exel onfortuinlijk gen Hollandia T. gelijk Ruime winst Oosterend tegen Twisk Geen verrassingen in hoofdklasse zaalvoetbal Goede resultaten Texelse ploegers icordtijd voor inchimon lys blijven rliezen Wij zoeken en bezorger m/v Forse nederlaag SVC Goede overwinning Mareis ZDH bedwingt Koedijk Judo-uitwisseling uitgesteld Viswedstrijd verplaatst wegens laag water Opnieuw puntendeling voor Oosterend/Z dag 22 OKTOBER 1985 TEXELSE COURANT PAGINA 5 er hardwerkend Texel, dat de lijn van de laatste weken ,ekt, bleef op sportpark „De Tuitjehorn steken op 1-1. jmstreden strafschop van 1 ut nadat Louis Uriot Texel op prong had gezet, drukte Texel je neus op de feiten: kansen je zelf benutten, vooral als je jenstander het eerste kwar tet prima voetbal van de mat Franchimon won afgelopen zon- n Zwaagdijk een 10 kilometer meen supersnelle tijd, n.l. 31.14 Tweede werd Gert Etten uit ixwoud, zijn tijd 31.55 minuten, mstandigheden waren optimaal, stil en een heldere herfstlucht. De ïexel-atleet zal op 3 november in nenhuizen zijn titel verdedigen op jive marathon. 3d Dijker behaalde een 11e plaats afstand van 6 kilometer. Ook hij rg snel, 22.01 minuten. Er waren DO deelnemers op de 10 kilometer 30 op de 6 kilometer. Naar nenhuizen wordt vertrokken met oot van 9.00 uur. Voor een geJ bineerd vervoer kontakt opnemen telefoon 02220-3843. Dat het tegen Holandia T moeilijk spe len is, omdat dit team keihard werkt en met lange halen over de vleugels speelt, is bekend. Ook weten de Texe laars dat het veld niet voor niets ,,De Kluit" heet: Het speelt zwaar. Texel kwam niettemin verrassend uit de startblokken. Snelle aanvallen,, waarbij Paul van Exel en Rob van der Stap vaak van de achterlijn de ballen ge vaarlijk voor het doel wisten te bren gen. Wilke Wassenaar „volleyde" uit zo'n situatie de bal over de kruising en Van Exel zag de bal na een mooie solo vol op de paal komen. In deze periode had Texel de voorsprong moeten ne men. Toen echter de doelpunten uit bleven kwam Hollandia T meer in het i zoeken iemand die voor ons Texelse Courant wil bezorgen tn rond de Hogeberg. Hier wonen ongeveer 55 abonnees. bezorgen is het eenvoudigst f iemand die in deze omge- woont, b.v. een scholier. kranten moeten dinsdag- en vierdagmiddag even na 15.00 in onze drukkerij in de War- Jtsstraat worden afgehaald. interesseerden kunnen voor iere inlichtingen terecht bij de tptie van de drukkerij. Parkstraat 10 Postbus 11, 1790 AA 1791 AC Den Burg - Texel telefoon (02220) 2741 spel en de ploeg zag zelfs de ope ningstreffer door de goed leidende scheidsrechter afgekeurd wegens ge vaarlijk spel. Nogmaals kwam Texel goed weg toen een kopbal over links over Bert Heerschap vloog maar door Arjan Verseput van de doellijn werd gehaald. Texel weigerde toen om de vleugels te gebruiken, daar waar juist de sterkste kant van het team ligt. Zelfde In de tweede helft het zelfde beeld: Texel beter in het spel en Hollandia met lange halen. Na een half uur spe len waarbij Texel goed domineerde was het Uriot die met een speler in de rug en sportieve en levendige voet- vedstrijd heeft Texelse Boys loper WSW goed partij gegeven ploeg bleef wel met lege den staan. WSW won met 0-2. ie Boys was aanvoerder Gerard gaard weer present maar ontbra- Frank en Paul de Grave. A-junior aid van de Wetering mocht daar- het middenveld dat deel opvul- >n Theo Hin speelde voor het eerst volledige wedstrijd in de spits. De ite kwam echter duidelijk itrijdritme tekort om zijn akties af te werken. De Boys namen