VOORKOM DAT ALCOHOL LEVENS KAPOT MAAKT. 10 TOT 16 JUN11985 NATIONALE COLLECTE ALCOHOL- EN DRUGS- VOORUCHTIN) ft/V-vergadering Jfc W* 4 mm GEVRAAGD ottrailer ikt auto eersblokkade boze ondernemer MEER KANSEN VOOR PSP geeft f200- voor vredeskrant Onbemande boot Eierland 150 jaar Reünie DEK geeft concert Aanrijding Surfspullen gestolen Auto opengebroken NCA JtoasB NlflpAG 11 JUNI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Vh jorzitter Wuis zei daarop dat in •r van de nieuwe structuur in- gj wordt overwogen om onder het kantoor in De Koog op te en er een andere minder kost- inaar verhouding meer effektie- rm van informatieverstrekking hplaats te stellen. Later in de opperde Harry de Graaf het .Ai deze servicevorm onder te gn in particuliere winkels in de dorpen, zoals ook de PTT gentschappen sticht in dorpen echt postkantoor te kostbaar lerhouding tot de klantentoeloop, jtigd werd dat de gedachten in- iad in die richting gaan. Mets herinnerde eraan dat in het :!ad staat dat het kantoor in De tot de herfst geopend zal zijn en (id dat die belofte moet worden lomen. Hij dreigde zijn contribu- j anders niet te zullen betalen. Bakker hield" echter de boot af ^dat de mogelijkheden mede af- Ren van de werksituatie in Den er kribbige discussie ging nog ne tijd door, tot duidelijke erger- n sommige bestuursleden, die er. tófs op wezen dat de VVV nu aal prioriteiten moet stellen. War- noemde de aanmerkingen van de dagochtend ontstond op het derend in Den Burg aanzienlijke Ie aan een geparkeerde auto, deze werd geraakt door een boot die van zijn trekkende auto was aaakt. Op de trailer stond een srboot (die ingeschakeld zou wor- bij de begeleiding van de Ronde léxel) die ook schade opliep. Veltkamp van loodgietersbe- Veltkamp parkeerde maandag- jen twee bedrijfswagens over de Parkstraat in Den om zo te voorkomen dat vrachtwagens, die bij de A- aan het lossen waren, weg !en rijden. Beide vrachtwagens len voor- noch achteruit rijden politie moest er aan te pas jn om de verkeersblokkade op iffen. lig overleg met Veltkamp en de ffeurs van de vaste wal werd de itraat weer vrij gemaakt. De ffeurs kregen van de politie te ho- it ze voortaan rekening moeten len met de maandagse markt in Met Dries Veltkamp werd een hartig woordje gesproken. De Iraat wordt op maandagmorgen gemotoriseerd verkeer afgesloten als enige uitzondering ,,verzor- verkeer". Veltkamp valt onder dat eer omdat zijn bedrijf aan de Burg- gevestigd maar de bevoorraden- rachtwagens kan volgens de letter wet formeel ook geen strobreed in «g worden gelegd. Veltkamp kon idagmorgen volgens eigen zeggen zoveelste keer door die wa- niet bij zijn bedrijf komen en dat voor hem de druppel van de be- emmer. de Weverstraat is afgesproken ïinkels van zeven tot tien uur 's |ens bevoorraad mogen worden, 'gros houdt zich daar niet aan en niet omver wordt gereden door iitwagens dan rijden de onderne- szelf door de Weverstraat om een 'e boodschap te doen", aldus lamp. Constant êBinnenburg en Parkstraat is het 5ns Veltkamp niet veel beter te Binnenburg zie ik mensen met 'Jto in een mensenmassa naar een i rijden om een envelop in de bus Ooien en ieder denkt; die regels sn niet voor mij". De Parkstraat geen vaste tijden voor laden en sn en volgens Dries Veltkamp zal raste tijd voor die straat ook niet helpenHet probleem is volgens dat half Texel" denkt verzorgend «r te zijn. Tijdens de markt staat 'arkstraat vol met kramen en men- maa'r er rijden constant auto's 'en ze parkeren juist op zo'n dag en rechts. Dat was ik vanmorgen gzat. We moeten met elkaar maar 'goed afspreken dat het hier aaar dagen in de week om een felstraat gaat ten behoeve van de St. Daar moet je als ondernemer si mogelijk rekening mee houden", olitie noemde zijn woede begrijpe- aar