Klinkende winst SVT op Alkmaarse Boys Gamma met pech onderuit tegen Marmag Cafharina Zegeren eerste n NK met weinig tegenstand Koppositie blijft behouden Voetbaluitslagen Gelijkspel voor Texelse Boys Voorkoming sportblessures cursus van start Indoortraining Atletiekvereniging Westerlaken won zaalvoetbaltoernooi buitendienst De Koog wint derby Zaalvoetbalprogramma Uitslagen eilandcompetitie |NSDAG 8 OKTOBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Zaterdag 5 oktober 1985: KNVB afdeling Noordholland SVO/Z-SRC 0-0 Flamingo's-Cocksdorp 0—1 SVO/Z 2-ZCFC 5 2-2 SRC 3-SVO/Z 3 7-4 Junioren: Texèl B1-Oosterend B1 7—3 Helder B2-Tex. Boys B1 5—0 Tex. Boys B2-HRC B3 1—6 ZAP B3-Texel B2 8-2 Wiron C1-Texel C1 1 1 Oosterend C1-BKC C1 4—3 Texel C2-HCSC C3 1-1 WGW C5-Tex. Boys C1 1-5 Cocksdorp C1-HCSC C4' 3 3 ZDH C1-Succes C3 23-0 Texel D1-Tex. Boys D1 2—0 Oosterend D1-Texel D2 3 8 ZDH E1-Texel E1 2-2 Tex. Boys E1-Oosterend E1 6—0 De Koog F1-Tex. Boys F1 2—3 De Koog F1-Texel F1 1—5 Meisjes Tex.Boys-Kreileroord Zondag 22 september 1985: 4de klasse A KNVB: Alkm. Boys-Texel KNVB afdeling Noordholland: Tex.Boys-BKC ZDH-De Koog Texel 2-Hollandia T. 2 JVC 3-Texel 3 Texel 4-JVC 5 Texel 5-Helder 7 Callantsoog 3-ZDH 2 Zeemacht 5-De Koog 2 BKC 5-Tex.Boys 3 Junioren: Dynamo A1-Texel A1 SRC A2-Tex.Boys A1 Dames: Berkhout-De Koog 7—2 Schagen-Cocksdorp 2—9 Tex. Boys-Vios/W2 6—5 Oosterend-ZAP 11—0 1-1 1-3 4-3 2-1 2-4 4-4 5-0 4-2 2-4 1-5 4-2 itharina in concentratie tijdens het onderdeel deadliften. (foto Ben Zegeren) plaatselijke krachtsporttalent Catharina Zegeren is eerste geworden ij de Nederlandse kampioenschappen powerliften die dit weekend in llkmaar werden gehouden. Veel tegenstand was er niet, zij was de eni- in haar klasse. ,,De prestatie die ik neerzette was goed, daar ging het iet om, ik kreeg 4271/2 kilo van de grond en na de blessure die ik dit aar had is dat goed". Idus Catharina, die merkt dat er zo ingzamerhand erkenning voor haar port aan het ontstaan is. Theun de Vinter interviewde haar voor het blad 'ayboy en haar man en coach Ben ■rtelt dat er overleg gaande is tussen :t bestuur van de Nederlandse Sport- ideratie en het Nederlands Olympisch iomité om het powerliften in 1992 als :roef)olympische sport toegelaten te ijgen. ■en Zegeren: ,,Dat is een behoorlijke tempel om te nemen. Nederland lopt al niet zo hard als het om po- aliften gaat en de olympische eisen ijn heel streng. Een zware voorwaarde idat er 66 landen moeten zijn waarin fesport bedreven wordt en dat begint ardig die kant op te gaan", ver Catharina vertelt hij: ,,Als het al- Aaal goed zou gaan en we bouwen training goed op zou ze in 1992 op sar hoogtepunt zijn". En dat wil wel zeggen voor iemand die bij de we reldkampioenschappen in mei derde werd Dat Catharina als enige uitkwam in haar klasse heeft waarschijnlijk ta ma ken met gebrek aan competitiegeest bij de tegenstandsters. Er zijn in Ne derland nog zeker vier powerlifsters die in dezelfde klasse (Catharina weegt zo'n 95 kilo) uit komen maar die ko men eerst informeren of de Texelse meedoet en als dat zo blijkt te zijn ko men ze niet. Het leek er door de bles sure op dat er nu meer deelname zou zijn, tijdens een voorronde liet Zegeren doorschemeren dat haar deelname nog onzeker was maar dat mocht niet baten. De gewichten die zij omhoog kreeg waren: bij de kniebuig 165 kilo, bij het deadliften 180 kilo en bij het bankdruk- ken 82% kilo. En daarmee was ze, on danks het gat van vier weken voorbe reiding, toch nog mooi de sterkste vrouw van het toernooi. De Texelse Boys zijn er door niet opgeven in geslaagd het eerste winstpunt binnen