I o de verwachting het initiatief en >n na 20 minuten spelen een unie- ans het overwicht in een doelpunt drukken. Nadat de WSW keeper •islagen was werkte een WSW Sediger de bal uit het doel maar hij ruikte daarbij zijn handen. Bert le, de strafschopspecialist bij de schoot echter vanaf de, 11 me- lip op de lat. Bijna in dezelfde mi- speelde een Boysverdediger te terug op zijn doelman. De WSW Joh. Dijkstra was er toen snel bij zijn ploeg wel voorsprong te ge- Gezien het verdere verloop van vedstrijd waren deze twee momen- bepalend voor het uiteindelijke gat. nel in de tweede helft leek het er- iat de Boys weer gelijk zouden en. Theo Hin had echter te lang om die uitstekende aanval treffend af te ronden. Met nog 10 jten te spelen zag trainer de Vries genoodzaakt de weer goed spe- le Willem Brandsma te wisselen. Boysverdediger was kennelijk na wissel nog niet goed georgani- I. WSW spits Joh. Dijkstra had eling heel veel ruimte om naar het doel op te rukken. Tegen zijn di- naal schot had keeper Frans stolk verweer en het pleit was prak- beslist. De Boys bleven het pro- i, kregen ook nog wel kansjes tot scoren kwamen ze niet. Oosterend heeft de thuiswedstrijd tegen Twisk met 4—0 gewonnen. Voor rust hadden de Gortbuukers al een 2—0 voorsprong weten te bewerkstelligen. Hoewel Twisk in de tweede helft soms felle tegen stand bood, liepen de Oosteren- ders toch vrij gemakkelijk uit naar 4-0. Al na enkele minuten spelen nam SVO een voorsprong. De goed fluitende scheidsrechter Kramer kende de thuisclub een indirecte vrije trap toe even voor het zestien metergebied. Willem van Heeringen bediende met een slim „tikje" Jan de Vries op maat. De Vries schoot vervolgens keihard richting Twisk-doel en zag de bal pre cies in de bovenhoek verdwijnen. Gesteund door deze vroege treffer bleef Oosterend proberen via vaak goed voetbal de wedstrijd nog voor rust te beslissen. De Twisk-defensie bleek echter-goed in elkaar te zitten en vele Oosterend aanvallen liepen vast op de rand van het strafschopge bied. Aanvallend kwamen de bezoekers er echter nauwelijks aan te pas. Slechts één keer werd het gevaarlijk voor SVO toen een afzwaaiende voor zet bovenop de lat belandde. Een kwartier voor rust nam Oosterend een 2—0 voorsprong. Uit een voorzet van Martin Huizinga wist Piet Koning op fraaie wijze in te koppen. ~l Ander spelbeeld Na rust aanvankelijk een ander spel beeld. Twisk kwam sterk uit de start- Cocksdorp kon de na vorige week hoog gespannen verwachtingen niet waarmaken. Bezoekers Kol- ping Boys tekenden een eindstand van 1-4 aan. In de eerste helft een gelijk opgaande strijd waarin alwel gauw bleek dat Kolping-Boys veel agressiever en slag vaardiger speelde, zonder dat deze ploeg in z'n geheel beter was als de durpers. Toch warén het de Cocksdor- pers die na een half uur spelen de lei ding namen via Henk van der Star. De vreugde was van korte duur want nog geen vijf minuten later trok Kolping de stand weer recht, toen de achterhoede van Cocksdorp mistastte, door de bal niet vlug genoeg weg te werken. Ver dere kansen deden zich in de eerste helft niet voor zodat beide ploegen met één doelpunt om de thee gingen. De tweede helft was nog geen twee minuten oud toen de bal uit een voor zet van Kolping-Boys niet goed werd verdedigd en een Kolping-speler vanaf de rand van het strafschopgebied kon uit halen. De bal verdween in de rech-, ter bovenhoek zonder dat doelman Veltman kon reageren daar het uitzicht hem volledig was ontnomen. Cocksdorp leek in deze