Goede prestatie van Casino 2 angstig Texel geeft i/erwinning weg Grote deelname aan tenniskampioenschappen !o Ahead- Texel 2-2 letbaluitslagen Beter Boysteam verliest toch: 0—2 Zwaar verlies SVC tegen Zeevogels Eerste punt voor De Koog Opnieuw verlies voor Texla Auto van rechts niet opgemerkt Texelse kampioenschappen brandingzeilen jPAG 10 SEPTEMBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 5 I IIIHI——I ischijnlijk is het gelijke spel van Texel in de uitwedstrijd tegen Go een goed resultaat. Er had voor Texel echter veel meer ingezeten, inks dat de ploeg totaal niet draaide en muurvast zat. jnaal heeft Texel op voorsprong en omdat de ploeg op die enten te angstig speelde, kon Go id even zoveel maal gelijk komen. iats van de Alkmaarders vast te nop eigen helft en het speelveld te houden, liet Texel zich mas- terugvallen. Het gevolg was dat head het initiatief kon nemen. De twintig minuten van de itrijd speelde Texel goed voetbal, pelers lieten de bal goed rond en Go Ahead kon alleen maar peen. Zo ook bij een schot van Monster dat met moeite door de luchtige keeper kon worden getikt. Voorsprong minuut nam Texel dan ook een voorsprong. Louis Uriot if de achterlijn de bal voor en Ivan Exel kon simpel intikken. Go 3d was rijp voor een grote neder- en kroop door het oog van de d toen Gerrie Plaatsman net naast joten Louis Uriot zijn kopbal ook zag gaan. Eigenlijk waren dit de te mogelijkheden voor rust van Dit kwam vooral doordat er te beweging zonder bal was en Miers moeilijke oplossingen prefe- den boven simpel voetbal. Het ge- veel balverlies en een terugvech- Go Ahead. Terugvechten deden tkmaarders letterlijk en figuurlijk ze schuwden beslist geen hard om Texel te intimideren en dat prima. dertigste minuut kreeg de spits Ahead de bal in de diepte peeld en hij kon zomaar doorlo- "naar keeper Bart Heerschap die al manmoedig voor de Go Ahead wegsloeg en tot zijn stomme ver- ng en tot verbazing van vriend en een strafschop tegen kreeg, die Ie aanvoerder werd verzilverd: Blessures van de Stap moest nog voor rust ens een blessure het veld verlaten ad vervangen door Simon d. In de rust bleek ook Wim van dusdanig geblesseerd te zijn dat ervangen moest worden door isTjepkema. De gehele tweede zat Texel muurvast en vooral het •luiten van de verschillende linies uitmate slecht verzorgd. Toch Texel vier minuten voor tijd de w/inning binnen te halen toen Piet ster nadat eerst Paul van Exel de tegen de lat had gekopt, uit de re- id scoorde. Maar de angst bij el sloop weer in het spel en Go ed ging op jacht naar de gelijkma- Twee minuten voor tijd was het erdag 7 september 1985: VB afdeling Noordholland: 'Z-KGB 2-2 -Cocksdorp 6—0 'Z2-Zouaven 2 3 2 e3-SVO/Z 3 1-1 loren: luwen A1-Texel A1 1—2 A1-Oosterend A1 5—2 A2-WGW A4 5-2 nacht A1-Tex.Boys A1 9—0 -Succes B2 4—3 ti B1-Oosterend B1 7—3 B3-Tex. Boys B2 1—1 W B5-Texel B2 8-1 Cl-Oosterend C1 1—1 •VC3-TexelC1 1-2 IC2-WGW C4 4-1 Boys C1-JVC C3 6-1 iC C3-De Koog C1 3-2 les: terend-Dirkshorn 6—1 Jag 8 september 1985: klasse A KNVB; khead-Texel 2—2 afdeling Noordholland: Boys-Duinranders 0—2 (oog-Sint Boys 1 1 esluis-Oosterend afgekeurd t2-Texel 2 4—2 i3-Zeemacht 2 0—7 6-Tex. Boys 2 1—2 '4-Watervogels 4 1—3 I5-WGW 7 4-2 kogels 5-De Koog 2 2—2 