m 18-ste Zuidemarace net ongelukken i UMMbï'X - i -i r*J*' i Instuifwedstrijden atletiekvereniging André van de Berg won surfstrijd K-v-'- 'nu §- - terieur „Azië" nieuwd npingwedstrijden iltennis i Vijfde strandloop paal 28 Slocksingle eindelijk verkrijgbaar Heken *j*wel leuk Storm bij Hoornder strandloop DAG 6 AUGUSTUS 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 5 je finish in de 38ste wielerronde van Zuid erna. 38ste wielerronde die zaterdagavond onder een donker wolkendek in ond De Cocksdorp werd gehouden had als kenmerk een paar verve- !eongelukken. Een paard op de weg en een kind onder een fiets van wielrenner waren dompers op de wielervreugde in een zware ronde harde wind en gladde wegen. wblieke belangstelling voor Texels ie wielerevenement was groot en trotseerden de avondkoude om de traditionele dikke banden race temaken. Die race werd, net als Ijaar, gewonnen door Bas Vaars, oers kwam zaterdag op naam van Eriks uit Den Helder. Hij reed voor an Jansenploeg. iker Peter Vos concludeerde tij de race terecht enkele malen dat de amateur-wielrennerij niet zon- risico is. Wat dat betreft had de editie van de Zuidemaronde veel Op hol enners hadden in de 25 kilometer koers nauwelijks twee keer de 'ijn gepasseerd toen het peloton ond er n e m e r s_- a k t i v i iteit en Choo, eigenaar van Chinees- ich restaurant Azië aan de Groene- heeft het interieur van zijn zaak nig veranderd dat er nu sprake is een meer intiem restaurant, erbouwing betreft vooral de grote cie is opgeknapt en voorzien van «antal wanden met daarin kleine lampen en andere versieringen ienmerkend zijn voor een dergelij- Btgelegenheid. De grote, dikke den zorgen er voor dat de voor- e toneelzaal met 200 zitplaatsen sser is geworden met aparte ee- De entree tussen de grote en e zaal is ook gewijzigd door mid- ran een muur met ronde „deuren", foor is de oude Oranjeboom-bar indeels aan het oog van de eten- )ist onttrokken. Het hoger gelegen site van het restaurant (het voor- h toneel) is qua interieur aange- aan de rest van het etablisse- Hier is ruimte voor 60 personen, panelen in de grote zaal zijn zoda- üngebracht dat ze eenvoudig ver- kunnen worden voor het hou- van een klaverjas- of bridge- d. Het nieuwe interieur werd ver- digd door een Chinees bedrijf uit indstad en met behulp van eigen toen aangebracht. bij het Molenbos werd geconfronteerd met een paard op de weg. Het diep liep mee met de wielrenners, brak door een afrastering en kwam recht op de renners af. Motorrijder Henk Gieze kon door alert reageren een catastrofe voorkomen door zijn motor met gebul der dwars op de weg te zetten, waar na de edele viervoeter een zijpad in sloeg. Later werd het op hol geslagen dier gevangen door eigenaar Willem van der Linde. Het peloton stond toen grotendeels stil en de organisatie, de dorpscommissie van De Cocksdorp en de Wielervereniging Texel, oordeelde terecht dat er opnieuw gestart moest worden. Een kopgroepje was niet zo gelukkig i ff Kees Zuidema (op de rug gezien) reikte traditiegetrouw de prijzen uit en gaf met zijn jachtge weer het startschot. V.i.n.r. Jan Spoolder, Arie Eriks en Hans Boks. Twee spookrijders in de dikke banden-race. De Atletiekvereniging Texel houdt zaterdag zogenaamde instuif- wedstrjden. Deze wedstrijden zijn vooral bedoeld voor leden, maar ook andere atletiekliefhebbers die zich eens willen testen in deze tak van sport kunnen meedoen. Het is de eerste keer dat de vereniging deze mogelijkheid op Texel biedt. De op 30 juni gehouden clubkampioen schappen werden bij SV Noordkop in Den Helder gehouden. De opbouw van kader- en juryleden maakt het mo gelijk nu zelf de organisatie ter hand te nemen. In het najaar wordt opnieuw een jurycursus gehouden ter verbre ding van de sportieve deskundigheid binnen de vereniging. Liefhebbers kun nen zich nog aanmelden bij E. van Bommel, 