timend voorjaar ardloopronde om Texel Voetbalvooruitzichten „Witness" HLiUNIIMWS ierdag a.s. proefdraaien aining letiekvereniging oetbalprogramma Texelse Boys houdt instuif met minivoetbal Karate in twee groepen Wij zoeken een bezorger m/v Zwemclub naar driekamp in Gieten En Passant begint weer Afsluiting cursus poppen maken Minne Goënga sterkste loper in De Koog Zaterdag weer „Rit van de nostalgie" Dia-avond in De Waal Geen twee ton maar twee miljoen Diefstal erfgoed TEXELSE COURANT PAGINA 7 lijn vergevorderde plannen om naart of april een hardloopron- om Texel te houden, een evene nt waarmee de atletiekvereni- Texel grote aantallen lopers het land naar Texel hoopt te Itken. Naast een zg. ultra lange landloop waarbij de deelnemers jén ruk het ongeveer 60 kilome lange parcours over stranden dijken afleggen, zal de loop ook sstafetteverband kunnen worden laan, waarbij elke deelnemer meer dan 15 tot 20 kilometer gt. idee voor deze loop komt van Jan jpenberg die lid is van de commis- ultra lange afstandlopen van de Ko- tlijke Nederlandse Atletiek Unie. zaterdag a.s. is een voorproefje dit evenement te beleven want zal de hardloopronde om Texel af- jus in estafetteverband worden ge- door 20 personen. Vier ploegen samengesteld uit Texelaars (waar der de dames Coby Bakelaar en Nel er Peter de Hoogh en Hans van iten hun training bij de atletiekvere- jing hervatten ziet het trainings ister er ingaand heden als volgt uit: dagavond: 21.00 uur Peter de Hoogh: alle :iplines 00 - 20.00 uur Ed van Bommel: lint 00 - 21.00 uur Ed van Bommel: {den/lange afstand eandagavond: <5 uur Hans van Sloten: trpnummers «nsdagmiddag: 45 uur Ed van Bommel: igdtraining spoedig mogelijk zal de wekelijkse xjeduurloop voor de lange afstan- weer worden ingepast. g 31 augustus 1985 IVB afdeling Noordholland: IL-SVO/Z, 14.45 uur «ksdorp-Schoorl, 14.45 uur perdoes 2-SVO/Z 2, 14.30 uur Ó/Z 3-SC Castricum 5, 12.30 uur nioren: sterend A1-Hollandia A1, 14.45 uur sterend B1-WGW B3, 11.00 uur kP B1-Tex. Boys B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) IP B2-Texel B1, 14.30 uur iel B2-BKC B2, 13.30 uur Boys B2-Helder B3, 14.45 uur iel C1-Watervogels C1, 13.30 uur 3 C1-Oosterend Cl14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Koog C1-JVC C2, 13.30 uur (der C3-Tex. Boys C1, 13.15 uur icces C2-Texel C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) GWC6-ZDH C1, 13.00 uur cksdorp C1-ZAP C3, 13.30 uur eisjes C-junioren: elleroord-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) indag 1 september 1985: 1 klasse A KNVB: Kolping Boys, 14.00 uur IVB afdeling Noordholland: V Sport-Texelse Boys, 14.00 uur Idermeer-De Koog, 14.00 uur sterend-Berkhout, 14.00 uur 2-Alw. Forward 3, 12.00 uur W 5-Texel 3, 14.30 uur Boys 2-Texel 4, 12.00 uur H2-Texel 5, 11.30 uur 3 2-BKC 4, 14.00 uur sterend 3-WGW 8, 12.00 uur Boys 3-Helder 9, 12.00 uur 5-Oosterend 2, 12.00 uur nioren: 6l 1-Succes A1, 11.30 uur a2-Texel A2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) j-HOSV, 12.00 uur cksdorp-ZAP, 14.30 uur "ikel 3-Oosterend, 14.00 uur (vertrek boot 13.05 uur) Boys-Schagen, 14.00 uur men reizen: I 31 augustus 1985: trek van Texel boot 13.05 uur: Boys B1, Oosterend C1, Texel C2 meisjes Tex, Boys. 