Zweefvliegclub viert lustrum Aegon-surftocht zonder wind u i si .t Verleende bouwvergunningen Fotokring exposeert Volksdansgroep Buureton begint weer Contactadressen volkspetitionnement Wampex op 4 en 5 oktober Damcompetitie weer van start I Aanrijding met veel schade Winkeldiefstal VERVOLG VAN PAG Vliegveld Bertus Eelman met pensioen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 10 SEPTEMBER!) Burgemeester en wethouders hebben aan de volgende personen en instan ties bouwvergunning verleend. J. Schouwstra, Noordwester 132, Den Burg, voor het vergroten van een ber ging (gedeeltelijk) aan de Noordwester 132 te Den Burg; C. W. Sinnieger te Amsterdam, voor het plaatsen van een garage/berging aan het Wes- terwegje/Groenewegje; H. J. Wijsbeek te Borneo, voor het gedeeltelijk vergro ten van een zomerhuis aan de Zand dijk 122; W. Brommersma, Ruigendijk 4 te De Koog, voor het plaatsen van een garage aan de Ruigendijk 4 te De Koog; Holland Ferien Hauser te Scha- gen, voor het gedeeltelijk vergroten van een berging aan de Califomiëweg 53 te De Koog; Fam. Keesom, Noord wester 74 te Den Burg, voor het plaat sen van een bijkeuken aan de Noord wester 74 te Den Burg; P. J. T. M. Geurts, Warmoesstraat 55 te Den Burg, voor het plaatsen van 2 dakka pellen aan de Warmoesstraat 55 te Den Burg; Directeur Gemeentewerken, Groeneplaats 1 te Den Burg, voor het gedeeltelijk veranderen van een school gebouw aan de Vliestraat 26 te Ooste rend; H. Gort, Grensweg 330 te Den Burg, voor het geheel vernieuwen van 8 zomerhuizen aan de Grensweg 330 te Den Burg; Fam. Zegel, Noordwester 112 te Den Burg, voor het plaatsen van een tochtportaal aan de Noord wester 112 te Den Burg; A. Rüther, Fröhnhauserstrasse 254, Essen, West- Duitsland, voor het gedeeltelijk vergro ten van een zomerhuis aan de Ko ningsweg 34 te Oosterend; K. van den Berg, Troelstraweg 176 te Leeuwarden, voor het gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis aan het Gerritslanderdijkje 168, op ,,De Parel"; B. vanLieshout, Schoudieck 51 te Den Burg, voor het plaatsen van een schutting/pergola aan de Schoudieck 51 te Den Burg. De Fotokring Texel houdt in de raad huiskelder een expositie. Enkele tiental len foto's zijn daar van maandag 16 tot vrijdag 27 september te zien op werk dagen en werkuren, dus van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. De getoonde collectie bevat werk van meerdere leden: de meeste clubleden hebben tenminste één foto voor de expositie ingezonden. De luchtvloot van de zweefvliegclub vlak voordat overgeschakeld werd op motorzweven. Van links naar rechts het sleepvliegtuig PH-ZC', (het komend weekend ook weer op Texel), een B4 (PH 514), Ka (PH 262) en een Ka 7 (PH 264). Op 16 september is het 20 jaar geleden dat de Texelse zweef vliegclub werd opgericht. Het vierde lustrum zal zaterdag 14 en zondag 15 september worden gevierd met allerlei activi teit, waarbij publiek welkom is. Beide dagen zal in de hangar van de club op het vliegveld Texel een uitge breide fototentoonstelling te zien zijn. Tal van opnamen uit het verenigingsar chief zijn daar op borden geplakt en dat geeft ook voor buitenstaanders een interessant beeld van de clubacti viteiten in de loop der jaren. Boven dien wordt doorlopend een recentelijk gemaakte videofilm vertoond waarin mogelijk ook nog een film van oudere datum is opgenomen. Verder is er een doorlopende diavertoning, ook met beelden van de activiteiten van de club in de afgelopen twintig jaar. De hangar van de zweefvliegclub is Een foto uit de begintijd (ca. 1968) metde Rhönlerche tweezitter PH 248 en de Grunau Baby óénzitter PH 215. Laatstgenoemd toestel is zaterdag en zondag a.s. weer op het vliegveld. Zo stormachtig als het de afgelo pen dagen vaak was, zo stil was het plotseling zondagmiddag toen de Windsurfcub Texel de Aegon- toertocht De Cocksdorp- Dijkmanshuizen moest maken. Vol gens De Bilt zou de windkracht drie tot vier zijn maar het KNMI zat er weer eens naast want toen de surfers om half één van start gingen was het nauwelijks 2 op de schaal van Beaufort en was de zee zo vlak als een spiegel. Later werd het nog stiller. Ging het naar de VC-boei met een aan de windse koers nog