Zou je ook zoveel drinken als jeje niet zo ellendig voelde? Zou je jeookzo ellendig voelen als je niet zoveel dronk? te haastig Vakantiefoto's: niet Woensdag 3 juli Zaterdag 6 juli Zondag 7 juli Donderdag 4 juli Niet berekend op snelverkeer Explosiegevaar RECREATIEKRANT TEXEL - 20 JUNI T/M 7 JULI 1985 Jerry Jetson Pelikaanweg Californiëweg .Kogerweg GerrUslanderdijkje Rozendijk I Gasthuisstraat Akenbuurt B j.Keesomlaan Westerweg 'Elemert Hoornderweg Leemkuil Zuid-Haffel Redoute IVan der Sterrweg Molwerk ke foto's opleveren. Ga er heen op vrij dag of zaterdag als de Texelse kotters de haven binnenstomen. Uiteraard is het strand ook een dankbaar onderwerp ze ker voor kleurenopnamen. De vele felge kleurde vlaggen, windschermen en para sols geven uw foto een zomers cachet. Rood en geel doen het goed op kleuren foto's en daarbij kan een catamaranzeil van dienst zijn. Playback Clowns en straatmuzikanten zijn elke dinsdagmiddag en -avond te vinden op de braderie in De Koog. Ook de kleine artiesten van de playbackshow die daar wordt gehouden zijn misschien een foto waard. Nostalgische plaatjes zijn te ha len op de folkloredagen in Den Burg. El ke woensdag ziet men daar Texelaars in klederdracht en hier bent u in staat oude ambachten op de gevoelige plaat vast te leggen. Wie van spektakel houdt be zoekt deze zomer een autocross en kan, zeker met een tele-lens, verbeten cou reurs in oude vehikels in de zoeker krij gen. De rondvliegende modder moet u dan niet met de camera ontwijken. Dat geeft juist een prachtig effect. Drank heeft nog nooit iemand geholpen. Stoppen met drinken wel. Voor hulp en advies. 020-267626 Voor informatie: 020 - 24 85 65. JET ,1JNEK CENTRUM Oosterend is een monumentaal dorp. Een foto van uw familie in een van de oude straatjes is een leuke vakantiehe rinnering, maar u kunt daarvoor bijvoor beeld ook de vuurtoren, de molen van polder het Noorden, of de veerboot kiezen. Zeehonden In het Natuurrecreatiecentrum zijn bassins met zeehonden. Normaal is het moeilijk deze snel zwemmende dieren op de foto te krijgen. Tijdens het voederen, 's middags rond half vier, zijn ze echter van heel dichtbij te fotograferen. Deze voorbeelden zijn nog met talloze andere aan te vullen. Probeer origineel te zijn bij het fotograferen, anders kunt u net zo goed ansichtkaarten kopen. Juist het zelf met zorg uitzoeken van leuke mo menten of onderwerpen geeft een extra foto-dimensie aan uw vakantie. Neem even de tijd voor een foto en ga er goed stevig voor staan. In spreidstand of in de rug gesteund door een muur of boom. Druk uw toestel zachtjes tegen neus of voorhoofd. De kans op bewogen of onscherpe foto's is dan al een stuk kleiner geworden. Druk ook rustig af. Het knopje van de camerasluiter is erg gevoelig. Een lichte aanraking met uw wijsvinger is voldoende. Ook door te hard afdrukken bestaat de kans op be- wegingsonscherpte. Zorg dat uw oog recht achter de zoeker (het „kijk- venster") zit en kijk net zo lang tot u ziet wat u wilt zien en wat u dus wilt vastleg gen. Niets meer en niets minder. Zonnetje Het is een misvatting dat fotograferen met het zonnetje in de rug altijd de mooiste plaatjes oplevert. Experimen teer eens met zijlicht of tegenlicht. Door de schaduwen die dan ontstaan, worden uw foto's beslist levendiger. Flitsen doet u binnen, maar wanneer het buiten aan de donkere kant is kunt u daar ook flitslicht gebruiken. Uw onderwerp moet dan echter niet te ver weg zijn. Zorg dat u uw onderwerp op een goede, duidelij ke plaats in het beeld krijgt. Een groot strand met uw vrouw slechts als stipje bij de duinrand, een groot weiland met heel in de verte een lammetje of een on eindige zeevlakte met aan de horizon een boot, het zijn vaak lelijke foto's. Stap op het onderwerp af. Een detail is vaak sprekender dan een overzichtsfoto. Voorzorg Voordat u vakantiefilmpjes volschiet is het goed een nieuw batterijtje in uw ca mera of flitser te doen. Als u op het strand foto's wilt maken, wikkel uw ca mera dan in een plastic zak. Zand en zout water zijn grote vijanden van de fijngevoelige apparatuur. Mocht er toch iets vervelends met uw camera gebeu ren, breng hem dan meteen naar de fo tovakman. Vaak is het een kleinigheidje en kunt u de rest van de vakantie zonder problemen vastleggen. Plekjes