'dag 1 september: trek van Texel boot 13.05 uur: rel A2 en dames Oosterend een wedstrijd niet doorgaat, "bus afbestellen, telefoon 240) 12421. Bruining) en de vijfde ploeg bestaat uit leden van de Utrechtse atletiekvereni ging Hermes. Na een instructiebijeen komst om 11.20 uur in „Molenbos" wordt om 12.30 uur gestart bij gemaal van De Cocksdorp. De eerste wissel is in Oudeschild, de tweede in Den Hoorn, de derde bij paal 20 op het strand. De kustlijn wordt niet helemaal gevolgd. De zuidpunt van Texel wordt om practische redenen afgesneden waardoor de totale loop ongeveer 55 kilometer wordt. Het is de bedoeling om bij de 'echte' loop in het komende voorjaar de kustlijn wèl exact aan te houden. Deze keer was er ook geen gelegenheid om een brug door de Sluftergeul te maken. De hardlopers zullen dus door het water moeten. Mocht het water te hoog zijn, dan wordt landinwaarts een omweg ge maakt. Omstreeks 17.30 uur wordt de finish bereikt. Voetbalvereniging Texelse Boys houdt zaterdag weer de bekende instuif. Minivoetbal (voor alle jeugd) en een spelcircuit (voor de jongsten) vormen de belangrijkste onderdelen van het programma. Daarnaast is er een soort ruilbeurs van gebruikte voetbalspullen. De instuif begint om half elf op het Boys-terrein. Ook niet-leden zijn welkom. Weliswaar gaat komend weekend de voetbalcompetitie alweer van start, maar de Texelse pupillen moeten nog een weekje wachten. Voor hen is het dus een mooie gelegenheid om te kij ken hoe het er met de 'vorm' voor staat. Het minivoetbal is daarvoor een plezierige manier. De allerjongsten mo gen zich uitleven op een spelcircuit. Verschillende voetbalonderdelen als doelschieten, dribbelen en ingooien komen aan de orde. Voor jongens en meisjes die het komende jaar voor het eerst willen voetballen een leuke ken nismaking. Alle deelnemers ontvangen een diploma met de gescoorde resultaten. Verder is er voor iedereen een hapje en een drankje tussen het voetballen door. Door het succes van de afgelo pen jaren is de voorraad tweede hands voetbalschoentjes en -kleding danig geslonken. De jeugdcommissie ver zoekt de ouders derhalve nog eens goed alle kasten en dozen na te speu ren. Verwacht wordt dat de activiteiten rond twee uur ten einde zijn. Bij slecht weer gaat de instuif niet door. Door de groei van het aantal leden is het voor de karateclub mogelijk gewor den een splitsing aan te brengen tus sen gevorderden en beginners. Hier door kan er beter getraind worden. Met ingang van heden is het trainings schema als volgt: maandag 17.30 - 18.30 uur beginners dinsdag 20.30 - 21.30 uur gevorderden vrijdag 17.00 - 18.10 uur beginners vrijdag 18.10 - 19.30 uur gevorderden De trainingen worden gegeven in de Ferrever-zaal; alleen de training van dinsdag wordt in de zaal aan de Bea- trixlaan gehouden. Nieuwe leden welkom, inlichtingen (02220) 5207. Wij zoeken iemand die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen op de route Nieuwlanderweg Pij- persdijk, Mienterglop, Oudedijk je, Maaikeduinweg Ruigendijk. Hier wonen ongeveer 50 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omge ving woont, b.v. een scholier. De kranten moeten dinsdag- en donderdagmiddag even na 15.00 uur in onze drukkerij in de War moesstraat worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de receptie van de drukkerij. Parkstraat 10 Postbus 11, 1790 AA 1791 AC Den Burg - Tfexel telefoon (02220) 2741 Texelse Boys Een week eerder dan andere jaren gaat de voetbalcompetitie weer van start. Evenals vorig jaar is de eerste wedstrijd van Boys 1 de uitwedstrijd tegen HSV Sport in Hoorn. Het werd toen een 2—0 nederlaag. Hoe het Boys team eruit zal zien dat moet pro beren nu een beter resultaat