Promotieteam De Koog in de startblokken Albert Kuik nam afscheid van SBB j^ondernemers - akti viteiten^ GEVRAAGD islaagd euw restaurant de Gravenstraat Veel deelname aan jeugdwielertoernooi slaagden RSG ;OAG 4 JUNI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 98-GB-37 Bakker; Jolanda Beuving; Ro- joogaard; Petra Brouwer; Martine :Cobie Daalder; Eduard Dijker; Eelman; Peter Eelman; Mirjam Alma de Graaf; Sandra de Graaf; Jaap Grisnigt; Richard Halse- ijck Heerschap; Polly Höhner; li Hopman; Petra de Jong; Pie- smp; Manfred Knol; Erwin Ko- Dirkjan Kooiman; Martin Koorn; Krijnen; Aafje Lely; Jeanet van Hilde v.d. Meulen; Barthold khuizen; Ties Nijman; Alex van Marion Ott; Corine Plaatsman; de Porto; Johannes Reuvers; ;e Ridder; Auke Rienstra; Marco c; Mare Roeper; Ina Schilling; Schulze; Margriet van der Slik- ija Strick; Nadine Veenstra; Ali- er; Judith Vlaming; Karen Vla- Petra Vlaming; Ronald v.d. We- Peter Wijtten; Joost de Wit; !je Witte; Kasse Zegel.' «van Arnhem; Bettie Bakker; jBakker; Jeroen Bergman; Saco ijl; Moniek Boekhoff; Hermina Tine Brans; Miranda Bruin; van Dijk; Miranda Dijker; Anita Mark v.d. Gaast; Monique Gi- Mark Peter Graaf; Linda Grisnigt; Grooff; René Groot; Elise Groot- Monique Halsema; Bob van .vaarde; Marc van Heerwaarden; Heetveld; Sijbrand Keijser; Mir- (eijzer; Karin Kiltz; Harm Koolhof; iKoot; Albert J. Kortenhoeven; Maas; Ria v.d. Meer; Andreas jp; Cor Moojen; Rob Nagy; Yvon nann; Anne Pauptit; Jacqueline isman; Ronald de Ridder; Ellis ffer; Jacqueline Schoorl; Hein Siebinga; Pauline Tjepkema; Mar- v.d. Vis; Marion Vittali; Bart de Bert v.d. Wal; Hilde Marthe Si; Helga Witte; Richard Witte; v.d. Vis; Gea Daalder; Rei- Drijver; Marike de Veij. neurn A: ;kv.d. Broeck; Roelf Henk Bruin; uien Dros; Narga Geus; José van vaarden; Orfa Hin; Sigrid Hoppe- Monique Japsen; Ferdinand Keij- Hans Kikkert; Per v.d. Kooi; Krijnen; Liesbeth Lobato; Gertie mstraJoop Rommets; Janneke lanus; Henriëtte Schraag; Dorien aars; Paulien v.d. Wetering; Irma Cynthia Zadeits. imeum B: Bakker; Syne v.d. Beek; Jan an; Rick v.d. Geest; Siska van waarden; Ineke Hin; Albert Keij- Alfons Kuip; Liesbeth Preng; Vi- Roeper; Mirjam Stark; Rimko in; Wim Zadeits. de rijkspolitieschool te Harlingen lo Witte geslaagd voor het politie- ma A. Hij is geplaatst bij de Diemen. Enkele leden van het Koger Promotieteam met de jeep en de dubbeldeks autobus. Sinds enkele dagen beschikt De Koog over een eigen pro motieteam dat de komende zomer op allerlei plaatsen op Texel waar veel toeristen zijn mensen zal stimuleren om naar de badplaats te komen. Het team van twee jongens en vier meisjes zal zich in het bijzonder bezig houden met het aan de man brengen van een speciaal Koger pro motietijdschrift „Uit in De Koog" waarin advertenties staan van Koger bedrijven. Die advertenties zijn voorzien van een strook die geld waard is, want daarmee ge niet men korting in het be treffende bedrijf. Verder biedt het boekje algemene informatie over De Koog. De Koger ondernemers krijgen deze week een oproep om aan de aktie mee te doen. Het Koger promotieteam wil onder meer actief zijn op het haventerrein van Den Helder, de jachthaven van Oudeschild, de braderie van De Koog, de Hoornder donderdag en de andere markten die in diverse dorpen worden gehouden. Verder bij evenementen als de autocrossen en op de stranden tus sen paal 9 en 19 en paal 21 en 33. Het team zal sterk de aandacht trek ken want het beschikt over een oude Engelse dubbeldeks autobus, die hele- hma P. en O. opent woensdag nieuwe restaurant „Het ipan" in de Gravenstraat, in pand waar voorheen een