talaartjes /MBENL4 dichtoffer had ïeileel gedronken iuterspeelzaal naar ooterkeet" sluiper zocht eding jverboden leen voorrang en eel schade Autobanden lek gestoken Orgelconcert door Bert Koelewijn Paviljoen Paal 33 teruggekocht Aanrijding op Witteweg Inschrijving triathlon Koffiemiddag in De Scholerie Meer ruimte voor aannemer Vermeulen Uit het politierapport FAMILIEBERICHTEN! Pakt niet tevreden over houding Gasbedrijf IpAG 2 AUGUSTUS 1985 TEXELSE COURANT Doé Dec ndagmiddag gebeurde op de ngg ing Thijsselaan- Dji l0rgenstraat een aanrijding ruir ins het niet verlenen van voor- toi .Degene die geen voorrang nd: 3, kreeg wel een proces ver- da omdat hij met teveel drank op ildui er het stuur zat. om betrof een 40-jarige Texelaar die ide: zijn auto op de Thijsselaan reed ccof een voorrang kreeg van een dta lige automibilist uit Zwolle. Beide i mj :ps hadden lichte schade. De nun laar moest naast twee blaasproe- lijdi ook de bloedproef ondergaan. peuterspeelzaal van Oudeschild, tot dusver is gehuisvest op de dor van de lagere school, krijgt jeschikking over het gebouw de kleuterschool „De Kooter- In eerste instantie krijgt men lokaal maar als de (bouwkun- 9) integratie van kleuter- en la- onderwijs zich heeft voltrokken 9r it de peuterspeelzaal het hele ouw huren. aan de De Houtmanstraat staande ouw van de kleuterschool was het e geschikte onderkomen dat de terspeelzaal in Oudeschild heeft vinden. De huur van de lw ooizolder is per 1 augustus opge- Tot dusver werd een van de e lokalen van de kleuterschool ge- ikt door een groep van het basison- ivijs. De peuters kunnen daarom al kt in het andere lokaal. Een van de iwegingen op grond waarvan de Iet neente akkoord ging, is dat de péu- 5; ipeelzaal van Oudeschild nog steeds èiende is, in tegenstelling tot ande- euterspeelzalen op Texel. Inzake ruik en huur van de Kooterkeet zal overeenkomst worden gesloten. Texelaar trof maandagmorgen een 27-jarige Spanjaard iktaan in een slaapkamer van woning in Den Burg. De man woning in Den Burg. De man, volgens de politie in de war zei op zoek te zijn naar ding.... de woning makkelijk kun- 'j'c i betreden omdat de buitendeu- Zf i niet op slot zaten. )n 3 politie gaf de man een proces baal en adviseerde hem het ei- 3f' d te verlaten. 120-jarige toerist uit Maassluis ,l Jest in de nacht van maandag op zijn auto acht uur laten staan zi idat hij iets teveel had gedronken dit vervoermiddel te mogen bestu- Twee blaasproeven wezen dat uit. 20-jarige toerist uit Veenendaal a: erkwam hetzelfde toen hij maandag- rE chtop de Badweg in zijn auto werd 1 ngehouden. n inwoner van Hoorn gaf dins- igmorgen met zijn auto, rijdende Keesomlaan richting Pont- «g, geen voorrang aan een Texel- automobilist, die op de Beatrix- an richting St. Jozefschool reed. lide wagens vlogen op de kruising gen elkaar en de wagen van de lornder reed door de klap de tuin in de woning op de hoek. De tuin ird danig vernield en ook de auto's iren flink beschadigd. De wagen uit »rn (zie foto) werd later total loss rklaard bestuurder werd met een bekken- ictuur naar het Gemini-ziekenhuis in an Helder gebracht. Van een op de haven in Oudeschild staande auto werden zaterdag nacht de vier banden lekgestoken. De auto is eigendom van een 41-jarige Texelaar en de schade be draagt ruim f500,—. De politie werd ook geconfronteerd met een aantal diefstallen uit auto's. Donderdag kwam een kampeerder, die bij De Cocksdorp verblijft, aangifte doen van diefstal van een radio cassetterecorder, een fototoestel en paspoorten. De spullen hebben een waarde van f600,—. