Cjrocn "Zwartrjexeh in het hart n ongelukken ngst voor sluipwegen I 50% )er bezwaren tegen aanpassingswerken ook speciale Jeans- ifdeling bij Carita lie UITVERKOOP BLOlftlBOLLEN waardebon VAN STRIEN Veel schade bij aanrijding Grotere herfstdrukte dan vorig jaar Havenwerk in vogelvlucht Informatieavonden over relatienotagebieden Verbouwingsuitverkoop De Stolp' Texels grootste Wolcentrum er, ,i Juicht 15 september 1887 - Nr. 10.021 DINSDAG 8 OKTOBER 1985 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. (02220) 2741. irktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. (02228) 266, iterhof, Westerweg 14, tel. (02220) 4988, en Niek van der Heijden, lflg 215, Oudeschild, tel. (02220) 5393. jrtenties, abonnementen, etc.; I& De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 0222O) 2741, na 18.00 uur 4881. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs 718,10 per kwartaal; los 80 cent Postgiro 652. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. bewoners van buurtschap 't Horntje hebben, ondersteund door de commissie van Den Hoorn, een bezwaarschrift ingediend tegen de ing van bestemmingsplan 't Horntje. Deze week wordt een handte- m jenactie gehouden om het bezwaarschrift een brede basis te ge- Jevreesd wordt voor gevaarlijke verkeerssituaties voor kinderen die m van de Hoornder school fietsen en 'sluiproutes' door 't Horntje is het plaatsen van verkeerslichten. ïrdagavond wordt in dorps- Ie Waldhoorn een hoorzitting iden over de verkeersaanpas- Loco-burgemeester Daan 3 zal daar de gemeentelijke en toelichten en in discussie met de bezwaarmakers. Deze 'tting begint om 20.00 uur. 'zwaarschrift tegen wijziging van atemmingsplan is ingediend met Vertekening 'De bewoners van 't je'. Vandaag worden in het buurt- handtekeningen opgehaald die jiwoensdag bij het bezwaar- gevoegd kunnen worden omdat Draaktermijn dan afloopt, iiek van de buurtbewoners be- ch tot enkele onderdelen van San. Kinderen uit 't Horntje die de :hool in Den Hoorn bezoeken als de verkeersvoorzieningen een enkele honderden meters om i\ rijden. Momenteel rijden ze ngs het opstelterrein naar het fietspad van het Molwerk maar nieuwe situatie moeten fietsers immers eerst langs de Pontweg Den Burg rijden om daarna kunnen steken bij een door nslichten bewaakte kruising. Kortste weg bezwaarmakers leeft de angst kinderen de kortste weg naar torn zullen nemen en dus bij de irhaaks de aan- en afvoerwegen :oversteken. „Bovendien bestaat org. Vanaf dinsdag kunt u nu ook voor uw speciale Jeans- ibroeken-aankopen. Een geweldige •an liefst 8 topmerken en 15 ver ode modellen. ale maand oktober speciale 'mgen ribbroeken nu 25,— spijkerbroeken, zeer bekend merk! «ine maten) nu 25,— Vest of Texas l3 modellen: strak, wijd en ooi) nu 57,50 Jeans, keuze uit dien, vanaf 79,- nog een enorme keuze van de exclu- lerken Jeans, o.a.Swinger, Lemon, In Wear en Matinique. Neem vrijblijvend een kijkje, itjes Carita en haar medewerkers. ita's Boutique 2 in 1 Weverstraat 5, Den Burg Boutique with the Best Choice. IS ZEGEL OUDESCHILD 4 dagen (t/m zaterdag 12/10) van SPEELGOED o.il. Fleur en Ministeck), shoudelijke artikelen, «las- en aardewerk net Sla uw slag. korting IS ZEGEL OUDESCHILD Zie onze advertentie met op de achterpagina. Groothandel/export ■weg 39, 1.5 km van Ponthaven. (02226) 433 b.g.g. (02220) 2904. het gevaar dat de verkeerslichten ge negeerd zullen worden door wegge bruikers die op het laatste moment de boot willen halen", aldus het bezwaarschrift. Tunnel? De bewoners vragen het college om een fietstunnel die de Noorderhaaks met het lage gedeelte aan de andere kant van de Pontweg verbindt. „Door dat de Noorderhaaks laag ligt zijn de kosten, in verhouding tot de totale kosten van het project, volgens ons geen probleem". Als een fietstunnel wordt afgewezen zien de bezwaarma kers als tweede alternatief een fietso- versteek vlak voor de fuiken langs als het meest veilig. Racebaan Ook wordt gevreesd voor het gebrui ken van sluipwegen door automobi listen die hun vervoermiddel bij de boot willen parkeren en de ver keerslichten willen mijden. Een alterna tieve route voor deze weggebrukers is volgens de buurtbewoners de Rede en Op de Schilderweg ter hoogte van de Hallerweg deed zich vorige week een aanrijding voor waarbij aanmerkelijke schade maar geen letsel ontstond. Een 