Waarom twijfelen ze aan lij en niet aan Jellema?" Cjroen jjirnrL-Jexets in het hart-, Oude en nieuwe klederdracht Man verdronken bij Paal 9 Eiergooiers in De Koog Lyda van Leersum arien van der S/ikke van Sporting Texel: uchtje vast op Hors Reparatie wordt hoogstandje USTUi RICHT 15 SEPTEMBER 1887 - Nr. 10.004 VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1985 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /18,10 per kwartaal; los 80 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Slikke erkent dat zijn zwembadplan heel anders is dan dat van Jellema maar dat het een pure sport- en fit nesstoestand wordt is absoluut onjuist. „Ook bij ons ligt het zwaartepunt op een groot overdekt zwembad, bestemd voor een groot publiek en voorzien van allerlei aardige attracties zoals wa terglijbaan, jetstreamen en waterpaddestoelen Van der Slikke wil daarmee niet zeg gen dat hij zijn plan in de oorspronke lijk gelanceerde vorm tot elke prijs wil doorzetten, al ziet het ernaar uit dat hij wat de gemeente betreft in het arti kel 11 gebied zijn gang kan gaan als de samenwerking met Jellema op niets uitloopt. ,,Op samenwerking heb ik niets tegen, als die broodnodige elk- weervoorziening er maar komt. Wat mij betreft is alles bespreekbaar en ik zal zorgen dat het niet aan mij ligt als dat niet in goede harmonie gebeurt." Na dinsdag weten we meer. Dinsdagmiddag rond half vijf is de vakantieganger W. A. Gertner uit het Duitse Kothen tijdens een zwemtocht bij Paal 9 verdronken. Het 45-jarige slachtoffer was met zijn zwager op de rand van het bewaakte strandgedeelte in zee gegaan en fami lieleden op het strand constateerden dat er iets mis was. De zwemmer leek onwel geworden en verdween onder water. De zwager zwom aanvankelijk door en toen hij bemerkte dat zijn zwemgenoot in moeilijkheden verkeerde, was hij fysiek niet meer in staat voldoende hulp te bieden. De familieleden hadden intus sen de strand be waking gealarmeerd. Na het alarm werden de drenkeling en de onderkoelde zwager, die zich nog nauwelijks drijvende kon houden snel uit het water gehaald. Een arts consta teerde op het strand dat de dood was ingetreden. De betrokken families wa ren op vakantie in Bergen en maakten een dagtocht naar Texel. Dinsdagavond bekogelden jongens uit Den lip bezoekers van de bra derie in De Koog met rauwe eie ren. De marktmeester waarschuw de de politie, die één der eiergooi ers in een pand bij de Hervormde kerk in de kraag greep. In die woning vierde de groep vakan tie. Degene, waarvan door getuigen verklaring kon worden vastgesteld dat hij in ieder geval eieren had gegooid, werd meegenomen naar het bureau, maar een achterblijvende 18-jarige jon gen maakte het twee Texelse vrouwen, waarvan één slachtoffer en getuige, knap lastig. De jongen wilde zijn vervelende ge drag „uitpraten" en belette de vrou wen in hun auto weg te rijden. Toen hij het portier opentrok en bedreigende taal begon uit te slaan, werd de politie door omstanders opnieuw gewaar schuwd. De vrouw poogde uit alle macht haar autoportier dicht te trek ken maar de jonge toerist trok die met kracht weer open. Het gesjor aan de deur leverde de vrouw een spierscheur op en de jongen uit Den lip enkele uren in een politiecel. Hij kreeg een proces verbaal wegens bedreiging met geweld. Kantoorstraat 11, Den Burg - Texel Vrijdag 9 augustus (PISA) met een pikante sexy show Entree f5 jen van der Slikkealgemeen directeur van de in oprich- zijnde besloten vennootschap Sporting Texelvoelde i een beetje onbehagelijk toen hij in de vorige Texelse irant het artikel las met de kop:Jellema wil kennis ma- met Sporting's geldschieter", „ik voelde me a/s Jan Ikers toen hij de P.C. Hooftprijs weigerde: geschoffeerd." iet artikel bleek namelijk dat eraan II getwijfeld of Van der Slikke echt zo'n man van een paar miljoen Ier de hand heeft, zodat hij kan Jellema niet kan. Jellema heeft Iwijfels en uit de verhalen op in sommige wandelgangen Idat hij daarin niet alleen staat. 