Programma is rond Realistische oefening!] op Dourleinkazerne ri Texla verslaat Her Restaurant ,,Het Vierspan" GLASBAK VERVOLG VAN PAG. 1 VVV-service Catharina Zegeren derde op wereldkampioenschappen Tuigpaarden onder het zadel Hollands Glorie trok veel publiek Eierland 150 jaar Kort Joyriden PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 4 JUNI ty oorden gedraj het geroutineerde 31-7. De tweede jj HODÏK scheid gemaakt tussen wervende en dienstverlenende personeelsleden, waaruit de regeling voortkwam om een bepaald deel van de personeelskosten met subsidie te vergoeden. Volgens di recteur Dekker is het hoog tijd dat dit onderscheid komt te vervallen. Naast de serviceverlening wordt de promo tie/werving een steeds belangrijker on derdeel van het VVV takenpakket. Er is onlangs zelfs een speciale vaste kracht voor aangetrokken. Ook voor die promotie, gericht om bevordering en instandhouding van een van de be langrijkste werkgelegenheidbronnen op Texel, zou de plaatselijke overheid ver antwoordelijkheid moeten dragen. In de nu bij de gemeente in studie zijnde regeling is met een en ander rekening gehouden en dat moet uiteraard meer geld opleveren. Hoeveel wil directeur Dekker niet zeggen, omdat de voor stellen nog vetrouwelijk zijn maar de konklusie is te trekken dat het om et telijke tienduizenden guldens per jaar extra gaat, zodat de gemeenteraad al vast kan nadenken over de manier waarop deze uitgave kan worden gedekt. Strijd om de toerist Op langere termijn staat de positie van de WV ook in andere opzichten ter discussie. De ideeën inzake de struk- tuurverandering die deze organisatie zou moeten ondergaan, zoals onlangs voorgesteld door Teso-directeur Hoo- gerheide hebben bij de VVV directie overwegend instemming ontmoet. Vooral de strijd om de toerist buiten het hoogseizoen zal in de naaste toe komst bijzonder fel worden, waarbij het nodig is over een zeer alert reage rend promotieapparaat te beschikken met een behoorlijk budget. Dekker: Anders missen we de boot. We moe ten het uiterste uit de promotie halen, waarbij we moeten bedenken dat de gemiddelde verblijfsduur van de toerist afneemt en dat je alleen daarom al méér moet werven om dezelfde bezet tingsgraad te behalen". Het profijtbe ginsel zal bij werving en boeking steeds meer opgeld moeten doen. Het toeristische publiek is er onderhand niet meer in deze tijd. Het jaarverslag van de VVV over 1984 maakt verder melding van de ledenwerfactie die werd ingeluid met een huis aan huis bezorgde folder. Die folder leverde wei nig reaktie op, waarop werd besloten André van der Vliet als tijdelijk mede werker aan te trekken en deze langs de deuren te sturen. Het resultaat was dat meer dan honderd nieuwe bedrij ven als lid konden worden ingeschre ven. Een aantal bedrijven moet nog worden bezocht zodat een nog grotere stijging van het ledental is te verwach ten. De actie wordt dan ook als geslaagd beschouwd. De VVV staat van harte achter het streven van onder meer VNO en vak bonden naar koopkrachtverbetering ter stimulering van particuliere bestedin gen. Want dat het toerisme in een malaisesituatie verkeert, is in de eerste plaats het gevolg van de geslonken gezinsbudgetten waardoor men minder lang op vakantie gaat en per dag min der uitgeeft. Toen deze ontwikkeling enkele jaren geleden begon door te zetten, kwam directeur Dekker met voorstellen om de bezettingsgraad in voor- en naseizoen te verbeteren door aanzienlijk grotere kortingen te geven dan tot dusver gebruikelijk was. Er stak een storm van protest op, maar degenen die de kortingen inder daad toepasten kwamen wel tot een aanzienlijke betere bezettingsgraad. Texels krachtfenomeen Catharina Zegeren is op de wereldkampioen schappen in Wenen derde gewor den. Met een bronzen medaille, di verse