OP ALLE FRONTEN HOPELOOS! ACÜNK4 Wgemeen Dagblad over VVV Texel: leepkisten: regen ieg publiek weg Goënga brak eigen record Crossloop in de regen Tennisclub Deuce hield open kampioenschappen Strandloop Den Hoorn Uit het politierapport ijSDAG 30 JULI 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ft lAlgemeen Dagblad heeft een vernietigend oordeel ge il over het dienstbetoon van de VVV Texel. „Op alle fron- hopeloos. 'n Zwerende doorn in het vlees van een eiland, het juist van toerisme moet hebben. Zachte heel- lesters, stinkende wonden. Wegsnijden dat gezwel!", aldus slotconclusie van de zaterdag j.l. gepubliceerde ,,AD-test" arin 36 Nederlandse VVV-i-kantoren op de korrel zijn lomen. de test werden de kantoren beoor- !dop drie punten. Eerst werd elk u opgebeld met een vraag naar en openingstijden van het Tech- ;h Museum, een museum dat on- wordt vermeld in de folder agtrips '85, lekker weg in eigen j", die op elk kantoor gratis is af te in. Verder kregen alle onder de I genomen kantoren een schriftelijk zoek om Spaanstalige informatie eigen stad of streek, overigens Ie wetenschap dat die informatie ivoorhanden is. angrijkste onderdeel van de test het bezoek aan de balie. Na el- bezochten twee AD-mensen, uite- rdals zodanig niet herkenbaar, de V's waarbij ze vroegen naar slecht er accommodatie in de omgeving, acties, attracties voor kinderen en regionale, wat lastiger vraag stel- Daarbij werd ook geïnformeerd de openingstijden van een op dat iment gesloten museum en werd de jrmatrice verzocht antwoord te ge- op enkele meer algemene vragen irNederland. Ook werd het verzoek laan een reis per openbaar vervoer te zoeken. Hondeblik service wordt een VVV-i- itoor geacht te kunnen bieden. Een Dt aantal WV's bracht er blijkens resultaat van de AD-test weinig terecht. Bijna de helft van de ge- te kantoren scoorde onvoldoende. s\ hoorde volgens de test tot de al- Jechtsten. Volgens het begeleiden- artikel in het Algemeen Dagblad liet Texelse informatrice het vooral af- en bij de vragen over Nederland, arbij het gedrag van betrokkene als gt wordt omschreven: „Zoals die owe hondeblik waarmee ze je in Burg aankijken. Terwijl je de irik in de ogen ziet groeien, maakt meisje een wijds armgebaar en t: daar staat alles over Nederland. dan dat komt zij niet. Onder- sen maakt een college die al bijna kwartier met een kaart met buslij- zit te worstelen, de klassieke op- irking: deze bus eindigt in zee, hoe dat nu? Tsja, dat zwarte streepje geen buslijn maar een ïegrens. het verzoek om Spaanstalige infor- tie over de streek had de VVV Texel geen behoorlijk antwoord gege- Er was alleen een Nederlandstali- folder gestuurd, zonder begeleidend irijven Niets te doen tig vindt het AD de manier waar- het eiland achter de balie wordt ikocht. Eén van de vragen was: wat op Texel te doen bij slecht weer? ans de AD-test had de informatri- igeantwoord: „Niets. Zolang het harde aanhoudende regen die Iverwege de wedstrijd begon te Isn is zondagmiddag spelbreker iweest bij de zeepkistenrace op iHogeberg. De jonge coureurs nhun directe familieleden lieten Mi door Pluvius niet verjagen, «ar het aanvankelijk zeer grote 'bliek zocht snel beschutting en armee werd aan de sfeer veel af- euk gedaan. he categorie grote wielen versche- lacht coureurs aan de start. Van 'veroverde Joop Veltkamp de ste plaats, gevolgd door Peter Jan "s en Marco Witte die resp. de 'ede en derde prijs kregen, he kleine wielen was Jeroen Schoo eerste, tweede werd Bonito Daalder herde Marcel van Osch. 