Steun de collecte U^ateunijvoon on&'Koofcdj00® Irons voor Catharina in eerste crosswedstrijd Remco de Beer snelste %Ns exelse kampioenschappen ietscross op De Krim A5 <3 Sportuitwisseling waddeneilanden Trainerwisseling atletiekvereniging Geslaagd Lamsvleestoertocht Windsurfclub GYVO-vrouwen maken fietstocht. Geslaagd Klaverjassen in Azië. Zon, maan en hoog water I1H ipAG 7 JUIVI 1985TEXELSE COURANT PAGINA 9 lunahrung CL CL NATIONAAL EPILEPSIE FONDS/ DE MACHT VAN HET KLEINE Achterweg 5,2103 SW Heemstede Het beeld direct na de start van de eerste manche. Cross-en enduromotoren spuiten weg over de door het mooie weer noga! stoffige baan. stralende Catharina Zegeren (rechts) op het ereplatform van het we- Idkampioenschap powerliften, dat afgelopen weekend in Wenen werd houden. Dat de Texelse de laagste trede van het platform bezet doet nhaar vreugde niets af. Getuige de verhalen bij de thuiskomst van de n medaillewinnares was de publieke belangstelling groot en liet ikde Oostenrijkse pers zich niet onbetuigd. Iharina gaf radio- en tv-interviews verscheen in Oostenrijkse kranten, niddels is ook meer bekend gewor- over het toernooi in de VS waar itgenodigd is haar krachten te to- Dit treffen is een internationale Éviteit van de American Drugfree ver Federation, een bond die fel tegen het gebruik van groeihor- jnen, steroïde anabolen, in de( ichtsport en middels 'drug free' toer nooien deze uitwas in de sport tegen wil gaan. Doping In Amerika is het gebruik van anabo len onder topsporters meer regel dan uitzondering en het Hollandse team had de indruk dat sommige deelne mers in Wenen er ook niet viés van waren. Probleem met deze soort do ping is dat de krachtsporters na wedstrijden worden gecontroleerd maar als men tijdig stopt is betrappen op gebruik niet meer mogelijk terwijl de gebruiker wel de 'voordelen' van het middel in zijn of haar lijf heeft. In Noorwegen worden daarom sinds kort ook bezoekers van sportscholen steekproefsgewijs gecontroleerd. De uitslag van de controle tijdens het we reldkampioenschap in Wenen is nog niet bekend. Het toernooi in de VS zal eind dit jaar plaatsvinden. De foto werd gemaakt door de man van Catharina: Ben Zegeren. In het midden wereldkampioene Annie Mc. Elroy uit de VS en links Tahina Hakkala uit Finland. iterdag 15 juni worden op camping De Krim bij De Cocksdorp voor de veede maal de Open Texelse kampioenschappen fietscross gehouden. In 83deden 160 kinderen aan dit kampioenschap mee en volgende week za- irdag verwacht de organiserende Sportraad ook veel animo. e kampioenschappen worden op De im gehouden, omdat daar onlangs n goed geoutilleerde fietscrossbaan aangelegd en er is voor 15 juni ge- izen, omdat op die dag de nieuwe kommodaties op de camping wor- sngeopend. Deelname aan het kam- oenschap, dat open staat voor jon den van zes tot en met dertien jaar, gratis en voor fietsen wordt ge- rrgd. De crossmodellen zijn beschik- iargesteld door de Fa. Bruining, Bts-lnn uit De Koog en Topido uit De fóksdorp. e deelnemers krijgen van de feestvie rde camping een consumptiebon die kunnen besteden in het restaurant in De Krim. Inschrijven 9 8 manches worden verreden in vier Eftijdsgroepen. De 6- en 7-jarigen Eden om 10.00 uur en kunnen zich maf 9.30 uur inschrijven op de cam- pg De 8- en 9-jarigen gaan om 11.00 van start en mogen zich inschrij ven vanaf 10.30 uur. De start van de 10- en 11-jarigen is gepland om 12.00 uur, inschrijven vanaf 11.00 uur. De 12- en 13-jarigen starten om 13.30 uur en kunnen vanaf 12.00 uur inschrijven voor de strijd. Per leeftijdscategorie zijn drie prijzen beschikbaar en er is een prijs voor de grootste pechvogel van het kampioen schap. Voorinschrijving voor het kam pioenschap is ook telefonisch mogelijk via de afdeling sportzaken in het raad huis, tel. (02220) 3041 (vragen naar Ni cole Kalk) of via camping De Krim, tel. (02222) 275. Publiek is bij de wedstrijden van harte welkom. Marcel van Benthum uit Den Burg slaagde te Voorschoten voor het diplo ma eerste monteur automobieltech niek. Hij is werkzaam bij Garage Reij Aanstaande weekend wordt op Schiei monnikoog de jaarlijkse sportuitwisse ling van de waddeneilanden gehou den. Voor Texel nemen aan deze uit wisseling deel: s.v. Oosterend, Tennisvereniging Deu ce, Bridgeclub Groot Slam, de Klaver- jasclubs Den Burg, De Waal en Eier- land en de Visclub Texel. Op zaterdag 8 juni vertrekt het gezel schap met de boot van 8.05 uur van Texel en om 11.00 uur uit Lauwersoog Op zondag 9 juni wordt om 15.50 uur de terugreis aanvaard en komt het ge zelschap met de boot van 19.35 uur naar Texel. Bij de atletiekvereniging Texel vindt