Jarino wil bouwen op hoek Warmoesstraat-Elemert A6CND4 s4*tt*KO. 'panA&tici&t UKUIÏÏHH1 HELPEIL. „Jeroen" ontlast geweten.... Hanny Roos sprak voor Plattelandsvrouwen Peanutters staan gelijk Rose Harmony Singers in kerkje Den Hoorn Zon, maan en hoog water Vaste data GVT geeft assistentencursus m Goed resultaat nieuwelingen ploegentijdrit gW A zeehondencrèche FAMILIEBERICHTE PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 20 SEPTEMBER., Jarino wil een kantoor/winkelpand bouwen op de hoek van de War moesstraat en de Elemert, achter juwelier Bakker. Boven het zakelijke gedeelte zouden drie wooneenheden kunnen komen die door het hoogte verschil in de straat zonder trap te bereiken zouden zijn, Eén en ander kwam naar voren tijdens de vergadering woensdagavond van de com missie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid. De gemeentebegroting stond ook op de agenda, maar afgezien van twee informatievragen die geen nieuws opleverden, werd daar geen woord over gezegd. Het stukje grond aan het kruispunt heeft Jarino overgehouden van de transactie destijds rond de voormalige Vivo aan de Groeneplaats. De project ontwikkelaar heeft niet de behoefte zelf een kantoor te vestigen, maar wil met de kantoor- of winkelruimte de markt op. Architect Jan Visser: ,,Er is behoefte aan kantoorruimte in Den Burg. Bovendien konden we boven de werkruimtes drie wooneenheden zet ten met drie of vier kamers. Die kun nen bereikbaar gemaakt worden met een schuin oplopend pad, zodat het niet echt bovenwoningen zijn. Ze zijn dus geschikt voor ,,bijna-bejaarden" en wij geloven dat er behoefte aan dergelijke wooneenheden is". De commissie had weinig moeite met het plan, hoewel er vraagtekens gezet werden bij de behoefte aan een derge lijke ruimte. De bestemming in het centrum van Den Burg laat een derge lijke vestiging echter toe. En passant merkte wethouder Daan Schilling op dat ook voor een deel van het parkeer terrein tegenover het toekomstige Jari no gebouw bouwplannen worden ont wikkeld in de winkelsfeer, maar daar kon hij verder nog niets over vertellen. De recontructieplannen bij de R.K. kerk naderen de uitvoerende fase, voor zover die al niet op gang is gebracht. Tegen de plannen waren bezwaren in gediend door bewoners die stukjes van hun tuin zien verdwijnen. De meeste van die bezwaren zijn nu echter tot in hoogste instantie afgewezen en de ge meente zal opnieuw overleg beginnen met de betreffende grondeigenaars om tot een minnelijke oplossing te komen. Tegelijkertijd zal echter .wel de voorbe reiding voor een onteigeningsprocedu re op gang gebracht worden, maar, zo bleek uit de woorden van wethouder Scouting Texel heeft geld nodig om op 25 en 26 oktober het 40-jarige jubi leum behoorlijk te kunnen vieren. De groepsleiding wil liever geen greep doen in de financiële reserve omdat deze voor het jeugdwerk hard nodig is. Gehoopt wordt daarom op extra bijdra gen van sympathisanten. In het bijzon der wordt gedacht aan de zeer velen die in de loop der jaren wel eens heb ben geprofiteerd van diensten en ma terialen van de Jeroengroep. Het kwam nog wel eens voor dat tenten, kookmateriaal e.d. werden geleend en dat de gebruikers bij terugbezorging beloofden ,,wel eens wat te zullen overmaken" voor de groepskas. Meestal bleef het bij dat goede voor nemen. „Die mensen hebben daar door een schuldcomplex opgelopen", beweert groepsleider N. Slijderink sr. „Daar willen we hen vanaf helpen door hen alsnog in de gelegenheid te stellen iets over te maken voor onze jubileumviering. We hopen dat ook de mensen die present zullen zijn op de reünie of andere onderdelen van het feest willen bijdragen". Wie aan deze oproep