tweede helft niet meer uit de voeten te kunnen ko men ondanks 2 verse krachten en een zwoegende Piet Douma die zijn team genoten tot meer aktie aanspoorde. Met nog 10 minuten te spelen kwam Kolping Boys nog op 1-4 toen de mid- voor op een voorzet vanaf de rechter kant volkomen vrij voor het doel stond en de hoek voor het uitzoeken had. De beste kans voor de durpers kwam uit een corner die door Gert Koorn in gekopt werd maar door de Kolping- doelman uitstekend werd gepakt. Een van de weinige durpers die in deze wedstrijd overeind bleef was Johan Moens die de gevaarlijke en snelle linksbuiten van de Kolping-Boys uitste kend in bedwang hield. In de resteren de minuten werd niet meer gescoord zodat Kolping beide punten meenam. blokken en de Oosterend defensie moest alle registers open trekken om een treffer te voorkomen. Dit lukte overigens uitstekend. Praktisch iedere gevaarlijke situatie werd snel onder controle gebracht. Lukte dat een keer niet dan was steeds de betrouwbaar keepende Erwin Koning op zijn post. Naarmate de tweede helft vorderde, trokken de Oosterenders het initiatief weer meer naar zich toe en onmiddel lijk ontstonden er kansen. Jitze Beinte- ma kopte en schoot uit kansrijke posi tie over terwijl Frits Bakker en Gerard Legierse een snelle 1-2 combinatie maar net zagen mislukken. Opnieuw was het Jan de Vries die voor zijn club de ban brak. De goed meegeko men voorstopper werd op maat be diend en opnieuw bleef de Twisk- doelman het antwoord schuldig op het harde schot van De Vries. De wedstrijd was gespeeld. Twisk zakte verder terug en Oosterend had eigen lijk door moeten stoten naar een gro tere score. Dit lukte echter pas vlak voor tijd. Gerard Legierse vond de juiste opening in de Twisk-defensie en de Oosterend-spits maakte geen fout. Al met al een dik verdiende overwin ning voor SVO dat op deze- manier spelend goed aan klantenbinding doet. Donderdagavond speelde het da mesteam van de Mareis tegen het Zwin. De eerste helft gingen de partij en gelijk op. De rustand was 16-10. de tweede helft begon rommelig maar door goede coaching konden de Ma reis hun voorsprong behouden. Eindstand: 32-24. Punten: A. Bezoet de Bie 4; R. Gris- nigt 2; M. Bakker 6; M. Burger 14 en R. Zijm 6. kopte en met links een schitterend in de linker bovenhoek knalde. Lang kon den de Texelaars niet genieten van de ze „verdiende" voorsprong. Een voor zet van links werd door Klaas Dirk Koorn (met reserve bril: z'n eerste bril had hij op slag van rust zelf kapot ge schoten) in de sliding geblokkeerd. De bal vloog via de romp en armen achter het doel maar de scheidsrechter wees zeer gedecideerd wegens hands naar de stip. De strafschop werd uiterst scherp ingeschoten: 1-1. In het laatste kwartier herstelden de Texel-spelers zich snel van de tegenval ler (de Tuitjehornders kregen vlak na de strafschop nog een enorme kans maar de kopbal ging rakelings over) maar ze wisten ondanks een paar klei ne kansen van o.a. Simon Brand en Louis Uriot niet meer tot scoren te komen. Volgende week tegen Geelzwart kan Texel thuis laten zien dat het tercht op de tweede plaats staat met slechts 1 punt achterstand op HRC. Nadat ZDH-2 een vergeefse reis had gemaakt naar WGW, omdat de KNVB was „vergeten" mee te de len dat WGW 7 uit de competitie was teruggetrokken, vertrok ZDH met 13 spelers naar Koedijk. Deze reis zou een 1-1 gelijkspel opleveren. Na ongeveer 20 minuten viel de ope ningstreffer voor Koedijk; rechtsback Rein Bakker kopte de bal die door een vreemd effect