Chi- restaurant was gevestigd. Het bedoeling om in de wat duur- prijsklasse te gaan opereren, als specialiteit gerechten "nTexels lamsvlees is srkt. *ers P en 0 staan voor Pekel en ïhaven, terwijl „Vierspan" slaat ai feit dat achter deze namen !achtparen, vier personen, schuil- Heere en Ute Oosterhaven be an een paar jaar terug op Texel in ndeboom, terwijl Jellen en Hiske jonder meer in Motel Texel werk- 'Orig jaar pachtte dit viertal het tont van hotel Juliana in De maar volgens Heere Oosterha- 'oest dit jaar een dusdanige gro gging van de pachtsom worden Gracht, dat besloten werd naar mogelijkheden om te kijken. Sn relatie hoorden zij dat het van de Chinees aan de Gra- raat in. Den Burg leegstond, shaven: „De vorige gebruikers met de noorderzon verdwenen Chinese eigenaar uit Amsterdam "el genegen ons het pand te ver- Wij zijn vier weken geleden be en met de verbouwing. Het was dat er lang geen onderhoud Sepleegd. De zaak verkeerde in 'usdanige toestand dat het onbe- was dat de keuringsdienst van waren met heeft inbegrepen". Daarvan is weinig meer terug te zien. Het pand is keurig opgeknapt en vol doet nu aan de eisen waaraan een dergelijke gelegenheid moet voldoen. Er zijn 36 plaatsen aan tafels en vol gens Oosterhaven is het uitdrukkelijk niet de bedoeling dat per tafel meerde re klanten op een avond geholpen kunnen worden. „Mensen die in „het Vierspan" gaan eten zijn een avond uit en krijgen de gelegenheid te blijven zitten als ze dat willen. Daarbij komt dat alles vers en vers klaargemaakt wordt geserveerd. Dan duurt het wel wat langer voor de klant, maar alles is gegarandeerd net klaargemaakt." Eén van de bijzonderheden uit de Lin- deboomtijd die Oosterhaven weer wil invoeren is het menu voor twee personen. Het streven is om het eerste jaar constant open te zijn. „We weten niet of dat zo blijft, maar we willen in ieder geval een beeld hebben van de be hoefte; wij hebben de indruk dat voor een wat beter restaurant in Den Burg een markt bestaat. „Het Vierspan" zal dagelijks vanaf omstreeks het middag uur open zijn. De keuken werd geleverd door Hal voort uit Emmeloord, IBS legde het elektrta aan, Veltkamp het loodgieters- werk. Fokko Mulder tegelde en bouw de de fraaie open haard, Moerbeek le verde de banken daar omheen, Artima zorgde voor de stoffering, het servies en gaf adviezen, de stoelen kwamen van Hofscholte uit Zwolle, Bosma le verde de gordijnen en A. van der Vis tenslotte leverde het hout. De verbou wing werd voor het grootste gedeelte in eigen beheer uitgevoerd. maal als promotie- en informatiecen trum zal worden ingericht. Ook maakt het team gebruik van een fraaie jeep en een indrukwekkende Harley David son. Het idee op deze wijze de hore cabedrijven, winkels en andere bedrij ven in De Koog in de aandacht van de toeristen aan te bevelen is afkomstig van Gerard Schuiling, barkeeper van „De Beerekuil" in De Koog die de no dige (financiële) steun kreeg van zijn werkgever Frits Langeveld. Schuiling en Langeveld ontkennen niet dat hun eigen nering veel baat zou kunnen hebben bij deze promotie maar wijzen erop dat het héle dorp De Koog ervan zal profiteren. Dat is dringende nood zaak want de stagnatie van de toeristi sche ontwikkeling en het teruglopen van de bestedingen hebben zich ook in Texels badplaats pijnlijk doen voelen bij velen. „Er moet snel iets gebeu ren", aldus Langeveld, die vindt dat er De Wielervereniging kon voor het jeugdtoernooi voor licentiehouders dat zondag op de baan in Den Burg werd gereden maar liefst 137 renners en rensters inschrijven. 