SVO haalt fors uit tegen Berkhout ositief begin van Texel gen Kolping Boys Goede 'Texelse' resultaten op provinciale fokdag icksdorp verloor n Schoorl (1—4) Texelse boys verliest met 5-0 van H.S.V. Voetbaluitslagen 0osterend/Z behaalde verdiend punt Fraaie winst van Mantje De Koog verloor onverwacht 2-1 Coopertest Programma zaalvoetbal ZDH-training LAND BOUW mmm DAG 3 SEPTEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 9 ie slechte vertoning van Texel bekerwedstrijd vorige week Valken, waren de verwach- n voor de eerste competitie- strijd tegen Kolping Boys uit yorp niet erg hoog gespannen, herstelde zich echter knap en oude competitie 1985-86 met |-0 overwinning. sgelijking met de bekerwedstrijd Texel op enkele plaatsen gewij- Henk Groen had, na bijna 300 petitiewedstrijden in het eerste elf- espeeld te hebben, te kennen ge- nop eigen verzoek een stapje te- willen doen. Louis Uriot werd caehaald naar het middenveld en opte zich als de motor van Texel. aanvallend als verdedigend deed oortreffelijke dingen en was hij al- aanspeelbaar. Het moet worden ^d dat hij goed gesteund werd ide andere middenvelders Gerrie lisman en Wilke Wassenaar. Verde- md mochten Arjen Verseput en ivan Veen de geblesseerde Koos kema en Simon Brand vervangen, fen speelden een goede wedstrijd tonnen door hun agressieve itijl vele persoonlijke duels. Bart schap lijkt de strijd van Jan jsnan gewonnen te hebben en liet betrouwbare en zelfverzekerde in- i achter. ^Kolping Boys was geen gstaande wedstrijd, mede ook rde harde wind. De eerste helft iTexel windvoordeel maar de ploeg miet echt een veldoverwicht op men. Beide ploegen gaven weinig leen kansen weg. Texel moest het al van hoekschoppen hebben, die enige rommelige momenten zorg- voor het doel van Kolping Boys, •geen scoringskansen opleverden, j) Louis Uriot was eenmaal ge- ijk na een knappe solo, maar hij rat te haastig waardoor de bal ït ging. weede helft was nauwelijks be ien of Texel kwam aan zijn voor- ng. Nicol Schermer mocht op een hoekschop nemen, die door eerste competitiewedstrijd kwam sterk gewijzigd team van Cocks- binnen de lijnen. In vergelijking het vorige seizoen was het team Even plaatsen gewijzigd, Met de in de rug trapten de durpers af n Schoorl. Hoewel Schoorl tot de ■iere tegenstanders in de competi- rag worden gerekend, kreeg ■sdorp in de eerste helft weinig ngskansen. Het was de 10de mi- :toen de midvoor van Schoorl een srstand tussen de keeper en voor tper goed uitbuitte en voor 0—1 file. Vijf minuten later scoorde de ie linksbuiten van Schoorl voor l Cocksdorp kreeg in deze periode te kansen door snelle uitbraken Henk van der Star, maar laatstge- nde zag de bal steeds aan de ver te kant van het doel gaan. In de minuut was het wederom de iuiten van Schoorl die de achter- te van Cocksdorp het nakijken gaf tior 0—3 tekende. Op slag van de scoorde de midvoor van Schoorl teen schitterend afstandsschot in achter bovenhoek: 0—4. te thee een Cocksdorp dat met wissels en een enkele omzetting en het elftal veel beter uit de verf "n. In de voorhoede kwam nu 'e Koorn in de spits te spelen en Marco van der Gracht de rechts- teplaats van Bart Wijsman over. van der Star kwam nu op het fenveld, waar nu ook Jan Willem srs verscheen als vervanger van Stolk. Na 10 minuten spelen was euwe Koorn die broer Gerrit op bediende. Laatstgenoemde haal- oeihard uit. De keeper van terl stopte in eerste instantie de maar de terugkaatsende bal door de goed meegekomen Jan ■m Reuvers in het doel gewerkt, it doelpunt werd even gestopt om talman van Schoorl op te lappen. 