YERGGETT College benoemt schoolleiding VERVOLG V\N PAG.1 Razende Bol Acht groepen op Texelpop '85. Veel lopers bij 2e strandloop Paal 28 Rijverboden A/s het even kan voor 7 augustus Zeven baby's in NRC PAGINA 2 TEXELSE De rozen langs de Rozen dijk zijn door de wildgroei in de bermen niet meer te herkennen. Ate Rienstra vroeg om rozen of om gras dat regelmatig wordt gemaaid, r r niet „van beiden evenveel". ,,Dat was helemaal niet waar. Het geld is er en de plaats is er. Er moet alleen nog een raadsbesluit genomen worden om in de speeltuin toestellen te plaat sen. Kunnen we dat nu niet even besluiten?" aldus het raadslid. Beum- kes zei dat de kinderrijke buurt hele maal geen voorzieningen voor de ei gen jeugd heeft en dat de speelplaats eigenlijk al voor de zomer ingericht had moeten zijn. Wethouder Piet Ze- gers ging niet in op de suggestie om in de rondvraag een raadsbesluit te ne men. Ik wil het eerst even uitzoeken". Het Pakt-raadslid vond ook dat de to ren van het Hoornder kerkje er ver waarloosd uitzag. Wethouder Baren- dregt zegde toe dat hij zal bekijken of de toren snel geschilderd kan worden. Wie 's middags tijdens de kermisweek het raadhuis belde kreeg een bandje van een antwoordapparaat te horen met de mededeling dat er in verband met de kermis niet werd gewerkt. Het CDA-raadslid Gelein Jansen noemde het gebruik van een antwoordapparaat onsympathiek en hij liet blijken dat er eigenlijk iemand had moeten zitten om de telefoon op te hemen en mee te delen dat er verder, niemand in het ge meentehuis was. Burgemeester Engel vaart was het niet met hem eens. In een advertentie is duidelijk meegedeeld dat het raadhuis tijdens de kermis 's middags gesloten was en voor de mensen die dat waren vergeten of niet hadden gelezen vond hij een antwoordapparaat een ,,zeer correct middel". land is volgens haar niet voldoende duidelijk dat het hier een voorrangs kruising betreft en ze vroeg om witte driehoeken op de weg en 'stopborden'. Boortorens Het hijsplatform van Damco Offshore Den Helder, dat op de Waddenzee ligt, had volgens Gerbrand Poster last be zorgd aan de Texelse garnalenvissers. De twee kilometer lange ankerlijnen beperkten de vismogelijkheden, al was aan die overlast na overleg iets ge daan. Poster vroeg of dergelijke zaken bij stationering van nieuwe boortorens niet voorkomen kunnen worden. En gelvaart antwoordde dat er wel eisen staan vermeld in het ontwerp- bestemmingsplan Waddenzee maar dat de gemeente momenteel ,,geen partij" is en dus niets kan doen aan eventuele overlast. ,,Ook dit hangt af van de ge meentelijk indeling van de Waddenzee". Poster vroeg of caravan bezitters riool belasting moeten gaan betalen. Baren- dregt beloofde een schriftelijk antwoord. De VVD-er had ook gehoord dat het openbaar toilet op de Vismarkt op maandagmorgen zeer smerig was. Hij vroeg of juist op de dagen dat Den Burg veel bezoekers krijgt, zoals de maandag en de folklorewoensdag, niet extra gelet kon worden op schone toiletten. ,,Het is tenslotte ons visitekaartje", al dus Poster. Engelvaart kaatste de ko mische bal terug met de mededeling ,,dat het schoonmaken van het ge meentelijk toilet wel mondeling afge daan kon worden" om daarna te ant woorden dat Posters wens zou worden doorgegeven aan de schoonmaakploeg. Rozen Partijgenoot Ate Rienstra pleitte voor duidelijk zichtbare rozen langs de Ro- zendijk of alleen maar gras. De CDA-er vertelde dat de rozen langs deze weg niet meer te onderscheiden waren tus sen het zeer hoge gras en dat dit een rommelige, onverzorgde indruk maak te. Indertijd is een raadsbesluit geno men om langs deze weg rozen te plan ten. Als het niet lukt omdat netjes te houden moeten we nu voor gras kiezen". Who's Talking treedt zaterdag rond 20.00 uur In de Wezentuin wordt zaterdag van 15.00 uur tot ongeveer 23.00 uur het gratis toegankelijke Texel- popfestival gehouden. Dit jaar tre den acht plaatselijke popgroepen op. Het programma gaat om 15.00 uur van start met harde rock van de jonge band Forced Exposure, een uur later gevolgd door rustiger akoustische klanken van het gitaarduo Jaap Dros en Mark Fonds. Om 17.00 uur betreedt de