Zeehondjes geadopteerd „WATH(ZEGGEN WOU.." Gamma en Nissan weer aan leiding aal voetbal la sluit oen goed af Honderd deelnemers in Wampex 1985 Geslaagde rit Vrienden van het paard Geslaagd Fancy fair bracht 72.500- op Tussen wal en schip BRIEVEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE *G 1 0KT0BEg 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 jnkbalteam van Texla besloot ipetitie met een puntende- igen het sterker geachte Ran- iSchagen. De dames beleef- m prima softbaldag in Hui- het toernooi van Zuidvo- )nder prachtig zomerweer iede afsluiting van het s hebben een zwaar program- iwerkt: veel reizen en drie lijden in een kort tijdbbestek. |dien was het de vuurdoop voor Jjgdige team wat betreft spelen Ijteams van de overkant. In de [wedstrijd werd met 7—1 verlo- ]n blue-Socks. In deze wedstrijd [de Texla-vrouwen duidelijk ze- ihtig. Met Margo Witte en later [Oomens op de werpplaat kon- fe toch de score in de hand hou- 1,'an Zuidvogels werd 8—3 ook In. Texla speelde haar beste lijd, wat ook blijkt uit het aantal tide innings 4. [volgende pauze werd volop ge- jvan top-softbal. Het Nederlands |sam (14,15 en 16 jaar) versloeg lands nieuwe landskampioen met ]d spel. De laatste wedstrijd Ie pen anti-climax op. Het team Ie niet en de vermoeidheid sloeg «dien toe. Van FAK werd ruim tn. Nadat zo ongeveer alles |l was bleek de stand 20 3 te waaike van der Kooi en Yvonne [bleken aan slag het best uit de lekomen, verder was het vangen [verzorgd. Alleen het fielden van ■ballen en de daarop volgende |)oi kunnen beter. Honkbal fcnkballers waren voor een l'e-header vertrokken naar Scha- e uitslagen waren 18—13 en I Het opvallendste van beide lijden was het goede slaan van pelaars, met David Wolff als kop- [islaggemidelde 1000) was dat pr in de eerste wedstrijd onvol le om de winst vast te houden. Ixelse werpers hadden te veel te met de controle om de Ran- Jvan zich af te houden. Punt voor [kwamen de Rangers dichterbij, lp Texla de grootste moeite had le derde nul te maken. Toen uit- [lijk Yvo Zutphen met een schitte- [vangbal daarvoor zorgde was [waad al geschied. [tweede wedstrijd zag het er [er uit, omdat de Rangers hun e werper inzetten. Texla bleef uitstekend presenteren aan slag. fckeerd had Pepijn Wittop Koning [angers- aanval goed onder de In de laatste slagbeurt verdedig- Ixla een minimale voorsprong "ij één man uit en het tweede [bezet dreigde het doek te vallen [de Texelaars. Een prachtig dub- cel na een knappe vangbal van In Marinus bracht echter de over- [ng. Al met al een positief slot ie competitie voor de mannen fcoach Job Baretta. Nadat alle zaalvoetbal hoofdklasse teams vier wedstrijden hebben gespeeld is het vertrouwde beeld dat de afgelopen drie jaar deze klasse ken merkte nu al weer ontstaan. Gamma en Nissan beide ongeslagen aan de leiding, gevolgd door Oosterend en A&O 2000. In de eerste klasse gaat Oosterend 3 aan de leiding met één verliespunt, gevolgd door Jelleboog dat nog ongeslagen is maar een wedstrijd minder heeft gespeeld. In de derde klasse leidt Alkema, ook al geen verassing. Tweede is KSMT en dat is wel een nieuwe ontwikkeling. Alleen Gamma en Nissan zijn de eerste vier wedstrijden zonder verlies punten doorgekomen. Voor Gamma is dat zeker geen verassing. Wat Nissan betreft is blijkbaar het verlies aan spe lers minder hard aangekomen dan al gemeen verwacht werd. Oosterend staat op de derde plaats met echter al vier verliespunten. Tel daar nog eens de magere winst van 2—1 op Ooste rend 2 van afgelopen week bij op, dan kan de conclusie gerechtvaardigd zijn dat men in Oosterend beslist niet te vreden kan zijn over de seizoen start. Dat geldt ook voor A&O 2000: na vier wedstrijden drie verliespunten. De ho ge verwachtingen worden vooralsnog niet waargemaakt. ZDH zal tevreden zijn met de plaats in de middenmoot die men nu bezet, evenals Casino en Gamma 2. Mantje startte het seizoen wel sterk maar maakt nu een terugval mee. Nissan 