Reünie van Hollebol-gangers Honkballers winnen op karakter. Nissan en Boys in de prijzen xels kampioenschap irnen luziekschool houdt ien middag Wedstrijden TX 71 Fokkemaat ruim een uur zoek geweest In Stampede- kampioenschappen 29 schepen Duitsers op vakantie met gestolen motor Haltebordje platgereden Judith Bruin was rondemiss .ijSDAG 11 JUNI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ■junisten op de trap van het raadhuis: achterste rij v.l.n.r. meester van Moort, (gedeeltelijk zichtbaar) Hennie Haasnoot-Boon, Fred Brü- i Ans Feenstra-Dekker, Jan Zuidewind, Krijn Plantinga, Kees Mooyen, Bob Bakker, Max Veldstra, Joop van der Vis, Leen Eelman, Kees maar, meester Schouwstra, Klaas Uitgeest. harvoor: v.l.n.r. Dirk Bakker, Lies Eelman-Vos, Hans Roeper, Tine Vlas-van der Vlies, Annie Mantje-Bruyn, Ina Stoepker, Duw Gieles, Swart, Andri Binsbergen. tide rij: mevrouw Van der Kolk, Ne! Brans-van Egmond, Nida Zegel-Wuis, Annie Helmhout-Kievit, Ina Paradies-Boon en Jaques Dijt. ■jste rij: Fer Gieles, Dirk Roeper, Geertje Daudey-Witte, Lien Otten-Daalder, Annie van Mameren-Bays, juf Hazewinkel en juf Alke Dijt. id-leerlingen van de Openbare la- re school uit Den Burg hielden :erdag een geslaagde reünie in Schakel. De oud-leerlingen van voormalige school aan de Holle- I(nu Burgwal) waren afkomstig de vijfde en zesde klassen van it schooljaar 1948. grootste deel van deze klas woont g op Texel en was zaterdag dus pre- nt. Ondanks het feit dat veel klasge- ten elkaar regelmatig ontmoeten, sde start van de reünie zaterdag- ;rgen toch een feest van herken- g. Onder de Hollebol-gangers" ook „juf" Hazewinkel die, net als eger, als eerste in staat was de :sp stil te krijgen en een welkomst- ord te spreken. Mevrouw Van der Ik, echtgenote van meester Van der Ik was ook aanwezig en verder kon- de reünisten bijpraten met „juf" Alke Dijt, meester Schouwstra (woont nu in Sneek) en meester Van Moort uit Groesbeek. Oud-leerling Klaas Uitgeest toonde ou de klassefoto's en foto's van de school, die in de oorlog gedeeltelijk kapot werd geschoten. Alke Dijt ver maakte de reünisten met het voorlezen van een verslag van een schoolreisje naar Helmond, waar toen onder ande re de St. Jozef speeltuin werd bezocht. Knuppel De hilariteit was groot toen de herin nering boven kwam drijven dat de jon gens en meisjes en de meesters en juffen zich in deze speeltuin apart moesten vermaken. Een man met een knuppel zorgde er voor dat beide sexen gescheiden bleven. Frans Zegel had alle namen en adres sen van oud-leerlingen uitgezocht en de reünisten stuurden gezamenlijk kaarten naar zieken en andere voorma lige klasgenoten die niet bij de reünie aanwezig konden zijn. Na koffie en koek en soep met broodjes, maakte het gezelschap een bustocht over het eiland. Daarbij werd onder andere oud onderwijzer Broere in de Dennen be zocht. De tocht werd afgesloten met een bezoek aan het juttersmuseum, waar Cor Ellen de reünisten weer ou derwets in de schoolbanken kreeg. De ze les van Cor werd zeer gewaardeerd. De reünie werd afgesloten met een koud buffet in De Schakel en het daarbij behorende borreltje. Diverse reünisten met aanhang konden moeilijk afscheid nemen van hun voormalige klasgenoten en bleven geruime tijd ge- zelllig natafelen. De reünie was georganiseerd door Klaas Uitgeest, Jacques Dijt, Tine Vlas-van der Vlies en Nia Zegel-Wuis. üerdag worden in sporthal Ons inoegen de Texelse kampioen happen turnen gehouden. Vorig if is dit kampioenschap niet ge- janiseerd omdat er niemand orde organisatie beschikbaar is. Dit jaar heeft de begelei- igskommissie van gymnastieklei- r Peter Vos deze taak op zich nomen. gymnastiekleiders P. Vos en N. oter hebben zich bezig gehouden ïthet inhoudelijke gedeelte van deze ïdstrijden. 