m VÊR6E6TT iff&r.f *2 Evenementen van 17 augustus tot en met 6 september 1985 Texe/toeristvoor een complete vakantie Hartelijk welkom. Zaterdag 17 augustus Zondag 18 augustus Sportvissers opgelet Maandag 19 augustus t- Veranstaltungen für Gaste RECREATIEKRANT TEXEL Redaktie: Jitze Beintema, Gemeentehuis Texel Groeneplaats 1, 1791 CC Den Burg telefoon (02220) 3041, toestel 239. Buiten kantoortijd telefoon (02220) 5114. Uitgave: Langeveld en de Rooy b.v. Postbus 10, 1790 AA Den Burg - Texel. Stichting Texelse Sportraad. |i Het doet mij veel genoegen U hartelijk welkom te mogen heten a/s gast op ons mooie eiland. Hoelang U hier blijft weet ik natuurlijk niet, maar a/s U deze zeer nuttige informatie-krant hebt doorgele zen, zal Uw eerste konk/usie zijn: het moet mogelijk zijn hier echt vakantie te houden, leder heeft daarvoor een eigen manier maar het doel is altijd weer: straks uitgerust naar huis. Texel biedt voor ,,elck wat wils". Prachtige duinen, bossen en stranden, maar ook uitgestrekte polders, gezellige drukte in winkelstraten en de sfeer van een monumentaal straatje in een oude dorpskern. Ook in vakantiestemming kan het zijn: onbekend maakt onbemind. Doet U ge rust eens iets anders dan thuis. Ervaar, beleef het onbekende. Liep U weieens 's morgens vroeg door het bosWandel de U ooit 's avonds in de duinen? Fietste U ooit langs de Waddenzee? Kuierde U op Uw gemak op een markt, braderie of wat dan ook? Keek U ooit naar een groot aantal, vaak uiterst moderne vissers schepen in de haven? Hebt U ooit tijd uitgetrokken om naar de stilte te luisteren? Dat kan allemaal op Texel! Geniet er van! Ik hoop van harte dat U ervaart: het is zo logisch dat men op Texel op grote schaal binnen- en buitenlanders uitnodigt van het mooie eiland te genieten. Veel vakantiegenoegen en hopelijk: tot ziens! Burgemeester J. A. Engelvaart. Manege Bornrif houdt een huifkartocht met picknick door het bos. Deelname kost f45— Om 10.30 uur start vanaf ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog een tocht met huifkarren, paarden en pony's door de Dennen naar Den Hoorn. Onderweg wordt een picknick gehouden op de boerderij. Informatie tel. 02228-289. SV. ZDH houdt een strandloop, die start op het strand bij paal 9 bij Den Hoorn. Wedstrijdlopers kunnen deelne men in de volgende categoriën: 10 km voor mannen vanaf 15 jaar, 10 km voor veteranen (40 jaar en ouder), 4 km voor mannen vanaf 15 jaar, 4 km voor vrou wen vanaf 15 jaar en 4 km voor de jeugd t.m. 14 jaar. In deze categoriën krijgen steeds de snelste drie een prijs. De re creatielopers kunnen voor beide afstan den inschrijven en mogen de afstand ook wandelend afleggen. Voor alle deel nemers ligt een leuke herinnering klaar. De inschrijving start om 18.45 uur en het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugd t.m. 14 jaar ƒ3,00 en ƒ4,00 voor ouderen. De start is om 19.30 uur. r f, i'T -V Bij Oosterend wordt vanaf 14.00 uur een spectaculaire autocross gehouden. Om 14.00 uur begint bij Oosterend een autocross. Op het programma staat o.a. ook een speciale race voor VW- kevers. De entreeprijzen voor deze auto cross bedragen ƒ8,— voor volwassenen en voor kinderen tot 12 jaar ƒ4,—. In de nabijheid van het crossterrein zijn vol