liante Texel-overwinning p zwak Wieringerwaard Oosterend/Z leed eerste nederlaag na eigen doelpunt Geen punten voor De Koog Terecht gelijkspel in Den Hoorn ïm etbaluitslagen Nog steeds geen punten voor Boys PW» Geen sluiting in Wintertijd Gelijke strijd tussen Shima en Slootdorp Cocksdorp verloor met fors verschil na eigen goal Coopertest A.V. Texel Auto op strand ber dag 1 OKTOBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 5 heeft zondagmiddag aan klantenbinding gedaan. De toeschouwers, ploeg hebben zien spelen tegen Wieringerwaard, werden verrast een hardwerkend en veelvuldig scorend team. Dat resulteerde in linkende 6 0 overwinning. Een verdienste van de ploeg zelf en een Jatie van het feit dat Wieringerwaard matig spel afleverde. Simon j, Louis Uriot, Paul van Exel en Klaas Dirk Koorn leverden constant spel af en ook keeper Heerschap was in vorm. ling; chrijf ontbrak wegens ziekte Gerrie sman, wiens plaats werd ingeno- door Wilke Wassenaar. De grote tor bij Texel was Simon Brand, gebruik makend van de geboden op het middenveld groeide hij de beste man van het veld. aan de bal en goed bewegend bal was hij een constante plaag Wieringerwaard. minuut reeds gaf Brand zijn taartje af door een lange solo het midden af te ronden met met isrde scherpe schuiver en dat be de 1—0. jntwoord van W.Waard was een igen de buitenkant paal uit een vnage voor het Texel-doel. Vooral via de vleugels was Texel erg gevaarlijk, waar op links de snelle Mar tin Koorn en op rechts de hard wer kende Paul van Exel regelmatig goede voorzetten afleverden. Slordig Het tweede doelpunt was het gevolg van deze speelwijze. Louis Uriot ont ving de bal van Martin Koorn, die be reikte met een goede voorzet Paul van Exel. Deze scoorde met een goede kopbal: 2 0. De Texel-achterhoede was over het al gemeen goed op dreef, maar soms iets te slordig met uitverdedigen. Met name Nicol Schermer stelde teleur. Zijn solo-aanval eindigde in een vreem de theatrale misser, voorzien van dra matische mimiek, die het publiek al leen maar deed lachen. Sterke man nen voor de keeper waren Klaas Dirk Koorn en een hardwerkende Arjan Verseput. Keeper Bart Heerschap trad met veel zelfvertrouwen op en was vooral in de lucht heer en meester. Op slag van rust bemachtigde Martin Koorn, na goed doorzetten de bal en hij speelde onmiddellijk Louis Uriot aan, die met een gave, kromme schuiver de keeper passeerde: 3 0. Genadeklap Na rust kreeg Wieringerwaard al met een de genadeklap. Door een mis verstand in het centrum van de verde diging kon Paul van Exel zijn tweede doelpunt scoren. Texel nam even gas terug, maar Wie ringerwaard was niet bij machte hier van te profiteren. Simon Brand besloot toen de wedstrijd wat meer aanzien te geven door het spel helemaal naar zijn hand te zetten. Hij ontplooide zich als het aanspeelpunt voor Texel en be diende zijn voorhoedespelers met goe de passes. In de 70e minuut bracht Martin Koorn met een goede pass Paul van Exel al leen voor de keeper, die uitgespeeld werd. De rechterspits van Texel treu zelde te lang, waardoor zijn inzet van de lijn werd gehaald door een verdediger. Een kwartier voor tijd werd de gebles seerde Simon Brand onder applaus ge wisseld voor Bert v.d. Wal. Wissel Trainer Post had bij deze stand eerder kunnen wisselen om vooral de jonge spelers eens te laten ruiken aan het vierde klasse-niveau. Van der Wal moest zich nu in een kwartier tijd zien waar te maken. Hij speelde zeer ver