's Ochtends worden er oaf 10.00 uur rekreatiewedstrijden fiouden. Pakweg het grootste deel de gymrjeugdleden doet hieraan i. Het zijn eenvoudige en korte oe- ingen op .o.a. lange mat, trampoli- en ringen. Ook kunnen de kinderen kiezen in wat voor moeilijkheids- d ze meedoen. Er zijn drie catego- ïi voor meisjes en ook drie voor de 'gens. 13.00 uur start de turnwedstrijd El verplichte oefenstof. Hiervoor is aparte centrale training geweest, it name om ook de kinderen van de itendorpen op een wat hoger turn- te brengen. Daar zijn de vereni gen vaak te klein om een eigen ex- training te starten. echte" turnen zal vanaf 15.00 uur zien zijn als de vrije oefenstof ge tenteerd wordt. Aan de samenstel den van de verschillende oefeningen wel regels verbonden, maar er is imte voor eigen inbreng. Alle deelne- its(sters) krijgen een diploma met trop de puntenwaardering voor hun statie en ook zijn er een aantal be en medailles voor de hoogst sco- 'de vereniging en deelnemers. het kampioenschap doen 260 kin ken mee. De toegang is gratis. muziekschool houdt woensdag 14.00 uur tot 18.00 uur open in de school aan het hilderend. Snsdagmiddag kunnen belangstel den lessen bijwonen en zijn docen- aanwezig om vragen te beant- orden. Het open huis is een goede 'nismaking met de school voor 'kant-leerlingen en hun ouders. 1af 15.00 uur zijn er demonstraties speelklassen. De honkballers van h.s.v. Texla hebben een prima prestatie geleverd door ODIZ Frogs in een uitwedstrijd met 5-8 te verslaan. Anderhalf uur lang stond het Texelse team achter in een wedstrijd waarin de tegenstander zich bepaald niet sympathiek toonde. Desondanks bleef het team fout loos spelen en haalde de winst in de laatste twee innings binnen. Ondertussen hebben de peanutters hun laatste wedstrijd uit de play-offs gespeeld: Texla Tijgers-Texla Runners 10-10 Vanaf het begin van de honkbal wedstrijd ODIZ Frogs-Texla was duide lijk dat het een spannende ontmoeting zou worden. Beide teams speelden foutloos en beide werpers wisten de aanval kort te houden. De innings wis selden elkaar snel af en ODIZ liep uit naar 5-3. Texla groeide echter in de wedstrijd. Vooral het teamverband bleef ondanks de druk prima in stand. Martin Marinus, uitstekend op dreef, passeerde met het hulpverlenen bij het uitmaken van tegenstanders zelfs de 100-grens en bracht zijn totaal op 104. Paul Schneider ging als bescheiden nummer twee over de 50-grens (53) bij het hulpverlenen. Catcher Wijnand Baretta kreeg inmid dels de afstand naar het tweede honk steeds beter in de armen. Hij wist in deze wedstrijd zelfs voor het eerst en tot tweemaal toe door een aangooi op tweede honkman Erik Schneider een tegenstander uit te schakelen. Te hoog Aan slag verliep de wedstrijd minder voorspoedig. Bij herhaling lieten de Texelse slagmensen zich verleiden om op veel te hoge ballen te slaan. Het is bij Texla nu eenmaal zo dat er meer gescoord wordt op 4-wijd dan op ge weldige honkslagen! De eerste die wat discipline kon opbrengen was Hayo Wolff. De gevolgen waren er naar. Met een daverende 3-honkslag en 1 man aan boord bracht hij eerst de partijen op gelijke voet. Een inning later deelde hij ODIZ de beslissende klap uit, zijn 2-honkslag bracht Texla de winst. Het was jam mer dat de tegenstander door woord en daad liet merken niet erg tegen het verlies te kunnen. Op dat punt zou Texla ook zeker gewonnen hebben. De