nieuwe Texelse groep Gutti Morgi de muziek- nis met naar verwachting vrolijke klan ken. Onvervalste ska is rond 18.00 uur n op Texelpop. het devies van The Gangsters en om 19.00 uur mag de Oosterendse band Attic Tune bewijzen dat de roem die hen bij de talentenjacht in De Toe komst ten deel viel ook in de open lucht waar gemaakt kan worden. Het avondprogramma start' om 20.00 uur met Who's Talking die in diverse plaatselijke zalen heeft bewezen dat de band het afgelopen jaar muzikaal en technisch flink is gegroeid. Zij worden een uur later gevolgd door Scrap Heap die indruk maakte op Texelpop-binnen in De Jelleboog. Oudgediende Blue Breeze sluit het festival vanaf 22.00 uur af met een portie blues. De onkosten van het festival moeten worden betaald uit de verkoop van consumpties en daarom is het verbo den dat het publiek drank meeneemt in de Wezentuin. Rienstra was verder ook niet zo te spreken over het maaischema in weg bermen van gemeente en aannemers. ,,Een deel van de bermen is nog niet gemaaid en dat is geen gezicht en wat wel is gemaaid is ook geen.gezicht omdat het gras nog niet is opgeruimd". Wethouder Barendregt beloofde zijn maaischema eens kritisch te bekijken. Gerbrand Poster had de indruk dat het onderhoud van de plantsoenen aan de Ruyslaan en Epelaan was gestopt. Ba rendregt beloofde ook dit te zullen uitzoeken. Riet Huitema en Paul Kikkert vroegen om een paar verkeersmaatregelen. Kik kert vond dat er borden geplaatst moeten worden bij de nieuwe afslag naar camping De Krim aan de Post weg om duidelijk aan te geven dat er op deze plaats fietsers kunnen overste ken. De Texels Belangman vroeg zich ook af waarom afslagstroken naast de grotere wegen van klinkers waren. ,,Nu moet je die stukken steeds op nieuw bestraten omdat er kuilen in ko men. Asfalt is volgens mij op langere termijn beter en goedkopèr". Wethou der Schilling zegde een „schriftelijk en zeer technisch" antwoord toe. Riet Huitema vond dat de kruising Schorrenweg-Zwinweg beter beveiligd moet worden. Komende vanuit Eier- ledere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten Beatrixlaan, Kogerstraat, Waal- derstraat, Burgerhoutstraat. De Koog Zaterdag wordt vanaf 10.00 uur oud papier opgehaald in De Koog. leder wordtr verzocht het papier tijdig ge bundeld aan de straat te zetten. Voor de tweede strandloop bij Paal 28 verschenen woensdagavond 167 lopers aan de start. Op een goed strand en met mooi weer werden goede tijden gelopen. Uitslagen: 4 km, jeugd: 1. Matthias Smit, 16.10 min.; 2. Jan Veldman. 16.17; 3. Klaus Plato, 16.23. 4 km, recreanten: 1. Cees Timmer, 14.29 min., 2. Nanning Kikkert, 14.58; 3. Jo- han Plato, 15.07. 4 km, dames: 1. Coby Bakelaar, 18.15 min., 2. Nel Bruining, 18.50; 3. Ellie Ner- vers, 19.27. 8 km, heren: 1. Minne Goënga, 17.35 min., 2. Jan Smit, 30.55, 3. Ralph Gro- bowsky, 31.44. 8 km, veteranen: 1. Arie de Ridder, 31.05 min., 2. Uwe Broekman, 31.25; 3. Piet Bakelaar, 31.48. In de nacht van maandag op dinsdag werd tweemaal een rijverbod opgelegd aan automobilisten die, getuige de uit slag van de blaasproeven met teveel al cohol in het bloed achter het stuur zaten. Een inwoner van Hilversum en iemand uit Breda moesten de auto acht uur la ten staan. Gezellig zwemmen met je moeder. COURANT De gemeenteraad heeft dinsdagavond de benoeming van de tweehoofdi ge schoolleiding aan de Thijsseschool en Het Eierlandse Huis gedele geerd aan het college. Het voorstel om dat te doen kwam van burge meester en wethouders zelf om zo snel te kunnen handelen zonder dat voor 1 augustus een extra raadsvergadering moet worden gehouden. Het voorstel werd door de linkse frac ties aanvankelijk met enige argwaan begroet. Argwaan die ook was ingege ven door de brief van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel, af deling Texel, waarin werd aangedron gen op een snelle benoeming van de schoolhoofden omdat de rechtspositie van niet benoemde leerkrachten na 1 augustus onzeker is. De ABOP is vol gens de brief niet overtuigd van de problemen" die aan de benoeming voorafgaan en de argumenten van wethouder Piet Zegers om de benoe ming uit te"stellen maakten op