Op Texel zijn vele plekjes waar prachti ge foto's te maken zijn. Hieronder vol gen enkele ideeën om de ware vakantie fotograaf te inspireren. Het gebied rond het Hoornder kerkje is heel illustratief voor het oude land van Texel. Tussen de tuinwallen grazen schapen en lammeren en met het karakteristiek witte Hoornder kerkje op de achtergrond maakt u vanuit een origineel standpunt een mooie land schapsfoto. Datzelfde geldt voor vele plekjes op en rond de Hogeberg. In de haven van Oudeschild bruist het van al lerlei activiteiten en ook dat kan kleurrij- De Pontweg, de verbinding tussen de veerhaven en De Koog, is de belang rijkste verkeersader van Texel. Om uw bestemming op het eiland vlot te kun nen bereiken moet u letten op de zij wegen die allemaal een naam hebben maar ook een nummer dragen. Als in een publicatie van een recreatiebedrijf of in de aankondiging van een evenement wordt gesproken van „zijweg dan wordt een zijweg van de Pontweg be doeld. Het nummer heeft niets te maken met de nummers van de kilometerpalen op het strand. Zijweg negen loopt dus niet naar het strand paal 9. 11 Hoornder markt is een wedstrijd schapenscheren. Een detail van een onderwerp is vaak leuker dan een overzichtsfoto. Op Texel geldt een maximum snelheid van 80 kilometer, tenzij anders aangege ven en dat is altijd langzamer. Omdat de afstanden kort zijn is hard rijden boven dien zinloos. Gebruik de auto zo weinig mogelijk. Parkeer niet in de dorpscentra want dat is bijna overal verboden. De Koog en Den Burg beschikken over par keerterreinen van voldoende capaciteit. De afstand tot het centrum vergt slechts enkele minuten lopen. Let op de verwijs borden. In veel éénrichtingsstraten mo gen fietsers tegen het verkeer in rijden. Dat wordt aangegeven met een speciaal verkeersbord. Überall auf Texel gilt eine Höchst- geschwindigkeit von 80 km, es sei denn, es ist anders angegeben, aber dann han delt es sich um noch geringere Geschwindigkeiten Weil die Entfemungen gering sind hat schnelles Fahren ausserdem keinen Zweck. Lassen Sie deshalb den PKW so viel wie möglich stehen. Parken Sie nicht in den Dorfszentren, denn dort ist sowieso beinah überall das Parken ver boten, oder wird mittels Parkuhren und Parkautomaten eingeschrankt. De Koog und Den Burg verfügen über grosse Parkplatze, welche in unmittelbarer Na- he vom Zentrum liegen. Achten Sie auf die Hinweisschilder. In vielen Einbahnstrassen ist es den Fahrradfahrern erlaubt in entgegenge- setzter Richtung zu fahren, dieses wird mit einem speziellen Schild angegeben. Op het strand en in de duinen worden de laatste jaren veel munitieresten ge vonden. Blijf er af en waarschuw de poli tie. Elk onbekend metalen voorwerp moet als gevaarlijk worden beschouwd. Am Strand und in den Dünen werden in der letzten Zeit viele Überbleibsel von Munition gefunden. Hande weg! Alar mieren Sie sofort die Polizei; Jedes un- bekannte Stück Metall kann gefahrlich sein. Mensen die op vakantie zijn maken foto's. Toch vallen veel vakantiefoto's tegen. Dat is niet nodig maar de onwetendheid met de materie (een deel van de fotografen schiet alleen plaatjes op feest- en vakantiedagen) en de haast waarmee wordt gewerkt zorgen vaak voor tegenvallers. Bijna blindelings op de sluiterknop van uw kleine automaat of meer ingewikkelde camera druk ken mag best maar de kans dat u iets vastlegt wat na een eerste blik op de afdruk niet meer boeit is groot. Bovendien is de kans op onscherpte of erger nog het onderwerp half op de foto, ook niet klein. Met iets meer moeite be reikt u een beter resultaat. Vakantiefoto's waar u echt met plezier naar kijkt en die u met gepaste trots aan vrienden en familie kunt laten zien. Tussen 13.45 en 14.15 uur kan men in schrijven voor een gecombineerd fietswandel-oriëntatietocht vanaf de kantine van camping Loodsmansduin, aan de Witteweg bij Den Hoorn. De tocht gaat aan de hand van verschillen de opdrachten naar het bos waar een wandelgedeelte is opgenomen. Daarna weer op de fiets al puzzelend terug. Meedoen kost f2,00 per persoon. 