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een auto in De Koog opengebro- Bert Koelewijn. Bert Koelewijn geeft dinsdag een orgelconcert in het Hoornder kerk je, aanvang 20.15 uur. Koelewijn werd in 1953 in Spakenburg geboren. Hier ontving hij zijn eerste lessen van enkele plaatselijke orga nisten. Reeds op zeer jeugdige leeftijd speelde hij orgel tijdens kerkdiensten en begeleidde hij koren. Tijdens zijn bouwkundestudie aan de Gooise MTS kreeg hij orgelles van Rutger van Ma- zijk uit Laren. Hierna besloot hij defini tief muziek te gaan studeren. Hij zette zijn lessen voort bij Theo Theumssen die hem voorbereidde op de vakopleiding. Deze opleiding werd voltooid met een akte muziekonderwijs B voor electro- nisch orgel in 1979 o.l.v. Emiel Simonis en een akte muziekonderwijs B kerkor gel in 1980 o.l.v. Kees van Houten, beide met zeer goed gevolg aan het Utrechts Conservatorium. In 1976 volg de hij de zomercursus A.M.V. onder leiding van het Dr. Gehrels Instituüt. Ook volgde hij in 1978 en 1979 de diri gentencursus van Kurt Thomas. Bert Koelewijn js heden docent aan de Re gionale Amersfoortse Muziekschool. Naast lesgeven, muziek schrijven en dirigeren van verschillende koren geeft hij regelmatig orgelconcerten. Thans studeert Bert piano bij Fania Chappiro aan de Muziekpedagogische Academie in Hilversum. Bert Koelewijn brengt dinsdagavond het volgende programma: 1. Variaties over „Wie gaat mee over zee", J.P. Sweelinck 1562-1621. CC ondernemers - aktiviteitegMfr Nog voordat de kersverse eigenaar Hans Zuidema één seizoen met zijn strandpaviljoen Paal 33 heeft ge draaid is deze horecagelegenheid weer teruggekocht door de eerste Texelse eigenaar, Gerard Zoetelief van paviljoen drie in De Koog. Zuidema vond, nadat hij het oude pa viljoen drie van Zoetelief had overge nomen en naar paal 33 had verplaatst, niet veel voldoening in dit werk en bood zijn etablissement weer te koop aan. Gerard en Ria Zoetelief gaan pa viljoen Paal 33 op dezelfde wijze run nen als ook met het paviljoen bij De Koog gebeurt, waarbij ook maaltijden op de menukaart zullen staan. Het pa viljoen is donderdag overgegaan in handen van Zoetelief die volgende zo mer in ieder geval het terras wil uit breiden. Paviljoen Paal 33 is elke dag van 10.00 tot 22.00 uur geopend. 2. Toccata en Fuga in F dur, D. Buxte- hude 1637-1758. 3. Sinfonia 3 en 4 resp. in D dur en d moll, J.S. Bach 1685-1750. 4. Aria J.B. Loeillet 1680-1730. 5. Ou sen vont Ces gais bergers, C. Balbastre 1729-1799. 6. Divertimento in C, J. Haydn 1732-1809. 7. Toccata, Th. Dubois 1857-1924. 8. Improvisatie, B. Koelewijn. De toegang tot het concert is gratis. Bij de uitgang wordt een collecte ge houden ter bestrijding van de kosten. Maandagmiddag gaven een Texelse vrachtwagenchauffeur en een Duitse toerist in een personenauto elkaar niet genoeg ruimte toen zij elkaar in tegen gestelde richting passeerde op de Wit teweg bij Den Hoorn. De auto's ramden elkaar, waarbij de personenauto de meeste plaatschade opliep. De inschrijftermijn voor de jeugd- triathlon is verlengd tot 18 au gustus. Dit is gedaan om de kinde ren die momenteel met vakantie zijn de gelegenheid te geven zich alsnog op te geven voor deze jeugdtriathlon op zaterdag 21 sep tember in en rond