certificaten en een uitnodi ging voor een gastwedstrijd in Amerika keert zij vandaag terug op Texel. Catharina had veel sterke concurrentie, maar had het geluk dat een paar meis jes zich vergaloppeerden. Catharina brak het Nederlands totaalrecord door dit op 440 kg te brengen. (Bij het kniebuigen liet ze 17214 kg registreren, bij het bankdrukken 8214 kg en bij het deadliften 185 kg). Aan de kampioenschappen werd door kandidaten uit 14 landen deelgeno men. Nederland werd tweede in de landenteams. De Vrienden van het Paard organiseren bij voldoende deelname een rit op Zondag 9 juni. Het is hierbij de bedoe ling dat de tuigpaarden die anders aangespannen rijden, ditmaal meegaan gereden onder het zadel. Natuurlijk zijn ook ruiters en ponyruiters welkom, maar de rit gaat alleen door als vol doende tuigpaarden onder het zadel worden opgegeven. Een ieder kan zich opgeven bij mevr. I. de Wit Roeper, tel. 02226-357 uiterlijk vrijdagavond. De start is om elf uur op het parkeer terrein Garage Grisnigt. Gravenstraat 3, Den Burg, telefoon 3176. Woensdag 5 juni openen wij ons restaurant „Het Vierspan". 's Middags van 5 tot 8 uur houden wij open huis. Hierbij zijn alle vrienden, bekenden en be langstellenden van harte welkom. fam. H. S. Oosterhaven fam. J. S. Pekel Tropische klanken in een warme tent: Trafassie met de reggeadeun „Wasmasjien" zorgde voor een enthousiast publiek. den nog eens horen dat hij echt heel hoog kon zingen en Herman Brood, die wel met zijn voltallige band aan trad, verwerkte de naam Texel in zijn eerste liedje. Het tweede nummer van Brood heette ,,l will get married" (dat is onlangs gebeurd) en daarvoor ver klaarde de zanger de term catamarans niet te kennen. Krijn je moet geen strikvragen stellen"). Het publiek reageerde het meest en thousiast op de Nederlandstalige reg geadeun Wasmasjien" van de Suri naamse groep Trafassie die ook met al le bandleden optrad. The Shorts zorg den ervoor dat twee jeugdige fans flauwvielen, al lag dat ook aan de hit te van tent en podiumlampen. Nog onbekend was het duo Collast B. Boys dat zich presenteerde in glitterpakken. Hollands Glorie bevatte ook platen zonder artiesten en dan dansten twee blonde meisjes over het podium. Drie Texelaars, Samantha Koorn, tante ,,Hennie" van Paal 17 en Piet-Wim Saalmink, deden mee aan het spelletje hoger, lager" waarbij men moet aan geven hoe snel een single moet draai en om de originele sound te krijgen. Fay Lovsky deelt handtekeningen uit. Alle drie kandidaten beschikten over een goed gehoor en gingen met een prijs naar huis. Met name in deze gesprekken viel de naam Texel nogal eens en verder heeft het catamaran rondje ook niet over reclame te klagen gehad. Torringa concludeerde diverse malen dat de zon op Texel van een goed gehalte was en kondigde het zeilrondje enkele malen aan. Er werd door de Avro niet louter Texel- en artiestenpromotie bedreven, er was ook een Avro promotieteam dat tientjesleden probeerde te werven, waarbij enkelen de brutale of zeurderi ge aanpak niet schuwden. Wie Avro-lid werd kreeg een pet en getui ge de tientallen petten die men na een uurtje op de hoofden van Texelaars kon aanschouwen, kwam het promo tieteam niet voor niets. Ongeveer 900 mensen keken en luisterden maandagmiddag van twaalf tot twee naar het radioprogramma Hollands Glorie dat live via Hilversum 3 werd uitgezonden vanuit de zeer for se feesttent, die is opgezet bij paal 17 ter gelegenheid van het catamaran rondje Texel. Het Avro-programma Hollands Glorie is een showprogram ma met spelletjes dat zich goed leent voor uitzenden op locatie. Bij de en tree van presentator Krijn Torringa was het (overwegend zeer jeugdige) pu bliek meteen enthousiast en men bleef dat totdat de laatste artiestengroep het podium had verlaten. Die laatste m.m.v. het dansorkest 'Shoreline'. 