UP/ I yenementen van 20 juni tot en met 7 juli 1985 Texe/toeristvoor een complete vakantie H-l mmïïmv lelijk welkom. Zaterdag 22 juni Zondag 23 juni Maandag 24 juni Dinsdag 25 juni londbus naar tn Burg Woensdag 26 juni Donderdag 27 juni Veranstaltungen fr Gaste IECREATIEKRANT TEXEL idaktieJitze Beintema, Gemeentehuis Texel Groeneplaats 1, 1791 CC Den Burg telefoon (02220) 3041, toestel 239. Buiten kantoortijd telefoon (02220) 5114. Uitgave: Langeveld en de Rooy b.v. Postbus 10, 1790 AA Den Burg - Texel. iet mij veel genoegen U hartelijk iff? te mogen heten a/s gast op ons eiland. Hoelang U hier blijft weet (eurlijk niet, maar als U deze zeer je informatie-krant hebt doorgele id,I Uw eerste konklusie zijn: het mogelijk zijn hier echt vakantie te jen. leder heeft daarvoor een eigen 'et maar het doel is altijd weer: uitgerust naar huis. biedt voor ,,e/ck wat wils", titige duinen, bossen en stranden, ook uitgestrekte polders, gezellige winkelstraten en de sfeer van monumentaal straatje in een oude skern. vakantiestemming kan het zijn: tkend maakt onbemind. Doet U ge rust eens iets anders dan thuis. Ervaar, beleef het onbekende. Liep U weieens 's morgens vroeg door het bos? Wandel de U ooit 's avonds in de duinen? Fietste U ooit langs de Waddenzee? Kuierde U op Uw gemak op een markt, braderie of wat dan ook? Keek U ooit naar een groot aantal, vaak uiterst moderne vissers schepen in de haven? Hebt U ooit tijd uitgetrokken om naar de stilte te luisteren? Dat kan allemaal op Texel! Geniet er van! Ik hoop van harte dat U ervaart: het is zo logisch dat men op Texel op grote schaal binnen- en buitenlanders uitnodigt van het mooie eiland te genieten. Vee! vakantiegenoegen en hopelijk: tot ziens! J.A. Engelvaart |et sportveld aan de Klimpstraat in icksdorp begint om 10.00 uur een (andse Vierkamp. Dit in het kader [•etfeest 150 jaar Eierland. Aan deze up (in de geest van het NCRV ste- denspel) kan iedereen gratis meedoen. Wel graag vooraf opgeven, tel. 02222-269. Na afloop 's middags een groot ja/nee spel, waar ook iedereen aan kan deelnemen. '.Koog wordt een crossloop gehouden. Start aan de Boodtlaan. 5 uur de inschrijving voor een ssloop door bos en duinen, geor- seerd door SV de Koog. Deelname logelijk voor recreatielopers, jeugd, «s, senioren (t.m. 34 jaar) en vetera- De te lopen afstanden zijn 4 en 8 I.OO uur begint in hotel De Linde maan de Groeneplaats in Den Burg vrije bridgedrive, georganiseerd bridgeclub „Groot Slem". Het in- Bd is ƒ10,00 per jaar. Er zijn leuke te winnen. Mocht U geen kaart- hebben neem dan even contact de wedstrijdleider. (02220-3096) 14.00 uur begint in de Dorpsstraat in toog een braderie, met vele kramen v^n alles te koop is. Daarnaast zijn tp deze braderie diverse attracties. Èf andere een orgelshow, het Leids aantal café-eigenaren uit Den Burg deze zomer elke avond een gratis rijden om uitgaanspubliek van cam- Jof buitendorpen naar Texels groot dorp te brengen. De bus rijdt geen femaar brengt passagiers vanaf het %>unt meteen naar het centrum Oen Burg. De dienstregeling is als uur vertrek haven Oudeschild, uur camping Loodsmansduin-Den "i, ingang Rommelpot, uur campings Grensweg- Wtsla nderdij kje, 'Öuur Vuurtorenweg/Postweg cam- 5 De Krim, JO uur De Koog - Badweg, Puur De Koog - VVV-kantoor poppentheater, muziek van een door de straat lopend dixielandorkest. 