1 de. hele tweede helft was Cocks- op de helft van Schoorl te vin- Schoorl moest nu alle zeilen bij kom de durpers van zich af te ten. Uit een voorzet van Van der jit kopte Van der Star net over. nard schot van de uitblinkende Willem Reuvers ging net voor I l terl probeerde het nog met enkele uitvallen maar zonder succes. Er door beide ploegen niet meer ge- zodat de eindstand 1—4 voor drl werd Louis Uriot schitterend werd ingekopt: 1—0. Het gevaar van Texel moest toch voral van links komen, omdat op rechts Rob van der Stap zich teveel aan het spel onttrok. Kolping Boys kon tweemaal gevaarlijk worden door de gevaarlijke spits Vlas donk. Eerst kopte deze uit een corner via de lat over en even later verscheen hij na slecht uitverdedigen van Texel alleen voor keeper Heerschap. Ge schrokken van deze enorme kans schoot hij de bal in de handen van de Texel-keeper. Texel gaf verder geen kansen weg en haalde de eerste pun ten binnen en tevens een stuk zelfver trouwen, dat hopelijk van grote waar de is in de komende wedstrijden. In Hoorn liep het jonge Boys-team tegen een behoorlijke nederlaag op. Doelman Frans Stolk kreeg 5 doelpunten om de oren en de Boys wisten hier niets tegenover te stellen. In deze wedstrijd bleek dat oefenen te gen Texelse tegenstanders heel iets an ders is dan spelen tegen een tweede klasser. Door allerlei oorzaken kon trai ner de Vries nog niet zijn „ideale team" in te zetten. Dit wreekte zich tegen een fysiek sterk en goed in gespeeld HSV. Toch begonnen de Texelse Boys met debutant Ron Boog aard als rechtsbuiten er goed uit te ko men. Na 15 minuten reageerde Alfred Bakker goed op een laconieke te rugspeelbal. Hij omspeelde de keeper maar kon de bal vanaf de achterlijn niet in het doel krijgen. Direct hierop wist HSV uit een rommelige situatie 1—0 te scooren. Voor dat de Boys van de klap bekomen waren, lag nummer 2 in de touwen. Rechtermiddenvelder Wim te Pol loste vanaf 20 meter een onhoudbaar schot. Na deze morele tik voor de Boys ging HSV steeds beter voetballen. Het Boysteam wist de aan vallen echter te pareren. De rust ging derhalve in met een 2—0 stand. In de rust wisselde De Vries een A- junior voor de van ZDH overgekomen Theo Hin. Na de rust schroefde HSV het tempo nog wat op. De organisatie in de Boys ploeg raakte zoek. Goals konden dan ook niet uitblijven. Nog 3 keer schoot HSV in de roos. De Boys hadden geen antwoord op het goede routinespel van HSV. De Hoorn- ders konden dan ook naar hartelust kombineren. Slechts THeo Hin kon af en toe voor de Boys gevaarlijk worden als hij via een lange bal aan het werk werd gezet. Zaterdag 31 augustus 1985 Oosterend is de eerste competitie wedstrijd goed doorgekomen. Met maar liefst 5—2 werd Berkhout aan de kant geschoven. Toch ging het niet zo gemakkelijk voor de Oosterenders als de uitslag doet vermoeden. Al na en kele minuten spelen keek de thuisploeg tegen een 1—0 achterstand aan. Nog voor rust besliste SVO ech ter de wedstrijd via goals van Gerard Legierse en tweemaal Jitze Beintema. Toen na de rust de Gortbuukers on middellijk uitliepen naar 4—1 leek de wedstrijd helemaal