2 staat duidelijk teleurstel lend samen met Oosterend 2. In de eerste klasse heeft nu Oosterend 3 de eerste plaats bezet. Jelleboog staat een punt achter maar heeft nog een wedstrijd minder gespeeld. De start van de gepromoveerde A&O 2000 2 is goed te noemen. Onderaan staat de Mok. Dat valt tegen maar hier zal het grote verloop van spelers debet aan zijn. In de tweede klasse staat Alkema aan de leiding. Dit was zonder meer te verwachten. Dat KSMT echter de tweede plaats zou bezetten is een gro te verrassing. Verenigde Schilders, vo rig seizoen nog uitkomend in de derde klasse, doet het prima met een gedeel de derde plaats met Mantje 2. De kop positie van Gamma 5 in de vierde klas se is ietwat verassend. Mantje 3, dat hier een tweede plaats bezet mag nog steeds als de grote favoriet voor de ti tel gelden. Alkema 2, Texel 2 en KSMT 2 staan in deze klasse onde raan. Alkema 2 zal het zeker nog beter gaan doen.Pas uit de junioren klasse gekomen is de overstap wel erg groot. In de vierde klasse gaan ZDH 3, Oosterend 9 en Rab 2 aan de leiding, alle drie met zes punten uit drie gespeelde wedstrijden. Nioz 2, Ooste rend 8 en De Koog 2 hebben nog geen punten vergaard. Afgelopen week waren er geen veras sende uitslagen. Gamma won met 7—1 van Gamma 2, drie doelpunten van Wilke Wassenaar, twee van Louis Uriot en twee van Simon Brand. Een aardige opsteker voor het treffen tegen Marmag van aankomende woensdag lo-A&O 2000 1-4 ra 2—Gamma 1-7 fcrend-Oosterend 2 2-1 [Nissan 2 2-1 pde klasse: [childers-Texel 1 0-0 [n3-Nissan 4 5-1 p klasse: p 3-Texel 2 6-3 po-Gamma 5 1-1 pend 7-Casino 5 2-2 p 2-Nioz 0-3 p klasse: f3-Ver.Schilders 2 3-1 posterend 8 7-4 [childers 3-Nioz 2 4-3 p 6-ZDH 3 2-3 perwijk-Oosterend 9 1-8 childers-Texel 1 f Spuiterij-Texel 2 fnge Ben-Paracentrum 3amma Sremakker |3-Ria's Winkeltje 4 [3-Ria's Winkeltje 5 pend-Gamma 3 2-KSMT 2 >3-Nissan 0-* 13-0 6-1 0-9 0-2 2-2 2-2 pamma: misdag 2 oktober: k Ria's Wink.4-Ria's Wink.5 (j) ju.i'Ver.Schilders-Graaf Spuit.(j) u. KSMT-Oosterend 2 (d) U- Gamma-Marmag [u- Gamma 4-Casino 5 Texel 2-NIOZ in*»"»" ii 22.00 u. de Mok-Casino 3 Zaaldienst de Koog Donderdag 3 oktober: 17.15 u. de Bremakker-Gamma 2 (j) 17.45 u. Para Centrum-Texel 1 (j) 18.30 u. ZDH-Oosterend (d) 19.25 u. Oosterend 6-Mantje 3 20.15 u. Oosterend 3-ZDH 2 21.10 u. Mantje 2-Jelleboog 2 22.00 u. Casino 4-Ver. Schilders Zaaldienst nissan Vrijdag 4 oktober 17.00 u. Gamma 3-ZDH 2 (j) 17.30 u. Gamma-Ratronics (j) 18.15 u. Gamma 3-Oosrterend 4 19.05 u. Jelleboog-Texel 20.00 u. De Koog-Rab 20.50 u. A&O 2000-Nissan 2 21.45 u. Oosterend 2-Casino 22.35 u. Mantje-Casino 2 Zaaldienst Ver.Schilders Maandag 7 oktober: 17.15 u. Ver.Schilders-Texel 2 (j) 18.00 u. Casino 2-Gamma (d) Zaaldienst Oosterend Standen: Hoofdklasse 1. Gamma 2. Nissan 3. Oosterend 4. A&O 2000 5. ZDH 4 6. Casino 7. Gamma 2 8. Mantje 9. Casino 2 10. Nissan 2 11. Oosterend 2 Eerste klasse: 1. Oosterend 3 2. Jelleboog 3. A&O 2000 2 4-8 4-8 5-6 4-5 4-5 5-5 5-5 4-3 4-3 4-0 4-0 4-7 3-6 3-4 voor de Noord-Holland beker. A&O 2000 won met 4—1 van Casino door twee doelpunten van John List en twee eigen treffers van Casino. ZDH won met 2—1 van Nissan in een rede lijk spannende wedstrijd. In de tweede klasse slechts één wedstrijd tussen Nissan 3 en 4 die door Nissan 3 met 5 1 werd gewonnen. Een overwinning die laat in de tweede helft tot stand kwam. In de derde klasse won Mantje 3 met 6 3 van Texel 2 en verspeelde Gamma 5 een punt aan Gempo. Nioz won met 3 0 van KSMT. In de junioren klasse 1 worden sinds de speeltijd is uitgebreid forse uitsla gen neergezet. Graaf Spuiterij rolde Texel 2 met maar liefst 13 0 op. F.C. Lange Ben was met 6—1 de duidelijke sterkere tegen Paracentrum, Gamma won met 9 0 van SOS. Bij de dames was op papier de wedstrijd Oosterend Gamma een top per. Gamma won gemakkelijk met 8—1. Casino 2 en KSMT speelde 2—2 gelijk. Nissan moest door een 2 nederlaag de meerdere erkennen in Casino 3. Deze