zwembad Molenkoog. De deelnemertjes moeten de volgende onderdelen afleggen: 400 meter zwem men, 18 kilometer wielrennen en vier kilometer hardlopen. Inschrijfformulie ren zijn verkrijgbaar aan de kassa van het zwembad. De kosten zijn f5,—. Kwart-triathlon Voor de kwart triathlon, ook op zater dag 21 september, hebben zich totaal 31 deelnemers gemeld. Vijfentwintig heren zullen zich meten op de onder delen één kilometer zwemmen, 45 ki lometer wielrennen en 10,6 kilometer hardlopen. De zes dames die zich heb ben opgegeven werken dezelfde on derdelen af. In vergelijking met de kwart triathlon van 1984 is het aantal deelnemers met 13 gestegen. Als introductie van een nieuwe ex positie houdt De Scholerie zondag een koffiemiddag waar het publiek kennis kan maken met de kunst van beeldhouwer Karei Gomes. Karei Gomes toont de hele maand au gustus werk in De Scholerie. De ten toonstelling is, behalve maandag, elke dag open van 14.00 tot 18.00 uur. le dereen is zondagmiddag vanaf 14.00 uur welkom. Aannemer Elco Vermeulen zal van de gemeente een 2000 m2 groot ge deelte van het voormalige rioolzui- veringsterrein aankopen voor f38,25 per m2. Bovendien krijgt hij optie op het resterende deel van dit ter rein (5000 m2). Vermeulen zal de grond gebruiken voor uitbreiding van zijn aan de Slotskolk staande bedrijf. Planologisch is de be- drijfsbestemming van deze grond nog niet geregeld, maar b en w willen daar graag aan meewerken, omdat het reeds de bedoeling was het zuive ringsterrein tot bedrijventerrein te maken. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten De Zes, Jonkerstraat, Willem van Beierenstraat, Boogerd, Schoon oordsingel, Witte Kruislaan, Wage- makerstraat. De Waal en de Mars Te De Waal en in het Marsplan wordt zaterdag vanaf 14.00 uur oud papier opgehaald. Men wordt verzocht het papier tijdig aan de straat te zetten. De Cocksdorp en Eierland Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de oudercommissie en leerlingen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. Een 22-jarige toerist uit Den Haag mist sinds dinsdag zijn horloge met een waarde van f1000,—. Het uurwerk is verloren of gestolen in een discotheek in De Koog. ken. De dieven namen f650,— aan geld mee en vernielden het kofferdeksel. Vrijdagavond werden ook vier wieldop pen van een auto gestolen. De schade is f400,—. Eigenaar van de auto is een toerist uit Basel. Een Belgische toerist moest zaterdag morgen constateren dat onbekenden over zijn auto hadden gelopen. De voorruit van de wagen, die aan de Ni- kadel stond, was verbrijzeld. Van een auto die aan de Boodtlaan stond werd een buitenspiegel gesloopt. Schade f100- Vier sierdoppen, een radio cassetterecorder en enkele betaalkaar ten met pasje was de buit van een diefstal met vernieling aan een auto die in de nacht van donderdag op vrij dag stond geparkeerd bij het VVV kan toor in De Koog. De schade is f500,—. Daar het ons onmogelijk is u allen persoonlijk te be danken voor de overweldigende belangstelling en deelneming tijdens de ziekte en na het overlijdén van mijn man en onze vader en opa SIMON KOOIJ, betuigen wij U hiermee onze oprechte dank. P. Kooij-Reuvers De Pakt-fractie uit de gemeenteraad die tegen het Gasbedrijf Texel in actie is gekomen omdat de gebruikers als gevolg van een ander tijdstip van me teropname met een veel hogere gasre- kening worder> geconfronteerd, is niet tevreden over het