13 Verenigingen uit de provincie de den mee. Geen enkele Texelaar kon het erepodium beklimmen, toch le verden met name Tijmen Wit en Jordy en Jacco Vinke goede prestaties, door in hun categorieën als resp. 4e, 5e en 6e te eindigen. Jordy kwam uit bij de elfjarigen, Jac co en Tijmen bij de veertienjarigen. Zij bereikten dit resultaat in de mas sasprint, een ontsnapping zat er niet in hoewel zij in hun wedstrijd constant goed van voren reden. De andere Texelse jeugdrenners die meededen waren Desiré Boks en Anne Simone Kooiman, die bij de 13 jarigen tot hal verwege goed aansluiting hielden, maar die daarna toch genoegen moesten nemen met het tweede plan. Uitslagen 8 jarige 1e Anke Visbeek D.T.S. 2e Marcel v. Wonderen D.O.K. 3e Paul v.d. Voort de Viking 9 jarige 1e Remy Bergsma de Viking 2e Eric Meisner W.Frisia 3e Sander Jonk de Viking 10 jarige 1e Ramon v. Raad D.T.S. 2e Leoniek Faas D.T.S. 3e Vincent Swart HRTC 11 jarige 1e Jeroen Swart HRTC 2e Patrick Bruksma D.O.K. 3e Michel Heurix D.O.K. 5e Jordy Vinke WV Texel 12 jarige 1e Edwin Commandeur Olym. 2e Michiel v.d. Keijl D.T.S. 3e Edwin Steenis de Bataaf 13 jarige 1e Marcel Beemster W.-Frisia 2e John Dekker Alc.Victrix 3e Mark Weichert Alc.Victrix 14 jarige 1e Dennis Butter de Viking 2e Mathung Hagedoorn D.O.K. 3e Frank Visser de Kampioen 4e Tijmen Wit WV Texel 6e Jacco Vinke WV Texel al veel te lang over promotie is gepraat zonder dat er echt wat van de grond kwam. Hij geeft toe dat het geen alge mene Texelpromotie is, maar vindt dat heel Texel er baat bij zal hebben om dat een belangrijk deel van de activi teit erop is gericht om mensen naar Texel te halen die er anders niet geko men zouden zijn. Tjalken Als voorbeeld wijst Langeveld op de tjalken en andere grotere pleziervaartui gen op de Waddenzee. Daarvan komt maar een betrekkelijk klein aantal in de jachthaven van Oudeschild omdat daar volgens Langeveld te weinig is te bele ven op amusementsgebied. „Het pro bleem is dat er in de buurt van de ha ven veel te weinig vermaaksmogelijk- heden zijn. Die mensen beschikken niet over vervoer en ze moeten dus een taxi nemen om in Den Burg of De Koog te komen. En dan moeten ze na afloop ook nog terug. Dat is niet erg aantrekkelijk. Voor die categorie men sen moet dus iets georganiseerd wor den. Als je zorgt dat er vervoer heen en terug is en je geeft daaraan tevoren landelijke bekendheid dan zullen er veel meer pleziervaartuigen naar Texel komen. De markt is groot. In de zo mer zwerven zo'n 260 tjalken met ge middeld 16 personen over'de Wadden zee. Een flink deel van dat publiek kunnen we in De Koog krijgen, maar De Koog kan die toeloop niet alleen opvangen en Den Burg profiteert dan ook. We willen de toeristen op deze mogelijkheden wijzen door 's winters reclamefolders te versturen naar bij voorbeeld alle scholen in het land". Heel Texel Deze activiteit is dus in de eerste plaats in het belang van de bedrijven in De Koog, waaronder het horecacon- cern van Langeveld zelf. Op langere termijn zijn er echter plannen die wél als algemene Texelpromotie aange merkt zouden kunnen worden. Het is de bedoeling om met de dubbeldeks bus in de periode buiten de zomer naar allerlei evenementen in het land te gaan om daar in woord en geschrift reclame te maken voor Texel en voor Texelse produkten, niet als concurren tie van wat de VVV op die gebied al doet maar als iets extra's met een heel bijzonder, mobiel en opvallend karak ter. Voorlopig is echter de aandacht op alleen De Koog gericht, waarbij nog moet worden afgewacht hoeveel on dernemers in deze badplaats op de ak tie zullen inhaken door in het boekje „Uit in De Koog" een advertentie met reduktiemogelijkheid