te halen. Na een hoogst twijfelachtig doelpunt, na 10 minuten spelen in de tweede helft, voor BKC, moest de Boys- aanhang tot de laatste minuut wachten om de gelijkmaker te kunnen bejubelen. De Boys kunnen door gedwongen wis selende opstellingen nog geen goede lijn in het spel brengen. Het eveneens nog jeugdige team van BKC was dui delijk beter op elkaar ingespeeld en had, zeker in de eerste helft, een flink veldoverwicht. De Boys-achterhoede, nog steeds zon der aanvoerder Gerard Boogaard, wist echter goed staande te blijven met in laatste instantie de goed reagerende keeper Frans Stolk. Ruststand 0—0. Voor de cursus voorkoming van sportblessures hebben zich net vol doende deelnemers opgegeven om de lessen op 21 oktober in dorps huis d'Ouwe Ulo te kunnen laten starten. Wie zich nog wil opgeven voor de cursus kan dat uiterlijk doen tot en met vrijdag 11 oktober. De cursus voorkoming sportblessures is niet al leen nuttig voor trainers en jeugdlei ders van sportclubs maar ook interes sant voor sporters zelf. De cursus om vat acht lesavonden van 214 uur en van de deelnemers wordt een eigen bijdrage gevraagd van 735,—. Docenten zijn de fysiotherapeuten Van Bommel en Steenvoort en de arts Van de Bent. Opgave bij de Stichting Texelse Spor traad, afdeling sportzaken in het raad huis, telefoon (02220) 3041 toestel 239. In de tweede helft, met Alfred Bakker weer in de ploeg, wist de Boys- voorhoede wat meer tot aanvallen te komen. Het was echter BKC dat het eerst mocht juichen. Keeper Stolk kon een gevaarlijke voorzet niet voldoende wegwerken en tikte de bal voor de voeten van de vrijstaande Floor Jonge- jan. Deze draalde niet om de bal langs de uit balans zijnde Boys-keeper in het doel te schieten. Op dat moment stond er echter een BKC-speler in het doel. Duidelijk buitenspel wat de scheidsrechter, helaas voor de Boys, anders beoordeelde en daar bleef het bij. De Boys werkten hard om er minstens een gelijkspel uit te halen, maar vonden in de BKC-doelman de grootste hindernis. In de laatste mi nuut moest BKC echter toch slikken. In een vol doelgebied legde Frank de Grave de bal goed terug op de vrijstaande Alfred Bakker, die toen be heerst de gelijkmaker noteerde. Vrijdagavond start de atletiekvereniging met indoortraining. Gedurende de win termaanden vindt deze training iedere vrijdagavond plaats in de De Koning hal. De training duurt van 19.00 tot 21.00 uur en staat onder leiding van Peter de Hoogh. De training voor de midden- en lange afstandlopers(sters) blijft op de vrijdag avond. Deze training start vrijdag a.s. niet om 20.00 uur maar om 19.00 uur en staat onder leiding van Ed van Bommel. De woensdagmiddagtraining voor de jeugd zal regelmatig worden uitgebreid met werptrainingen door Tom Verveer. De wërptrainingen voor de oudere jeugd en senioren blijft op de maanda gavond, aanvang 19.45 uur. Deze trai ning staat onder leiding van Hans van Slooten. V. Texel heeft zondagmiddag een klinkende overwinning behaald op het uis spelende Alkmaarse Boys. De ploeg uit de kaasstad werd met 1—3 'getroefd. De Texel-spelers waren redelijk goed op elkaar ingespeeld en at resulteerde in een doelpunt van Van Exel en twee van Van der Stap. -I, naar Alkmaar afgereisd met veel de kippen bij om het ,eer in het net te schieten en kort hierna presteerde Rob van der Stap dit op dezelfde wijze. Vete Een minuut of twaalf raakte Texel het hoofd kwijt en kon daardoor Alkmaar se Boys wat druk uitoefenen op het SVT-doel. Vooral met voorzetten van de vleugels wist Texel op dat moment weinig raad. Vlak nadat Plaatsman eenmaal goed had ingegrepen moest hij bij een kopbal van