ittractieve cross trok weinig publiek mm Rustige kampeerplaats irk Pool nu ook Prindle 19 uropees kampioen udo training «oensdag vervalt Warnaar/Rienks CKZ-kampioen Minne Goënga breekt record Texelse zeilers boekten succes op Lauwersmeer Oefenwedstrijden Texel en SVO/Z Makkelijke winst honkballers Strijd Texelcup nog onbeslist Vernieling TEXELSE COURANT PAGINA 7 er schitterende weersomstandigheden viel zondagmid- le genieten van een autocross die het ideaal tamelijk (benaderde: voldoende spanning en sensatie en deson- tsgeen enkel persoonlijk letsel. ifd over het algemeen fel strijd ftd en er werd harder gereden ij veel crosses in het verleden, dank zij de goede gesteldheid et terrein. De meeste coureurs de prijzen vielen konden echter ingerekend tot de „bekeken" rij- jie hun hersenen minstens zo hadden laten werken als hun edaal. imde weersomstandigheden wa- onder andere oorzaak van dat cross veel minder publiek trok. Er door de organiserende MAB- liet meer dan 1841 kaarten ver- ;en dat betekende dat het evene- financieel niet uit kon. De eerste van dit seizoen trok nog 3431 'inde bezoekers. Het is begrijpelijk sl mensen het strand verkozen het cross-geweld, maar ook bij Ier goed weer zou de belangstel- niet erg groot zijn geweest want santal toeristen op Texel is inmid- drastisch verminderd omdat de wlvakanties achter de rug zijn. Het feite naseizoen met niet meer dan Ivreemde auto's op het eiland, rbij komt nog dat volgens de men- het weten kunnen zich mo- op Texel een wat „beter" pu ll bevindt, overwegend iets oudere isen die Texel heel bewust na af- de drukte opzoeken en zich andere geneugten voelen aange- dan zo'n stof- en lawaai- nement als een autocross. Het een inder in aanmerking nemend kan belangstelling van zondag niet eens ilit genoemd worden en werd in voor de zoveelste keer het bewijs srerd dat zo'n spektakel in een vrij jmene behoefte voorziet, ook al de MAB-crosses de laatste vier niet meer die spektaculaire drom- mensen als in de begintijd, de cross werd deelgenomen door wagens, te onderscheiden in grote i, 4-cylinders en kevers. Elke cate- had zijn eigen wedstrijd. Uitein- [jk winnaar bij de grote wagens id Theo Veeger, tweede Arnold geveld en derde Chris Otten. de 4-cylinder wagens werd Paul Dijt eerste, tweede werd Norbert Leijen en derde Frans Stolk. De keverrace werd een overwinning voor Otto Goënga. Tweede werd Jan Joop Moerbeek en derde Wim Piet Eelman. Hetzelfde drietal viel ook bij de vorige keverrace in de prijzen, de zoveelste aanwijziging dat toeval en geluk niet zo'n grote rol spelen als wel eens wordt gezegd. Omdat er wegens het vlotte verloop van de wedstrijd tijd over was, werd bij wijze van extraatje een afvalrace voor alle nog in tact zijnde kevers ge houden. Winnaar daarvan werd Jan Vonk die daarmee ƒ100,— verdiende. Naast de bekers en geldprijzen konden de coureurs weer vele premies verdie nen die door Texelse bedrijven be schikbaar waren gesteld. Naast de tra ditionele premies in de vorm van bier of geld voor degenen die als eerste over de kop zou gaan, een ander in de sloot zou drukken of als „grootste pechvogel" naam zou maken, waren er ook enkele bijzondere premies. Wat te denken van een premie in de vorm van struisvogelfilet? Of vijftig pilsjes van bar de Beerekuil voor degene die bereid was tien meter in de sloot te zwemmen? Hoe de kersverse en vaar dig sprekende commentator Hans Strick zijn best ook deed, niemand be zweek voor deze grootschalige alcoho lische verleiding. Ook Strick zelf niet, hoewel hij wel had beloofd het water in te gaan als een ander het niet deed. Een uit Frankrijk afkomstige kam peerder zette zijn tent op in een der rustigste delen van Den Burg: de bosjes van de algemene be graafplaats aan