'autopedrace trok 19 deelnemers, '"dra Maretti die een afstand van sar dan 400 meter behaalde, werd "te. "edige uitslag (de cijfers geven de Mkte afstanden in meters aan): °t8 wielen: Joop Veltkamp 833.60, ^•80; Peter Jan Geus 995.40, '80; Marco Witte 888.60, 964.80; M van der Slikke 489.30, 710; Den man der Slikke 546.20, 594,30; Kin Oostra 503.70, 508; Marianne 'Zeilen 499.50, 458.60; Bart Oostra 8.595.10. 'ine wielen: Jeroen Schoo 560.10, Bonito Daalder 504.10, 468.50; "cel van Osch 500, 444.50; Jan «den Dros 472, 434.20; Christiaan 468.40, 439.30. K°pedrace: Sandra Maretti 401.30; "eke Veltkamp 397.30; Bernadette Groot 378.60. hier nog geen hoogseizoen is, is hier niets te doen". Verder had de informa trice er blijk van gegeven niet te kun nen omgaan met een naslagwerk en voelde de AD-man zich afgescheept op andere vragen. „Los van alle kwali tatieve tekortkomingen moet hier de mentaliteit duchtig veranderen. Wie de bezoekers tegemoet treedt met een houding van „daar heb je weer zo'n zeurpiet", heeft bijvoorbaat de slag al verloren." Een schrale troost voor Texel is dat er nóg vier WV's zijn die tot de „absolu te dieptepunten" worden gerekend: Den Helder, Egmond aan Zee, Drach ten en Epe. Volgens de AD-test had de Texelse VVV op de telefonische vraag inzake het Technisch Museum niet juist ge reageerd. Men kon het antwoord niet vinden en verwees naar het Neder lands Bureau voor Toerisme. En aan de balie had een medewerkster een verouderde folder verstrekt en had ver wezen naar gesloten musea. Ook zij had lastige vragen afgescheept en was bij het zoeken naar een bepaald adres niet verder gekomen dan de Vrouwen agenda. Een collega had een reis per openbaar vervoer verkeerd uitgezocht, had de bezoekers met een kluitje in het riet gestuurd en aldus Texel bijzon der slecht verkocht. In meer algemene zin werd in het AD- artikel gesteld dat het er bij de diverse kantoren vanaf hing door wie je werd geholpen. Menigmaal kwam het bij de test voor dat de ene informatrice haar taak voortreffelijk vervulde, terwijl haar collega enkele meters verderop jam merlijk faalde. Klanten stellen hun vra gen vaak gebrekkig. Te vaak reageren de WV's door het verstrekken van een foldertje, terwijl de klant met een beet je belangstellend doorvragen veel wij zer is te maken. Schok De vernietigende conclusie die in het AD (de één na grootste krant van Ne derland) over de Texelse VVV wordt gegeven, heeft het afgelopen weekend op Texel veel opzien gebaard en was vooral in winkels en horecabedrijven het gesprek van de dag. De publicatie valt in een periode van toenemende ontevredenheid over het functioneren van de VVV. Met name degenen die al kritiek hadden op het dienstbetoon voelen zich in hun gevoelens gesterkt. Anderen kunnen zich niet voorstellen dat het er bij de Texelse VVV zó klun zig toegaat als in de AD-test wordt gesuggereerd en hebben de indruk dat de informatrices op onbillijke wijze op de proef zijn gesteld. Niet terecht VW-directeur Jaap Dekker vindt de kritiek niet terecht en meent dat de uitvoerders van de AD-test door hun benadering een slecht resultaat uitge lokt hebben. Hij vermoedt dat de AD- mensen op bezoek zijn geweest ten tij de van de verbouwing van het VVV kantoor toen men niet alle informatie bij de hand