te halen is nog niet zeker. Vast staat wel dat in vergelijking met het vorige seizoen een paar geroutineerde krachten, Pieter Duin, Jos Wessels en Jaap van Kra nenburg, zullen ontbreken. Ook het meespelen van Paul Witte staat wegens zijn studie op losse schroeven. Het elftal dat in het veld komt, zal er in ieder geval hard moe ten werken en het koppie er bij hou den. Vertrek boot 12.05 uur. Boys 2 en 3 spelen beide om 12.00 uur op eigen terrein tegen resp. Texel 4 en Helder 9. Terreindienst: Adrie en Eddy Barhorst. Dit seizoen hebben de Boys ook weer een A-junioren en een dameselftal in de competitie. De A-junioren beginnen met een vrije dag en de dames ont vangen om 14.00 uur de dames van Schagen. Zaterdag gaan de B1 junio ren met de boot van 13.05 uur naar SVAP en de meisjes naar Kreileroord. De C-junioren spelen in Den Helder te gen Helder B3 en gaan met de boot van 12.05 uur. Op eigen terrein één wedstrijd n.l. de junioren B2 tegen Helder B3. Voor de pupillen nog geen competitiewedstijden maar ze hoeven niet stil te zitten. De jeugdcommissie is weer actief. Z.D.H. Vrijdagavond is op het ZDH veld om 18.30 uur een oefenwedstrijd tussen ZDH 1 en ZDH 2. Na afloop bespre king in de kantine. De eerste competitiewedstrijd van ZDH 2 tegen Texel 5 thuis wordt zaterdaga vond om 19.00 uur of zondag om 11.30 gespeeld. Terreindienst: Ben Bakker en Wilco Bakker. S.V. Texel Na de goede oefencampagne, redelijke uitslagen in vriendschappelijke en/of toernooiwedstrijden en de slechte ge nerale in de bekerwedstrijd tegen De Valken begint de competitie met de thuiswedstrijd tegen Kolping Boys, een altijd goed voetballende ploeg. Het zal alleen met de volle inzet van alle spe lers mogelijk zijn om een positieve sco re te behalen. Het tweede, dat nogal wat veranderingen heeft ondergaan, ontvangt Always Forward 3 dat vorig seizoen net niet promoveerde. Het zal wel erg moeilijk worden om de Hoorn- ders met lege handen naar huis te stu ren. Het derde kan in Den Helder te gen WGW 5 waarmaken dat de goede resultaten in de Texelcup wedstrijden geen vergissingen waren. Het vierde en vijfde gaan uit naar Texelse Boys 2 en ZDH 2 en kunnen op een warme ontvangst rekenen. A1 ontvangt Suc ces A1, de Wieringers hebben meestal een sterk team zodat ook hier de pun ten wel duur zullen worden. A2 krijgt het in Schagen moeilijk tegen SRC A2. B1 in Breezand tegen ZAP B2 en B2 thuis tegen BKC B2 (Anna Paulow- na) hebben winstkansen. C1 krijgt Wa tervogels C1 op bezoek en zoals altijd zullen -ook dit seizoen de Helderse tor ren wel weer moeilijk te kloppen zijn. C2 moet in Hippo wel erg goed spelen om van Succes C2 de punten te pakken. S.V. Oosterend Ook voor de Gortbuukers begint dit weekend de voetbalcompetitie weer. De seniorenafdeling van deze vereni ging is dit jaar flink gegroeid. De zon dag afdeling ging van 1 naar 3 teams en ook de zaterdagafdeling heeft voor dit seizoen een derde elftal ingeschre ven en tevens zal er een team mee gaan draaien in de Texelcompetitie zo dat de seniorenafdeling is gegroeid van 3 naar 7 teams. Ook de aanvang van de wedstrijden is veranderd. Niet om 14.30 uur maar om 14.00 uur vangen de thuiswedstrijden van de eerste seni orenteams aan. Ondanks de groei van SVO kan men dit seizoen slechts over één speelveld beschikken omdat het hoofdveld opgeknapt wordt. Het eerste zaterdagteam start de competi tie met een uitwedstrijd tegen BOL. BOL was vorig seizoen een van de sterkste tegenstanders