71 8/j van der Slikke. ma wil alleen met Van der Slikke en over samenwerking bij het tot ld brengen van een zwemparadijs hij eerst zeker weet of de geld- iter bestaat en bereid is kapitaal in iroject te steken. I ien van der Slikke vond dat voor- r g. „Waarom wordt er aan mij ge- I eld en niet aan Jellema?" zo ~igthij zich af. Hij vindt het niet erg I door sommigen als fantast te wor- beschouwd maar begrijpt niet j ram er inmiddels ook over Jellema ntwijfels zijn gerezen. Gelijk gekregen fema heeft al bijna een half jaar I i alleenvertoningsrecht wat dat mparadijs betreft en heeft alle me- [j erking gehad van de gemeente 31. Hij heeft een gigantisch plan ge- ■eerd en gezegd dat hij dat zelf kon Beieren en exploiteren zonder hulp ■anderen. Al in een vroeg stadium, Bwij ons eigen plan voor het arti- «'1 gebied in de publiciteit brach- T1 hebben we gezegd dat wij aanwij- |en hadden dat Jellema de zaak fi deel niet rond zou kunnen krijgen, hebben gelijk gekregen. Hij durft - welijks eigen vermogen in het pro- te steken en tracht iedereen voor harretje te spannen om het zwem- te financieren: de gemeente, 1ST en de aandeelhouders van de nieuwe vennootschap die hij wil oprichten. Het ziet er niet naar uit dat dit zal lukken en zijn plan dreigt schip breuk te lijden. Hij heeft dus duidelijk te hoog van de toren geblazen, maar geniet kennelijk veel vertrouwen want ik word een fantast genoemd en van hem vindt men dat blijkbaar normaal." Van der Slikke vertelt dat hij al in mei van dit jaar geprobeerd heeft met Jel lema te praten. „Hij reageerde toen helemaal niet vriendelijk en zelfs hoog hartig, overtuigd van zijn eigen kun nen. Maar nu we hem opnieuw bena deren over samenwerking wil hij dat maar al te graag omdat hij hoopt geld te kunnen krijgen van de financier van Sporting. Ik vind het niet leuk dat Jel lema tevoren eisen stelt, door eerst met de financier te willen kennisma ken, voordat we een principebesluit over samenwerking nemen. Merkwaar dig is het ook dat de gemeente mij verzocht met Jellema in contact te tre den. Als Jellema mij denkt nodig te hebben, behoort hij toch naar mij te komen? Ik wil niet kinderachtig zijn en de zaak daarop laten stuklopen, maar ik vind niet dat je op zo'n manier met elkaar moet omgaan." Vertraging Van der Slikke vindt dat ook de ge meenteraad zich moet realiseren dat door het alleenvertoningsrecht voor Jellema, dat op een gegeven moment praktisch zonder discussie met nog eens drie maanden is verlengd, Spor ting Texel al die tijd werkeloos heeft moeten afwachten. „Verloren tijd. Wij waren nog volop bezig de zaak uit te werken en de exploitatiemogelijkheden te onderzoeken. Ook wij weten nog niet met 100% zekerheid of ons plan een haalbare kaart is, al wijst ons eerste onderzoek erop dat het goed zit." De haalbaarheidskansen van het Sporting-project zijn er volgens Van der Slikke door het tijdverlies niet be ter op geworden. „Het plan staat al maanden in de ijskast en wordt steeds kouder." Hamvraag Maar hoe zit het nu met die geldschie ter? Als die bekend is en welwillend