02222-448. Aanstaande zaterdag bestaan de wedstrijden uit een vierkamp: een sprintnummer (60 tot 100 meter), werpnummer (speerwerpen voor de ju nioren en balgooien voor de pupillen), verspringen en een langer loopnum mer, variërend van 800 tot 1500 meter. Prestatie Voor elke prestatie worden aan de hand van de officiële KNAU-telling punten toegekend, die afhankelijk zijn van leeftijd en categorie. Er zijn me dailles beschikbaar voor de eerste drie plaatsen in elke categorie. Bovendien ontvangt iedere deelnemer een getuig schrift met zijn of haar persoonlijke prestaties. Er zijn aparte klassementen voor jongens en meisjes. De indeling luidt als volgt: Meisjes: Pupillen B 9 jaar; pupillen A 10 jaar. Meisjes D 11 en 12 jaar; meisjes C 13 en 14 jaar; meisjes B 15 en 16 jaar en meisjes A 17 en 18 jaar. Jongens: Pupillen B 9 jaar; pupillen A 10 en 11 jaar. Jongens D 12 en 13 jaar; jongens C 14 en 15 jaar. jongens B 16 en 17 jaar en jongens A 18 en 19 jaar. De wedstrijden worden gehouden op de Texelse Boys velden en zijn om streeks vijf uur afgelopen. Deelname voor leden is gratis. Anderen betalen 74,—. De deelnemers moeten zich vóór vrijdag opgeven bij Tilly Eelman, Wa- gemakerstraat 6, Den Burg, tel. 02220-2174 of bij de Sportshop, We verstraat 50, Den Burg, tel. 02220-3148. met deze beslissing die voor niemand leuk was en liet dat luidkeels blijken. Na het tweede startschot deed zich een vervelend ongevaf voor. Nadat het peloton de startlijn was gepasseerd stak een kind onverwacht de Kik- kertstraat over en ze werd frontaal ge schept door wielrenner Henk Stevens uit De Cocksdorp. Het meisje werd met een gebroken sleutelbeen naar het Geminiziekenhuis vervoerd. Henk Stevens moest zich onder doktersbehandeling stellen. Hij had een hersenschudding. De Zuide maronde was ook niet fortuinlijk voor Waalder Dirk Eelman die aan het eind van de Langeveldstraat te hard reed en in de bocht onderuit ging. Dubbel Dirk reed deze koers voor de dertigste keer en moest ook naar de dokter. Bij deze valpartij was ook de enige vrouw in het rennersveld, Evelien van Arn hem, betrokken. Zij kon echter weer op het stalen ros stappen en de race uitrijden. Jaap Kuiper maakte een zo danige smak dat zijn fiets niet meer gebruikt kon worden. Het rijwiel was praktisch dubbel geklapt. De twintig ronden voltrokken zich ver der in een gespannen sfeer. De ren ners bleven bij elkaar, reden om de beurt op kop voor premies en waag den zich wegens de gladde wegen en mogelijk de ongelukken die ze gezien hadden niet aan werkelijke ontsnappin gen. Traditiegetrouw reden ook enkele Cocksdorpers mee, waaronder Nico Boon die al na enkele ronden flink achterop raakte en de strijd duidelijk uitgeput voortijdig staakte. Wiellengte Koprijders waren vooral Theo Boom en Jan Spoolder die om de beurt de fi- nisfhlijn passeerden maar in de twin tigste ronde toch niet genoeg kracht bezaten om de eindzege te pakken. In een close-finish van vier renners bleek Arie Eriks de sterkste. Hij finishte met een wiellengte voorsprong op Jan Spoolders, Hans Boks en de Texelaar Edo Kooiman, die de vierde plaats in de wacht sleepte. Spoolder werd uit geroepen tot rondeleider omdat hij het meest als eerste over de premie finishlijn was gekomen. Aan de dikke banden race, op fietsen die beschikbaar gesteld waren door de fa. Bruining uit De Koog, deden acht tien amateurs mee die met grappen en grollen enige humor op de baan brach ten. Iemand reed rond met een para plu, maar het meest origineel waren Geliene en Marjon de Graaf die als witte spookrijdsters tegen het wieier- verkeer inreden als hen dat uitkwam. Ondanks deze omwegen werden ze uitgeroepen tot de beste dames. Uitslag 1. Arie Eriks, 2. Jan Spoolder, 3. Hans Boks, 4. Edo Kooiman, 5. M. Hydra, 6. H. Koopman, 7. G. Stoop, 8. M. van der Oort, 9. W. Wassenburg, 10. A. Kos. Hans. Boks