gespeeld. Toch bleef Berkhout gevaarlijk en toen John Schol de Oosterend voorsprong tot 4—2 terugbracht leek weer alles mo gelijk. Opnieuw Jitze Beintema zorgde er voor dat de Gortbuukers via een vijfde treffer de wedstrijd definitief naar zich toe trokken. Oosterend begon, gezien de resultaten in de oefenwedstrijden, optimistisch aan de thuiswedstrijd tegen Berkhout. Oosterend/Z begon het nieuwe voetbalseizoen zaterdag tegen BOL, een van de sterkste elftallen in de competitie. Vorig seizoen werd tegen dit team in twee con frontaties slechts één punt be haald. In de uitwedstrijd ging men kansloos met 4—1 ten onder, nu bleef het in Broek op Langedijk, zoals het begonnen was: 0—0. Oosterend speelde tactisch een sterke wedstrijd. Door een stringente man dekking en een versterkt middenveld werd BOL in een vaste greep gehou den. Kansen werden niet weggegeven, maar ook Oosterend had het moeilijk met scoringskansen te creëren. Een maal tastte de keeper van BOL mis, maar werd de bal van de doellijn KNVB afdeling Noordholland: BOL-SVO/Z Cocksdorp-Schoorl Opperdoes 2-SVO/Z 2 SVO/Z 3-SC Castricum 5 Junioren: Tex. Boys A1-HCSC A3 Oosterend B1-WGW B3 SVAP B1-Tex. Boys B1 ZAP B2-Texel B1 Texel B2-BKC B2 Tex. Boys B2-Helder B3 Texel C1-Watervogels C1 ZAP C1-Oosterend C1 De Koog C1-JVC C2 Helder C3-Tex. Boys C1 Succes C1-Texel C2 Meisjes C-junioren: Kreileroord-Tex. Boys Zondag 1 september 1985: 4de klasse A KNVB: Texel-Kolping Boys KNVB afdeling Noordholland: HSV Sport-Texelse Boys Zuidermeer-De Koog Oosterend-Berkhout Texel 2-Alw. Forward 3 WGW 5-Texel 3 Tex. Boys 2-Texel 4 ZDH 2-Texel 5 De Koog 2-BKC 4 BKC 5-Oosterend 2 Junioren: Texel A1 -Succes A1 SRC A2-Texel A2 Al snel bleek echter dat het niet zo makkelijk zou gaan als verwacht werd. De wedstrijd was nauwelijks begonnen of de Oosterenders keken al tegen een achterstand aan. Een misverstand tus sen Oosterend doelman Rob Vonk en verdediger Jan de Vries leverde een gemakkelijke scoringskans op voor de bezoekende club en de 1—0 stand was een feit. Al snel trok Oosterend de stand gelijk. Gerard Legierse brak door de Berkhout defensie en bediende Dennis Vonk op maat. Via een strak geplaatst schot bracht Vonk zijn ploeg op gelijke hoogte. Vanaf dat moment ging SVO door. Linker verdediger Er- 0-0 1-4 2-0 3-2 5-0 6-3 2-3 2-2 0-2 3-1 2-2 4-0 1-3 1-9 2-2 3-2 5-0 2-1 5-2 2-1 1-1 0-0 3-0 2-6 3-6 2-2 8-4 win Daalder soleerde het Berkhout strafschopgebied binnen en werd ten val gebracht. De toegekende penalty werd door Jitze Beintema verzilverd. Even later was het weer raak. De sterk spelende Piet Koning vond een ope ning op rechts waarbij enkele Berkhout spelers volkomen het nakijken hadden. De strakke voorzet van Koning die daar op volgde werd heel beheerst door opnieuw Beintema ingekopt. Voor rust zou in deze stand geen ver andering meer komen, hoewel vooral SVO nog diverse mogelijkheden kreeg om de score te verhogen. Rommeliger Na rust liep de thuisploeg onmiddellijk uit naar 4—1. Uit een voorzet van Dennis Vonk scoorde Beintema zijn derde treffer. Vreemd genoeg werd de wedstrijd daarna een stuk rommeliger. De jonge ploeg van Berkhout bleef knokken voor een beter resultaat en Oosterend kwam in de problemen. De voor Rob Vonk ingevallen doelman Er- win Koning stond onder behoorlijke druk en had het daar zichtbaar moei lijk mee. Ook de andere