de Kogerstraat. De getipte politie trof de kampeer der ter plaatse niet aan en nam daarom de tent mee naar het bu reau. Daar meldde zich later ook de Fransman, die na het betalen van een boete wegens illegaal kamperen weer mocht vertrekken. i&SBHl Eén van de spectaculaire botsingen, waarbij de stukken metaal en Dogger). modder in het rond vlogen: autocross op z'n best. (foto Kees Nan Als Ben premie wns uitgeloofd voor de veroorzaker van de leukste gebeurtenis zou die zijn gegaan naar Vttn Matde- wagen van T. Schoenmaker terecht kwam. De auto bleef daar een tijde verlaten zitten maar opeen^Seimn mom ent kt-omjan gem er weer in en na een duwtje van collega A. Eelman werd hij „gelanceerd en reed verde Een letterlijk „schokkend" moment in de keverrace. John Betsema kwam na het loskomen van de springschans in zo stijle duikvlucht naar beneden dat zijn wagen onmiddellijk stilstond, (foto Kees Nan Dogger). - winnaars van de 4-cylinder-klasse tijdens het ererondje. Van links naar rechts Frans ■Ik (derde), Paul Dijt (eerste) en Norbert Leijen (tweede). Winnaar grote wagens Theo Veeger temidden van Arnold Langeveld die tweede werd en Chris Otten (derde). De winnaars van de keverrace. Van links naar rechts Wim Piet Eelman (derde), Otto Goën ga (eerste), Nancy Koorn (best geklasseerde dame) en Jan Joop Moerbeek (tweede). irk Pool en zijn 21-jarige ochter Ina hebben het afge- open weekend in Zandvoort fit Europees kampioenschap randingzeilen Prindle 19 veroverd. was al twee keer kampioen op rindle 15, een éénmansboot. De 'indle-kampioenschappen werden vrij- ^9, zaterdag en zondag gehouden en 'werd meegedaan door Prindle 15, 5,18 en 19. De omstandigheden wer en „licht" genoemd en verschilden e'dag nogal. Vrijdag was er vrij veel rnd, maar zondag nauwelijks. Martin Warnaar is met Wop Rienks winnaar geworden van de club kampioenschappen brandingzeilen van de Cocksdorper Kustzeilvereniging Tweede werden Arie en Gina Lange veld, derde Jan Keijser en Theo Eilan der, vierde Dirk Pool en José Hoogen- bosch, vijfde Donald en Remco Ken- beek en zesde Cor van Sijp en Johan Ran. Zondag was de derde en laatste wedstrijd om het kampioenschap. Er was erg weinig wind waardoor de deelnemers soms voor merkwaardige verrassingen kwamen te staan. In de elfde crossloop van De Koog heeft Minne Goënga het ronderecord van 27.02 gebracht op 26.55. Bij de dames was er volop spanning om de eerste plaats in het algemeen klasse ment. Hier won Coby Bakelaar met geringe voorsprong op Nel Bruining. Onder uitstekende weersomstandighe den deden er 96 lopers mee in deze voorlaatste crossloop. Volgende week zondag wordt er gelopen over 4, 8 en 12 kilometer en vindt na afloop de uit reiking plaats van het eindklassement. Uitslagen: Heren 8 km: 1. Minne Goënga 26.55; 2. Theo Franchimon 28.33; 3. Albert Hoven 28.47; 4. Jan Zijm 28.54. Twee Texelse zeilteams hebben za terdag de hoogste plaatsen op geëist tijdens de „Honderd kilome ter op het Lauwersmeer". Herman Boks en Willem Houwing met hun Tornado en Ronald en Remco Ken- beek met hun Dart werden beiden eerste in hun klasse en respectie velijk één en twee in het overall klassement, dat werd berekend met de Texelse Yardstick 1985. In totaal deden 48 catamarans mee aan deze door de Watersportvereniging Oostmahorn georganiseerde wedstrijd. Boks/Houwing legde de afstand af in ongeveer vier uur. Dit team leverde drie van de vier rondes forse strijd met de bekende Tornado-specialist Martin Pfeiffer. In de laatste ronde liepen de Texelaars, die pas een jaar in deze Veteranen 8 km: 1. J. Hogerwaard 28.47; 2. D.J. Bakker 30.40; 3. D. Wei- boren 31.07. Dames 4 km: 1. Nel Bruining 20.04; 2. Coby Bakelaar 20.16; 3. Bea de Boer 26.18. Jeugd 4 km: 1. N. Schoo 16.55; 