's Middags is er een playback-show met sound mixer en 's avonds om 19.00 uur een quizachtig programma. Ook worden er demonstraties parachutespringen gegeven. Om 14.00 uur kan iedereen gaan trim men. De deelnemers verzamelen zich aan de Nattevlaksweg (zijweg van Westerslag) op de eerste parkeerplaats na de trimbaan. Onder begeleiding van Peter de Hoogh worden een uur lang lichte oefeningen en spelvormen ge daan. Meedoen kost f2— per persoon. De Wielervereniging Texel houdt wieler wedstrijden op het circuit aan de Haf- felderweg in Den Burg. Deelname van gasten is mogelijk. De jeugd, tot en met 13 jaar, start om 18.30 uur in twee ver schillende categoriën. De senioren star ten vanaf 19.00 uur in een A-, B7 en C- klasse. Meedoen kost ƒ2,50 per per soon. Toeschouwers hebben gratis toegang. De braderie in de Koog wordt opgeluisterd met een dixie-orkest. Om 18.45 uur start de inschrijving voor een wandeloriëntatietocht voor het hele gezin, vanaf de kantine van cam ping De Bremakker aan de Tempeliers- weg. De camping is gemakkelijk te be reiken via zijweg 12 van de Pontweg. Meedoen kost72,— per persoon, inclu sief een kop soep na afloop. Op de Groeneplaats in Den Burg is van 13.00 tot 24.00 uur kermis. Tussen 13.45 en 14.15 uur kan men be- ginnenaan een fietspuzzeltocht vanaf de kantine van camping Sluftervallei aan de Krimweg bij de Cocksdorp. Deze tocht voert aan de hand van verschillen de routes door het noordelijk deel van Texel. Meedoen kost f2— per persoon, inclusief een kop soep na afloop. Vanaf 19.30 uur is er voor iedereen vanaf 14 jaar volleybal op het schoolveld ach ter de School met de Bijbel in Ooste rend. De organisatie is in handen van le den van Smash '68. Het terrein is te be reiken via het industrieterrein of via de Bijenkorfweg. Meedoen kost ƒ1,25 per persoon. De jeugd onder de 14 jaar kan gratis meedoen aan lijnbal. km. en het inschrijfgeld is f3— voor per sonen tot en met 14 jaar en ƒ4,— voor ouderen. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld van SV de Koog aan'de Boodtlaan. In Oosterénd wordt vanavond een volleybaltoernooi gehouden. In de Hervormde Kerk in de Dorpsstraat in De Koog wordt vanaf 20.00 uur een serie op Texel gemaakte dia's ver toond. Zo wordt een beeld gegeven van de Texelse cultuur en natuur. De diavertoning wordt gehouden onder verantwoordelijkheid van de gezamelijke Texelse Kerken. De entree is f2— voor volwassenen en ƒ1,— voor kinderen. Op de Groeneplaats in Den Burg is van 14.00 tot 24.00 uur kermis De Wielervereniging houdt wieler wedstrijden op het circuit aan de Haf- felderweg in Den Burg. Deelname van gasten is mogelijk. De jeugd tot en met 13 jaar start om 18.30 uur in twee ver- Deze Recreatiekrant maakt melding van alle dagelijks wisselen de evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excursies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, exposities, enz. Daarvoor verwijzen we naar Texeltoerist, een gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de maand verschijnt en overal, op Texel voor ƒ2,50 te koop is. In de Texeltoerist staan o.a. platte gronden van Texel en de dorpen, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fietsen, paarden, bolder wagens, visboten, adressen en openingstijden van bankvestigin- gen, artsen, autodealers, postkan toren en nog veel meer, waaronder steeds wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetens waardigheden. De „Texeltoerist" vormt met deze gratis krant een compleet Texels informatiepakket. Dat kunt u niet missen voor een geslaagde Texel-vakantie! Auch die deutschen Gëste sind auf Texel herzlich wilkommen. Darum tut es uns leid, dass wir aus finanziellen und technischen Gründen nicht in der Lage sind, diese Zeitung gënzlich in deutscher Sprache herausgeben zu können. Nachfolgend finden Sie kurz die wichtigsten Veranstaltungen für Ur- lauber auf unserer Insel. Die Programmaübersicht im holl. Sprache ist etwas ausführlicher und kann Ihnen bei Ihrer Auswahl für bestimmte Veranstaltungen behilflich sein; der Text ist absichtlich einfach gehal ten. Sollten Sie trotzdem noch Fragen haben, so können Sie sich jeder- zeit an die Texelaner