met onmiddellijke ingang een trainers wisseling plaats. De jeugdtraining op de woensdagmiddag wordt in het ver volg gegeven door Ed van Bommel. Dat betekent wel dat de training op een andere tijd zal plaatsvinden: van 14.45 tot 16.15 uur. Het bestuur hoopt dat de problemen met deze training hiermee tot het verleden behoren, er zal nu weer elke week getraind worden. '^nlag 15 juni kunnen de fietscrossers weer sleutelen aan hun BMX om goed voorbereid op het kampioenschap te verschijnen. De eerste motorcrosswedstrijd die de MAB-club dit jaar organiseerde om het clubkampioenschap is geëindigd in een bijzondere over winning vor Remco de Beer. Die bracht twee manches op zijn naam waardoor hij de derde alleen maar hoefde uit te rijden. De Beer komt uit in de 125 cc klasse. Dat hij snoeihard gaat moge blijken uit het feit dat hij twee keer voor de num mer 1 uit de 250 cc klasse over de meet ging. Bovendien schuwde hij het showelement niet, bij het nemen van een springschans trok hij zijn motor scheef of hij stak een hand in de lucht en dat zijn leuke dingen voor het pu bliek. In de tweede manche reed hij echter zijn uitlaat stuk en het sleutel werk duurde bijna tot het moment dat vlëggenist Cees Ran zijn zwartwit ge blokte finishdoek in de lucht stak. De Beer ging toch van start en draaide rustig (nou ja, rustig) zijn rondjes. De Beer was niet de enige met proble men. In de zesde ronde van de eerste manche kreeg Willem Boerseri een vastloper en Kees Pol junior kreeg twee ronden later met hetzelfde euvel te kampen. Beide crossers waren daar door uitgeschakeld. Kees Pol senior had ook al met pech te kampen. Bij In totaal kwamen er dertien deelne mers aan de start. Daardoor was het mogelijk dat alle crossers tegelijk start ten, ongeacht de klasse waarin zij uit kwamen. Deze formule bleek goed te werken, zwaar en licht stoven broeder lijk over de baan, zonder dat daardoor problemen ontstonden. De uitslag van deze eerste wedstrijd om het clubkampioenschap en dus te vens de voorlopige stand voor dit kampioenschap: 80 cc: 1. Grischa Kuhlmann. 125 cc jeugd: 1. Pascal Sutherland; 2. Rinse Dijt; 3. Michael Stoer. 125 cc senioren: 1. Remco de Beer; 2. Frans Boersen; 3. René Witte. 250 cc: 1. Nico Bakker; 2. Niels Koorn; 3. Maarten Hoogenbosch; 4. Kees Pol sr. de start van de tweede manche viel hij tijdens de herstart, er was namelijk een valse start geweest. Na die val duurde het een tijdje voor zijn motor weer wilde lopen zodat hij begon met twee ronden achterstand. Hij is dan ook niet officieel gefinisht. Eerste bij de 125 cc jeugdafdeling werd Pascal Sutherland, terwijl Nico Bakker de snelste was op een 250 cc motor. Bewonderenswaardig was de inzet waarmee de enige deelnemer aan de 80 cc klasse, Grischa Kuhlmann, zijn rondjes draaide. De Windsurfclub „Texel" houdt zon dag de Texels Lamsvleestoertocht 't Horntje-Dijkmanshuizen. Deze toertocht, die meetelt voor de competitie om het clubkampioenschap zal worden begeleid door volgboten. Zoals voor alle wedstrijden is ook nu een zwemvest of trapeze met voldoen de drijfvermogen verplicht. De inschrijving is open vanaf 11.00 uur, ook niet leden zijn welkom. De dames van de gymnastiek- en vol leybalvereniging „Gyvo" uit De Koog maken dinsdag 11 juni de jaarlijkse fietstocht. Gestart wordt om 9.00 uur bij Bruining aan de Nikadel. Opgave voor deze tocht (die zoals gebruikelijk weer allerlei puzzel— en spelelementen zal bevatten) moet vóór zaterdag a.s. geschieden bij Catharina van der Vis, telefoon 02228-279. De start is om 12.00 uur in de Mok- baai achter het Havenrestaurant. Na aankomst bij Dijkmanshuizen is er voor iedere deelnemer een herinneringsmedaille. De Koog Zaterdag wordt vanaf 10.00 uur oud papier opgehaald in De Koog. le der wordt verzocht het papier tij dig gebundeld aan de straat te zetten. Texelaars en toeristen kunnen vanaf 10 juni dit zomerseizoen elke maandag avond deelnemen aan een klaverjasdri- ve in chinees—restaurant Azië. De dri ve begint steeds om 20.00 uur en er zijn elke speelavond prijzen te winnen. Hans Zijm uit Oudeschil slaagde aan de VU in Amsterdam voor zijn doctoraal examen economie De zon komt 11 juni op om 5.19 uur en gaat onder om 21.59 uur. 10 juni L.K.; 18 juni N.M. Doodtij: 12 juni; springtij: 20 juni. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 7 juni 12.24 en Zaterdag 8 juni 0.08 en 13.02 Zondag 9 juni 0.36 en 13.43 Maandag 10 juni 1.11 en 14.35 Dinsdag 11 juni 2.00 en 15.32 Woensdag 12 juni 3.00 en 16.33 Donderdag 13 juni 4.13 en 17.31 Vrijdag 14 juni 5.32 en 18.29 Zaterdag 15 juni 6.51 en 19.24 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9