staat momenteel aan kop in het Lintex-klassement. De zondag bij Dijkmanshuizen ge houden surfwedstrijd leek door het stormachtige weerbericht aanvan kelijk niet te kunnen doorgaan. Ge lukkig waren de weergoden de surfers gunstig gezind en kon de wedstrijd onder ideale surfwee- romstandigheden, windkracht 5 a 6, gevaren worden. Ondanks de slechte weersvoorspelling viel het aantal deelnemers toch mèe. Er hadden 19 surfers en één surfster ingeschreven. De wedstrijdcommissie had een Olympische baan uitgezet die vijf maal gevaren moest worden, de vier beste resultaten golden voor de uitslag. Na de start van de eerste manche bleek dat André van de Berg weer serieuze plannen had om de wedstrijd in de A-poule op zijn naam te brengen. Hij nam al snel de leiding en wist met flinke voorsprong te finis hen. Ook de tweede manche wist hij met voorsprong te pakken.. Achter hem was de strijd spannender. Daar werd om een goede klassering fel gestreden. Bij de derde manche brak André zijn mastvoet. Hij kon deze manche niet meevaren. Daardoor gaf de strijd om de manche-overwinning een spannende race te zien. Jan van der Vis leek op de overwinning af te gaan maar een foutje bij de laatste boei werd hem fataal. Hij werd hier door Klaas Jan van der Vis en Mark van Rijsselberghe voorbij gevaren. Die vlogen samen op de finish af en gin gen precies gelijk over de streep wat een gedeelde eerste en tweede plaats opleverde. Pauze Na de derde manche werd er gepau zeerd en deden de surfers zich tegoed aan soep en koffie. Het weer hield zich goed. Er werd dan ook besloten om de volgende twee manches nog te varen. Na een half uur pauze werd de vierde manche gestart. André wist de ze en ook de volgende manche weer met voorsprong op zijn naam te zet ten. Achter hem werd weer fel om een goede plaats gesurfd. B-poule In de B-poule was de strijd om de eerste plaats spannender. Tot de laatste manche was nog niet te voor spellen wie winnaar zou worden. Hier ging de strijd vooral tussen Janet van Heerwaarden, Menno Loning en Hans van de Berg. Hans wist de eerste manche te pakken, de tweede en der de kon Janet haar plank als eerste over de finish varen. Menno pakte de vierde en André Barhorst ging de laatste manche als eerste over de streep. Omdat de door de MAB-club georganiseerde autocross door de vele regen niet door kon gaan was besloten dat de door bloemisterij Kortenhoeve gemaakte lauwerkrans aan een andere vereniging te schenken. Dat werd de windsurfclub. De overall-winnaar kon zo de cross-krans om zijn schouders hangen. De prijsuitreiking werd door MAB-bestuurslid Paul van Heerwaar den op een komische manier aange pakt. Als laatste kwam hij tot ieders verbazing met de erekrans voor de dag en de krans ging onder groot applaus naar de winnaar. Barbecue Na de surfwedstrijd was een barbecue op de dijk gepland die door het slech te weer niet door kon gaan. Na onder-, ling overleg werd besloten om naar de speelweide achter het voetbalveld van De Koog te gaan. Daar is een prima overdekte ruimte waar de ruim 40 deelnemers droog en uit de wind hun vuurtje konden stoken. Deze door en kele dames (en aanhang) prima ver zorgde barcecue viel bij een ieder goed in de smaak. Na een welgemeend ap plaus gingen surfers en supporters vol daan naar huis. Uitslagen: A-poule: 1. André van de Berg 0 pnt., 2. Mark van Rijsselberghe 10,5 pnt., 3. Klaas Jan van der Vis 20,2 pnt., 4. Jan van der Vis 27,4 pnt., 5. Dirk Eel man 29,7 pnt. B-poule: 1. Jeanet van Heerwaarden 8,7 pnt., 2. Menno Loning 9 pnt., 3. Hans van de Broek 14,4 pnt., 4. André Barhorst 28 pnt., 5. Jacob Roeper 36,4 pnt. Veel deelnemers trotseerden woensdag de harde wind om de strandloop bij paal 28 te volbrengen. De uitslag is als volgt: 4 km recreanten: 1. Ron Daalder 15.46; 2. Rien Brouwer 15.49; 3. Mar tin Boertien 16.23. 