gehoor wil ge ven, kan gebruik maken van rekening 2625.10.784 vande Rabobank of 4699.01.535 van de Amrobank. De door Hanny Roos-Schippers uit Den Hoorn verzorgde avond over „De vrouw in de muziek" voor de platte landsvrouwen van De Cocksdorp- Eierland is een succes geworden. Han ny Schippers wist zeer beeldend, hel der.en instructief de rol te schetsen, die de vrouw door de eeuwen heen in de muziek heeft gespeeld. Eeuwenlang was die rol onbeduidend; Vrouwen dienden zich met de huishouding en de kinderen bezig te houden en mu ziekbeoefening was een zaak voor mannen. Die „achterstand" is de laatste tijd echter snel ingehaald. De lezing van mevrouw Roos werd af en toe onderbroken door het optreden van het onder haar leiding staande koor The Rose Harmony Singers en ook speelde mevrouw Cadee-Koenen enkele keren op de dwarsfluit. De avond werd bijgewoond door ongeveer zeventig leden die tevreden tot en thousiast waren over het gebodene. Namens de agrarische commissie liet mevrouw Reuvers weten dat wordt ge zocht naar stageadressen, voor buiten landse stagiaires. Een andere medede ling betrof het feit dat ingaand 1 okto ber door de Plattelandsvrouwen elke dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur wordt gezwommen in het overdekte bad van hotel „Bos en Duin". Daan Schilling, dat is wel het laatste dat de gemeente wil. 't Horntje De besluitvorming rond het bestem mingsplan 't Horntje, dat gewijzigd moet worden voor de dubbeldeks aan- leginrichtingen, lijkt ook vlot te verlo pen. De ingediende bezwaren zijn on gegrond verklaard. Wel is er nog dis cussie met de provinciale planologi sche dienst over de compensatiemaat regelen voor de bewoners van het Molwerk en over de status van het fietsverhuurbedrijf. Echt principiële ge schillen hebben zich echter niet voor gedaan en daarom kan de inspraakpro cedure waarschijnlijk met enkele maan den bekort worden. Schilling: „Als ze zich bij de provincie aan hun toezeg ging houden om alle mogelijke mede- De peanutters staan in de play-offs na twee wedstrijden gelijk. De laatste wedstrijd moet de beslis sing gaan brengen. De softbalsters wonnen in de nederlaagserie met 12—7 van Tevoko, de volleybalafde ling van de MST. In een spannende wedstrijd tussen de Texla Trotters en de Texla Champions hebben de Champions de stand gelijk kunnen maken door met 12—11 te winnen. Na de eerste inning was de stand gelijk: 6 6. De tweede slag beurt moest de beslissing brengen. De Champions stonden bij het wisselen met 12 6 voor. De Trotters haalden echter punt na punt in Bij de stand \2—10 kwam de laatste slagman van de Trotters aan slag, met 2 honken be zet. Bij een~ homerun zouden de Trot ters opnieuw winnen! De Champions wisten de bal echter snel te fielden, zodat maar één loper binnen kon ko- men. Eindstand 12—11 voor de Champions. Aanstaande maandag wordt de laatste wedstrijd gespeeld op het C-veld van de Texelse Boys. Softbal De softbalsters van Texla wonnen in 4 innings van een incompleet Tevoko. Diverse speelsters werden uitgeleend, zodat er toch gespeeld kon worden. Evenals vorige week werd er in de eerste inning niet gescoord. In de tweede inning kon Texla, op het wer pen van de eigen trainster, de score openen. In de derde en vierde inning wist Tevoko via 5 0 en 11—2 terug te komen tot 11—7. De laatste Texla slag beurt werd na vier speelsters afgebro ken in verband met duisternis. De eindstand was inmiddels 12—7 geworden. De eindstand in de nederlaagserie is geworden: 1. Tevoko 7—12 5) in 4 innings; 2. Jazzgym 2 8—16 8) in 4 innings; 3. Jazzgym 1 11—25 (—14) in 5 innings. Gezien de overweldigende belangstel ling voor het concert dat de Rose Har mony Singers