tegemoetkomende gebaar dat het gasbedrijf naar aanlei ding daarvan heeft gemaakt. Zoals be kend kan de betaling van de gasreke- ning worden uitgesmeerd tot 31 de cember. De Pakt-raadsleden hebben noal wat reacties gehad van mensen die zeggen hierdoor niet of onvoldoen de te zijp geholpen. Maandag zal daar om worden overlegd wat er verder moet gebeuren. Voor al uw kunst gebit-reparaties naar R. van Oosten, tandtech- niker. Tel. (02222) 284. Ook in het weekend en 's avonds. Eventueel klaar terwijl U wacht, of voor 11 uur bellen, dan wordt het gehaald en gebracht. kinderen en kleinkinderen Texel, augustus 1985. De voorruit van een auto van een toe rist uit Wageningen werd in de nacht van maandag op dinsdag met een steen stukgeslagen. De auto stond ge parkeerd bij een camping in De Koog en de politie vermoedt dat de daders wilden stelen. Er wordt niets vermist. Uit een discotheek in De Cocksdorp werd afgelopen weekend een wit ka toenen „Moustache" jas met een waarde van f170,— gestolen. Het kle dingstuk is eigendom van een 17-jarige jongen uit Heere. Op drift geraakt of gestolen? Dat is de vraag voor een vakantieganger uit Lei den die sinds maandagmorgen zijn po lyester bootje mist. Het bootje in de kleuren rood-wit lag in de Mokbaai en heeft een waarde van f600,—. Een Texels meisje deed aangifte van diefstal van haar bromfiets. Het ver voermiddel stond in het centrum van Den Burg en moet vrijdag zijn gestolen. Van een toerist die in een jeugdher berg verbleef werd vrijdagnacht een walkman gestolen. De draagbare re corder was f90— waard. Zaterdagnacht werd van een andere vakantieganger in een jeugdherberg een portemonnee met daarin f275,— gestolen. Voor de evenementen wordt ver wezen naar de Recreatiekrant. Na 7 jaar samenwonen hebben wij Jeanet Visser en Ad van Loon besloten om gewoon zo door te gaan. ledereen die het leuk vindt om dit heugelijke feit met ons te vieren, is op woens dag 7 augustus, v.a. 20.00 uur van harte welkom! Omdat wij rekenen op goed weer, wordt 't een tuinfeest. (Tuin)stoel graag. Tot ziens! Adres: Schilpbanck 47, Den Burg. meenemen Voor alle bloemen, kaar ten, fruit en goede wensen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, zeg ik u allen hartelijk dank. A. Bakker-Maas De Ruyterstraat 99, Oudeschild. Elke zondagavond Question Top 20 tijden. Voor verhuur, beheer en onderhoud van vakantie objecten Kobeko, Ruijs laan 21, De Koog, tel. (02228) 746 op kantooru ren. D. P. van Egmond, pri vé 671, J. Kiltz, privé 201. Voor een nieuwe naai machine in alle prijzen, natuurlijk Meubelhuis Texel. Firma Oosterhof, tel. (02220) 2246. Ook reparaties. Gat in uw uitlaat. Toch geen gat in uw hand. Deze maand leuke aanbiedin gen. Belt U ons even. Autocentrum Segerink Eelman. (02220) 5055 Bovag-lid. De Twee Paardjes is ie dere vrijdagavond extra geopend van 7 tot 9 uur. Naaimachines. Rechtstreeks van groot handel alle merken van naaimachines met zeer ho ge kortingen van f150, tot f300,—. We leveren reeds een zig-zag naaima chine vanaf f249,—. Inruil oude machines mogelijk. Rep. van ieder merk ma chine, ook al is deze elders gekocht, zonder voorrij- kosten. Fa. v.d. Berg, Oosterend, tel. (02223) 243. Husqvarna motor- elektrische kettingza gen met automatische kettingsmering; zaagblad lengte 40 cm. Vanaf f495,—. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. 