en safe wordt bevonden, is er waarschijn lijk geen vuiltje meer aan de lucht. Bestaat die man écht? Van der Slikke: „Natuurlijk bestaat hij. Ik heb alleen de vrijheid niet om zijn naam te noemen, die afspraak moet ik nakomen. Ik kan wel zeggen dat het een nogal prominente figuur is. Ik ga morgen naar hem toe om hem te vra gen of hij zich in dit stadium al be- insdagavond om kwart voor elf een Engels jacht vast op de 'oostpunt van de Hors. Twee Idingboten uit Den Helder en de 'perploeg uit De Koog kwa- in actie om het scheepje los 'ekken van de zandplaat, maar Pogingen mislukten. tanks de harde wind was er van ir voor de opvarenden geen spra ke eigenaar bleef met zijn gezin boord, mede omdat het jacht wei- s'agzij maakte. De reddingboten 3nne en Zeeleeuw poogden, nadat "hipperploeg trossen aan het jacht vastgemaakt, het schip los te ten maar dat lukte niet. Een po- waarbij beide reddingboten achter 3r liggend aan het gestrande schip leverde een gebroken tros op. adders oordeelden dat het beter bij daglicht een poging te wagen. Jsrmiddag zou opnieuw worden ge werd het jacht vlot te trekken. kend wil maken. In de Texelse Courant las ik dat Jellema er ook genoegen mee zou nemen als met een notaris als bemiddelaar wordt gewerkt. Dat lijkt me eigenlijk niet zo'n slecht idee en misschien zal dat gebeuren." Overigens zal de onbekende geldschie ter voor lang niet het totale vermogen van Sporting zorgen. Hij financiert hoogstens drie miljoen. De overige vijf miljoen moet van een bank komen. Te optimistisch? Acht miljoen is heel wat meer dan de 4,7 miljoen die Jellema voor zijn zwemparadijs nodig zegt te hebben. Volgens Van der Slikke kan het niet voor dat geld, waarbij hij zich baseert op de stichtingskosten van het beken de Tiki-bad in Duinrell dat min of meer model staat voor het Jellema- zwemparadijs. Het Texelse bad moet volgens Jellema zelfs nog wat groter en mooier worden. Van der Slikke toont een recent nummer van het blad „Fitness-markt" waarin een beschrij ving wordt gegeven van het Tiki-bad, compleet met investeringsschema. Daaruit blijkt dat het Tiki-bad 7 mil joen heeft gekost en de algemeen di recteur van Sporting Texel concludeert hieruit dat Jellema's raming wel eens te optimistisch kan zijn geweest en vreest dat hij straks of halverwege de bouw meer geld nodig heeft en daar de gemeente mee voor het blok zet. Dat laatste vonden we belangwekkend genoeg om Jellema en zijn adviseurs om commentaar te vragen. Hoe kan het Tiki-bad (anderhalf jaar geleden gesticht) miljoenen meer hebben ge kost dan het nog te bouwen zwempa radijs op het Kerckeland? Het ant woord kwam erop neer dat in het Jellema-bad een heel ander bouw systeem zal worden toegepast; boven dien krijgt het bad in De Koog een veel kortere waterglijbaan. Jellema's adviseur zegt dat de 4,7 miljoen een uiterst serieuze raming is. „Alles is door een plaatselijke aannemer door gerekend en in orde bevonden." Niet sober Waar haast niemand aan twijfelt is dat een zwemparadijs zoals het Tiki-bad een voorziening is die Texel hard nodig heeft: een voorziening van topkwali teit. Het zwembadplan van Sporting heeft duidelijk minder enthousiasme gewekt, omdat de indruk is ontstaan dat het nogal sober wordt uitgevoerd en het accent ligt op sport- en fitness voorzieningen waarvan wordt verwacht dat deze voorzien in de behoeften van een beperkt publiek. Ook dat verklaart waarom zoveel men sen graag zouden zien dat Jellema de lengte krijgt en „dus" niet Sporting, omdat exploitatie van twee grote