erend 2-WGW 9 3-4 i5-Tex. Boys 3 afgelast 'as: Boys-Winkel 3 kompetitie: erend-Cocksdorp zo ver. Een combinatie door het hart van de Texel verdediging bracht een Alkmaarder alleen voor Bart Heer schap die de bal onder zich door zag gaan. Texel moet eindelijk eens inzien dat alleen simpel voetbal met overtui ging kan leiden tot een overwinning. Individuele klasse heeft de ploeg ge noeg in huis maar een wedstrijd win je alleen door met z'n allen een geheel te vormen en dat is het grote manke ment bij Texel. De Boys kwamen tegen Duinran- ders beter uit de verf dan in de openingswedstrijd tegen HSV Sport. Het was echter nog niet ge noeg om de punten in eigen huis te houden. Jan Zijm was weer terug van vakantie en Kees van Heerwaarde was de gele deren weer eens komen versterken. Harry Witte was nu afwezig maar hij werd goed vervangen door zijn broer Edo. Het was eerst even wennen en het was dan ook Duinranders dat in het eerste half uur het meeste initiatief had. Zij verzuimden echter de kansen goed af te werken. De Boys kwamen geleidelijk aan beter in hun spel en met nog een minuut te spelen voor het rustsignaal dachten ze zelfs een voorsprong te nemen. Kees van Heer- waarde werd niets in de weg gelegd om op te rukken en besloot toen van ver buiten het strafschopgebied een van zijn befaamde schoten af te vuren. Ver buiten bereik van de keeper ver dween de bal echter net langs de voor de Boys verkeerde kant van de paal. Terwijl iedereen nog stond na te dro men keken de Boys nog in diezelfde minuut tegen een 1—0 achterstand aan. Na een eigenlijk ongevaarlijke te genstoot kon keeper Frans Stolk de bal bij de achterlijn niet onder controle krijgen. De rechterspits maakte daar gretig gebruik van om het leer voor het doel te trekken waarna Wilco van Dam zijn ploeg heel simpel op voor- sprogn kon brengen. De Duinranders toonden zich trouwen de hele wedstrjd gretiger dan de Boys. Onmachtig In de tweede helft wel een gelijkop- gaande levendige wedstrijd maar he laas aan beide kanten onmachtige voorhoedes. Met nog een kwartier te spelen viel definitief de beslissing in het voordeel van Duinranders. Door onnodig balverlies op het middenveld bij de Boys kreeg de linkerspits de kans ongehinderd op te rukken. Met een strakke pass bereikte hij Peter Laan die met een hard schot 2—0 scoorde. Dit doelpunt had in de ogen van aanvoerder Gerard Boogaard niet goedgekeurd mogen worden omdat Boys verdediger John Boogaard werd vastgehouden waardoor hij de voorzet niet kon onderscheppen. De scheids rechter wees echter alle protesten van de hand. Duidelijk geïrriteerd omdat de kans op een gelijkspel nu ook verkeken was, spoorde Boogaard zijn spelers aan nog even de beuk er in te gooien. Dit leverde hem een boeking op voor „opruiende taal". In de uitwedstrijd tegen Zeevogels keken de jonge durpers al na tien minuten tegen een 2—0 achter stand aan. Ze werden in de eerste twintig minuten totaal overklast door de snelle beweeglijke voor hoedespelers van Zeevogels. Door dat het middenveld van SVC te weinig rugdekking verschafte aan de achterhoede kwamen die in grote problemen door een over vloed van Zeevogel spelers. Eindstand 6—0. Na twintig minuten kwam er iets meer rust in het spel van SVC, mede op aanwijzingen