8117 wordt een viswedstrijd gehouden. [9.30 uur begint op Tennispark „De b" bij het Kerckeland (zijweg 16 van Pontweg) een dubbelspeltoernooi nis. Deelnemers worden ingedeeld hun eigen niveau en er zijn leuke prij- te winnen. Meedoen kost f20,— fefinformatie en opgave vooraf bij tel. 08-888. I14.00, 16.00, 19.00 en 21.00 uur is er igenheid het Hoornder Kerkje gra- |e bezichtigen. Tevens is er gelegen- I om de toren te beklimmen voor 10.. Dat geld gaat naar het restauratie- is van het kerkje. het strand bij paal 17 (iets verder dan natuurrecreatiecentrum) houdt de rtvi$club Texel een zeeviswedstrijd rgasten en Texelaars. De inschrijving tom 18.30 uur en het inschrijfgeld raagt f4,00 voor de jeugd t.m. 15 en f5,00 voor ouderen. Deelnemers |en zelf voor aas, dat moet bestaan pieren, bliek of spiering. Meiervereniging Texel houdt wieier- ietrijden op het circuit aan de Haf- erweg in Den Burg. Deelname van len is mogelijk. De jeugd tot en met sar start om 18.30 uur in twee ver- ïende categoriën. De senioren star- Om 18.40 uur start de inschrijving van een volleybaltoernooi op camping Woptershok, aan de Rozendijk, (zijweg 11 van de Pontweg). Het toernooi start om 19.00 uur en inschrijven is mogenjK voor iedereen vanaf 12 jaar voor f1,50 per persoon. Teams van 6 personen kun nen zjch opgeven, maar als men alleen komt is er altijd plaats in een team. Om 19.00 uur begint in Den Hoorn de Hoornder markt, met allerhande at tracties en kramen. Als speciale attractie vanavond de Hoornder kampioenschap pen schapenscheren en schapenmelken. In de Kikkertstraat in de Cocksdorp be gint om 19.00 uur de Durper feest- markt. Dit is een gezellige braderie met verschillende kramen en aktiviteiten. ledereen kan meedoen aan o.a. de Kop van Jut, Flesgooien, doelschieten en „Vang de Plons". Op het adres Warmoesstraat in Den Burg houden Jan en Paula Brouwer vanaf 20.00 uur een bijbelstudieavond die voor iedereen vrij toegankelijk is. Om 18.45 uur start de inschrijving voor een crossloop door bos en duinen ge organiseerd door SV de Koog. Deelna me is mogelijk voor recreatielopers, jeugd, dames, senioren (t.m. 34 jaar) en veteranen. De te lopen afstanden zijn 4 en 8 kilometer en het inschrijfgeld is f3,00 voor personen t.m. 14 jaar en f4,00 voor ouderen. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld van SV de Koog aan de Boodtlaan. ten vanaf 19.00 uur in een A-, B7 en C- klasse. Meedoen kost f2,50 en toe schouwers hebben gratis toegang. iwijl voor de drie snelsten in iedere orie een beker of standaard be- baar is. Inschrijven is mogelijk van- ,45 uur. De 4 kilometer mag ook lelend worden afgelegd. 5,45 uur begint op de Groeneplaats bh Burg de Taptoe Texel 1985. Er H medewerking verleend door alle fes fanfareorkesten en drumbands, irogramma is zeer afwisselend met «tra een ODtreden van de verschil- Texelse dansgroepen, die geza- ijk dansen op de muziek van de „Washington Post". Toegang is Om 19.30 begint op het veld aan de Ni- kadel in de Koog een Tally Ho wedstrijd, georganiseerd door De Koog Promotion in samenwerking met de „Blijde Rijders". Tally Ho is een paarden- wedstrijd met ongezadelde paarden of pony's die steeds 300 m. met verschil lende ,,gangen"moeten afleggen. In de Koog kunnen paardengenieters hun hart ophalen bij een spectaculaire Tally-Ho wedstrijd. Disco dancing Question in de anstraat te Den Burg is vanavond AVRO's Toppop Discolympic- v,waar bij de AVRO opgegeven ar en uit Noord-Holland zich zullen enteren in de voorronde t.b.v. een ihow die de AVRO vanaf september uitzenden. De presentatie is in han- van Jerry Jetson. De zaal is open iO.OO uur en de entree is f5,00. In discotheek Question draait Jerry Jetson platen. SV. ZDH houdt een strandloop, die start op het strand bij paal 9 bij Den Hoorn. Wedstrijdlopers kunnen deelne men in de volgende categoriën: 10 km. voor mannen vanaf 15 jaar, 10 km voor veteranen (40 jaar en ouder), 4 km voor mannen vanaf 15 jaar, 4 km voor vrou wen vanaf 15 jaar en 4 km voor de jeugd t.m. 14 jaar. In deze categoriën krijgen steeds de snelste drie een prijs. De re creatielopers kunnen voor beide afstan den inschrijven en mogen de afstand ook wandelend afleggen. Voor alle deel nemers ligt een leuke herinnering klaar. De inschrijving start om 18.45 uur en het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugd t.m. 14 jaar f3,00 en f4,00 voor ouderen. De start is om 19.30 uur. Groeneplaats wordt een grote taptoe gehouden.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 13