zwembadprojecten bij voorbaat een onhaalbare kaart is. Marien van der De wijzers van de klok aan de noordkant van de kerktoren van De Waal zitten muurvast. Ze zijn verbogen en haken achter elkaar, mogelijk door toedoen van kraaien of omdat op de wijzers is gescho ten met een buks. Reparatie is niet zo eenvoudig, want de klok zit te hoog om met ladders bereikt te kunnen worden. Het plaatsen van steigers zou f7200— kosten en dat vindt het gemeentebestuur (verantwoordelijk voor onderhoud van de toren) te duur. De torenuurwerkfabrikant ,,De Klok" in Aar/e Rixtel biedt echter een oplossing. Daar werkt men met klim- en hangsteigers, die bevestigd kunnen worden van uit het dakluik in de toren. De totale kosten van de operatie bedragen f2850,—. Op de begro ting is slechts f810— voor derge lijk onderhoudswerk beschikbaar, maar b en w vinden het goed dat dit crediet wordt overschreden, zodat de bewoners van De Waal noord straks weer kunnen zien hoe laat het is. Een van de demonstratiegroepen kwam uit Axel in Zeeuws-Vlaanderen. Ze zijn lid van de vereniging 't Land van Axel, die als doel heeft het in stand houden van de dracht, die opvalt door de hoge schouders. De folklorewoensdag stond deze keer in het teken van kleding, waarbij zowel oude klederdrachten werden getoond als nieuwe mo de. Vooral door de originele presentatie werd het een aardig evene ment dat best wat meer belangstelling had verdiend. Dat het publiek in niet zulke grote drommen was opgekomen (al was de belangstelling vooral in de middaguren zeker niet slecht) had uiteraard te ma- Herenmode Zegel showde bedrijfskleding, waarbij gebruik werd gemaakt van jeugdige manequins en dressmen, aangevoerd met een trac tor van Cebeco. ken met het net iets te mooie weer. Na de kommer en kwel van de afgelo pen dagen verkozen velen de natuur boven de cultuur. Het „oude" gedeelte van de show bestond uit een presentatie van diverst Nederlandse klederdrachten. Daarvoor waren groepjes mensen overgekomen uit Zeeuws-Vlaanderen, Scheveningen, Groningen, Friesland etc. Het zijn le den van plaatselijke folkloreverenigin- gen en dansgroepen, die de oude dracht in ere houden en er af en toe het land mee intrekken. Op het podi um op de Groeneplaats toonden de heren en dames zich om beurten, waarbij iemand van de groep toelich ting gaf en bijzonderheden vertelde over de kleding en details daarvan. Deze presentatie werd zowel 's mor gens als 's middags gegeven en werd gevolgd door een modeshow, verzorgd door diverse Texelse modezaken: Mantje Mode, Zegel Modes, Herenmo de Zegel, Boetiek 22, First Lady, Mant je Sport, Damesmode Moerbeek en J0J0. Als speaker deed Pail Krügers (tot dusver voornamelijk actief bij play back-shows) het prima. De show was tevens een soort concours d'elegance, want elk bedrijf voerde z'n manequins en dressmen aan met een auto (in één geval een tractor), die zoveel mogelijk passend was bij het karakter van de getoonde kleding. De Autocentrale, Cebeco, Garage Den Burg, Garage Grisnigt, Garage Reij en Garage Dros hadden er hun mooiste auto's voor uit geleend en elke wagen was voorzien van een boeket bloemen, verzorgd door Vespertina. Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. jedetijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266 e irhof, Westerweg 14, Den Burg, tel. (02220) 4988. der Heijden is met vakantie, enemies, abonnementen, etc.: De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 12220) 2741, na 18.00 uur 4881.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1