dienstelijk. Vooral zijn pass 5 min. voor tijd op Paul van Exel was precies op maat en werd door Van Exel met een schitterende lob afgerond: 6—0. Nog eenmaal mocht keeper Heerschap in aktie komen, toen Wieringerwaard- spits Peter Wonder hard inschoot, maar met een Menzo-achtige reactie tikte de Texel-keeper de bal over de lat. Han de Graaf mocht nog even in vallen voor Uriot en Texel kan terug zien op een goede wedstrijd, die de koppositie in de 4e klasse oplevert. valt er bij S. V. Texel te genieten van sltheater. Nicol Schermer zijn solo- ilwerd in de eerste helft zeer eenvou- nlerschept door een Wieringerwaard- waarbij de Texel-aanvaller over zijn banen struikelde. Schermer trok daar- de middellijn een gezicht a/sof de goal uit zijn carriere zijn neus voorbij Met die mimiek kreeg hij de lachers "publiek op zijn hand. ag 28 september 1985: afdeling Noordholland vogels-Svo/z sdorp-USVU icum 3-SVO/Z 2 Z 3-Huiswaard 3 2-0 1-4 0-0 2-4 oren: A1-Wieringermeer A1 irend A1-SVAP A1 erend B1-Zeemacht B1 loys A1-Texel A2 /s B1-WGW B3 I-Helder B3 33-Tex. Boys B2 C1-0osterend C1 C1-ZAP C1 oog C1-Texél C2 C1-JVC.C2 C2-ZDH C1 D2-Tex.Boys D1, oog E1-ZDH E1 erend D1-Oosterend D2 Boys E1-ZDH E1 ïoys F1-ZDH F1 F1-Texel F1 FTTex.Boys F1 ijes ioys-VVS iag 22 september 1985: klasse A KNVB: Wieringerwaard afdeling Noordholland: lex.Boys M0C el-De Koog irend-Apollo, "gerwaard 2-Texel 2 es 3-Texel 3 Boys 2-Helder 6 5-Texel 4 2-N. Niedorp 3 o 3-Texel 5 oog 2-JVC 6 7-Oosterend 2, oys 3-ZAP 8 2-Nieuwe Niedorp 3 iren: oys A1-Texel A2 8-1 0-2 3-1 12-1 1-^0 4-5 1-6 3-4 2-1 1-3 20 0 6-0 0-2 2-2 1-0 6-0 4-0 2-2 2-3 3-0 2-2 4-2 3-1 1-3 1-1 7-3 2-5 0-7 5-7 1-1 4-5 aog-HRC ^2-Oosterend, jdorp-Tex.Boys 3 1- Een gelijkopgaande wedstrijd heeft Oosterend/z de punten in Akersloot bij Meervogels 31 achter moeten laten. Voor de rust scoorde geen van beide ploegen. In de tweede helft lukte dit Meervogels wel waardoor Oosterend z'n eerste nederlaag leed. De eerste goal scoorde SVO echter zelf. In deze wedstrijd bleek weer dat de onderlinge krachtverschillen in de com petitie zeer gering zijn. Het laag ge plaatste Meervogels liet tegen Ooste rend duidelijk blijken dat dit een tijdelij ke zaak is. Vanaf de aftrap probeerde Oosterend de wedstrijd naar zich toe De Boys zijn ook na hun vierde wedstrijd nog zonder winstpunten gebleven. Deze keer moesten ze het doen zonder Gerard Boogaard en Alfred Bakker die met vakantie zijn en Edo Witte. Winstpunt was wel het verassend goede spel van nieuweling Willem Brandsma. Evenals de meeste Boysspelers licht van gewicht maar moeilijk van de bal te spelen, zeer balvaardig en een goe de pass in de benen. De eerste helft gaf tegen de fysiek sterkere en langere ASVers een gelijkwaardige wedstrijd te zien met al in de eerste vijf minuten twee goede Boys aanvallen. Harde schoten van Ron Boogaard en Willem Brandsma werden echter een prooi voor de goed opgestelde ASV- doelman. Mede door de goede passes van Brandsma en de van de A-junioren geleende Ronald van de Wetering ble ven de Boys de niet al te vaste ASV- achterhoede bestoken. Door te weinig stootkracht in de spits leverden de ak- ties echter niets op. Na een half uur spelen lukte dat bij ASV wel. Een van de lange halen waarmee regelmatig gepoogd werd de lange en snelle ASVspitsen aan het werk te zetten werd door de Boys achterhoede ver keerd beoordeeld waardoor de spits Schermer vrij baan kreeg om keeper Stolk kansloos te passeren. In de tweede helft