had. Maar ook onder nor male omstandigheden acht hij het uit gesloten dat de informatrices zoveel aandacht aan de klanten kunnen besteden als door het AD blijkbaar wordt gewenst. „Daar is bij de huidige personeelsbezetting gewoon geen tijd voor. Dat we voor informatie over Ne derland verwijzen naar de grote over zichtelijke bak waar allerlei folders lig gen uigestald, vind ik helemaal niet kwalijk. Het is een vorm van zelfbedie ning, heel gewoon. De vraag over dat museum hebben we getracht te beant woorden door het Museumboek in te zien. We hadden beter de Centrale Documentatie kunnen raadplegen, maar die zat op dat moment in het kantoor in De Koog om te worden bijgewerkt." Niet ontkend wordt dat verbetering mogelijk is, waarbij als oorzaak wordt aangegeven dat de VVV de afgelopen jaren noodgedwongen veel geld en aandacht heeft uitgegeven aan promo tie en werving, minder aan dienstbe toon ter plaatse. De Texelse VVV heeft sinds enkele jaren de i-status wat in houdt dat landelijke informatie gege ven moet kunnen worden, maar is daarop nog niet ingespeeld. „Dit aspect heeft sinds kort wel extra aan dacht gekregen. We zijn echt wel op de goede weg." Financieel probleem De VVV-directeur geeft echter toe dat hij tekort heeft aan ervaren informatief personeel. Het is volgens hem een fi nancieel probleem. Door geldgebrek werkt de VVV met slechts zes infor matrices in vaste dienst en doet het verder met part-timers. Specialisering is niet mogelijk, leder moet „alles" kunnen en weten en dat is natuurlijk onmogelijk. Verbetering ligt echter toch in het verschiet want de recente lijk benoemde hoofdinformatrice heeft onder andere tot taak de andere meis jes te coachen en ook zal het VVV- personeel deelnemen aan de (verplich te)-tweedaagse cursus Sociale Vaardig heidstraining van de ANVV ter verbe tering van het contact tussen klant en informatrice. Maar Dekker zegt ook dat het nooit zal lukken klanten tevre den te stellen die zijn ingesteld zoals de mensen van het AD. „Dat ant woord op de vraag over wat er op dat moment op Texel was te doen, was gewoon korrekt. Die man vroeg naar evenementen en die waren er op dat moment niet. Ik kan me niet voorstel len dat de informatrice het daarbij heeft gelaten. We verwijzen in zulke gevallen altijd naar de „Texeltoerist" waarin uitvoerig staat wat er in de be treffende periode van het jaar wél alle maal mogelijk is. Ik vind het heel kwa lijk dat nu de indruk is gewekt, dat we er op ons kantoor maar een slag naar slaan. Ik ben ervan overtuigd dat vrij wel alle mensen die bij ons om infor matie komen, volledig tevreden wor den gesteld. Zo slecht als het AD het afschildert, is het bij ons echt niet. Vraag maar aan de ANVV. Daar heeft men nog nooit een klacht over ons vernomen." ANVV Dat laatste wordt door stafmede werkster Annette Eijkemans van de ANVV bevestigd. „De enige klacht die we wel eens over de VVV Texel heb ben gehad is, dat ze telefonisch slecht bereikbaar waren. Wij hebben de in druk dat daar goed en hard wordt ge werkt en het lijkt me afschuwelijk om dan zo bejegend te worden als nu in het AD is gebeurd. Wij zullen zeker bij het Algemeen Dagblad reageren en nagaan hoe men bij tests te werk is gegaan. In ieder geval is het woordge bruik buitensporig en onnodig grie vend geweest." Minne Goënga won de vierde strand- loop van paal 28. Hij liep de acht kilo meter in 25.51 en verbeterde daarmee zijn eigen record met 33 seconden. Dat was mede te danken aan de uit stekende omstandigheden: goed weer en prima strand. Volledige uitslag: 4 km: 1. Ron Daalder 14.50; 2. Jan Plato 14.57; 3. Peter Grommers 15.22. 