2. J.P. Manneke 18.31; 3. M. Smit 19.22. Snelste meisje Nicolien Bakker 20.33. Recreanten 4 km: 1. R. Daalder 16.40; 2. B. Bruin 17.14; 3. N. Eelman 17.29. klasse uitkomen, uit tot ze een voor sprong van maar liefst vijf minuten hadden opgebouwd. Bij de Darts bleef de strijd spannend tot het laatste mo ment, alle schepen van dit type finish ten vlak na elkaar. De wedstrijd werd gekenmerkt door weinig wind, die bovendien vlagerig en draaierig was. Er werd dus gedurende een relatief lange tijd veel geëist van de concentratie van de bemanningen. Het eerste en tweede team van SV Texel zullen dinsdagavond tegelijkertijd oefenwedstrijden spelen tegen respec tievelijk Helder en SVO/Z 1. Beide wedstrijden starten om 19.30 uur op het Texel-terrein aan de Haffelderweg in Den Burg. De eerste wedstrijd na de zo merstop is voor het hondbalteam van Texla in een eenvoudige over winning geëindigd. Hoewel er veel fouten werden gemaakt en on danks experimenten met de opstel ling werd Herons met een 14—7 nederlaag naar huis gestuurd. Texla bleek nog niet vlekkeloos te draaien. Vooral bij het aangooien naar de honken werd nog al eens misge tast. Dat gold niet voor iedereen: Maarten Hengst en Marijn de Wolf speelden een degelijke wedstrijd. Met het oog op de volgende competi tie mocht Martin Marinus voor het eerst de verdediging leiden als werper. Zoals te verwachten leverde dat een moeizame eerste inning op, waarin hij te veel wijd gooide. Het team gaf hem aanvallend echter goed steun door met een serie honkslagen de 0 6 ach terstand weer terug te brengen tot 5—6. In de tweede en derde inning was Martin zijn zenuwen de baas: Herons scoorde nog maar één maal. Ondertussen bleef de Texla aanval goed presteren en honkslagen produ ceren. Via de tussenstanden 7—6, g_7 en 14—7 werd na vier en een halve inning de eindstand bereikt. Volgende week volgt de double-header tegen concurrent Rangers. Er zijn beslist winstkansen als Texla erin slaagt in de komende week een aantal veldfouten weg te werken. De cijfers van de wedstrijd waren: Tex la (3 werpers): 9 maal 3-slag, 8 maal 4-wijd, 0 honkslagen tegen, het veld maakte 9 fouten. Herons (2 werpers): 4 maal 3-slag, 5 maal 4-wijd, 1 maal geraakt door wer per, 1 maal hinderen door catcher, 13 honkslagen tegen en het veld maakte 3 fouten. Training op C-veld In verband met werkzaamheden aan het veld aan de Emmalaan die de top laag moeten verbeteren worden de trainingen en wedstrijden verplaatst naar het C-veld van de Texelse Boys. Het totale programma ziet er als volgt uit: Maandag 16.00-17.15 u. Peanutbal Dinsdag 19.00-21.00 u. softbal- en honkbaltraining Donderdag 19.00-21.00 u. softbal- en honkbaltraining. In poule A van de Texelcup (voetbal) is de strijd nog open. Texelse Boys en Oosterend zijn nog zonder verliespun- ten maar hebben beiden nog maar één wedstrijd gespeeld zodat iedereen nog een :kans heeft. Komende week speelt Texelse Boys thuis tegen ZDH en Oosterend thuis tegen De Koog. In poule B is de strijd bijna beslist. Texel 3 heeft twee maal gewonnen en kan vrijdag het karwei in De Cocksdorp afmaken. Uitslagen: Poule A: ZDH-Oosterend 1 —3 Tex.Boys-De Koog 4—2 Poule B: Oosterend 2-Texel 3 4—7 Tex.Boys 2-Cocksdorp 6—1 Texel 3-Tex.Boys 2 6—2 Oosterend 2-Cocksdorp 3—1 Programma: Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur. 20-8: Tex.Boys-ZDH 22-8: Oosterend-De Koog 25-8: Oosterend-Tex.Boys 27-8: ZDH-De Koog 22-8: Tex.Boys 2-Oosterend 2 23-8: Cocksdorp-Texpl 3 Een vijftal jongens uit Haarlem, allen omstreeks 17 jaar, werd door de politie aangehouden wegens vernielingen in een der toiletgebouwen van camping „Loodsmansduin". Ze maakten onder andere een deur en een raam kapot.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7