„Houdt dan de lofzang gaande..." at m UKuniHEn HELPEI1... elpuntloze strijd r Oosterend/Z lies voor nes Mareis cesvol weekend r Tetak maan en hoog water Sterke dampartij van Jan Hooijberg „Tubantia" SVC-winst in ruwe strijd Vernieuwing leermiddelen voortaan uit rijksbijdrage Katten in de prijzen zeehondencrèche PIETERBUREN Drogisterij Mets in Den Burg Vlooienmarkt met wedstrijden Bert Keijser wint herfstrit Goede vangst sportvissers MG 8 OKTOBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 5 wedstrijd Oosterend/Z-SRC k>n beide ploegen niet scoren de wedstrijd eindigde zoals gon. ortieve wedstrijd, die door de eidende scheidsrechter Blank geleid, had weinig hoogtepun- eerste helft was Oosterend insen betreft dicht bij een doel- afwerking liet te wensen ook van het veldspel gezegd orden. Veel mislukte passes ga- wedstrijd een wat rommelig oeide daardoor maar wist met sen die ze kregen ook geen en onderschepte pass werd spits Wijnker alleen voor de kee- iog overgeschoten. eede helft gaf een wat beter dOosterend te zien. Er werd gepraat en harder gewerkt oor het spel vooruit ging. Mareis speelden thuis met irlies tegen Marmag. tiste helft gingen de Mareis goed lart maar Marmag wist vaker te De tweede helft was van een niveau met teveel persoonlijke De eindstand was 12 25. werden gescoord door I. Wit- Zijm en M. Bakker. ig speelden zowel het jeugd- als niorenteam van Tetak een thuis- rijd in sportzaal De Ferrever. ontving Polisport 2 uit Scha lie prognoses waren, gezien de behaalde resultaten in de com- dat Tetak een redelijke kans op moest hebben. Dat kwam ook maar aanzienlijk minder een- dan misschien was gedacht. Jiefst 6 van de 10 partijen len door middel van een 3e set worden. Toch nam Tetak door nningen van Fred Mosk, Lieuwe Veen, Max Hagedoorn en het pel een zeer comfortabele 4—0 rang. nederlagen van Fred en Lieuwe Polisport terug tot 4—2. Toen Hagedoorn, die zaterdag goed op was, de volgende partij won, ieder geval een gelijk spel be ledigd. Lieuwe van der Veen had niet en verloor ook zijn vol- partij. De tussenstand was nu het voordeel van Tetak. Max ioorn won ook z'n laatste partij, :oor de winst veilig gesteld was. laatste partij moest Fred Mosk den. De eerste set verloor hij os met 11-21, maar in de tweede tam hij goed terug en won deze 1-14. In de derde set speelde hij jjbliem en haalde de meest on- «ike ballen. Deze set won hij met verschil: 21-19, waardoor Tetak an 7—3 winst huiswaarts kon Jeugd atak-jeugdteam had het wat jker tegen het eerste meisjesteam 'olisport. Beide teams Hielden el- 'surig in evenwicht en waren zeer gewaagd. De overwinnin gen om beurten naar beide dat bleef zo tot het eind. ibbelspel was helemaal erg and. In 3 sets gingen de Texe- anderuit met de cijfers: 20-22, en 21-23. Ook Hans Segers ver wedstrijd met 24-26 en 20-22. ader Bakker, die wel drie ■'jden won, speelde ditmaal wat ïchillig, hetgeen wat onvriendelijk ram. Gerritsen en Hans Segers won- k knap 1 partij. De eindstand zodoende bepaald op een pun- ing: 5—5. spelen beide teams een uit rijd tegen Be Fair in Breezand. wedstrijden beginnen om 14.00 er wordt van Texel vertrokken boot van 13.05 uur. Om nog wat meer snelheid in het spel te krijgen kwam Eewin Kleinveld op de linkervleugel en ging Rien Brouwer in de spits voor Ben Witte. Hierdoor kreeg Oosterend meer greep op SRC. Het overwicht wat werd verkregen kon echter niet in een doelpunt worden uitgedrukt. Geb Brouwer was dichtbij een treffer met een prachtige kopbal in de kruising, maar een stijlvolle safe van de keeper