redelijk; na het ronden van die bloei bleek dat de wind helemaal was weggevallen en ontaard de het evenement in een drijfpartij met de stroom mee. Na drie uur en drie minuten kwam Klaas Jan van der Vis als eerste en onder applaus van het publiek op het strandje bij Dijkmans huizen aan. Een kwartier later arriveer den Nanco Eelman en André van den Berg gelijktijdig „vlinderend". Vlinderen is met twee planken tegen elkaar voor de wind surfen waarbij de één het zeil over bakboord heeft en de ander over stuurboord, waardoor het geheel op een vlinder lijkt. Ook Remco Molenaar en Menno Löning kwamen naast el kaar door de finish maar zij hadden het zeil opgerold en arriveerden pedde lend. Rob de Veij, Gerard Roeper en Werner Jas kwamen surfend over de streep maar de rest had het zeil ook buiten gebruik gesteld en peddelde. Jan van der Vis kwam zo als vijfde aan. Ook bij dit windstille weer waren de volgboten onmisbaar; menigeen liet zich oppikken en naar de wal brengen. Ondanks de weinig ideale surfomstan- digheden genoot iedereen toch; het was weer eens wat anders. De wedstrijdcommissie heeft wel besloten deze wedstrijd niet te laten meetellen voor het clubkampioenschap; daarvoor in de plaats komt de wedstrijd van zondag 6 oktober. Aan de wedstrijd van zondag werd deelgenomen door 28 surfers, waaronder één dame. Ver der werd opnieuw bewezen dat surfen een sport is voor alle leeftijdsklassen want er deed een 65-plusser mee: Hans Troost uit Amsterdam. Even na vijf u^r werd de prijsuitreiking gehouden. De uitslag: A-poule: 1. Klaas Jan van der Vis, 2. (gedeeld) Nanco Eelman en André van den Berg, 4. Rob de Veij, 5. Jan van der Vis. B-poule: 1. (gedeeld) Remco Molenaar en Menno Löning, 3. Paul Eelman, 4. Werner Jas, 5. Sjoerd Eelman. Het eerstvolgende evenement van de windsurfclub is de sponsortocht van het komende weekend door de jeugd leden bij Dijkmanshuizen. Ze zijn nu hard en met succes bezig sponsors te werven en zullen een zo groot moge lijk aantal kilometers varen om een flink bedrag van het nieuwe clubhuis bijeen te krijgen. rechtstreeks vanaf het parkeerterrein van het vliegveld te bereiken, Men wordt met bordjes verwezen. Op beide dagen is ieder welkom van 9.00 tot 17.30 uur. Old timer Ter gelegenheid van het jubileum laat de club het eerste vliegtuig dat zij destijds aanschafte opnieuw naar Texel komen. Het is de Grunau Baby PH 215 die nu als old timer wordt beschouwd en eigendom is van een Duitser, De club kocht het destijds al verouderde toestel voor 71500,—. Het had niet be paald gunstige vliegeigenschappen. Er zat veel te weinig snelheid in waardoor het onmogelijk was lange tochten te maken, tenzij er bijzonder veel ther miek was. De huidige voorzitter van de club, Hans de Porto, zat eens met de Grunau op 900 meter hoogte boven Den Burg maar slaagde er niet in het vliegveld te bereiken, zodat hij een noodlanding moest maken in Waalenburg. Passagiers Op de jubileumdagen zullen nog meer zweefvliegtuigen op het veld zijn en als de weersomstandigheden het toela ten zullen ze voortdurend vliegen met passagiers. Van bevriende clubs komen drie 2-zits toestellen: een Ka 7, een Ka 13 en een Grob Twin. De toestellen worden in de lucht getrokken met een van het vliegveld Seppe afkomstige Pi- per Cup, die destijds ook eigendom was van de club Texel, maar van de hand werd gedaan toen werd overge schakeld naar motorzweefvliegtuigen. Het toestel draagt overigens nog de oorspronkelijke registratie PH-ZCP, wel ke laatste drie "letters Zweefvliegclub Texel betekenen. Het spreekt vanzelf dat ook de toestellen waar de club te genwoordig meewerkt, waaronder de aan twee personen plaatsbiedende Sperber, op de jubileumdagen zullen worden ingezet. Voor het meevliegen bestaat veel belangstelling. Op dit mo ment is het de hele zaterdag al volgeboekt. Party De club heeft alle oud-leden uitgeno digd om acte de presence te geven bij de jubileumviering; dat zijn er enkele honderden. Degenen onder hen die langer dan een jaar lid zijn geweest zijn gevraagd om zaterdag in het vlieg veldrestaurant aan te zitten aan een „kip-karbonade party", verzorgd door Guus Buijs. Ook op officiële wijze zal worden stilgestaan bij het vierde