van doelman Roel Velt- man. Cocksdorp moest het in de eerste helft hebben van enkele uitval len die meestal over de rechterkant lie pen. Desondanks bleef Zeevogels de gevaarlijkste ploeg. Tien minuten voor de rust was het Zeevogels dat mede vanwege enkele onnauwkeurigheden in de achterhoede van Cocksdorp en een schitterend doelpunt van de midvoor uitliep naar 5—0. Na de rust een agressiever spelend Cocksdorp dat net als in de eerste wedstrijd een betere tweede helft speelde. De angst bij sommige spelers voor de tegenstander was nu verdwenen en binnen de ploeg werd nu beter overlegd. Zeevogels, nu met de wind in de rug en met een grote voorsprong, maakte de fout het te mooi en te solistisch te willen spe len. Omdat Cocksdorp meer de helft van de tegenstander zocht, probeerde Zeevogels het met snelle uitvallen over de vleugels. Dat deze aanvallen niet van gevaar ontbloot waren, bleek wel Zondag werden de clubkampioen schappen van de tennisclub Deuce af gesloten. Aan de wedstrijden die twee weken en drie weekenden in beslag namen, werd door ongeveer 150 leden deelgenomen en dat is een rekord. Het vloeit overigens logisch voort uit de nog steeds groeiende aanhang van de vereniging, die thans bijna vierhonderd leden heeft. De clubkampioenschappen werden voor de tiende keer gehouden en voor het eerst werd zowel een a-poule als een b-poule gespeeld, wat betekent dat ook de wat minder sterke spelers aan hun trekken kwamen. Het tweede weekend was een volledig „mixed" aangelegenheid en zoals' gewoonlijk een van de gezelligste onderdelen van de kampioenschappen. In dat mixed toernooi kon men onder andere de 14-jarige Gretha Beijert samen met haar trainer Wim Soederhuizen zien spelen en winnen. Dezelfde Soederhui zen moest in de finale echter in Hans van Slooten zijn meerdere erkennen. Gretha, onbetwist natuurtalent won het enkelspel meisjes en verwierf voor de derde keer de wisselbeker zodat ze deze trofee mag houden. Op de foto de (vele) prijswinnaars van de kampioenschappen, direkt nadat voorzitster A. Coutinho in de bomvolle kantine de uitslag bekend had ge maakt. De volledige uitslag was: Meisjes Dubbel: 1. Gretha Beijert- Frederique Boorsma; 2. Karin Vlaming- Yvonne Daalder. Jongens Dubbel: 1. Ronald v.d. Wetering-Mare Cosslet; 2. Hans Boswijk-Jan Willem Munnikhuizen. Meisjes enkel, poule B: 1. Kerstin de Haan; 2. Anke van Bruggen. Jongens enkel, poule B: 1. Frank Plaatsman; 2. Sidney de Haan. Meisjes enkel, poule A: 1. Gretha Beijert; 2. Frederique Boorsma. Jongens enkel, poule A: 1. Patrick Smit; 2. Dennis Beumkes. Verliezersronde: Dames enkel, poule B: 1. Rinie Wie- linga; 2. Loes Geus. Heren enkel, poule B: 1. Jan Beijert; 2. Chiel de Boer. Dames Dubbel: 1. Gretha Beijert- Marita Müller; 2. Trudie Otsen-Hannie Boere. Heren Dubbel: 1. Koos Doeven-Hans van Slooten; 2. Jaap Krijnen-Wim Soederhuizen. Dames enkel, poule B: 1. Joke Le- roux; 2. Tonny v.d. Wetering. Heren enkel, poule B: 1. Cees Gosslinga; 2. Jan Willem Hidskes. Dames enkel, poule A: 1. Els Post- ma; 2. Marita Müller. Heren enkel, poule A: 1. Hans van Slooten; 2. Wim Soederhuizen. In de thuiswedstrijd tegen St. Boys heeft De Koog zijn eerste competi- tiepunt gepakt. St. Boys bleek be ter ingespeeld en creëerde dan ook