Oosterend verdedigers liepen elkaar vaak in de weg zodat van goed uitverdedigen geen sprake meer was. Het was dan ook geen wonder dat Berkhout dich terbij kwam. Uit een rommelige situa tie voor het doel bracht John Schol zijn ploeg op 4 2. Opnieuw Beintema maakte aan alle zekerheid een einde via een solo die hem alleen voor de Berkhout doelman bracht. In een po ging om ook de doelman te omspelen werd de Oostérend aanvaller ten val gebracht en opnieuw was een straf schop het gevolg. Beintema zelf vol trok het vonnis en was met vier goals de man van de wedstrijd. Van de vier wedstrijden in de zaal voetbalhoofdklasse was die van Mantje tegen Nissan 2 de leukste om naar te kijken, niet alleen van wege de vele doelpunten, maar ook vanwege het goed verzorgde spel van Mantje. Jelleboog had het als favoriet in de tweede klasse nog moeilijk tegen het vlot spelen de De Koog en Ver. Schilders lever de een fraaie prestatie door gelijk te spelen tegen Alkema. In de hoofdklasse is het tweede team van Casino zwak gestart en het ver loor dan ook verdiend van ZDH. A&O 2000 verweerde zich goed tegen het betere Gamma, maar de nederlaag was toch niet te voorkomen. Casino was niet opgewassen tegen een sterk spelend Nissan en Mantje overklaste Nissan 2. Nissan 2 had slechts één wissel en dat brak ze op. Mantje kon al vrij vroeg uitlopen naar een comfor tabele voorsprong en kon zich daarna lekker uitleven. Alles lukte en dan wordt zaalvoetbal weer leuk om naar te kijken. Topscorer bij Mantje was Jit ze Beintema die evenals Louis Uriot bij Dames: De Koog-HOSV Tex. Boys-Schagen 2-2 22-0 Na de rust opende Oosterend furieus. Er waren kansen voor Ger Vlaming en Aart Johan van der Brink, maar hun inzetten misten precisie. Daarna zakte Oosterend terug en bediende de ploeg zich van countervoetbal. BOL had het overwicht en kreeg de kansen. E. Kleinveld en B. van Leeuwen werden ingebracht voor M. Bootsma en J. Eelman. BOL probeerde de openingstreffer te forceren. Hun laatste man schoof in, waardoor de verdediging nog meer on der druk kwam. Deze bleef mede door het goede spel van Erik Kramer en Keeper Marco Drijver overeind. In een spannende voetbalwedstrijd heeft S.V. de koog een 1-0 voor sprong in de laatste 10 minuten uit handen gegeven. Enkele minuten voor tijd maakte Zuidermeer de winnende treffer. De Koog, dat ten opzichte van het vo rige seizoen nogal gewijzigd is, werd in het eerste kwartier direkt onder druk gezet door een fel spelend Zuidermeer. De keeper Charles Ipenburg kon in die beginfase dan ook enkele keren zijn kwaliteiten tonen bij harde schoten. Na de moeilijke beginfase ontworstelde De Koog zich geleidelijk aan de druk van Zuidermeer en wist zich enkele goede scoringskansen te scheppen. Een schot van Dirk Barends ketste via de keeper en de lat weer terug in het veld en Richard Daalder, de nieuwe spits van De Koog kreeg in deze eerste helft enkele goede scoringskansen. Uit de goede positie schoot hij over en even later kon hij een harde voorzet net niet aantikken. Zuidermeer kreeg ook nog enkele kansen, maar het was toch De Koog dat het spel dicteerde. Tot de rust bleef het echter 0-0. De tweede helft was nog geen 10 mi nuten oud, toen Richard Daalder net buiten het strafschopgebied van de bal gezet werd. De vrije trap die De Koog hiervoor kreeg werd door Dirk Barends keihard ingeschoten; 