van Oosterend en de wedstrijd, toen gespeeld in Broek op Langedijk, ging met 4—1 voor Oosterend verloren. Spits Rien Brouwer zal voorlopig nog niet spelen zodat het voor Oosterend moeilijk zal worden om tot scoren te komen. Een gelijkspel tegen BOL zou al een goede seizoenstart zijn. Het gepromoveerde zaterdag 2 gaat uit naar Opperdoes 2. De reserve 2e klasse lijkt iets te hoog voor dit Oosterend team zodat het wel een seizoen lang tegen degradatie zal moeten voetballen. Het nieuwe zater dag 3 speelt zijn eerste wedstrijd thuis en wel tegen Castricum 5. Gezien de resultaten in de oefenwedstrijden moe ten de Steertboys tot een overwinning kunnen komen. De A-junioren lijken ook een zwaar seizoen tegemoet te gaan. Hopelijk weet het zaterdag thuis tegen Hollandia T A1 een gelijkspel te behalen. Doordat er maar een veld be schikbaar is spelen de B-junioren al om 11.00 uur tegen WGW B3. Hier wordt op een overwinning voor Ooste rend gerekend. De C-junioren spelen uit en zullen het tegen ZAP Cl moeilij ker krijgen dan dat men het vorig sei zoen ooit gehad heeft. Zondag speelt het eerste team thuis tegen Berkhout. Dit team lijkt ten op zichte van vorig seizoen danig ver sterkt. Vorig seizoen liet men het initi atief veelal over aan de tegenstanders en via de counter kwam men vaak tot goede resultaten. Nu lijkt Oosterend een team te hebben dat zelf het spel wil maken en hierin kan dan weer het gevaar schuilen dat de resultaten min der worden dan waarop gerekend wordt. Wil men echter deze competitie in de kop mee gaan draaien dan zal er van Berkhout gewonnen moeten wor den. Bij het nieuwe zondag 2 en 3 doet zich een vreemde situatie voor. Zondag 2 is ingedeeld in klasse 5B ter wijl het derde team is ingedeeld in 5A en daardoor sterkere tegenstanders ontmoet dan het tweede. Het tweede zondagteam gaat uit naar BKC 5 en van Oosterend mag worden verwacht dat het mee gaat tellen voor een kam pioenschap. Voor het derde team zijn de uitslagen niet zo belangrijk. Dit team zal de twijfelaars er eerst van moeten overtuigen dat het bestaans recht heeft. Dit weekend speelt men thuis tegen WGW 89 en hopelijk weet men zonder A-junioren als ,,elf"tal in het veld te komen. S.V. De Koog De C-junioren spelen zaterdag om 13.30 uur thuis tegen JVC C2. De E-pupillen beginnen pas over enke le weken. Het eerste gaat zondag uit naar Zuid- ermeer. Na de wisselvallige resultaten in de oefencampagne valt hier moeilijk een voorspelling te geven. Vertrek met de boot van 12.05 uur. Het tweede elftal speelt zondag om 14.00 uur thuis tegen BKC 4. Hier wordt toch wel op een overwinning van De Koog gerekend. De dames spelen om 12.00 uur thuis tegen HOSV 3. Dit sterk verjongde team van De Koog zal hier de handen vol aan hebben. Was vorig jaar de eilandelijke ZPC TX '71 de organiserende vereniging in de jaarlijkse zwem- en polodriekamp, dit jaar is de beurt aan het Drentse Gieten om de deelnemers uit Brummen en Texel te ontvangen. A.s. zaterdagmorgen om 6.30 uur is- het verzamelen bij zwembad Molen koog voor de tachtig mensen die naar het land van Bartje vertrekken, Nooit eerder ging ZPC TX '71 met zo'n groot zwemlegioen op pad. Het weekend zelf staat 'zwembol' van vele zwemse- ries, estafettes en waterpolowedstrij- den, zowel dames- als herenpolo met daaraan toegevoegd ook voor de jeug digen (voor het eerst) waterpolo- wedstrijden. Verder demonstraties van de reddingbrigade uit Brummen. De zaterdag wordt afgesloten met een feestavond, waar