John Held kapi- tuleren (1—2). Na dit doelpunt trok Texel het spel weer naar zich toe en de ploeg wist weer gevaarlijk door te komen. Simon Brand, die deze middag een persoonlijke vete aan het uitvech ten was met zijn schaduw Frans Hey- mans speelde de goed meegekomen Nicol Schermer aan, die zijn harde in zet door de doelman gestopt zag. Texel maakte deze middag toch veel gebruik van zijn opkomende vleugel verdedigers Verseput en Schermer, die beiden dan ook een dikke voldoende scoorden. Paul van Exel kreeg een goede kans toen hij alleen op de keeper afging, maar zijn laatste gekapte passeerbewe ging strandde tussen de benen van een verdediger. Nog éénmaal wist Texel uit een vrije trap van Louis Uriot gevaarlijk te worden voor de matig lei dende en te ver van het spel fluitende scheidsrechter voor de rust floot. Traag Na de thee een rustig verdedigende Texel-ploeg die zelf het meest gevaar lijk was met de counter op de wat zwakke en trage Alkmaarse verdedi ging. Klaas Dirk Koorn en Koos Tjep- kema heersten in het centrum en slo ten goed op bij het uitverdedigen. Op de linker vleugel speelde Gerrie Plaats man wat onwennig. Een paar maal wist hij de achterlijn te halen en dat bracht dan ook onmiddellijk gevaar. Eénaal passeerde hij drie tegenstanders op rij maar behield hij niet het over zicht om zijn aanval af te maken. Rob van der Stap, die onopvallend op het middenveld speelde, wist met nog twee minuten te gaan, het spel te beslissen. Na een mooie één-twee commbinatie met Louis Uriot speelde hij twee verdedigers uit en lobde de bal over de doelverdediger in het lege doel. Nadat Jan Plaatsman nog eenmaal een doorgebroken Alkmaarder goed af stopte en Uriot een voorzet van de zondag verrassend agressieve Wilke Wassenaar had overgekopt blies de scheidsrechter voor de laatste maal. Texel kan nu met 9 punten uit 6 gespeelde wedstrijden, aan de kop in de 4de klasse, twee weken rusten want volgende week is de ploeg vrij en wordt er ook niet geoefend. Het team van aannemingsbedrijf Westerlaken is winnaar geworden van het zaalvoetbaltoernooi dat was geor ganiseerd door ,de buitendienst van de gemeente, in sporthal ,,Ons Genoe gen". Tweede werd het team van Gempo, derde Texel B.V., vierde Taten- hove en vijfde was gastheer gemeen tewerken. De drie hoogst geplaatste teams behaalden elk 6 punten, zodat de plaatsing moest worden bepaald door het doelsaldo in aanmerking te nemen. Topscoorder van het toernooi was Piet de Vries van het team Westerlaken. Als scheidsrechters fun geerden de heren A. van Vliet en H. Pennings. Wethouder P. A. Zegers reikte na afloop in de sporthalkantine de prijzen uit. Die prijzen bestonden uit houten standaards, zelf gemaakt door de mensen van gemeentewerken. Dit zaalvoetbaltoernooi is een jaarlijkse gebeurtenis, bij toerbeurt georgani seerd door gemeentewerken of een van de beroepshalve daarmee samen werkende aannemingsbedrijven of rijkswaterstaat. Gamma heeft in de eerste wedstrijd voor de Noordhollandse beker met 5—2 verloren van het Helderse Marmag. Een duidelijk ongelukkige nederlaag voor de Texelse bekerhouder, die geduren de het merendeel van de wedstrijd beter was. Pech en fouten in de fensief opzicht veroorzaakten dit verlies. Marmag, al jaren spelend in de interre gionale klasse Noordholland staat be kend als een goede voetballende ploeg. Toch is de start van dit team dit seizoen tegengevallen. Dat was re den genoeg om een goed Gamma- resultaat tegemoet te kunnen zien. Ook omdat Gamma wel een goede seizoenstart heeft gehad. De eerste kans in de wedstrijd kwam voor Mar mag, na een verdedigingsfout counter de de Helderse