zich opgeven aan de kas sa van het zwembad. Deze gezellige activiteit wordt voor de derde maal georganiseerd door zwem bad Molenkoog in samenwerking met de zwemvereniging TX '71. De Meerloop in Koedijk trok zo'n klei ne 300 deelnemers. Ideale omstandig heden en een mooie route rond een meer droegen daaraan bij. De afstan den waren 3, 6 en 12 km. In verband met zijn verkoudheid deed Theo Fran chimon aan de 6 km. Hij werd royaal winaar in de scherpe tijd van 17.12 mi nuten. Eduard Dijker werd zevende in 21.23 min., terwijl Maarten Dijker door zijn trainingen bij Hollandia steeds be ter voor de dag komt. Nu finishte hij als negende, slechts tien seconden na Eduard. De werkgroep dialect van de Histori sche Vereniging Texel heeft weer een bijeenkomst op donderdag 23 mei om 20.00 uur in de Thijsseschool. Ook be langstellenden zijn hartelijk welkom. Het honkbalteam van Texla leed opnieuw verlies. Op hemelvaarts dag werd geflatteerd met 6—16 verloren van Flying Petrels. Zondag werd met acceptabel spel met 13—8 verloren van Rangers in Schagen. Onder ideale omstandigheden werd de wedstrijd tegen Petrels afgewerkt. Het werd een wedstrijd waarin Texla het geluk niet op de hand had. Vooral het uitmaken van de slagman-honkloper mislukte vaak op een halve meter na. Omgekeerd lukte alles bij de tegen stander. Tot en met de vierde inning wist Texla bij te blijven: 3—6. Uitein delijk deden te veel veldfouten en te veel wijd gooien van de werpers Texla de das om. In de laatste twee innings wisten de Petrels weg te lopen tot een 6—16 eindstand. In deze vlakke wedstrijd wist alleen Pepijn Wittop Ko ning de aandachtop zich te vestigen. Met drie honkslagen uit drie slagbeur ten bewees hij zijn team en zichzelf een grote dienst. Texla gebruikte twee werpers om tot de volgende cijfers te komen: 8 keer 3-slag; 16 keer 4-wijd, 10 honkslagen tegen en 7 veldfouten. Flying Petrels: 8 keer 3-slag, 3 keer 4-wijd, 8 honkslagen tegen en 3 veldfouten. Dreiging Tegen Rangers kwam Texla zondag be ter uit de verg. In een leuke en gelijk opgaande strijd liet het Texla-team re gelmatig goede acties zien. Vooral door sterk aangooien naar de honken ging er dreiging van het team uit. Ook het honklopen gebeurde snel en ver standig. In een vlotte wedstrijd wist Texla in de tweede inning een minima le voorspring te nemen. Het veldspel van de Rangers was echter beter ver zorgd waardoor zij stapje voor stapje van Texls wisten weg te lopen. Tus senstanden: 3—4, 5—4, 7—4, 10—7 en 13—8. De cijfers van deze wedstrijd waren: Rangers (twee werpers): 7 keer 3-slag, 5 keer 4-wijd, 6 honkslagen tegen en 2 veldfouten. Texla: 8 keer 3-slag, 9 keer 4-wijd, 4 honkslagen tegen en 8 veldfouten. De volgende tegenstander is Alcmaria Victrix. Opnieuw een zware tegenstan der. Toch moet de opgaande lijn vast gehouden kunnen worden, zodat een boeiende wedstrijd mogelijk moet zijn. Aan de Culinaire Vakschool te Gronin gen slaagde voor het examen dieet- kokscursus mevrouw P.A.M. Eelman uit De Koog. In de komende twee weken zullen in de diverse klassen alle beslissin gen van de zaalvoetbalcompetitie