0-1. Hierna kreeg De Koog nog diverse goede kansen om de voorsprong te vergroten maar het ontbrak steeds aan scherpte. De aktieve Richard Daalder verschalkte tweemaal de keeper, die ver uit z'n doel kwam, maar beide ke ren bracht een verdediger redding voor de doellijn. De beste kans was mi- schien wel voor Ruud v.d. Kerkhof, die alleen voor de keeper verscheen en te gen hem opknalde, de terugkaatsende bal schoot hij echter over. De laatste 20 minuten oefende Zuidermeer meer pressie uit de Koger verdediging. Tien minuten voor tijd werd Jaap van Kra nenburg nogal fors van de bal gezet, waarop deze achter zijn tegenstander aanging en hem ten val bracht. De vrije trap die Zuidermeer hiervoor kreeg leverde de gelijkmaker op, via Hans Vreeker, die van dichtbij inkopte. Het was dezelfde speler, die vier minu ten voor tijd met een schot in de uit erste hoek zijn ploeg de volle winst bracht. Een grote tegenvaller voor een hard werkend De Koog dat beslist meer verdiend had. De Atletiekvereniging Texel houdt vrij dag 6 september weer een coopertest, aanvang 19.00 uur op het Texelse Boysveld. Inschrijving vanaf 18.45 uur. Voor leden gratis, niet-leden f2— Voor iedereen is een resultatentabel verkrijgbaar. Gamma viermaal scoorde. In de eerste klasse was Jelleboog'tegen De Koog een topper. Jelleboog werd geacht te sterk te zijn voor de eerste klasse, maar De Koog was zeker niet de min dere. Verwacht mag worden dat in de eerste klasse nog vreemde uitslagen zullen volgen. In de tweede klasse kwamen alle teams aan bod. Kik- kert/Topido bleef ongeslagen door het vrij sterke Nissan 3 te verslaan en Al kema verslikte zich bijna in het steeds beter spelende Ver.Schilders. Mantje 2 was veel beter dan Casino 4 evenals Jelleboog dat met grote cijfers van Slufterhoek won. Oosterend 5 won moeizaam van Nissan 4, maar het team had veel te veel kansen nodig. In de derde klasse is Nioz een team dat hoog kan gaan eindigen. Met aan trekkelijk voetbal werd het jeugdige Oosterend 6 aan de kant gezet. Mantje 3 speelde veel minder dan tijdens hun eerste wedstrijd en Alkema 2 kon zich geen beter debuut voorstellen dan winnen van het vrij sterk geachte Texel 2. De vierde klasse bood ook een volle dig programma. In deze klasse de uit schieter van Ver.Schilders 2 dat het nieuwe Oosterend 9 een lesje gaf in zaalvoetbal. De Koog 2 verloor zeer geflatteerd van Texel 3 en Rab 2 had geen moeite met Casino 6. Bij de juni oren kon Texel de jongens van Lange Ben tot de wissel bijhouden, maar daarna was het gebeurd. Topscorer voor Lange Ben was Sil Warnaar met vier doelpunten. In de tweede klasse trof het nieuwe ZDH het geroutineerde Casino 3 en dat bleek niet mee te vallen. Woensdag 4 sepember 1985: 17.15 u.: Texel 2-Gamma 2 17.45 u.: Ria's Winkel. 2-Ratronics 18.30 u.: Oosterend 5-Mantje 2 19.25 u.: ZDH 2-De Mok 20.15 u.: Oosterend 2-A O 2000 21.10 u.: Rab-A O 2000 2 22.00 u.: Slufterh.