cijfers: voor Texla gooide Pepijn Wittop Koning een sterke wedstrijd, die hem de volgende cijfers opleverde 6 maal 3-slag, 3 maal 4-wijd, 8 honkslagen tegen en geen veldfouten. ODIZ bracht ook 1 werper op de heu vel: 10 maal 3-slag, 8 maal 4-wijd. 5 honkslagen tegen en het veld maakte 4 fouten. Peanutbal De peanutters speelden zaterdag de laatste wedstrijd van de play-offs. Evenals de vorige twee wedstrijden was het erg spannend. Voor het eerst stonden de Runners na 1 inning voor: 6-5. Door een goede opstelling pro beerden beide teams te voorkomen dat er een homerun geslagen werd. Dat lukte goed. In de laatste slagbeurt zet ten de Tijgers alles op alles om gelijk te maken. Bij de laatste slagman moest de beslissing vallen. De Tijgers stonden 1 punt achter, maar zij had den de honken. De Runners wisten snel te branden, waardoor er maar 1 speler over de thuisplaat kwam: 10-10. Aanstaande maandag begint er een nieuwe serie play-offs met 2 nieuwe teams. Woensdagavond zijn de eerste onder linge wedstrijden van de zwemclub TX 71. Uit een serie van 3 wedstrijden gedurende dit zwemseizoen komen uit eindelijk de diverse clubkampioenen te voorschijn. Ouders zijn natuurlijk welkom om hun pupillen aan te moedigen. De eerste deelnemers gaan om 18.00 uur van de startblok ken, derhalve vervalt de zwemclubtrai- ning deze avond. Het half uurtje re creatief zwemmen van 20.00 uur - 20.30 uur gaat wel gewoon door en daar kunnen nog enige deelne- mers(sters) bij. Nachtmarathon Als training voor de „nacht van Texel" (29-30 juni) doet een selectie van de nachtmarathonploeg zaterdag mee aan de nachtmarathon van de Helderse Reddingsbrigade. Er is de laatste we ken flink getraind in zwembad Molen koog en de Texelaars gaan vol enthou siasme en strijdlust naar Den Helder. Vertrek bij zwembad Molenkoog om 18.30 uur. De fokkemaat van een Prindle 16-team is vrijdag ruim een uur zoek geweest. De catamaran sloeg in de loop van de middag om. Er gingen direct een paar rubberboten van Pall Mall naar toe om hulp te bieden en die konden de stuurman aan boord nemen. Van de fokkemaat was echter niets te vinden. Dat werd direct doorgegeven aan de centraalpost bij paal 17 en aan Kust wacht Kijkduin. In de centraalpost be vond zich ook helicopterpiloot Jan van Vonderen en die belde Texel Airport. Daar bleek net een Duitse helicopter klaar te staan voor het vertrek. Binnen een minuut of drie was die boven paal 17, waar Martin van der Wal en Jan van Vonderen inmiddels aan de hand van de stroomatlas uitrekenden waar de onfortuinlijke zeiler zich ongeveer zou moeten bevinden. Dat bleek rede lijk te kloppen, binnen een half uur was de man gelokaliseerd. Later ver klaarde hij tegenover andere zeilers, dat hij af en toe moeite had gehad om niet „weg te zakken". De man was ge kleed in een wetsuit en zwemvest. Op hetzelfde moment dat de heli hem vond, werd hij ook opgemerkt door een jacht dat waarschijnlijk Scirocco II heet. Daar werd hij aan boord geno men. Er ontstond nog enige tijd on duidelijkheid over de afloop van de zaak. Weliswaar meldde de heli aan de centraalpost dat de man was gered, maar van het jacht kwam pas om streeks 18.00 uur bevestiging via de havenmeester van Oudeschild. Er was een marifoon aan boord, maar de schipper had daar nog geen licentie voor en hij durfde de zender niet te gebruiken. De kustwacht durfde daar om eerst de inmiddels uitgevaren red dingboot Suzanna niet terug te sturen, omdat de centraalpost niet kon be vestigen dat de zeiler was opgepikt. Uiteindelijk ging de Suzanna op grond van de melding van de