leden hun bijdrage aan zullen leveren. Bijna alle leden worden bij gastgezin nen ondergebracht. Zondagavond om 18.00 uur hopen zij weer voet te zetten op het Gouden Boltje. Alle trainingen voor dit weekend ko men te vervallen. De schakers van En Passant kunnen zich maandagavond weer met elkaar gaan meten. Dat gaat volgens een nieuw competitiesysteem dat vooraf in een korte vergadering toegelicht zal worden. Aanvang 20.00 uur in ,,De Lindeboom-Texel" en nieuwe leden zijn welkom. In galerie „Drieangel" in Den Burg wordt vrijdag (heden) een openbare avond gehouden ter sfaluiting van de cursus poppen maken die is gegeven door Diny Akkerman. De docente is aanwezig en zal de tentoongestelde re sultaten bespreken. De avond (van 19.30 tot 21.00 uur) is toegankelijk voor ieder. Minne Goënga heeft zijn groeiende vorm overtuigend gedemonstreerd door zondag in De Koog, de crossloop over 12 kilometer, het totaalklassement en de beker voor de beste tijdsverbete- ring in vergelijking met vorig jaar te winnen. André Brouwer werd in het totaalklassement tweede. Beste dame was Coby Bakelaar, beste veteraan D. J. Bakker, beste jeugdloper N. Schoo en beste recreant Ron Daalder. Ondanks de regen, waardoor drie zon dagen een dieptepunt in het aantal deelnemers te zien gaven, had De Koog een goed seizoen: 1572 deelne mers, waarvan ongeveer 805 Texelaars. Minnen Goënga verbrak het record op de acht kilometer, die hij liep in 26.55 min. M. Nagel bracht het veteranenre- cord op diezelfde afstand op zijn naam met 27.16 min en C. Bohn liep een jeugdrecord op de vier kilometer: 16.53 min. De andere records bleven staan. De Jaap Slikker-trofee, voor lopers die zich het best verbeterden ging naar Minne Goënga, die hem overnam van Joost Brouwer, Coby Bakelaar kreeg hem van Tilly Eelman, Piet Bakelaar van Daan Welboren en Barry Koning hield hem. Volgend jaar zal er een nieuw element aan de populaire crossloop worden toegevoegd: een rondje van 1585 me ter voor de jeugd van 4 tot 8 jaar. Een andere nieuwigheid zal zijn een regen verzekering. De uitslagen van zondag luiden: 12 km heren: 1. M. Goënga; 2. S. Smidt; 3. H. W. Bender. 12 km veteranen: 1. D. Welboren; 2. D. Witte; 3. P. Bakelaar. 12 km dames: 1. A. van der Vaart. 8 km heren: 1. Th. Franchimon; 2. H. Molenaar; 3. J. Schans. 8 km veteranen: 1. P. Verhagen; 2. N. Erwich; 3. W. Putten. 8 km dames: 1. N. Bruining; 2. C. Bakelaar. 4 km jeugd: 1. M. Smit; 2. P. Witte; 3. A. van der Vis. 4 km dames: 1. B. de Boer; 2. M. Welling; 3. L. Verseput. 4 km recreanten: 1. A. Ketsch; 2. E. Dijker; 3. I. van Onzen. Eindklassement: 8 km heren: 1. M. Goënga; 2. A. Brouwer; 3. T. Franchimon. 8 km veteranen: 1. D. J. Bakker; 2. W. Timmer; 3. P. Bakelaar. 4 km dames: 1. C. Bakelaar; 2. N. Bruining. 4 km jeugd: 1. N. Schoo; 2. M. Smit; 3. P. Witte. 4 km recreanten: 1. R. Daalder; 2. R. Brouwer; 3. I. van Onzen. De vereniging De Blijde Rijders houdt zaterdag de jaarlijkse „rit van de nostalgie". Deze keer zijn de bewoners van het verzorgingshuis Irene en het Verpleeghuis Texel uitgenodigd om mee te rijden. Er hebben zich 58 per sonen opgegeven, waaronder 19 rolstoelgebruikrs. Het is de bedoeling laatstgenoemde mensen compleet met rolstoel op de wagens te zetten. Voor de rit zullen rijtuigen van allerlei soor ten worden ingezet, zelfs landbouwwa- gens, een Jan Plezier, de „Bart ple zier" van de Bartimeushoeve en mis schien ook nog het busje van het ver pleeghuis. Afgezien van