-Ver. Schilders 2 Zaaldienst: Jelleboog. Donderdag 5 september 1985: 17.15 u.: Gamma 3-Ria's Winkeltje 3 17.45 u.: SOS-Ria's Winkeltje 18.30 u.: ZDH-Gamma (d) 19.25 u.: Gempo-Gamma 4 20.15 u.: Oosterend 7-Alkema 2 21.10 u.: Oosterend 3-Casino 3 22.00 u.: Jelleboog 2-Casino 4 Zaaldienst Mantje. Vrijdag 6 september 1985: 17.20 u.: Alkema-Nissan 3 18.15 u.: Gamma 3-Jelleboog 19.05 u.: Nissan 2-Casino 20.00 u.: Gamma 5-Kikkert/Topido 2 20.50 u.: Oosterend-Casino 21.45 u.: ZDH-Gamma 2 22.35 u.: Texel-De Koog Zaaldienst Rab. Maandag 9 september 1985: 17.15 u.: Texel-Zeven Provinciën 18.00 u.: Nissan-Oosterend (d) De vrijdagavondtraining van de senio ren van ZDH wordt met ingang van 5 september a.s. voortaan op donderda gavond gehouden. De aanvangstijd blijft 19.00 uur. Na een periode waarin haast eike dag een flinke portie regen viel werd onder bijna ideale omstandigheden de provinciale fokveedag te Schoori gehouden.Op de gladgeschoren grasmat verschenen 280 goed getoilleteerde en schoonge wassen koeien die aan het talrijke publiek werden getoond aan de hand van geleiders die voor deze gelegenheid in een passend tenue waren gestoken. De kwaliteit van de koeien bleek dui delijk beter dan in voorgaande jaren, wat mede te danken was aan de gro tere inbreng van dochters van stieren van Amerikaanse afkomst, de zoge naamde Holstein Frisian stieren. Dit kwam in het exterieur vooral tot uiting in de grotere hoogtemaat, de betere benen en in het bijzonder in de betere uiervorm. Onder de ingezonden koeien waren er 26 van Texelse eigenaars. Al le koeien werden eerst in 24 verschil lende rubrieken individueel gekeurd. Hierin behaalden de Texelaars 16 eerste en 10 tweede prijzen. Bij deze indivi duele keuring onderscheidde zich een tweetal koeien, beiden eigendom van de Fa. J. D. Roeper en Zn., „Piassen- daal", die beiden als 1A in hun rubriek voorop liepen. Het betrof hier de ruim 7-jarige Betty 36 en haar ruim 3-jarige dochter Betty 45. Deze koeien hebben een Holstein Frisian vader n.l. respec tievelijk Keendale Lodge Starchief en Gardenia Chief Astronaut. Betty 36, enkele jaren geleden kampioene van Schoorl, kreeg nu de wisselprijs, de zilveren molen, omdat ze de beste koe was in de productieklasse, een rubriek van koeien die een' levensproductie hebben van 40.000 tot 50.000 kg. melk. Bij de individuele keuringen on derscheidden zich ook de koeien van C. J. Witte, „De Nes", zijn vier inzen dingen behaalden vier eerste prijzen. Door drie Texelse veehouders werd een bedrijfscollectie ingezonden n.l. een 3-tal door Jac. Dros en Zn., „Pro- pagatie" in een rubriek van bedrijven met een bedrijfsgrootte tot 40 koeien, een 4-tal door C. J. Witte, „De Nes" in een rubriek van bedrijven tot 70 koeien en Fa. J. Rutten en Zn., „een- drachtpolder" met een 4-tal in een ru briek met een bedrijfsgrootte tot 75 melkkoeien. De groep van Jac. Dros en Zn. kwam hier het best voor de dag als een bijzonder goed bij elkaar passend en uniform drietal waarmee het als 1A werd geplaatst. De viertal len van C. J. Witte en Fa, J, Rutten en Zn. werden beiden als 1D geplaatst. Overige inzenders die hiervoor nog niet werden genoemd waren: H. Tjepkema en Zn., De Waal met twee koeien; Fa. Broekman, „Zeeland" met twee koei en; C. P. Kuip, „Kilstee" met één koe; Fa. J. C. Hin en Zn., „De Fan" één koe; P. C. Hin, „St. Maarten" één koe; C. W. Hin, Ottersaat met één koe; Fa. Th. Witte en Zn., Genteweg met één koe en Fa. M. S. en J. C. Witte, „Leiden" met één koe. Teruggezien kan worden op een keu ring waarop zowel de organisatoren als veefokkend Noordholland met tevre denheid terugblikken. J. G. v. T. Roeper, ,,P/essendael" met Betty 36 Met eerste prijs bekroonde groep van C. J. Witte, „De Nes".

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 9