10.00 tot 22.00 uur is de tentoonstel ling in het Eierlandse Huis geopend. Zaterdag 22 juni 10.00 uur: Vierkamp op het sportveld in De Cocksdorp. Na afloop 's mid dags een groot ja/ nee spel waaraan iedereen kan deelnemen. 20.00 uur: Trekking van de loterij door notaris C.J. Boswijk. Daarna prijsuitrei-, king van de diverse evenementen en bal na onder muzikale leiding van het showorkest 'De Telstars'. Van 10.00 tot 22.00 uur is de ten toonstelling in het Eierlandse Huis ge opend zie programma donderdag). Tevens is de oude trekker en motoren vereniging in De Cocksdorp aanwezig met een dorsmachine, oude tractoren en stationaire motoren. Entreeprijzen Water— en luchtvaartshow F2,50 Revue 'Blied achter de Ruge Diek F10,— Tentoonstelling donderdag en vrijdag F2,50, Tentoonstelling dorsma chine en oude trekkers zaterdag F5,— Feesttent zaterdagavond F10 Kinderen tot en met 12 jaar hebben vrij toegang. Een tweedagenkaart voor vrijdag en zaterdag kost F20— Toegangs kaarten en consumptiebonnen zijn vooraf te verkrijgen in de informa tiestand in het Eierlandse Huis. In deze stand is ook het jubileumboek 'Kroniek van Eijerland', geschreven door Anneke Paagman, te koop. Tegen zeven uur gisteravond werd alarm geslagen wegens ,,een uit slaande brand" op het amfibisch oefenkamp. De Texelse brandweer die er direkt pijlsnel met al het ma terieel op af ging zag al bij het ver laten van Den Burg donkere rook wolken boven het oefenkamp han gen zodat het duidelijk was dat het er daar heet toeging. Pas na aan komst bleek dat het om een oefe ning ging, bedoeld om de samen werking tussen de eigen brand bestrijding van de Dourleinkazerne en de burgerbrandweer te testen. Op De Mok was zogenaamd het ketel huis ontploft waarbij het ketelhuis zelf en een deel van het aangrenzende lo giesgebouw was beschadigd. In deze ruimten zouden zeven zwaargewonde slachtoffers zijn achtergebleven die met gebruikmaking van persluchtmas kers moesten worden opgespoord en afgevoerd. Tegelijkertijd moest de Een „slachtoffer" wordt vanuit het ketelhuis (achtergrondnaar veiliger De h.s.v. Texla kan terugzien op een uiterst geslaagd weekend. De trainingsstage, verzorgd door de rayontrainers was een groot suc ces. De softbalsters speelden twee maal vriendschappelijk tegen Amstelland uit Amsterdam. Het honkbalteam sloot het weekend af met een overwinning op Herons uit Heerhugowaard. Coördinator Jaap Muts had de zaken voor de trainingstage fors aangepakt. 4 trainers namen de Texelaars onder handen. Gerard Rozenhart ontfermde zich over de softbalsters, terwijl Cees en Bart Tishauser samen met Jaap Muts de honkballers de fijne kneepjes bijbrachten. Op het programma stond: de behan deling van de basistechniek van wer pen, vangen en fielden, 's Middags volgde een slagtraining en het honk- lopen. Tot slot werd aan de hand van spelsituaties een aantal verdedi gingstactieken doorgenomen. De vol gende trainingsstage is vastgesteld op zaterdag 29 juni. Texla-Amstelland Na de trainingsstage moesten de meis jes aantreden voor de softbalwedstrijd tegen Amstelland uit Amsterdam. In groep was The Cats die, net als de anderen, live zongen met een orkestband. Het programma voor de viering van het 150—jarig bestaan van pol der Eierland staat nu definitief vast. Het ziet er als volgt uit: Donderdag 20 juni 15.00 uur: Opening van het feest door de voorzitter in de feesttent in De Cocksdorp. Aansluitend rëunie voor degenen die zich hiervoor hebben op gegeven. Met medewerking van boe- renkapel en artiesten uit het dorp. 16.00 uur: Opening van de ten toonstelling in het Eierlandse Huis. Daar zijn te zien: oude en nieuwe fo to's van Eierland, stands van de Eier landse middenstand en hobbyisten. Leden van de plattelandsvrouwen, af deling De Cocksdorp en Eierland zullen modeshows verzorgen. 