4 km jeugd: 1. Carsten Bohn 16.10; 2. Jan Veldman 16.54; 3. Jurgen Brin- kers 17.07. 4 km dames: 1. Monique de Goede 18.27; 2. Nel Bruining 19.31; 3. Diane Bal 20.22. 8 km: 1. Minne Goënga 28.59; 2. Cees Timmer 29.50; 3. Henk Olijve 31.30. 8 km veteranen: 1. Arie de Ridder 31.05; 2. Nico Vergouw 31.54; 3. Piet Bakelaar 32.03. De single van de Slockhouseband, het gelegenheidskoor bestaande uit 28 stamgasten van café In den Grooten Slock, is vorige week ein delijk van de persen gerold en in middels verkrijgbaar in het café en bij Expert. De plaat had dit voorjaar met een pro motiecampagne (o.a. een videoclip) op de plaatselijke markt gelanceerd moe ten worden in het kader van het tienja rig bestaan van het café. Studio Sea gull Sound in Den Helder heeft vol gens opdrachtgever Jan Koomen ech ter geen woord gehouden bij de belof te dat de geluidsband met de stem men van de Texelaars binnen vier we ken zou worden omgezet in een stukje geperst vinyl. „Het heeft 15 weken geduurd en een zomerhit kan het dus niet meer wor den", aldus een teleurgestelde Koo men, die over het technische resultaat van de single echter zeer te spreken is. De composities van de Texelaar Kees Schoenmaker staan inderdaad luid en duidelijk op de plaat en het bij de plaat geleverde tekstvel is dan ook ei genlijk niet nodig. Gemixt De A-kant „Slocksong" is een up tempo nummer waarin duidelijk wordt dat de studio over een aantal uitste kende muzikanten beschikte. Ook de stem van Jan Veeken („Buks") valt in positieve zin op. De tekst van de Slocksong is zoals die in dit genre moet zijn: geen gezeur en leve de lol. Cynischer van toon is de B-kant. Het reggeanummer onder de titel „Disco theken zijn wel leuk" is net iets te traag om er goed op te kunnen dan sen en is bij het refrein duidelijk ge mixt om de zwakkere stemmen minder te doen opvallen. Het snellere refrein zal in de Texelse kroegen kunnen uit nodigen tot meezingen en luidt aldus: „Kijk eens even naar de klok. Is er nog tijd voor een slok. 's Avonds wil ik hier niet weg, dus voor de ober is dat pech. De muziek op volle kracht en hier een meter bier. Laat de pom pen maar weer stromen, sluitingstijd zegt mij geen zier." In de coupletten wordt de draak gestoken met discotheken, het jaarlijk se reisje naar de brouwerij en kroegen liefhebbers die ook pogen te sporten („Op het veld soms wel wat moe en niet altijd even snel"). De eerste plaat van de Slockhouseband kost 76,25. De foto is de hoes van het plaatje met alle medewerkers. Zaterdag was het weer niet gunstig voor de vijfde strandloop bij paal 9. Doordat velen werden afgeschrikt door onweer, regen en een harde zuid westen wind, trok deze loop Slechts 51 deelnemers. De weersomstandigheden leenden zich ook niet voor het realise ren van toptijden. De uitslagen waren als volgt: 10 km: 1. Minne Goënga, Den Hoorn 37.16; 2. Cees Timmer, Oosterend 38.02; 3. Jan Zijm, Den Burg 38.07. 10 km veteranen: 1. Daan Welboren, Den Hoorn 42.12; 2. Walter Grabows- ki, Den Hoorn 48.10; 3. Roorda, Leek 53.25. 4 km vrouwen: 1. Monique de Goe de, Zeist, 17.22; 2. Nel Bruining, Den Hoorn 19.00; 3. Marianne Kamphuis, Den Hoorn 23.03. 4 km mannen: 1. Rien Brouwer, Oosterend 15.15; 2. Thomas Brinkers, Duitsland 15.23; 3. Jos van der Bij, Drachten 15.57. 4 km jeugd: 1. Carsten Bohn, Duits land 15.55; 2. Jürgen Brinkers, Duits land 17.11; 3. Marcel van de Werken, Sprang-Capelle 19.56. Zaterdag a.s. houdt ZDH de laatste strandloop van deze zomer. Na afloop van deze loop worden naast de dag prijzen tevens de klassementsprijzen uitgereikt. Deze klassementen worden bijgehouden voor deelnemers aan drie of meer lopen. Wie tot nu toe twee maal heeft meegedaan kan zaterdag een klassementsplaats veroveren. Er wordt weer gestart vanaf strandpavil joen paal 9 om 19.30 uur. De inschrij ving is open vanaf 18.45 uur.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5