laatstgenoemd vervoermiddel gaat de hele nostalgierit met paardentractie. Gestart wordt om 14.00 uur bij het verpleeghuis. Halver wege wordt ergens gestopt voor een consumptie die door sponsors wordt aangeboden. Elk jaar worden bewo ners van een ander Texels verzorgings huis uitgenodigd om aan de nostalgie rit deel te nemen. Er zijn nu stemmen opgegaan om een volgende keer ook eens de zelfstandig wonende bejaar den te vragen. ledereen die belangstelling heeft kan vrijdagavond in De Wielewaal kijken naar dia's die zijn gemaakt tijdens de laatste dorpsfeesten van De Waal door mevrouw Kager en door een Duitse gast. De vertoning begint om 20.30 uur en is vrij toegankelijk. Verhalen over corrupte politiemannen komen vaak voor. Maar zulke figuren binden meestal de strijd aan met eerlij ke collega's tegen de woelige achter grond van de moderne samenleving. „Witness", de nieuwste film van de Australische regisseur Peter Weir (The year of living dangerously), begint in de beproefde traditie: Politieman John Book (Harrison Ford van o.a. drie Star Wars Fils en als durfal in woestijnen en oerwouden in twee avonturen van Indiana Jones) krijgt opdracht een moordzaak op te lossen en ontdekt dat de moordenaars collega's zijn, die proberen een onderzoek naar corruptie te dwarsbomen. Waar de film echter afwijkt van het gebruikelijke patroon, is in de strijd die daarop volgt tussen Book en zijn colle ga's. Deze originele thriller, gemaakt in een tijd dat veel films het moeten hebben van een veelheid aan 'special effects' of van een zogeheten succesformule, is een adembenemende eigentijdse productie die perfect uitgebalanceerd toewerkt naar een verrassende climax. Met z'n geheel eigen stijl werd „Wit ness" gekozen als openingsfilm van het filmfestival in Cannes 1985, waarbij de film zeer veel lof ten deel is gevallen. „Witness" is te zien van donderdag tot en met maandag in het City Thea ter, aanvang 20.00 uur. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier, lompen en oude schoenen op. De mensen worden ver zocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kun nen worden ingeladen. Bij de oud papier-wagen kunt u ook gereedschap voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt het oude pa pier etc. opgehaald in de volgende straten Bernhardlaan, Lieuwstraat, Tjak- kerstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Wilsterstraat, Marei- straat. De heer J. Steenvoort die het Gasbe drijf het schriftelijke verwijt heeft ge maakt dat het als gevolg van het ver schuiven van het tijdstip van meterop neming eefl aanzienlijk bedrag in depo sito krijgt, heeft een rekenfout ge maakt. Uitgaande van een gemiddeld vooruitbetaald bedrag per afnemer van ^500,— is het totale bedrag niet twee ton maar twee miljoen. Het gasbedrijf heeft Steenvoort inmiddels geant woord dat het niet wil ingaan op de brief, waarbij wordt verwezen naar de briefwisseling die men al met de Pakt- fractie en het gemeentebestuur heeft gehad. Steenvoort vindt dat het bedrijf daarmee aan de kern van zijn betoog voorbijgaat en zal in die zin antwoord geven. Een inwoner van Den Burg deed dins dag aangifte bij de politie dat uit zijn huis een gouden broche, een gouden ketting met hanger en een zilveren ser vetring werden vermist. Alle drie wa ren dit familiestukken. Het gezin constateerde de verdwijning nadat tij dens de vakantie hun huis aan familie leden verhuurd was geweest.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7