de beste kansen. Tot drie maal toe kwamen paal en lat de overigens sterk spelende keeper Charles Ipenburg te hulp. De Koger voorhoede had het erg moeilijk tegen de stugge defensie van St. Boys. Verder dan enkele afstands schoten kwam De Koog dan ook niet. Vooral John List en Dirk Barends ont brak het aan zuiverheid. Eind eerste helft werd het 1—0 door Jaap van Kranenburg die op het juiste moment aangespeeld werd en de keeper met een diagonaal schot kansloos liet. Om dat de buitenspelval van De Koog in de tweede helft niet geheel vlekkeloos verliep kreeg St. Boys toch diverse kansen om tegen te scoren. Na twintig minuten kwam Jaap van Kranenburg de verdediging te hulp maar hij bracht -zijn tegenstander echter binnen het strafschopgebied ten val. De scheids rechter kon niet anders dan een penal ty toekennen, welke dan ook uitste kend benut werd: 1—1. Hierna kreeg St. Boys nog diverse goede scorings kansen maar het was steeds de sterk keepende Charles Ipenburg die hun succes in de weg stond. Tien minuten voor tijd kwam De Koog goed weg toen verdediger Robert Kikkert de bal verkeerd raakte en deze via de lat weer terug zag spatten. Het bleef echter 1—1, een uitslag waarmee De Koog best tevreden mag zijn. Afgelopen week waren er weer di verse verrassende zaalvoetbaluitsla gen te noteren. In de hoofdklasse leverde het tweede team van Casi no een zeer goede prestatie door Oosterend te verslaan en in de tweede klasse werd het favoriete Mantje 2 door Oosterend 5 afge troefd. Jelleboog won ook de tweede wedstrijd maar dat ging weer moeizaam. In de hoofdklasse won A O 2000 te recht van Oosterend 2 en speelde ZDH heel knap gelijk tegen Gamma 2. Nis san 2 was kansloos tegen Casino en Casino 2 won nipt van Oosterend. De overwinning van Casino 2 was te dan ken aan keeper Roel Veltman die wer kelijk alle ballen uit zijn doel hield en slechts één doelpunt moest toestaan. Veltman liet de Oosterenders zien dat hij nog steeds een goede keeper is die erg waardevol is voor zijn team. Wat dat betreft kan zijn collega bij Ooste toen binnen twintig minuten spelen driemaal een Zeevogel voor doelman Veltman verscheen. In al deze situaties bleef hij echter de bal meester. De beste kansen voor de durpers ontston den toen Herm van Beek en Marco v.d. Gracht de bal onderschepten bij een foutieve terugspeelbal op de doel man van Zeevogels. In de schermutse ling die daarbij ontstond werd net niet gescoord. Een hard schot van Lieuwe Koorn, een speler die in de wedstrijd door zijn medespelers aangespeeld moet worden, ging net naast de rech terbovenhoek. Nog geen minuut later overkwam Ruud van Sijp hetzelfde. Enkele minuten voor tijd zag Zeevogels nog kans de einstand op 6 0 te bepalen. In het belangrijke duel om de tweede plaats heeft Texla een rui me nederlaag geleden tegen Odiz Frogs in Zaandam: 14—4. Het grote verschil kwam vooral in de laatste slagbeurt van Odiz tot stand. Evenals de voorgaande jaren heeft Tex la moeite om na de zomerstop weer op gang te komen. Geprobeerd is om dit jaar eerder met de training te be ginnen en een extra training op dins dag in te lassen. Het slechte weer speelde echter parten. Texla opende goed: 3 honkslagen van de eerste vijf slagmensen leverden het eerste punt op. De verdediging