kwam ASV al snel door dezelfde Gerard Schermer op een 2—0 voorsprong. Boys probeerde door de laatste man Bert Witte naar voren te schuiven een beter resultaat af te dwingen. Dat pakte echter verkeerd uit want ASV kreeg nu veel ruimte om hun snelheid uit te buiten en de stand naar 4—0 op te voeren. In de eerste helft werd Brandsma, toen hij gevaarlijk dreigde door te bre ken door een ASV-verdediger, eenvou dig getorpedeerd. De scheidsrechter stak alleen een vermanend vingertje op. John Boogaard ging even later wel in het boek toen hij 'n ASV aanspeler ten val bracht. In de tweede helft werd Dirk Roeper op exact dezelfde wijze door een ASVer ten val gebracht waarop de scheidsrechter amper te trekken wat ook kansen opleverde. De doorgebroken Ger Vlaming werd onderuit gehaald in het strafschopge bied, maar de scheidsrechter zag er niets in. Wat later maakte dezelfde speler van Meervogels hands in het strafschopgebied, waarbij de scheids rechter voordeel toepaste. Aan de Oosterend-kant gebeurde echter ook iets waar de bal voor óp de stip kon, ook hier gebeurde dat niet. Keeper Marco Drijver was in de goede vorm wat leidde tot een 0-0 met de rust. In de tweede helft een wat angstig voetballend Oosterend; wat door een nogal gewijzigd team te weinig initia tief kon nemen. De druk werd daar door groter waarbij veel gevaar uit ging van Verduin, een bewegelijk tech nische aanvaller. Uit een corner viel het eerste doelpunt gescoord door de eigen verdediging. Door een verkeerd geplaatste trap van Piet Grisnich was de bal onbereikbaar voor keeper Drij ver. Hierna moest Oosterend wel weer proberen initiatief te krijgen. Achter werd één tegen één gespeeld wat de nodige kansen opleverde om te sco ren. Een goed geplaatste uitval waarbij het spits Walsarie gelukte de bal tus sen de palen te drukken. Daarna kwam de eindstand op 2—0. Er werd niet meer afgetrapt. Op aangeven van Louis Uriot kon Paul van Exel met een scherpe kopbal prachtig 2—ü maken (foto boven). De keeper van Wieringerwaard bleef niets anders over dan een vergeefse duik tussen de grassprieten (foto onder). Van Exel laat daarbij ten teken van vreugde zijn vuisten zien. De Koog begon de uitwedstrijd te gen Winkel aanvallend. De voetbal lers üit de badplaats bewezen ver volgens hun dit jaar toegenomen kwaliteit maar verloren met 2—3. De eerste kans was voor Winkel, maar de winkel- speler lobte de bal over het doel heen. Na 10 minuten scoorde De Koog 0—1 door een diagonaal afstand schot van Dirk Barends dat laag in de verste hoek verdween. Halverwege de eerste helft werd het 2—0 door een af standschot van de zijlijn van Cees van Beek, die zag dat de keeper te ver voor zijn doel stond. Vlak hierna trok Robbert Kikkert te hard aan de nood rem, waardoor Winkel een vrije schop kreeg op de rand van het 16 meter ge bied. Het harde schot werd keurig gestopt door keeper Charles Ipenburg. Een kwartier voor rust werd het 1—2. De spits van Winkel schoot een voor zet van de rechtsbuiten onhoudbaar in. Vlak voor de thee maakte De Koog echter nog 1 3, een hoge voorzet van Peter Brons werd door Richard Daalder teruggekopt op Jaap van Kra nenburg die onhoudbaar uithaalde. Na de rust begon Winkel iets aanval lender, maar het kon de kansen niet benutten. Enkele malen kon Roel Verra nog op de lijn redding brengen. Kee per Ipenburg speelde overigens ook een zeer sterke wedstrijd. Ook De Koog kreeg veel kansen, maar wist er geen één meer te benutten. Halverwe ge de