voorkwam dat. Gezien de hele wedstrijd een juiste uit slag en Oosterend blijft nog mee doen in de strijd om de koppositie. W. Bakker moest ervaren dat J. Hooijberg in goede vorm verkeert. Ondanks sterk verdedigen moest hij mede door het terreinnadeel stukverlies incasseren en dat gaf in deze fase van de dampartij de doorslag. Jacco Kuiter presteerde goed door C. Vinke naar een regelmatige nederlaag te spelen. G. Dros en M. Vittali maak ten om beurten enkele fouten. Dichtbij de remisehaven liet G. Dros zich ech ter toch nog verschalken. Peter de Wolf en Robbert Eldering maakten er een aantrekkelijke partij van. Peter wist te zegevieren. In z'n tweede partij tegen K. Burger voerde de laatste een verrassende slagzet uit en legde daarmee de basis voor de overwinning. P. Kooiman werkte ge duldig aan het verbeteren van zijn stel ling. Het overwicht was inmidels uitge groeid tot een gewonnen stand. En toen kwam op de valreep toch nog dat ene zwakke moment. W. Timmer profiteerde daarvan en sleepte zo toch een punt in de wacht. F. Bos en K. Bakker hadden een attractieve partij. F. Bos verdedigde bekwaam en had te gen het einde zelfs nog de betere kansen. Jacco Kuiter en Jos de Wolf zijn nog zonder puntenverlies. P. Kooiman, P. Bakelaar en W. Timmer volgen met 6 uit 4. J. van Heerwaarden staat ook op 75% met 3 uit 2. Uitslagen: Peter de Wolf-Robert Eldering 2—0 G. Dros-M. Vittali 0—2 C. Vinke-J. Kuiter 0—2 W. Timmer-P. Kooiman 1 1 F. Bos-K. Bakker 1 1 J. Hooijberg-W. Bakker 2—0 K. Burger-P. de Wolf 2—0 P. Bakelaar-J. Everwijn 2—0 In de vorige krant werd geschreven over het appartementenhotel „Tuban tia" dat de RST zo snel mogelijk wil verkopen. Evenais bij vorige eigen domswisselingen ontstond daardoor de indruk dat het héle complex te koop is. Dat is vervelend voor de heer U. von Holte, die eigenaar is van het restaurant, de bedrijfswoning en vier hotelkamers. Graag wil hij vermeld zien dat deze onderdelen van het gebouw niet te koop zijn en gewoon bij hem in eigendom en exploitatie blijven. De uitwedstrijd die Cocksdorp tegen Flamingo's speelde was van een matig gehalte. Flamingo's, die de onderste plaats inneemt, was erop gebrand daar zaterdag verandering in te brengen. Na 10 minuten spelen werd Henk van der Star op de rand van het straf schopgebied van Flamingo's bijna let terlijk en figuurlijk onderste boven ge schopt. De scheidsrechter (die deze wedstrijd veel te licht opvatte) nam de bal mee en legde hem onder hevige protesten van Flamingo's op de stip. Maarten Boon nam de strafschop feil loos en SVC stond met 0—1 voor. Fla- migo's probeerde daarna op allerlei manieren gelijk te komen waarbij licha melijk contact met de doelman niet geschuwd werd zonder dat de scheids rechter ingreep. Kort voor de rust had Flamingo's pech toen de bal via de kruising weer het veld inspatte. Buitenspel Na de rust een rommelige wedstrijd waarin veel te veel gepraat werd en te weinig gevoetbald. Bij bijna alle aan vallen die de SVC-ers uitvoerden werd te pas en te onpas voor buitenspel ge vlagd. In de 20ste minuut kreeg de aanvoerder zelfs een trap in het ge zicht zonder dat hier tegen opgetreden werd. Het was goed dat er in deze pe riode enkele spelers het hoofd koel hielden. Flamingo's bleef proberen de gelijkmaker te forceren maar kreeg daarvoor geen echt uitgespeelde kan sen. De snelle uitbraken van de dur- pers leverden alleen maar een vlaggen de grensrechter op. Er werd niet meer gescoord zodat Cocksdorp de volle winst meenam in een slecht gespeelde wedstrijd. Scriba C. Veth bood