76-jarige Texelse automobilist wil de, komend vanuit Den Burg, linksaf de Hallerweg op en hij verleende daar bij geen voorrang aan een 72-jarige ei- landgenoot die vanaf Oudeschild kwam. Aan de wagen van de laatste ontstond schade aan de voorzijde en aan de motor, waarschijnlijk is het voertuig total loss. Ook de andere au to liep schade aan de voorkant op. Beide wagens werden weggesleept. Bij het begin van de Duitse herfst vakantie is de toeristendrukte op Texel aanmerkelijk groter dan vo rig jaar op het vergelijkbare tijdstip. Er zijn ruim twintig pro cent meer auto's naar het eiland gekomen. Van donderdag 3 tot en met zondag 6 oktober vervoerde Teso 3.842 auto's naar Texel en vorig jaar 3.184, een stijging dus van 658 auto's oftewel 20,66%. Rekent men ook het vervoer in de andere richting dan werden in genoemde periode totaal 6.547 auto's vervoerd (vorig jaar 5.493), een toena me van 19%. De automobilisten die naar Texel kwamen, bleven langer dan een weekend zodat het aantal 'vreem de' auto's zondagavond 2.339 was (vorig jaar 1.995). Vrijdag (toen de hele middag een half- uursdienst werd gevaren) kon Teso het vervoersaanbod mooi bijhouden. De wachttijden waren niet langer dan een half uur. Hetzelfde geldt voor za terdag, toen de tweede boot van 9.00 tot 17.00 uur in de vaart was. Op grond van de vervoerscijfers van vorig jaar dacht Teso de tweede boot zon dag buiten gebruik te kunnen laten maar dat was een misrekening want het was ook toen zodanig druk dat de „Molengat" het niet alleen aankon en de wachttijden tot ruim twee uur opliepen. de Van der Sterreweg langs de dijk. „De Rede in 't Horntje wordt dan ver moedelijk een racebaan". Minder steekhoudend omdat het voor alle automobilisten geldt, is het argu ment dat inwoners van 't Horntje „voor 500 meter rijden als men van de boot komt, ruim 15 minuten in dé rij moet staan". Automobilisten uit het buurtschap worden ook langs de ver keerslichten geleid en kunnen pas bij de grote kruising rechts afslaan om daarna terug te rijden. Het indienen van het bezwaar schrift lijkt een streep door de re kening van het gemeentebestuur. Eerdere bezwaren van bewoners van het Molwerk konden door het college worden weggenomen door ze af te kopen en het gratis be schikbaar stellen van compense rende voorzieningen zoals een aardgasaansluiting. Daarmee hoop te het college vertragende proce dures rond wijziging van het bestemmingsplan te voorkomen. Aan loco-burgemeester en wethouder Daan Schilling donderdagavond de taak de bezwaren weg te nemen of op te lossen, want ook dit op de valreep ingediende bezwaarschrift kan voor de gemeentelijke plannen vertragend werken. Het aanpassingswerk op het haventerrein van Den Helder en 't Horntje gaat gestaag en voorspoedig zijn gang. Beter dan vanaf de begane grond krijgt men vanuit de lucht een indruk van de activiteiten, die ertoe zullen leiden dat automo bilisten die van de veerboot ge bruik maken, nog maar zeiden met wachttijden te maken krij gen omdat de capaciteit van de veerboot Molengat eindelijk volop benut kan worden. De bovenste foto toont het haven terrein van 't Horntje waar (ter hoogte van het havengebouw) de van damwand gemaakte aanzetten van de op- en afrit ten (resp. naar en van het bo venste autodek) inmiddels hun vorm hebben gekregen. De rest van de verbinding met de bovenste fuikbrug zal worden gevormd door prefab elemen ten van voorgespannen beton, waarvan de montage binnen enkele weken zai beginnen, ook in Den Helder (foto on der). in de buurt van de hei stelling zijn de palen te zien van het toekomstige opstelplat form, waarop de auto's komen, die bestemd zijn voor het bo vendek van de veerboot. (Foto's J. Nauta). Op 9, 14 en 30 oktober zullen in „Rebecca" in De Waal op initiatief van Gedeputeerde Staten informatie-avonden worden gege ven voor boeren die grond hebben binnen de relatienotagebieden op Texel. Woensdag 9 oktober worden de boe ren van het Hogeberggebied verwacht, op 14 oktober de boeren van Waalen burg en op 30 oktober de boeren die grond hebben of gebruiken bij de Rogsloot, Dijkmanshuizen en De Bol. De avonden staan onder voorzitter schap van Ir. L. E. van der Sar en be ginnen om 20.00 uur. alle knotten wol en katoen HALVE PRIJS. /7 H. P. Rijk, Binnenburg 8, Den Burg.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 1