tweede helft werd de wedstrijd 8 minuten gestaakt, wegens onenig heid door hoog oplopende emoties, vooral van Winkel-zijde. In deze fase van de wedstrijd werden er ook drie spelers van Winkel in: het boekje van de scheidsrechter genoteerd. Tien mi nuten voor tijd kon Winkel nog 2 3 scoren. Door gerommel in het straf schopgebied kréég één Winkêl Speler de bal onverwachts voor zijn voeten en hij kon van dichtbij inschieten. Twee horeca-explotanten in Den Burg waren zaterdag tot de conclusie geko men dat sluiten om twee uur net zo goed in de wintertijd als in de zomer tijd kon worden berekend en dan kon den ze mooi een uur langer openblij ven. Helaas, de politie dacht er anders over en zij kregen beiden een proces verbaal. Nadat in een fel schijnend zonnetje ZDH-2 met zeer hard werken het eerste winstpunt had afgesnoept van Nieuwe Niedorp 3 (eindstand:1— 1), moest ZDH aan treden tegen MOC. Beide ploegen bleken even sterk. Trainer Makelaar had Richard de Leeuw opgenomen in de basisopstel ling. Vanaf de aftrap golfde het spel goed op en neer: beide verdedigingen hielden de zaak echter gesloten zodat er niet gescoord werd. Na een kwartier gooide ZDH echter wat meer inzet in de strijd en al gauw resulteerde dat in een kans voor Bram Brouwer: het schot ging echter over. Vlak daarop leverde Ton Arnout een schitterend schot af dat de keeper van MOC te machtig was: 1—0. ZDH leek door te gaan drukken maar MOC kwam beter in zijn spel en het middenveld van de Midwoud-ploeg liet de bal goed rondgaan. Na een corner vergat de verdediging in te grijpen en Willemse kon de gelijkmaker scoren: 1—1. MOC rook zijn kans na een wilde scrimmage voor het ZDH doel waarbij de bal van de ene naar de andere spe ler .caramboleerde, kon midvoor Feller het laatste tikje langs keeper Doede de Vries geven. ZDH gaf de moed echter niet op en na een mooie vrije trap van Wjlco Bakker kopte Jan de Wit de bal net niet in het doel. Zo ging de rust in met de stand 1—2. Na de rust kwam Bert Huisman voor de teleurstellende Gerard Timmerman in het veld. Dit hielp voorlopig niet want de eerste kansen waren voor MOC: Doede de Vries keepte echter bekwaam en daardoor kon ZDH lang zaam vrij komen van de druk van het MOC- middenveld. Na een afgemeten pass van Bram Brouwer raakte Wilco Bakker de bal echter niet goed zodat die net over ging. Daarop redde Doe de de Vries opnieuw enkele malen heel bekwaam, vooral op een doorbraak van middenvelder Willemse reageerde hij zeer alert. Na 20 minuten was er een ogenschijnlijk ongevaarlijke aktie over links: Wilco Bakker gaf een diepe bal op Jan de Wit; de keeper van MOC kon dat schot nog met de voet keren maar Bram Brouwer was er als de kippen bij om het werk af te ma ken: 2 2. Dit schoot één van trainers van MOC klaarblijkelijk in het verkeer de keelgat want vanaf de zijlijn leverde hij nogal onheus commentaar op de leiding: de scheidsrechter was dan ook genoodzaakt hem te sommeren achter de afrastering plaats te nemen. Een weinig verheffend tafereel van iemand die eigenlijk een begeleidende taak heeft. Het slotkwartier was erg span nend met kansen over en weer. In de laatste minuut tekende invaller Bert Huisman nog bijna de beslissende treffer aan, na een mooie aktie over de linker kant: de MOC-keeper keerde zijn schot echter bekwaam. Een terechte uitslag van een spannen de wedstrijd, waarin helaas de verdedi ging- van MOC soms wel erg hard ingreep. De Texelse judoclub Shima ontving zaterdag