helicopter toch weer terug. De reddingboot kon overigens later nog wel in aktie komen, omdat bij de boei Wierbalg 5 een onbemande vlet ronddreef. Het bootje werd daar inder daad aangetroffen maar er was geen spoor van bemanning. Omdat er ook niemand als vermist werd opgegeven kon er ook niet gezocht worden. Aan de Europese kampioenschap pen voor Stampede catamarans, die dinsdag, woensdag en donder dag in de wateren bij de Noord punt van Texel werden gehouden, hebben 29 schepen deelgenomen, nadat er aanvankelijk 34 inschrij vingen waren. Alleen de eerste dag, toen één race werd gevaren, moest de wedstrijd wor den „afgeschoten" wegens te weinig wind. Woensdag stond een „dikke" wind en konden drie wedstrijden wor den gehouden en dat gold ook voor de donderdag. Winnaar werd het Duits-Zwitserse team Winder-Rengli (nuumer 161); tweede werd het team Shatfield-Prive en derde de gebr. Gou- driaan (het beste Nederlandse team). Vierde werd het Franse team Metzinger-Gourmez; vijfde vader en zoon Stephens; zesde Heilbron-Dietz. Het team Arie en Gina Langeveld werd negende. Warnaar en Bakker die mee deden met een van S. Brügemann ge leende boot, verspeelden hun gunstige positie (met minstens zes plaatsen) door een te vroege start. Het was de derde keer dat de Europese Stampede- kampioenschappen werd gehouden. De eerste keer (met 12 deelnemers) was in Italië, de tweede keer (met 16 deelnemers was in Frankrijk). Dat de wedstrijd op Texel 34 inschrijvingen opleverde had te maken met de Ronde van Texel die dezelfde week werd ge houden en waaraan de meeste in schrijvers ook deelnamen. De komst naar Texel was nu extra de moeite waard. Aan de Ronde om Texel namen ongeveer 30 Stampedes deel. Een uit Duitsland afkomstige jongen en meisje werden vrijdag door de poli tie van het eiland gestuurd, nadat ze hadden bekend dat ze op 28 mei in Roosendaal een motor hadden gesto len en daarmee naar Texel waren ge gaan om er op goedkope wijze vakan tie te vieren. De twee hadden de aan dacht getrokken van personeel van staatsbosbeheer omdat ze zich ophiel den in het niet meer voor recreatie bestemde „bunkerdorp" op Loodsman^duin en omdat ze een ken nelijk Nederlandse motor bij zich had den. De politie zocht uit wie de eige naar van de motor was en zorgde er voor dat het tweetal op het bureau kwam om te worden verhoord. Na ge ruime tijd verblijf aldaar bekenden ze de motor te hebben gestolen. De jon gen was al vaker met de politie in aan raking geweest. In de laatste week van de zaalvoet balcompetitie was Nissan het meest succesvol. Het tweede team won de P.L. Duinkertrofee nota be ne van Nissan 4 en de junioren wonnen de Nissantrofee, de beker voor de junioren. Gamma won dankzij een eenvoudige overwin ning op Texelse Boys de eilandbe ker en Texelse Boys dames won de beker na een spannende finale te gen Gamma. Nissan 2 kwam uit tegen de winnaar van de periodekampioenen, maar moest eerst nog spelen tegen de peri odekampioen van de eerste klasse Gamma 3. De wedstrijd ging gelijk op en ondanks de hitte in de sporthal poogden beide teams er het beste van te maken. Dat lukte redelijk. Marcel Uriot, kon voor Gamma tweemaal raak schieten, maar Nissan scoorde ook tweemaal dankzij Erwin Kleinveld en Jan v. Bennekom. De strafschoppen moesten de beslissing brengen en de ze vielen ten gunste van Nissan. Nissan 4 had ondertussen de finale bereikt door Tex. Boys 4 en Oosterend 4 aan de kant te schuiven. De finale tussen de beide Nissanteams was ech ter zeer eenzijdig en eindigde in een ruime overwinning voor Nissan 2. Gamma mag volgende jaar