verzorgden op 2 juli in Oosterend, is besloten, dit programma te herhalen in de NH kerk te Den Hoorn, op zaterdag 21 september, aan vang 20.15 uur. Instrumentale medewerking verlenen Hans Cadee, fluit; Jan Beijert, gitaar; Cees de Jong, bas en Peter Zwart, orgel. Het koor heeft in de korte tijd van haar bestaan al een geheel eigen ka rakter verworven, wat vooral tot uiting komt in de originele programma-keuze. Naast het klassieke koorrepertoire krijgt ook het lichtere genre muziek veel aandacht. De toegang is gratis. Bij de uitgang is een collecte, waarvan de opbrengst volledig ten goede komt aan het restauratiefonds van de kerk. werking te verlenen is dit plan met een paar maanden rond". De commissie had ook al geen moeite met het plan om de voormalige Oosterender kleuterschool te verplaat sen naar het SVO-terrein om zo kantine-uitbreiding te realiseren. De raadsleden verwonderden zich erover dat de sportvereniging het niet meer zo goede gebouw wilde hebben, maar waren blij met de open plek waar wo ningbouw gepleegd zou kunnen wor den. Een voorbereidingsbesluit in de raad zal dan ook geen problemen opleveren. Geluidshinder Alle fracties waren benaderd door. be woners van de huizen boven de super markt aan de Vogelenzang met klach ten over geluidsoverlast. De gemeente had een onderzoek ingesteld, maar kon bij de metingen niets ontdekken dat de wijzer van de nieuw aangeschafte professionele ge luidsmeter deed uitslaan. Het bedrijf zal echter in het kader van het hinder- wetuitvoeringsprogramma toch een hinderwetvergunning aan moeten vra gen en dan kunnen alle problemen nog eens op een rijtje worden gezet. Wethouder Schilling had niet zoveel begrip voor de klachten: „Ik vind het wat naïef als mensen een huis boven een winkel kopen en dat ze dan ver wachten niets te horen". Peter Bakker (PSP) was het niet met hem eens: „Mensen zijn blij dat ze aan een wo ning kunnen komen". Over de geluidshindermaatregelen met betrekking tot horecabedrijven is over leg gevoerd met mensen uit deze be drijfstak. Daarbij is afgesproken wat genuanceerder te werk te gaan dan in. De gevel van het Jarino-pand die aan de doorbraak Parkstraat-Warmoesstraat zal komen. de verordening staat omschreven. Dancings en dergelijke moeten hun za ken uitstekend isoleren, maar bij zaken waarvan het geluidsvolume naar ver wachting lager zal zijn, zullen alleen maatregelen worden getroffen als er klachten komen. Gelein Jansen kwam met twee sug gesties: hij wilde onderzocht zien of de noodcamping op het RST-terrein bij het zwembad zou kunnen komen: „Daar staan al prachtige hagen om heen en die grasvelden worden nauwe lijks gebruikt". Schilling had er weinig oren naar: „Je moet de noodcamping niet te aantrek kelijk maken". De andere suggestie be trof herinrichting van de Wezentuin op een andere manier dan waarover nu gepraat wordt. Dirk Terpstra (Pakt) vertelde twee weken terug ook al met een dergelijke suggestie te zijn geko men, terwijl ook Schilling er wel oren naar had. Donderdagavond zouden Ate Rienstra en Henk Beumkes de plannen ook naar voren brengen tijdens de commis sievergadering voor financiëel, econo misch en technisch beleid. Vrijdag 20 september Om 21.00 uur begint in het Kotex- gebouw in De Mars de vertoning van een film over vogels, voor de leden. Zaterdag 21 september Om 10.00 uur gaat bij het zwembad Molenkoog het triathlonprogramma van start. In het Kotex-gebouw in De Mars wordt de jongdierendag van de vereni ging gehouden, aanvang 9.30 uur. Toegang gratis voor ieder. In Den Hoorn is het jaarlijkse Hoorn der feest, van 9.00 tot 20.00 uur. Het Vredesplatform Texel houdt de slotmanifestatie rond het volkspetitio- nement. Zie