van Odiz werkte echter effectief en gaf weinig ruimte om honken te stelen. In de gelijkmakende slagbeurt nam Odiz het initiatief over (4—1) en gaf de ploeg dit niet meer uit handen. De Zaandammers konden de stand gelei delijk uitbouwen tot 7—4 in de vierde inning. De werpers van beide teams konden niet imponeren, zodat de veldspelers de doorslag gaven. Odiz kwam hierbij beter weg. Texla ging in de laatste inning definitief door de knieën toen Odiz verschrikkelijk uit haalde en maar liefst zeven maal scoorde. In de volgende slagbeurt kon Texla daar niets tegenover stellen, zo dat met een te ruime 14—4 nederlaag genoegen moest worden genomen. Vermeldenswaard is nog dat zowel Maarten Hengst als Erik Schneider een 2-honkslag plaatsten. David Wolff moest halverwege de wedstrijd gebles seerd uitvallen. De cijfers: Texla bracht 2 werpers op de heuvel die samen de volgende cij fers noteerden: 2 maal 3-slag, 6 maal 4-wijd, 8 honkslagen tegen, 1 maal ge raakt werper en het veld maakte 4 fouten. Odiz Frogs: 5 maal 3-slag, 1 maal 4-wijd, 6 honkslagen tegen, 1 maal ge raakt werper en het veld maakte 1 fout. Voor dinsdag 10 september staat de verregende softbalwedstrijd Texel- Jazzgym MST op het programma. Aanvang 19.00 uur op het C-veld van Texelse Boys. Een 41-jarige Texelaar wilde maandag met zijn auto komend van De Zes in Den Burg de Kogerstraat oversteken om de Burgerhoutstraat in te rijden. Hij merkte een 29-jarige Texelse auto mobilist op de Kogerstraat uit de rich ting Stenenplaats niet op en verleende deze van rechts komende wagen dus geen voorrang. Een aanrijding was het gevolg. De automobilist die op de Ko gerstraat reed had een ontheffing om op dit voor autoverkeer afgesloten weggedeelte te mogen rijden. rend nog wat van hem leren, want be halve dat de Oosterenders moeilijk tot scoren konden komen, klikte het echt nog niet tussen de keeper die te wei nig met het spel meeleeft en de ach terhoede. Gamma 3 was in de eerste klasse gelijkwaardig aan Jelleboog, maar moest toch de punten aan Jelle boog laten. Rab was zeer goed bezig en won dan ook met ruim verschil van A O 2000 2. ZDH en de Mok maak ten er een korfbaluitslag van en het slimme Texel, met in de hoofdrol Jan Meedendorp en keeper Aad Vaars, liet de jongens van De Koog het werk doen. Een gelijkspel was dan ook het resultaat. Oosterend 3 speelde vooral in het begin minder dan Casino 3 maar toen Casino 3 de kansen niet kon benutten ging Oosterend wat aan vallender spelen met een tegen de ver houding in nog ruime overwinning als resultaat. De favoriet van de tweede klasse Mantje 2 staat weer met beide benen op de grond. Het jeugdige Oosterend 5 liet de mannen van Mantje maar aanvallen waarna snelle counters effec tief genoeg bleken om Mantje op de knieën te brengen. Bij Oosterend scoorde Ralph Koning alie drie de doelpunten. Jelleboog 2 won met groot verschil van Casino 4 en Alkema maakte geen fout tegen Nissan 3. In de derde klasse leverde Gempo een goede pratatie door het sterke Gamma 4 te verslaan. Alkema 2 moest het on derspit delven tegen een gemotiveerd spelend Oosterend 7 en Gamma 5 won ook zijn tweede wedstrijd nu zelfs met grote cijfers van het gepromoveer de Kikkert/Topido 2. Bij de vrouwen heeft Oosterend 2 al