4 km jeugd: 1, Carsten Bohn 15.27; 2. Jan Veldman 16.05; 3. Mathias Smit 16.46. 4 km dames: 1. Coby Bakelaar 18.08; 2. Anke Graf 18.35; 3. Nel.Bruining 19.12. 8 km heren: 1. Minne Goënga 25.51; 2. Horst Hebelhauw 27.36; 3. Eberhard Heinz 27.48. 8 km veteranen: 1. Arjan Mantel 28.18; 2. Jan Broekroelofs 29.09; 3. Arie de Ridder 29.27. Ondanks de gestaag vallende regen werd aan de Koger crossloop die voor de zevende keer werd gehouden, door 123 lopers meegedaan. Onder deze niet zo beste omstandigheden boekte Minne Goënga een knappe tijd: 27.54. Degenen die zeven keer meegelopen hebben en die niet in de prijzen zijn gevallen komen in aanmerking voor een herinneringsstandaard die bij de laatste crossloop op 25 augustus zal worden uitgereikt. Zondag a.s. wordt de achtste crossloop gehouden, op nieuw toegankelijk voor hardlopers, trimmers en wandelaars. De wande laars kunnen al om 19.15 uur starten; de overigen om 19.30 uur. Volledige uitslag van zondagavond j.l.: Heren: M. Goënga 27.54, A. Brouwer 28.11, T. Franchimon 28.51. Heren veteranen: A. Mantel 29.21, D. Bakker 30.20, N. Vergouw 30.58. Dames: M. de Goede 19.32, N. Brui ning 20.44, C. Bakelaar 21.00. Jeugd: C. Bohn 17.43, N. Schoo 17.46, J. Brinkers 18.35. Beste meisje: N. Bakker 20.57. Recreanten:R. Daalder 16.44, R, Brouwer 16.49, R. van de Wetering 17.00. Voor het eerst in zijn bestaan orga niseerde de tennisclub Deuce open kampioenschappen. Het bestuur ziet terug op een succes want er werd drie dagen lang zeer geani meerd en sportief gespeeld. Er was Onder redelijke omstandigheden, een krachtige zuidwesten wind met laag water, werd zaterdag de vierde ZDH-strandloop gehouden. Minne Goënga zette op de 10 kilo meter de beste seizoentijd neer: 34.35 minuten en Carsten Bohn deed bij de jeugd op de vier kilo meter hetzelfde: 15.08 minuten. Er verschenen 118 deelnemers aan de start. Uitslagen: 10 km: 1. Minne Goënga 34.35; 2. Ar jen Mantel 36.55; 3. Cees Timmer 37.51. 10 km veteranen: 1. Piet Bakelaar 39.08; 2. Daan Welboren 39.58; 3. G. Eefting 42.25. 4 km mannen: 1. Wiljo van Benne- kum 14.58; 2. E.H. Zijl 15.20; 3. Tho mas Brinkers 15.26. 4 km vrouwen: 1. Coby Bakelaar 17.53; 2. Nel Bruining 18.05; 3. Louise Peters 20.03. 4 km jeugd t/m 14 jr.: 1. Carsten Bohn 15.08; 2. Jürgen Brinkers 16.20; 3. Eddy Kiemel 16.48. Tussenklassementen: 10 km: 1. Uwe Brockmann 1.56.01; 2. Godfried van Moorsel 2.11.12; 3. Jo- chen Schrader 2.29.05; 4. Werner Cralle 2.32.54. 10 km veteranen: 1. Daan Welboren 1.57.58; 2. Piet Bakelaar 1.59.46; 3. Theo Takes 2.15.40; 4. Walter Gra- bowski 2.26.15. 4 km mannen: 1. Rinze Koornstra 45.31; 2. Remco de Beer 47.47; 3. Jos van der Bij 49.02. 4 km vrouwen: 1. Coby Bakelaar 53.38; 2. Nel Bruining 55.25. 4 km jeugd: 1. Jeroen Takes 55.25. In bovenstaande klassementen zijn de deelnemers opgenomen die minstens driemaal hebben meegelopen. De klas- sementstijd is de optelsom van de drie beste tijden. De klassementen liggen a.s. zaterdag vanaf 18.45 uur weer ter inzage bij de inschrijving voor de vol gende strandloop bij Paal 9 bij Den Hoorn. Woensdag 31 juli Het bestuur van de Welzijnsstichting heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. Donderdag 1 augustus In de Hervormde kerk van De Koog wordt een interkerkelijk „ochtendge bed" gehouden, aanvang 7.30 uur. Afgelopen dagen werd twee keer mu nitie gevonden in de duinen bij paal 9. Vrijdag werd de politie geconfronteerd met een projectiel dat leek op een mijn en zaterdag werd een granaat ge vonden. De explosieven opruimings dienst heeft zich over de munitie ontfermd. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een kiosk op het strand. Er werd voor /''ISO,— aan snoepgoed en etenswaren meegeno men en ook werden de ruiten van de kiosk ingeslagen. Datzelfde gebeurde bij enkele andere strandhuisjes. De schade bedraagt ruim 7200,—. sprake van een „vernieuwende" sfeer dankzij het feit dat ongeveer de helft van de deelnemers uit niet-clubleden bestond, merendeels toeristen. Te verwachten is dat het open kampi oenschap een jaarlijks weerkerend eve nement wordt. De deelname van gasten kan nog belangrijk groter zijn als de publiciteit iets anders wordt geregeld. Voorzitster Anka Coutinho maakte donderdagavond de uitslag bekend en reikte de prijzen uit. Ze bracht dank aan haar echtgenoot Bob die de grote motor achter de organisatie werd ge noemd en geassisteerd werd door de technische commissie, met name Tony van de Wetering. Ook Marcel Wer- nand en Mariana Höhner hadden zich nogal ingespannen. Anka Coutinho vond het dit jaar nog een „vingeroefe ning"; volgend jaar zou het kampioen- Uit eep kiosk in De Dennen werd in de nacht van vrijdag op zaterdag wat snoepgoed, drank en enig kleingeld gestolen. Onbekenden wisten de kiosk binnen te komen door een raam uit 'het kozijn te lichten. Een vrouw die gistermorgen haar por temonnee in een tas stopte en de tas onbeheerd aan een kinderwagen liet hangen moest constateren dat haar beurs was gestolen. In de portemon nee zat 7305,—. Maandagmorgen werd een Honda MT5 „of the road" brommer gestolen. Het vervoermiddel stond niet op slot in het centrum van Den Burg en is ei gendom van een 21-jarige Texelaar. schap grootser worden opgezet. Bij de heren ging de eerste prijs naar Hans van Slooten, de tweede prijs naar de 17-jarige Thomas Eelertzmann en de derde prijs naar de veel oudere Udo Holz. Bij de dames ging de eerste prijs naar Marita Müller, de tweede prijs naar Jannie van Zutphen en de derde prijs naar Anka Coutinho. De mixed partijen waren vooral plezierig om naar te kijken, onder andere omdat de sterkere heren van de gelegenheid gebruik maakten om niet naar over winning te streven, maar zich als gent lemen gedroegen. In de finaleronde hadden de gasten de overhand. Eerste werden Rudolf Straub en Gondela Martius; tweede Stephanie Pfaffenholz en Thomas Ellertzman en derde Fedze de Haan en Ada de Haan-Post. De prijzen bestonden onder meer uit kle dingstukken en Texelse produkten. Op de foto de prijswinnaars dames en heren. Intens bedroefd berichten wij u dat na een lief devolle verzorging in het bejaardencentrum „Merenhoef" te Maarssen voor ons onverwacht is heengegaan onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Cornelia Maria van den Hoek, op de leeftijd van 82 jaar. j Texel: P. van der Star-Kalis G. van der Star Amsterdam: J. Buis Hilversum: A. Buis C. Buis-Floor Lelystad: P. Buis J. Kroneman Huizen: R. Buis A. Buis-Hogezand kleinkinderen en achterkleinkinderen Maarssen, 24 juli 1985, Merenhoef 1. Correspondentie-adres A. Buis, Zinniastraat 24, 1214 