doende parkeerterreinen waar auto's, motpren enz. gratis kunnen worden gestald. Als de toeschouwers de aanwij zingen van de rijkspolitie stipt opvolgen, zorgen zij voor een vlotte verkeersafhan- deling van en naar het autocrossterrein. Om 18.45 uur start de inschrijving voor een crossloop door bos en duinen ge organiseerd door SV de Koog. Deelna me. is mogelijk voor recreatielopers, jeugd, dames, senioren (t.m. 34 jaar) en veteranen. De te lopen afstanden zijn 4 en 8 kilometer en het inschrijfgeld is ƒ3,00 voor personen t.m. 14 jaar en ƒ4,00 voor ouderen. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld van SV de Koog aan de Boodtlaan. Voor iedere ca tegorie zijn drie standaards beschikbaar, terwijl er voor iedere deelnemer een me daille is. De 4 km mag ook wandelend worden afgelegd. De start is dan om 19.15 uur. Om 19.00 uur begint een lange strandrit te paard voor de gevorderde ruiter van af ruitercentrum 'Bornrif (Mienterglop 25, De Koog). De duur van de rit is 3 uur en 3 kwartier. Informatie tel. 02228-289. Voor sportvissers: Laat geen snoeren of haken achter. Zeevogels en schapen raken er in verward met ernstig leed als gevolg. De steentjes tus sen de bazaltblokken van de dijk niet lospeuteren. In De Cocksdorp is om 19.00 uur een volleybaltoernooi van Recre-Aktief. Op de markt in het centrum van Den Burg wordt van 10.00 tot 12.00 uur deze krant uitgedeeld door recreatieleiders van Recre-Aktief. Zij kunnen desge wenst meer informatie geven over hun recreatieprogramma. De recreatieleiders zijn herkenbaar aan hun blauwe shirts en jacks. Om 19.00 uur start op het sportveld van camping De Koornaar aan de Grensweg een minivoetbaltoernooi van Recre- Aktief, voor spelers van 14 jaar en ouder. Meedoen kost ƒ1,50 per persoon en in schrijven is vanaf 18.40 uur mogelijk in teams van 6 personen of individueel. Er wordt gespeeld met aangepaste regels, waarbij voetbalschoenen niet zijn toegestaan. Vanaf 18.40 uur kunt u inschrijven voor een volleybaltoernooi op het veld bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. ledereen vanaf 12 jaar kan meedoen voor ƒ1,50 per persoon. Inschrijving is mogelijk met een team van 6 personen maar ook ie mand die alleen is kan altijd meespelen. De aanvang is 19.00 uur precies. Als het donker wordt is het toernooi afgelopen. Om 20.00 uur begint in hotel De Linde boom aan de Groeneplaats in Den Burg een vrije bridgedrive, georganiseerd door bridgeclub Groot Slem". Het in- leggeld is ƒ10,00 per paar. Er zijn leuke prijzen te winnen. Mocht u geen kaart- partner hebben neem dan even contact op met de wedstrijdleider. (02220-3096) In de achterzaal van chinees restaurant Azië in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive voor iedereen, geor ganiseerd door Klaverjasclub Den Burg. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,00 per kop pel. Er wordt gespeeld volgens het Amsterdamse systeem en na afloop is er een verloting. In de Hervormde Kerk in de Dorpsstraat van De Koog wordt vanaf 20.00 uur een serie op Texel gemaakte dia's ver toond. Zo wordt een beeld gegeven van de Texelse cultuur en natuur. De diaver toning wordt gehouden onder verant woordelijkheid van de gezamenlijke Texelse Kerken. De entree is ƒ2,00 voor volwassenen en ƒ1,00 voor kinderen. Om 22.00 uur start de inschrijving voor een avondoriëntatietocht van Recre- Aktief bij de kantine van camping De Koornaar. Deze camping is het meest gemakkelijk te bereiken via zijweg 11 ofd 12 van de Pontweg. Meedoen kost ƒ2,00 per persoon. De eerste groep start om 22.30 uur. Een zaklamp zal zeker van pas komen. Om 20.00 uur begint een diavoorstel ling in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn. De voorstelling gaat over vogels, bloemen, planten en natuurreservaten op Texel en wordt gedraaid door oud- vogelwachter Visser. De entree voor vol wassenen is ƒ2,50 en voor kinderen ƒ1,—. Deze Recreatiekrant maakt melding van alle dagelijks wisselen de evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excursies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, exposities, enz. Daarvoor verwijzen we naar Texeltoerist, een gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de maand verschijnt en overal, op Texel voor ƒ2,50 te koop is. In de Texeltoerist staan o.a. platte gronden van Texel en de dorpen, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fietsen, paarden, bolder wagens, visboten, adressen en openingstijden van bankvestigin- gen, artsen, autodealers, postkan toren en nog veel meer, waaronder steeds wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetens waardigheden. De „Texeltoerist" vormt met deze gratis krant een compleet Texels informatiepakket. Dat kunt u niet missen voor een geslaagde Texel-vakantie! beschreven in r ctjZEE staan niet b<*c"'~s MBer u ZOU a '"J. Auch die deutschen Gëste sind auf Texel herzlich wilkommen. Darum tut es uns leid, dass wir aus finanziellen und technischen Gründen nicht in der Lage sind, diese Zeitung gënzlich in deutscher Sprache herausgeben zu können. Nachfolgend finden Sie kurz die wichtigsten Veranstaltungen für Ur- lauberauf unserer Insel. Die Programmaübersicht im holl. Sprache ist etwas ausführlicher und kann Ihnen bei Ihrer Auswahl für bestimmte Veranstaltungen behilflich sein; der Text ist absichtlich einfach gehal ten. Sollten Sie trotzdem noch Fragen haben, so können Sie sich jeder- zeit an die Texelaner wenden, die helfen Ihnen bestimmt weiter. Die Redaktion wünscht Ihnen einen angenehmen Urlaub. Samstag, 17. August Urn 10.30 Uhr beginnt ab „Ruitercentrum Bornrif", Mienterglop 25, De h eine Fahrt mit Planwagen, Pferden und Ponys. Teilnahme kostet Hfl. 45,— p.p. Wer nur mit dem Planwagen fahrt zahlt Hfl. 30— einschl. Picknick. Ab 18.45 Uhr kann man sich zu einem Strandlauf von 4 oder 10 km anmelden, am Strand bei Paal 9. Start ist um 19.30 Uhr. Teilnahme kostet Hfl. 3,— pro Person bis zu 14 Jahr, altere Teilnehmer zahlen Hfl. 4,— Sonntag, 18. August Auf dem Gelande von Nic Dros am Genteweg, nahe bei Oosterend, beginn: um 14.00 Uhr Autocross. Eintritt für Erwachsene Hfl. 8,— und für Kinder bij zu 12 Jahren Hfl. 4,— Um 19.30 Uhr fangt der Gelandelauf an. Platz: Boodtlaan, De Koog. Anmel den ab 18.45 Uhr. Teilnahmegebühr Hfl. 3,— für Kinder bis zu 14 Jahren; Altere bezahlen Hfl. 4,— Um 19.00 Uhr können Fortgeschrittene an einen langen Strandritt zu Pferd teilnehmen, ab „Ruitercentrum Bornrif", Mienterglop 25, De Koog. Weitere Auskünfte: Ruf (02228) 289. Montag, 