als afscheidscadeau een foto aan, voorstellende Jan Visser achter de toetsen van het kerkorgel. Jan Visser heeft zondagochtend zijn functie als vaste organist van de Hervormde Gemeente in Den Burg officieel overgedragen aan Dyo Wassink. Dat gebeurde tijdens de ochtenddienst en het 'ge baar' bestond uit het overhandigen van de sleutels van het orgel. Zoals bekend heeft Visser zijn functie meer dan zestig jaar uitgeoefend en vond hij het tijd dat hij een opvolger kreeg. Hij zette er dus een punt ach ter, maar zo werd in de dienst mee gedeeld Visser beschouwt die punt als een komma want af en toe wii hij in de gelegenheid zijn om nog eens te spelen en wat de kerkeraad betreft kan dat telkens als hij er zin in heeft. De preek van dominee J. ter Haar was ook van toepassing op de functiewis seling want die was gebaseerd op Psalm 107 „Houdt dan de lofzang gaande". Ter Haar noemde het feest „Vreugde der wet" dat door de Joden wordt gevierd en vergeleek (verwijzend naar de tekst in de Tora) Visser met de 'bruidegom voor één dag van de Wet' en Wassink met de 'Bruidegom van de Schepping'. Men was zelfs zo ver ge gaan met deze vergelijking dat de kin deren die halverwege de dienst het kerkgebouw verlieten om naar de kin- dernevendienst te gaan, werden ge- tracteerd op bruidssuikers.... Op verzoek van Gerard Bakker, voorzit ter van de kerkvoogdij, verliet Jan Vis ser zijn plek achter het orgel en kwam naar beneden om onder applaus zijn plaats tussen het 'Gewone' kerk volk in te nemen. Bakker betuigde zijn dank voor de langdurige trouw en in zet die Jan Visser aan de dag heeft gelegd en nodigde hem uit de sleutel van het orgel aan zijn opvolger te Het ziet er naar uit dat de gemeen teraad in de toekomst niet meer zal hoeven beslissen over de aan schaf van extra of nieuwe leermid delen voor de openbare basisscho len op Texel. De nieuwe wet op het basisonderwijs heeft vervanging van die leermiddelen geregeld in een speciale subsidierege ling maar die regeling is nog niet van kracht en het is ook nog niet duidelijk hoeveel geld beschikbaar is. Drie Texelse basisscholen, Midden- Eierland, Oosterend en Den Burg vroe gen, toen ze nog lagere school waren, via de gemeente extra rijkssubsidie voor aanschaf van nieuwe leermidde len maar het college heeft besloten deze aanvragen niet te behandelen voordat er meer duidelijkheid is over de nieuwe subsidieregels voor het ba sisonderwijs. Het nieuwe subsidie systeem van het rijk wil kostendekkend zijn, oftewel ook aanschaf van nieuwe boeken en andere leermiddelen moet in principe betaald kunnen worden uit de „rijksbijdrage materiële instandhou ding". Pas als er sprake is van nieuw bouw of uitbreiding van een school is het rijk bereid extra subsidie beschik baar te stellen. Ook hoeft de gemeen teraad niet meer beslissen over extra rijks-kredieten voor de inrichting van de scholen, omdat de Wet op het Ba sisonderwijs er van uit gaat dat de scholen dit jaar volledig zijn ingericht. Het college kan besluiten dat de school iets extra's nodig heeft maar dat zal de gemeente dan uit eigen zak moeten betalen. De aanvragen van de drie scholen heeft het college voorlopig naast zich neergelegd. Men wacht af hoeveel geld het ministerie beschikbaar zal stellen. Die cijfers zullen naar verwach ting begin volgend jaar bekend zijn. overhandigen, echter met de medede ling dat Visser de sleutel van de kerk zou krijgen, zodat hij altijd kan spelen als hij er behoefte aan heeft. Scriba C. Veth onderstreepte het lang durige dienstverband van Visser als or ganist door