wenden, die helfen Ihnen bestimmt weiter. Die Redaktion wünscht Ihnen einen angenehmen Urlaub. Samstag, 22. Juni Auf den Sportplatz hinter dem „Eierlandse Huis" in De Cocksdorp startet urn 10.00 Uhr ein Vierkampf. Bitte vorher anmelden, Ruf: (02222) 269. Sonntag, 23. Juni Um 19.30 Uhr fangt der Gelandelauf an, Platz: Boodtlaan, De Koog. Anmel den ab 18.45 Uhr. Teilnahmegebühr Hfl. 3,— für Kinder bis zu 14 Jahren; Altere bezahlen Hfl. 4,— Montag, 24. Juni In der Ref. Kirche in De Koog wird ab 20.00 Uhr eine Dia-Serie über Texel ge- zeigt. Eintritt Hfl. 2— für Erwachsene und Hfl. 1— für Kinder. Um 20.00 Uhr kann man im Hotel De Lindeboom (Groeneplaats, Den Burg), Bridge spielen. Einlage betragt Hfl. 10,— pro Paar. Dienstag, 25. Juni In der Dorpsstraat in De Koog ist ab 14.00 Uhr Markt mit vielen interessanten Standen. Om 14.00 Uhr besteht die Möglichkeit, unter sachkundiger Leitung zu trim men. Start ist am Nattevlakweg, ein Parkplatz weiter als die „Trimbaan". Teil- nahme kostet Hfl. 2,— pro Person. Die Radfahrverein Texel organisiert auf der Rundstrecke am Haffelderweg in Den Burg ein Radrennen. Jeder kann mitmachen, Jung und Alt. Teilnahmege bühr Hfl. 2,50 p.P. Start für die Jugend um 18.30 Uhr, Altere um 19.00 Uhr. Um 18.45 Uhr kann man sich zu einer Orientierungswanderung in der Kanti ne des Campingplatzes De Bremakker am Tempeliersweg anmelden. Teilnah megebühr Hfl. 2,— p.P., die erste Gruppe geht im 19.00 Uhr los. Mittwoch, 26. Juni Auf dem „Groeneplaats" in Den Burg ist von 13.00 - 24.00 uhr Kirmes. Zwischen 13.45 und 14.15 Uhr können Sie sich zu einer Fahrrad-Puzzel-Fahrt anmelden, und zwar in der Kantine vom Campingplatz „Sluftervallei" bei De Cocksdorp. Teilnahme kostet Hfl. 2— pro Person. Ab 19.30 Uhr kann man auf dem Platz hinter der Christl. Schule in Oosterend an einem Volleyballspie! teilnehmen. Teilnahmegebühr Hfl. 1,25 p.P. Die Jugend kann kostenlos an „Seilball" teilnehmen. Donnerstag, 27. Juni Auf dem „Groeneplaats" in Den Burg ist von 14.00 - 24.00 Uhr Kirmes. Der Radfahrverein Texel organisiert auf der Rundstrecke am Haffelderweg in Den Burg ein Radrennen. Jeder kan mitmachen, Jung und Alt. Teilnahmege bühr Hfl. 2,50 p.P. Start für die Jugend (bis 13 Jahr) um 18.30 Uhr, Altere um 19.00 Uhr. In der Warmoesstraat 42 in Den Burg geben Jan und Paula Brouwer ab 20.00 Uhr Bibelstunde. Teilnahme ist kostenlos. Auf dem Sportplatz des Campingsplatzes Woutershok am Rozendijk beginnt um 18.40 Uhr (erst Anmeldung) ein Volleyball-Wettkampf. Teilnahmegebühr Hfl. 1,50 p.P. Das Spiel beginnt um 19.00 Uhr. In der Kikkertstraat in De Cocksdorp beginnt um 19.00 Uhr der „Durper Markt". Hier ist allerhand zu sehen. Ab 20.30 Uhr ist für die Jugend im Dorfs- haus Disco. Am Strand bei Paal 20, nahe De Koog, beginnt um 19.30 Uhr „Tobbesteken" (Wer bleibt am langsten „trocken"). Freitag, 28. Juni Auf dem „Groeneplaats" in Den Burg is von 14.00 - 24.00 Uhr Kirmes. Zwischen 13.45 und 14.15 Uhr können Sie sich zu einer Fahrradfahrt/Wande- rung anmelden, ab Campingplatz „Kogerstrand". Teilnahme kostet Hfl. 2 pro Person. In Oosterend beginnt um 19.00 Uhr ein Wettkampf im Ringelstechen, das Er- gebnis wird mit zu den Meisterschaften gezahlt. Zuschauer haben gratis Zugang. In der Discothek „de J'elleboog" tritt heute abend Glenda Peters (die holl. Randy Crawford) auf. Eintritt Hfl. 5— pro Person. Samstag, 29. Juni Ab 10.00 Uhr kann man in Oosterend gebackenen Fisch kaufen. Gleichzeitig ist dort für die Jugend Flohmarkt. Ab 13.00 Uhr ist im Zentrum von Oosterend Trödelmarkt. Auf dem „Groene Plaats" in Den Burg ist von 13.00 - 24.00 Uhr Kirmes. Um 18.00 Uhr beginnt in Oosterend ein Radrennen. Zuschauer haben gratis Zugang.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 11