vrachtwagens mogen ook op dag, goederen afleveren bij win ti de Parkstraat. De betrokken ffeurs werd aangeraden een vol- s keer bijvoorbeeld op maandag- ag te komen. Nu moest men van- de markt de Weverstraat tegen richting in verlaten en dat is wél overtreding. opposanten „geouwehoer" wat niet bijdroeg tot meer begrip. In de rondvraag werd ook nog het no dige te berde gebracht. Directeur C. Koorn van de RST vond dat Jaap Dekker het ongunstige effekt van de hoge TESO-tarieven had geba gatelliseerd. Die mening was ook Mar tin Warnaar (van De Krim) toegedaan. Hij noemde het dure TESO-kaartje een belangrijke oorzaak van het wegblijven van caravantoeristen. Over het alge meen was hij van mening dat de VVV rekening moet houden met het feit dat het toerisme op Texel nu eenmaal voor een groot deel op kampeerders is ge baseerd, die men óók moet zien te houden of te krijgen. De PSP heeft f200,— beschikbaar gesteld voor het verspreiden van een landelijke vredeskrant op Texel. De po litieke partij heeft de andere raads fracties gevraagd hetzelfde te doen, zodat de f1000,— die nodig is voor verspreiding snel overgemaakt kan worden aan de Stichting die de vre deskrant uitgeeft. Zoals bekend stem de een meerderheid van de gemeente raad onlangs tegen het Pakt-voorstel om f1000,— voor verspreiding van de krant beschikbaar te stellen uit de ge meentekas. Met dit standpunt volgden ^de tegenstemmers het collegebeleid 'om als gemeenteraad geen bemoeienis te hebben met zaken die de landelijke politiek aangaan. PSP en Pakt waren van mening dat een krant over de vre de van 1945 en de vrede in de jaren daarna wel een gemeentelijk standpunt mocht hebben, bijvoorbeeld in de vorm van verspreiding op gemeentekosten. Sportvissers zagen zondagmiddag om streeks- half een ter hoogte van de Ijze ren Kaap bij Oosterend een onbeman de boot, voorzien van buitenboordmo tor voorbij drijven. De afstand was te groot om er wat aan te kunnen doen, zodat de Rijkspolitie te water werd ver wittigd. Of deze de boot heeft kunnen oppikken is niet bekend. Horizontaal: Verticaal: 1. soort knikker 1. deel van een plant 7. edelsteen 2. bovenste deel 13. insekt 3. plaats der oudheid 14. deel van een visfuik 4. kleurnuance 15. Europeaan 5. deel van het been 16. jongensnaam 6. godsdienst (afk.) 17. eerste persoon (afk.) 7. zangnoot 18. gemeenschappelijk bouwland 8. rode kleurstof 19. snavel 9. godheid 20. jongensnaam 10. reeds 22. seconde 11. mal 24. verlangen 12. verschrikkelijk moe 26. weerklank 21. ieder 29. verlamde 23. jomg dier 31. bevestigingsmiddel 24. Duitse kuurplaats 33. uitbouw 25. deel der wet (afk.) 35. niet raak 27. soort papegaai 36. kernspreuk 28. snijwerktuig 37. zangnoot 30. duizend miljoen 38. rekenkundige opgave 31. drinkgerei 40. oude vochtmaat 32. godin 41water in Friesland 34. edelsteen 42. spel met ballen 36. betrekkelijk goed 43. selenium (afk.) 39. laag 45. heerlijk 40. woonschip 46. deel van het hoofd 43. stellage 48. vreemde munt (afk.) 44. Eur. econ. gemeenschap (afk.) 50. anti 45. hevig 52. omroepvereniging 47. troefkaart 54. bijzonder begaafd persoon 48. rivier (Spaans) 56. insekteneter 49. geneesmiddel 57. familielid 51. lopend touw 59. metaal 52. broeiplaats 60. zangvogeltje 53. uitroep 61. sprookjesfiguur 55. gevangenis 63. dienstterm op telegram 57. tegenstander 65. familielid 58. vlaskam 66. voor (Latijns) 60. tweetal 67. anno Christi (afk.) 62. meisjesnaam 68. bar 64. voor 70 persbureau 67. op de wijze van 72. schrijfgerei 69 gouden tientje (afk.) 73. verheugd 71. per expresse 74. verkeersplein 72. muziekterm (afk.) 75. boom 73. uitroep De kaarten voor de Eierland-reünie zijn thans verstuurd aan ieder die zich heeft opgegeven en betaald. Mochten er mensen zijn die niets hebben ont vangen, dan