niet over de achterlijn ging maar in de kruising verdween. Keeper Doede de Vries was kansloos. De 1-0 stand voor Koedijk leek die ploeg echter te verlammen, zodat ZDH meer greep op de wedstrijd kreeg; vooral het middenveld met Wilco Bak ker, Marcel Witte en Jan de Wit funk- tioneerde prima. Daardoor kwamen er kansen: de eerste was voor Bram Brouwer na een voorzet op maat van Ben Bakker; hij schoot echter te hoog over. ZDH bleef de aanvallende ploeg maar tot doelpunten kwam het nog niet. Na de rust gaf de wedstrijd het zelfde spelbeeld; ZDH iets meer in de aanval, waarbij Gert-Jan Dekker de' plaats had ingenomen van Ben Bakker. Een te rugspeelbal op de keeper van Koedijk werd onderschept door Bram Brouwer maar toen hij de keeper wilde passeren werd hij te ver naar de buitenkant ge drongen om nog te kunnen scoren. Toch werd het harde werken van die zelfde Bram Brouwer beloond: na twee opeenvolgende corners werd de derde niet voldoende weggewerkt; de keeper van Koedijk probeerde de bal nog weg te slaan maar Bram Brouwer wist de bal knap in het doel te werken: 1-1. Daarna kwamen er nog kansen voor Gert-Jan Dekker die een afstandschot door de keeper overgetikt zag en voor Gerard Timmerman die uit een corner de bal op de lat kopte. De stand bleef echter 1-1, ondanks het feit dat met name in de tweede helft ZDH bedui dend beter was dan Koedijk. Zaterdag 26 oktober is de judovereni ging Callantsoog verhinderd naar Texel te komen. De wedstrijden tegen Shi- ma zijn verschoven naar zaterdag 16 november. De trainingen gaan gewoon door. De hoofdklasse zaalvoetbal kende afgelopen week geen verrassingen. Gamma en Nissan wonnen hun wedstrijden tegen respectievelijk Mantje en Casino 2. In de eerste klassse blijft Jelleboog aan de lei ding na winst op A&O 2000 2. In de tweede klasse werden er grote scores neer gezet. Een 6-9 winst voor Nioz en een 9-5 overwinning voor Gamma. Bij de junioren gaat Ratronics hoge ogen gooien voor het kampioenschap. Verrassend was het verlies van F.C. Lange Ben van Texel 2. Gamma blijft eenvoudig winstpunten vergaren. Mantje, dat toch een goede seizoenstart had, kon weinig tegen het ontketende Gamma geweld stellen en verloor met 7-0. Evenals voorgaande seizoenen draait het Gamma team als vanouds. De ploeg houdt de zaken de hele wedstrijd onder controle. Ook Nissan won, eigenlijk wat teleurstel lend, met 3-1 van Casino 2. De ploeg van Nissan voetbalt goed, maar kan vaak niet de rust op brengen om die eerste goal te scoren en heeft daar voor teveel kansen nodig. Positief voor Nissan en voor Gamma is dat beiden tot nu toe erg weinig tegendoelpunten incasseerden: Gamma drie en Nissan vier. Een indicatie van de sterkte van biede defensies. Gamma 2 won duide lijk verdiend van Nissan 2 met 6-2. In de eerste klasse werd afgelopen week een volledig programma gespeeld. Jel leboog won met 4-0 van A&O 2000 2. Een overwinning die pas in de tweede helft echt gestalte kreeg door drie tref fers van Gerrit Vlaming. Op het ogen blik is Jelleboog de gedoodverfde titel- Hier is goed te zien hoe wedstrijdploegers, in dit geval Ard Saai, hun voren lijnrecht ma ken: zij gebruiken daarbij iandmet&rstokken als mikpunt. kandidaat en de ploeg gaat zich opma ken voor het tweede jaar hoofdklasse. Oosterend 3 en De Koog kwamen een 3-3 gelijkspel overeen, voor Oosterend ietwat teleurstellend. Het team is daar door nu ook nog de aansluiting met Jelleboog kwijt. Rab doet het weer uitstekend. Ditmaal won de ploeg van Casino 3, met 3-2. Er blijft