te plaatsen. Daar naast is het voor hen mogelijk deze boekjes in te kopen en ze voor f 2,50 te verkopen. De baten van één en an der zullen de kosten van de aktie moe ten dekken. Half juni moeten de activi teiten van het promotieteam beginnen. Albert Kuik, districtassistent van Staatsbosbeheer, nam donderdag middag in een feestelijke receptie in De Witte Burcht afscheid van de werkgever die hij 43 jaar had ge diend. Diverse betrokkenen spra ken de scheidende bosbouwer toe en concludeerden dat Kuik niet in de VUT was gegaan omdat het een „volhouder" is. Drie jaar geleden vierde Kuik het 40 jaar in dienst zijn bij SBB met een grote receptie en vele sprekers in De Lindeboom. Toen werd uitgebreid teruggekeken op de carriërre van Kuik. Dat werd donderdag niet herhaald. De spre kers hielden meer persoonlijke be schouwingen, die op verzoek van Kuik kort werden gehouden. De enige spreker die zich daar niet aan hield was districthoofd R. Klaassen, die meedeelde niet van speeches met clichés te houden. „Doorgaans wordt het feestvarken dan de hemel in ge prezen. Iets was ik Ab Kuik letterlijk en figuurlijk overigens wel gun". Klaas sen had slechts kort met Kuik samen gewerkt en kwam tot de conclusie dat beiden het elkaar, „ondanks zeer ver schillende karakters en aanleg", niet moeilijk hadden gemaakt. Klaassen vertelde dat hij Kuik de ruimte had ge gund zijn werk af te bouwen en hij had de indruk dat Kuik hem de ruimte had gegeven zich rustig in te werken op Texel. „Daarnaast heb ik ook nog veel van je opgestoken". Als Kuik en Klaassen discussieerden over religie belandde het gesprek vol gens de spreker echter op een dood spoor en het districtshoofd nam de gelegenheid te baat zijn visie op ge loofsbeleving te geven. Klaassen zei moeite te hebben met de Kuik's me ning dat „zijn waarheid, de enige waarheid is". Typen „De waarheid is naar mijn idee heel persoonlijk" aldus Klaassen, die van Kuik had begrepen dat hij zich na zijn pensioenering verder wilde verdiepen in de achtergronden van wereldgods diensten. Hij wilde daarvoor het start sein geven en vertelde dat christenen globaal in drie typen waren in te de len; een groep die meent dat het vol maakte geluk niet op aarde is te berei ken en dat God alles is en de mens niets, een groep die omschreven kan worden als sociale christenen die niet tevreden zijn met het volmaakte geluk na de dood en dat zoveel mogelijk tij dens het leven willen bereiken. Beide groepen noemde Klaassen dogmatisch en de derde groep omschreef hij als de „christenen die werken aan zichzelf door de geestelijke vermogens die ze hebben gekregen tijdens het leven te benutten zonder dogmatiek". Praktisch Getuige de opbouw van zijn betoog leek Klaassen het meest verbonden met de laatste groep. Het districthoofd zei ook enige waarde te hechten aan astrologie en gaf een overzicht van Kuik's sterrenbeeld: stier. Een stier was volgens Klaassen een praktisch den kend, enigszins eerzuchtig sterrenbeeld die hoge eisen aan zichzelf en anderen stelt. Mensenkennis is niet zijn sterkste kant en in zijn of haar jonge jaren is een stier vaak een rebel. Rebellie waar hij op oudere leeftijd hartelijk om lacht. Een stier is verder huiselijk en houdt van lekker eten. Klaassen liet het aan zijn gehoor over om te beoor delen of Kuik een „echte" stier is. De heer van Gelder, plaatsvervangend hoofd van de provincie Noord-Holland van SBB, overhandig de een brief van Dhr. Pfeiffer die niet aanwezig kon zijn en zei dat Kuik een groot stempel op het Texelse bos heeft gedrukt. „Na de stormen van de ze ventiger jaren heeft u de zaken met verve