weer verloren, maar dit keer werd er wel beter gespeeld. Gamma kwam te gen ZDH al vrij snel op achterstand maar Lenie Keijser en Carolïen Wete- kamp zorgden met ieder twee doel punten ervoor dat Gamma de winst mee kon nemen. In de eerste klasse van de junioren waren Gamma en Ra- tronics weer heer en meester. Beide teams wonnen met grote cijfers. Slui ters Offshore Service verloor ondanks beter spel van Ria's Winkeltje. Als de keeper van SOS geen off-day had ge had, was een gelijkspel zeker mogelijk geweest. In de tweede klasse de top per tussen Texel 2 en Gamma 2. Dit duel, waar de vonken van af spatten, eindigde onbeslist nadat Gamma lange tijd had voorgestaan. Gamma 3 kon het niet bolwerken te gen de wat grotere jongens van Ria's Winkeltje, maar gezegd moet worden dat Gamma steeds beter gaat voetbal len. Het pad van de competitieleider gaat dit jaar niet over rozen, want nu ZDH een juniorenteam uit de eerste klasse heeft teruggetrokken moeten di verse wedstrijden veranderd worden. Graaf Spuiterij speelt komende week tegen Ratronics in plaats van tegen ZDH. De leukste wedstrijd bij de seni oren wordt Mantje tegen Nissan, vrij dagavond laat. Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend 2-A O 2000 0 3 Oosterend-Casino 2 1—2 Nissan 2-Casino 0 6 ZDH-Gamma 2 2 2 Eerste klasse: Gamma 3-Jelleboog 2—3 Rab-A O 2000 2 5-1 ZDH 2-De Mok 7-5 Texel-De Koog 2 2 Oosterend 3-Casino 3 3—0 Tweede klasse: Slufterhoek-Ver.Schilders 0—1 Oosterend 5-Mantje 2 3—1 Jelleboog 2-Casino 4 6 0 Nissan 3-Alkema 1—5 Derde klasse: Gempo-Gamma 4 2-1 Alkema 2-Oosterend 7 3 8 Gamma 5-Kikkert/Topido 2 5—1 Dames Casino 2-Oosterend 2 2 0 Gamma-ZDH 4—1 Junioren: Gamma-Paracentrum 17—2 Ria's Winkeltje 2-Ratronics 1—10 SOS-Ria's Winkeltje 2—4 Texel 2-Gamma 2 1 1 Gamma 3-Ria's Winkeltje 3 0 5 Programma: Woensdag 11 september: 17.15 u. Gamma 2-Bremakker 17.45 u. Ver.Schilders-Lange Ben 18.30 u. Kikk./Top. 2-Casino 3 (d) 19.25 u. Gempo-Nioz 20.15 u. Gamma-Nissan 2 21.10 u. Kikk./ToprNissan 4 22,00 u. Oosterend 4-Oosterend 3 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 12 september: 17.15 u. Ria's Winkeltje 4-ZDH 2 17.45 u. Graaf sprRatronics 18.30 u. Gamma 5-Casino 5 19.25 u. Oosterend 7-Texel 2 20.15 u. Rab 2-Ver.Schilders 3 21.10 u. Oosterend 9-Oosterend 8 22.00 u. Nioz 2-Casino 6 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 13 september: 17.20 u. Oosterend 6-Alkema 2 18.15 u. ZDH 3-Texel 3 19.05 u. Ver.Schilders 2-De Koog 2 20.00 u. Alkema-Oosterend 5 20.50 u. Gamma 2-Casino 2 21.45 u. O osterend-ZDH 22.35 u. Nissan-Mantje Zaaldienst: Slufterhoek Maandag 16 september: 17.15 u. Gamma-Ria's Winkeltje 18.00 u. Oosterend 2-ZDH (d) Zaaldienst: Nissan Zaterdag en zondag worden de Texelse kampioenschappen brandingzeilen ge houden, voor de vijfde keer georgani seerd door de Kustzeilvereniging De Cocksdorp. Er kan aan worden deelge nomen door de leden van de drie Texelse kustzeilverenigingen. Beide da gen is de start bij paal 33. Er wordt een driehoeksbaan gevaren en de Texel yardstick wordt weer toegepast. Beide dagen is de briefing om 10.30 uur en de start om 11.00 uur. Het inschrijfgeld voor tweemansboten bedraagt ƒ30 en voor eenmansboten f20,—.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5