lustrum. Zaterdagochtend om half twaalf in aanwezigheid van genodig den is er een plechtigheid bij de han gar, waar ere-lid en medeoprichter L. Barnard uit Oosterend een officiële handeling zal verrichten. De zweef vliegclub Texel telt momenteel onge veer 25 leden, de adspiranten meege rekend. De kans dat dit aantal zich nog belangrijk zal uitbreiden is niet zo erg groot. Uit statistische gegevens blijkt dat op een bevolking van onge veer 10.000 op elf enthousiaste zweef vliegers kan worden gerekend. In aan- De volksdansgroep van de Buureton begint woensdag 2 oktober weer met de lessen. De docente op woensdag zal mevrouw Boukje Dijkstra zijn, ter wijl de heer Freek Veldwisch voor de bijeenkomsten op vrijdag tekent, vanaf 4 oktober. merking nemend dat de club Texel ook een aantal „overkantse" leden heeft, voldoet de club ongeveer aan die norm. Bezeten Er zijn wel meer mensen die be langstelling hebben, maar na verloop van tijd haken die af omdat ze bezwij ken voor andere vormen van vrijetijds besteding. Feit is namelijk dat het moeilijk is om naast de zweefvliegsport nog veel andere hobby's te beoefenen, ook in verband met de kosten. „Wie denkt dat hij kan gaan zweefvliegen naast voetballen, surfen of andere sporten kan maar beter niet aan zweefvliegen beginnen", zegt secretaris Jan Frederici, die erop wijst dat de „echte" zweefvliegers min of meer.be zeten zijn van hun sport en er erg veel voor over hebben. Er wordt inzet en teamgeest verlangd en de bereidheid om allerlei oriderhouds- en andere kar weitjes op te knappen. De leden die blijven vormen dan ook een hecht team, dat het jubileum van volgende week zal 'aangrijpen om zich weer eens op aantrekkelijke wijze aan het publiek te presenteren. De club werd destijds opgericht door L. Barnard, D. de Porto, J. Drijver, H. Kievits en F. Kikkert. Het Texelse vredesplatform heeft een lijst met contactadressen opgesteld voor mensen die vragen hebben over het volkspetitionnement tegen de kruisraketten. Voor 21 september gaan de vrijwilligers huis aan huis langs de deuren om de kaarten op te halen. Voor mensen die hun kaart kwijt zijn hebben zij reservekaarten bij zich. Maandag 16 september zal een tussen balans van de actie worden opge maakt. De contactadressen zijn: Oosterend, Anita van der Vis, Wulk pad 2, 02223-651; De Koog, Sietske Dijksen, Duinroosstraat 20, 02228-676; De Waal, Siebe Waayer, Schoudieck 28, 02220-5207; Oudeschild, Rinus Ma- nuels, De Ruyterstraat 68, 02220-3988; Den Hoorn, Marjan v.d. Burg, Diek 13, 02226-470; De Cocksdorp; Ari van Hardeveld, Langeveldstraat 63, 02222-557; Den Burg, Popke van Brug gen, Emmalaan 8, 02220-3153; 't Horntje, fam. Broere, Rozendijk 5, 02220-2713. De Wampex zal dit jaar gehouden worden op vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober. Deze „weekend amfibi sche expeditie" verheugt zich in een groeiende populariteit. De or ganisatie houdt rekening met hon derd deelnemers. Een pikant detail is dat de organisato ren van vorige wampexen dit jaar op de deelnemerslijst staan, daartoe uit gedaagd door Piet Schrama die vorig jaar zelf deel uitmaakte van een rede lijk succesvol Wampex-team (ex equo derde). Schrama zit nu zelf in de orga nisatie en het is niet uitgesloten dat hij zal proberen iets van het „leed" van die Wampex te verhalen op de toen malige aanstichters. Het belooft dit jaar een behoorlijk in gewikkelde Wampex te worden maar zoals gebruikelijk hullen de breinen zich in stilzwijgen. De deelnemers zul len een goede mentale en lichamelijke conditie mee moeten brengen. In- schrijvingskosten bedragen 77,50 per persoon en er kunnen teams worden samengesteld van maximaal vier perso nen. Samenwerking tussen teams is verboden. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij1 Nicole Kalk tijdens kantooruren in het raadhuis, afdeling culturele zaken (02220) 3041, toestel 239, of bij Peter de Hoogh, (02220) 4861. Afgelopen vrijdag werd een begin ge maakt met de onderlinge damcompeti tie. Het treffen tussen de nummers 1 en 2 van het vorige seizoen werd een boeiende partij. Aanvankelijk had M. Vittali de overhand, doch later keerden de kansen. Dankzij het nauwkeurige tegenspel van Vittali moest P. Bakelaar tegen middernacht berusten in een puntendeling. A. Sijtsma kwam ook meteen goed los. Hij scoorde twee overwinningen tegen jeugdige tegen standers weliswaar, maar toch. K. Bakker bezorgde zichzelf als het ware stukverlies. Vorig jaar leidde dat vaak toch nog tot remise doch deze keer gaf J. van Heerwaarden hem die kans niet. P. Kooiman trof in Frans Bos een taaie tegenstander, maar slagvaardig als altijd voerde hij zijn partij bekwaam tot winst. G. Dros voerde in het mid denspel een slagzet uit die leidde tot een dam voor zichzelf en zijn tegen stander. Wederzijds vangen van de dam leverde G. Dros stukverlies op. Jos de Wolf voerde dat voordeel net jes tot winst. W. Timmer en L. Boon man waren aan elkaar gewaagd. Pieter Drijver leek tegen A. Sijtsma aan de winnende hand, maar vergaloppeerde zich toch nog. Hij herstelde zich tegen Maurice Riemens die door zijn vlugge spel net even te kort komt. Jacco Koopman toonde zijn aanleg tgen resp. Maurice Riemens en A. Sijtsma. Marco Drijver leverde een goede prestatie door de doorgaans sterk spe lende Peter de Wolf te verslaan. Aan staande vrijdag wordt de competitie voortgezet in dorpshuis de Bijenkorf in Oosterend, aanvang uiterlijk 19.45 uur. P. Bakelaar-M. Vittali 1 1 K. Bakker-J. van Heerwaarden 0—2 J. Trap-W. Bakker 0—2 F. Bos-P. Kooiman 0—2 W. Timmer-L. Boonman 1 1 G. Dros-J. de Wolf 0—2 P. Drijver-A. Sijtsma 0—2 P. de Wolf-M. Drijver 0—2 M. Riemens-P. Drijver 0—2 M. Riemens-J. Koopman 0—2 J. Koopman-A. Sijtsma 0 2 Bij een kop-staart botsing op de Pont weg vrijdagmiddag om tien over hal vijf ontstond veel schade. Pers letsel deed zich niet voor. Een 4y-jam Urker remde voor een stilstaande-' ter hoogte van de Keesomlaan. E 29-jarige inwoner van Hilversum die achter hem reed merkte dat te laat Bij de aanrijding die volgde raakte c wagen van de Urker total loss, terwj van de andere auto de voorkant zwa beschadigd werd. Een 57-jarige Texelse werd donderda op heterdpad betrapt bij het stelen goederen ter waarde van 733,— ine supermarkt in Den Burg. Er is proce verbaal opgemaakt. ;>i Dinsdag 10 september De gemeenteraad vergadert 19.30 uur in het raadhuis. Donderdag 12 september. De raadscommissie voor welzijnsbe! heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aanvang 15.30 uur (mi dagvergadering) en 19.30 uur (avondvoortzetting). lat Sc De club Texelkoers speelt elke dir dagmiddag koersbal van 13.30 tot 15.30 uur voor mensen die al lange zijn. Nieuwe leden zijn welkom van ten 15.30 tot 17.30 uur. Gespeeld wordti jee De Buureton aan de Molenstraat in Den Burg. ed der J is dicht. „Nagegaan zal worden ofee volledige reconstructie binnen de rr<:fc gelijkheden ligt", aldus het jaarveisl De gemeente zal een plan maken het vervangen van de houten brug het eind van het terrein door eendi kerconstructie. In het verslagjaar bli dat het dak van de hangar lek het rubberoid zaten meerdere barste Dit jaar zal er een nieuwe afdeklaag opmoeten. Het jaarverslag maakt melding van lerlei grote en kleine herstel- en vei vangingswerkzaamheden, alsmede nieuwe investeringen. Er kwam eer nieuwe motormaaier, draagbare radi apparatuur zodat de havenmeester dens werk op het terrein contact houdt met het vliegverkeer, tele- tekstapparatuur voor het weerberici op diverse vliegvelden en aanvulling van de telefoonapparatuur. Belangri was ook een apparaat voor het sta: van vliegtuigmotoren, met name die van helicopters. KLM Helicoptei B.V. had daarop aangedrongen. Mei dit bedrijf is geregeld dat het boven het normale landingsgeld een tientj betaalt ter dekking, van de kosten het apparaat. sh Veel Texelaars kennen Bertus Eelmi a/s de vriendelijke bediener van de kenzuiger van gemeentewerken. Dilem beeld was at enige tijd niet meer te zien, want Bertus is al 18 maanden geleden opgehouden met werken, gens een hernia. Die is nu nagenee genezen, zodat hij met zijn vrouw Greet van een welverdiend pensioe' kan gaan genieten. Zijn collega's gemeentewerken wilden dat op originele manier nog eens aanstipp. zij versierden de kolkenzuiger metn mis te verstane teksten. Bertus Eé was sinds 1963 bij gemeentewerken <er SERTÜSPAD

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2