weer be kerwedstrijden spelen tegen de beker winnaars van de andere rayons. Gam ma won eenvoudig van Texelse Boys en demonstreerde nog eenmaal zijn klasse Bij de junioren moest kampioen Nissan het in de bekereindstrijd opnemen te gen rivaal Visser bouwbedrijf. Het werd een spannende finale, die echter overtuigend door Nissan werd gewon nen. Beide teams zullen de junioren verlaten om het volgend jaar menig seniorenteam het leven zuur te maken. De dames van Texelse Boys wonnen de beker na een spannende finale te gen Gamma. Texels lamsvlees was ook nog kandidaat voor de beker maar de coach was helaas vergeten dat de da mes periodekampioen wren geworden. Dit team liet het dan ook afweten. In de tweede klasse werd Ratronics overtuigend bekerwinnaar. Dit was een troostprijs omdat concurrent Graaf Spuiterij kampioen werd. In de derde klasse ook een troostprijs voor Gamma 3 die de beker won en naast het kam pioenschap greep. Het zaalvoetbalseizoen is nu ten einde. Terugblikkend kan gezegd worden dat de hoofdklasse niet spannend was. Gamma domineerde, maar kon weder om niet promoveren naar de afdelings hoofdklasse. Nissan en Oosterend wer den weer tweede en derde en ook ko mend seizoen zal daar weinig aan veranderen. Van de reserve teams was Gamma 2 weer de sterkste, gevolgd door Nissan 2. Laatstgenoemde ploeg speel de dit seizoen goed dankzij de routi niers van voorheen Dubbeldik. Oosterend 2 was sterk verjongd en speelde wisselvallig. Toch wist het team in de hoofdklasse te blijven. Nieuwkomer Jelleboog is gedegra deerd uit de hoofdklasse evenals Casi no. Jelleboog had een nieuw team, waarvan bleek dat het te licht was voor de hoofdklasse. Enkele spelers die vorig jaar hadden toegezegd te komen kwamen toch niet en dat brak Jelle boog op. Waarschijnlijk komen deze spelers komend seizoen wel, maar dan spelen ze toch slechts in de eerste klasse. De degradatie van Casino kan mogelijk opgevangen worden door de promotie van Casino 2. Saldo Gamma 3, de kampioen van de eerste klasse, heeft het niet gemakkelijk ge had. Alleen in doelsaldo is het team kampioen geworden en dat zegt nogal wat over de onderlinge krachtverschil- len. Gamma 4 en Nissan 3 degraderen naar de tweede klasse. Beide teams hebben veel punten verloren doordat ze onvolledig uitkwamen. Wat dat be treft mogen verenigingen met meerde re teams wel eens bij zichzelf te rade gaan of het uitbrengen van zoveel teams wel verantwoord is. In de tweede klasse is P.H.hotel kam pioen geworden dankzij krachtvoetbal. In deze klasse speelden vele voormali ge juniorenteams en daar heeft P.H. gebruik van gemaakt. Toch is het kampioenschap terecht en dat mag ook gezegd worden, de juniorenteams in deze klasse hebben dit jaar geleerd te moeten incasseren en deze soms harde leerschool kan ervaren worden als zeer nuttig. In de derde klasse wa ren Jelleboog en Verenigde Schilders aan elkaar gewaagd. Beide teams zul len promoveren, waarna ze in een klasse terecht zullen komen waarin Een automobilist reed in de nacht van zaterdag op zondag het AOT- bushaltebordje op de Pontweg vlakbij De Koog tegen de grond. Hij deed de volgende dag aangifte bij de politie, waarbij hij vertelde de macht over het stuur te zijn kwijtgeraakt nadat hij was uitgeweken voor een plotseling over stekende hond. combineren zeer belangrijk zal zijn. To- pido 2, de kampioen van de vierde klasse, promoveert naar de derde klas se. Dit team, hoofdzakelijk bestaande uit veteranen, zal in de derde klasse diverse voormalige juniorenteams te genkomen en dat zal ze niet meeval len. Als laatste geëindigd