kunnen zij een sein geven via telefoon 02223-994 of 02222-230. Vrijdagavond geeft fanfare D.E.K. om 20.00 uur een concert op 't Horntje. Dit concert vindt plaats in de open lucht en zal ongeveer een uur duren. Gespeeld zal worden Hephaistos con cert ouverture - Gerard Boedijn, Step hen Foster's Songs - arr. A. den Arend, The Sacred Hour - Ketel- bey/van Zanten, Si Tu Vas A Rio - Carvalinho/Monteiro/Scheffer, Donau- dixie en Holzhacker - Beat arr. Phort- ner/Wagner en de marsen Washingto Post - J.P. Sousa en The Singing- Master gecomponeerd door Alb. Meyns. Bij slecht weer gaat het concert niet door en wordt het uitgesteld tot vrijdag-avond 21 juni, aanvang ook 20.00 uur. De dirigent van het uit 25 leden bestaande korps is Klaas Modder. In de derde klasse junioren werd het tweede pupillenteam van Texel kampioen. Staand v.l.n.r. coach Margriet van der Slikke, Hans Boswijk, Udo Visser, Stephan Kikkert en Arnout Nolting, zittend: Albert den Brave, Peter Arjen van der Slikke, Joop Veltkamp en Arjan Kiewiet. Een 45-jarige man uit Warnsveld die zondagochtend met zijn auto het ter rein van het Alfa-hotel in De Koog wil de verlaten om achteruit de Boodtlaan op te rijden, kwam daar in botsing met een Duitse automobilist. Beide wagens werden vrij zwaar beschadigd. Dezelfde dag deed zich een aanrijding voor bij de parkeerplaats van 't Horntje. Twee auto's, beiden rijdend in de richting van de boot, raakten el kaar toen de chauffeur van de ene wa gen (die eerst naar het opstelterrein wilde rijden) zich plotseling bedacht en rechtsaf sloeg, waarna hij door de achterkomende Duitse wagen werd ge raakt. Materiële schade was het gevolg. Zondagmiddag werd ontdekt dat van een aanhangwagen op het strand bij paal 17 diverse surfbenodigheden wa ren gestolen: zeilen en gieken van de merken Mistral en Blackpoint. Deze (gloednieuwe) spullen vertegenwoor digden een waarde van f2300,—. Van een andere plaats op het strand van paal 17 werden een Mistral zeil plank, een ,,Nord" mast en een Mistral giek ontvreemd ter waarde van f2200- Zondagavond tussen 18.30 en 20.30 uur werd uit een auto die bij de hoek Zanddijk-Muijweg stond, een handtas gestolen. Daarin zat ondermeer een portemonnee met f35,—. Gedupeerde is een 65-jarige vrouw uit Den Burg. De dader had een der ramen geforceerd. Dezelfde avond werd bij het slag naar paal 12 ook ingebroken in een auto. Het glas van het linkerportier werd in geslagen en uit het dashboardkastje werd een camera weggehaald. Ook werd een mislukte poging gedaan om de radiocassetterecorder eruit te slo pen. Gedupeerde is een. 30-jarige man uit Haarlemmermeer. Merkwaardig is dat in de auto een groot pak koffie (in zg. hotelverpakking) werd aangetroffen en dat vlakbij de wagen een groot pak hagelslag lag. Deze levensmiddelen zijn blijkbaar door de dader achtergelaten. Dinsdag 11 juni De gemeenteraad vergadert in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Woensdag 12 juni De muziekschool houdt open huis, van 14.00 tot 18.00 uur. In de burgemeester De Koning-hal treedt de Marinierskapel op, aanvang 19.30 uur. Donderdag 13 juni De raadscommissie voor welzijnszaken houdt een openbare vergadering in Dorpshuis d'Ouwe Ulo, aanvang 19.30 uur. Onder andere wordt toelich ting gegeven op het alfabetiserings- werk en er informatie over de avond school van Havo en Mavo en over het beheer van d'Ouwe Ulo. De Bapistengemeente houdt in de Doopsgezinde kerk een openbare bij belstudiebijeenkomst, aanvang 19.30 uur. Thema is deze keer Hebr. 6 4-6. /a unouu ion*5 Tomu axi*" •XE!» ""j™;"'" «OH»•■SSSIS"* «OOG*»* Willem Barentszstraat 39 3572 PC Utrecht Tel.: 030-711200 Nationale Commissie tegm het Alcoholisme en andere verslavingen

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 11