op te merken dat hij de functie zo lang heeft vervuld, dat hij niet eens voorkomt in het recente ge deelte van het kerkarchief. Veth had wel kunnen vaststellen dat Visser in Op de jongdierendag van de vereni ging Den Helder en Omstreken, wer den jonge dieren tot een jaar gekeurd. De 3 maanden oude eigen gefokte langhaar katjes van Dorien Lusthof be haalden de predikaten: Excellent I, voor een blauw poesje, Excellent I, voor een creme tabby katertje en „zeer goed" voor een creme katertje. Met uw bijdrage gooien ze me in het diepe! Jaarlijks worden in Pieterburen tientallen zeehonden opgevangen. Dat aantal stijgt, de lasten ook' De meeste van die zeehonden zijn zwaar ondervoed en te verzwakt om zelf nog op krachten te komen. Verzorging, voeding en dejuiste medicijnen zijn bittere noodzaken waor zij letterlijk om schreeuwen'. Die verzorging geven wij met liefde, het overige met geld! Door een bijdrage te leveren aan de Zeehondencrèche Pieterburen maakt u hef ons mogelijk deze zeehonden gedurende de gemiddelde revalidatietijd van 3 maanden weer nieuw leven in te blazen, waardoor ze op eigen kracht verder kunnen. Die goede daad vereist weinig moeite. Door vandaag nog de bon in te vullen noemen wij u morgen donateur' Ion" 1 Ja, ik red een zeehondeleven! J Maak mij donateur en stuur een acceptgiro ter waarde van t Kode. Plaats I Stichting Zeehondencrèche Antwoordnummer 950 j 9950 WL Pieteitiuren (Pusizegei «el nodg} j Telefoon 05952-285, Pieterburen. zijn loopbaan zeven vaste predikanten (van de 43 die ooit aan de Hervormde kerk van Den Burg verbonden zijn ge weest) had meegemaakt, afgezien van de vele invallers en gastprekers. Visser moest hem later corrigeren: de huidige predikant is de achtste! Als afscheids geschenk overhandigde Veth een fraaie foto in lijst van Visser, gezeten achter 'zijn' orgel. Voor mevrouw Visser wa ren er bloemen. Jan Visser zelf zei deze dag meer te beschouwen als een jubileum dan als een afscheid. Vervolgens haalde hij, op zijn eigen wijze, herinneringen op uit zijn loopbaan met allerlei leuke anec dotes. In de kerk zelf werd tenslotte de afscheidsreceptie gegeven en zeer velen maakten van de gelegenheid ge bruik om de scheidende organist en zijn vrouw de hand te drukken. k.«f«AN0^ nationale kallekte geestelijk gehandicapten giro II22 222utrecht, bank 70 70 70 333 CC ondernemers-aktiviteiten Drogisterij Mets uit De Koog heeft een filiaal geopend in Den Burg. Wim Mets kocht de drogisterij van Jan Aris van der Slikke aan de Parkstraat 20 en zet dit bedrijf gro tendeels op oude voet voort. Van der Slikke heeft om medische re denen zijn bedrijf van de hand ge daan. Mets heeft de drogisterij intern verbouwd en de verkoopruimte met 25 vierkante meter uitgebreid tot ruim 80 m2. Ook is gekozen voor een andere winkelindeling met een kassabalie bij de entree van de winkel, daar omheen gegroepeerd de meest gangbare arti kelen en achter in de winkel de cosmetica-afdeling. Het interieur heeft een face-lift gekre gen van donkere tinten naar de kleu ren grijs-wit. Mets blijft dezelfde mer ken voeren als Van der Slikke deed, met uitzondering van het merk Lan caster. Daarvoor in de plaats kwam Dr. Lamers, cosmetica op homeopati- sche basis. Het bedrijf in Den Burg zal gerund worden door dochter Jolanda Mets, die boven de drogisterij gaat wonen. De schoonheidssalon in de Parstraat blijft ook bestaan. De salon wordt op geknapt en over enkele weken zal schoonheidsspecialiste Margaretha Eel- man hier weer starten. Mets verkoopt in zijn nieuwe zaak fotorolletjes