ploeg snel, wat nog niet tot een doelpunt leidde. Toch gaf het aan dat Gamma de nodige voor zichtigheid moest betrachten als men op de helft van Marmag zou spelen: uit deze kans bleek dat de counters van Marmag dodelijk zijn. Gamma ant woordde snel op deze kans. Simon Brand nam een snelle vrije schop naar rechts die door de opkomende Martin Land over werd geschoten. Even later was het Gamma-keeper Bart Heer schap die reddend moest optreden op en schot van rechts van Dick van Stralen. Aantrekkelijk Na ongeveer tien minuten begon Gam ma het spel meer en meer naar zich toe te trekken. Men speelde in deze fase uiterst snel aantrekkelijk voetbal wat resulteerde in veel kansen. De snelle een-twee combinaties, met als aanspeelpunt Louis Uriot, rafelde de Marmag defensie uit elkaar. Simon Brand en Gerrie Plaatsman zagen veel kansen op deze manier verloren gaan. Halverwege de eerste helft kreeg Gam ma drie kansen op rij. Eerst werd het schot van Jan Hein Studulski geblok keerd, waarna de bal voor Wilke Was senaar neer kwam die meteen fel uit haalde. Keeper Wiersma kon in reflex de bal stoppen waarna Uriot nog een keer schoot, maar ook deze bal werd gestopt op wonderbaarlijke wijze. In feite had Gamma in deze fase moeten scoren. De kansen kreeg men, maar door pech werden ze niet in goals om gezet. Gamma speelde duidelijk op alle fronten beter dan Marmag. Overwicht De Helderse ploeg miste de overtui ging althans in deze fase om Gama onder druk te zetten. Het over wicht van Gamma duurde tot vijf mi nuten voor de wissel. Toen kreeg Mar mag weer echte kansen. Zo moest Si- De Texelse derby ZDH-De Koog, waarvoor veel publieke belangstel ling bestond, werd verdiend met 3—1 door De Koog gewonnen. De wedstrijd was vastgesteld op het De Koog-veld maar was op verzoek van De Koog verplaatst naar het Zwaluwen-veld. Ook vorig jaar verloor ZDH op eigen terrein. Het spel van de bezoekers was zondag veel feller dan van de thuisclub en ook de aanval- afwerking van ZDH was mager. ZDH startte voortvarend en was het eerste kwartier veel sterker. Jan de Wit liet een mooie kans liggen en verder was Charles lepenburg in het Koger doel een goed sluitstuk. Na 18 minuten ging een mooie kopbal van John List net over het ZDH-doel. Na 22 minuten nam De Koog de ieiding met een ver schot van Dirk Barends dat verrassend in de hoek verdween. Een terugspeel bal van Dirk Barends belandde tegen de lat. Goedkoop De bezoekers kwamen goedkoop aan hun tweede doelpunt. Ruud Wilner kreeg de bal verkeerd op zijn hoofd en zijn kopbal verdween in het ZDH-net: 0 2. De Koog werd sterker en ZDH kreeg het moeilijker. Na de thee bleef het een pittige wedstrijd, met een geweldige inzet van de bezoekers. In de derde minuut kreeg Ben Bakker de kans de derby spanning terug te brengen maar hij schoot naast. Aan de andere kant schoot Brons op de vuisten van doel man Hans Zijm. Even later kon lepen burg een schot niet klemvast krijgen maar er was niemand present om deze kans af te ronden en Bram Brouwer en Ben Bakker hadden ook geen geluk bij een goede ZDH-kans. Hans Zijm stop te nog enkele harde schoten maar in de 26ste minuut moest hij zwichten voor een hard schot van de ingevallen De Koog-trainer Van de Kerkhof: 0 3. ZDH had een strafschop nodig om de eer te redden. Wegens vasthouden mocht Henk de Ruyter van 11 meter keihard doelman lepenburg passeren. Met nog 5 minuten te spelen kwam er nog een tikje hoop in het ZDH-kamp, maar De Koog bleef vrij gemakkelijk overeind. mon Brand een lob van Dick van Stra len uit de doelmond tot corner kop pen. Even later was het dezelfde Van Stralen die vanaf rechts