de vak bond, volgens dezelfde brief, weinig indruk. De wethouder vertelde dinsdagavond dat er wel degelijk sprake was van veel voorbereiding voordat de gemeente raad een voordracht onder ogen kan krijgen. „Er zijn zes zeer uitvoerige gesprekken geweest met de betrokke nen. Die gesprekken waren heel zwaar en vroegen van de partijen vertrouwen en verdraagzaamheid. We zijn nu zijn zo ver dat er goede afspraken zijn ge maakt over het functioneren van een tweehoofdige leiding en ik heb er ook vertrouwen in, al is het niet voor hon derd procent", aldus Zegers. Als er vooraf geen afspraken waren gemaakt tussen de kandidaten voor de school- hoofdfunkties was dat volgens de wethouder „zeer onzorgvuldig" geweest. „Dan hadden wij later op ons brood gekregen dat we dit nieuwe fenomeen op de scholen niet goed hadden aan gepakt. Daarom hebben we enige tijd nodig gehad om alles rond te breien. Nu moeten er nog adviezen komen van de medezeggenschapsraden van beide scholen". Daan Welboren zei het benoemen van de schoolhoofden wel aan het college te willen over laten maar hij bespeurde toch twijfels bij de wethouders over het werkelijk tot stand brengen van een tweehoofdige leiding „Als u nu straks niet gaat benoemen met een aantal nieuwe argumenten, wat doen we dan?". Welbóren zei dat de advie zen van de medezeggenschapsraden niet verrassend zullen zijn. In De Cocksdorp is men voor een duo directie en de kleuterschool De Woeli- - ge Hoek is dat ook. Dat laatste werd door Tine Krijnen-Baijs bestreden. Zij had gelezen dat de medezeggen schapsraad van De Woelige Hoek één schoolhoofd wil. Volgens dit raadslid werkte de ABOP met de brief mee aan onrust onder ouders, iets wat de bond het college verwijt omdat er nog niet benoemd is. „Vanwege de brood nodige rust wil ik de benoeming daar om delegeren" aldus Tine Krijnen- Baijs. Gelein Jansen reageerde fel op de constatering van de wethouder dat het raadsbesluit om op twee scholen duo leiding te benoemen tot stand was ge komen met'de "kleinst mogelijke meerderheid" (8 tegen 7 stemmen). Jansen:,,Daar heb ik niets mee te ma ken. Het is de meerderheid. De raad heeft besloten en daarmee uit". Zegers vond ook dat de ABOP brief al leen maar voor onrust zorgde, mede omdat men met de kritiek naar de pers was gestapt. „Waarom moet zo iets meteen via de krant. Dat veroor zaakt alleen maar extra onrust en daar bij vraagt de pers niet wat ik er van vind. Ik word daar een beetje bedroefd van". De wethouder kreeg steun van Daan Welboren die vond dat in dergelijke gevallen het principe van hoor en we derhoor toegepast moet worden. Proberen De wethouder beloofde dat hij zou proberen de benoemingen voor 1 au gustus tot stand fe brengen, maar als dat niet lukt zijn er volgens hem geen drama's te verwachten op rechtspositi oneel gebied. „Het ministerie is daar over wel duidelijk. Er valt niemand in een gat Peter Bakker stoorde zich aan de kritiek van de wethouder op de ABOP. „U mag kritiek hebben op de inhoud van de brief en de manier waarop die naar buiten wordt ge bracht, maar niet op het briefschrijven zelf. Het is een taak van de vakbond om voor haar leden op te komen". Bakker vroeg of de andere leerkrach ten voor 1 augustus benoemd kunnen worden en volgens de wethouder was dat een „heidense klus", mede omdat het ministerie onlangs nieuwe verplich te arbeidsverkorting heeft ingevoerd waardoor de roosters die waren op gesteld weer gewijzigd moeten worden. Op de vraag van Welboren of het col lege zou proberen toch van een twee hoofdige benoeming af te stappen was de wethouder duidelijk. „We voeren dat raadsbesluit uit en op de voor dracht voor De Cocksdorp komen de heer Moonen en mevrouw Wouters en voor de Thijsseschool de heer Heethuis en mevrouw Roeper. We be noemen deze mensen echter niet eer der als dat alle afspraken die we willen maken ook gemaakt zijn". Met die me dedeling kwam een snel einde aan de argwaan van de linkse fracties en werd unaniem besloten de benoeming te delegeren aan b en w. Burgemeester Engelvaart uitte aan het begin van de discussie kritiek op het afleveren van de ABOP-brief in het raadhuis, kritiek die ook