het programma elders in deze krant. In de kerk van Den Hoorn geeft het koor The Rose Harmony-singers een uitvoering, aanvang 20.15 uur. Om 9.30 uur beginnen op de picknick plaats van Staatsbosbeheer aan de Rozendijk samengestelde wedstrijden van ponyruiters (tot ongeveer 17.00 uur). Om 20.00 uur start bij dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend en lampionop tocht voor kinderen. Zondag 22 september Om 11.00 uur is bij het strand van paal Weekendaanbieding Vleeskroket, van 71,50 voor 70,75 Snackbar Kwaliteit uit eigen keuken. (02220) 4890. Geldig op 21 en 22 september 1985 In de etalage Gravenstraat 7: een driepersoons bank met 2 fauteuils, grenen, samen voor T\23dO, en in de etalage in de Molenstraat ziet U de nieuwe kollektie lampen. uw interieuradviseur, Gravenstraat Molenstraat Den Burg, telefoon 3592 De zon komt 21 september op om 7.24 uur en gaat onder om 19.41 uur. 21 sept. E.K.; 29 sept. V.M. Doodtij: 23 sept.; springtij: 1 okt. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 20 sept. 0.37 en 13.05 Zaterdag 21 sept. 0.59 en 13.19 Zondag 22 sept. 1.36 en 13.36 Maandag 23 sept. 2.44 en 14.49 Dinsdag 24 sept. 4.24 en 17.00 Woensdag 25 sept. 6.11 en 19.04 Donderdag 26 sept. 7.43 en 20.29 Vrijdag 27 sept. 8.41 en 21.12 Zaterdag 28 sept. 9.16 en 21.37 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. 33 de start van de tweede helft van de wedstrijden om het Texels kampioen schap brandingzeilen. Om 14.00 uur begint bij het zwembad een fietstocht voor alleenstaanden. Vanaf 9.30 uur houden de Waddenrui- ters en de Kleppertjes onderlinge wedstrijden op de picknickplaats van Staatsbosbeheer aan de Rozendijk. Vanaf 11.00 uur zijn in het zwembad festiviteiten ter afsluiting van het zwemseizoen 1985. In het Maartenhuis bij De Koog houdt Nico Torenstra een lezing onder het motto „De plaats van het gebed in onze tijd". Belangstellenden zijn welkom. Maandag 23 september De sektie Sport, Recreatie en Licha melijke Opvoeding heeft in het raad huis een openbare vergadering, aan vang 19.30 uur. In de kantine van het Beroepsonder wijs aan de Emmalaan hebben de Plat telandsvrouwen van Den Burg hun eerste verenigingsavond, verzorgd door Hanneke Westenberg; 20.00 uur. Dinsdag 24 september Vanaf 15.30 uur heeft de sportvereni ging De Koog op het eigen terrein een voetbalinstuif voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. Deelname gratis. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene Kruisgebouw, kamer A1, Witte Kruis- laan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Tevens bereikbaar: tel. (02220) 3842, Bernhardlaan 64, Den Burg. Spreekuren college van B en W: Wethouder Zegers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling vrij dag van 14.30 tot 15.30 uur en we thouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Elke eerste donderdag van de maand (na het fractieberaad) houdt de VVD Texel in hotel Rebecca in De Waal een instuifavond voor leden en introducees. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielewaal in De Waal, aanvang 19.45 uur. Nieuwe le den zijn welkom. Informatie via tele foon 02220-3565. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in d'Ouwe ULO dinsdags, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Milieuklachten (over b.v. stank of la waai, bodemverontreiniging, e.d.) kun nen dag en nacht worden ingediend via telefoonnummer 023-310200. De privacy van de indieners wordt gega randeerd en elke klager krijgt antwoord. Vanaf zaterdaa 28 september zal een aantal turners en turnsters van de di verse gymnastiekverenigingen het extra druk krijgen als zij zich hebben inge schreven voor de assistentencursus van het KNGV. Over een periode van 10 weken krijgen zij 30 uur les om op geleid te worden tot assistent bij het lesgeven gymnastiek op de vereniging. De cursus zal gegeven worden in de Beatrixzaal en start om 14.15 uur. De inhoud van de cursus is in hoofdzaak eigen vaardigheid gymnastiek, eigen vaardigheid hulpverlenen en vangen, theorie over het gebruik van toestellen en techniek en methodiek van de ver schillende oefenvormen. Aan het einde van de cursus is een examen, praktijk en theorie, onder toe zicht van het KNGV. Het gaat om het officiële diploma van het KNGV, het bewijs dat de houder in staat is om bij de lessen van de jeugd te assisteren. De verenigingen hopen met deze cur sus de ontplooiing en ontwikkeling van haar leden te stimuleren, en ook mid dels de assistenten de mogelijkheii (kwantiteit en kwaliteit) van het Is gen binnen de lessen te verruimen De minimale leeftijd om deel te ne is 12 jaar. Opgeven kan nog bij Ni Stoter, telefoon (07220) 5228. In Stompetoren werden wielerwei den voor licentiehouders in de vo van een ploegentijdrit gehouden, Texelse ploeg, met de inspirerende ach en trainer Douwe Dros, uit Bas Vaars, Tymen Wit, Richard Evert Koopman. Het rondje van totaal 18,9 kilome; werd in 26.14 min. gereden. Hiem werd de ploeg van Alcmaria Victri met twee Nederlandse kampioene in, met tientallen seconden benaiü De Alkmaars ploeg werd vierde en Texelse vijfde en tweede van Noo- holland. De Texelse ploeg eindigde seconden achter de winnende Hoo veense ploeg. NEDERLAND UIT DE BOL S %/9S nationale kollekte geestelijk gehandicapten giro 1122 22 2,utrectit, bank 7D7G7D333,W Met uw bijdrage hou ik m'n kop boven water! 3d vereist weinig moeite. Door vondoag nog de bon in te vullen noemen wij u morgen donateur1 Ebon 1 I Ja, ik red een zeehondeleven! Maak mij Oonaleui on sluur een acceplgiro Adres I Stichting Zeehonöencrècl |9950Wl PieiHDuten P I E T E R B U R E N Teleloon 05952-285, Pieterburen. Met veel verdriet moeten wij U meedelen, de Groningen is overleden onze lieve Hubert George Jozef Schröder, op de leeftijd van 40 jaar. Jeannet Schröder-ter A\<; fam. Schröder fam. ter Avest Texel, 16 september 1985, Wilsterstraat 15, 1791 XR Den Burg. De Uitvaartdienst zal worden gehouden opv dag 20 september om 14.00 uur in de Parool kerk van de H. Joannes de Doper, Molenstn 36 te Den Burg, waarna de begrafenis op; R.K. kerkhof te Den Burg zal plaatsvinden, Gelegenheid tot condoleren en afscheid nern donderdag 19 september van 19.30 - 2O.30ï in rusthuis „St. Jan", Beatrixlaan 45 te 0 Burg. Geen bloemen. Wij gedenken Huub Schröder Hoe anders dan ons dromen, onze lusten, Bestiert het lot den dool van wel en wee. Mijn graf zal zijn aan deze barre kusten, Bij de ongeruste en grijze brandingzee. J. C. 6k< Arjen Rikus Harry Mattie Herman Jan Job Henk Lucas Piet Magda Karin Maarten Piet Leen Wilma Anneke Marion Aart Joke Geert Maarten Victor Frank Hanneke Franciscus Wilma Hans Wim Remi Loes Peter-Jan Verberne en Marga Bakker gaan trouwen op vrijdag 4 oktober a.s. om 13.| in het gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 13.45 uur in de R.K.ke Johannes de Doper te Den Burg. Vanaf 19.30 - 21.00 uur kunt u ons feliciten Pension Tatenhoven. Bosrandweg 202, te DeK Ons adres: Laagwaalderweg 30, „Agricola", De Waal. Hierbij delen wij U mede, dat wij, Arnold Langeveld en Annemiek Slot op vrijdag 27 september 1985 om 15.00 uuri gemeentehuis te Den Burg gaan trouwen. U kunt ons komen feliciteren op onze receptie, wij houden van 19.00 - 21.00 uur in hotel „Tateo' Bosrandweg 202, De Koog. Ons adres is en blijft: Postweg 140, 1795 J Cocksdorp.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 2