anders aangepakt. Er is minder naaldhout gekomen en het bos is veel gevarieerder geworden". Van Gelder noemde het bijzonder dat Kuik het zo lang bij één baas heeft uitgehouden, maar de sleur die bij een dergelijke langdurige arbeidsovereenkomst door gaans optreedt was volgens de spreker bij Kuik achterwege gebleven. „U bleef zich tot de laatste werkdag inzet ten voor de volle 100%". Provinciedistrictshoofd Muimans had een dankbrief van Prillevitz bij zich en overhandigde die aan Kuik. Adriaan Dijksen sprak namens de personeelsve reniging en noemde Kuik niet alleen een harde werker maar ook een SBB-man die de „puntjes altijd op de Nederlandse i wil zetten". Kuik le verde nogal eens kritiek op brochures van SBB en Dijksen vertelde dat Witte Lieuw-verhalen ook vooraf door Kuik werden gelezen. „Ik vind het terecht dat je daar nauwgezet in bent. Taal is een mooi ding en dat moet je goed doen". Dat taal belangrijk is voor Kuik werd geillustreerd met de mededeling dat hij regelmatig citeert uit de Dikke van Dale om zijn gelijk te ondersteunen. Bijbaan De scheidende bosbeheerder liet bij de personeelsvereniging nogal eens ver stek gaan en dat lag volgens Dijksen aan een andere passie: de muziek. „Soms had ik het idee dat SBB een bijbaantje was en het dirigeren van korpsen en koren de hoofdmoot". Kuik kreeg een hometrainer en vanwege zijn administratieve taak de laatste jaren zaten daar lijsten bij waar de snelheids- en afstandsscore op geno teerd kan worden. „Het voordeel van dit apparaat is dat u geen kaarten nodig hebt. Op deze fiets kun je nooit verdwalen" aldus Dijksen. Getuige de reacties in de zaal was de beheerder een keer de weg kwijt geraakt in zijn „eigen" bos. Col lega Harry Schreur prees Kuik om zijn inzet bij de plannenmakerij en aanleg van het Krimbos. Mede namens de Fa. Tatenhove overhandigde hij een hou ten naambord met de tekst „Albert Kuiklaan" Illegaal Collega Jaap van Groeningen had vroeger met Kuik samengewerkt en kende hem de laatste jaren van kaderoverleg aan de vaste wal. Kuik vroeg dan altijd of er niet gerookt kon worden en volgens van Groeningen had dat constante verzoek er mede voor gezorgd dat er momenteel bij SBB op Texel heel weinig mensen ro ken. Van Groeningen deelde mee dat Kuik zelf ook uitstekend zingt en het personeel had die zang illegaal vastge legd en er een elpee van laten persen onder de titel „Alberts Flowers". De A-kant was benut voor geestelijke lie deren en de B-kant bevatte „meer werelds" materiaal zoals Kuik's favorie te liedje „Jantje was een kleuter". Van Groeningen overhandigde het nep-cadeau onder grote hilariteit. In zijn dankwoord zei Albert Kuik dat hij bij dit afscheid „een brokje moest wegslikken". „Een half jaar geleden zei ik tegen iedereen dat de pensioenering me geen moeite zou kosten, maar dat valt vandaag toch een beetje tegen". Kuik zei dat het bos hem aan het hart gebakken was en hij dacht niet zich de komende tijd te zullen vervelen. „Ik hoop alleen niet dat ik mijn vrouw ver veel". Van oud-collega's had hij be grepen dat het missen van de sociale contacten nog het meest zwaar was van met pensioen gaan. „Dan troost ik me maar met de gedachte dat ik al tijd heel fijn heb gewerkt-bij en met jullie. Niemand kan het alleen. Het was een goede tijd". Albert Kuik toont trots het naambord dat hij kreeg van de Fa. Tatenhove en collega Harry Schreur. erste geslaagden van de eind es van de Rijksscholenge- jchap Texel zijn bekend. jjntal leerlingen moet de komen den in een of meerdere vakken ■erexamen doen. eerste ronde" slaagden:

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9