19. August Von 8.45 - 12.30 Uhr steht an jedem Werktag ein Kinderhort zur Verfügung, im „Peuterspeelzaal Olleke Bolleke", Ruijslaan 31 in De Koog. Die Kosten b tragen Hfl. 7,50 pro Vormittag. Auf dem Markt in Den Burg wird von 10.00-12.00 Uhr diese Zeitung ausgeteilt Um 19.00 Uhr findet auf den Sportplatz vom Campingplatz De Koornaar (Grensweg) ein Minifussballspiel statt, für Spieier ab 14 Jahr. Anmeldunga 18.40 Uhr. Teilnahmegebühr betragt Hfl. 1,50 p.P. auch hier wird in Gruppei mit je 6 Pers. gespielt. Auf dem Sportplatz hinter dem Eierlandsche Huis in De Cocksdorp kann mar sich ab 18.40 Uhr zu einem Volleybalspiel anmelden. Teilnahmegebiil Hfl. 1,50 p.P. Spielanfang ist um 19.00 Uhr. Um 20.00 Uhr kann man im Hotel De Lindeboom (Groeneplaats, Den Burg), Bridge spielen. Einlage betragt Hfl. 10,— pro Paar. In der Ref. Kirche in De Koog wird ab 20.00 Uhr eine Dia-Serie über Texel ge- zeigt. Eintritt Hfl. 2— für Erwachsene und Hlf. 1,— für Kinder. lm Saai des Retaurants Azië in Den Burg wird um 20.00 Uhr Karten gespielt heute Jassen. Teilnahme kostet Hfl. 5— p. Paar. lm De Waldhoorn in Den Hoorn wird ab 20.00 Uhr eine Dia-Serie über FIor und Fauna gezeigt. Eintritt Hfl. 2,50 für Erwachsene und Hfl. 1,— für Kinder, Um 22.00 Uhr kann man sich zu einer Abendoriëntierungswanderung in de1 Kantine des Campingplatzes De Koornaar (am Grensweg) anmelden. Teilnah megebühr Hfl. 2,— p.P. Die erste Gruppe geht um 22.30 Uhr los. Dienstag, 20. August Von 14.00 - 16.00 Uhr kann man die Hoornder Kirche kostenlos besichtigen. Auch kann man den Turm besteigen. Kosten Hfl. 1,—. Zwischen 13.45 und 14.15 Uhr kann man sich zu einer Fahrradpuzzelfahrt ai melden, ab Campingplatz De Bremakker am Tempeliersweg (Seitenweg 121 Teilnahme kostet Hfl. 2— p.P. In dem Gebaude neben der Ref. Kirche in De Cocksdorp werden von 14.00 17.00 Uhr und von 19.00 - 21.00 Uhr selbstgemachte Handarbeiten verkauft De Radfahrverein Texel organisiert auf der Rundstrecke am Haffelderweg Den Burg ein Radrennen. Jeder kann mitmachen, Jung und Alt. Teilnahmege bühr Hfl. 2,50 p.P. Start für die Jugend um 18.30 Uhr, Altere um 19.00 Ulv. Um 19.00 Uhr beginnt auf dem Pfatz an der Boodtlaan in De Koog ein Volley balspiel, jeder, ab 13 Jahren, kann mitmachen, Teilnahmegebühr Hfl. 1,50p-P-i die Anmeldung ist ab 18.40 Uhr. lm Eierlandsche Huis in De Cocksdorp beginnt um 20.00 Uhr Sommerabend-Bingoshow. Eintritt gratis. In der Ref. Kirche in Den Hoorn beginnt um 20.00 Uhr ein Flütekonzert von Marjolein Harms, José Jonkers (sang) und Frans Visser (Orgel). Eintritt gratis- Ab 22.00 Uhr kann man sich zu einem Nachtspiel anmelden; halbwegs vom Pelikaanweg (Seitenweg 14, am Kopjesweg). Teilnahmegebühr Hlf. 2,- p-P-< (einschl. Suppe). Mittwoch, 21. August Von 10.30 - 17.00 Uhr ist im Zentrum von Den Burg Folkloremarkt. Zwischen 13.45 Uhr und 14.14 Uhr kann man sich zu einer Fahrradpuzzelfahrt anmelden, am Campingplatz „De Turkse Tent" am Bosrandweg. Teilnahme kostet Hfl. 2,— p. P. Ab 19.30 Uhr kann man auf dem Platz hinter der Christl. Schule in Oosterend an einem Volleyballspiel teilnehmen. Teilnahmegebühr Hfl. 1,25 p.P. DieJ"' gend kann kostenlos an „Seilball" teilnehmen.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 10