22.00 uur: Afsluiting tentoonstelling. Vrijdag 21 juni 8.30 uur: Opstellen voor de allegori sche optocht en aansluitend (9.00 tot 12.00 uur) rondgang door de polder. 14.00 uur: Water— en luchtvaartshow bij Paal 33, voor het reddingboothuis. 20.00 uur: Uitvoering revue 'Blied ach ter de Ruge Diek'. Na afloop bal brand die na de explosie was ontstaa worden geblust. Het ging allemaal goed. De geblindoekte brandweerlie den met persluchtmaskers hadden realistisch meewerkende slachtoffer snel opgespoord zodat ze op branch konden worden weggebracht. Ookhi bluswerk, samen met het brandpiket van de marine verliep goed gecoördi neerd. Gebruik werd gemaakt van de voorraad van 16 m3 zoet water tijd op het terrein van de kazerne ge reed staat. De pomp die daarvoor no dig is, wordt elke dag geprobeerd, a dat hij het pok nu naar wens deed. middels werden toebereidselen getroi fen voor de aanvoer van zeewater vanuit de Mokbaai en dit aanvullend bluswater zou ruimschoots op tijd be schikbaar zijn geweest als de voorra zoet water was opgeraakt. Na van de oefening werd het hele verlo gezamenlijk besproken, waarbij deki klusie kon worden getrokken dat het reddings- en blussingswerk bij een echte brand vrijwel zeker ook goed zou zijn verlopen. verband met de examentijd ontbrak^ wat oudere speelsters aan Texelse de. Een paar junioren-honkballers beerden dit gemis te Ondanks een goede inzet na een dag trainen won het Amstelland ruim: wedstrijd vond op zondag plaats. Ti 14 kwam nu beter voor de dag en schade bleef beperkt tot 20-10. Mifi da Bruin onderscheidde zich door 2-honkslag te slaan. Amstelland toi|e de zich een sympathieke sparringspartner. De honkballers herstelden zich van nederlagen van de laatste weken, li een regelmatige wedstrijd werden di Herons op ruime afstand gezet. Voo het werpen verliep deze wedstrijd ei stuk beter. Ongetwijfeld zal ook de trainingsstage inspirerend gewerkt' ben. Nieuwkomer Arno Smit speelt in zijn debuut nog wat onwennig, maar smaakte het genoegen om i 2-honkslag te slaan. Martin Marinus Paul Schneider hadden dit even voor ook al gepresteerd. I\(a 4 en ei halve inning konden de gebroeders Zutphen het scorebord opruimen. la maakte geen gebruik van de geli makende slagbeurt, omdat de afsta al tot 17-5 was opgelopen. De cijfers: beide teams brachten tv» werpers in de wedstrijd. Texla 8 ma 3-slag, 4 maal 4-wijd, 2 maal geraa werper, 3 honkslagen tegen en 4 veldfouten. Herons: 2 maal 3-slag, 5 maal 4-w| en 1 maal geraakt werper, 13 honks gen tegen en 5 veldfouten. Een inwoner van Den Burg werd zondag omstreeks 5.10 uur wak) omdat hij zijn auto hoorde aan slaan. Een uit Den Helder afkom stige 25-jarige man had het voer tuig zonder sleutel gestart met( kennelijke bedoeling te gaan joy den. De man maakte deel uit va een groepje deelnemers aan een voetbaltoernooi, dat nog laat op stap was. Hij verschafte zich toegang tot de afgesloten garage. De wagen werd naar buiten gereden waar hij tegen een hek tot stilstand kwam. De eig naar van de auto zag nog net de dl der door een sloot ontsnappen. Hij kon later achterhaald worden via d( jeugdherberg waar de voetballers logeerden. Dat het hier niet om televisie ging bleek uit het feit dat bij Normaal, de New Four en Barrelhouse alleen de zanger of zangeres op het podium ver scheen om het nummer voor publiek ,,in te zingen". Getuige het boe-geroep bij het optreden van zan ger Ben Joling van Normaal verwacht te het publiek de hele "groep op het podium. Het feit dat er niet geplay—backt werd maakte echter veel goed mede omdat de artiesten dan toch een persoonlijke noot aan hun singleliedje konden toevoegen. Solo zanger Gerard Joling liet na zijn optre-

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2