week Deze week het treffen voor de Noord- Holland beker. De Texelse titelverdedi ger Gamma treedt hier in het strijdperk tegen het Helderse Marmag. Een prog nose valt moeilijk te geven maar ver wacht mag worden dat Gamma in staat moet zijn om Marmag met Rob van der Stap in de gelederen te ver slaan en de volgende ronde te halen. Deze wedstrijd wordt woensdag om 19.25 uur gespeeld. Het ziet ernaar uit dat vrijdag en zaterdag a.s. een ongekend groot aantal mensen zal meedoen aan de „Wampex". Er zijn momenteel 94 deelnemers ingeschreven zodat te verwachten is dat het maximaal toelaatbare aantal van honderd met gemak zal worden gehaald. Verder wil men niet gaan om niet in organisatorische problemen te komen. Wie mee wil doen, moet dus snel zijn en kontakt opnemen met Peter de Hoogh, telefoon (02220) 4861. Het (geheime) programma voor dit uit puttende evenement, waarbij het aan komt op lichamelijke èn geestelijke vaardigheid, is inmiddels klaar. De sa menstellers geven de verzekering dat het niet makkelijk zal zijn, maar onge twijfeld leuk, sportief en avontuurlijk. Het inschrijfgeld bedraagt 710,—. Dit geld moet uiterlijk vrijdagavond om 18.30 uur worden voldaan in de kanti ne van de sporthal, waar de deelne mers instruktie krijgen om vervolgens om 19.00 uur aan de eerste opdracht te beginnen, leder moet een slaapzak, een luchtbed, drinkbeker, bord, kom pas, meetinstrumenten, regenkleding, fiets met slot, droge reservekleding, zaklantaarn en een kwartje (het maxi maal toelaatbare zakgeld) bij zich hebben. De zondag door de Vrienden van het Paard gehouden paddestoelenrit is me de door het uitzonderlijke mooie weer zeer gelsaagd verlopen. Om 11 uur startten 9 aanspanningen en 10 ruiters de rit die via de Kadijks- weg en Spangerweg naar de Wadden dijk bij Dijkmanshuizen voerde. Daar werd de koffie genoten. Via Oosterend en Genteweg ging het naar De Waal, waar bij Tienhoven een hartig hapje, in de vorm van smakelijke champignonsoep, er best inging. Daar werd de rit besloten om 14.30 uur. Door het praktisch windstille en warme weer kon eindelijk eens richting Oosterend gereden worden zonder op de bok te verkleumen tijdens deze 20 kilometer lange tocht. Femmy Witte slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam cum laude voor het doctoraal examen Culturele Antropologie. 4. Rab 3 5. Texel 6. ZDH 2 7. Casino 3 8. De Koog 9. Gamma 3 10. De Mok Tweede klasse: 1Alkema 2. KSMT 3. Mantje 2 4. Ver. Schilders 5. Oosterend 5 6. Jelleboog 2 7. Nissan 3 8. Slufterhoek 4-2 9. Casino 4 10. Nissan 4 3-4 3-3 3-2 3-2 2-1 1-0 2-0 4-9 4-7 4-5 4-5 5-5 3-4 4-2 4-2 5-1 Een nieuwe manier om het Natuurre- creatiecentrum te ondersteunen blijkt te zijn het adopteren van jonge zee hondjes. Vorige week ontving het NRC twee groepen die een dergelijk gebaar maakten: een afdeling van de computergigant IBM op personee/sreis en een klas van de Oosterender Jacob Daalderschool. Het zeehondje van de afdeling Entry- systems" van IBM heet Bram, een naam die het kreeg van de mensen die haar a/s huiler" op het strand aan troffen en die niet wisten dat het hier om een vrouwelijk dier ging. Op de af deling bleek ook een Bram (Bakker) te werken en die ging samen met de in middels al behoorlijk gegroeide zee hond op de foto. Ronald Koch, één van de organisatoren van het perso- nee/sreisje en al sinds 20 jaar elke zo mer te gast op het eiland, benaderde het museum over het afhuren voor de lunch van de kantine. Dat was nooit eerder gebeurd en daarom bestaat daar ook geen tarief voor. Besloten werd dat alle personeelsleden als ver goeding zouden bijdragen aan de op voeding'van een zeehondje. De kinderen van de Daalderschool vol gen de ontwikkeling van Stella (op de foto in de ton temidden van Strender scholieren) die ook a/s huiler werd aangetroffen door toeristen. De ont wikkeling van Stella gaat iets minder snel dan die van Bram, het is de ver wachting dat ze pas over zes weken losgelaten wordt, terwijl