Nioz 2. Het team heeft een slecht seizoen gehad maar personeelsgebrek was mede de oorzaak. Matig De dames van Texelse Boys waren heer en meester. Het op de tweede plaats staande Texels lamsvlees eindig de met een achterstand van liefst acht punten en dat zegt genoeg. Nissan is bij de junioren de kampioen geworden. De enige concurrent was Visser Bouw bedrijf maar dit team kon het toch niet redden. Het enige team dat werkelijk medekandidaat voor de titel had moe ten zijn was 't Cafeetje. Het bleek al spoedig dat dit team maar matig werd begeleid plus de geringe motivatie van enkele spelers, het meest constant te voetballen. Concurrent Ratronics ver loor teveel punten en werd daardoor kansloos. In de derde klasse werd Texel terecht kampioen. Lange tijd had het ernaar uit gezien dat ZDH zou winnen, maar uiteindelijk bleek Texel toch het team te zijn met de langste adem. De nieuwe competitie die alweer op 17 augustus van start gaat, zal afwijken van de huidige. De rayoncommissie streeft ernaar klas sen van 11 teams te creëren. Alle teams bij de senioren dus ook dames gaan tweemaal 25 minuten spelen per wedstrijd. Het gevolg hiervan is dat de teams elkaar slechts tweemaal ont moeten. Bij de junioren zal een klasse ontstaan van 12 of 13 teams. De twee de klasse van de junioren zal bestaan uit pupillenteams. Voorlopig zijn een zestal teams ingeschreven maar uit breiding is voorlopig nog mogelijk. Uitslagen Competitie Junioren Texelse Boys 4-Gamma 3 0-3 Texelse Boys-Graaf sp. 0-15 ZDH 1 - ZDH 2 4-0 senioren tweede klasse Mantje 2-Pakhuus 4-6 bekerfinale P.L.Duinkertrofee Nissan 2-Nissan 4 8-2 finale eilandbeker Gamma - Texelse Boys 5-0 finale Nissantrofee Nissan - Vissers bouwbedr. 3-0 Dames finale Bertus Heerschaptrofee Texelse Boys - Gamma 4-3 De eindstanden van de competitie worden in een volgende krant gepubliceerd. De 15-jarige Jüdith Bruin uit Den Burg werd donderdagavond in de tent op het strand van paal 17 tot Rondemiss gekozen. Acht Texelsen presenteerden zich aan het publiek, eenmaal in vrije- tijdskleding en eenmaal in badkleding. De meisjes konden wat dat betreft re kenen op een eerlijke behandeling, alle kleding werd verstrekt door Mantje mode en de kapsels werden verzorgd door Cocky's kapsalon zodat alle meis jes zich in dezelfde stijl konden presenteren. Cees Schoenmaker, die de avond van commentaar voorzag, verklaarde dat niet alleen op het uiterlijk maar zeker ook op de manier van lopen en op wat de kandidates over zichzelf vertel den werd gelet. Qe avond werd verder gevuld met een modeshow, waarbij voornamelijk Texelse mannequins kle ding van Mantje „liepen". Het meest opvallende kledingstuk was wel een joggingbroek waarbij op de ene pijp al le deelnemende scheepstypen en op de andere pijp 1200 namen van zeilers waren gedrukt. Het was opval-lend dat de mannequin's op een leuke manier probeerden een show te maken. Zon der de bevroren glimlach die bij dit be roep schijnt te horen. Drie kapsters van Cocky's kapsalon ga ven twee keer een „knipdemonstratie", waarbij op het podium drie voorbe werkte modellen een haarbehandeling kregen. Een hoogtepunt van de avond was het optreden van het snel populair wordende zangtalent Gerard Joling, die overigens niet alle momenten etfen goed bij stem was. Dat gaf niets, hij kreeg de goedgevulde zaal plat. Judith Bruin zou later in haar hoeda nigheid als miss nog een nat avontuur meemaken, dat wordt beschreven in het artikel over het rondje. Haar taak bestond verder uit het huldigen van de winnaars.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9