en voor ontwikkelen en afdrukken kan men. daar ook terecht. Op de foto een deel van het nieuwe interieur. Woensdag 16 oktober houdt De Koog Promotion een kinder-vlooi- enmarkt in de Dorpsstraat. Kinde ren die oud speelgoed en andere zaken willen verkopen kunnen die spullen vanaf 9.30 uur aan de man, vrouw of kind brengen. Verkopers die zich verkleden als ouder wetse marktlui a la Stiefbeen en Zoon maken bovendien kans op een prijs, want alle standwerkers en kraamhou- ders worden beoordeeld door een jury. Voor kinderen die als muzikale clown present zijn, zijn ook prijzen beschikbaar. Naast deze twee wedstrijden publiceert De Koog Promotion binnenkort een stripverhaal dat kinderen zelf af kun nen maken. De maker van de tekstbal lon met de meest originele tekst valt ook in de prijzen. Het eind van dit stripverhaal kan woensdag de 16de worden ingeleverd bij Slagerij De Boer, Kadosjop Oase of Drogisterij Mets in De Koog. Zakgeld De deelnemers aan de vlooienmarkt krijgen van de organisatie een gratis consumptie en mogen zelf bepalen hoe lang ze doorgaan met hun ver koop. Vlooienmarkten uit het verleden hebben de doorgewinterde, jeugdige handelaren geleerd dat een aardig zak centje is te verdienen. Op deze manier raakt men bovendien het speelgoed kwijt waar men nooit meer naar om kijkt. De organisatie raadt potentiële verkopers en verkoopsters dan ook aan tijdig de speelgoedkist of de zolder te inspecteren op bruikbare waar. Com merciële handel (kinderen die bijvoor beeld winkelartikelen verkopen) wordt geweerd. De door de MAB-club Texel zater dagavond gehouden herfstrit werd gewonnen door Bert Keijser, ge volgd door Annie Dogger en Bert Segerink. Aan de start verschenen 14 auto's. De rit, uitgezet door Anne en Trudy de Vries, ging vanaf de start bij de Fa. Schoenmaker, Wezenland, door de Westen, de Dennen en terug door de Westen naar Den Burg, waar de eerste tijdcontrole stond na 25 kilometer. Vanaf de eerste tijdcontrole ging het via Oudeschild en Oosterend naar De Waal waar de finish was na 20 kilometer. De uitslag werd bekend gemaakt in hotel Rebecca. 1. Bert Keijser 10 straf- punten; 2. Annie Dogger 11 strafpun- ten; 3. Bert Segerink 22 strafpunten; 4. Dirk Westerlaken 28 strafpunten; 5. Jaap Keijser 37 strafpunten. Tussenstand na 3 ritten: 1. Annie Dog ger 42 punten; 2. Bert Segerink 42 punten; 3. Bert Keijser 38 punten; 4. Jaap Keijser 32 punten; 5. Paul van Heerwaarden 30 punten; 6. Jan de Wit 30 punten; 7. Peter Daalder 24 punten; 8. Cor Sleeuwenhoek 24 pun ten; 9. Dirk Westerlaken 20 punten; 10. Anne de Vries 16 punten. De volgende MAB-rit is de snertrit op zaterdagavond 2 november. De zondag ter hoogte van de R.K. kerk van Oudeschild gehouden wedstrijd van de Sportvissersclub Texel, leverde 28 vissen op met een gezamenlijke lengte van 6.34 meter. Aan de wedstrijd werd deelgenomen door 15 sportvissers, waaronder vier jeugdleden. De jeugd bracht 6 vissen met een totale lengte van 1.68 meter aan wal. Deze resultaten zijn niet slecht, althans in vergelijking met wat de meeste wedstrijden doorgaans, opleveren. Bij de jeugd werd Alexander Duinker eerste met drie vissen van totaal 80 cm; tweede Alexander Boks (twee vis sen, 60 cm) en derde Jan Jacob Keij ser (1 vis, 28 cm). Bij de senioren werd Paul Verhagen eerste met 6 vissen van totaal 1.35 meter; tweede werd Herman Boks (drie vissen, 80cm) en derde Aad Souwer (twee vissen, 50 cm). De eerstvolgende wedstrijd is zondag 20 oktober bij Krassekeet, aanvang 8.00 uur.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5