vallen. De hoofdklasse is al uit gespeeld en in de derde klasse is Topido kampioen geworden. In de andere klassen is de strijd nog spannend. In de eerste klasse won Gamma 3 van Rab, maar speelde Casino 2 onver wacht gelijk tegen Citroën. Citroën was weer eens ouderwets bezig met agressief spel waar een vermoeid Casi no weinig tegenin kon brengen. Ci troën kwam dan ook verdiend op voor sprong en leek te gaan winnen, mede doordat Casino de laatste twee minu ten met een man minder moest spe len. Citroën lette echter niet goed op bij een vrije trap van Casino in de laatste minuut en daardoor kon Casino alsnog gelijk komen. Komende vrijdag de topper tussen Casino 2 en Gamma 3. Bij winst van Casino is deze ploeg kampioen anders is Gamma de groot ste kanshebber. Feest In de tweede klasse wonnen zowel PH Hotel van Topido als Oosterend 4 van een in feeststemming verkerend Mant- je. Beide teams gaan samen met A O 2000 en Alkema uitmaken wie er kam pioen gaat worden. De wedstrijden tussen Alkema en A+O 2000 2 en tus sen PH Hotel en Oosterend 4 zullen dan ook belangrijk worden. Alkema gaat zeker een vol programma tege moet want het team speelt komende week tweemaal en volgende week ook tweemaal op dezelfde avond. Het reeds gedegradeerde Pakhuus verbaast vriend en vijand doordat men de laatste wedstrijden veel punten pakt. De oorzaak lijkt te liggen in de pas aangestelde coach waarvoor de spelers een stapje harder lopen. Topido In de derde klasse gaan Verenigde Schilders en Jelleboog 2 uitmaken wie kampioen wordt. Verenigde Schilders verspeelde een punt aan Gamma 5, maar Jelleboog won met ruim verschil van Nissan 4. Als beide teams hun laatste wedstrijden winnend afsluiten zal het doelsaldo beslissen en dat is momenteel van Ver.Schilders veel be ter. De kampioen van de vierde klasse is dus Topido. In de strijd om de perio dekampioen staat Ver. Schilders 2 er het beste voor. In deze klasse boekte Oosterend 7 een ruime overwinning op Nioz 2 en won Texel 2 heel knap van Ver.Schilders 3. In de eerste klasse van de junioren is Cafeetje uitgespeeld en kansloos ge worden voor het kampioenschap. Vis sers Bouwbedrijf is alleen gebaat bij een overwinning omdat bij een pun- tendeling Nissan alsnog kampioen kan worden als ze winnen van Ver.Schid- lers. In de tweede klasse kan Graaf Spuiterij niet donderdag kampioen worden omdat de wedstrijd tegen Texelse Boys 5 niet meetelt. De beslis sing in deze klasse valt pas op donder dag 30 mei als graaf Spuiterij speelt tegen Zeven Provinciën en Ratronics tegen ZA Veldman. In de derde klasse zal Texel kampioen kunnen worden in de wedstrijd tegen NMS op vrijdag 31 mei. Texel speelde afgelopen week de topper tegen Gam ma 3 en won verdiend. Gamma speelt woensdag zijn laatste promotiewedstrijd tegen de Helderse kampioen. Gamma moet in staat zijn om deze laatste wedstrijd winnend af te sluiten. De dames van Texelse Boys ontvangen vrijdag de kampioen van Zaanstreek. Uitslagen: Eerste klasse: Texel-Gamma 4 2—1 Citroën-Casino 2 1—1 Gamma 3-Rab 2—0 Tweede klasse: Oosterend 4-Mantje 2 8—0 Topido-PH Hotel 