daardoor zicht op de ereplaatsen. Gamma 3 presteert tot nu toe teleurstellend, dit maal werd verloren van ZDH 2, toch niet behorend tot de sterksten uit de eerste klasse. Texel won met 4-1 van Oosterend 4. De oudjes blijven het goed doen. In de derde klasse ook een volledig programma. Drie opvallen de uitslagen, waar telkens jeugdteams bij betrokken waren die vorig seizoen nog in de junioren klasse 1 uitkwa men. Alle drie de teams scoorden veel doelpunten maar in twee gevallen kreeg men er nog meer tegen. Aller eerst was daar de winst van Gamma 5 met 9-5 op het jonge Gamma 4. Veer tien treffers in een wedstrijd is wel erg veel. Wel leuk natuurlijk. Misschien heeft het er mee te maken dat bij Gamma 4 geen coach op de bank zat, toch een noodzaak voor deze jonge spelers die net zo'n grote stap hebben gemaakt. Tweede monsteruitslag was die van Alkema 2 tegen Nioz. Een 9-6 winst voor Nioz dat vorig jaar nog als Vissers Bouwbedrijf bij de junioren uit kwam. Zes van de Nioz-treffers kwa men op naam van H. Ridderinkhof die dus een goede avond had. Het was een spannende wedstrijd met een vrij gelijkopgaande score verloop. Ooster end 6 tegen Oosterend 7 werd een 5-5 gelijkspel. Oosterend 6 kwam vorig jaar nog als 't Cafeetje uit. Drie voor malige jeugdteams in drie wedstrijden De vijf Texelse ploegers die zater dag deelnamen aan de provinciale kampioenschappen op het land van Slot aan de Nieuwlanderweg boekten goede resultaten in een wedstrijd waarvan de juryleden achteraf contstateerden dat het ni veau van prestaties hoog was. Si mon Stark en Ard Saai wonnen beiden in hun klasse de eerste plaats en Jan Willem Reuvers werd tweede in zijn klasse. De punten- aantallen zijn wat moeilijk te ver gelijken, omdat voor elke klasse een aparte jury aanwezig was. In totaal deden 12 ploegers mee, vijf van Texel, zes uit de Haarlemmermeer en één uit de Wieringermeer. Dat zijn gelijk de drie gebieden in de provincie waar ploegwedstrijden worden gehou den, zodat de titel „provinciaal kam pioenschap" zeker op zijn plaats is. Bovendien onderstreepte het niveau van de deelnemers deze status. De beste vijf ploegers doen mee aan de nationale kampioenschappen die volgend jaar in de Flevo polder worden De viswedstrijd van zondag die gehou den zou worden bij de Krassekeet moest in verband met de lage wa terstand verplaatst worden naar de IJzeren Kaap, waar wel voldoende wa ter aanwezig was. Daardoor begon de ze wedstrijd tien minuten te laat. De vangsten vielen weer eens niet mee. Bij deze wedstrijd waren 15 vissers aanwezig, waaronder 5 jeugdleden. De uitslag van deze wedstrijd: bij de jeugd 1e. Alexander Duinker 17 cm; 2e. Jan Jacob Keyser 16 cm en 3e. Japie Kooiman 15 cm. Senioren: 1e. Kees Jacob Bakker 97 cm 6 vissen; 2e. Paul Verhagen 85 cm 5 vissen en 3e. Wim Verhagen 59 cm 3 vissen. Op zondag 3 november wordt de laatste wedstrijd in de serie van het kampioenschap gevist van 8 tot en met 10 uur bij 't Horntje. Op zondag 27 november is er weer de jaarlijkse Snertwedstrijd van H.S.V De Snoek op de Afsluitdijk. Opgeven voor 24 okto ber voor 21.00 uur bij P. Verhagen tele foon 02220-3986. De kosten hiervoor zijn exclusief aas ongeveer ƒ27,50 per persoon. Het vervoer wordt geregeld door de Sportvissersclub Texel. met negenendertig doelpunten. Ter vergelijking: in de vijf wedstrijden in de eerste klasse werden er zesentwintig gescoord. Daaruit mag blijken dat deze jonge teams veel kunnen scoren, maar verdedigend daardoor juist ook veel doelpunten tegen