keihard in schoot. Geheel tegen de verhouding in kwam Marmag op een 1—0 voorsprong. Johan te Gast, spelend op de Gam mahelft, verlegde de bal naar rechts waar een opkomende Harry Tielens een zee van ruimte kreeg en daar dankbaar gebruik van maakte om 1—0 te laten aantekenen. Er leek niets aan de hand te zijn want nog geen minuut later scoorde Brand voor Gamma gelijk en de Texelaars leken de zaak weer onder controle te hebben. Toen Simon Brand twee minuten straf moest uitzit ten kon Harry Tielens voor Marmag 2—1 aantekenen. Een minuut voor de wissel kreeg de inmiddels teruggekeer de Simon Brand een dijk van een kans toen hij alleen op de Marmag-goalie kon afgaan. Ook deze kans werd niet verzilverd. In het begin van de tweede helft be gon Gamma weer overtuigend. Gerrie Plaatsman schot op de paal, terwijl een scherp schot van Uriot op de lat terecht kwam. Een combinatie tussen Uriot en Jan Hein Studulski kon ook niet de verlossende gelijkmaker bren gen. Even later was het weer Uriot die het houtwerk trof maar meer dan een spectaculaire actie voor het publiek le verde dit niet op. Counter Een fout van Gerrie Plaatsman leverde een counter op die Johan Gast be kwaam benutte. Gerrie Plooy bracht voor Marmag de stand op 4—1, op aangeven van Rob van de Stap. Het leek gedaan met Gamma. Totdat Louis Uriot 4—2 kon scoren en Gamma weer terug in de race kwam. Alle Texelse verwachtingen werden echter definitief in de grond geboord nadat een combinatie tussen Harry Tielens en Rob van de Stap bekwaam werd afgerond. Een geflatteerde onverdiende nederlaag, is de conclusie die men moet trekken. Het is slecht aan te ge ven waarom Gamma verliest terwijl het dikke kans heeft te winnen. Feit is dat drie van de vijf Marmag treffers ver oorzaakt werden door kapitale fouten van Gamma. Geen missers uit pech, nee fouten die een ploeg tegen een dergelijke tegenstander eigenlijk niet mag maken. Gamma creëerde zich veel kansen door goed voetbal en dat is een winstpunt van groot belang, vooral als men weet dat juist in aan vallend opzicht Gamma nog wel eens tekort kwam. Het publiek was in ieder geval de gro te winnaar. Snel, mooi zaalvoetbal van twee ploegen. Gamma wacht nu nog de return. In ieder geval zal men vier doelpunten moeten scoren om verder te kunnen bekeren. Woensdag 9 oktober 1985: 17.15 u.: Texel 5-Casino 5 17.45 u.: Casino 2-FC Lange Ben 18.30 u.: KSMT 1-Nissan 19.25 u.: KSMT 2-Oosterend 2 20.15 u.: Oosterend 2-ZDH 21.10 u.: KSMT 1-Alkema 22.00 u.: Oosterend 5-Slufterhoek Zaaldienst: Gamma Donderdag 10 oktober 1985: 17.15 u.: Gamma 3-Texel 4 17.45 u.: Ratronics-Texel 2 18.30 u.: Casino 6-VS 3 19.25 u.: Oosterend 9-Texel 3 20.15 u.: Rab 2-De Koog 2 21.10 u.: Nioz 2-Oosterend 8 22.00 u.: Oosterend 7-Gempo Zaaldienst: Casino Vrijdag 11 oktober 1985: 17.00 u.: Gamma 2-ZDH 17.30 u.: Ria's W. 1-Ver. Schilders 18.15 u.: ZDH 3-VS 2 19.05 U.: A O 2000 2-Gamma 3 20.00 u.: Alkema 2-KSMT 2 20.50 u.: A-fO 2000-Oosterend 21.45 u.: Gamma 2-Nissan 1 22.35 u.: Casino 2-Casino 1 Zaaldienst: Nioz Maandag 14 oktober 1985: 17.15 u.: Ria's Winkeltje-Texel 18.00 u.: Casino 1-Casino 2 Vrouwen: Segerink/Eelman-Taxi Smidt 0—2 Antiekhuisje-Hema 1 1 Samen-één-Albert Heijn 0—2 Haarstudio-Loodmanswelvaren 2 0 Westerlaken-Gr. Slock 0 2 Mantje-7 Provinciën 2—0 Nokanto-Molenkoog 0—2 NCM-Smash 2-0 Goënga-6 PK 0—2 Klif 23-Vinke 1-1 Casino-Leydekkers 1—1 CVI-TX 40 0-2 Ass. Bremer-Durperdrup 0—2 Heren: Abnormaal-RSG 1 1 Autocentrale-Eelman/Segerink 2—0 Visser's Bouwbedr.-Timmer's Bak.0 2 Gr. Slock-RWS 1-1 DGM-Vredelust 0—2 Expert-Molenkooq 1 1

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 7