3809. Goedkoop tanken bij Garage Grisnigt. Uit eten? Maar dan goed!!! Bos en Duin in de Dennen, laat u daar maar eens lekker verwen- nen. Tel. (02220) 2569. Tijdelijk personeel no dig? Voor alle werkzaam heden per uur, dag of week zoals gewenst. Bel GeBeCo b.v., van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Tel. (02220) 4121. Goedkoop tanken bij Garage Grisnigt. Honda maaimachi- nes. WSC Duinker, Ou- deschild, tel. 3831. Nu volop rode bessen. L. Huisman, fruitkwekerij De Veen, tel. 2203. Goedkoop tanken bij Garage Grisnigt. Twee types tuinfreezen te huur. WSC Duinker, Oudeschild, tel. 3831. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297. Jan Brouwer, TV - Hifi - Stereo. Spinbaan 15, Den Burg, tel. (02220) 5130. Hobie Cats nw. en gebr. inruil, inkoop, reparatie. Polypol catamarans Egmond a. Zee (02206) 1411 of 2897 Assurantiekantoor D. Heijmans, uw assurantie adviseur voor alle verzeke ringen, leningen en hypo theken. Tel. 2339. Schoor- wal 41. Verzekeren?? Bremer Kantoor Siem Bremer Koos Bremer Kees Bremer (02223) 221 (02223) 681 (02223) 624 (02223) 837 Happy hour, van tien tot elf. De Beerekuil. Spaarrekeningen en deposito's rente 6 'A%. Dagelijks boetevrij op vraagbaar. Fa. Jan Dekker, Bernhardlaan 109, tel. (02220) 2833. Strandpaviljoen Paal 28 is iedere dag geopend van 10.00 - 01.00 uur. Pasfoto's f7,50. Foto De Waal. En direct klaar. Kunstgebitreparatie, regeling tandheelkun dig centrum. Alle zieken fondsreparaties £20,50. Te ruggave aan particulier verzekerden, is alleen de verkrijgen door middel van tandartsformulier. Voor 10 uur gebracht bij het Tand heelkundig Centrum, Wit te Kruislaan, Den Burg om 3 uur klaar. Spoedeisende reparaties ook in weekend, na telefonisch overleg. Tandtechniek Van Kra- lingen, tel. (02220) 2069. Assurantiekantoor „Texel", C. de Boer, Par- nassiastraat 6a, De Koog, tel. (02228) 502, b.g.g. 525 of (02225) 616. Voor „AL" uw verzekeringen, finan cieringen en hypotheken. Administratie, Adviezen belastingzaken. Admi nistratiekantoor Rood, De Dageraad 51, tel. (02226) 429. Bont: kleding met de langste traditie. Verkrijg baar bij Bontcouture Martin Karlas, Kan toorstraat 2, tel. 5089. In- en verkoop van meubilair, inboedels enz Barhorst Meubelhandel, tel. (02220) 2381. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Fa,. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Goedkoop tanken bij Garage Grisnigt. Kees de Waal maakt uw trouwreportages vak kundig en voordelig. Gevonden grote zwarte kat met groen bandje om. Af te halen Dierenpension Ellen, tel. 3308. Verse eieren, jonge hen nen, wekelijks thuisbe zorgd. Pluimveebedrijf „Hennenhof" (02220) 4479. Te koop aardappelen Doré's. Er wordt bezorgd. S. Wuis, Schorrenweg 21, tel. (02223) 885. Voor het opnieuw en vakkundig bekleden van uw meubelen: Meubelhuis Texel. Firma Oosterhof. Vraag vrijblijvend prijsop gaaf. Grote sortering meubelstoffen. Doorlopende verkoop gebruikte rijwielen. Ver huurbedrijf Bruining, Ni- kadel 20, De Koog, tel. 02228-333. Diverse maten kinderrijwielen. V.T.B. voor verhuizingen. De Scholerie, atelier - galerie van Niek Welbo- ren, is per 1 augustus da gelijks (behalve maand.) geopend van 14.00-18.00 uur. C BAR-GRILL RESTAURANT Herenstraat 7, Den Hoorn, tel. (02226) 360 MENU MINUIT Nachtmenu verkrijgbaar van 22.00 tot 0.05 uur. Gazpacho Aardbeienomelette Zeewolf Provenpale of mixed-grill garnituur Meloen met likeur. f47,50

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 3