gold voor an deren die de raad met brieven willen bereiken. De collegeleden vonden de brief op hun bureau en de raadsleden kregen hem thuis maar dat betekent niet automatisch dat het schrijven dan ook als ingekomen stuk op de raads- agenda komt te staan. „Soms moet er nog een advies bij maar de ambtelijke dienst weet niet eens dat wij die brief hebben en dan wordt er in het college ook niets besproken. Briefschrijvers aan de gemeenteraad moeten gewoon een exemplaar afgeven bij de afdeling Algemene Zaken. Wij zorgen dan wel dat alle raadsleden een copie krijgen", aldus Engelvaart. Overblijvers Een subsidieaanvraag van.de Jan Drij- verschool uit Den Hoorn voor 7705,— de vloerbedekking in een klaslokaal te mogen vervangen en voor 74846,— voorzieningen te mogen treffen om overblijven op de school mogelijk te maken werd na enige discussie door de raad afgewezen. Sinds 1983 zijn scholen wettelijk verplicht gelegenheid te geven tot overblijven in de middag pauze maar de kosten daarvoor moe ten volgens het rijk door de ouders worden betaald. Het college vindt daarom niet dat de gemeente overblijf- kosten moet gaan subsidiëren en de tapijttegels die de school wil aanschaf fen moeten volgens b en w worden betaald uit het exploitatiebudget van de school omdat hier sprake is van normaal onderhoud. Tine Krijnen vond de keuze van tapijt- tegels niet gelukkig omdat inmidi bewezen dat kinderen met adem) o liigsproblemen last kunnen hebt r van deze vloerbedekking. „Hetill de mode maar ik zou linoleum,;! nemen"! m Peter Bakker zei dat de regering I® erg duidelijk is in de regels voor n ling van overblijf kosten. Een des door de ouders worden betaald^ voor een aantal is wel weer een si bijdrage mogelijk. Hij vroeg ofdjii wethouder de scholen niet duid kon maken wat wel en niet gesi s dieerd kan worden. Zegers verwt 'i' naar de, volgens Bakker onduidi u circuliare van het ministerie vani wijs. it i y Bakker was niet tevreden:,,Degtl meente zorgt voor een onderkop voor overbvlijvers maar wie mop het keukenblok betalen". De wei 3 der had daarop geen antwoordt viseerde de extra subsidie voort i Hoorn af te wijzen omdat de anJ basisscholen dan straks ook mei n dieaanvragen op de stoep zoude® staan. i De gemeenteraad volgde dat adiI op. Gerbrand Poster had een arJ suggestie om bij te dragen aanf el welzijn van de overblijvende leei i „De gemeente Zandvoort verstn gratis melk onder de middag. D;® gezond voor de jeugd en voord si superheffing". If |i Tussen donderdag 4 juli em lopen maandagnacht zijn in Natuur recreatiecentrum bijl Koog zeven zeehondenbabf. vijf vrouwtjes en twee man' tjes geboren. De jaarlijkse, zomerse geboorte verliep voorspoedig. Zeehond® vrouwtjes krijgen doorgaans éér jong en dat was ook dit jaarh» geval, zodat het publiek de km de weken van zeven trots zwei mende moeders met in hun kid snel groeiende jongen kan geni De nieuwe aanwinsten van hei NRC zijn nog in een apart bass geplaatst en toen we dinsdag' maakten, bleken de baby's de grootste publiekstrekkers te zijn, een soort bewaker zwemt de oudste zeehond van het musei de 26-jarige, blinde Robby, te moeders ën kroost. De jongen zogen ongeveer zes ken en dan begint de zware tal om ze aan levende vis te laten wennen. De zeehondjes krijgen levende paling en platvis en zii zelf moeten ervaren dat dat va een zeehond noodzakelijke prod ten zijn die ze kunnen eten. Verzorger Henk Brugge: „Som gen hebben dat helemaal niet: en dan moet je ze heel lang te de hand voeren. Dat is voorals zware klus als ze weigeren hun open te doen". Vorig jaar moesten de zeven Is: ook met de hand gevoerd wod Het Wolkers-nageslacht in zeek denland is met één van de geb: ten weer meer gewaarborgd. Di dochter („Carry") van de zeeha die Jan Wolkers indertijd vond! Rottumeroog schonk het leven eervzoon en dat kleinkind vani beroemde „opa" verkeert ook» blakende welstand. Hij zal samen met de zes ander dit najaar worden uitgezet in de Waddenzee, zoals dat dit voorja gebeurde met de jongen van vo jaar. Het NRC heeft permanent „eigen" zeehonden en men wi aantal niet uitbreiden.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2