KP Hilversum. De crematie heeft inmiddels op 29 juli plaatsge vonden te Utrecht. De enige echte „Bierstube". Hotel De Hoop, De Cocksdorp. Te koop 85 pak hooi. (02220) 3268. Te koop Mini 1000, i.z.g.st., 46.000 km. Tel. (02220) 5378. Ook voor vergaderin gen, partijen enz. enz. Ho tel „De Hoop", De Cocksdorp. Die vaste klanten van Kunsthandel Hans van der Klift kunnen we wel tot Texels beste gasten reke nen! (Bij de V.V.V. en de TESO zouden ze er ook wat zuiniger op moeten zijn). Te koop caravan met sei zoenplaats, 71850,—. Tel. (02220) 5378 Te koop gevr. 2-pers. op- klapbed, in goede staat. (02226) 268. Het Maartenhuis vraagt een vrijwilliger voor buiten schilderwerk, m.i.v. nu. Tijdelijk, eventueel geringe vergoeding. Tel. (02228) 682. Prima aardappelen te koop, Doré's en Eigenhei mer. P. C. van Gronin gen, tel. (02226) 208. Fotowinkel Pieter de Vries, kwaliteitsfotografie, Weverstraat 70, tel. 4280. Café-RestrBiljart, ook in „De Hoop". Johan Drijver en Marga Zijm delen U mede, dat zij gaan trouwen op vrijdag 23 au gustus 1985 om 15.00 uur het gemeentehuis te Den Burg, Texel. U bent van harte welkom op de receptie, die gehou den wordt van 16.30 tot 18.30 uur in Hotel „De Lin deboom" te Den Burg. Ons adres is: Bernhardlaan 160, 1791 XJ Den Burg. Wij zijn de mijlpaal ge passeerd, dank zij uw me dewerking door brieven, kaarten en bloemen 'en an dere kado's. Het was ge weldig. Allen hartelijk dank. Siem en Dien Daalder Oosterend. Wij danken familie, vrienden en kennissen voor de vele kado's en bloemen, die wij mochten ontvangen op onze trouw dag. Sjors en Truus Maas Texel, juli 1985, Molenstraat 10, Den Burg. Te koop gevr. gebruikte koelkast, stofzuiger, TV, wasmachine, naaimachi ne. Bellen na 18.00 uur 2032. De nabestelde foto's van 150 jaar polder Eier- land kunnen afgehaald worden. Fotowinkel Pie ter de Vries, Weverstraat 70, tel. 4280. Op 29 juli 1985 is onze zoon en Radna's broertje Sander geboren. Wij zijn heel blij met hem. Frida en Dirk Trap Ankerstraat 23, 1794 BH Oosterend - Texel. Voor houtconservering, naar Weikoop. Als melk een witte motor is, is kwark van Donatus een straaljager. Probeer 'm, flitsend lekker. 7500— beloning!! In het poldertje 't Lage Veld werd door Texelse jongeren een daar staande vrachtauto Henschel met watertank zinloos vernield. Er werd voor enkele dui zenden guldens kapot geslagen. Iemand, die ons inlichtingen kan verschaf fen omtrent de juiste na men van de daders, wordt verzocht zich met ons in verbinding te stellen. Uw verklaringen zullen uiterst discreet behandeld wor den. Indien deze zullen lei den tot ontmaskering van de daders, zullen wij on middellijk bovenstaande beloning uitbetalen. Nic Dros en Zn, Loon- en aann.bedrijf, Harkebuurt 2, Oosterend, tel. (02223) 383 - 311. Gez. iemand die mij 's morgens rond half 10 kof fie, croissantjes en een si garet op bed brengt. Elly. Gevonden lapjeskat, 1/2 jaar. Af te halen Dieren- pension Ellen, tel. 3308. Te koop Peugeot 504, 7 1000,—. Overdag 2695, na 18.00 uur (02223) 448. Vermist. Wie heeft wit toegangshekje van R.K. begraafplaats Keesom- laanzijde gezien? 1x1)4 m. Graag J. van Tunen bel len, tel. (02220) 2090. Te koop tienerpick-up, Philips. Vraagprijs 785,—, z.g.a.n. Tel. (02220) 3480. Texels Witje, het wolkje kaas van Sint Donatus. Tot ziens bij Rein en Afke in Hotel „De Hoop".

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 3