Bram waar schijnlijk al binnen twee weken het ruime sop kan kiezen. De leerlingen van de Oosterender school dragen niet alleen bij in het on derhoud van Stella, ze volgen de ont wikkeling van haar gezondheid ook op de voet en de zeehond is in menige les gespreksonderwerp. Het opvangen van een zeehondje kost volgens een ruw schatting van Henk Verbrugge, op de foto met een zee hond in zijn armen, tussen de twee- en vijfduizend gulden, afhankelijk van de medicijnen die het dier nodig heeft. Zoals bekend verkeert het NRC in een financieel moeilijke positie omdat de bijdragen van het rijk minder worden. Het adopteren van zeehondjes is daar voor op twee manieren goed: het brengt geld in het laatje en het trekt publiciteit aan en daardoor wellicht meer bezoekers. Ik zag laatst een paar zakenlui de Groeneplaats op lopen. Zij wilden, nu 't wat slechter gaat, maar Texel gaan verkopen. 't produkt is goed. De markt is groot. Maar 't kan nog beter ondanks de boot. AIS"we de boottarieven eens, zo hoorde ik ze praten, met anderhaleve ton wat naar beneden laten. Dat zou wel gaan, sprak één der mannen, maar het strookt niet met mijn eigen plannen. Als ik het als reductie geef, is dat best te betalen, maar als ik het in een stichting stop, mag IK 't beleid bepalen. De rest had daar wel oren naar en dus werd afgesproken: Door elk van ons wordt er wat geld in deze pot gestoken. Een stichting die promotie pleegt moet dat kunnen betalen. Alleen de kennis van het produkt waar moeten we dat halen? Men zegt dat er zo'n duizend man de gast verblijf verstrekken. Dan hebben we gelijk de naam van de VVV te pakken, plus de kantoren en know-how, plus goodwill, 't Zit gebakken. Van alles wat is opgebouwd en wat zeker niet gering is, doen wij alsof 't wat ons betreft totaal niet in 't geding is. Alleen als zij hetzelfde geld als wij eraan besteden, dan krijgen ze van ons één stem voor 900 leden. Dat lukt je van je levensdagen nooit, sprak één der heren. Hoewel... als 't goed gespeeld wordt kunnen we 't proberen. De leden van de VVV die Texel nu verkopen, die kunnen op zo'n groot budget tot nu toe enkel hopen. we brengen 't voor aan het bestuur dat denkt dat het wat mans is en doen gewoon of dit model de allerlaatste kans is. Promotie, dat wil ieder lid, daar kan het wel bij varen. De inbreng in de VVV moet hij voor ons bewaren. De middenstand is geen.probleem, die ziet ons plan wel zitten. Op de VVV vergadering zit de rest toch wel te pitten. De 48 sliepen niet, maar kwamen met z'n allen toch net die twee blanco's te kort om 't plan te laten vallen. De Fancy fair van de Jacob Daalder- School in oosterend is een succes ge worden, hoewel het fraaie weer niet erg uitnodigend was voor het geboden vermaak binnen het gebouw. Onge veer 300 „klanten" meldden zich en gaven het nodige uit bij diverse attrac ties, verloting, etc. De opbrengst was 72.500,—. Een aparte, bijkomende acti viteit was de stand die de jeugd had ingericht ten bate van de zeehonden van het Natuurrecreatiecentrum. Voor de geadopteerde zeehond werd 7300,— verdiend. Dat van de hele VVV maar slechts één man mag besluiten is voor promofie niet zo gek. Je kunt onkunde buiten. Maar om de vereniging gelijk maar op te splijten zal menig horecaffer in de toekomst nog gaan spijten. In een betere vereniging behartigt men belangen van ieder lid, het zij groot of klein. Geen mens wordt daar gehangen. Als de VVV straks stichting wordt is de overgrote meerderheid logiesverstrekkers enzovoort zijn inspraak wel volledig kwijt. Nu de verklaring slechts intentie was, is er nog veel te redden. Het produkt dat aangeboden wordt bestaat per slot uit bedden. De leden-eigenaars hiervan die kunnen nog bepalen of de VVV vereniging het nieuwe jaar zal halen. Er ligt een goed alternatief: plan D, gemaakt door leden. Wanneer dat straks ter stemming komt is iedereen tevreden. F.T. Voskuil Den Burg

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7