krijgen. Texel 2, ook nog jong, verloor met 7-1 van Gempo, dat al langer zaalvoetbal speelt. KSMT 2 won met 3-1 van Casino. Bij de da mes twee wedstrijden tussen eerste en tweede teams. Oosterend 1 won met 5-2 van Oosterend 2, en Casino 1 met 6-0 van Casino 2. KSMT tenslotte won met 5-1 van Gamma 2. Bij de junioren onderstreepte Ratronics nogmaals de kampioensaspiraties. Ditmaal was Ver enigde Schilders het slachtoffer. F.C. Lange Ben verloor verrassend van Texel 2. De Cocksdorpers hadden blijk baar een „off day". Graaf Spuiterij tenslotte won met 3-1 van Paracentrum. gehouden. Omdat er geen overall- klassement is bijgehouden is nog niet precies bekend wie dat zullen zijn. Af gegaan op de punten doen Ard Saai en Bert Keyser mee bij de tweeschaar wentelploegen, Simon Stark bij de driescharen en bij de rondgaande ploe gen Jan Willem Reuvers en de enige niet-Texelaar in dit rijtje, A. de Vlugt. Als daarentegen wordt gezegd dat van de twee grootste klassen twee deelne mers worden aangewezen en van de kleinste één dan valt Jan Willem Reu vers af en wordt zijn plaats ingenomen door R. Vilsteren. Het puntenverschil tussen de beide ploegers is echter nogal fors. Reuvers heeft ruim elf pun ten meer. De jury bestond uit de heren Zuid geest en Timmers uit de Haarlemmer meer, H. de Graaf van Wieringermeer en H. Flens en P. Jongejan van Texel. De prijsuitreiking vond direct na afloop plaats in hotel Rebecca in De Waal. Uitslagen: Tweeschaar wentelploeg: 1. A. Saai, 230 p.; 2. B. Keyser, 223 p.; 3. J. Marbus, 219 p.; 4. K. de Boer, 218p.en 5. M. Witte, 218 p.. Drieschaar wentelploeg: 1. S. Stark, 233Vz p.; 2. R. Vilsteren, 215 p.; 3. J. Parlevliet, 210% p. en 4. K. van Mil, 210 p. Rondgaande ploeg: 1. A. van de Vlugt, 255 p.; 2. J.W. Reuvers, 266% p. en 3. N. Koeckhoven, 213 p. In een spannend duel waarin een goede partij voetbal op de grasmat werd getoverd heeft Oosterend een punt van koploper Purmerend af gesnoept en houdt daarmee zelf aansluiting bij de kopgroep. Eindstand 0-0. Een sterk spelend Oosterend heeft na enkele mindere wedstrijden in de afge lopen weken de juiste vorm weer her vonden. De uitslag zou doen vermoe den dat het een defensief gespeelde wedstrijd was maar niets is minder waar. Vooral de eerste helft was in aanval lend opzicht het sterkst, waarbij door het goede storende werk Purmerend zich geen raad wist met het spel van de Gortbuukers. Onder aanvoering van Aart van der^Brink kon Oosterend steeds paniek zaaien in de Purmerend defensie, waarbij een weer in vorm ko mende Rien Brouwer ook een groot aandeel had. Purmerend, dit jaar voor het eerst in de afdeling na terugkeer uit de KNVB, wilde de positie als me de koploper versterken. De snelle spit sen stelden de achterhoede van Oosterend echter niet voor al te grote problemen zodat de rust met gelijke stand werd bereikt. In de tweede helft probeerde Purmerend wat meer het in itiatief te krijgen, Oosterend bleef ech ter toch zijn veldoverwicht behouden wat alleen niet in doelpunten kon wor den uitgedrukt. Een heel mooie kans kreeg spits Hamerling van Purmerend: zijn schot belande op de kruising. Ook Ger Vlaming dook alleen op voor het Purmerend doel maar was wat te gehaast in de afwerking. Hij schoot te gen de keeper aan. De mooiste kans was wel voor Rien Brouwer hij kreeg de bal ogenschijnlijk ruim voor de laatste verdediger aangespeeld, kon al leen doorgaan en scoorde maar de scheidsrechter keurde het doelpunt af wegens buitenspel.

Texelsche Courant | 1985 | | pagina 5