weer de judovereniging uit Slootdorp in de Ferrever. De strijd bleek redelijk gelijk op te gaan. In de tien gewichtsklassen scoorden beide verenigingen vijf keer een eerste plaats. De ontmoetingen van deze ongeveer gelijkwaardige verenigingen verlopen altijd weer in efeft'uitstekende sfeer. Er komen hoofdzakelijk jeugdige judoka's op de mat, in de zwaardere en oudere klassen heerst meestal onderbezetting. Tijdens deze reeks ontmoetingen ver toonde Shima een stijgend niveau. En kele jaren geleden werden de judoka's van het eiland meestal van de mat ge veegd, tegenwoordig is de tegenstand behoorlijk, mits geen wedstrijd judo ka's van provinciaal niveau op de mat worden gebracht door andere vereniginen. uitslagen: tot 25 kilor During {Sb.); 2. Frans Ampt (&ff' tot 28 kilo: 1. Peter Visch (Sh.); 2. Lu cas Jonkers (SI.) tot 31 kilo: 1. Eelco Haarsma (Sh.); 2. Bleda DuringUSk,). Cocksdorp startte vol zelfvertrou wen in de thuiswedstrijd tegen US- VU. Na een eigen goal werd echter met groot verschil verloren.In de eerste 20 minuten waren de bezoekers veelvuldig op de speelhelft van de dur- pers te vinden. Ondanks dat ontston den er weinig uitgespeelde kansen. In de 30e minuut uit een voorzet van USVU toucheerde de laatste man van Cocksdörp de bal ongelukkig met het hoofd waarop het leer in eigen doel verdween. Cocksdorp probeerde het na deze tegenvaller met snelle uitval len. Dit had in de 40e minuut succes toen Henk van der Star alleen door kon gaan en de gelijkmaker wist te scoren. Voor rust werd niet meer gescoord. USVU werd gaandeweg sterker in de tweede helft. Het duurde echter toch nog tot de 25e minuut voordat de midvoor van USVU kans zag doelman Lieuwe Koorn met een hard schot uit de tweede lijn te passeren. Cocksdorp, na deze treffer licht aangeslagen, kreeg enkele minuten later de derde treffer te verwerken toen een goedge- nomen vrije trap op de rand van het strafschopgebied in de rechter boven hoek verdween. Het pleitte voor de durpers dat ze niet massaal in de ver dediging terugtrokken maar de aanval bleven zoeken, ondanks dat USVU daardoor meer kansen kreeg. USVU bleef de sterkere ploeg, hoewel Henk van der Star nog eens op de lat schoot. Kort voor het einde kwamen de bezoekers nog op 1—4 maar dat was gezien de risico's die de durpers namen in de slotfase niet verwonderlijk. De maandelijkse Cooperconditietest van de A.V. Texel zal vanaf oktober niet meer op de vrijdagavond, maar op de zaterdagmiddag worden gehouden. De eerste coopertest in het wintersei zoen start derhalve zaterdagmiddag 5 oktober a.s. om exact half vijf (16.30 uur). Ook deze keer wordt de test ge houden op het complex van de Texel se Boys. Deelname is voor leden van de atletiekvereniging gratis, overigen betalen f 2,—7Iedere deelnemer ont vangt ook nu weer een Coopertestsco- reformulier. Inschrijven mogelijk vanaf 16.15 uur. Een Texelaar die met zijn vierwielaan- gedreven auto zondagochtend op het strand reed zonder daar een vergun ning voor te hebben werd omstreeks half tien door de politie aangehouden en bekeurd. tot 32 kilo: 1. Niels Herweiler; (SI.) 2. Herco Monsma (SI.) tot 37 kilo: 1. Hans Kraay (Sh.); 2. Marcel Verbruggen (SI.) tot 41 kilo: 1. Stefan Tolhuis (SI.); 2. Bram Spitzer tot 45 kilo: 1. Shahin During (SI.); 2. Toon Moors (SI.) tot 51 kilo: 1. Ivo Kok (Sh.); 2. Ewout Riteco (Sh.) tot 66 kilo: 1. Arie Rustenburg (SI); 2. Eddie Rustenburg (SI.)

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5