0—8 Pakhuus-Oosterend 5 1—0 Derde klasse: Ver.Schilders-Gamma 5 2—2 Casino 3-Tex. Boys 3 1 1 Oosterend 6-Gempo 1 —2 Nissan 4-Jelleboog 2 2—5 Vierde klasse: Nioz 2-Oosterend 7 0—7 Ver.Schilders 3-Texel 2 0—4 ZDH 3-Rab 2 3-1 Junioren: Vissers bouwbedrrGamma 2 5—2 Texel 2-Gamma 3 2—1 ZDH-NMS 8-3 Gamma 4-Paracentrum 1 —4 ZDH 2-Tex.Boys 4 2-1 Programma: Dinsdag 21 mei 17.15 u. Nissan-Ver.Schilders 17.45 u. Tex. Boys-Gamma 18.15 u. Alkema-A O 2000 2 18.55 u. Tex.Boys 2-Zegel Modes 19.35 u. Tex.Boys 4-Ver.Schilders 20.15 u. Topido 2-Zaanderwijk 20.55 u. Oosterend 3-ZDH 2 21.35 u. De Muy-Nioz 22.15 u. Nissan 3-De Mok Zaaldienst: Texel Woensdag 22 mei 17.15 u. Tex.Boys 2-Zeven Prov. 17.45 u. ZDH 2-Oosterend (m) 18.15 u. Oosterend 5-Alkema 18.55 u. Rab 2-Nioz 2 19.35 u. Gamma-Sparta '67 20.25 u. Texel 2-Topido 2 21.05 u. A O 2000 2-Tex.Boys 2 21.45 u. Oosterend 7-Tex.Boys 4 22.25 u. De Mok-Texel Zaaldienst: A O 2000 Donderdag 23 mei 17.15 u. Texel-Ratronics 17.45 u. Tex.Boys 5-Graaf sp. 18.15 u. Oosterend 6-Nissan 4 18.55 u. Rab-Oosterend 3 19.35 u. Gempo-Tex.Boys 3 20.15 u. Casino 3-Ver.Schilders 20.55 u. Gamma 5-De Muy 21.35 u. Zaanderwijk-ZDH 3 22.15 u. Nioz-Jelleboog 2 Zaaldienst: De Mok Vrijdag 24 mei 17.00 u. Tex.Boys 3-SOS 17.30 u. ZA Veldman-KSMT 18.00 u. Gamma-Ver.Schilders 18.30 u. Vissers BouwbedrrNissan 19.00 u. Ver.Schilders 2-Ver.Schilders 3 19.40 u. Tex.Boys-Saendijk (d) 20.20 u. Topido-Zegel Modes 21.00 u. PH hotel-Oosterend 4 21.40 u. Casino 2-Gamma 3 22.25 u. Gamma 4-Citroën Zaaldienst: Zaanderwijk Woensdag 29 mei 17.15 u. SOS-Tex.Boys 2 17.45 u. KSMT-Tex.Boys 3 18.15 u. Pakhuus-Alkema 18.55 u. Tex.Boys 3-Oosterend 6 19.35 u. Jelleboog 2-Gamma 5 20.15 u. Topido-A O 2000 2 20.55 u. Nissan 4-Nioz 21.35 u. Alkema-Mantje 2 22.15 u. Citroën-Gamma 3 Zaaldienst: Rab Voor de tweede maal hield de ray oncommissie Texel donderdag het toernooi voor junioren B-selecties. Het selectieteam van haarlem werd net als vorig jaar terecht winnaar. Het team speelde zeer goed voetbal en had dankzij een voortreffelijke keeper een gesloten verdediging. Ondanks de winst van Haarlem was Alkmaar toch het meest gelukkig omdat de Alkmaar- sers eindigden als het hoogste Noord hollandse team, een plaats die recht geeft om als vertegenwoordiger van Noordholland deel te nemen aan het toernooi in Amsterdam om het Neder lands kampioenschap. Haarlem en het eveneens deelnemende Amsterdam waren al gerechtigd om hier aan deel te nemen. Van de overige deelnemers vielen Den Helder en vooral West-Friesland wat tegen, terwijl Texel en Schagen onder aan eindigden. Het mooiste spel kwam uit Amsterdam. De Amsterdammers lieten vele technische hoogstandjes zien maar verzuimden af en toe de verdediging te organiseren. De Texelse selectie was tegen Haarlem, West- Friesland en Amsterdam kansloos, maar kan zich nu toch gaan meten met rayons als Alkmaar (1—0 verlies), Schagen (1—1) en Den Helder (2—0 verlies). De coach is derhalve tevreden en de rayoncommissie kan terugzien op een goed georganiseerd toernooi.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 13